מחזור 35: מתארחים אצל ולנסיה במאסטייה אחרי ההשפלה נגד סיטי (ראשון, 19:30)

[חלקככם אולי ראיתם פה איזה דיון ‘מחזורי הסיום’ אבל לבסוף החלטתי לכתוב כמו שצריך גם על המשחק הזוטר הזה וככה להחזיר לי את המצב רוח]

אחרי ההדחה ויש היגידו ההשפלה בחצי גמר ליגת האלופות נגד מנצ’סטר סיטי, אז ריאל מדריד שנפרדה כבר במחזור שעבר “רשמית” מתואר האליפות - חוזרת למציאות העגומה שלה בליגה הספרדית ולמטרה הלא משכנעת של לשמור על המקום השני ותודה לאתלטיקו מדריד שהפסידה לאלצ’ה במחזור שעבר. ריאל תנסה לסיים את העונה בכבוד וגם להפגין ספורטיביות כשהקרב הראש הוא מול ולנסיה מועדון הפאר שירד מנכסיו ונאבק על חייו.

הלו"ז המרתק שלא יזיז אתכם מהספה:

מחזור 35: יום ראשון 21/5 - מתארחים אצל ולנסיה במאסטייה ב-19:30
מחזור 36: יום רביעי 24/5 - מארחים את ראיו וייקאנו בשעה 20:30
מחזור 37: יום שבת 27/5 - מתארחים בפיחואן של סביליה ב-20:00
מחזור 38: יום ראשון - 4/6 - מארחים את אתלטיק בילבאו ונפרדים ב-20:00 (שוב שעה אחידה).

לקראת ולנסיה| ההצגה חייבת להימשך. למרות שכולם בריאל מדריד היו רוצים ש-22/23 תסתיים כבר עכשיו אחרי ההשפלה נגד סיטי, נותרו ארבעה משחקים. ריאל תתארח מחר (ראשון, 19:30) במאסטייה נגד ולנסיה שחוגגת מאה שנה למאסטייה, בתקווה לשמור על המקום השני. ההכנות למשחק - בכתבה הבאה

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי התבוסה האיומה 4:0 למנצ’סטר סיטי בחצי גמר ליגת האלופות. ריאל פשוט לא הופיעה לאיתיחאד והתבזתה. כל ארבעת המשחקים שנותרו ל-2022/23 - כולם במועדון היו מוותרים עליהם ושורקים לסיום. זאת בניגוד לקבוצת הכדורסל שהעפילה לגמר הפיינל-פור. ריאל לא באמת תוכל לתקן את הרושם וגם לשחק על ‘הכבוד’ ולשמור על המקום השני בטבלה זה לא בשבילנו. “אנחנו רוצים לחזור להרגשה הטובה ויש לנו הזדמנות טובה לעשות זאת מחר. המטרה היא לסיים את העונה טוב. הקבוצה מוכנה. ולנסיה קבוצה שנלחמת בכל הכוח. כולנו נפגענו מהמשחק האחרון”, אמר קרלו אנצ’לוטי שהבהיר כי פלורנטינו פרס כבר הודיע כי ימשיך בתפקידו בעונה הבאה. “אני אפילו רוצה עוד יותר לנצח אחרי התבוסה הזו”, הוסיף. גם אם ריאל תנצח בארבעת משחקיה ותשיג 12 נקודות, היא תגיע גג ל-83, העונה הכי גרועה מתוך הארבע של קרלו. נראה, אגב, אם ריאל תשכיל להופיע בחוץ. היא הפסידה בשלושה מארבעת משחקי הליגה שלה מחוץ לסנטיאגו ברנבאו. השחקנים, חייבים לומר, די מנותקים. הם ‘מתנצלים’ על ההדחה אך לא מבינים שהבעיה היא לא ההדחה אלא ההשפלה.

לפני המשחק קרלו הבטיח במסיבת העיתונאים כי כולם בריאים אך לא כך הדבר. ואולם, היעדרותם של מריאנו דיאס ואדן הזאר שאינם כשירים לחלוטין, כשעזיבתם אולי מתקרבת - לא מזיזה לאף אחד. ריאל מגיעה למשחק מחר עם ארבעה שחקני התקפה בלבד, וכשאין לה אף חיזוק מקסטיליה שטרודה במאבקי ההעפלה לליגה השנייה. מחר נראה הרכב אחר. מרקו אסנסיו צפוי להחליף את רודריגו, לוקאס ואסקס יפתח במקום דני קרבחאל, גם נאצ’ו ישחק ודני סבאיוס ואורליאן טשואמני יפתחו, בעוד עבור הצרפתי אולי מדובר כבר בהכנה לקראת העונה הבאה בתקווה שיחזור לעצמו. חלק מהספרדים אולי כבר מתחילים לספור לאחור עד לפרידה לצערנו. זוכרים את הדיווחים על כך שטיבו קורטואה שיחק פצוע נגד סיטי? ולמה זה? כי הוא שותף במשחק המיותר נגד חטאפה. ייתכן שמחר אנדריי לונין יפתח בין הקורות.

אותי די מביך להתעסק בזה אך לפחות בספרד בטוחים, ב-AS נכתב כי קארים בנזמה שאכזב כהוגן, וכמובן זכה לגב מקרלו - ישחק בכל הדקות שנותרו והקבוצה תנסה לעזור לו לזכות בתואר הפיצ’יצ’י, כאילו זה מעניין מישהו. “אין מה לפקפק בו. אולי הוא הציג משחק גרוע, אבל הוא לא היה לבד. הקבוצה הייתה חלשה, זה לא רק קארים. אני חושב שהוא אגדה במועדון וימשיך להיות”, אמר המאמן. בנזמה, שהיה חלש מאוד נגד סיטי וברוב חוצפתו ‘ברח’ ולא רצה לדבר עם התקשורת, עם 17 שערי ליגה העונה, ארבעה פחות מרוברט לבנדובסקי. בנזמה ישתווה לקרלוס סנטאינה במקום החמישי עם 645 הופעות במדי ריאל, וזה יפה. הוא ישמח להשתחרר מה-29 שערים ולהגיע ל-30. לצדו ישחק ויניסיוס ג’וניור שבריאיון ל-ESPN התאכזב שהעונה הגדולה שלו לא הספיקה לתואר משמעותי. “הייתי מוותר על כל השערים והבישולים בשביל עוד גמר”, אמר.

קרלו לא רצה לדבר על העונה הבאה: "זה לא הזמן לכך, למרות שהמועדון החל בהכנות. אנחנו בוחנים מה קרה בשנתיים האלה. המשחק האחרון היה רע מאוד וכולנו נפגענו ממנו, אבל היו שנתיים פנטסטיות. הודחנו בחצי הגמר נגד קבוצה טובה יותר ועלינו לברך אותה. עלינו להסתכל קדימה. קרלו נשאל על תהליך חילופי המשמרות והאם בעונה הבאה הוותיקים ישחקו פחות וקצת גימגם. “אני צריך הרבה זמן כדי לענות על זה, אבל אני הולך לעשות את זה. המעבר התחיל כבר ב-2018 עם העזיבה של כריסטיאנו רונאלדו, משם הגיעו צעירים איכותיים. איבדנו גם את רפאל ואראן וסרחיו ראמוס במקביל, את מרסלו, את בייל ואת איסקו. הם הוחלפו עם צעירים יוצאי דופן שכבר הפכו לשחקנים חשובים מאוד. ויניסיוס היה שחקן הרכב קבוע כבר שנתיים. זה יתגבר בעונה הבאה”. המאמן התייחס גם לפדה וטוען שהסיבה שהוא לא במיטבו היא מכה קשה בכף הרגל ושהוא מתאמן לא במאה אחוז. “במשחקים רבים הוא עשה את ההבדל, הוא שחקן מרהיב שיעשה היסטוריה במועדון הזה”. המאמן הוסיף כי הוא רוצה שפרלאן מנדי יישאר והפציעות שלו פגעו בקבוצה הגנתית.

ריאל מדריד - הרכב משוער: אנדריי לונין| לוקאס ואסקס, אנטוניו רודיגר, נאצ’ו פרננדס, פרלאן מנדי| אורליאן טשואמני, פדה ואלוורדה, דני סבאיוס| מרקו אסנסיו, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה.

מה המצב ולנסיה?

ולנסיה מגיעה למשחק שהיא אמנם לא יכולה עדיין להיות רגועה אבל כן להסדיר נשימה. לפני חודש מועדון הפאר היה באשפתות - ולנסיה דורגה במקום ה-18 בסכנה ירידה ממשית, אך היא הצליחה לדחוף חזק בשארית כוחותיה. העטלפים מגיעים אחרי ניצחון 1:2 יקר מאין כמוהו בבלאידוס של סלטה ויגו שהקפיץ אותם למקום ה-15 במרחק שלוש נקודות מהקו האדום המסוכן. ולנסיה ככל הנראה תהיה איתנו גם ב-2023/24 ובאמת שטוב שכך. במחזור האחרון, כמו בסרטים, הילד הצעיר אלברטו מארי (21) עלה מהספסל ומיד הביא את המפנה עם שער ניצחון מרגש שהגיע אחרי לחץ כבד של העטלפים על השער. “מארי מציל את החיים של ולנסיה ומקרב אותה לישועה. לא יכול להיות שיש אוהדים שעדיין לא מכירים אותו”, נכתב במארקה. עשר דקות בלבד היה צריך הספרדי על כר הדשא והוא פרוספקט של רובן בראחה שכשחקן ידע ימים מדהימים במועדון ובפברואר הגיע כדי להציל את המועדון של חייו מירידת ליגה. בינתיים זה הולך לו.

ההיסטוריונים יספרו לכם שולנסיה שקועה בצרות כמעט כמו בעונת 1987/88 אז רק במחזור ה-38 הבטיחה את הישארותה. אבל עם בראחה זו ולנסיה קצת אחרת. עדיין קבוצה מוגבלת ומועדון פאר שהתדרדר, אבל כזו שמאמינה בעצמה. לראייה, 41.6% משערי הקבוצה תחת המאמן הספרדי הגיעו בעשרים הדקות האחרונות. ולנסיה ניצחה את ויאדוליד בדקה ה-93 עם שער של חאבי גווארה וחילצה תיקו 1:1 נגד ויאריאל עם שער של לינו בדקה ה-72 למשל וישנן עוד דוגמאות. אחד השחקנים הכי חשובים בקבוצה הוא חוסה גאיה המנהיג שעל תרומתו המקצועית אין עוררין. הוא האריך את חוזהו באוקטובר עד 2027 אבל מודה: “כן, האפשרות הזו שימכרו אותי קיימת כל הזמן, כבר שנים. כמובן שהייתי רוצה להמשיך כאן לעוד הרבה זמן ולצבור עוד משחקים, אבל אני מבין את המועדון”.

ואפרופו היסטוריה, ולנסיה תציין מחר (באיחור של יום) מאה שנה להיווסדו של המבצר, המאסטייה. אמנם בימים אלה זה כמובן לא אותו אחד המגרשים ‘המפחידים’ באירופה עם הקהל הרעשני שיושב על האזניים של שחקני היריבה, אבל הבית משחק תפקיד חשוב. ולנסיה רשמה ניצחה שבעה משחקים העונה במאסטייה ובסה"כ 25 נקודות, כולל על קבוצות הצמרת בטיס וריאל סוסיאדד. וזה הכוח. “אני מקווה שהמאסטייה יהיה בטירוף, שזה יהיה רותח. אני מצפה לאווירה נהדרת ומקווה שהאנשים יהיו איתנו. מחר זו סיבה נוספת. יריבה גדולה, המצב של הקבוצה. נמאס לי לבקש מהקהל דברים, אולי אסור לי, אבל זו חייבת להיות חגיגה”, אמר המאמן. “אני מצפה לריאל תחרותית, יהיה לנו לא פשוט”, אמר המאמן והבהיר כי בקבוצה לא עושים חישובים של מספר נקודות אלא חושבים משחק אחר משחק. “ההכנה שלנו למשחק הייתה רגילה. נצטרך להתחרות מהדקה הראשונה ועד לדקה ה-97”. כשחקן בראחה זכה בשתי אליפויות אדירות במאסטייה ב-2002 וב-2004 ויש לו לא מעט זכרונות טובים מהעימותים נגד ריאל מדריד. בראחה שהיה תחת רפא בניסט בזמנו, שיבח את קרלו: “הוא מאמן ענק, מהווה אמות מידה עבור כולם. יש לי הערצה גדולה אליו ועל השקט שלו והניהול שלו”. ולנסיה ניצחה בשלושה מארבעת משחקי הליגה האחרונים. מה שכן, בראחה מגיע עם בעיה גדולה לקראת המשחק.

צמד הבלמים הבכירים של ולנסיה מושעה - גבריאל פאוליסטה ומוקטאר דיאקבי ועל כן עליו לבחור בסנק אוזקקר ואריי קומרט, והשניים לא ממש הביאו לשקט במועדון. הקבוצה רשמה חמישה משחקים בשישה משחקים של הצמד הזה יחד. ייתכן שלאור הנסיבות בראחה יבחר לתגבר את האמצע עם קשר נוסף. בינתיים מסתמן כי הוא ימשיך עם שלישיית החוד הרגילה שלו. ג’וסטין קלייברט, הבן של, מוליך את טבלת הכיבושים עם שמונה שערים. אחריו סמואל לינו (כבש את שער השוויון נגד ריאל בסופרקופה בינואר) ואדינסון קבאני עם שבעה כל אחד. לינו הוא שחקן השדה עם מספר הדקות השני הכי גבוה בקבוצה העונה. קבאני שפתח את העונה טוב, נחלש מאוד, לא כבש בליגה מאז היום האחרון של 2022 ונמצא בבצורת מאז ינואר. הוא חוזר להרכב לאחר שהיה מושעה במשחק הקודם והוחלף בדייגו לופס הצעיר. כך או כך בוולנסיה מקווים שהשלם יהיה גדול מסך חלקיו.

ולנסיה - הרכב משוער: גיורגי ממרדוושוילי| תיירי קוראה, סנק אוזקקר , אריי קומרט, חוסה גאיה| ניקו גונזאלס, אנדרה אלמיידה, חאבי גווארה| סמואל לינו, ג’וסטין קלייברט ואדינסון קבאני

היסטוריה ומפגשי עבר::

בהחלט יש הרבה מה לספר על העימותים בין ולנסיה לריאל. בשנה שעברה, כשפתיחת העונה הייתה מצוינת, ריאל הפגינה הרבה אופי עם רמונטדה של אלופה במחזור החמישי כבר. האקס הוגו דורו הבקיע, אבל ויניסיוס ג’וניור השווה וקארים בנזמה ניצח את המשחק עם 1:2, זה קרה בדקות 86 ו-88, כמו שאנחנו אוהבים, אם תרצו. המשחק הזה היה מעין נקמה על “משחק הפנדלים” המפורסם שנה קודם לכן, כשריאל של זידאן הוליכה אבל הובסה 4:1 אחרי שלושער של קרלוס סולר מהנקודה הלבנה, ויום רע מאוד של רפאל ואראן. בעשור הראשון של שנות ה-2000, כלומר עד 2009, היה חוק לא כתוב שניצחון של ריאל במאסטייה=אליפות. כך היה עם ראול ב-2001 וכן ב-2006-07, 0:1 קטן-גדול, רונאלדו-פנומנו כבש צמד נהדר ב-2002/03, אחד מבישול ענק של פיגו, וב-2007/08 זה נגמר ב-1:5 היסטורי כשראול כובש אחרי פחות מדקה. אבל היה ניצחון היסטורי עוד יותר, מאניטה של ריאל של ז’וזה מוריניו ב-2013 כשזו באה להוציא עצבים בפתיחת הסיבוב השני. היגואין פתח ואז כריסטיאנו ודי מאריה כבשו צמדים. לא נוכל לשכוח גם את ה-3:6 כמחזיקי גביע המלך כשוולנסיה קיבלה אותנו בפאסיו והיגואין הבקיע שלושער בהצגה של קאקה.

אז העלינו כאן כמה משחקים חביבים לגמרי. היו גם הפסים. 1:0 במחזור הפתיחה של 2001/02 מול האלופה שבדרך, הופעת הבכורה של זידאן בליגה הספרדית, ו-2:0 ללא מאבק ב-2003/04. בעשרים השנים האחרונות ריאל ניצחה את ולנסיה עשר פעמים והיה לה גם רצף יפה , אבל זה לא מספיק. היא נכנעה שש פעמים ועדיין יש פער לסגור. זה יהיה המשחק ה-88 בו ולנסיה מארחת את ריאל והמאזן? 27 ניצחונות לריאל (31%), 23 תוצאות תיקו (26%), ו-37 ניצחונות לוולנסיה (43%), יחס שערים 122:133 לטובת העטלפים. המאסטייה לעתים אכזרי. ב-2016 זה היה משחק הפרידה של בניטס כשריאל הוליכה פעמיים אך לא השכילה לשמור על היתרון והמאמן הספרדי שעשה היסטוריה בוולנסיה - פוטר אחרי אותו 2:2. גם קרלו לא יזכור לטובה את המגרש. ריאל הבלתי ניתנת לעצירה - נעצרה אחרי 22 ניצחונות רצופים בינואר 2015. ריאל הוליכה מפנדל של כריסטיאנו אבל בייל לא מסר בהמשך וכו’ וכו’…אנחנו נעדיף לדבר על חמשת הניצחונות הרצופים: 2:3 בעונת 2009-10 עם שער של אסקייל גאראי! 3:6 ב-2011, 2:3 ב-2012, על המאניטה דיברנו וגם 2:3 בעונת הדסימה עם שער של ילד פלא בשם חסה רודריגס, היו ימים…

הלכנו אחורה, בשנות ה-40 ולנסיה פתחה פער על ריאל במפגשים ביניהן במאסטייה. ריאל הפסידה שמונה פעמים בין 1941 ל-1954 עד שקטע האת הרצף עם 1:3 לאחר מכן. אפשר לומר שהקשיים המשיכו גם בשנות ה-60 על אף עשור מוצלח של ריאל בזירה המקומית. ניצחון 1:4 ב-1963-64 היה די יוצא דופן. באותו ערב אמאנסיו כבש צמד וגם פושקאש וחנטו הבקיעו. שנות ה-80 נפתחו עם שלושה ניצחונות רצופים של ולנסיה. ב-1985-86 ריאל ניצחה 0:3 ושלושה משחקים אחר כך הסתיימו בתיקו. בתחילת שנות ה-90 ריאל השיגה רצף יפה של שלושה ניצחונות. ב-2017-18 ריאל ניצחה 1:4 את ולנסיה עם צמד פנדלים של כריסטיאנו ושערים יפים של מרסלו וקרוס. נזכיר גם את 2019-20 אז קורטואה עלה לעזרת ההתקפה בקרן האחרונה, כמעט כבש בנגיחה ובנזמה השווה בריבאונד, 1:1. בכל משחקי הליגה, וכאן נסיים, 175 במספר - המאזן נוטה בבירור לטובת ריאל שרשמה 92 ניצחונות מול 46 הפסדים.

עד כמה המשחק הזה לא מעניין אף-אחד?

אפילו דור לא מגיב כאן לעצמו.

זה משחק שפחות מעניין אותי ממשחקי הידידות בקדם העונה,שם לפחות יש תקווה לראות דברים חדשים.

לא מעניין אותך לראות אם בנזמה יצליח הפעם לעצור כדורים שנמסרים אליו ?

מנדי אמנם לא ממש טוב התקפית אבל בהגנה? בהגנה הוא… זוועה גם.

מנדי חזר :man_facepalming:t3:

משחק כ"כ חלש וחסר חשיבות שהדבר היחיד שיכול להוציא ממני חצי חיוך זה רק החלקה מפוארת של מיליטאו.

למה ולנסיה בלי לשחק כדורגל בכלל הגיעה יותר פעמים לאמצע הרחבה שלנו מאשר ויניסיוס נגע בכדור בחצי של ולנסיה?

הטיילת הזאת צריכה להיפסק. טשואמני משחק מאוד לא טוב. הוא חזר לא טוב מהמונדיאל והפתרון של אנצ’לוטי היה פשוט לקבור אותו.

כנראה שהמשחק היום הוא לא מדד, אבל אנחנו פשוט קבוצה לא מאומנת. אין לנו שום שיטת משחק. מה עושים באימונים?

בנזמה משחק הכל חוץ מחלוץ, קשר ימין, קשר שמאל קיצוני רק לא חלוץ, נראה שאיבד ביטחון, לא מבקש כדור באזורים צפופים ובורח אחורה והצידה, היה בורח אחורה והצידה כל הקריירה שלו אבל לא ככה.

אנצ’לוטי טחן אותו כל העונה והוא לא בן 20. אני חושב שאם היינו נותנים לו לנוח יותר העונה, הוא היה טוב כשהוא משחק.

בדיוק למקרים כאלה פרז דוגל במדיניות חוזה לעונה אחת לשחקנים מעל 30.
אפשר בבקשה שלא יאריכו לבנזמה חוזה? זה החלום שלי כרגע.

בגלל שאני מבין שזה בחיים לא יקרה, אולי הפנסיונר הזה פשוט יפרוש, עוד עונה כזאת איתו ויהיה הרבה יותר קשה לחזור

לא חושב, תאריך התפוגה הגיע ואין מה לעשות נגד הזמן.

האליפות הראשונה של זידאן בקדנציה השנייה עם הסגל הותיק היה בגדר נס גדול, זה שהצלחנו לזכות בעוד אליפות וצ’מפיונס עם אותו סגל פחות או יותר זה משהו שאי אפשר להסביר.

לא לחדש למודריץ’ ובנזמה, זה הצעד הכי נכון.

אגב, הראו עכשיו תקציר של המשחק של ברצלונה, היה שם בית זונות הרבה יותר גדול.

מעולה שזה קורה. סוף סוף לא מתעלמים מזה. הגיע הזמן שיעשה מזה קצת רעש ואולי קבוצות יתחילו להיענש על השיט הזה

הוגו דורו ליטרלי חנק את ג’וניור ואת זה בוואר לא ראו? :joy:

ויניסיוס אכן נתפס בצוואר ונחנק והעצבים מובנים, אבל לא יכול להיות שהוא כל הזמן מאבד את הראש כמו חמור. וזה לא משנה אם קריאות גזעניות או דברים אחרים.

המועדון חייב להצמיד לו אנשי מקצוע.

מגיע אדום לחרא הקטן, אבל מה עם זה שחנק אותו למשך 5 שניות ?

מקווה שויני לא ממשיך איתנו עונה הבאה, הופך כל משחק לקרקס, נמאס ממנו, לתת אותו לפסז’ בתמורה לאמבפה וזהו.

התמוטטות מנטלית מוחלטת של ריאל מדריד, בגרות נפשית של ילדים בגן. ״המנהיג״ של המחדל הזה הוא ויני, הוא הפנים של ריאל מדריד הנוכחית והוא תינוק. כל מה שנגיד על חוסר הגינות כלפיו יהיה נכון אבל שחקן של ריאל לא מתנהג ככה, אף פעם. העונה הדרמה סביבו בספרד תפחה לממדים לא הגיונים, ברמה שזה מפרק את הקבוצה כבר.

אם יורשה לי - אני מבין, או לפחות מנחש, את העצבים של ויניסיוס. המחשבות עוד ברביעי, המפגש מול ולנסיה היה משחק שדברים לא הלכו בו, הכדור השני שנבעט והרס לו מהלך, וכמובן - הקריאות הגזעניות הדוחות, זה די והותר כדי להוציא גם שלווים ממנו מהכלים. קשה לי להאשים אותו, לאחר כל האירועים האלו. ובינינו? לא בטוח שהרבה היו נוהגים אחרת.

אבל, וזה אבל גדול מאוד - ויניסיוס התחיל לאבד את העשתונות לפני החניקה של שחקן ולנסיה. הרבה לפני. וגם לפני הקריאות מקהל ולנסיה. ואחרי שקיבל אדום, הוא רק הוסיף חטא על פשע, מחא כפיים לשופט והתגרה בקהל של ולנסיה. זה יכול להוביל להשעייה שתפגע בו, ובריאל, ביותר מאשר כמה משחקי גארבג’.

הברזילאי הוא שחקן גדול, אבל התלות של ריאל מדריד בו, סטטיסטית ומנטלית, מוגזמת לגמרי. הוא שיחק הכי הרבה דקות בליגה העונה, וביחס לרוב השחקנים - בהפרש גדול. הוא לא יכול להרשות לעצמו את ההתנהגות הזו. גם ריאל מדריד לא יכולה להרשות לעצמה להסתמך עליו ככה.

מעולה, פשוט מעולה כל מה שקרה.
אי אפשר להמשיך להתעלם מהבעיה. לא מהטרלול של ויני, לא מהכניסות שהוא מקבל, ובטח שלא מהקריאות הגזעניות. אחרי מה שקרה היום כבר לא יתעלמו.
וגם עכשיו כבר לא יכאב לי על מה שפיטר לים עושה לולנסיה, שיזיין אותם.

אנצ׳לוטי היה חייב להחליף אותו כי ברור היה לאן הרוח נושבת. או לחילופין הקבוצה הייתה צריכה לרדת מהמגרש ברגע שהקהל של ולנסיה קילל אותו. שני הדברים לא קרו וויניסיוס רק התחמם והתחמם, במשך כל העונה הקבוצה נותנת לו לגיטימציה להתנהג כמו ילד קטן.

אנצ׳לוטי חייב להוריד אותו מהמגרש כשהוא מתחמם ומתחיל להתעסק בהכל חוץ מבכדורגל. המועדון חייב לספק לו קואצ׳רים או מאמנים מנטליים או פסיכולוג. הדבר הזה רק יחמיר - בגלל שזה עובד. הוא לא יכול לאבד ככה את הראש, לא משנה כמה זה מוצדק.