מחזור 30: 2-0 על בילבאו

לקראת אתלטיק בילבאו

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק נגד אתלטיק בילבאו במצב רוח טוב אחרי פגרת נבחרות שקטה ואף מועילה בלי פציעות (למזלנו חדשות טובות עם אדוארדו קמאבינגה) ואפילו היו שחקנים שזקוקים לשינוי אווירה הזה – רודריגו וג’וד בלינגהאם. אם ריאל לא תפסיד היא תגיע לרצף הטוב ביותר שלה בליגה בשנות ה-2000 – 24 משחקים – הרצף הכי ארוך למעשה מאז 1997, אך כמובן שהיא לא תסתפק בפחות משלוש נקודות. ריאל רוצה להגיע לחודש אפריל – החודש המכריע של העונה – בצורה הכי טובה שיש. קרלו אנצ’לוטי בישר שאדר מיליטאו ייכלל בסגל למשחק וזה חיזוק מוראלי עצום לריאל ומעבר לכך החמיא לאתלטיק בילבאו והיה חשוב לו להבהיר שהוא משוכנע שהאריות לא חושבים על גמר הגביע. “אנחנו פוגשים קבוצה חזקה מאוד שעושה עונה טובה. הקבוצה שלנו בסדר, הייתה לנו בעיה קלה עם אדוארדו קמאבינגה וחוסר מזל עם טיבו קורטואה”, הבהיר המאמן. “בילבאו רוצה לצבור נקודות ויש לה שבוע להתכונן לגמר, היא לא חושבת עליו”, הבטיח קרלו.

הסנטיאגו ברנבאו הוא המפתח שכן ריאל היא קבוצת הבית השנייה בטיבה בספרד עם מאזן של 12 ניצחונות ושתי תוצאות תיקו, 38 נק’ מתוך 42 (לאתלטיקו מדריד משחק עודף). בכל המסגרות המאזן עומד על 15 ניצחונות ושלוש תוצאות תיקו. מנגד, לפחות לפי התלבושת זה לא ירגיש כמשחק בית. ריאל תשחק באופן תמוה בתלבושת הרביעית שלה העונה, כן, זו הסגולה שהושקה לא מזמן. כמובן שזה יעד שיווקי וייכנסו לקופות המועדון כמה וכמה מיליונים, אך הזיכרונות שליליים. במשחק בית ריאל צריכה ואף חייבת לשחק עם הלבן המסורתי ו"הנקי" וההיסטורי שלה. תזכורת? השחור, תרתי משמע, בקלאסיקו ב-2021-22. אך קצת אופטימיות: ריאל מחזיקה ברצף ההיסטורי הטוב ביותר שלה נגד בילבאו בליגה – 17 משחקים ללא הפסד ובברנבאו לא הפסידה לה כמעט 20 שנה.

עיקר הכותרות במדריד, ונתרכז בכדורגל – עסקו השבוע במיליטאו לו גורל שונה מזה של טיבו. חישבו איזו סגירת מעגל מרגשת זו אם מיליטאו לא רק ייכלל מחר בסגל – מה שאכן יקרה, אלא למעלה מ-220 יום לאחר הפציעה הארורה – גם יחזור לשחק נגד אותה היריבה מולה סבל מקרע ברצועה הצולבת – אתלטיק בילבאו. “הוא התאושש טוב מאוד, אך ברור שהוא לא במאה אחוז. לוח הזמנים שלו? אולי הוא יקבל דקות. המשחק נגד מנצ’סטר סיטי? אולי הוא ישחק ואולי לא, זה לא 50-50 אלא אולי 70-30% לפן השלילי אין לדעת. למיליטאו חסר קצב משחק, היכולת לשחק במשחק תחרותי, צריך לראות מה קורה”, אמר קרלו ולא פיזר את הערפל. “הוא שחקן חשוב מאוד שמנצח דו-קרבים, חזק באוויר”.

אז מיליטאו לא יפתח אבל זה זמן טוב לפרגן להגנה שספגה רק 20 שערים העונה ב-29 משחקים. “מה שקרה לנו היה מוזר, סבלנו אך התמודדנו היטב עם הפציעות ולא בכדי אנחנו הקבוצה שספגה הכי מעט שערים”, הבהיר קרלו. “אנטוניו רודיגר עשה עונה אדירה לחלוטין, וגם נאצ’ו על אף שביצע כמה טעויות – הציב יכולת גבוהה והיה מחויב. אורליאן טשואמני עזר לנו בעת צרה”, הוסיף ודיבר על המחויבות הקולקטיבית של כל הקבוצה וציין גם את אנדריי לונין שיש דיבורים על חוזה חדש. "הוא השתפר מאוד, כי הייתה לו אפשרות להוכיח את עצמו, הוא משחק באיכות גדולה. קפה לא תיאר לעצמו שזה מה שיקרה והוא לא ישחק נגד האקסית כמובן, מאז ה-21 בינואר הוא לא ראה דשא.

ומההגנה להתקפה. “חילוף” מתבצע בחלק הקדמי. בקבוצה מקבלים בברכה את חזרתו של ג’וד שהבקיע בנבחרת ומנע הפסד מאנגליה ורוצה לחזור לעשות זאת גם בלה-ליגה כדי לשמור על פסגת הפיצ’יצ’י, ומנגד ויניסיוס ג’וניור ייעדר בשל הכרטיס הצהוב המיותר שספג בניצחון האחרון בו כיכב. ריאל תחסר את השחקן הטוב ביותר שלה ב-2024, זה שכבש 11 שערים ונבחר לשחקן חודש מרץ בלה-ליגה. עבור הברזילאי היה זה שבוע סוער כשענד את סרט הקפטן של הנבחרת אך לא בלט גם לא במשחק נגד ספרד בברנבאו, התעמת בסיום עם אלבארו מוראטה וספג הקנטות לצד התמיכה. “זה נושא חשוב מאוד עבורנו ועלינו לקחת את זה ברצינות”, אמר קרלו שכעס על ההתבטאויות של חוסה לואיס צ’יליברט כמובן, אך הוא הוסיף: “האם זה מדאיג אותי? מה שהכי מדאיג אותי זה שהוא לא ישחק מחר”. בהיעדרו של ויני, ג’וד שחוזר למקדש כמעט חודש אחרי – חייב לקחת פיקוד. אולי גם רודריגו בזכות השער והשיפור שהפגין בנבחרת – יחזור לחייך. הפרטנר שלהם מקדימה יהיה ברהים דיאס.

נראה שקיים סימן שאלה רק במרכז השדה. בריאל לא רגילים לקבל את טוני קרוס קצת עייף וסחוט אחרי פגרת נבחרות בה רשם 179 דקות. הדבר החיובי היה היכולת שלו כמובן וראו שהוא התרגש – שני בישולים, נגד צרפת ונגד נבחרת הולנד. ההנחה היא שזה או קרוס או קמאבינגה שבדרך כלל משחקים יחד ועבור הצרפתי מדובר במקדם ביטחון משום שסבל מנקע קל. ייתכן ונראה את אורליאן טשואמני ב-11. פדה ואלוורדה שיחק רק במשחק אחד של נבחרת אורוגוואי וזה מבורך והוא באנקר ב-11. דני סבאיוס שב מפציעה וחוזר לסגל אך הוא לא רלוונטי. לוקה מודריץ’ גם הוא שיחק הרבה בקרואטיה. קרלו נשאל על עתידו ואמר: “אף אחד לא מדבר על העונה הבאה, מודריץ’ מרוכז רק בעונה הזו. אנחנו נקבל החלטות בסוף העונה. הוא וקרוס מנתקים את הרגש ומוכנים לעשות הכל כדי לסיים את העונה בצורה הטובה ביותר”.

ריאל מדריד – הרכב משוער: אנדריי לונין| דני קרבחאל, אנטוניו רודיגר, נאצ’ו, פרלאן מנדי| טוני קרוס (אדוארדו קמאבינגה), אורליאן טשואמני, פדה ואלוורדה| ברהים דיאס, ג’וד בלינגהאם ורודריגו

מה המצב בילבאו?

אתלטיק בילבאו אם זה היה תלוי בה לא הייתה יוצאת כלל לפגרה, היא נהנית מכל רגע בעונת 2023-24 הקסומה שלה. הראש והלב כבר חושבים על גמר הקופה דל ריי נגד מאיורקה בתקווה להניף סוף-סוף את הגביע אחרי עידן ועידנים! (הזכייה האחרונה הייתה ב-1984 ומאז היו לא מעט מפחי נפש במעמדי הגמר). לפני הפגה, הקבוצה של ארנסטו ואלוורדה רשמה שני ניצחונות ליגה, פעמיים 0:2 (ובשלושת משחקי הליגה האחרונים לא ספגה) – אחד מרשים על לאס פלמאס בחוץ שהיא אגוז קשה לפיצוח והאחרון 0:2 ביתי על אלאבס עם צמד של גורקה גורוזטה תוך חמש דקות קצת לפני ההפסקה. והפרס? חזרה למקום הרביעי לראשונה מאז 2024, מובילה בנקודה על אתלטיקו מדריד אותה בעטה מהגביע בחצי הגמר עם ניצחון כפול. “בילבאו הלכה לישון (כשהיא) בליגת האלופות. השחקנים של ארנסטו ואלוורדה נהנו מדקה של תהילה. בילבאו הורסת כרגע כל מי שמגיעה - גם בליגה וגם בגביע”, נכתב בסיקור במארקה. זו בילבאו עם קצב צבירת הנקודות הגבוה ביותר מזה 40 שנה (אז הייתה לה נקודה אחת פחות).

במשחק האחרון יש לציין את הצלת הפנדל של אונאי סימון רגע לפני ה-0:1. השוער הבאסקי (שותף בכל משחקי הליגה) בדרך כלל יציב אך לעתים נוטה לעשות שטויות במשחק הרגל שלו כפי שהיה בנבחרת ספרד נגד נבחרת ברזיל. השאלה הגדולה הייתה האם סימון ישחק או לא שכן שוער הגביע, נקרא לו כך, ז’ולן איגרזבאלה – לא שיחק כבר חודש, מאז ה-29 בפברואר. הוא יפתח בהרכב בגמר הקופה נגד מאיורקה והמטרה היא שיהיה חד ובכושר עד כמה שאפשר. “אם המאמן יחליט שז’ולן ישחק כמובן שיהיה עליי לקבל את זה ולתמוך בו”, הבהיר סימון בריאיון לכלי התקשורת והמאמן שלו אישר במסיבת העיתונאים היום שזה אכן יקרה. השוער (סימון) אמר: “אנחנו צריכים ללכת לברנבאו בידיעה שזו מטרה שאפשר להציב אותה, אנחנו רוצים נקודות כדי להעפיל לליגת האלופות, זה מבחן פנטסטי למה שמצפה לנו ואפילו הכנה מעולה לגמר הגביע”. פרט לכך ההנחה היא שבילבאו לא תבצע רוטציות כדי לשמור על המומנטום, אך התשובות אצל ואלוורדה.

אותו ואלוורדה שהשתווה לחואקין קאפרוס עם 510 הופעות על הקווים כמאמן בילבאו – הוא גם המאמן האחרון שניצח עם האריות בברנבאו – 0:2 לפני כמעט עשרים שנה, בעונת 2004-05. במשחקי החוץ בילבאו מסתדרת הרבה פחות עם חמישה ניצחונות בלבד לעומת מאזן הבית הפנומנלי שלה. מה שכן מהגדולות היא לא מפחדת. בילבאו כן ניצחה בפיחואן את סביליה, את ויאריאל, ובמשחקי הבית ניצחה את ג’ירונה ואתלטיקו, סיימה בתיקו עם ברצלונה וחגגה גם בדרבי נגד ריאל סוסיאדד. לוואלוורדה יש “ג’קינס” עם קרלו, אותו ניצח רק פעם אחת במהלך הקריירה כפי שנכתב במארקה בתשעה משחקים, וזה קרה לפני תשע שנים כמאמן בילבאו. תהיו בטוחים שכל הסטטיסטיקות לא מעניינות אותו, אך הפער מאתלטיקו החמישית עומד על נקודה בלבד כך שבילבאו לא יכולה להרשות לעצמה לנוח.

את האחים וויליאמס כולנו מכירים היטב. ניקו וויליאמס הראה ניצוצות גם בנבחרת ספרד נגד ברזיל ובליגה אמנם לא הבקיע הרבה – שלושה, אבל בישל לא פחות מתשעה. במארקה מניחים שהוא עם סיכוי טוב לפתוח על הספסל ואלכס ברנגוואר שמחויב יותר הגנתית – יחליפו, אך זה לא בטוח. אינייאקי סקורר טוב ממנו אם כי לא כבש מאז ה-2:3 על ג’ירונה ובסה"כ הבקיע שער בודד בליגה ב-2024. על הספסל יהיה איקר מוניאין הוותיק וגם ראול גארסיה ש"מעצבן", מטריד את הבלמים ומסוגל לכבוש – יהיה כלי אפשרי לשינוי משחק. המגן השמאלי יורי שהאריך את חוזהו בעונה – ייעדר בשל פציעה כשמנגד אייטור פארדס הבלם חוזר לאחר השעיית צהובים ויחליף את ייראי אלבארס, לצד דני ויויאן שיאן הדקות של הקבוצה העונה, הם מרכיבים מרכז הגנה חזק מאוד – 26 ספיגות בלבד, הנתון הכי טוב בספרד פרט לריאל מדריד. אל תפסלו אופציית אנדר הררה במרכז השדה כדי להוסיף עוד אגרסיביות וניסיון. עוד אחד משחקני המפתח הוא מעין “אנטי גיבור”.

החלוץ גורוזטה (בן 26), לא בדיוק היורש לאדוריץ’, נכנס לעניינים עם שישה שערים בששת המשחקים האחרונים. הוא המבקיע הטוב ביותר של בילבאו עם 13 בליגה ו-15 בסה"כ ותרם גם שלושה בישולים. הוא יוכל לשלש את כמות שעריו מאשתקד (שישה). הוא נעדר רק ממשחק אחד העונה בליגה – נעדר אלמריה בשל פציעת שריר. “תמיד האמנתי בעצמי”, סיפר החלוץ בריאיון ל-AS. “העונה שלנו פנטסטית, אפשר לחלום ובגדול. אני מרוצה מהיכולת שלי אבל אשמח לשפר את המספרים עוד יותר. אני חושב שתמיד הייתי מסוכן אבל כעת הכדורים מתחילים להיכנס. אינייאקי וניקו מאוד-מאוד מסוכנים”, אמר וכינה את עצמו כ-‘קארים בנזמה של אתלטיק’ ואז צחק. גורוזטה ממוקד: “משחק אחד רע יכול להרוס לך את כל העונה, אנחנו מוכנים”.

לקראת המשחק אמר ואלוורדה: “חלק מהשחקנים התאוששו. חלקם התאמנו בזהירות כמה ימים, למשל לפארדס היה חום וניקו סבל מעייפות. יש קבוצה שלא רוצה לנצח? לא שיחקנו זמן רב. אנחנו בעמדה טובה מאוד. אין דרך טובה יותר מאשר להגיע לגמר הגביע אחרי משחק כזה. המשחק חשוב כי הגענו למקום הרביעי והמטרה היא להישאר שם. השוערים שלי יודעים כבר כמה ימים מה יקרה וז’ולן גילה על כך. ריאל לא הפסידה בבית העונה והיא תדרוש מאיתנו את המקסימום. אנחנו רוצים תחושות טובות ותוצאות טובות. במחזור הפתיחה בסאן ממס הם היו עדיפים וניצחו בצדק. ריאל עם ג’וד צברה פיזיות וגיוון. אם לא ננצל את המצבים - ריאל תהרוג אותנו. עלינו להיות מרוכזים כל הזמן. אף אחד לא יכול להגיד לי מה המפתח נגד ריאל, הייתי רוצה…אני רוצה שחקנים נמרצים ושמחים. שיחקנו שלושה משחקים מאז חצי הגמר והשגנו שבע נקודות מתוך תשע וזה מעולה”.

אתלטיק בילבאו – הרכב משוער: ז’ולן אגירזבאלה | אוסקר דה מרקוס, דני ויויאן, אייטור פארדס, לקוו| אויחאן סאנסט, דה גאלארטה, בנייאט פרדוס| אינייאקי וויליאמס, ניקו וויליאמס (אלכס ברנגוואר) וגורקה גורוזטה

היסטוריה ומפגשי עבר:

הזיכרון האחרון מהיסטוריית המשחקים הארוכה מאוד נגד אתלטיק בילבאו הוא די רע ומגעיל אבל ריאל מדריד מתמודדת היטב בסנטיאגו ברנבאו בעשרים השנים האחרונות ויעיד על כך המאזן שלה. ריאל ניצחה ב-16 מעשרים המפגשים האחרונים והוסיפה עוד שלוש תוצאות תיקו, סוגרת כמעט 20 שנה מאז ההפסד האחרון איי שם ב-2004-05. באותו ערב ריאל שיחקה בהרכב שלקח בחשבון את שמינית גמר ליגת האלופות נגד יובנטוס. ראול, רונאלדו וזינדין זידאן לא הצליחו לסייע מהספסל לוואנדרלי לושמבורגו הקוסם מברזיל שרצף שבעת הניצחונות הרצופים שלו נקטע בילבאו עם אסייר דל הורנו ניצחה 0:2. בעונה שעברה במחזור הסיום, משחק הפרידה מקארים בנזמה – הקפטן הבקיע בפנדל והשווה אבל זה נגמר רק ב-1:1 וריאל כמעט פספסה את המקום השני. כל שלוש תוצאות התיקו היו בשנים האחרונות – תיקו מאופס מורט עצבים ב-2019-20, לפני הקורונה, ו-1:1 במקדש גם ב-2017-18 כשכריסטיאנו רונאלדו משווה וקפה בשער בילבאו מציג יכולת גבוהה. הניצחון האחרון נגד האריות במקדש היה 0:1 קטן-גדול תוצרת בנזמה שאהב לכבוש נגדם, במחזור התשיעי בעונת 2021-22.

עד עונת הקורונה לריאל היה רצף מרשים של 12 ניצחונות רצופים ולא מעט פעמים זה נגמר בתוצאות גבוהות. ארבע מאניטות, האחרונה ב-2014-15, שתי רביעיות ועוד 0:3 קל ממש ללא מאבק. משחק אחד היסטורי אחר ארע במחזור הסיום ב-2002-03, ריאל אירחה את בילבאו כשהכל תלוי בה – ניצחון והיא אלופה. רונאלדו כבש פעמיים כשרצה מאוד את האליפות הראשונה שלו בקריירה בגיל 26, ורוברטו קרלוס בין לבין, בכדור חופשי על סף ההפסקה, בדרך ל-1:3. לפני עשור זה נגמר ב-0:5 קטלני כשריאל של אנצ’לוטי מתעללת ביריבה עם שלושער של כריסטיאנו וצמד של בנזמה. 1:5 הייתה התוצאה גם ב-2012-13 וכן ב-2010-11 עם שלושער של כריסטיאנו רונאלדו ב-2007-08, “כמעט אליפות” עם שערים של חאבייר סביולה, גונסאלו היגואין ואפילו אריאן רובן. ריאל הביסה 1:4 את בילבאו בסיום עונת 2011-12 – אליפות השיאים והגיעה למאה נקודות ו-121 שערי זכות – אוזיל התחפש לסקורר וכבש צמד. וקצת רונאלדו הברזילאי – שער הפרידה שלו הגיע נגד בילבאו בליגה בדצמבר 2006 – ניצחון 1:2 עם שער של רוברטו קרלוס, וב-2003-04 הוא פירק את האריות עם צמד ובישול גדול לפיגו. ב-2006 היה המשחק הזכור של ג’ונתן וודגייט – פרמיירה במדי ריאל (בעונה השנייה!), גם כבש שער עצמי וגם הורחק באדום. למזלה של ריאל ראול כבש צמד באותו ערב.

כבר במפגש הראשון בין ריאל ובילבאו היו הרבה גולים – ריאל ניצחה 1:5 באפריל 1929. בשני המשחקים הבאים ניצחו הבאסקים, כולל תבוסה הזויה לחלוטין שהנחילה לנו. אפשר לומר שעד שנות ה-50 המצב היה מאוזן. למשל ב-12 המפגשיםה ראשונים המאזן היה 4:6 לריאל בניצחונות. ריאל ברחה קצת עם הגעת אלפרדו די סטפאנו כולל 0:6 גדול בנובמבר 1957. עוד ניצחון גבוה היה בשנות ה-80 – שביעייה מהדהדת – 1:7 ב-1980-81. הקינטה דל בויטרה דווקא הופתעה על ידי בילבאו ב-1986-87, אך ריאל הגיבה עם מאניטה כעבור עונה – תודה לחאג’י שכבש שלושער (שישה ניצחונות רצופים) וחמישייה נוספת ב-1992. המשחק עם הכי הרבה שערים בין ריאל לבילבאו היה ב-1946-47, האריות ניצחו 3:6 למרות שלואיס מולווני כבש כבר בדקה השלישית. ב-92 מפגשי הליגה בהם ריאל היא המארחת המאזן עומד על 61 ניצחונות לריאל (66%), 18 תוצאות תיקו (20%) ו-13 ניצחונות לבילבאו (14%), יחס שערים 101:228 לטובת ריאל. בסה"כ 185 משחקי הליגה המאזן עומד על 51:97 לריאל בניצחונות.

מחכה מאוד למשחק מחר שהוא אמנם ב-31 במרץ אבל מבחינתי שייך לחודש אפריל, מחממים מנועים, החודש הכי חשוב של העונה כבר כאן. חבל שאין לנו את ויניסיוס ג’וניור והוא עושה ‘רוטציות’ עם ג’וד בלינגהאם מי בחוץ ומי לא, אבל יש את הסנטיאגו ברנבאו ומספיק כוח כדי לנצח את אתלטיק בילבאו. הפתיחה תהיה חשובה - אנרגיות, מהירות, לא לבזבז זמן, נגיע למשחק כשברצלונה מצמצמת את הפער, יהיה מעין לחץ.

כנראה שרק בחלום הלילה היינו רואים את קרלו אנצ’לוטי מוריד את ג’וד בלינגהאם כמה בלטות אחורה ומשחק עם האנגלי באמצע יחד נניח עם אורליאן טשואמני ופדה ואלוורדה - לוותר על טוני קרוס ‘תשוש מהנבחרת’ ואדוארדו קמאבינגה בגלל הספק הקטן של הקרסול, ומעלה את חוסלו בשפיץ. לדבר כזה למשל ארנסטו ואלוורדה לא מצפה, הרי כולם יודעים את ההרכב שלנו בעל-פה פחות או יותר וכיצד נשחק. חוסלו כמובן מוסיף לנו גיוון באמצע - מעסיק את הבלמים, מנצח מאבקים. ג’וד הוא יכול להיות בוקס טו בוקס. זה יהיה נחמד אם בילבאו פתאום תשחק בלי ניקו וגם השוער הבכיר לא יפתח אבל היא קבוצה חזקה ובעונה שהכל מצליח לה, מכבד אותה מאוד, ובכלל תמיד היה לי ריספקט כלפיה. יש לה את הכלים לצאת למתפרצות והיא קבוצה מגוונת וכזו שלא נלחצת, זה לא יהיה קל. גם בברנבאו אף אחד לא משחק בהילוך ראשון, יהיה לה זמן לחשוב על גמר הגביע. זה לא ממשחקי הבית שאני מצפה להצגה. גם ההגנה שלה חזקה מאוד. השנייה בטיבה בליגה - אחרינו.

בקושי ראינו את ג’וד בחודש הזה, כל השטויות מסביב - פציעה והשעייה באמת שערורייתית, אני מקווה שהוא רעב, שהוא יקח פיקוד מהרגע הראשון, שינצל את המצב הראשון אליו יגיע כמו שהיה בחצי הראשון של העונה. הוא כבש בנבחרת וגם רודריגו שזה חייב להעיר אותו. בנבחרת רודריגו לקח את הכדור הרבה, ביצע דריבלים, גם אם לא היה כובש הייתי אומר ששיחק טוב.

עוד דרך לגוון, אגב, גם בלי לשנות את ההרכב - פדה ואלוורדה לעתים טס בימין ולעתים ברהים דיאס ולא במרכז, רודריגו פעם בשמאל - באגף ‘שלו’ אין תירוצים…זוכרים שהיה משחק, נדמה לי סלטה ויגו - שקמאבינגה ירה וירה מרחוק? כנ"ל פדה…

לגבי אדר מיליטאו זו הייתה יכולה להיות סגירת מעגל נהדרת כפי שכתבתי, אבל עבר מעט מידי זמן. אם נוביל איזה 0:3 יהיה אפשר לשלב אותו קצת אולי לעשר דקות. בטח לא מעבר לכך. מרגש לראות אותו בסגל, הוא לא רלוונטי למשחק מחר וגם לא למנצ’סטר סיטי או לקלאסיקו לדעתי. ואם כבר ההגנה, בשוליים - אורליאן טשואמני בפורמה טובה יותר מנאצ’ו שאני מתגעגע לימים בהם היה סותם את הפיות של כולם. אסור לחלק מתנות בהגנה וההתקפה אמורה להבקיע. המאזן נגד בילבאו מעולה אגב, אבל בשנים האחרונות שלוש תוצאות תיקו בשש שנים. אסור לפשל, האללה מדריד!

ניקו לא ישחק מחר בגלל עומס בשרירים.

אני מחכה למשחק מחר רק כדי לראות את רודריגו. נראה שמשהו בקופסה התחבר לו במהלך פגרת הנבחרות. אם הוא חוזר לכושר טוב בדיוק לתקופה הזאת של חודשי ההכרעה זה יוכל לתת לנו סיכוי סביר אפילו לליגת האלופות, אם להיות אופטימי.

מסוג המשחקים שקלאסי לפתוח עם מודריץ’ ולתת מנוחה למי שצריך.

לא יודע, מבחינתי חייבים להוציא את האויר מה שיותר לבארסה ולהרוג לה את כל התקוות לצמצום פערים.
וזה לא שמודריץ עצמו נח בשבועיים הללו… ועד המשחק הבא (שיהיה כבר מול סיטי) יש עוד מספיק זמן לנוח.
ואם נודה על האמת - הדון לא בדיוק מכור לרוטציות

בארסה יהרגו את עצמם בסוף. תהיה רגוע :sweat_smile:

למומנטום (שלילי וחיובי) יש כוח משלו.נכון שסטאטיסטית כמעט לא אפשרי שהם יעקפו אותנו, אבל היו מקרים בעבר…

המשחק הזה בא לנו בדיוק בזמן, לשחק מול קבוצה אינטנסיבית כדי הכניס אותנו קצת לקצב כדי להגיע לסיטי הכי חדים שאפשר. עם איך שברצלונה נראית אני לא דואג, הם עוד יאבדו נקודות, ואין לנו עוד הרבה משחקים קשים בליגה.

הערב צריך משחק קשה, מקווה שבילבאו יחנקו אותנו עם לחץ גבוה, יהיה שבוע שלהם כדי למצוא לזה פתרונות כדי שכשנשחק מול סיטי יהיה קצת יותר קל.

בדיוק מחצית במשחק של ליברפול, הלוואי ולנו היה את האנרגיות האלה.

מסתבר שאנחנו משחקים בתלבושת חדשה וסגולה היום.
בילבאו מנצלים את ההזדמנות כדי לשחק בלבן בברנבאו…
לא יודע עד כמה הדברים האלה משפיעים מנטלית על שחקנים מקצוענים, אבל נראה לי שבילבאו ירגישו היום קצת יותר בנוח לעומת משחקים קודמים בברנבאו.

יש לי הרגשה שהיום שלושער רודריגו.

אנחנו משחקים הכי טוב כשויני לא בהרכב וג’וד כן

הפעם האחרונה שג’וד שיחק משחק ליגה בברנבאו הייתה בניצחון על ז’ירונה. וולקאם באק.

אולי זה כי אני זקן
אבל כשהקבוצה שלי במשחק בית עולה עם מדי חוץ זה יכול להרגיז אותי עד כדי כך שבא לי להפסיד ושההחלטה הזו תהיה לדיראון עולם :rage::rage::rage::rage::rage::rage:

לא יודע השפעה מנטלית או לא השפעה מנטלית, אבל מבחינתי זה בושה שקבוצה אחרת מגיעה לברנבאו ומשחקת בלבן.
אפרופו השיח שהיה כאן לאחרונה על ההתמסחרות ותהליכי ה’אמריקניזציה’ השליליים שעוברים על הכדורגל - זה נראה כמו עוד צעד מסוכן בכיוון. באנו לראות כדורגל ואת הקבוצה האהובה עלינו, לא מופע אופנה.

כן כן. הוא חזר. ובול בזמן. כמה התגעגתי.

ממש מדכא אותי שלא נראה את שיא היכולת של רודריגו, כל עוד הוא ימשיך להיות דבוק לאגף ימין

כשהוא לא עולה בצד שמאל המשחק של רודריגו הופך מאוד חד גוני ומוריד איום רציני(שמשליך על כל התגובה ההגנתית אליו של היריבה). כל החיתוך ימינה לרגל החזקה שלו, איום אחד פחות עבור היריבה.

האם יש כדורגל יותר משעמם מזה שאנחנו צופים בו עכשיו ?

בערוץ מקביל יש את הדרבי הלוהט של צרפת, מארסיי נגד פסז’.
שעמום גדול יותר מובטח.

אבל שם לפחות רצים מהר