מחזור 31: 0:2 קל מהצפוי על חטאפה| קאסמירו ולוקאס

קסמירו קיבל את הצהוב בכוונה? מעולם לא ראיתי אותו מגיב ככה בדרמטיות. הוא בדרך כלל יודע לשחק יפה עם השופטים. לא מובן לי למה הוא פעמיים התפרץ ככה על השופט אם זה לא בשביל לקבל צהוב. ועוד פעמיים ברצף.

ויני בתקופה פחות טובה לא מלוטש ומה שתרצו אבל עדיין מספק מספרים ושובר שבלוניות. נכס!

קמאווינגה את פדה אדירים! אין לחטאפה מנוחה מהם ואני לא יודע איך חטאפה ישחקו אחרי הדקה ה60. הם רצים אחרי הכדור ללא הרף. ברגע שאונאל ומיורל יוצאים אין להם התקפה. גם חיימה מאטה איננו.

קמאבינגה חיה לא להאמין שהוא בן 19.
לשם שינוי הרכב מצוין של אנצלוטי עם שימוש נכון בקמאבינגה שמחפה על מרסלו.
בישול ענק של ויניסיוס, חבל על הצהוב של קאסמירו אבל זה לא סוף העולם אם ואלוורדה/קמאבינגה יפתחו במקומו בפיחואן.

ריאל משחקים טוב ועכשיו עם הגול חטאפה ייצאו קדימה, לשים עוד אחד (עדיף שניים) ולהוציא את קאסמירו בנזמה ויניסיוס.

איך הם יצאו קדימה? פדה וקמאבינגה לא נותנים להם להחזיק כדור יותר מ 2 מסירות, אין להם איך לפתח התקפות.

ישחקו עם קו הגנה גבוה יותר כדי להפעיל את הלחץ שלהם על מובילי הכדור שלנו יותר קרוב לשער של ריאל כדי שבמידה ותהיה חטיפה יהיה סיכוי טוב יותר לייצר מצב הבקעה.

בנוסף, שליחת יותר שחקנים במצבים נייחים מאשר במצב של 0-0.

זה ממש נראה שקאסמירו קיבל את הצהוב הזה בכוונה. אולי יש לאחותו יומולדת בשבוע הבא?

לא מתרגש מצהוב של קאסמירו, פדה/קאמבינגה יכולים להחליף אותו מול סביליה. במיוחד כאשר סביליה לא בכושר מדהים.
משחק לחץ אדיר שלנו, איימנו המון על השער, אבל בתאכלס זה בעיטות שהשוער לא התקשה יותר מדי איתן…
אם נבקיע עוד אחד חאטפה יש מצב יפסיקו לשחק עם 5 שחקני הגנה ו3 קשרים הגנתיים ונוכל לסיים את זה עם רביעייה לפחות.

כבר כמעט פעמיים במשחק הזה שוולוורדה כובש את שער העונה שלנו

מחמאות לואסקז, פדה וקמא, יאללה לצ’לסי.

כדורגל טוב, ניצחון נגד מוקש רציני, ומנוחה להרבה שחקנים לקראת צ’לסי - מה אפשר לבקש יותר?
והדבר האפילו יותר משמעותי, ראינו איך ייראה הקישור של ריאל בשנים הבאות, והוא נראה טוב.

האם ההפסד המביש בקלאסיקו עשה לנו רק טוב? האם אנצ’לוטי סוף סוף התעורר?

לא להשתמש בקמאבינגה ופדה זה פשוט עוול, לא נתנו לחטאפה לנשום ולא יתנו להרבה קבוצות לנשום, כמה חבל ששניהם לא פתחו ביחד בקלאסיקו.

אני חושב שאפשר לומר שסיפור האליפות גמור. שבעה משחקים נשארו, 21 נקודות. אנחנו ביתרון של חמש עד שמונה נקודות. גם אם בארסה עושה 21 מ 24, נצטרך לאבד יותר מדי נקודות כדי שנסיים במקום השני. אם נעבור את צ׳לסי זה צריך לאפשר לנו הגעה למשחקי חצי הגמר עם סגל רענן.

הבונקר נפרץ| בפעם הראשונה העונה אמרתי על ההרכב של אנצ’לוטי - ‘סחטיין’. מנוחה בדיוק למי שצריך (אם בנזמה היה מוחלף קודם - דיינו), שמירת המומנטום של חלק. היה היום הרבה פחות קשה ממה שחשבתי גם 0:3 שזה לא הולך ברגל נגד קבוצת הגנה כזו - היה סבבה לגמרי. אנחנו רגילים שגם קבוצות עם אפס יכולת בהתקפה מגיעות למצבים. פדה (יכול לתת אפילו יותר) וקמאבינגה ניטרלו כל אפשרות כזו וברור שאיתם סגנון המשחק שונה. כל העונה אמרתי שחסרים לנו את הגולים האלה על הקשקש בנגיחה מצד קאסמירו לדוגמא והוא שבר את הבצורת הכי ארוכה שלו בקריירה - 45 משחקים. היה חסר לי רק גול סופר-מרגש של מרסלו שהיה נהדר בהתקפה וקצת חסר מזל.כמה הוא רצה את הגול הזה - שלא הגיע.
יותר מעניין היה היום לחוש את הברנבאו ‘מקבל בחזרה’ את גארת’ בייל. אני יותר נוטה, בנקודת הזמן הזו - לאלה ששורקים לו בוז גדול. כשהוא יעזוב אזכור לו את המספרת והרגעים הגדולים. 773 ימים אגב הוא לא שיחק בברנבאו. יום שלישי צ’לסי, האללה מדריד!

האיום הוא לא סביליה אלא ברצלונה. היא אמנם עם 3 נקודות מתחת לסביליה אבל עם משחק חסר. אם סביליה הייתה המתחרה שלנו הייתי כבר מתחיל לחגוג.

אנחנו צריכים עוד 13 נקודות מ7 משחקים. על פניו זה קל, אבל תקופה לא טובה או פציעה של אחד משחקני המפתח ואי אפשר לדעת.

קשה לי להאמין שהם ינצחו כל כך הרבה, במיוחד שהלוח שלהם לא ידידותי

תעזוב את זה ותתחיל לחשב מה הסיכויים שלנו בחצי מול פפ והסיטי, האליפות הזאת כבר נעולה בתוך הכספת.
המשחק שהיה יכול לגרום לכדור שלג הרסני היה מול סלטה ועברנו אותו בהצלחה

כל כך כיף לראות את פדה וקמאבינגה, ועוד חשבתי שחטאפה יעשו לנו צרות. חייבים להיות באנקרים.
ויניסיוס פשוט תאווה לעיניים, אנחנו מקבלים קמצוץ מהדברים שיגיעו בעונות הבאות.

אנצ’לוטי לומד מהטעויות שלו, בדיוק במאני טיים.
בנזמה נח, נקווה להתפוצצות בשלישי.
מרסלו פשוט פנטסטי, ולא רק התקפית. כיסה המון, ואפילו לקח כדור גובה.

בייל כרגיל - עושה טובה שהוא מזיז את התחת האריסטוקרטי שלו. לא יכול לראות אותו יותר.

האליפות מבחינתי כבר בכיס, לא האמנתי שנהיה חזקים ככה בצ’מפיונס.
האמת שאני פחות מתרגש מסיטי, אבל קודם יש משוכה רצינית, טוכל שוקד במרץ על שליטה במרכז המגרש.

ויניסיוס עם הרבה פעולות טובות.
למרות הפריצה הגדולה שלו העונה הוא עדיין רחוק ממימוש הפוטנציאל שלו.
הוא כרגע סובל משילוב של חולשות מסוימות ובעיקר הפחד להתמודד איתן. למשל, בעיטה לשער. רק אם הוא מגיע להזדמנות מצוינת. אם לא הוא פשוט נמנע מכך. קל וחומר כשמדובר ברגל שמאל. בלמים מנוסים מזהים זאת ומוליכים אותו לשם.
אומרים שאנצ’לוטי אחראי להתפתחות שלו. אני חושב שזה בעיקר העבודה המנטלית שעשה בקיץ וממשיך לעשות עד כה. הוא כרגע זקוק ליותר מזה ברמה המקצועית.

זה כבר עלה בעבר אבל לנוכח העובדה שלוינסיוס אין ממש מחליף, למה לא להעלות את מרסלו כקיצוני שמאל מדי פעם כדי לתת לויני לנוח?
בליגה מול קבוצות התחתית זה אמור לעבוד די טוב, התקפה הוא עדיין יודע.

אני לא רואה איך הוא ייתן לנו את מה שחסר לנו מאסנסיו למשל. רוב הבעיות שלנו עם אסנסיו הן שלמרות טכניקה טובה, ודיוק הוא פשוט לא מספיק מהיר ולכן לא משנה כמה טוב הוא יעשה את הפעולה היא לא תביא אותו למצב בעיטה. איך מרסלו מפצה על אותו חוסר?

אנצ׳לוטי יצר מצב בו הוא הצליח לפרוץ. החוסן המנטלי שלו לא הופיע יש מאין והוא כנראה תוצאה של מאמן שמאמין בו ומראה לו את זה.
זה כבר לא מאמן של ילדים שמלמד את השחקן איך לבעוט כנראה שבשביל זה יש עוזרי מאמן וצוות שלם.
השיפור של ויניסיוס הוא בהחלט בעיקר מנטלי ולא חושב שזה מקרי שזה קרה כאשר דווקא קרלו, שידוע ביחסי האנוש שלו, הגיע.
קרלו לא טקטיקן גדול ולא מנהל חילופים מבריק. החוזקה שלו היא ביחסים שלו עם השחקנים שתמיד מאוד מתחברים אליו. זה עולה לנו בעמידות טקטיות רעות לא פעם ועל כך הוא מקבל בראש, ומצד שני זה משתלם לנו בכך שלרוב תחת קרלו שחקנים מפתחים ביטחון וחוסן מנטלי.
אז כן, אני די בטוח שזה לא מקרי שדווקא תחתיו ויניסיוס פרץ, בטח ובטח אם אתה חושב שזה הגיע בזכות שיפור מנטלי ולא טכני או פיזי.

אסנסיו לא משחק בצד שמאל, כרגע ויני משחק 90 דקות כל משחק בלי שניה של מנוחה.
אתמול מרסלו הגיע ללא מעט מצבי בעיטות והוא יכול להיות יעיל במשחקים כאלו בהם אנו שולטים במשחק ומחזיקים בכדור.
כמובן שבמשחקים מול סיטי, צלסי וכו מרסלו לא רלוונטי בעליל.