מחזור 30: 0:0 בחוץ מול סביליה

או זווית קצת שנה.
אם כותבים דברים שלא נכונים בעיניי מישהו, הוא יגיב כלפיהם.
זה הצטדקות כמו שהאמירה שלך היא בכי, או במילים טיפה בוגרות יותר - דיון.
אתה חושב שההחלטות היו שערורייתיות, בא אוהד ריאל ומסביר למה הן נכונות על פי חוקת הכדורגל לדעתו.

הפרשנות שלי למה פיקה התכון, זה מה שאסף כתב , שלוח המשחקים של מדריד יותר קל, והם בפורמה טובה. זה מה שאני הבנתי ממנו. אתה רוצה לפרש את זה בצורה אחרת. בי מי גאס.

לא רואה משחקי כדורגל יותר ממה שאני חייב, בכל הכנות, כל הענף של הכדורגל מקצעוני הפך להיות חסר רגש מבחינתי. לא מעניין אותי ריאל בצדק לא בצדק. אנחנו לא ראוים לזכות באליפות. זה כל מה שחשוב לי.

באמת שקרב התרנגולים האלו, זה משעמם.

לא היה פנדל והיה נבדל.

בכל מקרה, אחרי הפנדל שמסי קיבל מול לגאנס כתבתי כאן על הואר המגעיל בספרד (מקרה דומה היה בדרבי של סביליה)- גם כאשר ברור שאין פנדל אבל זה כאילו עדיין בגדר הלא הזוי לחלוטין הם הולכים עם ההחלטה המקורית של השופט.

הולכים עם ההחלטה המקורית של השופט כאשר יש ספק אם צריך לבטל אותה, לא כאשר חושבים שהוא צודק. זה ניואנס חשוב מאוד ואני מניח שזו הסיבה היחידה שהפנדל אושר.

כן, גם אני חושב שהיה מקום לוותר עליו אבל לקרוא להחלטה הזו שערורייתית כאשר גם לאחר 10 הילוכים חוזרים אפילו צמד השדרנים הישראלי עדיין לא בטוח אם היה פנדל או לא, זה כבר לחיות בבועה. היא פשוט גבולית, זה הכל.

2 ההחלטות האחרות כבר נכונות ב-100% וכל החלטה אחרת שהייתה נלקחת היא הייתה השערורייתית.

זו כבר הודעה אוטומטית של ילד הבועה הרגיל פה. שוסאקו, אין בן אדם אחד פה שחושב שהייתה יד של בנזמה או שלא היה נבדל. השטויות שאתה כותב אחרי כל מחזור לא מיטיבות איתך, אתה נראה רע.

אני מאמין שהוא יסכים להיות אחד מתוך השלושה. זה אומר 66% מהמשחקים. ואני חושב שהוא מספיק טוב ומספיק מקצועי בשביל זה. זה לא קשור לקלאב דה אמיגוס , זאת ההערכה האישית שלי כלפי פיקה. לא קשור למה שהוא עשה בעבר, זאת דעתי על היכולת הנוכחית שלו. אתה יכול לא להסכים.

הציטוט כמובן לא קשור לויתור על התואר. הוא רומז שהשופטים בעד ריאל.

נ.ב. כל הדיון על היה או לא היה פנדל לריאל אולי מעניין, אבל לא קשור למשחק של בארסה מול סביליה או לפורום ברצלונה בכלל. אם יש פה מודראטור, אני מבקש ממנו להעביר את הדיונים האלה לפורום אחר או לפחות לפתוח דיון מתאים. אני רוצה לדבר פה על פיקה ולנגלה, לא על ויניסיוס ובנזמה ושופטים של משחקים אחרים.

בהנחה שסרבן הניתוח כשיר - עם אלו בלמים עולה מול בילבאו מחר?

פיקה עם 3 משחקים רצופים. הייתי נותן לו מנוחה.
מבין סרבן הניתוח והיורש של טודיבו, הייתי פותח עם זה שנמצא בכושר טוב יותר כרגע.

@dkaro, בשביל זה בעיניי הואר קיים. בוידאו אפשר לראות בסלואו מושן שאין שום עבירה על ויניסיוס בדיוק כמו שלא הייתה שום עבירה על מסי ששווה פנדל מול לגאנס.

אני מסכים שלא מדובר בשערוריה כי זה דפוס חוזר שלהם העניין של אם זה לא 200 אחוז ברור גם לסבתא שרואה בוידאו אז לא מבטלים, ממש לא משהו שהמציאו אתמול.

בכל מקרה, הואר באופן כללי עושה באמת צדק כרגע רק בנבדלים, ששם אין מקום לפרשנות.

אמנם עבר הרבה זמן מאז, וכתבנו הרבה דברים אחרים שלא קשורים, אבל ממש בא לי לציין את הכניסה של ריקי בסוף המשחק.

קצת אחרי שהוא נכנס בארסה חטפה את הכדור (אולי זה אפילו היה הוא), והוא תפר ריצה לעומק שהייתה יכולה להביך מאוד את ההגנה של סביליה אם מישהו היה טורח למסור לו.

זה מהרגעים האלו שלא יראו לך בתקציר, ולך תשנן אצל מי היה הכדור ולמה מהלך כזה של תנועה קטלנית ללא כדור בוזבז בצורה כ״כ רשלנית, עייפה ומתסכלת.

עד שמישהו שם מאחורה נזכר לחבר שתי מסירות לרוחב, ריקי הגיע לעמדת נבדל, ההגנה של סביליה התחילה להסתדר מסביבו ולחדש את מערך הבונקר שראינו בכל פעם שבארסה הייתה עם הכדור, תנועה מהירה ומפתיעה לעומק כבר לא הייתה אפשרית, וחזרנו למוות המוחי הקטטוני שממנו סבלנו אחרי הדקה ה - 30.

אבל הרגע הזה שבארסה חוטפת כדור וריקי עושה כניסה מפתיעה לעומק… פרייסלאס! :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

החילוף של ריקי היה מטומטם . ברצלונה צריכה דחוף גול בשביל לשמור על האליפות. יש דקה לסוף הזמן החוקי, ואת מי הגאון מכניס? את ריקי. מזל שאנסו פאטי על הספסל. אפילו ריקי היה אומר לך שהוא לא יכול לעזור בזה.

הכניס אותו, רק בשביל שיגידו שהוא משתף צעירים. אבל יש משהו במה שאתה כותב.

אני מאוד מקווה שקיקה סטיין מקבל תכתיבים מהנהלה, כי אם הוא עושה את זה על דעת עצמו, אז הוא חתיכת מטומטם. לא שונה מואלורדה.

זו כמובן לא פעם ראשונה שפיקה מביע את דעתו בעניין השופטים וריאל מדריד. לא בטוח אם אני חושב שזה טראש טוק לגיטימי או לא.

https://twitter.com/3gerardpique/status/382985962449829888?lang=en
https://www.espn.co.uk/football/news/story/_/id/1564067/barcelona-gerard-pique-real-madrid-alvaro-arbeloa-clash-twitter

אולי @Raulito-7 יעזור לי לזכור איזה משחק, למיטב זכרוני חסה ומוראטה נכנסו כמחליפים וניצחנו בדקות הסיום.

"Gerard Piqué: “I think it will be very difficult to win this league, as it does not depend on us… I don’t see Madrid lose many points. It will be difficult.”

“אני חושב שהיה לנו קשה לזכות בליגה מכיון שזה לא תלוי בנו, אני לא רואה את ריאל מאבדת נקודות. זה היה קשה”

כל אחד יכול לפרש את זה כראות עיניו. באמת שהביטחון המוחלט שהוא דיבר על השופטים זה מוגזם. (מן הסתם זה גם נאמר לפני המשחק אתמול)

דרך אגב, דימטרי ביקש יפה ואני מצטרף אליו. אתם רוצים לנהל את הדיון הזה, יש מקום לזה במקום אחר. זה אמור להיות התרד של סביליה נגד ברצלונה.

כדי להבין בצורה הטובה ביותר מה הוא אמר צריך להביא את הציטוט המדויק שאמר בספרדית, לא תרגום של צד שני באנגלית.

התרגום המקורי של מה שהוא אמר: “בהתחשב במה שראינו במשחקים האחרונים שלהם מאז החזרה, אני לא רואה אותם מאבדים הרבה נקודות. יהיה קשה לזכות בליגה הזאת כשזה כבר לא בידיים שלנו”.

אתה יכול לפרש את זה בכך שהוא התכוון שהוא חשב שמדריד הראתה נגד אייבאר ו-ולנסיה שהיא בלתי מנוצחת ולכן הוא הסיק שאין סיכוי שיאבדו נקודות, אבל הגיוני יותר שהוא התייחס להחלטות השנויות במחלקות שהיו באותם משחקים, כמו שתיארו בתקשורת מיד אחרי שדיבר כך.

בנוסף יש לציין שהעיתונאי אדו אגירה צחק עליו בטוויטר שהוא בכיין (על השיפוט) ופיקה בחר לענות לו - אבל לא הכחיש שלא לזה הוא התכוון. אני בטוח שאם פיקה דיבר בכלל על משהו אחר זה גם מה שהוא היה מגיב, במקום לכתוב לעיתונאי שהוא עבר את הגבול.

אכן אתה צודק. אני לא מבין ספרדית ומביא את התרגום .

עדיין זה נתון לפרשנות. ואני מסכים שעכשיו לפי מה שאתה הבאת, אני נוטה יותר לכיון של השופטים.

באופן אישי אני חושב שהוא ניסה לרמוז (ברמז מספיק עבה כדי שיגיע לתקשורת וישיג את ההשפעה שהוא רצה) אבל לא התבטא באופן יותר ישיר וברור בשל חשש מסנקציות. להגיד “אני לא רואה אותם מאבדים כמעט נקודות בגלל השיפוט” זה משפט קשוח, הוא לא באמת צריך את זה על הראש שלו.

שמואל יוסף פיקה…
פתחנו פה שיעור ספרות ואנחנו דנים ביצירותיו של הסופר הדגול ש"י פיקה, ולמה רמז ולמה התכוון הסופר.
הבנאדם הכי מאוס ורדוד בכדורגל העולמי.

כנראה ש VAR מתערב רק אם יש סיכוי לעזור לריאל.
את ספק עבירה של קרבאחל שהובילה לגול של ויניסיוס לא טרחו לבדוק אפילו (לא משנה שלדעתי לא הייתה עבירה).
ספק פנדל לטובת ברצלונה מול בילבאו גם לא טרחו לבדוק. (ופה לדעתי הייתה עבירה, שחקן בילבאו תופס את לנגלה עם היד . https://www.youtube.com/watch?v=crM0weYsRM0 דקה 4:56)
אבל את הנפילה של ויניסיוס מול סוסידאד בדקו בזכוכית מגדלת, וגם קיבלו החלטה לא חד משמעית.

לא בדקו כי לא הייתה עבירה, גם את זה לא בדקו בקלאסיקו:

תעשה טובה ואל תרכב על גל המלעיזים שמחפשים עכשיו בכוח למה פלורנטינו משלם לשופטים.
כן המקרה של וינסיוס גבולי, כמו גם אדום למסי מול לגאנס. מלבד לכך אף מקרה שדנו עליו פה במשחקים האחרונים של ריאל הוא לא גבולי לדעתי ונעשו החלטות צודקות.

מה קשור קלאסיקו? שאני אחפש טעויות ברורות של שופטים בכל זכיה שלכם בליגה ובצ’מפיונס, ואתה תענה לי בטעויות של שופטים בכל זכיה של ברצלונה? יש אינסוף לפה ולפה.

אני אומר שמאז החזרה ה VAR בודקים כל מקרה שבו ריאל יכולה להרוויח ולא בודקים כל מקרה בו בארסה יכולה להרוויח. לא משנה אם בסופו של דבר ההחלטה נכונה או לא נכונה. מה שקרה במשחק האחרון שלכם בולט במיוחד. שחקני מאיורקה התלוננו שהייתה עבירה, אתה לא חושב שהיה מקום לבדוק לפחות? לנגלה התלונן שהפילו אותו, אתה לא חושב שהיה מקום לבדוק? כמו שבדקו את ויניסיוס.

בדיוק, אז למה אתה מתבכיין על טעויות שיפוט לטובת ריאל?