מחזור 33: 1:0 נוראי באנואטה של סוסיאדד (אובמיאנג)

גורידי היה צריך לפרק 2 דה-יונגים במכה, כדי לקבל צהוב. כנראה שזה מה שנדרש.

10 דקות תוספת זמן.
אני לא מבין, קאדיז בזבזו פחות זמן ממה שהתבזבז במשחק הזה?
נראה מי עוד יספיק להיפצע ב 10 הדקות האלה.

אני מקווה שאף אחד מהשחקנים שלנו לא ילחץ ידים לחארות ולשופט. זה מכור המשחק הזה.

אחלה איפון של אריק גרסיה…

זה בסדר, מסתבר שזה מותר.

לא משה, הוא היה צריך לתת להם פנדל על האיפון.
זאת הרמה של השיפוט. לא מכור.

השיפוט הכי שערורייתי שראיתי מזה מלא שנים
לא צוחק

אני עצבני מקבל את התיקון אבל זה שערוריה איך שלא תסתכלו על זה.

עדיין לא ללחוץ ידים לשופט דרך אגב

האמת שגם על המהלך הראשון במחצית השניה כשאראוחו הלך לרגל של סורלות ולא לכדור היה מקום לשרוק פנדל.
בעיניי מגוחך לדרוש אדום על העבירה של איסאק על אלבה, על דבר כזה בקושי שולפים צהוב…

משה אתה בצד המנצח, לא הפסדת בגלל השופט. את התסכול תוציא על הקבוצה היא נראיתה לא טוב.

אתה חושב שזה מגוכח כי אתה רגיל לראות את קסמירו וקמאבינגה לא מקבלים אדומים . אבל כניסה ברגל של יריב כשהכדור רחוק מחייבת אדום.
הייתה גם עבירה בדקה הראשונה של המשחק כששחקן סוסיידד נכנס ברגל של טורס. גם יכל להיות אדום.
ואתה צודק כמובן לגבי האיפון של גרסיה. אני לא זוכר את הפנדל של אראוחו. היה גם ספק פנדל על טורס שלא ברור מה היה שם. 10 דקות תוספת זמן על מה?

זה משחק מלא בשערוריות שיפוט. ככה שופט הורג משחק.

מחצית שנייה נוראית, פשוט נוראית (וזה לא שהראשונה הייתה מדהימה, כן?). שופט מטומטם, נכון, אבל זו לא הצדקה להתבטלות הכל כך מוחלטת שלא הייתי מצפה לראות גם מול סיטי/ליברפול. אני לא יודע מה צ’אבי עושה שם באימונים, אבל ב-4-5 משחקים האחרונים הוא עושה משהו לא נכון, כנראה שגם מנטלית.

פרנקי וגאבי זה נחמד וזו מוטיבציה וזו התלהבות, במיוחד כשגאבי נכנס כחילוף, אבל זה לא זה כשרוצים לעצור, להחזיק, לנהל ולחשוב. היום שניהם לא רק שלא התמודדו עם הקישור של סוסיאדד, אלא פשוט נעלמו. אי אפשר שניהם ביחד, זה צריך להיות או ההולנדי, או הילד. שניהם ביחד זה 2 ראקיטיץ’-ים - אחלה מלחמה, אבל מה חוץ מזה?

בפן ההגנתי - חייבים חיזוק. פשוט חייבים. גם ללא הפציעות, לא יכול להיות שנצא למלחמה בעונה הבאה עם הקאדר ההגנתי הזה, בטח אם מוסיפים את הנחות לאזרח הוותיק שלהן זכאים חצי משחקני ההגנה אצלנו. די. חשבו לשים 75 מיליון + שוחד לראיולה בשביל הלאנד? יאללה, יש אחלה בלמים ומגנים שיגיעו במחיר הזה.

ובנימה ספציפית? אריק גרסיה פשוט לא טוב. הוא רך (תודה @Aimarito) והוא מלא חורים ומשחק עם הידיים. כולי תקווה שבדומה לאריק הקודם שהיה אצלנו, העונה הראשונה שלו זוועה, ולאחר מכן חלום.
רץ דיווח השבוע שצ’אבי ניסה אותו באימונים בעמדת הקשר האחורי. אולי זה באמת צעד נכון, אבל נכון לכרגע העמדה הכי טובה בשבילו, ובעיקר בשביל ברצלונה, היא בספסל.

הלאה לראיו.

נ.ב. פראן טורס משחק אצל צ’אבי יותר ממה שפדרי שיחק אצל קומאן. זהו.

תצוגת כדורגל מביכה. גם השופט וגם איך ששיחקנו. אני חושב שכולנו מסכימים על זה.

אבל טר שטגן איש המשחק.

אתם מדברים על חיזוק הגנתי? מה עם חיזוק לצוות הרפואי. אחרי משחק כזה הם צריכים לתת תשובות.

בוא לא נלך לשם. כבר עברנו את הגיל הזה ואם הייתי רוצה לשחק בפיפי קקה ככל הנראה הייתי מגיב בפייסבוק ולא פה.

זה פשוט לא נכון. הכדור היה אצל אלבה, הוא מסר אותו וקיבל כניסה. אז זו עבירה, נכון, אבל לא עבירה מכוונת שלא קשורה למשחק. צהוב בדרך כלל מקבלים כשעוצרים מתפרצת או עבירה ממש גסה, אולי אפשר לטעון לדבר כזה פה אבל בכל מקרה זה לא ברור.

על הפציעות.

בכל מקרה אני באמת מציע לכם שתתרכזו באיך שהקבוצה שיחקה ולא בשופט. באמת אם הוא היה מוציא להם עוד צהוב או שניים זה לא היה גורם לכם להיראות טוב יותר.

אני בעיקר מצפה לשמוע מכם כמה החיים קשים בלי פדרי… שוט.

ניטשה אמר שמי שיש לו בשביל מה לחיות יכול לשאת כל איך. אז נראה שלבארסה כרגע אין כל כך בשביל מה לשחק. וזה מוזר… כי דווקא כשאין בשביל מה יש בשביל מה.

בארסה יכולה הייתה לשחק בשביל האמנות, בשביל האסתטיקה, בשביל היופי של להיות בארסה, בשביל לקדש את העבר המפואר ובשביל העתיד. אבל בארסה לא שיחקה הערב ובכלל בחודש האחרון. זה כאילו קיבלנו טעימה ממה שאנחנו יכולים להיות ואז חזרנו לעשות וריאציות לקומאן.

מה שראינו הערב הוא לא מקצועי. בארסה לא לומדת יריבות, היא עולה לשחק עם רעיונות מוזרים ואין לה שום הבנה מה פירוש המילה קישור. זה פשוט לא מסתדר עם גדול הקשרים שעומד על הקווים. יש פה דיסוננס שאני לא מצליח לפצח.

בארסה נתנה ריצה מטורפת בחודשים האחרונים, נפילת המתח הייתה צריכה לבוא במוקדם או במאוחר, והיא באה מאוד מאוחר, בטח בהינתן שהליגה גמורה ואין באמת סכנה למקום בליגת האלופות.
קורה לריאל לא מעט כשהליגה נסגרת מוקדם.

בארסה לא נתנה “ריצה מטורפת” ונפילת המתח היא הסיבה שאנחנו לא בשום מאבק על שום תואר.

בכל אופן ולא בקטע רע - נראה לי שזה בדיוק ההבדל בין ריאל מדריד לבארסה. מדריד רוצה רק התארים, הדרך כמעט תמיד מכוערת אבל העיקר השורה התחתונה. אצלנו בברסה יש סדר עדיפויות קצת אחר.

לא לא אמרת דבר כזה. עכשיו כל הכנופיה של מדרידיסטה תבוא אליך. אין לך קלאסה בדיוק כמו למאמן שלך…

דיברתי, לדוגמה, על עונת 18/19 שכל התארים הלכו במרץ והקבוצה נראתה פח אשפה. הביאו את זידאן לקראת הסוף, לשחקנים היה הרבה מה לפצות ולהוכיח לקראת העונה הבאה, ועדיין סיימנו עם הרבה הפסדים ומשחקים מאוד חלשים.

אני זוכר נפילת מתח דומה גם מבארסה של 19/20, כשהחותמת הייתה שער ניחומים מכדור חופשי של מסי בהפסד ביתי במחזור האחרון.

בקיצור, קשה לשחק כשהעניין אבד, אין מה לעשות.

השחקנים גמורים מנטלית ופיזית. צ’אבי דורש מהם כל כך הרבה בפן הזה (בצדק) אבל צריך לזכור ששנים לא דרשו מהם כלום.

מרגיש לי שאנחנו עדיין בונים את הכושר הגופני. אז למשך כמה משחקים השחקנים הצליחו לעמוד בזה, בטח עם הניצחונות שהביאו איתם הרבה ביטחון לשחקנים, אבל כרגע הם פשוט שופכים לאגר (בטח כשאין מספיק רוטציות).

מדברים פה על שליטה בקצב, משחק לחץ וכו’ אבל עם עייפות כל כך גדולה זה בלתי אפשרי. תראו איזה מסירות יוצאות לשחקנים במשחקים האחרונים, אפילו מסירות פשוטות לא מגיעות ישר לרגל של השחקן אלא קצת ליד וקצת חזק מדי או קצת חלש מדי, הם פתאום צריכים עוד שניה כדי לחשוב לפני שמוסרים את הכדור, זו תוצאה ברורה של עייפות.

באופן פרטני יותר, צ’אבי צריך להתחיל לקשור לאריק את הידיים באימונים, לא הגיוני שכל משחק הוא עושה לפחות איפון אחד. גאבי כרגע שחקן של קצב גבוה ולא אחד שיכול לעזור להאט ולשלוט במשחק, וכשהוא עולה במקום פדרי מרגישים את זה כפליים.

המטרה צריכה להיות מקום שני, אולי לא בצורה יפה אבל עם הרבה מלחמה. אחרי זה יש קיץ שלם לבנות סגל קצת יותר שלם ועמוק (לא נצליח בקיץ אחד לבנות סגל מעולה), לבנות לשחקנים את הכושר הגופני שמצופה מהם ועונה הבאה נוכל לשפוט את השיטה של צ’אבי בצורה טובה יותר.

כמו ניצחון קודם בשיניים, זה ניצחון שחשוב מאוד לשינוי המנטליות. מקבוצה שסלטה ויגו הייתה הופכת לה יתרון של 3, ברסה מצליחה להחזיק עם 9 פצועים יתרון 1-0 באנואטה. זה לא מובן מאליו, וזה לא פחות חשוב מכל השאר. זה גם משהו שצ’אבי הביא איתו שלא הכרנו שנים. זה לפחות מה שאני אקח מהמשחק, וכמובן 3 נקודות.