מחזור 30: 2-0 על בילבאו

לא להאמין שזה מה שאנחנו מקבלים. השחקנים פשוט עומדים, לא רצים, כאילו רק מחכים שהמשחק יגמר. ממש מאכזב. הראש לא פה.

כמעט כולם חלשים אבל טשואמני בולט לרעה.
וגם נמני. נמני הכי חלש.

ובחיאת קרלו, עוד הפעם לחזור ל442? לא תחליט כבר איך אתה רוצה לשחק העונה?

אני די בטוח שההרכב והמערך אמורים לדמות את מה שיהיה מול סיטי(ויניסיוס במקום בראהים ובשמאל), בלינגהאם יושב מאוד נמוך עושה בייביסיטר על מנדי תוך שהוא בעיקר מנסה לצאת מלחץ ולעזור בהנעת כדור.

הקבוצה עצמה גם יושבת נמוך מאוד במגרש, רק הבעיה שאתלטיק ממש הגיעה כדי לנוח פה ולכן כלום לא מתפתח במשחק.

מליברפול נגד ברייטון למשחק הזה, זה כמו ההבדל בין אחוז דיוק המסירות הכללי של קרוס לבין אחוז דיוק המסירות של הגרמני כשזה לתנועה של שחקן לשטח מ 93% ל 12% בערך.

פה הליגה הגמורה, באנגליה יש ליגה.

כאילו זידאן מאמן את הקבוצה היום. שמים שער והורגים את המשחק. כל כך מתסכל. המשחק היחיד של הקבוצה בחודש שלם.

יאמר לחובתו של אנצלוטי שאנחנו הורגים את המשחק גם אם לא מבקיעים גול

אמרתי את זה אלף פעם, ושוב, נמאס מהגישה הפאסיבית הזאת
כאילו 80% מהמשחק שלנו בנוי על התגוננות ולבנות על מתפרצת, וכשהכדור אצלינו לרוב משחקים בלי תכלית והצטרפויות להתקפה
הקבוצה לא יוזמת אלא אם כן אנחנו נכנסים לפיגור כפול ופתאום נזכרים שאנחנו יודעים ללחוץ ולהבקיע לא רק במתפרצת או התקפה מהירה

מקבל משנה תוקף

אנצ׳לוטי פשוט גאון,כל פעם שהוא מכניס חלוץ אנחנו כובשים.

הטכניקה של רודריגו זה טופ של הטופ של הטופ, רק קצת אופי ועקביות ילד מה ביקשנו כבר.

שמור לגדולים ביותר

וויין גרצקי חזר !

איזה כיף שרודריגו חזר. ראו את זה כבר בפגרת הנבחרות. לא חושב שיש קשר למיקום על המגרש, הוא שיחק טוב כבר בפגרת הנבחרות כחלוץ וכבר לא מעט משחקים שיש לו כרטיס חופשי לעבור לאגף שמאל ולעשות משם דברים. אצלו הכל בראש.

חיכיתי לראות שוב פעם את מיליטאו, נקווה שישחזר את היכולת מלפני הפציעה. לפני הפציעה הוא השתפר מצורה עקבית ואני מניח שעכשיו הוא יצטרך להמציא את עצמו מחדש. מקווה שהמהירות והיציאה מהמקום לא נפגעו.

אי אפשר לנתח משחק כזה שהשחקנים משחקים בהילוך שני והראש לחלוטין לא במשחק. הליגה כבר גמורה והמשחקים לא ממש קשים, וככה זה נראה.

אני מאוד מקווה שפדה בסדר. לאבד אותו עכשיו יהיה אסון.

עניין החולצה הגעיל אותי, לא רוצה לעשות מעכבר איזה פיל אבל זה כאילו המתסחרנו גם אם הזיכרונות מהקלאסיקו השחור תרתי משמע הם מוגזמים. במשחק בית ריאל מדריד חייבת לשחק בלבן המסורתי-טהור-היסטורי-רגיל שלה. מזל שזה לא ‘השפיע’.

רודריגו שחקן גדול, על פניו בכדורגל יש לו הכל - ואסור לעשות לו את ההנחה הזו על “העמדה בלבד”. גם אם נוח לו יותר בצד שמאל. הוא צריך לתת לנו יותר ובאופן עקבי. יש משחקים בהם הוא ממש מנותק ואפילו עם הראש למטה. גם לי הייתה תחושה טובה, פגרת הנבחרות עזרה, זה קורה פעם באף פעם, המשחק הזה העיר אותו. ג’וד בלינגהאם היה השחקן הכי פחות טוב בחלק הקדמי, לא הגיע למצבים. שיחק לעתים מאחור אבל היה נראה קצת איטי ולא נוח לו. אני לא יודע מה איתכם, אני תמיד מתבאס כשקרלו אנצ’לוטי מוציא את ברהים דיאס. יש ימים שהוא מזכיר לי את זינדין זידאן, לא פחות.
סיפור האליפות עדיין לא סגור במאה אחוז ואתם יודעים מה אני לא רוצה ‘לספור לאחור’ אלא לקחת אליפות עם סימן קריאה ולנצח את ברצלונה וצ’אבי בקלאסיקו בסנטאיגו ברנבאו. המשחק היום היה די רדום ומשעמם כאילו אנחנו מתכוננים לגמר הקופה דל ריי, לא ממש אהבתי את זה ולבטח לא במשחק בית, הרבה דקות גם שלא נגענו בכדור, אבל אולי כל הניצחונות עד לסיום יהיו קשים ככה וצמודים.

חושב שזה זמן טוב להחמיא לנאצ’ו גם אם האתגר לא ממש היה קשה מדי. ביצע עבירה מאוד חכמה כדי למנוע התקפה מתפרצת מול אינייאקי וויליאמס, ניצח אותו בכמה מאבקים, לפחות להערב בחזרה הגנרלית למנצ’סטר סיטי היה נראה ששוב יש לו את המהירות והוא חד ומפוקס. מרוצה באופן כללי מההגנה שלא מחלקת מתנות.

זה להתעסק בזוטות, חשבתי שאולי כדאי במחצית להעלות את ארדה גולר כי הוא היה משחק בקצב אחר ורץ ומתאמץ כאילו זה גמר ליגת האלופות.

היה מרגש לראות את אדר מיליטאו והשחקנים מסרו לו בכוונת תחילה, תשואות מהקהל, חבל שלא שיחק עוד כמה דקות. אני עדיין חושב שזה מוקדם מדי ולוח הזמנים לא לטובתנו. לבטח לא רלוונטי למשחקים נגד סיטי.

איך טיטי דמיין/קיווה שתיראה החזרה המרגשת של מיליטאו למגרשים:
1000042320

די נו באמת, אז מה אם שיחקנו במשחק שגם ככה לא עניין אף אחד עם חולצה בצבע אחר. שיתוף הפעולה הזה עם ימאמוטו מכניס למועדון הרבה כסף, זה לא סתם. עוד רבע שעה נשכח שהמשחק הזה בכלל שוחק אי פעם.

אתה צודק בנוגע לאופי שלו, אבל זה מעבר לעובדה שיותר נוח לו בשמאל.

כשהוא על הקו בימין ובשמאל יש לו 3 אפשרויות. למסור, לרוץ על הקו, לחתוך פנימה.

כשהוא בשמאל, המגן ששומר אותו חושש מאוד מכל האפשרויות. יש לו בעיטה טובה ברגל ימין, יכול להגביה ברגל שמאל וכמובן המסירה.
אם הוא חותך לאמצע יש סכנת בעיטה + דריבל עם הרגל החזקה.

כשאתה שם אותו בימין, האיום של החיתוך לאמצע נחתך. השומר שלו יודע שהוא לא פתאום יבעט עם הרגל החלשה כמו שהוא עשה היום לכן פחות דואג מהחיתוך לאמצע מה שמקשה על רודריגו לרוץ עם הכדור גם על הקו בגלל שהוא נהיה הרבה יותר צפוי.

בנוסף לזה כשהוא בימין הוא תמיד ינסה לנדוד לאמצע/לשמאל איפה שהוא יכול להביא את האיכויות האלה לידי ביטוי, אבל הוא גם משקיע מאמץ בנדידה הזו, וגם הקבוצה לא נוטה לחפש אותו כשהוא עושה את זה. לרוב הוא יקבל את הכדור רק אם ממש יעמוד ליד ויניסיוס וזה משהו גם בעל הרבה השפעה על המשחק ומאוד פוגע בריווח.

זה לא סותר את העובדה שהוא חסר ביטחון עצמי ברוב הזמן, אבל הוא גם לעולם לא יוכל להיות עקבי כל עוד לא מספקים לו תנאים להצליח.

ובנוגע לזה, אני חושב שלעולם לא יהיו לו התנאים להצליח בריאל.

איזו התעלמות מבערך כל המשחקים שלו שראינו, כולל אתמול, ב-3 שנים האחרונות… רודריגו קיצוני שמאלי מעולה וקיצוני ימני בינוני. זה לא חדש וזה לא מפתיע שאתמול היה מעולה או שהתקופה הטובה ביותר שלו העונה הייתה כשויניסיוס היה פצוע.

אתה כל פעם מביא ראיה לכך שגם בימין הוא לפעמים מבקיע שערים (אף אחד לא טען שהוא פאוברט) ומתעלם לחלוטין מהקורלציה היותר מדי ברורה בין היכולת הטובה שלו, וגם המספרים, לבין הצד שבו הוא משחק.

מה שכן, אנחנו כנראה נסכים על השורה התחתונה. יבוא היום (להערכתי ב-3 שנים הקרובות) וכולם במועדון יבינו שאין שום היגיון להחזיק בסגל את כל 3 הקיצוניים השמאליים הטובים בעולם, ורודריגו יימכר.

מסכים… רודריגו שמקבל את המפתחות לדהור באגף שמאל כל העונה זה סופרסטאר ולא שחקן של פיקים.

יכול להיות שהפיקים האלה נובעים מאופי וגם מהעובדה שהוא משחק לא בעמדה שלו הוא צריך להיות בערב ממש טוב כדי להשפיע, וכשהוא באזור הנוחות שלו גם בערב בינוני יכול לנפק מספרים.

ויני שחקן אגף שמאל מובהק, אמבפה בפועל יוצר 85% מהמצבים שלו בתנועה מאגף שמאל וגם ג׳וד אוהב לגנוב שמאלה קבוע. מה שמשאיר את רודריגו להיות למלמ באגף ימין או ללכת ולהיות כוכב במקום אחר…

הנקודה היא שהתקרה של רודריגו גבוהה יותר משל ויניסיוס בשמאל. הוא כבש את הגולים אתמול בקלילות, ויניסיוס לעומתו צריך לירוק דם ולסבך את עצמו לדעת. לרודריגו יש דריבל יותר טוב, סיומת יותר טובה, מזג יותר טוב ויכולת מדהימה לשחק על שטח קטן.

אה, הוא גם לא עסוק בשטויות חיצוניות 24/7 ואשכרה מתמקד בכדורגל. הנאחס הרציני שויני האידיוט נכפה עלינו ומשום מה מקבל את הספוטלייט.

אני גם חשבתי ככה בעבר אבל שיניתי את דעתי. ההשפעה השלילית של רודריגו על הקבוצה, גם מקצועית וגם תדמיתית, אמנם קטנה יותר משמעותית (וזה חשוב), אבל בסוף, היכולת של ויניסיוס להכריע משחקים קשים גבוהה יותר. זה כבר לא מקרי, הבנאדם סוכן כאוס במובן מאוד מאוד חיובי של המילה.

רודריגו הראה יכולת מאוד טובה מצד ימין בסוף עונת 22, וגם לפרקים שאחר כך. העונה הייתה לו תקופה לא טובה גם מצד שמאל בפציעה הראשונה של ויניסיוס. במשחקים האחרונים הוא בילה המון באגף השמאלי, ביחד עם ויניסיוס, ולא הצליח לייצר משם דברים. אני לא טוען שהאגף השמאלי והימני טבעיים לו באותה מידה, הטענה היא שלא העמדה הייתה הבעיה אלא משהו אחר. הוא בעצמו דיבר על הביטחון שלו.

כשראיתי איך הוא היה נראה בנבחרת ברזיל, ושם הוא גם לא שיחק קיצוני שמאלי אלא חלוץ לצד ויניסיוס, ידעתי שהוא ישחק טוב היום. הפוטנציאל שלו יותר גדול בשמאל, אבל הוא שחקן אדיר גם באגף ימין, כל עוד שבמוח שלו הכל תקין.

נראה איך הוא יראה במשחקים הקרובים. אני חושב שאצלו יש שני מצבים, או של כושר ממש טוב, או שהוא כבוי לחלוטין. עכשיו המערכת ב’1’. במשחקים הקרובים נראה איך הוא מתפקד עם ויניסיוס. מבחינתי אחרי שראיתי אותו בנבחרת בשבוע שעבר, וגם בתקופות שהוא תפקד בצורה טובה מאגף ימין, אין לי ספק שהוא יראה יכולת טובה גם משם. אגף שמאל יותר טבעי לו, אבל הוא שחקן ענק גם באגף ימין.