מחזור 30: 0:0 בחוץ מול סביליה

אני מבין למה החליפו את ברייטוויט, הוא פשוט נפל מהרגליים. השקיע הרבה במחצית הראשונה. אבל באמת אני לא מבין למה גריזמן עוד פעם.
למסי לא היה עם מי לשחק. ברייטוויט היה חלש , סוארז חלש, ואף קשר לא באמת הצטרף להתקפה. אני מצפה מוידאל להיות פאקטור בהתקפה וגם מהמגנים, וזה לא קרה.

אני לאט לאט מתחיל לשנות את דעתי על לנגלה. כשחתם, חשבתי שזה שחקן לא רע, ויכול להיות בלם שלישי-רביעי. אחר כך כשאומטיטי פרש, חשבתי שאנחנו חייבים בלם במקומו כי לנגלה לא ברמה. אבל אני מתחיל לקבל את הראיון שלנגלה כן ברמה, ומספיק טוב בשביל להיות בלם פותח אצלנו. הוא לא עושה שום דבר הרואי כמו פויול, אבל הוא מבין את המשחק וכמעט לא עושה שגיאות. לשנה הבאה אנחנו צריכים בלם אחד חדש, לא 2.

אחד חדש?
גם אם לנגלה, פיקה כבר נופל מהרגלים וזהו.

קבוצה חזקה יש לה לפחות 3 בלמים חזקים ועוד איזה בלם נוער מבטיח. לנו יש את לנגלה וזהו.
דעתי עליו לא השתנתה, גם שהוא היה בשיאו וגם שהוא ירד ברמה. הוא בלם טוב ומקצוען. אבל זה המקס שנקבל ממנו.

בקיצור יש לנו בלם אחד שאפשר לבנות עליו, מה עם עוד שתים לפחות.

אני לא שונא את פיקה כמוך, אני חושב שיש לו עדיין שנה-שנתיים בשביל להיות אחד מהשלושה בלמים. אבל לא רוצה לחזור לויכוח הזה, אני כבר יודע מה תגיד עליו.
רציתי להביע את ההערכה שלי ללנגלה.

אתה מתבלבל בין ביקורת לשינאה.

גם בפעם המאה , אני לא שונא את פיקה. אבל פיקה לא מסוגל להחזיק כמו פעם. זה לא ישתנה שנה הבאה.

כל בלם ובכלל שחקן מגיע מצב שהוא צריך לרדת ברוטציה. פיקה במצב הזה. זה לא שינאה.

סליחה, לא שינאה.
אני פחות ביקורתי כלפי פיקה. אני חושב שהוא עדיין מספיק טוב בשביל להיות אחד משלושת הבלמים הבכירים, לנגלה מספיק טוב גם, ואפילו מצוין. אנחנו צריכים עוד אחד ואולי ייצא משהו מאראוחו או בלם אחר צעיר.
אתה כנראה חושב שפיקה לא מספיק טוב אפילו בשביל הרוטציה?

אתה חושב שפיקה יסכים להיות בלם שלישי? אני לא . הוא פותח ללא הפסקה. וכמעט לא מתחלף. ארחואו שיחק לא רע רק נגד קבוצה ברמה של ליגה שניה. באמת שלא היתי קושר לו כתרים עכשיו. הוא יכול להיות בלם רביעי שנה הבאה, לא יותר מזה.

אם פיקה יסכים להיות בלם שלישי ולשמור על רמת מקצועיות כמו שמצופה משחק ברצלונה. אז כן. לדעתי הוא לא. מספיק לראות איך הוא כבר מותר על התואר של האליפות, בשביל להבין את זה.

"Gerard Piqué: “I think it will be very difficult to win this league, as it does not depend on us… I don’t see Madrid lose many points. It will be difficult.”

רק בשביל שזה היה ברור, הוא גם שנה הבאה היה באותו מקום, אין לנו גרוש על הנשמה ואת מה שיש רוצים לשפוך על חלוץ.

המון אנשים נוטים לשכוח בקלות (כרגיל) שבעונה שעברה פיקה היה טופ 3 בלמים בעולם, עם ואן דייק ודה ליכט. הוא התחיל חלוד במחזורים הראשונים של העונה הקודמת ומאז טס באוויר. עד אנפילד בסוף מאי התעקשתי שהוא בכושר הכי טוב באירופה.

הוא לא החמיץ כמעט אף משחק ליגה למי שזוכר, היה שחקן השדה היחיד של בארסה שלא החסיר אף דקה אחת עד אמצע אפריל, הביא תוצאות לאורך כל העונה וגם רשם את הנתונים הטובים ביותר בספרד בעמדתו עם הכי הרבה חטיפות, יירוטים והכי מעט עבירות (5 כרטיסים צהובים בכל העונה אגב, זה פחות מחצי ממה שיש לו עד כה העונה). גם באירופה בארסה לשם שינוי עמדה יפה, ספגה מעט מאוד שערים עד המשחק הארור ופיקה גם נבחר למצטיין ברבע הגמר, ובקלאסיקוס הוא נתן הופעות פשוט מושלמות. אומטיטי היה פצוע לאורך כל העונה, פיקה קיבל פרטנר חדש מסביליה להגנה, וצמד המחליפים לעמדה היו ג’ייסון מורייו ותומאס ורמאלן… כשהוא נעדר ההישגים של בארסה היו שונים לחלוטין - ובאוקטובר האחרון ד"א בארסה ניצחה - נגד קבוצת תחתית - משחק ליגה ראשון בלי פיקה אחרי רצף שלילי של 8 משחקים שלא ניצחנו כשהוא לא על המגרש.

גמור הוא עדיין לא. זה פשוט לא רציני שהוא עדיין ‘שר ההגנה’ הבלעדי שלנו ואין לו תחליף.

אף אחד לא כתב שהוא גמור פה.

כל פעם שמנסים לבקר איזה שחקן מקלאב דה אמיגוס זה מגיע לזה. כאילו יש להם אליבי לכל דבר. אותו דבר לגבי סוארז בוסקטס (שאני מת עליו) אלבה וגם מסי בכבודו ובעצמו. כאילו שאנשים חושבים שביקורת זה רפש. אני לא שונא את פיקה או אלבה ובטח לא את סוארז. אבל שופטים שחקנים לגבי היכולת העכשויות שלהם. לא מה שהם עשו בקלאסיקוס לפני שנה…

קראתי ציוץ איפושהוא, שמועדון מתחיל להיות בינוני ברגע שמסתפקים במה שהשחקן או הקבוצה עשו בעבר שלהם.

אף אחד לא אמר שיש לו ‘אליבי’. הוא הרבה אחרי השיא ואת זה כולם יודעים. אני פשוט לא אוהב להקצין אלא להסתכל על הדברים כמו שהם בצורה הוגנת. זה שאני מרגיש צורך להגן עליו מפני דברים מסוימים שאני חולק עליהם זה לא כי אני חושב שהוא מציג רמה שהיא שילוב של נסטה ובארזי בשיאם. אני לא מבין מה הקשר לאלבה, שהוא שחקן שמעולם לא מצא חן בעיניי באופן אישי, או סוארס שכבר גמר 15 סוסים. תתייחס לטיעונים עצמם ותשאר במחוזות הדיון. אבל טוב, אולי למסי כן יש אליבי, ככה זה כשבלעדיו היינו מתרסקים…

ואני לא התעסקתי בעבר. התייחסתי לכדורגל הרציף האחרון שהיה לפני הקורונה ובעונת הכדורגל האחרונה שהוכרעה. עד כמה שאני רואה לא דיברתי על ההישג של פיקה בגמר ברומא לפני עשור כששיחק בהגנה לצד קשר מרכזי ועם שני מגנים מאולתרים. התייחסתי להגזמה והקיצוניות התמידית כלפי פיקה שממש לא התחילה מאתמול. תאמין לי שהעונה הקודמת שהייתה לו לא הפריעה לאותם מבקרים לדרוש את ראשו בלי סוף הקיץ. ואפשר גם להסתכל על זה בצורה שונה, לא? אז אני מתעסק בעבר - ואתה ואחרים בעלי זיכרון קצר וקוברים שחקן על תקופה קצרה.

כשבארסה סופגת/מפסידה/משחקת רע, החיצים תמיד מופנים כלפי פיקה. וזה בכלל לא משנה איך הוא שיחק. תמיד יחפשו אותו על כל דבר ויאשימו אותו בכל בעיה שקרתה. כשבארסה מנצחת, אני אף פעם לא שומע מילה טובה שמופנית אליו. הוא גם יכול לתת הצגה באותו משחק וזה לא ישנה כלום. זה כבר מזמן חורג מגבול ה"ביקורת" הרגילה, ניכר בבירור שזה פשוט לא אובייקטיבי ומגמתי.

אני מדבר באופן כללי, קלאב דה אמיגוס. פיקה הוא אחד מהם.

כל פעם שאני או מישהו אחר פה, מבקר אותם אם זה בפורום פה או באינטרנט. תמיד אותם תגובות, “אתה כפוי טובה” "אתה שונא את פיקה "

פיקה חוטף אש? הוא לא תמים, הוא מביא את זה על עצמו, אני זה שסיפרתי בראיון שנסעתי לארה"ב על חשבון אימונים או הוא?

בשישי היה לו משחק טוב. וגם נגד לגאנס. בכלל חזר מהפגרה טוב. כך זה שטניס בפגרה ושאקירה לא מופיעה יותר…

.

עידן, אני לחלוטין איתך, אבל עדיין מסכים עם משה שיש בעייה מערכתית בגישה לקלאב דה אמיגוס.
זאת עובדה שאף שחקן לא יכול לצמוח בעמדות שלהם כבר כמה שנים, ואף אחד מהם לא נעשה צעיר יותר. הם כולם בשלהי הקריירה, וגם פיקה.

בין אם פיקה הוא הבעייה או חלק מבעיה מערכתית גדולה יותר, ובין אם הוא בכלל קדוש ואליל ההגנה, אין לנו ערובה שבעונה הבאה עוד יהיה לו את זה.

לנגלה רק בן 25, חגג יומולדת לפני כמה ימים נדמה לי. ממש שמחתי כשקראתי את הידיעה…
בן 25… יכול לתת עוד 5 שנים לפחות ברמות הכי גבוהות, אם ישמור את עצמו נכון.

אז כן, ראינו כבר שכמו אצל אומטיטי, אין אף שחקן שמגיע עם תעודת ביטוח. אבל השחקנים בקלאב דה אמיגוס, לא רק שאינם מגיעים עם תעודת ביטוח, אלא הם מגיעים עם תאריך תפוגה. והוא קרוב. מאוד מאוד קרוב…

מה שמצחיק פה, שאם יבדקו את ההודעות שלי על פיקה לפני השנה הנוכחית יחשבו שאני פאנבוי שלו …

אני לא שונא את פיקה ,ההפך מזה, הוא אגדה במועדון. אבל שהוא מבלף אני מרגיש שזה בסדר גמור לבקר אותו.

זה לא משנה, גם על כיסא גלגלים הוא יפתח. אין לנו גרוש על הנשמה.

מה? אתה הבן אדם היחיד שלקח את זה בצורה הזאת. כל בן אדם אחר הבין שהוא מדבר על המתנות שריאל מקבלת מאז החזרה מפגרת הקורונה. לך תראה את השערים שריאל הבקיעה, תבין בדיוק על מה הוא מדבר.

על איזה מתנות בדיוק אתה מדבר? בוא נעזוב שנייה את המשחק של היום…

יש נבדל אקטיבי, נבדל פאסיבי ונבדל מדרידי.

עזוב ‘מתנות’, אי אפשר להתעלם מזה שכל החלטה גבולית בכל משחק מאז החזרה מהפגרה הלכה לצד המדרידאי. נגד אייבאר, נגד ולנסיה והיום. הפנדל אגב אפילו לא בספק, החלטה שערורייתית.

ויש סתם נבדל…

אם אתה טוען שהנבדל מול ולנסיה לא היה מוצדק אז כדאי שתקרא את חוקת הכדורגל, שחקן שמעורב במהלך=נבדל.
אני יכול להזכיר לך גם אינספור פנדלים שלא נשרקו לריאל העונה…
עכשיו האם הפנדל על ויניסיוס מוצדק? לא חושב… האם הנבדל מוצדק? אפשר לחיות עם זה.
על היד של בנזמה אין בכלל מה לדבר כי זה שער חוקי.

לא נכנס לויכוח של כן או לא אבל כשאתה כותב את המשפט הזה בזמן שאתה הבנאדם היחיד בארץ שלקח את זה בצורה ההזאת, זה ממש מצחיק לדעתי :slight_smile:

אני רק אגיד שאם הקבוצה שלי הייתה מנצחת בצורה מוצדקת הייתי הולך לחגוג בפורום שלי. אם הייתי מרגיש שמתוך 3 החלטות שיפוט שערוריתיות הגול הכי חוקי - נפסל ליריבה, כנראה שהייתי הולך לחפש איפה להצטדק.