מחזור 4 :: תיקו 1 מאכזב בסן מאמס של בילבאו

אתלטיק בילבאו - ריאל מדריד

image

אחרי מאזן מושלם בפתיחת הליגה ופגרת נבחרות שלא הזיקה, ריאל רוצה ‘להחזיר את הדינמיקה’ במהירות או יותר נכון ששחקני החלק הקדמי ימשיכו בכושר שלהם גם מחר בסאן-ממס(22:45, One), במוקש ראשון במרתון של 5 משחקים בשבועיים. סבאיוס יחליף את קאסמירו?

סטטוס אלופת אירופהX3:

ריאל מדריד מגיעה למשחק מרוצה מאוד אחרי מאזן מושלם בליגה בחלוף שלושה מחזורים וכשפגרת הנבחרות לא רק שלא הסבה נזק וכולם בריאים!(טפו-טפו-טפו) אלא אפילו הועילה לשחקנים. מצד שני, אין ספק שהלו"ז בפתיחת העונה היה נוח במיוחד וכעת ריאל מגיעה ‘לאוורסט הראשון’ עם מרתון אדיר של חמישה משחקים, כמעט כולם מאתגרים, תוך שבועיים. את הלו"ז אתם מכירים בעל-פה, ומחר ריאל תחל את המירוץ במשחק חוץ בסאן-ממס שם היא מתקשה בשנים האחרונות ונגד יריבה שאותה לא ניצחה בשנה שעברה. המפתח הוא כמובן יציבות וריאל רוצה להשוות את 4 הנצ’ הרצופים של זיזו מעונת האליפות האחרונה(ונציין שגם אנצ’לוטי בעונת הדסימה ופלגריני ב-2010 - עמדו במשימה הזו). לופטגי סיכם זאת יפה - “בילבאו תאלץ אותה לתת משחק גדול כדי לנצח”.

המזל הוא שלקראת הלו"ז הקשוח, הכוכבים זוהרים: בנזמה פוגש את היריבה המועדפת עליו חוץ מגראנדה, והפיצ’יצ’י של הליגה נכון לכתיבת שורות אלה(היינו חייבים) הבקיע לא פחות משמונה שערים נגד האריות; גארת’ בייל כבש בווילס שער אדיר בסגנון רובן והוא נרגש במיוחד מהעובדה שהיום בדיוק השלים חמש שנים מהופעת הבכורה שלו במדריגל בה כבש שער. אנחנו נעדיף להסתכל על 91 שערים ו-60 הופעות ב-193 משחקים ולא על מספרי האימה: 19 פציעות וכמעט שנה שלמה של היעדרות במצטבר; ומי שעדיין לא הרעיד את הרשת העונה במדי ריאל הוא מרקו אסנסיו שסיפק הצהרת כוונות במדי הנבחרתX2(ויסלחו לנו בפיפא). הקשר כבש שערי בכורה בנבחרת עם בומבות אדירות מחוץ לרחבה ובישל שלושה שערים במשחק ענק. זהו זמן אסנסיו יותר מאיי-פעם, ובמארקה כתבו נכון - כאן מגיע השלב הקשה ביותר: להפוך משחקן טוב-טוב מאוד לשחקן מצוין. המצלמה עליו, כל העינים עליו.

אבל כדי לצלוח את האוורסט שלה, ריאל לא יכולה להתבסס רק על הכוכבים ורק על שחקני ההרכש הראשון. הגיע זמנם של שחקני הרכש. לופטגי כמובן לא מגלה - “יש לי 24 שחקנים מעולים, נמצא פתרונות בכל משחק, וכולם מוכנים לקראת ‘השעון המעורר’ ומתי שאצטרך אותם”, אבל ניתן לשער. זה זמן טוב עבור אודריוסולה, שהצהיר על כך בפומבי, לערוך הופעת בכורה במשחק דרבי מרגש עבורו כשחקן סוסיאדד לשעבר, דווקא בסאן-ממס. קרבחאל הנפלא שיחק עד עתה את כל הדקות והוא צריך לנוח. מי שעוד עתיד לנוח הוא קאסמירו ששותף בשני משחקיה של ברזיל, חווה אינסוף קילומטרים ושעות טיסה ונראה שדני סבאיוס שבלט לטובה בפרמיירה שלו במדי ספרד של לואיס אנריקה - יחליפו. “אנחנו זקוקים לו באותה האינטנסיביות כי בריאל מדריד הדרישו גבוהות לא פחות. הוא ניצל את הצ’אנס בנבחרת”, אמר עליו המאמן. האופטימיים והרומנטיקנים יקוו לראות אפילו את ויניסיוס משחק כמה דקות ראשונות, ומי שיותר ריאלי שישולב במחצית השנייה הוא מריאנו דיאס - “אני עובד קשה מאוד כדי לערוך את הופעת הבכורה במהרה”, אמר החלוץ. מודריץ’ צפוי לשחק ולהשתוות לפושקאש עם 262 הופעות, בעוד איסקו אם ישחק יגיע למס’ ההופעות של פיגו בלבן - 245

“נצטרך לשחזר את הדינמיקה המעולה שלנו לפני פגרת הנבחרות”, אומר לופטגי, שהדגיש שלבילבאו היו 15 ימים להתכונן למשחק הזה, והם גם לא שיחקו במשחק הליגה הקודם שנדחה. במארקה דיברו שוב על הפאזל שלו, והאוהדים במארקה רוצים לראות את איסקו על הספסל, כי אין מקום לכולם. “אני שמח על הביצועים של השחקנים בנבחרות”, סיכם המאמן שפשוט החמיא לכל השחקנים. אגב, ללופטגי זכרונות טובים מהסאן-ממס, במשחקו היחיד שם כמאמן, על הקווים של פורטו - הוא ניצח 2:0. במשחקים כאלה מוכרעת האליפות, כמאמר הקלישאה. באתר הרישמי הציגו נתון יפה שריאל היא הקבוצה היעילה ביותר בליגה עד עכשיו - מ-19 בעיטות למסגרת היא כבשה עשרה שערים, נתון מצוין, וצריך להמשיך איתו.

לא לעצור.

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| אודריוסולה, ראמוס(C), ואראן, מרסלו| סבאיוס, קרוס, מודריץ’| אסנסיו, בייל ובנזמה

מה המצב בילבאו?

אתלטיק בילבאו רוצה לשכוח מכל מה שקרה בעונה שעברה, שנה בה הייתה האנטיתזה המוחלטת לכינוי ‘האריות’. בעונת ליגה חלשה במיוחד(דורגה רק במשך שני מחזורים בעשירייה הראשונה), כולל הדחה סופר-מוקדמת ומבישה מגביע המלך ע"י קבוצה מהליגה השלישית - בילבאו סיימה רק במקום ה-16 וחיכתה לשריקת הסיום. וכן, היא זכתה גם בתואר המפוקפק של ‘מלכת התיקו’ בצוותא עם לבאנטה. בילבאו רוצה לשנות ולפתוח דף חדש, והיות ושיחקה רק שני משחקי ליגה עד עתה - קשה מאוד לשפוט האם התהליך הצליח. השינוי צריך להגיע עם מה שיש, שחקנים כמו מוניאין שחוזר לקו הבריאות, וויליאמס שצריך לפרוץ, ועוד ועוד, כשעם כל הכבוד למגן השמאלי יורי שהגיע מפאריס - השינוי המשמעותי ביותר הוא האיש על הקווים, אדוארדו בריסו, שיקווה להצליח כמו בסלטה ולא לשחזר את ימיו הקצרים על הקווים בסביליה.

מצד אחד בילבאו מגיעה למשחק מעודדת: אריץ אדוריס התאושש מפציעה וישחק לראשונה העונה, ובהתחשב בכך שמשחקה של בילבאו מהמחזור הקודם נגד ראיו, נדחה - הרי שהיה לה המון-המון זמן להתכונן היטב לריאל מדריד, ובקבוצה יודעים שמשחק טוב נגד ריאל יכול לתת דחיפה אדירה. מצד שני, זה יהיה המשחק השלישי הרשמי של בילבאו השנה, וזה מעט מדי. “הקבוצה מנסה לעכל סגנון חדש ולהתגבש לאט-לאט. אין זמן נכון לפגוש את ריאל מדריד”, אומר אדוריס שהיה זה שגם כבש את שער הניצחון לבילבאו ב-2014/15, הפעם האחרונה בה ניצחה את ריאל מדריד. “כמובן שאני זוכר את השער הזה, באותו שבוע גם העפלנו לגמר הגביע כך שזה שבוע מוצלח מאוד”, סיכם. אם אדוריס מכיר את הסטט’ הרי שתהיה לו מוטיבצייה מיוחדת. שער אחד נוסף שלו ישווה את מס’ השערים של פרנץ פושקאש - 156 שערי ליגה. לאחר עזיבתו של כריסטיאנו, אדוריס השחקן הפעיל עם הכי הרבה גולים בספרד חוץ ממסי כמובן.

אין ספק שיכולת טובה של אדוריס היא המפתח עבור בילבאו, אבל זה לא רק זה. המאמן בריסו שמעולם לא ניצח את ריאל מדריד בליגה - זקוק גם ליתר, בעיקר לחלק האחורי. קאפה השוער שרשם הצגה כפולה נגד ריאל אשתקד - כבר איננו מן הסתם. איניגו מארטינס בספק למשחק עד לרגע האחרון והבלם שהגיע מסוסיאדד בחורף נפצע במדי הנבחרת, ומי שרוצה לבלוט הוא יראי אלברס הגיבור שהתגבר על הסרטן, אז מה זה בשבילו לשמור על בנזמה ובייל? - “אני מרגיש שזה קורה לאט-לאט ואני חוזר לרמה בה אני רוצה להיות”, אמר הבלם, “ריאל מדריד היא יריבה גדולה”. יראי יהיה המנהיג של בילבאו כשבהגנה לצידו משחק פרו הצעיר, תוצר הקאנטרה, והשוער הראשון הרנין צפוי להיעדר שוב ובמקומו ישחק סימון. בילבאו הוכיחה שאת המשחקים שלה צריך לראות עד הרגע האחרון - היא רשמה ניצחון דרמטי במחזור הפתיחה עם שער מרגש של מוניאין ברגע האחרון מול לגאנס(2:1) ומנגד יתרון של שני שערים מול הואסקה העולה החדשה - לא הספיק לה במחזור השני.

בריסו דורש קבוצה מאוזנת, אגרסיבית ואמיצה נגד ריאל מדריד אם נתקצר את האירועים. “אומץ הוא המפתח מבחינתי לקראת המשחק”, אמר במסיבת העיתונאים בצהריים. “זה משחק עם מימד של היסטוריה, משחק בו נוכל למדוד את האיכות והיכולת שלנו נגד יריבה גדולה”. בריסו כמובן החמיא לריאל שהיא מסוכנת גם בעידן פוסט כריסטיאנו. בריסה אמר שהוא לא גילה לשחקנים את ההרכב ושזו השיטה בה הוא מאמין - “אני אוהב לבחון דברים בבוקר המשחק, לראות את התחושות והתגובות של השחקנים וככה אני שומר על כוננות אצל כולם”. בריסו רוצה לחץ כבד על מוליכי הכדור של ריאל מדריד. שימו לב לקשר הצעיר גורוזטה, תוצר מחלקת הנוער. קורדובה החלוץ יפנה את מקומו לאדוריס ואנחנו סקפטיים גם לגבי מקומו של דני גארסיה בקישור.

אתלטיק בילבאו - הרכב משוער: סימון| דה-מרקוס, יראי אלברס, פרו, יורי| איטורספה, סוסאטה, ראול גארסיה| מוניאין, וויליאמס ואדוריס

היסטוריה ומפגשי עבר::

זה יהיה המשחק ה-230 בין ריאל מדריד ובילבאו בכל המסגרות, מטורף לכל הדיעות(ובכל המסגרות). הסאן-ממס לצערינו הוא אחד מאותם המגרשים הבודדים בהם לריאל מדריד יש מאזן שלילי לאורך ההיסטוריה. באמצע העשור הקודם החל שיפור משמעותי וריאל סגרה לאט-לאט את ‘האובר-דראפט’ בסאן-ממס אך בשנים האחרונות שוב קשה. זה לא רק התיקו המאופס בשנה שעברה כמעט ללא מצבים, אלא מעבר לכך: הפסד 1:0 מנגיחה של אדוריס בעונת 2014/15 ותחילת המשבר לפני הקלאסיקו, ותיקו מתסכל בעונת הדסימה - ילד הפלא חסה העלה את ריאל ליתרון במחצית השנייה(65’) אבל יבאי גומס השווה בוולה נהדר מחוץ לרחבה ושתי דקות אח"כ כריסטיאנו הורחק(75’) וריאל חילצה רק בתיקו. הניצחון האחרון שלנו היה בעונת האליפות 2016/17 בזכות שער פוקסי של קאסמירו אחרי ערבובייה ברחבה בכדור קרן. עוד קודם לכן - בנזמה העלה את ריאל ליתרון מבישול נפלא של כריסטיאנו ואדוריס השווה בנגיחה, איך לא. גם בניטס ניצח בסאן-ממס, 2:1 מצמד של בנזמה.

והנה הרקורד המלא בסאן-ממס: בילבאו מובילה 38:31 בנצחונות ועוד 18 משחקים הסתיימו בתיקו(87 משחקים סה"כ), ויחס השערים נוטה קצת לטובת המארחת: 140-128. משחק גדול זכור היטב בסאן-ממס היה בעונת האליפות, כשריאל הביסה את בילבאו 3:0 והבטיחה רשמית את הכתר ב-2 במאי. היגואין כבש במסובבת מכל הלב מחוץ לרחבה, אוזיל הכפיל וכריסטיאנו כבש בנגיחה במשחק בו גם החמיץ פנדל. אלה היו השנים הגדולות שלנו בסאן-ממס. מוריניו השלים רקורד מטורף של שלוש שלישיות רצופות - 3:0X3 מה שנקרא, ואמנם פלגריני רשם הפסד מתסכל(1:0, יורנטה) ב-2009/10 אך קדם לכך ניצחון גדול 5:2 עם חואנדה ראמוס, מייד אחרי ההשפלה נגד ליברפול. רובן כבש גולאסו, היינצה הגדול תוך שתי דקות כבש לשני צידי המגרש והונטלאר כבש צמד. עוד ניצחון יפה היה בעונת האליפות עם קאפלו, בריצה היפה בסיום העונה, 4:1 במחזור ה-32 ב-2006/07. ראמוס פתח בנגיחה אחרי בישול של בקהאם, רוד עם יום עבודה וצמד בנוהל וגוטי סיים בטאץ’ יפה בהקפצה.

היו לריאל שנים קשות בסאן-ממס מ-1999 ועד 2005, היא הפסידה ארבע פעמים וחילצה רק תיקו אחד - בעונת 2002/03(שער של רונאלדו), וכמעט בכל המשחקים בלט עוכר ריאל מדריד - אסייר דל-הורנו. הנפילה בעונת הקיירוש החלה איפשהו שם עם הפסד 4:2 בסאן-ממס כשצמד שיוויון של ראול לא עזר. זה עוד כלום כמובן לעומת שנות ה-70 בהן ריאל ניצחה רק פעם אחת במגרש הזה. באופן מפתיע, הניצחון הכי גבוה של ריאל בסאן-ממס היה דווקא בעונת 1995/96 החשוכה שהסתיימה במקום השישי אבל באותו ערב עם חמישייה, מאניטה ללא רחם: זאמורנו, לאודרופX2, ראול ומיצ’ל. הרצף הכי טוב של ריאל במגרש הזה הוא 5 נצ’ רצופים, בתקופת הדי-סטפאנו, מ-1959 ועד 1964.

‘ההר הגבוה מגיע למדריד הערב: ‘הסאן-ממס’, זו הכותרת ב-AS. האמת שבמארקה וה-AS בתמימות דעים שעדיין לא הגיע זמן אודריוסולה והטריו ההתקפי נשאר, וסבאיוס לא ישחק. השאלה היא האם הטריו יהיה יותר ‘מהנדסים’ - קרוס-מודריץ’-איסקו, או קאסמירו-קרוס-מודריץ’.

אני לא מזלזל במהפך שלנו בג’ירונה והתוצאה הייתה נפלאה אבל אסור לדוגמא שמחצית ראשונה איומה כזו תחזור. מבחינת משחקי הליגה זה האתגר הכי גדול שלנו בינתיים, אחלה פריויו לחודש קשה מאוד ולופטגי צריך לדעת לנצל את הסגל. זה עוד אחד מהמגרשים שלא ניצחנו בו בשנה שעברה. צריך להגיע עם תשוקה, עם ריכוז, לא לחלק מתנות. פעם אחת שיישמרו על שער נקי וגול אחד שלנו שאני מאמין שיגיע - יספיק. אני שמח שיש הבנה שהטריו ההתקפי צריך לשחק בתקווה שמריאנו יוכל לעלות מהספסל לכמה דקות. זה הזמן של אסנסיו אחרי ההתפוצצות בנבחרת, וכמובן שהכל צריך לעבור נגד בייל, חולם לראות אותו כובש גול הערב כמו במשחק של ווילס אה-לה-רובן. אינייאקי מהיר מאוד ויפרפר את מרסלו ואדוריס מסוכן ברחבה אבל זה גם לא בטוח במאה אחוז שהוא ישחק. הנה אחד מהמבחנים הראשונים שיראו איך הקבוצה הזו מתמודדת. כנראה שנכון וצריך לעשות רוטציות נגד אספניול בברנבאו, אבל אין לי בעיה אם קאסמירו ינוח. Vamos A Ganar.

אני מאמין שסבאיוס יהיה הפעם השחקן החופשי. אם הוא יתן למודריץ’ לשחק מקדימה וישאיר את מרכז הקישור לקרוס וסבאיוס זו תהיה הצהרת כוונות רצינית וחדשות טובות מאוד לסבאיוס. אני אישית עדיין לא סומך עליו בתפקיד הזה, מקווה שאם באמת הוא ישחק שם לאכול את הכובע.

יש למישהו הסבר כלשהו מה התרומה של סבאיוס למשחק? משהו? קיוויתי לאכול את הכובע, בינתיים אין לי שום כובע לאכול.

למען הכנות צריך לומר שאפו לשחקני אתלטיק על ההופעה שלהם. לוחמים חסרי מנוח. חבל שבינתיים זה בא על חשבוננו. בשני המשחקים הקודים ספגנו שער אבל נתנו רביעייה. זה עוד אפשרי, אבל צריך לתקן את מה שדורש תיקון. אני לא מחסידיו של איסקו אבל יותר גרוע ממה שסבאיוס היה במחצית הזאת לא יכול להיות.

הגול התחיל ממהלך שסבאיוס ניסה ללחוץ את כל בילבאו לבד. הפאשלה היא לא רק שלו כי אני מניח ששאר הקבוצה הייתה צריכה לנסות להתחיל לעזור לו ברגע שראו שהוא נמצא כל כך עמוק, בנזמה היחיד שניסה בחצי כוח, וגם זה רק כי הוא היה קרוב. אבל בכל מקרה זה טעויות של בחור עם אובר מוטיבציה ומעט ביטחון. (מתאפק לא להוסיף גם “מעט שכל”, בינתיים ניתן את הקרדיט)

זה מתחיל להרגיש כמו מעגל קסמים כזה שבגלל מיעוט הדקות שלו אצל זידאן ורצון היתר להוכיח - יוצא לו בדיוק להפך.

הגול של בילבאו היה באוויר כל המחצית. אי אפשר לשחק ברמות האלה בלי קשר אחורי טבעי, מה שעבד בבית מול לגאנס לא יצליח באחד מהמגרשים הכי קשים בליגה. יכול להיות שקאסמירו חזר עייף מהמסע עם הנבחרת של ברזיל, זאת עדיין לא סיבה לעלות בלי קשר אחורי. אם לופטגי לא סומך על יורנטה הוא היה צריך להביא קשר אחורי אחר. מאכזב מאוד שהרבה מאמנים שלנו חוזרים על הטעות של לשחק בלי קשר אחורי.

סך הכל רואים שאנחנו מנסים לשחק כדורגל יפה אבל מתקשים ליצור מצבים כי אף קשר לא נכנס לרחבה, למעט מודריץ’ בנבדל של אסנסיו. ובהגנה לבילבאו אין בעיה להגיע להזדמנויות כי אין קשר אחורי שיעצור מתפרצות.

החילוף הזה של לופטגי פשוט לקח מאיתנו כל סיכוי לניצחון,אתה לא מוציא את השחקן הכי טוב שלך ומכניס במקומו את לוקאס,מאז שבייל יצא לא עשינו כלום.

חילוף הזוי ופחדני של לופטגי ומה שהכי מעצבן,חילוף קבוע של שחקן חלש וצפוי שמקבל דקות על חשבון שחקנים חדשים ומרעננים ופשוט מתסכל כל משחק מחדש,היום זה גם עלה לנו בנקודות.
התחלנו את המשחק חלש וספגנו שער,במחצית השנייה כבר הצלחנו לחזור עם חילופים מצוינים של לופטגי והשער השני כבר היה באוויר,ואז הגיע החילוף הפשוט מטומטם הזה שגמר לנו את הסיכוי.
יאללה עוד פעם רודפים אחרי ברצלונה,פשוט לא ייאמן.

1. ראול גרסיה כל שנה מצליח לעצבן מחדש. לא מדובר בשחקן כדורגל.
  2. לוקאס ואסקס עד כה היה חלש בכל המשחקים בליגה. אפשר די עם החילוף האוטומטי הזה? לא מגיע לו דקות כרגע.
  3. כרגיל בספרד, ללא קשר לנעשה על כר הדשא, נראה 2 או 3 דקות תוספת זמן.
  4. לא ישבנו על השער שלהם ברבע שעה האחרונה וזה היה מאכזב. בלי טירוף, הרבה מסירות לא מדוייקות. הנגרים האלו עשו מה שרצו והעבירו את הזמן כרצונם.
  5. ביזיון שראמוס לוקח בעיטה חופשית, בטח שיש אסנסיו, קרוס, איסקו וכו על המגרש. ביזיון ואגואיסטיות נטו.

בפן החיובי, אהבתי את התפקוד של מודריץ’ המחצית הראשונה. שיחק מקדימה והגיע לדי הרבה מצבים, זה היה מרענן. חבל שאיסקו בא על חשבונו, למרות שהאחרון היה גם כן טוב.
באופן כללי, אני מקווה לראות בקבוצה הזו יותר התלהבות וטירוף. זה ממש חסר לי. אה, וקצת ויניסיוס על הספסל לא יזיק. לוקאס ואסקס דווקא כן מזיק.

חוץ מקורטואה כל המצטרפים החדשים עומדים על 0 דקות. למה עשינו רכש אם לא מתכוונים להשתמש בהם?

כשבנזמה במשחק כ"כ חלש ועדיין הוא משלים 90 דקות כשיש לך סקורר על הספסל זה פשוט טמטום.

משחקים אחרי פגרת נבחרות הם תמיד מוקש, בטח בחוץ מול בילבאו. תיקו במצב הזה זאת תוצאה הגיונית, אבל לא ככה. לא כשהמאמן נותן מחצית שלמה במתנה כשהוא עולה בלי קשר אחורי. ולא כשיש לנו סיכוי לנצח הוא מכניס את שחקן ההתקפה הכי לא אפקטיבי שלנו (לוקאס) במקום השחקן הכי יעיל (בייל).

אסנסיו עם החמצה גדולה מול שוער. הוא צריך לשים מצבים כאלה. הבעיה הכי גדולה שלו זה חוסר יציבות. אחרי משחק מטורף במדי ספרד היום הוא היה שקט מידי. אם הוא רוצה לעשות קפיצה לליגה של הגדולים הוא חייב לשמור על יציבות. בכל זאת היה לו מבצע ענק בסוף שכמובן בנזמה חירבש.

איבוד נקודות מעצבן. לופטגי מאמן הרבה יותר טוב מזידאן, אין לי ספק בזה אבל זידאן ווינר ולופטגי קצת מדאיג אותי בקטע הזה.

אפילו עם ה-VAR השופטים מצליחים לטעות. שני נבדלים שלא היו נגד אסנסיו. הקוון בכלל לא אמור להרים דגל שהנבדל כ"כ גבולי. פנדל שהיה יכול להישרק לטובת בילבאו ואדום שהיה חייב לצאת בפאול על איסקו. שחקן אחרון שמנע מצב ודאי של כיבוש שער.

• סבאיוס לא יוצא למשימות חוד בעורף האויב על דעת עצמו. סביר להניח שלופטגי הוא זה ששלח אותו ללחוץ כל כך גבוה. זה שהוא לא יודע ללחוץ ואף אחד לא מחפה על החור שהוא מותיר זה סיפור אחר.
  • אם מחפשים אנשים לתלות בכיכר העיר אז העיניים צריכים להיות נשואות קודם כל לראמוס. שמשום מה הפסיק לרוץ אחרי דה מרקוס בשער וחילק עוד 2-3 מתנות ברוח החגים.
  • לכל משחיזי הסכינים, בייל יצא רק מתוך מחשבה על העומס בחודש הקרוב. כנ"ל מודריץ’.
  • איך ראול גרסיה יכול להעביר ככה קריירה שלמה? שום פעולה שקשורה לכדורגל ב-90 דקות.
  • בשתי המשוכות הכי גבוהות עד כה העונה כשלנו. בשתיהן היינו יותר טובים מהיריב ולא היה חסר הרבה שננצח, אבל משהו מהותי עדיין לא עובד. ההנעת כדור יפה והכל, אבל ברוב המקרים היא רק משחררת את ראמוס וקסאמירו לרוץ חמש דונם בחופשיות עד שהם נתקעים בשחקן הגנה ונותרים חסרי אונים. הכל מתבצע רחוק מדי מהשער ובסוף האנשים הלא נכונים עם הכדור כשצריך לבצע את הפעולה הקריטית.
  • יש מצב שעם זידאן הלך גם העתיד של לוקאס וסקאז במדריד. חוזר להראות כמו החילוף המיותר מתקופת בניטז.
  • אם ברצלונה תמשיך לאבד נקודות בתדירות של ליקוי חמה ואתלטיקו כל שני וחמישי, אפשר להתחיל לשים כסף על המקום השני.

מודריץ יצא כי הוא היה גרוע, מודריץ בן 33,הוא לא יכול לשחק גם בנבחרת וגם בקבוצה,אני אישית לא מבין למה הוא עדיין לא פרש מהנבחרת.
בייל יכול לנוח במשחקים אחרים פחות חשובים,למשל במשחק מול רומא בליגת האלופות או ביום שבת מול אספניול.
אנחנו ממשיכים באותה מגמה,מחצית ראשונה גרועה בה אנחנו נותנים ליריבה לעשות מה שבא לה ומחצית שנייה בה אנחנו משתפרים פלאים ומגיעים להרבה מצבים.
לופטגי חייב לפתח עמוד שדרה ולהסביר לראמוס שהוא בלם והוא לא אמור לבעוט חופשיות,כי יש יותר טובים ממנו.
מדהים איך כל פעם במשחקים הקשים השוער מולנו תופס יום,באמת מדהים.

לופטגי בכבודו ובעצמו אמר לפני 5 דקות שהחילוף מודריץ’-איסקו היה מתוכנן מראש. שבייל ישאר על הספסל במשחק פתיחה של האלופות בברנבאו? באמת? אין סרט כזה.

בואו נדבר דקה על המיתוס הזה ששוערים נגדנו תמיד “תופסים יום”. מעניין איך הוא התפתח. להערכתי, מכמה סיבות: מחשבה שכל שוער לא מוכר בליגה הספרדית הוא דודו גורש, הולכת שולל ע"י צעקות תדהמה של שדרים אחרי הדיפות טריויאליות ברמה הזאת והסיבה העיקרית- תסכול שצריך להיפרק איכשהו. ובתייחסות פרטנית למשחק הזה: כל כדור שהשוער לא עוצר היום, למעט האחד על אחד של אסנסיו (שלא בעט מדהים בלשון המעטה), זה שער על הראש שלו. לא הבעיטה של מודריץ’ ליד הקורה, לא הסיבוב הלא מספיק טוב של אסנסיו מתוך הרחבה ולא הבעיטה הפראית של ראמוס כשהשוער דבוק אליו.

תודה רבה. פחדתי כבר שאולי אסור להעביר ביקורת על ראמוס, או שרק אני רואה דברים.
הבן אדם החליט שהוא מגיע ל20 שערים העונה ונראה מי יעז להגיד לו משהו. כמעט כל התקפה הוא מצטרף, כל בעיטה חופשית הוא מבקש לקחת וגם את הפנדלים הוא לוקח ומנסה להתחכם יותר מדי בבעיטות. כל התקפה מתפרצת שלהם העמידה מצב של 1 על 1 מול בלם או 2 על 2. ההפקרות שלו הזויה כי זה משהו שבחיים לא נתקלתי בו.

לופטגי, אני מודה שמפריע לי שהוא לא נותן לויני דקות ואולי זה משפיע עליי. אבל אני מקבל הרגשה של מאמן בפאניקה. יש לו אמון רק ב13 שחקנים בערך שהשאר סותמי חורים ולא יותר מזה. כל דבר קטן הוא רץ ל11 השמות הגדולים בהרכב, מינוס מודריץ’ שזה כל כך הזוי שאולי הוא לא מחזיק ממנו שאולי אני רק מדמיין את זה. אתה רואה שהכל תקוע, תכניס את מריאנו שאולי ייתן מרפק וירוויח כדור. תכניס את ויני כי אתה צריך שחקן שאשכרה מסוגל לעשות דריבל בקבוצה הזאת. תשחק מראש עם קשר שנע לעומק [נראה שזה רק איסקו בסגל הזה]. תעז עוד 2 משחקים כאלו של איבוד נקודות והליגה תהיה שוב גארבג’ טיים גם אם לא תאורטית.

הוא שלח אותו ללחוץ כל כך גבוה ואת כל השאר השאיר נמוך? באמת? רק לי נשמע הגיוני יותר שסבאיוס החליט לצאת ללחוץ לבדו כשכל הקבוצה שמרה עמדות?

הערה טרום-סיכום המשחק שלי: די ליפול על שחקנים נקודתית. סבאיוס כנראה יצא ללחוץ על דעת עצמו והפקיר, או.קיי, לא צריך לתלות אותו, לא היה לו משחק טוב, לופטגי ניסה וזה לא עבד - הלאה. ראמוס עם טעות אחת אידיוטית מאחורה אבל שום מילה על משחק טוב שלו בסגירות ועל דחיפה מאוד יפה קדימה? עושה את הכל לא פחות טוב מקרוס.

מפלת בכורה. שימו לב לשני דברים שקרו אתמול לפני המשחק שלנו. ראשית, בארסה גם נקלעה לפיגור בחבל הבאסקים אבל הפכה את התוצאה ואיך אמרתי לחבר’ה במחצית - ‘עכשיו חובת ההוכחה עלינו’. שנית, אדן האזרד הרשית שלושער במדי צ’לסי, והמבין יבין. תראו, אני לא מאמין בקבוצה הזו, ככה לא מתכוננים לעונה, זו אובר-נאיביות לחשוב שהכל יתפתח ויקרה ויצמח מעצמו עם כל הכבוד לאמונה בצעירים. עד עכשיו המאזן המושלם וקצב ההבקעות הטוב היה נעים אבל ידעתי שזה לא יחזיק מעמד. אבל בארסה הייתה מנצחת משחק כזה כמו אתמול, והיא ניצחה. זהו-זה, הייתי חייב.

אנחנו גם לא באמת משחקים כזה יפה כי אין דבר כזה משחק יפה אם זה לא מתורגם ליצירת מצבים ובקושי הגענו להזדמנויות. השואו היחיד של המשחק הוא מרסלו בפעם המאה, בלעדיו לא היה שווה לפתוח טלויזיה אתמול, ואיסקו הוא נק’ האור הנוספת. דחף קדימה, שיחרר כדור בזמן וגם כבש בנגיחה - האמת שהופתעתי, הלוואי וזו זריקת העידוד שלו. “מה עם איסקו ועוד עשרה?”, הוא אמר לאחר המשחק לעיתונאים ולאלה שהיו בטוחים שהוא יהיה באנקר בהרכב?

אסנסיו איכזב בגדול, לבנזמה מותר להיות פחות טוב אחרי פתיחת עונה כזו אבל אני לא אופתע אם זה יהיה מגמתי, וכשבייל רע אנחנו פשוט לא מסוכנים. הקבוצה לא דחפה קדימה, לא חיפשה את הניצחון, לא הגיעה לאף מצב ברגע האחרון. אבל אחזור לבנזמה: בעצם הגענו למצב אחד, איך לעזאזל הוא מסר שם ולא בעט לשער? איזה מן חלוץ זה כשהקבוצה חייבת גול ויש מצב נוח והוא מפגין חוסר ביטחון כזה?
לופטגי טעה בגדול בחילוף האחרון שלו, מריאנו היה מוסיף מהירות או לפחות עוד מישהו ברחבה וקארים היה יכול לזוז לכנף, לוקאס ואסקס בכושר קטסטרופלי ועצוב לראות אותו, לא תרם דבר מאז הבישול במינכן בחצי הגמר.

יותר הגיוני שהשחקן שאמור להיות הכי אחורי בקישור יפקיר את העמדה שלו וירוץ עשר פעמים במחצית עד השוער של היריבה על דעת עצמו? גם קרוס נוטה להיות בהרבה משחקים השחקן הקידמי בעאלק משחק לחץ שלנו. בכל מקרה, להאשים את סבאיוס בשער שהובקע 80 מטר ממנו אחרי שהכדור עבר את כל שחקני השדה שלנו בדרך זה מיותר. הוא היה חלש בלי קשר וטוב שהוחלף במחצית.

עוד נקודה: קורטואה הוא לא דר שטגן אבל כמה מרענן שיש שוער עם משחק רגל סביר ומעלה. שלא מעיף כדור ליציע תחת כל לחץ מינימלי ושיש לו מספיק עוצמה לעבור את קו החצי בלי מאמץ.

אי הכנסת מריאנו אתמול מאוד איכזבה. אין לנו יותר מידי אסים לשלוף מהספסל במצבים שחייבים גול. את המעט שיש חייבים לזרוק למערכה לפחות בדקה 80. זה לדעתי א’ ב’ של קבוצה כמונו.

שמחתי שהוא תיקן את הטעות עם קסאמירו (אני בכוונה לא אומר סבאיוס).

עצם זה שאנחנו מדברים על מהלך אחד בצורה כל-כך בולטת עם סימני קריאה זה מסביר כמה היינו עלובים אתמול. זה היה כולה משחק בסאן-ממס ולא איזה חצי גמר צ’מפיונס. לא משנה מה קרה, ירדנו למחצית בפיגור, היה לנו מספיק זמן להפוך את התוצאה בדומה לבארסה ולא עשינו את זה. הם ניצחו המון משחקים כאלה בשנים האחרונות, וגם אתמול, ואנחנו פשוט לא. לא יצרנו מצבים חוץ מהמצב שקארים ביזבז אחרי הדריבל של אסנסיו.
לופטגי הגיע למצב לא קל וזה לא חדש, אבל האמת שגם אותו צריך לבחון, מעבר לזה שריאל מדריד היא משהו אחר ודרגה נוספת של לחץ. אנחנו לא ראינו אותו במונדיאל בספרד מן הסתם, במוקדמות זה שונה לחלוטין. אם הבחירות שלו היו קצת יותר אחראיות, ברמת הקיים - הייתי שקט יותר.

אני קורא ראיונות של איסקו אחרי המשחק והוא מדבר כל-כך לעניין, ומאלה, כמו ראמוס ומרסלו - שלא מפחדים להגיד משהו שיוצא מגדר הקלישאות. חבל שעל המגרש לרוב הוא מעצבן. הלוואי ואתמול הוא הגיע לעונה הזו, רשמית.