מחזור 35 :: אלופים! 8d'11

טוב הדיונים לא שופעים פה, אבל אני חושב שמשחק שיכול להיות הכתרת האליפות כן ראוי לפוסט משלו

לטעמי כל ההמולה הזאת סביב האליפות רעה מאוד. יש 2 מחזורים אחרים ליברפול, ולעלות עם הרכב חזק עלול לפגוע בנו אנושות לקראת ליגת האלופות.

שחקנים כמו סוארז וראקיטיץ’ כבר חודשים רצים על אדי הדלק האחרונים שלהם, מסי סחב (סוחב?) פציעה, אלבה משחק כמעט כל הזמן כי אין לנו תחליףך אליו, והשחקנים צריכים מנוחה.

לא ברור לי למה לא להתרכז בשבועיים הקרובים ב2 המשחקים מול ליברפול ולעלות עם הרכב שני בליגה. אם ההרכב השני שלנו לא יצליח להשיג אפילו 2 נקודות מתוך 6 אז אנחנו בבעיה רצינית. ואם כן (אני באמת מאמין שכן) אז נקודה מ2 המחזורים האחרונים, עם ההרכב הכי חזק, תספיק לאליפות.

אם נעלה היום עם הרכב חזק ונעוף מול ליברפול בגלל זה, שנייה ברציפות, זה יהיה בלתי מתקבל על הדעת. זו תהיה שנה שניה ברצף שהיומרות להשיג נקודות סרק בליגה יפגעו לנו בתואר השני הכי חשוב.

לגמרי עם שוסאקו.
אני רוצה לראות רוטציות היום כאילו זכינו באליפות. בטח ובטח כשההתאחדות האנגלית הקדימה את משחק ליברפול ליום ששי כדי שיהיה לה 5 ימים עד המשחק.

הרכב שלי להערב
סליסן
סמדו אומטיטי מוריו ווגה
מאלקום אלנייה ווידאל דמבלה
קוטיניו
בואטנג

הרכב רשמי ;
טרשטגן
סמדו פיקה לנגלה אלבה
ראקטיץ’ ווידאל ארתור
דמבלה סוארז קוטיניו

הטוב : מסי ובוסקי מקבלים מנוחה.
הרע : כל השאר ממשיכים להיטחן
המכוער : מתי מאלקום יקבל דקות…? פור פאק סייק

אני שונא את המאמן הזה.

ובאריכות:
יש לנו 2 משחקים אחרי חצאי הגמר מול ליברפול. ניצחון באחד מהם היה מבטיח אליפות.
לאתלטיקו יש 3 משחקים. הפסד באחד מהם היה מבטיח אליפות.
חוץ מלבאנטה יש לנו גם משחק מול סלטה. ניצחון באחד מהם עם הרכב שני היה מבטיח אליפות.

יכולנו לקחת אליפות בכל כך הרבה דרכים שלא היו פוגעות בהתמודדות מול ליברפול.

מה לחוץ לקחת אליפות עכשיו? למה אליפות במחזור האחרון שווה פחות? ליגת האלופות לא מספיק חשובה כדי להקריב 2 מחזורי ליגה בשבילה?

הוא עשה אותו דבר שנה שעברה. ההדחה ברומא רשומה רק על השם שלו, עם הניסיון הפתטי לקחת אליפות ללא הפסד. היינו פייבוריטים שנה שעברה, היינו פייבוריטים השנה. העיקר לזרוק הכל לפח בישורת האחרונה. נמאס!

חייב לציין שלמרות ההחמצות קוטיניו נראה מצויין.
קבלת ההחלטות שלו מרגישה “ברסאית”, מחזיק מתי שצריך ומשחרר מתי שצריך, מדרבל מתי שצריך וגם בועט (איזה חופשית…) בתזמון נכון בלי לכפות עצמו…

מבחינתי צריך להמשיך לקבל דקות ברצף.

אתם מגזימים עם הטענות בקשר לרוטציה. בכל זאת המשחק מול ליברפול ביום רביעי וזה מספיק זמן להתאושש.
זה שהסגל לא מושלם ושאין מחליפים ראויים בעמדות החלוץ והמגן השמאלי, זה פאק שהוא לא מהיום.
אם אנחנו מפחדים מפציעות/שחיקה, אז בואו נאסור גם על השחקנים להתאמן וככה בטוח שהם יגיעו בריאים לליברפול, השאלה באיזה כושר.
סה"כ זו הזדמנות טובה לסגור את הסיפור ובאמת להעלות הרכב משני ביותר במחזור הבא.

2/2
8/11
10/15
D10S

עכשיו יהיה לכם תירוץ אם תפסידו.
אתם מדברים כאילו הכל תלוי בכם, כאילו אתם לא מתמודדים נגד אחת הקבוצות החזקות יותר השנה.
מסכים, וולוורדה היה צריך לבצע עוד רוטציות, אבל מפה ועד להגיד שאם תפסידו זה בגלל זה זה רחוק.

נתחיל במזל טוב, ועוד יהיה זמן לחגוג את האליפות הכבירה הזאת.
אבל אם נשאל את מסי יש הנפה אחת יותר חשובה… כמה חבל שכל הצוות ההתקפי שאיתו נמצא בכושר לקוי. הלוואי ואתבדה אבל ליברפול הם לא השדים האדומים, ומסי אחד לבד לא יוכל להכריע.
אנחנו זקוקים לנס.

אתם זקוקים למסי
ויש לכם אותו

יש לי שאלה רצינית לאוהדי ברצלונה,אין לי שום כוונה להתריס או לעקוץ.
כשאתם רואים את הסטטיסטיקה החולנית של מסי בליגה הספרדית,הם מבחינת שערים/בישולים והן מבחינת הזכיות,הבן אדם חתום על כמעט 40% מה אליפויות של המועדון(!!)וזה עוד בלי להתייחס לצד הכלכלי והמשמעות של המותג ״מסי״ למועדון ברצלונה.
עכשיו השאלה היא האם זה לא מדאיג אתכם יותר מאשר משמח (כמובן שתמיד כיף לזכות בתארים),כי ברור שנותרו לו עוד מקסימום 3-4 שנים בטופ?
איך לדעתכם ייראה המועדון בתקופה שאחרי מסי?

הוא התכוון להגיד “אנחנו זקוקים לנסי…”

למרות התלונות האינסופיות להנהלה שלנו, בשנים האחרונות קורה כאן משהו טוב. יש בניה לעתיד לצד מחוייבות להווה.

שחקנים מוכחים ובעלי שם ממשיכים להגיע (סוארז, ווידאל, קאוטיניו). ולצידם מגיעים שחקנים צעירים עם עתיד. ברצלונה הנוכחית נראית כמי שבונה את עצמה לעתיד, מבלי להתפשר על תארים.

זה אולי נראה שמסי עושה הכל לבד, אבל צריך להיות ברור לכולם שיש לו צוות מנצח איתו ושהוא מקבל עזרה טובה מאוד. לראיה, סוארז שממש לא מדגדג את מסי ביכולת הוא עדיין השני בטבלת הפיצ׳יצ׳י. זה אומר משהו…

עכשי, ברור שמסי הוא שובר שיוויון שיהיה לנו קשה מאוד בלעדיו. כנראה שביום שאחרי מסי האליפויות יתחילו להתפזר באופן יותר שוויוני בין 3 הגדולות (בארסה, ריאל והגדולה המתחלפת התורנית).

עם זאת, אני לא חושב שזה מדאיג אותי כמו מה שקרה לריאל אחרי העזיבה של רונאלדו. בריאל לא השכילו לבנות מראש, ונתנו לכוכב הגדול שלהם ללכת מבלי לנסות להביא לו מחליף ראוי.
בברצלונה יש היום שלד לא רע שיכול היה לנצח משחקים גם בלי מסי, אם היו מתרגלים שהוא לא על המגרש (כמו שאנחנו רואים שקורה כשהוא פצוע ולא משחק).

השאלה אם יהיה אפשרי לבנות סגל כזה בתקופה שאחרי מסי,כשאין לך מותג שמייצר כסף ואוהדים בכמויות ושכל שחקן בעולם רק חולם על להחליף איתו מסירה באימון.
לגבי ריאל ורונאלדו,אין ספק שאתה צודק,ריאל לא התכוננה לזה בכלל והתוצאות ברורות,אבל על רונאלדו הרבה יותר קל להתגבר כי הרי מדובר בשחקן שתורם כמעט ורק שערים,וזה דבר בר החלפה,מסי הוא מפלצת תלת-ראשית שכובשת,מבשלת,עושה דריבלים,מוסרת מסירות מפתח וכו׳.

לַכֹּל זְמָן, וְעֵת לְכָל חֵפֶץ תַּחַת הַשָּׁמָיִם.

התלות של ריאל ברונאלדו היתה כאין וכאפס לתלות הקיימת במסי. מהסיבה הפשוטה: מסי שחקן הרבה יותר טוב ורב גוני לעומת רונאלדו. אם ריאל היתה תלויה בשערים של רונאלדו, ברצלונה תלויה בשערים של מסי, בבישולים של מסי, ובהשפעה שלו על יתר השחקנים ועל הקבוצה היריבה. היה מאוד קל לזהות את זה כשאנחנו איבדנו את רונאלדו - קבוצות עלו מולנו עם ראש מורם.

כמות ההשפעה שיש למסי על הקבוצה עולה על כל דימיון. הוא הופך את כולם מסביבו ליותר טובים. הוא יכול לקבל פס פשוט מסמדו, ובאותה שנייה דמבלה יפעיל מבערים באגף השני, הוא ימצא אותו על הסנטימטר הרי. סוארז יודע שכל עוד שמסי עם הכדור ברגל הוא יוכל לעשות תנועה וזה כבר בעיה של מסי איך הוא ימצא אותו. היכולת שלו להפעיל את כולם היא יכולת שלא היתה לרונאלדו, אם כבר להיפך, ע"ע בנזמה.

אתם בונים קבוצה טובה לעתיד אבל אל תשכחו שהשלד של היום יחסר. פרנקי זה יונג מגיע אבל בוסקטס לא ילד וגם הוא בשלהי הקריירה. סוארז, פיקה, רקיטיץ’, ג’ורדי אלבה, כל אלו החליפו קידומת כבר לשנות השלושים גם הם.

אנחנו עברנו את זה השנה, אתם תצטרכו לעבור את זה יותר מאוחר, אין מנוס. כשיש לך שחקן כזה בקבוצה רק העתיד יוכל לגלות מה ימים יגידו, כי ההיסטוריה מעולם לא גילתה.

זה שאומר שמלבד לתת המון גולים, מסי גם מבשל המון, מה שרק מעצים את התלות בו.

אני לא בטוח שאני מבין את האג׳נדה של הדיון…

למסי אין תחליף. לטעמי הוא השחקן הטוב בהיסטוריה, אבל זו לא עמדה שבא לי להגן עליה, אז שכל אחד יכתיר את מי שבא לו עליו מבחינתי.
כשמסי יפרוש בארסה תחזור להיות קבוצה אנושית, אין על זה ויכוח.
כאמור:

כל בניה שנעשית או תיעשה לא תשנה את החיסרון של השחקן הטוב בהיסטוריה, אבל לפחות תשאיר אותנו בתמונת המאבק על האליפות גם ביום שאחרי.

ריאל ויתרה על אליפות כבר כמה שנים טובות. השנה הם בקושי מאיימים על המקום השני. יש אנשים שאומרים לי שרונאלדו יחזור בקיץ למדריד ״להציל את ריאל״. אני חושב שאלו אנשים שלא מבינים בכדורגל ולא מודעים לעקיצה שפרז עשה ליובה.

בהתחלה חשבתי שאחרי שיובה תודח מהאלופות בלי שרונאלדו יציל לה את התחת אנשים יפקחו עיניים ויבינו שרונאלדו של השנתיים האחרונות בריאל היה בעיקר דב ישנוני שמתעורר בזמן לאכול את הארוחה האהובה עליו, ומשאיר את הקבוצה רעבה בשאר הזמן. אבל אנשים עוד חושבים שיש בו יותר מזה ושהנה הוא יחזור לעשות לריאל נס.
מילא.

ריאל לא בנתה את עצמה כשרונאלדו עוד היה בסביבה, ועכשיו זה יהיה קשה יותר.

בארסה מביאה צעירים בסיטונות עוד מימי ״פרויקט 23״ של לואיס-אנריקה. והצעירים האלו מקבלים הזדמנויות לעשות ולהתברג בקבוצה. לעתים למגינת ליבם של האוהדים - ע״ע גומש.

נכון שהשלד של פפ כבר מזדדקן ובקרוב כולו ילך הביתה, אבל במקביל הולך ונבנה שלד חדש:
סמדו/רוברטו (עמדה חלשה)
לנגלה, אומטיטי
- אין מחליף לאלבה :tired_face:
ארתור, דה יונג, אלניה
קאוטיניו, דמבלה, מאלקום

כולם בשלד הזה צעירים עם עתיד לפחות ל 5-6 שנים קדימה.
נכון, השלד הזה לבד לא יזכה באליפויות, אבל הם רצים יחד זמן מה. זה שלד שאפשר יהיה להנחית עליו כוכבים בזמן המתאים ולתת להם להפוך לקבוצה מנצחת.

שנים אני טוען שמסי הופך את השחקנים שסביבו לפיונים בתוך התשבץ שיש לו בראש. מסב שחקני על להיות כלי משחק בתוך האופן בו הוא מארגן את המרחב סביבו. זה טוב כל עוד מסי נותן את פירותיו. והקציר שלו רק הולך ומשביח.
מה יקרה כשייפרוש? האם קיבלנו לכך הצצה בחמישייה שבארסה נתנה למדריד השנה?
מה שבטוח, יהיה מאתגר לכולנו.

יכול להיות שאם מדריד תהיה פתטית כמו שהיתה השנה, תתנו חמישיות גם אחרי מסי. השאלה היא האם מדריד תשאר פתטית, ואת זה גם נדע בעתיד.