מחזור 4: מגרדים ניצחון 2:1 מול אוסאסונה בחוץ (קונדה [גונדואן], לבנדובסקי (פ) )

זהו זה, נגמר לו חלון העברות, נופו כל השחקנים שהיה צריך לנפות, הגיעו כל השחקנים שהיה אפשר להביא, ונרשמו כל השחקנים שהיה צריך לרשום. עכשיו, סוף סוף, אפשר להגיד שזה הסגל (פלוס איזה ברזילאי בינואר) שאיתו ברצלונה צריכה לרוץ כל העונה. וכשאני אומר “לרוץ”, אני מתכוון ל"ללכת בקלילות עם הכדור ולקוות שהיריבה תבצע טעויות בהגנה".

אז אחרי שהמושבה הצרפתית פינתה את מקומה כמעט לגמרי (אומטיטי, לנגלה ודמבלה נעלמים בקיץ אחד! ושניים מהם גם לא יחזרו!), במקומה הגיעה המושבה הז’ואאואית, ש…איך נגיד את זה…נקווה שהיא תשאיר רושם חיובי יותר.

היריבה הראשונה שתיתקל בצמד הפורטוגלים (ובאיניגו, אסור לצאת לאפורטה ולשכוח את איניגו) היא אוסאסונה הקשוחה.
לאורך השנים תמיד היה ידוע שיש רק 4 דברים קבועים בחיים: מוות, מיסים, היכולת של בילבאו לחרטט ששחקן מסוים הוא בעצם באסקי, והעובדה שלפחות ל-50% מהשחקנים בסגל של אוסאסונה קוראים “גרסיה”. והשנה, שומו שמים, יש רק 4 כאלו. ביזיון. אוסאסונה כנראה לא תישאר טהורה לעד.
בכל מקרה - מדובר ביריבה לא פשוטה בכלל, בטח בחוץ, שסופרת 2 נצחונות (סלטה, ולנסיה) והפסד אחד (בילבאו) מתחילת העונה בליגה, ושבעונה שעברה הגיעה למקום השביעי שמוביל למוקדמות הקונפרנס ליג, משם היא כבר הספיקה להיות מודחת על ידי ברוז’.

בקיצור - גם בלי השטויות של צ’אבי זה לא היה אמור להיות טיול בפארק. אז עם? יותר כמו שבוע שדאות.

לאחר המשחק הזה, שיחתום את המחזור הרביעי בלה-ליגה, יוצאים לפגרת נבחרות, ולאחריה בטח נחזור עם 484 פצועים ועם פרנקי כבלם.

הסגל של ברצלונה -

קודם כל - ברצלונה, מלכת המאחרות בפרסום הסגל, מפרסמת אותו 34 שעות לפני המשחק. הזוי. כנראה ההתרגשות מההחתמה של הפורטוגלים, זה שאשכרה כולם נרשמו לליגה, והפיצות של אתמול, דפקו משהו בהתנהלות הרגילה.

דבר שני, לראשונה העונה -
קאנסלו, פליקס, איניגו מרטינז ואיניאקי פנייה בסגל למשחק.
כמה הם ישחקו, בעיקר השלושה הראשונים? את זה רק צ’אבי יודע. אני מהמר שגם אם לא יפתחו, שלושתם יערכו את הבכורה כבר מחר.

הופעות בכורה נוספות יירשמו לחולצה השלישית, ולספרה “3” על הגב של באלדה.

מעבר לזה, כזכור - ראפיניה חוזר מההשעייה שהוא ספג נגד חטאפה (וגם צ’אבי, אגב), ויהיה מעניין מה יהיה בגזרת המאבק על חולצת ההרכב, בינו לבין לאמין.

בגזרת הנעדרים - RFA ופדרי עדיין פצועים.

דברי הצ’אבי, ממסיבת העיתונאים של טרום המשחק, מובאים לכם בחסות טיקי תכל’ס -

“אוסאסונה? זה יהיה משחק קשה מול קבוצה שמתגוננת ממש טוב, אבל אנחנו צריכים לנצח.”

“שוק ההעברות? אני חושב שהקבוצה השתפרה עם ההעברות האחרונות. יש לנו שחקן גדול כמו קאנסלו שיכול לשחק בשני הצדדים והיינו צריכים את זה.”

“קאנסלו כבר רצה להגיע בינואר אבל זה לא קרה, עכשיו הוא איתנו ואנחנו שמחים על כך.”

“פליקס הוא כישרון גדול שעשה מאמץ עצום להגיע לבארסה.”

“אני מאוד מאוד שמח. נעשתה עבודה טובה מאוד בהתחשב בתנאים הכלכליים שלנו. התחזקנו מאוד”.

“כן, רציתי את ז’ואאו פליקס. הוא כישרון טבעי ויכול לעשות את ההבדל. הוא יכול לשחק בתור 9, בשמאל ולפעמים בימין”.

“אריק גרסיה? הוא אמר שהוא צריך שינוי, ניסיתי לשכנע אותו להישאר אבל בסוף הוא עזב גם בגלל תקנות פייר פליי שהיינו צריכים לייצב.”

“בהיעדרם של עבדה ואנסו היינו צריכים חיזוק, ז’ואאו פליקס עשה מאמץ להגיע”.

“עבדה, אנסו ואריק כולם יכולים לחזור. הם צריכים להוכיח את ערכם בחוץ ואחרי זה נראה, יש לנו שליטה על שלושתם.”

“אנשים צריכים להבין שלפתוח בספסל זה לא בעיה, זה בסדר גמור. למשל פראן פתח על הספסל את 2 המשחקים האחרונים, נכנס וכבש בכל אחד מהם”.

“ברנרדו סילבה? אני לא רוצה לדבר על זה, הוא לא השחקן שלנו”.

“אופי בעייתי של קאנסלו/פליקס? אמרו את זה גם על אובמיאנג אבל המציאות הייתה אחרת. נתייחס גם לקאנסלו וגם לפליקס בכבוד רב”.

“תחרות בין לאמין לראפיניה? אתם (בתקשורת) מייחסים יותר מידי חשיבות למי שפותח בהרכב, אבל זה לא כך. אתם צריכים להבין שיש 5 חילופים וכולם חשובים. הם רק צריכים להיות מוכנים לשחק”.

“לאמין צריך להשתלב לאט לאט הוא בשלב של בגרות וצמיחה. לא צריך להכניס אותו ישר ל-70 משחקים בעונה כמו פדרי.” (אאוץ׳ קומאן :joy:)

“אנחנו חייבים להיות תחרותיים בליגת האלופות, אין יותר תירוצים.”

“גם קאנסלו וגם פליקס בסדר מבחינה פיזית ויהיו מוכנים למשחק הקרוב. איניגו מרטינס עדיין צריך קצת זמן אבל הוא מוכן לקבל דקות.”

“ז’ואאו קנסלו הוא שחקן מאוד תכליתי, איתו בקבוצה נוכל לשחק בהרבה דרכים שונות, וזה נהדר.”

“עבדה התעקש מאוד לעזוב ובגלל זה נתנו לו ללכת בתשלום הזה. עם זאת, יש לנו אפשרות להחזיר אותו ונראה מה יקרה”.

“לאמין ימאל בוגר והוא מאוד שמח כאן. הוא מתמודד עם זה טוב מאוד כרגע”.

“אנסו פאטי? המטרה העיקרית היא שהוא יחזור לכושר הטוב ביותר שלו. אנחנו יודעים שהוא יחזור ויצליח בבארסה”.

“נגריירה? בחיים שלי לא הרגשתי שאני נעזר מהשופטים”.

“אני אתן הזדמנויות לצעירים מהלה מאסיה. לא אכפת לי מהגיל, אם הם יהיו מוכנים הם ישחקו”.

“קונדה? הוא התחיל ממש טוב את העונה ומתפקד ברמה מדהימה. יש מעט מאוד מגינים בעולם שהם טובים ממנו כרגע”.

“העזיבה של מתאו אלמאן השאירה אותי עצוב, הוא וג׳ורדי עשו עבודה נהדרת במועדון הם יחסרו לנו אבל עכשיו זה הזמן של דקו שגם הגיע ועושה עבודה נהדרת.”

אפשר פירוש?

לדעתי במקור הכוונה היא לשחקן הגנה, ובתרגום זה יצא “מגן”.

לזה התכוונת, או שאתה טוען שהוא לא פתח טוב את העונה?

התכוונתי למילה מגן… מבחינת יכולת הוא פתח טוב ביחס לעצמו שנה שעברה.

בתרגום לאנגלית -

בקיצור - כנראה סתם תרגום לא מדויק.

He’s a guarantee as a center-back and as a full-back, as a half-back, a quarterback, a buy back, and a payback.

ההרכב של בארסה:

טר שטגן
סרג’י רוברטו קונדה כריסטינסן באלדה
רומאו גונדואן פרנקי
לאמין לבנדובסקי גאבי

כבר לא יודע אם לצחוק או לבכות. משער שנראה את קאנלסו ופליקס מדקה 70 ואילך, את פראן וראפיניה לא אתפלא אם לא נראה היום.

אני מבין שיגידו לי שקנסלו הגיע רק אתמול והוא לא יכול להתחיל, במצב נורמליהיתי מסכים עם זה. אבל כרגע גם עם כיסא גלגלים קנסלו יהיה עדיף על רוברטו.

10 שחקנים וזה עוד בלי השופט…

כשלאמין ימאל ייפצע ויהיה מושבת לשלושה חודשים נדע למה

עזוב נניח שכן הוא לא מספיק מתואם לפתוח.
למה יבשנו את איניגו עד עכשיו.

תן לו לפתוח ושלח את קונדה לימין, הכל עדיף על קפטן בלוני ההליום.

איניגו היה פצוע לא?

אני עוד איכשהו יכול להבין למה קאנסלו לא פותח .
אני מתקשה להבין למה לבנדובסקי פותח. הוא בכושר רע ולא מספק את הגולים. למה צריך לשרוף אותו עוד ועוד? צ’אבי, תן לפראן לשחק ואז תכניס את לבה אם צריך.
גם גאבי במקום ראפיניה מאכזב. אבדה ופאטי רואים את זה ואומרים מזל שברחנו.

בטח בקבוצת ילדים יש ילד בן 14 יותר טוב ממנו.

דה יונג וגונדוהאן עם קשר אחורי חדש זה פוטנציאל לקישור הכי טוב באירופה, אבל הם כל כך טובים שגם עם רומאו זה צריך להיראות טוב יותר.

אני באמת לא מבין איך השלם יותר קטן מסך כל אחד מחלקיו :man_facepalming:t2:

מעבר לעובדה שפראן פנטסטי מתחילת העונה, זה גם יכול להועיל ללבנדובסקי.

תקשיבו מה שנהיה מדה יונג… כשהוא יוצא קדימה הוא פשוט שחקן מפחיד.

זהו שלא.
הוא שחקן בעמדה קריטית ובינתיים הוא נוראי, לא רק המשחק הזה אלא מתחילת העונה.

הימרת עליו שיהיה הפתעת העונה (ואולי עוד יהיה) אבל בינתיים הוא הפתעה ברמת החולשה שלו.

יש לי רעיון, להעיף את רומאו מההרכב ולתת לגאבי.

יכול לעבוד. שווה נסיון

אין לי שום בעיה עם רומיאו.
יש לי בעיה עם גאבי. הוא מיותר לחלוטין במערך הזה, כשבאלדה משחק על הקו ודה יונג לידו.
אנחנו לא צריכים בולדוג נושך , אנחנו צריכים עוד שחקן יצירתי ומסוכן.

ההתקפה כל כך איטית שזה כואב, עד שמישהו זז, עד שמישהו מוסר. הכל כל כך צפוי.

אין לך בעיה שהוא לא מצליח להשתלט על כדור?
מאבד כמעט כל כדור עם טיפונת לחץ מול אריות הליגה מאוסאסונה, ויאריאל וחטאפה?