מחזור 35: מניפים את גביע האליפות לאחר הפסד ביתי 2:1 לריאל סוסיאדד (לבנדובסקי)

הסגל של ברצלונה -

RFA ופדרי זוכים למנוחה, סוף סוף, ולא נכנסו לסגל.
גם גאבי, שצבר 10 צהובים, נותר בחוץ.

סגל מקוצר ובלי שחקני בארסה ב’ שנלחמת על פלייאוף העליה לליגה השניה.
הייתי צריך לבדוק בטראנספרמארקט מי זה האסטראלגה הזה. מסתבר שזה שוער מהנוער.

צפויות רוטציות וכמה שחקנים שלא קיבלו הרבה דקות אמורים לשחק. פבלו טורה כמובן.
הייתי רוצה לראות ניסוי כלשהו לצד שמאל של ההתקפה. את פאטי, פראן וראפיניה שם ראיתי מספיק. רוצה לראות איך דמבלה מסתדר שם. או לחלופין ג’ורדי אלבה, ששיחק שם חצי משחק והיה טוב.
העיתונים מדברים על אריק בתור קשר אחורי, אבל אני מעדיף לראות שוב את פרנקי שם. לדעתי הרבה יותר פוטנציאל להצליח בעתיד .

באלדה בימין, אלבה בשמאל.
ראפיניה ודמבלה פותחים ביחד, נראה מי באיזה צד.
טורה, פאטי ואריק על הספסל. לא מבין את זה.

ראפיניה מראה לסרג’י רוברטו שהוא רוצה להישאר.

או שהוא מחקה את אראוחו, רק מגביר.

במקרה של טורה זה די ברור - אני לא בטוח שצ’אבי בכלל יודע איך קוראים לו, אז פאדיחה לרשום על הלוח “אתה נו…גבר…כן אתה…”, כמו שהוא קורא לו באימונים.

הבשורה הכי גדולה מההרכב הזה, במשחק גארבג’ בו אפשר היה לעשות יותר רוטציות, זה שחזרו לדמויות המכוערות האלו מפיפא 94.

וואי וואי…ליאור כותב כבר שעה. זה אומר שאו קונדה או צ’אבי הולכים לחטוף. או שניהם. ואיכשהו גם גאבי.

התחלתי לכתוב על הכשלים בבניית התקפות אבל כאבה לי היד

13 דקות בלי התקפה מסודרת. הכל אקראי בבארסה. בטח נבקיע אבל הכל מקרי.

שמישהו יגיד לי שהוא לא מתגעגע לואלוורדה

כריסטיאנסן מבשל לדה יונג שמבשל לקסיה שמחמיץ. מה חסר?

לוואלוורדה היה את מסי של לפני 4 שנים. זה צבע חלק גדול מהדברים בוורוד.

חלוץ? זה שמחפשים בכוח את קסייה עד עכשיו?

אם הבלם קשר והקשר חלוץ אז חסר בלם קשר וחלוץ

אני מסכים איתך בגדול, אבל סתם נתפסת פה למקרה ספציפי, כאילו שאם בלם מוסר לקשר שמוסר לקשר לשער, זו הדוגמה לבעיה. דווקא זה שיש 2 קשרים של ברצלונה שמעורבים באותו מהלך זה חידוש.

הבעיה היותר גדולה במהלך הזה, מבחינתי, זה שפרנקי לא בעט לשער.

צודק. ובינתיים דמבלה מחרב התקפה רביעית ב20 דקות

בכל מקרה הכל מסתכם באופציות מסירה. בבארסה של צ’אבי וקומאן אין כאלה.

מתישהו, איפושהו, דמבלה פספס את השיעור שבו מלמדים “מתי לתת לעצמך מקדמה, ומתי לא”.

כן, אבל עדיין - מסי הוא או אופציית מסירה בפני עצמו, או מעצם זה שהוא מושך הרבה תשומת לב, השחקנים האחרים פנויים למסירה. ועם כמה שאני מאלו שפחות שפטו ושופטים את ואלוורדה, יחסית, עדיין היה לו יתרון לא הוגן בתחום הזה. לפחות ביחס לצ’אבי.

לא מבין מה כאב לצ’אבי לנסות את באלדה בימין ביותר משחקים לאורך העונה. אולי עכשיו זה לא היה נראה כמו אלתור לא מתואם.

אחרי שצאבי יעזוב, אז האופטימי שבתוכי, יגיד שעכשיו שאחרי שכל הסמלים (איניסטה ופויול לא ירצו להיות מאמנים) נגמרו בארסה אשכרה תהיה חיבת לעשות “סיעור מוחות” ולהחליט על מאמן מחוץ לקופסה. אשכרה מאמן אמיתי . אין יותר סמלים . אין יותר אגדות.

בלי קשר למשחק ואיך משחקים היום. תסתכלו על ההרכב וזה אחד הסיבות. האליפות הזו תעלה לנו ביוקר שנה הבאה.

בינתיים דמבלה כבר מחרב 7 התקפות. אנחנו רק בדקה ה31. השחקן הכי גרוע על המגרש.

אמרתי את זה בעבר, ואומר את זה שוב - בחיים לא ראיתי, וכנראה גם בחיים לא אראה, כזה פער בין כישרון לבין שכל, כמו אצל דמבלה. זה משהו מיוחד.

הנה היתרון הגדול של צ’אבי על ואלוורדה - ב-40 דקות דמבלה החריב 7 התקפות. אצל ואלוורדה לא בטוח שהיו 7 התקפות כל המשחק.

אצל ואלוורדה הייתה יותר מידיי סבלנות. המשחק היה מסודר אבל לא הוביל לכלום. אצל צ’אבי יש אולי הרבה התקפות אבל הן תוצאה של בלאגן והן מאוד לא איכותיות.

ההשואה לואלורדה זה לא לזכותו של ואלורדה אלא לחובתו של צאבי.

אבל בכנות, האליפות הראשונה של ואלורדה היתה בזכות כי ברצלונה לא הפסידה כמעט, צאבי לעומתו קיבל מתנה מריאל.

דמבלה במחצית שהזכירה לי כמה לא התגעגעתי אליו כל הזמן שהיה חסר.
שחקן אוברייטד בטירוף שעושה הרבה רעש עם כל-כך מעט תכלס.
כמה חבל שהוא לא ימכר לכל המרבה במחיר בקיץ.
בטוח שיש קבוצות אנגליות קטנות / בינוניות שיסכימו לשלם עליו אולי אפילו פריז.

מצד שני אולי לפיליפס הספונסרית החדשה יש אינטרס שהוא ישאר כי הוא גורם לפעמים לשבור מסכים.

ימכרו את כריסטסאן לפני שיגעו בו.

משעשע אותי שצ’אבי עושה קומאן, וזורק 4 שחקני התקפה לדשא, ומוציא קשר, כי הוא חייב גול בגלל ש…נו…

אגב, מסתבר שנמני עוקב אחרי התקשורת באנגליה וספרד, ולטענתו הנחרצת מאוד - סיטי, יונייטד, ליברפול, צ’לסי וארסנל רוצות את ראפיניה. אם ככה, אפשר לקבל עליו 200-250 מיליון בשקט. מצוין.

ריקי, קוראים לו ריקי.

דמבלה גם מייצר את כל ההתקפות האלה. בלעדיו, היית נשאר עם ההתקפות של קסיה, כשלבנדובסקי עסוק בהיאבקות נגד לה נורמנד.