מחזור 31 :: מאבדים נקודות יקרות בהרכב חסר מאוד עם 0-0 מול חטאפה

היו משחקים שהיה אפשר. כמה היה משתנה אם אודגור היה משחק במקום קרוס או מודריץ מידי פעם? היו משחקים בהם היה אפשר.
בנוסף יש חנו קשרים כל כך מוכשרים ושחקני התקפה כל כך פרווה, בהחלט חושב שמערך של 4 קשרים יושב על הסגל הנוכחי טוב יותר. במערך כזה היא היה מקבל יותר דקות.

קודם כל למה חייב במקום בנזמה ולא לצידו?
שחקנים צריכים תיאום, ברור שפעם ראשונה שהם ישחקו יחד זה לא יהיה מושלם, להזכיר לך מה קרה במשחקים הראשונים שלנו בלי ראמוס? פחדנו פחד מוות מהפציעה שלו ותראה אותנו עכשיו.
בלי קשר, מריאנו קיבל כבר לא מעט דקות, דקות שהיו מספקות את יוביץ הרבה יותר ממה שקיבל. וכן מידי פעם לתת לבנזמה לצאת כשיש יתרון זה לא סוף העולם.

על אותו משקל של כמה היה משתנה אם אודגור היה מקבל דקות. כנראה שלא יותר מידי, אבל יוביץ עדיין שחקן טוב יותר.

אני אוהב את זידאן. אם נזכה באליפות זה הוא. המקום שלנו באלופות זה הוא. אבל אפשר לבקר כשצריך, והפעם אפילו זו לא ביקורת שלי אלא ניסיון שלך לנקות אותו מאשמה.
אז לא, הוא לא נקי מאשמה. הוא מלך, תותח, לא רוצה שיעזוב, אבל יש לו אשמה במצב הסגל.

מעבר לבסדר?
אם תשווה אותו לתצוגת האימים של ההתקפה והמגנים אז הוא בסדר, אבל זה לא הופך אותו לבסדר.
יותר מכך, העובדה שזה הבסדר שלו היא הבעיה.

גם את שחקני ההתקפה ביקרתי

ראינו את אותו משחק? מה עשה איסקו במשחק? כדורים לא מדויקים, אף פעם לא במקום הנכון, איטיות. הדבר היחיד שאפשר לסנגר עליו הוא שהוא רצה וניסה, אבל זה היה מביך לראות אותו היום. אולי הוא היה בסדר גמור ביחס לרמה הסטנדרטית שלו, אבל לא מה שמצופה משחקן בסגל של ריאל מדריד.
בנוסף, לא חושב שמישהו היה ‘מדהים’ היום במשחק שלנו. לא עשינו בו כלום והיינו נתונים תחת מטח מצד חטאפה. פאקינג חטאפה. היחיד שאפשר לומר עליו מדהים הוא קורטואה. מיליטאו היה טוב, אבל זה לא שההגנה שלנו היתה מבצר. גם לו היתה טעות או שניים, שכמובן בהתאם לסיטואציה אין שום סיבה לבוא אליו בטענות ואני מרוצה ממה שראיתי ממנו הערב.

מצטער אבל איסקו היה היום פשוט נוראי, כמובן שאפשר להבין לאור החיסורים בסגל והתפקוד בעמדה לא שלו אבל עדיין.
אם הוא שיחק קשר אחורי- הגנה הוא לא עשה.
אם הוא שיחק 50-50- הוא לא החזיק בכדור, ולא בנה אף התקפה.
אם הוא שיחק את הקשר התוקף- הוא לא יצר ולו מצב אחד לשער, לא מסירת מפתח ולא דריבל ראוי.

איך אפשר להגיד שהוא היה בסדר? מה הציפיות ממנו?

הדבר היחיד שאפשר לקחת מהמשחק ,ובכלל מהמשחקים האחרונים זה המקום של ראמוס.
מיליטאו הוא מופת של מקצוענות. בקושי ראה מגרש, לא בכה או התלונן ומשחק כאילו זו הופעה 200 שלו.

נאצ’ו מאצ’ו חוזר וכמדומני יכול לשחק בכל עמדה, רק שיפתור אותנו מהדרעאק הזה שנקרא אורדיוזולה.

נ.ב נראה לי מודריץ’ לקח גת מהתמני בן המאה ומשהו מטקס המשואות ברביעי. אין שום הסבר לוגי למה בן אדם בן פאקינג 35 נטחן עד דק.

היה בין היחידים יחד עם מודריץ’ ומרסלו שלא ברחו מהכדור, שיחקנו זוועה והוא היה בין היחידים שהיו סבירים, ירד אחורה וניסה, גם ההתקפות הסבירות שלנו היו אחרי מהלכים שלו.
הוא לא איסקו של לפני כמה שנים אבל היום היה בסדר ותרם את מה שמצפים ממנו, אם הוא לא היה אז לא היינו רואים כדור.
אסנסיו היה זוועה, רודריגו לא ידע מה רוצים ממנו ווניסיוס היה וניסיוס, כלומר פול גז בניוטרל, ואיסקו יחד עם מודריץ’ היה בין היחידים ששיחקו כדורגל, או לא לפחות ניסו.
גם מודריץ’ במשחק יחסית חלש לתקופה האחרונה, ומרסלו למרות שלא ברח מהכדור וניסה לעזור בהנעת הכדור עם כמה פעולות לא אופייניות כשממצבים שהיה יכול לייצר דברים טעה בפעולה.
לפעמים נראה שהביקורת על איסקו אוטומטית, היום אין הרבה מה לבוא בטענות, נתוני הפתיחה היו ממש לרעתנו, בלי קישור בלי הגנה איסקו עלה ונלחם כמה שהוא יכול, לא הספיק והוא לא הבריק אבל הוא בין האחרונים שצריכים לקבל ביקורת.

כשאני מסתכל על לוח המשחקים אני לא מעודד.
יש לנו כמה מפגשים מסובכים מאוד, בתוספת לו"ז הצפוף ביותר מבין ה-3 ומצב הסגל שלנו הכי גרוע.
אני חושב שזה הולך להיות של בארסה, שמלבד ההפסד מולנו הם פשוט לא מפסיקים לנצח, לרוב ביכולת סבירה ומעלה.

אני לא יודע איזה משחק אתה ראית. אתה חוזר עוד הפעם על המנטרה ש’איסקו היה סביר’ ולא עונה עניינית. הוא לא ייצר אף מצב, לא שלט בכדור במרכז המגרש. אני לא מבין על פי מה אתה קובע שאיסקו היה סביר.

את המצבים המעטים שלנו אתמול ויני ייצר. לא איסקו, לא רודריגו ולא אסנסיו. משום מה אתה מנסה להבדיל אותו מהם ולשים את איסקו באותה הפוזיציה עם מודריץ’. בדיחה.

הקבוצה אתמול היתה קבוצה חלשה, ואיסקו שכביכול היה אמור לקחת את המושכות, היה הפנים של הקבוצה הזאת. חלשה, אימפוטנטית, שגם שהיא מצליחה לזכות בכדור היא לא יכולה לעשות איתו שום דבר אמיתי.

אני לא מאשים אותו, דרך אגב. לא הופתעתי מהיכולת שלו וזה לא אשמתו שככה הוא הופיע, זה אשמתו של זידאן ושאר הצוות המקצועי שהשאיר אותו בקבוצה עד היום.

לא מספיק כדי לשחק בריאל מדריד.

הן לא אוטומטיות. לא תפסתי אותו עם חברה שלי ואין לי שום דבר אישי נגדו. למה שארצה לשנוא שחקן מהקבוצה שלי? הביקורות עליו, כמו על אסנסיו או רודריגו, הן תוצאות של ההופעות שלהם. אם כבר אני אגיד שההגנה שלך על איסקו היא אוטומטית ולא קשורה למה שהיה על כר הדשא.

מיליטאו היה כביר אתמול. הוא מיקס של וראן וראמוס ואולי יהיה טוב משניהם בסוף. אתלט על חזק ומהיר מאוד, שליטה מעולה בכדור ויכולת לצאת קדימה, חילק כמה מסירות הוליווד יפות אתמול אה לה סרחיו, הראה אופי של מנהיג בכיסוי ההגנתי שלו ובנסיון כמה פעמים בכוחות עצמו לדחוף את הקבוצה קדימה ופשוט ניקה הכול מאחורה. קטונתי מלפקפק בזיזו אבל לא ברור למה הוא שמר אותו במקפיא במשך שנתיים.

ואני לא יודע איזה הודעה שלי לא קראת שאני עונה “לא ענייני”, עניתי הכי ענייני שאפשר, איסקו ומודריץ’ היו היחידים שלא ברחו מהכדור והניעו אותו, כל שאר השחקנים ברחו מהכדור, והוא כן שלט בכדור במרכז המגרש, למעשה יותר ממודריץ’ ואם לא היה עושה זאת מצבנו היה הרבה יותר גרוע, אם לא הצלחת לראות זאת אז הבעיה היא בך ולא באיסקו.
אז על סמך זה שאיסקו היה בין היחידים שבאו לקבל כדור ולהניע אותו ונתן לנו אוויר לנשימה אני קובע שהוא היה סביר אתמול.

כנראה שאתה זה מבינינו שלא ראה את המשחק, וניסיוס כמו כל פעם שקיבל(ויקבל) מגן חסון לא פחות מהיר ממנו עשה את מה שמצבים ממנו, כלום.
היה לוניסיוס משחק אחת באמת טוב נגד ליברפול ועוד משחק סביר בקלאסיקו, אז כמו במקרה של איסקו כנראה שגם פה נדבקת באוטומטיות.
הקבוצה הייתה חלשה ואימפוטנטית לא בגלל איסקו שעשה את מה שמצופה ממנו ומה שזידאן דרש ממנו, הגיע לקחת כדור ולהניע אותו, הוא עשה זאת באופן סביר ומעל המצופה משחקן שכמעט ולא שיחק, היו דקות שאיסקו מודריץ’ ומרסלו התמסרו ביניהם ולא היה שחקן אחד מההתקפה שעשה תנועה או הראה כוונה לבוא ולקבל את הכדור.

הן כן, כי לפי המשחק האחרון איסקו הוא בין האחרונים שאמורים לקבל ביקורת, רק קורטואה ומיליטאו היו יותר טובים ממנו אתמול, לא היה במשחק גדול, רק סביר ואתמול זה היה מספיק כדי להיות השחקן השלישי הכי טוב שלנו על המגרש.
לפי התגובה שלך אם תחזור עליה תראה בבירור שהביקורת שלך כלפי איסקו היא אוטומטית, היא מבוססת על מה איסקו עשה או לא עשה בריאל ועל ההתנגדות שלך עם ההחלטה של זידאן להשארתו, שום דבר קונקרטי על ההופעה שלו אתמול, שכאמור הייתה סבירה פלוס ובין הטובים בקבוצה.

טוב, הדיון הזה לא ייגמר, אסכם אותו כך שאגיד שכולי תקווה שהפצועים והמורחקים יחזרו, איסקו יחזור למקומו בספסל והסאגה הזאת תגמר בקיץ.

העדכון האחרון הוא שרפאל ואראן חזר להתאמן, גם טוני קרוס “הצטלם” מתאמן כרגיל וכמובן קאסמירו ונאצ’ו יהיו זמינים לקאדיס. אדן הזאר וקרבחאל - נו, אתם יודעים. אדן בגדול מתאמן רגיל אבל היום לפי מה שהבנתי - לא, ועם קרבחאל זה צעד קדימה וצעד אחורה.

כמו שאמרתי, אפס תלונות לגבי אתמול, חבל שלא יצרנו מצב או שניים. אני שונא את דיוני השיפוט אבל היו הרבה כתבות יחסית במארקה וב-AS על השער שנפסל למריאנו, זו החלטה צודקת שהיה לנו חסר מזל בסנטימטר, נכון?

לגבי זידאן, אני חושב שהקבוצה נקלעה די מהר למשבר ואז היה טבעי שיילך עם הוותיקים והמנוסים ואיסקו דווקא לא שיחק הרבה באף שלב. אתמול הוא הוכיח שהוא גם לא ממש נחוש וגם שחקן גמור. בכל מקרה, ריאל מדריד זו רכבת שמגיעה פעם בחיים, גג פעמיים. לדעתי לוקה יוביץ’ די מיהר לברוח ובחר בדרך הקלה. לא כל שחקן חייב לרוץ בטירוף כמו מריאנו דיאס אבל היה חסר משהו בגישה לדעתי. לגבי מרטין אודגור, קשה לי להתלהב ממה שאני רואה משחקן בארסנל, אלה שלוש דרגות פחות. זה בהחלט סיפור קצת מוזר אבל בריאל מדריד צריך להראות משהו בפן המיידי. כמו שאיסקו למשל עשה מהרגע הראשון בעונת הדסימה.

איסקו זה הקשר השישי בריאל מדריד, לפני עזיבת אודגארד היה הקשר השביעי, לא משחק כמעט ואני בספק אם אי פעם היה לריאל או כל קבוצה אחרת קשר שביעי יותר טוב מאיסקו גם במצבו הנוכחי.
אתה שופט אותו לפי מה שהיה או ציפו ממנו להיות ולא לפי מעמדו הנוכחי, השחקן שמשחק רק כשכולם כולל כולם פצועים.
חושב מאוד שקסמירו יחזור וישחק כל דקה קובעת עד לסיום העונה.

אתה ממשיך להתעקש שאתה יודע על סמך מה אני שופט אותו, שאתה יודע שהגעתי עם הביקורות מהבית, והטענה שלך היא יותר קביעת עובדה שאיסקו היה סביר אתמול. קביעה שעד כמה שקראתי כאן ובתקשורת, מעטים במיוחד הם אלה ששותפים לה.

תראה, אני לא חושב שאני גאון כדורגל, ותוכל למצוא לא מעט הודעות שלי לאורך ה12-13 שנה שאני כאן איתכם בפורום שאני אומר את זה בפה מלא. אבל אני כן יכול להגיד לך, אני כנה עם עצמי. ועוד דבר אגיד לך, אחד הדברים שאני הכי אוהב זה לאכול את הכובע ולראות שחקן שהספדתי, כמו ואסקז או בנזמה למשל, בא ונותן עבודה. אין לי שום סיבה לבוא בטענות לשחקנים אם אני לא חושב שמגיעות להם טענות או ביקורות.

זה בנוגע אליי. בנוגע ליכולת המקצועית של איסקו נסכים שלא להסכים, גם ככה הוא מסיים את דרכו בקבוצה בקרוב, לא רלוונטי מבחינתי.

אני באמת לא מבין מה הרצון הזה להאדיר את איסקו, השחקן היה אתמול מתמודד ראוי על השחקן הגרוע במגרש, למזלו מרסלו לא היה מרוכז ובסוף אודריוזלה לקח בפוטו פניש.
בכללי אני מרגיש כשאודריוסולה משחק זה כאילו יש כאילו פרוויקט מחויבות אישית, כזה שילוב נדיר של טמטום וחולשה שנים חא היה בריאל.
אני מאמין שכולם עוד יפסידו נקודות, ובכל זאת אני אהמר שברצלונה הכי פחות ותסיים כאלופה.
איסקו בוןדאות לא יישאר בריאל והשאלה הבאמת מעניינת מה עושים עם האזר, זה לא באמת טריוויאלי מבחינת פרז למכור אותו ב30 אחוז מחיר ממה שהוא קנה, אבל אני לא רןאה פתרון אחר. הבנאדם פחדן, אחרת שום דבר לא יסביר לי את זה שהבנאדם מתאמן ואז רץ לספר לתקשורת שהוא לא הולך לשחק מול ליברפול וברצלונה, שיא העונה, הדבר שכל שחקן חולם עליו והוא פשוט מפחד, מקווה ליורו טוב ואז להעיף למרבה במחיר.
דרך אגב מבחינת איסקן היה אתמול משחק טוב, 2-3 מהלכים ליוטיוב, עוד יום טוב במשרד, בטוח שהוא ירד אתמול מחויך.

טיטי אגיד לך את ההבדל בין הדיבור על איסקו לאחרים.
אני כתבתי על איסקו שאני לא רוצה לראות אותו בחיים משחק. הייתי אומר זאת גם על רודריגו ואסנסיו אם הייתה אופציה כזו.
איסקו מחליף שני ואמור להיות שלישי לעמדה בה ההבדל בינו לבין הפותחים עצום. כל משחק שהוא שףמשחק זה לא רק שקיבלנו שחקן שהוא כלום אלא שהפסדנו את אחד השחקנים הטובים בעולם.
רודריגו כשמשחק משחק במקום אסנסיו או ויניסיוס, שהם הוא פשוט לא מודריץ/קרוס בשום צורה שהיא.
לכן כל פעם שאיסקו בהרכב זה מבאס אותי הרבה יותר.
בנוסף, אסנסיו כן תרם לנו השנה יותר ממנו, ולגבי רודריגו התקווה היא שיתפתח. רודריגו בתקווה במגמת עליה, איסקו במגמת ירידה.

חוץ מזה שבמשחק עצמו ביקרתי את איסקו כמו כל אחד אחר שהיה גרוע. פשוט אצל איסקו יש מה לעשות (קרוס נח והיה יכול לשחק) ובמקרה של רודריגו ואסנסיו פשוט אין.

ממש לא מסכים, גם אם היו לנו וואלורדה ואודוגארד יחד עם ילדודס הייתי רוצה שהוא יעזוב. שאלה לי אלייך ותענה בכנות, אתה זוכר איזה פס גדול אתמול???, ואת ההשחלה שלו אתה כן זןכר?, אז הוא מבחינתו את שלו עשה.

תקרא שוב את מה שכתבתי.
ובטח שהיית מתייחס אחרת אם השחקן הפותח שלך היה סבאיוס ולא מודריץ. איסקו במקום סבאיוס לא כזה משמעותי.
יופי שנתת את וולוורדה כדוגמה לשחקן גרוע. בעיני היא אחד הטובים בעולם.

תסתכל הודעות קודמות ותבין מה אני חושב על ואלורדה, אין טעם להכניס מילים לפה, נתתי אותו ואצ אודוגראד כי הם חלק מהקישור העתידי של ריאל וגם שם איסקו לא ברמה.
סבאיוס עדיף בעיניי, כמו גם אריבאס וכמו עוד ילד שעדיין לא עלה לנוער. שחקן שמתעניין בעצמו שיבושם לו, לא אצלי.

איך זה סותר באיזושהי צורה את מה שאמרתי?
אני כותב שאיסקו לא לרמה ואחת הסיבות שאני יוצא כנגדו יותר מכלפי אחרים שגם היו גרועים היא שהוא משחק במקום מודריץ ולא במקום אסנסיו.
אני לא חושב שאיסקו היה הרבה יותר גרוע מרודריגו במשחק. שניהם היו מתחת לכל ביקורת.

נתתי את הדוגמה של וולוורדה כדי להמחיש לך שהבנת אותי לא נכון.
אני טענתי שאחת הסיבות שאיסקו נשפט ככה היא שהוא מחליף של שחקן טוב כמו מודריץ. בניגוד לרודריגו שגרוע ככל שיהיה הוא משחק במקום אסנסיו הלא מאוד מרשים גם כן.
אתה אמרת שגם אם היה מחליף של וולוורדה היית חושב ככה.
אם הבאת את וולוורדה כדוגמה של שחקן טוב אז בעצם חזרת על מה שאמרתי אך יצאת כנגדי, מה שלא מסתדר לי תחבירית.
אם נתת אותו כדוגמה לשחקן גרוע אז הטיעון תקין, פשוט לא אסכים איתו.
או… שפשוט לא הבנת את כוונתי.

בגלל שאני מאמין שלא התכוונת שהוא שחקן גרוע אני בחרתי להאמין לאופציה השלישית - שהבנת אותי לא נכון.
מוזמן לתקן אותי אם אני טועה אבל לא נראה לי.

שוב איפה טענתי שאיסקו לרמה?
באיזשהו מקום כתבתי שאיסקו חייב להשאר? אני חושב שאני מהראשונים פה בפורום שמאסו בו.