מחזור 31: 0:2 קל מהצפוי על חטאפה| קאסמירו ולוקאס

לקראת חטאפה| רגע אחרי הניצחון הענק בלונדון ולפני ששוב פוגשים את צ’לסי לגומלין - ריאל מדריד חייבת לעשות עוד צעד אל עבר האליפות ולפרוץ את הבונקר הצפוי של חטאפה מחר (שבת, 22:00). “זה יותר עניין מנטאלי מאשר פיזי”, הבהיר אנצ’לוטי. אסנסיו אמור לחזור להרכב, מודריץ’ ינוח ומנדי בחוץ. הכל לקראת המשחק - כאן

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק מחר ‘עייפה אך מרוצה’ כמאמר הקלישאה, ואיזה כיף להשתמש בקלישאות אחרי ניצחון כמו ה-1:3 הענק בסטמפורד ברידג’. כעת, היא חייבת לעשות עוד צעד לקראת אליפות מספר 35 ולגמול לחטאפה שגברה עליה בסיבוב הראשון. ובדיוק במשחקים מן הסוג הזה ריאל התקשתה העונה - נגד קבוצות התחתית שמסתגרות מאחורה (תוצאות תיקו במשחקי הבית נגד אלצ’ה – מקום 15, נגד קאדיס – מקום 17, וגם הפסדים לחטאפה עצמה שמדורגת במקום ה-14 ותיקו בחוץ עם לבאנטה המדורגת 19). בקיצור - ריאל זקוקה לעוד יום עבודה של הקוסם קארים בנזמה, אחרי השלושער האדיר בלונדון. “ההיבט המנטאלי יותר חשוב מהפיזי. נגד צ’לסי לא צריך להגיד דבר בחדר ההלבשה. במשחקים מן הסוג הזה (מחר), אתה צריך לתת עוד דחיפה כדי שהקבוצה תהיה מרוכזת באותה המידה. אנחנו חייבים להמשיך לנצח משחקים וזה משחק חשוב מאוד”, הבהיר קרלו אנצ’לוטי שהחזיר לעצמו את ‘הכבוד’ במשחק האחרון, נקרא לזה ככה. המטרה השנייה היא לא לשחוק את השחקנים לקראת הגומלין. אחד מהם הוא כנראה דני קרבחאל שצפוי לרדת לספסל לטובת לוקאס ואסקס.

אנצ’לוטי יודע שבלי אליפות הוא לא ימשיך וניצל את הזמן לסגור חשבון עם התקשורת. “בסוף העונה המועדון יעריך את העבודה שאנחנו עושים ויקבל החלטה. אני נהנה מכל יום, להיות בריאל מדריד זה הדבר הכי טוב שיש”, אמר, והתייחס גם לביקורות. “אני מדבר על מה שאני רואה ואין שום בעיה פיזית. אנשים לא יודעים באמת מה קורה. למזלי יש לי איזון, חליתי בקורונה ולא הקשבתי לאף אחד. המאמן בולט רק כשהקבוצה מפסידה כנראה”. הברנבאו כמובן רוצה לקבל פיצוי אחרי שמשחק הבית האחרון הסתיים במפח נפש. “הקבוצה נתנה את כל מה שיכלה עד עתה. אני לא יודע אם אפשר לעשות את זה הרבה יותר טוב. אנחנו בעמדה טובה, הכנו את העוגה ועכשיו צריך לשים עליה את הדובדבן”, אמר. ‘הדובדבן’ הוא בטח לא גארת’ בייל אך הוולשי שכשיר נכון לכתיבת שורות אלה - לא שיחק בברנבאו מאז פברואר 2020, כשפתח נגד סלטה ויגו. למרות שצד ימין לא ממש עובד, הוא לא נראה בתמונת ההרכב. “גארת’ עושה דברים טוב כפי שראינו במדי ווילס. הוא רוצה להראות את זה כאן בקבוצה שלו. הוא רוצה לעזוב בצורה טובה ומגיע לו להיפרד מהברנבאו בצורה הכי יפה שיש. הוא נכנס להיסטוריה של המועדון עם השערים שלו, היכולת שלו והתארים שלו”.

במערכת השיקולים בבחירת המשחק מחר, קרלו צריך להתייחס גם לעובדה שחלק מהשחקנים בסכנת צהוב שיימנע מהם לשחק בפיחואן. הדברים נכונים ללוקה מודריץ’, קאסמירו, פרלאן מנדי ואדר מיליטאו. מתבקש שהקרואטי יירד לספסל כדי לשמור כוחות לצ’לסי ופדה ואלוורדה שהיה מצוין בכנף - יחזור למרכז השדה ובימין ישחק מרקו אסנסיו שהוא מאוד בינוני אבל מבקיע השנה בניגוד לרודריגו. פדה, וכאן אני מערב את דעתי האישית - חייב להמשיך לשחק, לצבור עוד ועוד מומנטום. “השיטה היא 4:3:3 וזה הכי טוב למה שיש לנו. פדה שיחק בכנף. לא אשנה את האמצע כי זה חשוב מדי”, אמר. במשחק נגד יריבה כזו אולי אפשר היה לוותר גם על קאסמירו ולשחק עם אדוראדו קמאבינגה, אך אנצ’לוטי עדיין שמרן למרות הכל. מנדי לא התאמן והוא זקוק למנוחה, סיכוי טוב מאוד שיסופסל. מרסלו ונאצ’ו נאבקים על המקום ב-11. מרסלו עדיין כלי שיכול לעזור בפיצוח בונקרים. הוא לא פתח בהרכב מאז ה-0:0 בוויאריאל בפברואר. אגב, אם ישחק הוא יעקוף את גוטי ויעלה למקום ה-12 עם הופעתו ה-543 במועדון. מיליטאו התאושש ויפתח כרגיל (במשחק הקודם הוא ביצע שגיאה נגד חטאפה ויש לו חוב להחזיר).

לקראת המשחק נשאל אנצ’לוטי שוב על בנזמה והתבקש להשוות בינו לבין מרקו ואן באסטן. הצרפתי, שכל אירופה ‘השתחווה’ לפניו, נבחר אגב על ידי מגזין ה-Four-Four-Two במקום ה-11 מבין השחקנים הגדולים במאה ה-21. “קשה להשוות בין שחקנים מתקופות אחרות. אני חושב שבנזמה שמח שמשווים אותו למרקו, ולהיפך. בנזמה ממשיך לגדול, הוא התקדם על המגרש ומחוצה לו. במנהיגותו. יש לו יותר אישיות. הרי הוא תמיד היה שחקן טוב”. בנזמה עם 37 שערים העונה, 24 מהם בליגה ושער אחד שלו לא רק יקרב אותנו לניצחון אלא גם יעזור לו לקבוע שיא חדש בלה-ליגה. אדן הזאר ולוקה יוביץ’ בין-כה לא היו ממש רלוונטים אך למען הסר ספק - עדיין פצועים. לסיום התייחס אנצ’לוטי לדני סבאיוס ואמר: “הוא לא שיחק כמו שמגיע לו, הוא מקצוען נהדר. זה מפריע לי שלא נתתי לו יותר דקות”. לנו מפריעים דברים אחרים…

“עוד דחיפה אחת”. בנזמה ומודריץ’

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| לוקאס ואסקס, דויד אלאבה, אדר מיליטאו, נאצ’ו (מרסלו)| קאסמירו, טוני קרוס, פדה ואלוורדה| מרקו אסנסיו, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב חטאפה?

חטאפה מגיעה למשחק אחרי שלחץ גדול השתחרר ממנה עם 0:1 קטן-גדול ויקר מפז על מאיורקה במחזור הקודם. אותו ניצחון קטע רצף שחור של שישה משחקים ללא ניצחון. הקבוצה של קיקה סאנצ’ס פלורס מדורגת במקום ה-14 במרחק שש נקודות מהקו האדום וככל הנראה תשרוד גם העונה. ומי היה הגיבור של קרב התחתית? (82 דקות לאוהדים ממש יצא עשן מהאזניים כמו שאומרים) - לא אחר מאשר האקס בורחה מאיורל. “החלוץ זהר יחד עם גונזאלו וילאר משום מקום והעניק לחטאפה נקודות יקרות במשחק עם אפס כדורגל. אבל היא מריחה כבר את חוף המבטחים וזה מה שחשוב עבורה”, נכתב בתיאור מדויק במארקה.

לחלוץ ארבעה שערים ובישול בעשר הופעות (485 דקות בלבד), ונראה שאף אחד לא ציפה לתרומה כה משמעותית מהחלוץ שהגיע בינואר כמושאל מרומא. כעת הוא צפוי לפתוח בהרכב. בריאיון ל-AS הוא אמר שהוא לא חושב שאיחר את הרכבת לריאל מדריד, בכל מקרה מחר הוא רוצה לקלקל לה את שאיפות האליפות. מאיורל צפוי להחליף את סנדרו המאכזב ולשתף פעולה עם אנאס אונאל, שהוא הכוכב של הקבוצה עם כל הכבוד. 14 שערי ליגה ב-29 משחקים זה פשוט מאזן יוצא דופן. עונת חייו זה אנדרסטייטמנט, והוא כבש יותר מאשר בשתי העונות גם יחד. ובחזרה למאיורל - הוא ‘דורש’ יותר קרדיט ואמר: “הייתי מחליף יותר פעמים מאשר שחקן הרכב, אבל אני מבין שהגעתי לקבוצה בעליה. באתי לעזור ולעשות קפיצת מדרגה באיכות ובדינמיות. המאמן צריך לכבד את השחקנים שהוציאו את חטאפה ממצב רע. הוא יודע מתי נוכל לעזור לקבוצה ואני חושב שצוות האימון הזה ייתן לי הרבה לעתיד”.

מי שכבר קילקל לריאל, בסיבוב הראשון, הוא קיקה, האיש על הקווים, שקטע את הקללה של חטאפה שניצחה את ריאל לראשונה מזה קרוב לעשור. אולם, אותו ניצחון היה במשחק הבית, בעוד בחוץ חטאפה מציגה מאזן עלוב - היא היחידה מבין כל הקבוצות בספרד שטרם ניצחה מחוץ לביתה. עם שבע נקודות בלבד - רק שלוש קבוצות גרועות ממנה, ושתיים מהן גם סוגרות את הטבלה. כשנשאל במסיבת העיתונאים אם יש לו מסר לקהל, אמר: “אנחנו נגיע לברנבאו בלי טראומות. אנחנו לא הולכים עם משקולות. אנחנו לא הקבוצה הכי גרועה בחוץ. לא ניצחנו מחוץ לבית אבל השגנו נקודות חשובות”, אמר. קיקה דווקא שופע ביטחון לקראת המשחק ומדבריו אפשר להבין שהוא משוכנע שריאל מדריד כן חושבת בעיקר על צ’לסי. מנגד, הוא גם אומר שלמשחק הקודם בין הקבוצות העונה, בינואר - אין שום השפעה. הוא יכול להתעודד ממשחק ההגנה הנפלא של קבוצתו שספגה רק 33 שערים העונה - ההגנה השביעית בטיבה בליגה והטובה ביותר בתחתית - בפער.

“לשחקנים שלי יש מוטיבציה יוצאת דופן”, מבטיח המאמן וסיפר על המפתחות. “כשהדברים נעשים באנרגיה ובתשוקה ועם הרבה לב, בסופו של דבר זה עוזר להשיג את היעדים. אתה צריך לשחק עם אנרגיה ודינמיות, אתה צריך לשחק עם הרבה לב”. קיקה מתעקש שהוא לא חותם על תיקו. “אני לא מסוגל להגיד לשחקנים שלי משפט אחר מאשר ללכת כדי לנצח”. הוא מחמיא לבנזמה (“ראיתי אותו לראשונה ב-2008 והאבולוציה שלו היא כפי שציפיתי”), אך מבהיר כי הוא רוצה להתמקד בקבוצה שלו. ואם כבר להתמקד בקבוצה שלו, לחטאפה יש בעיה גדולה עם היעדרותו של הקשר המושעה מאורו ארמבארי. בששת המשחקים הקודמים אותם החמיץ השנה - מאזנה עומד על תיקו וחמישה הפסדים. הקשר ההגנתי פלורנטינו עשוי להחליפו אך גם נשקלת האפשרות לשלב את וילאר מההתחלה. גם אוסקר רודריגס הוא אפשרות. מקומם של קרלס אלנייה ונמנסיה מקסימוביץ’ - מובטח. דג’נה ינהיג כרגיל את מערך שלושת הבלמים. הוא שיאן הדקות של הקבוצה העונה וגם זה משהו גם אם בשלב הזה בקריירה חשב שיגיע רחוק יותר…

Los jugadores del Getafe celebran el triunfo ante el Mallorca.

חטאפה - הרכב משוער: דויד סוריה| דמיאן סוארס, דג’נה, סטפן מיטרוביץ’, אוקי יוקוסלו,מתי אוליביירה| פלורנטיני, נמניה מקסימוביץ’, קרלס אלנייה| בורחה מאיורל (סנדרו רמירס) ואנאס אונאל

היסטוריה ומפגשי עבר:

בשנה שעברה, במשחק שהיה אמור לפתוח את העונה אך לבסוף שוחק רק במחזור ה-20, ריאל מדריד התקשתה אבל השיגה 0:2 ביתי קשה על חטאפה בזכות שני שערים תוך שש דקות. בנזמה כבש בנגיחה מבישול של ויניסיוס (60) ולאחר מכן מנדי דחק לרשת אחרי בישול של מרסלו. זה היה ניצחון שלישי ברציפות על חטאפה בלי ספיגה כשקדמו לו 0:2 במחזור הפתיחה של 18-19 (קרבחאל כבש ראשון) ו-0:1 קשה כרגיל בעונת האליפות הקורונה בזכות פנדל מדויק של ראמוס. עד כמה זה שונה מאותו 3:7 אימתני במחזור הסיום ב-2014-15, משחק הפרידה של אנצ’לוטי. אז, כריסטיאנו כבש שלושער ובמחצית התוצאה הייתה 3:3. צ’יצ’ריטו, חאמס, חסה ומרסלו הוסיפו. ריאל עומדת על ריצה מדהימה של 12 ניצחונות בית רצופים על היריבה, טפו-טפו-טפו. סה"כ המאזן של ריאל כמארחת נגד חטאפה עומד על 14 ניצחנות (88%), תיקו אחד (6%) והפסד בודד (6%) ב-16 משחקים, יחס שערים 12:44 לטובת ריאל.

Football: Real Madrid see off Getafe to revive hopes of catching Atletico | The Star

המפגש הראשון היה במחזור התשיעי בעונת 04-05 כשחטאפה שיחקה לראשונה בליגה הבכירה. רונאלדו ואואן סידרו ניצחון. כעבור עונה, ואנדרליי לושמבורגו פוטר אחרי ניצחון 0:1 על היריבה הקטנה. הברנבאו שרק בוז מחריש אוזניים כשהוציא את כובש השער רונאלדו כדי לשמור על היתרון. חטאפה ניצחה פעם אחת ויחידה במקדש – בעונת 2007-08, כשריאל חגגה של רובן ולא ידעה שהשופט פסל – ואוצ’ה עקץ במתפרצת בזק. שנה קודם לכן זה נגמר רק ב-1:1 סופר-מתסכל כשרוד מחק יתרון של דני גויזה. בכל שנה אנחנו מספרים על ה-2:3 הקסום בעונת החואנדה ראמוס – זה לא הספיק לאליפות כמובן אבל זו הייתה רמונטדה מארץ הרמונטדות. גוטי השווה בדקה ה-86 ל-2:2, קאסקרו החמיץ פנדל אחרי שפפה בעט בו בפראות (הקפיץ רע לאמצע) ובדקה האחרונה היגואין כבש שער ענק בשמאל. עם מוריניו על הקווים זה נגמר בשלוש רביעיות רצופות – 0:4 ב-2010-11 וגם ב-2012-13 ו-2:4 בעונת האליפות 2011-12. גם בעונת הדסימה זה נגמר ברביעייה, 1:4, כשלאפיטה הימם את הברנבאו אבל פפה וכריסטיאנו (פנדל) הפכו לפני המחצית. הפורטוגלי השלים צמד וגם איסקו הבקיע.

אין כמו משחק חפירות קלאסי כיאה לליגה שלנו כדי להוריד את השחקנים חזרה לקרקע. האמת היא שחטאפה השתפרה בתקופה האחרונה ואני לא רואה את המשחק מחר כקל.

עם זאת מחר אני לא רואה אותם משחקים כדורגל. נצטרך להיות מרוכזים ולרצות לנצח יותר מאשר שהם ירצו לדפוק אותנו. צריך גם להזהר מאנס אונאל, החלוץ המרכזי שלהם ושחקן באמת טוב. הם משחקים מהר ואגרסיבי, כמובן במסגרת היכולת הלא גדולה שלהם. בסיבוב הקודם שבו הם היו גרועים יותר, הפסדנו להם אחרי ששיחקו כדורגל ציני והצליחו לגנוב גול. לא מן הנמנע שהערב זה יקרה שוב.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק נגד חטאפה:

image

שער המארקה: עם גארת’ בייל על רקע תמונה שלו חוגג שער בבית ב-2017(!) – “האיחוד” – בייל, שלא שיחק בסנטיאגו ברנבאו מאז פברואר 2020 – רוצה לקבל הערב דקות משחק"| בנזמה, שרחוק שבעה שערים בלבד מראול, הוא האיום הגדול על חטאפה אחרי המופע שלו בסטמפורד ברידג’| אזכורים לכך שחטאפה הקטנה ניצחה אותנו בסיבוב הראשון בקולוסאום (0:1).

אליאס ישראל כותב טור קצת אחר על קארים בנזמה ומסביר למה הוא פרח מאוד בגיל מאוחר, ותתפלאו - הוא לא מתייחס לכריסטיאנו רונאלדו. "לא מדובר בהלקאה עצמית או בהתנצלות בקולן, כי לניתוחים ולדעות יש את הרגעים שלהם. ביקורת מתוך כבוד היא חלק מהמשחק הזה שנקרא כדורגל. כעת, אחרי שני שלושערים עצומים שלו בליגת האלופות, כאלה שמסמנים קריירה ואפילו כשיש לו מזל (הטעויות של דונארומה ומנדי) – הוא הפך לחלוץ הטוב בעולם. “אבל לא מופרך לחשוב היה לפני יותר מעשור שבנזמה היה בדרך להיות ניקולאס אנלקה. אבל הזמן הוכיח שפלורנטינו ואלה שהאמינו בו – צדקו. בזמן שבייל והזאר קיבלו תמיד שכר גבוה ממנו והילה של כוכבים ומהם ציפו לסחוב את הקבוצה. לפני 12 שנה לבנזמה היה את אותו הכישרון אך הוא חסר בגרות, מנהיגות, ביטחון עצמי, אולי של חלק מהמאמנים (מוריניו?) ואולי היה מוקף בסביבה הרבה פחות בריאה מחוץ למגרש. זה לא סותר את כל מה שקורה עכשיו – הוא משפר את השחקנים שלצידו ומגלה מנהיגות. גם מצבו הפיזי טוב מאשר היה צעיר. מכל המעלות של הצרפתי, הנדיבות והענווה ראויות להערצה. הוא שחקן ענק שלא צריך ‘להוציא את החזה החוצה’ ולדבר על עצמו”. עוד הוא מזכיר שכל זה קרה בצל מאבק משפטי ממושך (ואלבואנה) וגם הכוחות הנפשיים שלקח לו המאבק לחזור לצרפ

בשער ה-AS ממשיכים במסורת שלהם שלפני כל משחק ליגה מציגים את הכובש המצטיין של הקבוצה היריבה מול בנזמה ונכתב: “קרב השערים” - והפעם אנאס אונאל הטורקי שהרשית לא פחות מ-14 שערים במדי חטאפה - “השניים פוגשים זה את זה בערב מכריע”| רק לבנדובסקי כבש יותר מתשעה שערים בחמש הליגות הבכירה ב-2022 (בהשוואה לקארים)| הציטוט של אנצ’לוטי: “הכנו את העוגה כבר וצריך לשים רק את הקצפת” (מאבק האליפות).

בפריויו נכתב: “מעבר לתותחנים” – קארים מול אונאל. הטורקי בעונתו הטובה בקריירה, קיקה והגנת הברזל של חטאפה, מול ריאל ואפקט הסטמפורד ברידג’. אזכורים לכך שפרלאן מנדי בספק. לפי ההרכב המשוער שם, פדה יפתח במקום מודריץ’ באמצע, צד ימין הוא חידה ומרסלו ישחק ב-11 כמגן שמאלי. אזכורים לכך שחטאפה ניצחה 0:1 את ריאל בסיבוב הראשון כשהחזיקה רק 26% מהזמן בכדור. “בנזמה ועוד עשרה”, זו כותרת נוספת.

פרדריק הרמל בטור דעה מעניין: “ויניסיוס – הבנזמה של בנזמה”. "זה היה יום שישי אחר הצהריים, יומיים עברו מאז המשחק הגדול בסטמפורד ברידג’ ואני עדיין מתקשה להשתחרר מההלם. לא רוצה להגזים, אבל ככל שעובר הזמן כך מתחזקת האמונה שלי שריאל חתמה יצירת אומנות קולקטיבית נגד צ’לסי, כמעט כמו בעונת 2016-17 בה הקבוצה זכתה בדאבל עם זינדין זידאן וניצחה כל יריבה. לא חשבתי שזה יכול לקרות עם הקבוצה הנוכחית. הרי כל זיכרון מהדאבל של זידאן יגיע לכריסטיאנו רונאלדו שהיה המנהיג והסקורר. אבל הנה יש סקורר יעיל באותה המידה. וגם ויניסיוס שותף. “נראה שהשחקן הברזילאי הצעיר הוא כעת עבור בנזמה מה שבנזמה עצמו היה עבור כריסטיאנו – מלווה אותו וחיוני עבורו להבקעת הרבה מאוד שערים. אני אוהב את הדרך בה ויניסיוס עוזר לשחקן הטוב ביותר בריאל, החיבור שלהם מועיל מאוד לקבוצה. יש להם התלהבות וענווה לטובת הכלל. מעבר לכך, וזה שיפור בולט, אם ויניסיוס מגלם את בנזמה, ובנזמה מגלם את כריסטיאנו בהשוואה לפעם – הרי שבנזמה גם ממשיך להיות בנזמה (מנעל משחק, עושה מהלכים גדולים על כר הדשא, כמו פליימקר שהוא מספר 10) – שלושה שחקנים בשניים”

אנחנו לא בשלב שאני מצפה להביס קבוצות בברנבאו וחטאפה קבוצה עם הגנה מצוינת (33 שערי חובה בלבד), אבל חייבים להמשיך את המומנטום ולהתקרב צעד נוסף אל עבר האליפות. קונה 0:1 של אסנסיו בדקה ה-70 כשהוא מועיל בטובו לבעוט לדוגמא, לא צריך יותר מזה. ריאל צריכה להתכונן לאוטובוס ומערך של שלושה בלמים, לפתוח את המשחק בקצב כמה שיותר גבוה ולהראות התקדמות מול הסגנון הזה. חטאפה לא הבטיחה עדיין את ההישארות אבל יש לה מרחק סביר. ריאל תצטרך התעלות של בנזמה או ויניסיוס כמו תמיד. אולי אם מרסלו ישחק נקבל גם תמיכה נאה מהכנף (וקצת חורים, אבל זה בסדר. כל אחד מהמשחקים האלה הוא מהאחרונים שלו בקבוצה וזה עצוב).
אסנסיו, שסביר שיפתח, צריך לעלות בטירוף כשהוא מבין שאין לו סיכוי לשחק נגד צ’לסי בגומלין (הייתי אומר רודריגו עדיף בגלל המהירות אבל פשוט אין לו את זה). ואם כבר הגומלין - מודריץ’ חייב לנוח ופדה צריך לשחק הפעם באמצע, להכות בברזל כשהוא חם. אחרי בנזמה וקורטואה הוא השחקן שאני בוחר להרכב תמיד. ושייבעט לשער.
חייב לומר לגבי בייל - הוא לא שיחק בברנבאו מאז פברואר 2020 כזכור. אני חושב שמשחק אחד מעולה בנבחרת הוא לא מדד ואין סיכוי שנראה אותו ב-50% מוטיבצייה מאותו הערב. לא משוכנע שיש לו עדיין כדורגל מלבד למשחק הראש וכבר שנים שאני לא זוכר אותו עובר שחקן מהצד, נכנס לאמצע ומשגר פצצה (אולי נגד ויאריאל עם הצמד האחרון שלו). לפתוח איתו בהרכב זה מיותר, אין לי בעיה שיישחק מחצית.
אני מעדיף שלא נחלק מתנות אבל תתכוננו לפיגור זריז מבורחה מאיורל, כמיטב המסורת של האקסים - אם יפתח בהרכב, כשאנס אונאל גם מאוד מסוכן. אז מתי סבאיוס יעלה מהספסל, דקה 83 או 85? שיהיה לנו בהצלחה. האללה מדריד!

כי אתה רואה רק ריאל, אם היית צופה בליגה האנגלית ובמשחקי נבחרות היית רואה שבייל כן יכול לעבור שחקן לחתוך למרכז ולשחרר פצצה לשער

חותם עכשיו על ניצחון 1-0 מפנדל של קארים,המשחק הזה מרגיש לי כמו מוקש שעלול לפתוח את הליגה מחדש,הראש כבר בגומלין נגד צ׳לסי וחטאפה זו אחת הקבוצות הכי מעצבנות באירופה,מקווה להתבדות.

אני מניח שרובכם תאהבו את ההרכב הזה - האם אפשר גם לנצח וגם לשחק כדורגל לא רע, או שאני מגזים?

הרוטציות שלא היו כל העונה - מתרחשות ממש עכשיו רגע לפני צ’לסי. לוקה מודריץ’ וטוני קרוס מפנים את המקום לקישור מרכזי מהיר וצעיר עם פדה ואלוורדה שחוזר לעמדה המקורית שלו, ועם אדוארדו קמאבינגה, בזמן שקאסמירו חייב להיזהר מצהוב שיימנע ממנו לשחק בפיחואן. דני קרבחאל נח די כצפוי ובמקומו לוקאס ואסקס, בצד שמאל מרסלו חוזר ל-11 לראשונה מאז המשחק נגד ויאריאל (לא פתח כבר חודשיים), במשחק בו הוא עובר את גוטי עם משחקו ה-543 וזו גם עלולה להיות ההופעה האחרונה שלו בסנטיאגו ברנבאו. רודריגו מועדף בימין, אולי קצת מפתיע - על פני מרקו אסנסיו בזמן שלברזילאי עדיין אין שער ליגה(!). האללה מדריד!

ההרכב: טיבו קורטואה| לוקאס ואסקס, אדר מיליטאו, דויד אלאבה, מרסלו(C)| קאסמירו, אדוארדו קמאבינגה, פדה ואלוורדה| רודריגו, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה.

גם קרוס בחוץ וגם מודריץ’ בחוץ ומעניין מה יינהל את המשחק וייקח על עצמו. פדה צריך להיות האיש. הציפיות שלי מרודריגו שואפות לאפס. מתפלל לשער ראשון מהיר. אם גם הרכב כזה “אתלטי ומודרני” לא יעזור+מרסלו אז לעולם לא נדע לפרוץ בונקר.

רודריגו עדיין לא הבקיע העונה בליגה! (937 דקות ב-25 משחקים, יש לו שני בישולים) ובכל זאת הוא מועדף הערב על פני מרקו אסנסיו. ב-AS מצאו הסבר קטן - הוא בעט לשער רק 22 פעמים, מתוכן רק תשע פעמים למסגרת. בסה"כ יש לו רק 1.65xG. השער האחרון שלו היה נגד גרנאדה אשתקד במחזור ה-36. הערב זו הזדמנות שאסור לו לבזבז.

אני מאוד אוהב את ההרכב הזה. אינטנסיבי ורענן מנטלית, עם שחקנים שיתנו הכל ולא יחשבו על צ’לסי. הנקודה המעניינת פה היא רודריגו. הבחור מתאים יותר למשחקים פתוחים ששם יש שטחים לרוץ, ופחות למשחק חפירות. עם זאת, אני חושב שזה מעולה שהוא פותח, כך יהיה אפשר להעלות את אסנסיו מהספסל בדקה ה65-70 כשחטאפה עייפה והוא רענן, ולנצח את המשחק בדקות הקריטיות.

זה מבחן עבור פדה וקמאבינגה כצמד, ועבור כולנו לדעת כמה שטויות דיברנו שביקשנו לצמד אותם. מקווה מאוד שלא נצא אדיוטים בסוף הערב.
אגב פדה, שוב נוכל לג’נגל בין 442 ובין 433 כשפדה בורח לימין ורודריגו למרכז מאחרי בנזמה, מאוד מעניין אם קרלו יבחר להשתמש בזה כמו שעשה מול אלאבס.

יש לי תחושת אופטימיות קלה פתאום. ציפיתי לראות את ההרכב שפתח בברידג’, לא לרוטציות. גם השחקנים יקבלו מנוחה וגם מי שישחק יהיה מרוכז במשחק. לא משנה איך יסתיים המשחק, +1 לאנצ’לוטי.

מצד אחד, זה טוב ששחקנים ינוחו.
מצד שני, בגלל חוסר הרוטציות בכל העונה, ההרכב הזה לא שיחק מעולם יחד.

זה יהיה עוול לשפוט את הקישור של קסמירו, פדה וקמאבינגה לפי המשחק היום.

פדה גם ככה לא מצטיין בהרכב של 3 קשרים, במערך 4 קשרים הוא מצטיין

אני אישית ביקשתי לצמד אותם למודריץ או קרוס,לא לקאסמירו,אבל עדיין יהיה מעניין לראות.

דווקא הוא היה לא רע כששיחק עם קרוס וקאסמירו (אצל זידאן).

בכלל לדעתי אם הולכים על 3 קשרים, אמור לשחק 1 מבין מודריץ’ וקרוס.

קאסמירו טחן נגד צ’לסי, אמור לטחון נגד צ’לסי ביום שלישי, ובסכנת צהוב לסביליה. למה הוא פותח בהרכב זו תעלומה.

לא היה קורה כלום גם אם היינו פותחים עם 10 שחקנים שונים לחלוטין מאלו ששיחקו וישחקו מול צ’לסי. מה יקרה במקרה הכי הכי הכי גרוע, נהיה בהפרש 6 מהמקום השני כשאנחנו כבר במחזורים האחרונים לעונה? במקרה היותר סביר נצא עם 3 נקודות בכל מקרה ונגיע למפגש בשלישי עם הרכב רענן.

מה יקרה? נגיע 6 הפרש למשחק בפיחואן שהפסד שם יהפוך את זה ל3 ופותח את העונה.
מצטער אבל מבחינתי לפחות העונה קודם כל הליגה, ליגת האלופות היא בונוס נהדר אבל גם אם עוברים את צ’לסי יש לנו בדרך את סיטי, באיירן או ליברפול ולדעתי זה קצת גדול עלינו השנה.
למי שחושב שהאליפות בכיס, שיחשוב שוב, ברצלונה תאבד מעט מאד נקודות אם בכלל עם איך שהם נראים ולנו יש עוד את סביליה, בטיס ואתלטיקו כשגם מול כל קבוצת תחתית בינונית אנחנו מתקשים, חייבים לנצח היום.

המשחקים נגד אתלטיקו סביליה ובטיס לא מטרידים אותי. כולן בכושר רע ואנחנו טובים מהם יותר בצורה חד משמעית
אותי מפחידות יותר חטאפה, קאדיס לבאנטה וכל אלה. הקבוצות שלא נותנות לך לשחק כדורגל. העונה הפסדנו נקודות לקבוצות האלה, עם הקבוצות היותר טובות הסתדרנו יפה.

אני גם בדעה שהאליפות עדיין לא סגורה, אבל עם זאת הכדור ברגליים שלנו. אם לא נזלזל אנחנו נהיה אלופים. בארסה לא תאבד עוד נקודות לדעתי, זה מאפשר לנו לאבד 8 נקודות ועדיין להיות תלויים בעצמינו.

לא זכור לי משחקים טובים שלו בהרכב של 3 קשרים כשהוא פתח את המשחק ב 11.
יש לו בעיה כשהוא צריך לקחת חלק בהנעת הכדור בשטחים צפופים, כשקרוס ומודריץ’ משחקים והוא מתפנה לנה שהוא הכי טוב בו וזה לדהור אז הוא מצויין.

אכן, הכי טוב היה אם שני הצעירים היו פותחים יחד עם קרוס או מודריץ’, עדיף ארבעתם ביחד

קרוס ומודריץ׳ גמורים עד כדי כך שיש שחקנים שנראים טוב רק אם הם על המגרש

ויניסיוס יודע להשתמש בפאלש?
בישול מדהים!

קמאבינגה בכל מקום על המגרש, תענוג במחצית הזו.

אנחנו לא מבריקים התקפית, אבל אנחנו פשוט אונסים אותם עם הפיזיות שלנו, פדה וקמאבינגה לא נותנים להם לנשום, רודריגו וויניסיוס לא נחים וקסמירו מצויין.
במצב רגיל היינו נותנים להם עוד 50% זמן עם הכדור, זה פחות התקפה שלנו ויותר סיכוי שהם יעשו משהו.