מחזור 30: 1:0 קטן גדול על סביליה בקאמפ-נואו (פדרי)

למה שיח חירשים? כל מה שאני אומר זה שהיו אתמול איבודי כדור לא מעטים, אבל -
א. מדובר ביריבה חזקה שעשתה צרות, אז הגיוני שיהיו יותר מהרגיל.
ב. צריך להבין כמה איבודי כדור/מסירות שלא הגיעו ליעד, של מי, איפה וכו’. דין דמבלה במסירה אחרונה הוא לא כדין טר שטגן בכדור ראשון.

ממקום תשיעי למקום שני. כל מילה נוספת מיותרת.

כי אתם לא מנסים לשכנע אותי שהיה לכם ביטחון מלא בשלוש הנקודות לאורך כל המשחק, ואני לא מנסה לשכנע אתכם שהיינו שווים רק תיקו.
כולנו מסכימים שהיינו טובים יותר ושהאפשרות שסביליה גונבת מאיתנו את הנקודות הייתה באויר עד לדקה האחרונה.

יש לך דרך להשיג את הסטטיסטיקה הזו?
כי אני זוכר את הקשרים והבלמים שלנו מאבדים כדורים יופי יופי, אולי הייתי מנומנם קצת?
אגב, בגלל אילוצים לא ראיתי את המחצית הראשונה, רק את השנייה… אז אני קצת חוטא כשאני מדבר על המשחק בכללותו, אבל ממה שאני קורא פה, זה לא היה משחק טוב שלנו גם במחצית הראשונה.

@Aimarito עזרה פורפאבור. אתה טוב בדברים האלה.

פראן טורס השתפר מאוד, אבל אני עדיין חושב שההחמצות הבלתי נגמרות שלו יעלו לנו ביוקר.

בלי קשר, (טוב, יש קצת קשר)-קצת מאוכזב שאדאמה לא מקבל יותר דקות.

יש את
Disp: Player is dispossessed on the ball by an opponent – no dribble involved
ויש את
UnsTouches: Bad control
אני חושב ששניהם ביחד זה מה שאנחנו קוראים איבודי כדור.
הסטטיסטיקה :

פדרי, דמבלה וטורס עם 4 כל אחד . שחקני ההגנה עם 0 או 1. בוסקטס עם 0.

אם אתה מדבר על מסירות לא מוצלחות בחצי שלנו, אז יש סטטיסטיקה מעולה ב AS.

אלבס עם 2 מסירות לא טובות בחצי שלנו, אבל גם אלבה , פדרי וטר שטאגן. בוסקטס עם 0 כאלה.

יכול להיות שיש עוד מקומות שמראים אחרת, אני משתף את מה שאני מכיר. אס טובים במיוחד בהקשר הזה, אפשר לראות מיקום ואירועים לפי שחקן

תודה. אני קורא לזה שמונה איבודי כדור בחצי שלנו. אף אחד לא של שחקן התקפה.
איבודים של כל ההתקפה יחד מגיעים ל 12 (אם אני מבין נכון את הקטגוריות). זה המון איבודי כדור בחצי שלנו במה שאנחנו קוראים לו מהלכים של ״בניית משחק״? בעיני זה היה ניכר בחוסר עליונות שאני הרגשתי, בטח כשמשווים למשחק מול הלבנים.

בוסקטס אלוהים, סליחה שהפלתי עליו איבודים. :innocent:

צריך לשים את הדברים בפרופורציה. רוצה אולי להשוות למשחקים אחרים בהם היית מרוצה מכמות האיבודים?
צ’אבי אגב לא הזכיר איבודים. הוא הזכיר החטאות הפעם.

בא לך להביא את הנתונים של המשחק מול ריאל?

השנקל שלי למשחק.

-כשהביאו את אלבס, היה ברור שהוא לא המגן שהיה אז מבחינה מקצועית. הביאו אותו בעיקר מבחינה מנטאלית. האם אלבס שחקן שעוברים יותר בקלות? כן. האם אלבס שחקן יותר קשה לו להיות גם למעלה וגם למטה? כן.
האם אלבס שחקן שיצמד ליריב שלו, ישב לו על הווריד ויחרפן אותו כל המשחק? כן. האם אלבס שחקן שיהיה נאמן לדרך? כן. האם אלבס ידביק את השחקנים האחרים במנטליות הלא מתפשרת שלו? חד משמעית כן. כשאני רואה אחד כמו פדרי רץ כמו חמור לכסות על פראן/אלבה, כשאני רואה את פאקינג דמבלה יורד לגליץ’ וחוגג את זה, אני נותן הרבה קרדיט לאלבס. הוא פשוט מדביק בהם את זה. אפשר לעבור אותו באחד על אחד, אבל הוא 100% יהיה שם בשביל לנסות לקחת לך את זה ולהוציא אותך מהמשחק. לפניו זה לא היה מובן מאליו. לא עוד שחקנים שמלווים את היריבים.

-פיקה בשירת ברבור פשוט יפה. בעבר מארקס אמר שהוא הרגיש שזה הזמן שלו ללכת כאשר הוא ראה שיש לו מחליף מעולה כמו פיקה, הוא יכול לעזוב רגוע. פיקה לא עזב לדעתי בשנים האחרונות, למרות שהיה כבר עייף ויגע, בגלל שהוא הרגיש מחוייבות לספינה הנוטשת. הספינה הזאת הבליטה את החולשות שלו, והאוהדים והעיתונאים במקום להעריך יותר שחטו על הנאמנות שהייתה בעוכריו. השנים האלה השאירו כתם עצום על הקריירה של אחד הבלמים הכי טובים בהיסטוריה של המשחק (וזה מגובה בהכל. הכל. דרך תארים ועד נתונים אישיים כמו מאבקי אוויר, חילוצי כדור ומסירות) שבעיקר ראו כמה הוא חלש במשחק הגנה מסוים. והנה, לצד המון בלמים בדור שלו שנראים כמו תחת (ראמוס למשל) הוא נראה פשוט מדהים במשחק. הוא חיכה למהפך, והמהפך הגיע ואיתו שירת הברבור שמגיעה כנראה לבלם הכי טוב בהיסטוריה שלנו (לא להתחיל, זה לא הזמנה לדיון פויול וקומאן בראייה היסטורית לפיקה).

-עם כל המחמאות לדמבלה, צריך להגיד משהו חשוב-זה נראה שמדקה 60 לבנאדם אין אוויר. יש לפעמים במשחק דקות שהוא נראה גמור והמוח לא מקבל חמצן. זה בלט למשל נגד ריאל מדריד. צ’אבי יכול לתת גם לאדאמה יותר דקות, כי העניין המומנטום של שחקנים הוא שקשה לפעמים להחזיר אותו. שלא יהרוס את המומנטום של אדאמה, הוא כבר היה שם. אפשר לשלב אותו יותר, בייחוד כאשר השחקן על העמדה שלו לא בטוח נשאר, עם כל השמחה שאחרי 60 שנה הוא נזכר להיות שחקן כדורגל.

-פדרי זה קוסם. פדרי פשוט החזיר את הניצוץ לברסה באמצע.

כל מילה בסלע לגבי פיקה.
כל כך אנדרייטד בקבוצה שלנו.

אני כבר שנים אומר שהקבוצה נראית משמעותית פחות טוב כשהוא לא על המגרש. קצת כמו בוסי, אבל פחות בולט לעין.

תודה על זה…

שביט, כתבת יפה על אלבס ופיקה
מה דעתך על אלבה?

מהמהמה? מה לא מקבל חמצן?

שחקן זבל רק שיעוף מהקבוצה שלי. אוברייטד, סוחט כסף דוחה, הוא שחקן שמשחק “ראש קטן” במגרש ואני לא אסלח לו בחיים על הגישה הזאת בשנים האחרונות. גם הזריקת קצוץ על המגרש וגם חוסר ההתחשבות במצב הקבוצה זה משהו שאני לא אשכח לו, אפילו שהוא עכשיו מתאפס על עצמו. כשכולם נראים טוב ויש משחק לחץ זה מעלים קצת את זריקת הקצוץ שלו, אבל האופי שהוא נראה בזמנים הקשים זה האופי שלו.

אכפתיות מבחינה מקצועית ואכפתיות כלכלית למועדון בזמן משבר זה משהו שכן ראית מפיקה למשל. לא משנה מה הייתה היכולת שלו, הוא אף פעם לא זרק קצוץ, “מכר” את הקבוצה עם הצגות ועשה הכל בשביל לא לעשות הגנה, וגם מבחינה כלכלית הוא הראשון שהסכים להוריד במשכורת. הוא גבר אמיתי וקולה. אלבה שכיר חרב בעיניי.

לגבי דמבלה זה נראה כאילו הוא עייף ולא חושב. פעולות של חוסר אנרגיה.

הודעה יפה וקיבלת לייק. אבל הפריע לי החלק הזה:

ראמוס עד גיל 35 (הגיל של פיקה היום) היה אחד הבלמים הטובים בעולם. עד רמה כזו שנראה שריאל לא מסוגלת בלעדיו וממש חששנו מהיום שאחרי ראמוס.

פיקה אחרי 3 שנים בהן כולכם רציתם שיפרוש לטניס, נותן חודשיים טובים כשכל הקבוצה שלכם בפורמה טובה.

אצל פיקה לא היה מתנהל שום דיון על האם להאריך לו את החוזה בשכר הנוכחי (שנמוך משמעותית משל ראמוס). גם בלי שום דרישות אתם קיוויתם שיפרוש כבר שנים.

ראמוס פותח בריאל גם מאז 2005 בעוד פיקה רק מ2008.

אני תמיד טענתי שאולי יש ירידה ביכולת שלו, אבל זה בעיקר חוסר משחק הלחץ, כאשר הוא הבלם היחיד שהיה מנסה לעשות לחץ ומקבל בראש על זה. הוא הבלם הכי ברסאי שהיה לנו ב20 שנה האחרונות האלה, ומאז שברסה הפסיקה לשחק כמו ברסה הוא לא בא לידי ביטוי. החודשיים האלה הם לא סתם, וזה לא מקריות.

לגבי ראמוס ופיקה…ובכן, אני חושב שפיקה בלם יותר טוב ממנו אם מסתכלים מקצועית בלי המניירות והנרטיבים מסביב, אבל נסכים שלא להסכים 🤷

כנראה שלא. ועדיין מדובר בחודשיים טובים אחרי 3 שנים רעות. בשנים האלה ראמוס עדיין היה בלם מהרמה הגבוהה ביותר בעוד פיקה היה שעיר לעזאזל אצלכם.

גם בריאל כבר שנים שאין שיטה ובטח שאין משחק לחץ ועדיין ראמוס המשיך להציג יכולת גבוהה.

אני לא מתכנן להכנס לדיון של מי טוב יותר, רק הגבתי לגבי החלק שבו הצגת את פיקה כגדול לצד ראמוס שקטן.