מחזור 30: 0:0 בחוץ מול סביליה

הסגל למשחק החוץ מול סביליה -

בחוץ:
דה-יונג, רוברטו ודמבלה - פצועים.
אומטיטי - השעיית צהובים.

בפנים:
אלבה וקיקה סבאריו.

יפתח:
סרג’י רוברטו.

מקווה לראות כמה שיותר פאטי וברייטוויט וכמה שפחות גריזמן. אפילו שזה סביליה ולא מאיורקה.
פיקה יפתח משחק שלישי ברציפות. נדמה לי היחיד פרט למסי וטר שטגן.

סוארז בהרכב , גריזמן בספסל.

השילוב של ראקיטיץ ווידאל גורם לי לרצות להקיא.

קיקה זה הבלוף הכי גדול שאני זוכר אי פעם בתור מאמן בארסה, ולחשוב כמה אנשים כאן היללו אותו לפני.

קיקה הבטיח לנו צעירים ושחקנים עם דיאנאי בארסאי. אז במשחק רציני הפרצוף האמיתי מתגלה- רכש בינוני בן 29 מועדף על כשרון מבטיח שנתן משחק מצוין לפני כמה ימים, ארתור (וריקי שקיקה לא הפסיק לשבח לפני שישה על הכסא) עם “הדיאנאי הברסאי” שקיקה אהב לכנות מסופסל לטובת הגופה העונה לשם רקיטיץ.

הגנב דעת הכי גדול שהיה פה.

אני דווקא יחסית מרוצה מהרכב.

פאטי עם אי נוחות שמונעת ממנו לשחק, דה יונג פצוע, לריקי לא ניתן לאפשר להיות עלה נידף במשחק שכזה, ובאופן כללי אנחנו משחקים כל שלושה ימים - שזה קצב רצחני גם לקבוצה שרגילה לשחק פעמיים בשבוע.
עוד לא עברו אפילו 72 שעות מאז המשחק הקודם!..

אז אם נותנים לי את ברייטוואייט בהרכב במקום את גריזמן, אני מבסוט. אנחנו עדיין מדברים על להושיב על הספסל שחקן ב 135M, שהוא גם חביב ליבו של הנשיא…

כל השאר זה בערך כמו מה שהיה פה במשך כל העונה עד לפגרת הקורונה. זה שלא נראה פה שינוי ממשי היה דיי ברור. החלפנו מאמן, לא סגל :woozy_face:

ממש לא גניבת דעת לדעתי.

אני לא יכול לראות את המחצית הראשונה מסיבות אישיות, אבל חייב להתיחס למה שאסף כתב.

1. אסף צודק.

אני מודה שאני היתי מאילו שמאוד חיבבו אותו, צפיתי בכמעט כל המשחקים שהוא אימן את בטיס והרבה מלאס פאלמס. זה לא קיקה שאני דיברתי עליו.

שאלה זה למה. וזה מה שצריך להטריד אותנו.

אחד האכזבות הכי קשות שאני חויתי בתור אוהד (מאמן והבטחה שהיתה בו) כמו שכתבתי בזמנו, לא היה צריך להגיע במקום ואלורדה אחרי שפוטר. היה צריך להביא את פימיינטה בתור ברירת מחדל עד סוף השנה.

יוסי זה לא קשור לא לקורונה ולא לרוטציות. לשים את ראקיטיץ ואת וידאל ביחד זה מחדל. ואני לא ישנה את דעתי גם אם ננצח.

זה כל הבעיה. משפט אחד סיכמת את כל האכזבה שלי

אז בשביל מה מחליפים מאמן?

בד"כ אני ממש יכול להסכים איתך, אבל הערב זה נראה טוב.

לא משחק מדהים של ראקי, כן? זה לא שפתאום הוא נהיה אינייסטה… אבל בכל זאת חילק כמה מסירות יפות ומסוכנות לסמדו בתחילת המחצית, ובאופן כללי לא נראינו כ"כ נכים ואימפוטנטים.

עד דקה 30 סביליה התחבאה מאחורי קו מחצית המגרש ובארסה הפעילה לחץ נהדר בחצי שלהם, אחרי הפסקת השתייה בארסה הלכה אחורה ואני מקווה שאחרי המחצית נראה שוב את בארסה תוקפת.

אגב מסי מנסה ומנסה אבל במשחק פחות חד שלו, גם סוארס חלוד אבל לא נכנס ראש בקיר שזה שיפור.
שאר הקבוצה כולל ראקי ובוסי במשחק טוב עד טוב פלוס בינתיים, רק שימשיכו ככה.

ברייטווייט יוצא? וידאל לאגף שמאל. וידאל יוצא? גריזמן לאגף שמאל. חבל שאין לנו שחקן שזו אשכרה העמדה שלו.

חוץ מזה, אני לא מבין - סטיין חושב שאפשר לצבור חילופים למשחק הבא? או שהוא פשוט היה מבסוט ממה שהוא ראה?

בואו נקווה שסוסיאדד ירימו את עצמם דווקא הפעם.

נ.ב. נכון סטיין אמר שסוארס לא כשיר ל-90 דקות? אז הוא שיחק 95. אחלה.

עברו 100 ימי החסד של קיקה.

הבן אדם התגלה כבלוף, ואני חוזר בי מכל מילה טובה שאמרתי עליו.

פאטי לא כשיר לשחק? אז קח לסגל שחקן כנף כלשהו. בריית’ווייט הזכיר את גריזמן באגף שמאל וזו לא מחמאה.

הקישור של וידאל וראקיטיץ’ זה החומר שממנו עשויים הסיוטים שלי. ריקי ב7 הדקות שלו עשה יותר משניהם בכל המשחק. שיחרר כדורים בנגיעה, שיחק לעומק, והוא קיבל איזה 3 מסירות כולה.

היום קראתי פוסט שבו ראקיטיץ’ מצפה מבארסה לשחרר אותו בחינם לסביליה עבור כל מה שהוא תרם למועדון. אין לי בעיה שישחררו אותו בחינם, רק להיפטר מהעולב הזה. השחקן הכי חלש על המגרש בכל משחק מחדש.

שחקנים כמו סמדו וארתור שאני מאוד מאמין בהם היו חושך. מסתבר שאי אפשר לבלות עונה שלמה על הספסל ואז פתאום לעלות ולהיות טובים.

באמת שהייתה לי תקווה אחרי שהקורונה עצרה את העונה הנוראית הזאת באמצע. חבל לי שלא ביטלו אותה. פשוט חרא אחד גדול.

וטר שטגן. תודה.

מה אתם מקטרים , הוא הכניס את ריקי בדקה ה90. גאון.

אני יקבל על זה בוז פה. אבל אני מאוד מקווה שלא. אסור שקבוצת השקר הזו תזכה באליפות. לא אכפת לי מה יחשבו עלי פה.
מה שיותר גרוע, שבגלל "הניהול " האדיר של ההנהלה המחורבנת שלנו, רוב השחקנים ימשיכו גם שנה הבאה. שום דבר לא ישתנה.

הבעיה שלדעתי גם ריאל לא צריכה לקבל אליפות… אבל זה דיון אחר.

Gerard Piqué: “I think it will be very difficult to win this league, as it does not depend on us… I don’t see Madrid lose many points. It will be difficult.”

פסקה לא רלוונטית בשל הקורונה. מהפכה היא לחלוטין לא בגדר אפשרית הקיץ. צריך להתפלל להוציא מהעונה את מה שיש, לא לקוות שכישלון יוביל לשינוי כי הוא לא.

ניקח אליפות בכזו רמה. ואנשים יחשבו שהכל בסדר. אני היתי בסרט הזה מספיק פעמים. יותר מזה, ניקח אליפות אחרי הקורונה. וברתומאו יראה כמו אלוהים.

מה יותר חשוב לי? אליפות שקר? ובבחירות הבאות היס מאן של ברתומאו יקח. או כישלון זמני והפעלת לחץ על ההנהלה הנוכחית להתפטר?

אני בוחר באופציה ב.

ודרך אגב, המצב הכלכלי של המועדון היה לא משהו , גם לפני הקורונה. זה לא שהקורנה לבדה דפקה אותנו.

ההנהלה הנוכחית תישאר בכל מקרה עד 2021. הקורונה גמרה כל סיכוי אפילו קלוש ביותר לבחירות הקיץ.

צריך לקוות שהקורונה תגרום לבחירות 2021 להיות אלקטרוניות, ואז כל הסוסיוס הצעירים יצביעו ללאפורטה.

עד אז - אני רוצה 2 אליפויות שקר. לא שזה יקרה, אבל עדיין.

אף אחד לא יחשוב שהכל בסדר. גם ככה נודח בצ’מפיונס חודש אחרי. כישלון לא יוביל לשום שינוי כמו שאליפות לא תשנה כלום חוץ מעוד תואר לארון.

ברתומאו לא יראה כמו אלוהים, וגם אם כן הוא גם לא יכול לרוץ. כרגע גם אין מועמד מטעמו בכל מקרה ולא צפוי להיות, יש כבר שני מועמדים בכירים שצפויים להתחרות אחד בשני (לא כולל לאפורטה). חוץ מזה שהבחירות הן בכלל בקיץ הבא והדבר החשוב הוא מה שקורה בעונת הבחירות עצמה ולא בשנה שלפני, כפי שראינו ב-13/14 ו-14/15.

עכשיו אין לנו כסף לרכש משמעותי אחד.

היה כבר כזה, אבל הוא בחר בו בתור שעיר לעזאזל. יש לו שנה למצוא. תאמין לי שהוא ימצא.

השנה הזו , זה דוגמה מצוינת למה קורה, שניצחון ספורטיבי גדול אחד יכול לעשות רע לטווח הארוך, ברתומאו ניצח בבחירות בגלל הטראבל. ואת ההשלכות של זה , אנחנו חווים את זה עכשיו. מי שבאמת זוכר, צריך לחזור למסיבת העיתונאים, שהוא הודיע שהוא מקדים את הבחירות. הוא נראה כמו אחד שראה רוח רפאים. הוא בעצמו , חשב שהוא הולך להפסיד בהם. אבל אז קרה לו נס והשאר להיסטוריה.

לאפורטה ופונט ירוצו אחד נגד השני וכמו שאנחנו מכירים בפוליטיקה יחלקו את הקולות של ה"קרויפסטה". הצד של “הנוניוס” יגיע מאוחד.

במקרה כזה, אליפות השנה תשפיע גם על שנה הבאה.

נכון , הקורונה החמירה את המצב מאוד, אבל תזכיר לי כמה פעמים ברתומאו רץ לבנק לקחת הלואות? לפני הקורונה?

גם שנה שעברה. היה לנו קשיים.

דרך אגב , לא טענתי שתהיה מהפכה או שהיה רכש משמעותי, פשוט צינתי עובדה, שהשחקנים השבעים והעצלנים האלו ימשיכו איתנו גם לשנה הבאה.

קיקה סטיין: “הצטברות שחקנים התקפיים מחלישה אותך”. קרויפיסטה בכל רמ"ח איבריו.

בנוגע למשחק, שום דבר חדש, הסגל הזה גמור וקיקה לא באמת הבעיה המרכזית (הוא סתם אופורטוניסט וגנב דעת) כמו שואלוורדה לא היה (או שאתם רוצים להחליף גם את קיקה ואז לגלות שגם הבא בתור לא ישנה פה כמעט וכלום עם הסגל הזה).

רקיטיץ’ הגופה המהלכת היה השחקן הכי טוב שלנו במחצית הראשונה, אומר הכל. פיקה גם ראוי היום למילה טובה, משחק גדול שלו.

מסי פיזית כמעט וגמור, כנ"ל סוארז. בלי עוד לפחות (!) שחקן וורלד קלאס מהיר אחד לחלק הקדמי יהיה קשה להראות כמו קבוצת כדורגל בשנים הקרובות. אפילו מתפרצת אחת אנחנו לא יכולים לעשות.

באופן כללי, בברצלונה נעשה תהליך מאוד רע. במקום שזה יהיה הפוך, ככל שמסי מזדקן כך הקבוצה סביבו נחלשת יותר ונהנית תלויה בו יותר ויותר. אנחנו מתחילים להגיע לשלב בו זה לא מספיק. מי שלא הבין מה מסי עשה עם הקבוצה הזאת בתקופת ואלוורדה, זה הזמן לעכל.

מסי כיום צריך סביבו קבוצה אינטנסיבית יותר, צעירה יותר שעושה תנועה ומשלימה אותו. בכדורגל שבלוני ועייף לצפות ממנו שישבור בכל משחק את המוסכמויות של עצמו ושל הכדורגל היה מוגזם בגיל 30-31 ואיכשהו הצליח רוב הזמן, בגיל 33 זה כבר לא רציני.

בנוגע לעקיצת האליפות השנה, זה לא גמור אבל אנחנו לגמרי אנדרדוג. זה בידיים של מדריד שנראית טוב יותר ויש לה גם לו"ז קל יותר.

לא מאשים את קיקה סטיין בבניית הסגל (בינינו, לו ולוואלוורדה יש פחות כוח במועדון ממה שלי יש), אבל ניהול המשחק שלו מאז שהגיע, ובלט במיוחד במשחק מול סביליה, הוא לא פחות ממחפיר.

אין שום היגיון בלהוציא את ברייטווייט, להעביר לשמאל את קיצוני הסופה האולטימטיבי - וידאל, ואז להוציא את וידאל ולהכניס את לשמאל את הסילון גריזמן. כל זה כשאשכרה יש לך מישהו על הספסל שזו העמדה הטבעית שלו, ושגם במקרה כבש במחזור הקודם.

ההתעקשות הזו על משחק דרך האמצע, כאילו שנים של ניסיונות כושלים בדרך הזו לא התרחשו, הזויה לא פחות.

אז או שלא רק שאין לו כוח בבניית הסגל, אלא גם בסגנון המשחק ובקביעת ההרכב והחילופים (ואז מה עשינו במינוי הזה?), או שיש לו לפחות חלק מאלו, ואז זה לא פחות גרוע.

אפילו בגזרת הכריזמה, בה חשבנו שאין יותר נמוך מוואלוורדה, התחרות מתחילה להיות צמודה.

מסי הוא אבן שואבת, לטוב ולרע, רוצה לומר שלא משנה מה קורה על המגרש, מסי הוא האזור אליו המשחק יתנקז. כשהוא בכושר הבקעה/חשק מינימאלי, העבודה תתבצע, כשלא… לכו ותמתינו לבעיטה מרחוק של ראקיטיץ’.
מאז ומעולם המלצתי מעל כל במה אפשרית (כלומר בתוך המחשבה שלי או פה) להמר על התשוקה של השחקנים, שכרגע נמצאת ברגליים של פאטי ופוץ’. מאחורי הקווים יש אחד שמסוגל לכך, רק אין לו מספיק ביצים.

אגב
מצטיין המשחק באופן יחסי (זו הקטגוריה החדשה) היה סמדו.

אגב 2
אם בשעת לילה מאוחרת הכדורגל של בארסה לא מעורר אתכם, תדעו שאף הפסקת שתיה לא תצילנו מרעה.

פעם היה “מצטיין המשחק/שבוע/חודש ע"ש לאו מסי”, אולי כדאי לשנות את זה ל"השחקן הבסדר של המשחק, על שם סרג’י רוברטו".

למה? תראה איך ראקיטיץ’ רץ והשקיע במשחק. אולי בכל משחק כל מה שצריך זה להגיד לו שהיריבה היא סביליה, והכל יהיה טוב.