מחזור 4:: אנסו פאטי כוכב עליון מפרקים את ולנסיה 5-2 (פאטי, דה יונג, פיקה, סוארס2X)

פיטר לים בתור גנטלמן אמיתי מחליט לפטר את המאמן המוערך מרסלינו שלושה ימים לפני המפגש בקאמפ נואו, בשביל לאזן את חוסר הכוחות ביננו לבינם, גם ואלורדה וגם בלי מסי. זה כבר יותר מידי, איש טוב.

אומטיטי נפצע מהרוח ויעדר ליותר מחודש. סוארז אלניה ופירפו חוזרים לסגל. אני מקווה שבכל הסבל, לפחות נזכה להתרגש טיפה מפאטי וקרלס פרז.

2 לייקים

ההרכב שמעלה ארנסטו ואלוורדה -

חוץ מהתמונה של דה יונג, שנלקחה מפיפא 2002, שאר ההרכב לא רע בכלל.
סוף סוף ארתור-בוסקטס-דה יונג, בתקווה שהאחרון לא יפתח כקיצוני.

2 לייקים

לא זוכר הרכב של ואלורדה בלי להתעצבן. באופן מדהים בפעם הראשונה בקרירה שלו אצלנו. זה קרה. ואלורדה הצליח לעלות בהרכב אחד טוב. וללא טעויות ביחס להרכב הרצוי. מדהים. תודה ארנסטו!

מדהים. שום תלונה או כעס. לא זוכר הרבה זמן תחושה כזאת. אני אפילו מתרגש.

ארתור בוסקטס דה יונג קרלס פרז. פאטי.

נ.ב יכול להיות שחללית חטפה את ואלורדה וזה השיבוט הטוב שלו?

לייק 1

יש עתיד? וואלורדה הבין את מה שכל העולם רואה? נחכה ונראה עוד 40 דקות. הוא תמיד יכול לתת לדה יונג לשחק באגף עוד פעם.

הכל היה מושלם, עד שפיקה את אלבה דואגים להחזיר את ולנסיה למשחק. (סמדו גם)

אחרי כך הרבה שנים, פרז את פאטי. איזה כיף ואיזה תענוג. הקישור הזה תענוג. ראקי יכול להזמין טיסה לטורינו מבחינתי.

2 לייקים

יש לנו את הסגל הכי טוב באירופה. בבית, כשהמאמן נותן לשחקנים הנכונים לשחק ולא מפריע יותר מדי אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה.

אני לרגע לא אופטימי, אבל לפחות נהנהיתי מהמשחק.

לייק 1

הצד הפנטזיסטי שבי מאושר. אין יותר מרגש משחקן בית שמראה לכל הצינקנים (בעיקר אוהדי הפח) שלה מאסיה עדיין בחיים!

מקווה שואלורדה לא יחזור להיות ואלורדה. דמבלה תכיר , אנסו פאטי וקרלס פרז , מהיום אתה מאחוריהם! תלמד טיפה צניעות.

אבל הצד “הפולני” שבי נזכר בהגנה האיטית והאיומה שלנו. ודורטמונד זה קבוצה שתרצח אותנו בהתקפות מהירות.

מצטער, זה פשוט לא נכון. אני חושב שיש לנו את ההגנה הכי נוראית מכל קבוצות הצמרת באירופה. ולנסיה בגירסה העלובה, לא הפסיקה לחשוף אותנו במערומינו. פיקה ואלבה לא משחקים כדורגל כבר משהו כמו חצי שנה. למעשה, לאנגלה הוא השחקן היחיד שמתפקד בהגנה, וזה בעיקר כי הוא דואג להיות יותר טוב מפיקה ואלבה.

לא מסכים עם הירידות על אלבה ולא מסכים עם התשבוחות לפרז.
לדעתי פרז היה חושך, אני זוכר רק פעולה אחת התקפית שלו. שאר הזמן הוא מסר אחורה או השתתף בהגנה.
כל הפאן והמשחק ההתקפי בא מפאטי, לפחות עד שסוארז נכנס.
דיברתם על ואלוורדה שעלה עם הרכב מעולה? אז בחילוף הראשון הוא הוציא את השחקן הכי טוב על המגרש.
נהניתי מהמשחק, ניצחון משכנע, סוארז חזר, למה אני מתלונן?

2 לייקים

פרז היה לא רע במחצית הראשונה , בשניה נחלש, כמו שכתבתי בשביל שחקן צעיר שנזרק כך להרכב . אין לי טענות (אני גם מתיחס לכל המשחקים שלו)

אלבה נמצא בחופש חצי שנה. ואפילו התרומה ההתקפית שלו לא קיימת. התחננתי שואלורדה יגיב בחילוף במחצית השניה שיראה לו שהוא לא באנקר יותר. על פיקה אנחנו מסכימים?

אני גם לא מבין למה הוא הוציא את פאטי. זה לא כאילו הוא יפתח ביום שלישי…

הקישור אכן הרשים מאוד היום גם בעיניי. דה יונג עם המשחק הכי טוב שלו מאז שהגיע (לא שזה קשה).

פאטי ללא ספק מרגש, מקווה שימשיך לקבל קרדיט ונראה מה ייצא, הוא שחקן מעניין ללא ספק. פרס שחקן בית שנותן את הנשמה וזה אחלה, אבל לא הדבר האמיתי. מהמר שעוד שלוש שנים הוא באספניול.

ההבדל בין משחקי הבית לחוץ שלנו (שם אנחנו צריכים הרבה יותר את מסי כדי לנצח בעקביות) הוא תהומי. פתיחת העונה נראית כמו ההבדלים במשחקי הנוק אאוט בצ’מפיונס.

אגב, רק אני מרגיש שינוי קל בסגנון של בוסקטס? נראה כאילו הוא מנסה הרבה יותר לשחק לעומק באופן ישיר ומאיים יותר בעצמו על השער.

מחכה לשלישי, יהיה אחלה מבחן.

3 לייקים

על פיקה אני מסכים. משחק רע מאוד שלו.
אלבה היה בסדר מבחינתי.
לא יודע מה ראית מפרז שגורם לך להגיד שהוא היה לא רע. אני ראיתי רק מסירות אחורה, פריצה אחת כשהוא קיבל כדור מבוסקטס וביזבז אותו, וחילוץ של כדור או שתיים. שום פעולה התקפית חיובית.
אין שום סיבה שפאטי לא יפתח בדורטמונד. הוא הרוויח את זה. אני מאמין שגם אם מסי יהיה כשיר, הוא לא יפתח, כך שפאטי אמור להיות בהרכב יחד עם גריזמן וסוארז…

2 לייקים

אני מבין עם יש לי עסק. אני ישמח לאכול את הכובע, אבל לדעתי ואלורדה ישחק על תיקו (בהנחה הבטוחה שמסי לא יהיה כשיר) יחזור לקישור היותר הגנתי, הלואי שאני טועה.

לא רואה מצב שארתור ודה יונג לא פותחים בשלישי. גם שניהם הוחלפו…

גם אני הייתי מהמר על פאטי בהרכב אבל במקרה שלו יש סיכוי גבוה יותר שיתחיל מהספסל (פרס גם עובד יותר קשה בהגנה)

לייק 1

שני דברים שבלטו לי:

  • הבדל מטורף בין בית לחוץ. הקאמפ נואו נראה בגודל אינסופי, הקבוצה היריבה לא מצליחה להגן בצד אחד בלי לפעור חור בצד שני. כל שחקן נראה כאילו יש לו טורבו ברגליים ודבק בנעליים לכדור, ועם כל הכבוד לפרז, נראה שגם אם תחליפו שחקן בקונוס הוא יזרום עם תבנית המשחק ויראה טוב.

  • לואיס סוארס מפלצת לא מהעולם הזה. עם כל הכבוד לגריזמן ולילדים (שבאמת היו טובים) מהרגע שנכנס ההתקפה נעשתה קטלנית בכמה רמות. הבחור גאון, לא פחות. מעבר לגולים המבריקים, היו לו כמה פתיחות רגליים ומסירות לגול (גריזמן התרשל) שמראות כמה הוא חי את הסביבה שלו, וזה בכמה נגיעות ראשונות אחרי חודש בחוץ. החלוץ הטוב בעולם.

לייק 1

אני לא חושב שהוא יספסל את ארתור ודה יונג ביחד. אני חושב שאחד מהם היה על הספסל. בהנחה שמסי לא היה כשיר

אולי זה הצד הפולני שבי, אולי זה הצד ששבע מאכזבות מהמאמן. אני איתכם (או יותר נכון עם דימטרי), אנסו פאטי הוכיח שמקומו בהרכב.

אני גם לא חושב שפרז זה הדבר הגדול הבא, אבל הוא לא צריך להיות הדבר הבא, בתור שחקן רוטציה הוא בסדר גמור. ואתם יודעים מה? נשבר לי מפרימדונות שמשחקות פיפא עד שלוש בבוקר ואז טסים לי לצרפת ומבריזים מהבדיקות הרפואיות. אני יעדיף כל הזמן שחקן נשמה שנלחם במגרש גם אם הוא לא היה הכי מוכשר על פני שחקן שבתאוריה נחשב הדבר הבא אבל במציאות מפרנס רופאים בברצלונה בפרנסה אינסופית. וכולם יודעים למי אני מתכון.

הוא שחקן אדיר ואגדה חיה בברצלונה (דרך אגב מקום שלישי בטבלת הכובשים) הלוואי הוא יחזור לעצמו, אבל אי אפשר להתחמק מזה ששער עצמי וארדה טוראן כבשו יותר שערים ממנו בליגת האלופות בשנים האחרונות.

אין שום דרך לעשות את זה ללגטימי או הגיוני.

2 לייקים

לא רק אתה שמת לב לזה, זה היה די בולט. לא יודע אם זו מקריות, שינוי שבא ממנו, או ממקום כלשהו למעלה - אבל יש סיכוי שזה בעקבות היעדרותו של מסי. אין את היצור המוזר הזה שמתרוצץ בהליכה ברחבי המגרש, ודוחף קדימה מכל עמדה ובכל זווית. בלעדיו, כל שאר הקישור צריך לדחוף יותר קדימה. בוסקטס, לפחות הפעם, לקח את זה על עצמו. אולי גם בגלל שלידו היו ארתור ודה יונג.

בהתחשב בעובדה שמדובר בשחקן חדש, חסר ניסיון ברמות האלו, שנפל לסיטואציה כזו - אני מקבל גם משחקי חושך כאלו. הוא אולי לא יהיה כוכב על בעתידו, ואולי באמת יגיע לאספניול עוד שנתיים שלוש, אבל בינתיים? הוא יותר מסבבה לגמרי. גם שחקן רוטציה אה-לה פדרו זה מעולה.

מצד אחד - את העונות הקודמות הוא פתח בחושך, ואז התחיל להגביר, אז מצבנו כבר טוב. מצד שני - בוא נראה אותו באלופות, בחוץ, ואז נראה אם המפלצת לא נשארה בכלל בארון.

והשאר?
אנחנו תקועים עם בלם אחד שמתעסק יותר בקריירה העתידית שלו, מאשר בנוכחית, בלם נוסף שהפך לשחקן הכי שנוא עליי בברצלונה (בלא מעט שנים האחרונות) ושמבלה יותר במרפאה מאשר במגרש, בלם שלישי שיכול להיות אחלה פוטנציאל עתידי אבל לא רואה דשא, ולנגלה (שדווקא אחלה, בטח ובטח ביחס לציפיות שהיו ממנו לפני שנה וקצת). וכשמוסיפים לזה את אלבה שעושה מה שבא לו ואת סמדו שצריך השתלת מוח - מצבנו ההגנתי לא מזהיר.

מצד שני - סוף סוף קישור נורמלי. ה-קישור שצריך לרוץ העונה, לפחות כ-PLAN A. נראה שכל אחד מהשלישייה מרגיש בנוח עם השניים האחרים, כי הוא יודע את היכולות ואת האחריות האישית של השניים שלידו. זה לא מושלם, זו “רק” ולנסיה מתפרקת בקאמפ, ויש עוד לא מעט מה לשפר (גם בעניין התיאום בינם לבין עצמם ובינם לבין ההתקפה, שכל פעם משתנה) - אבל סוף סוף יש על מה לבנות.

בגזרת ההתקפה? עדיין תוהה מה יהיה תפקידו של גריזמן, לאחר חזרתו של הפרעוש, והיכן הוא יוצב, אבל הרבה יותר מעניין ומדאיג אותי מצבו של פאטי - ילד בן 16, שכל העולם שם עליו את העין. אם לא נשתול אותו בקבוצה הראשונה, נפסיד אותו מהר מאוד. אין שום בעיה שיירד לספסל כשכל בכירי ההתקפה יחזרו, הוא בכל זאת רק בן 16, אבל אסור לו להירקב שם/ביציע/בבארסה ב’. אנחנו נאבד אותו מהר מאוד אם כן. ביכולת הזו? אפשר לסמן וי על “חיזוק התקפי” בעמדה שלו, בשנים הקרובות.
שרק ישמרו עליו.

4 לייקים

בוסי, ארתור, דה יונג- האם ארנסטו קורא את ההודעות שלנו?
בכל אופן, המצב ההגנתי מחפיר, חורים ברמה של משחק אימון, והתקווה היחידה זה טודיבום.
עוד מעט מסי יחזור להיות מאחורי ההגה ואני חושש ששוב כל העומס ייפול עליו, השחקנים יחזרו להפקיד את השכל בחדר הלבשה ושלום על ישראל. אה כן, יש את דה יונג וארתור, אז אולי בכל זאת יקרה משהו טוב העונה.

אגב
פאטי כלכך בוסרי ועם זאת, כל הזמן דוחף קדימה. מושלם

אגב 2
אני באמת מאוהב בדה יונג, איזה בשלות, איזה מוח כדורגל מבריק, לא מאמין שהוא אצלנו.

אגב 3
ארתור עם הספרה 8 מחליף דמויות פעם צ’אבי (בספרד) פעם אנדרס (בבארסה).

לראשונה מזה הרבה מאוד משחקים, היה לי ממש כיף לראות את ברצלונה. זה העיקר מבחינתי. לא באמת יודע מה יהיה עם פאטי בעתיד, הוא בן 16 למען השם, אבל לי אישית נראה שצפוי לו עתיד מזהיר. הטאץ שלו והנגיעה הראשונה נהדרים, וכך גם הסיומת. יש מקום לשיפור בקבלת החלטות, אבל שוב, הוא בן 16!! אני לא מבין את אלו שטוענים שגריזמן היה טוב - אני הרגשתי שהוא לא מצא את עצמו על המגרש ולא בא לידי ביטוי בכלל. וברור למה הוא לא מצא את עצמו - הוא לא 9 והוא לא ווינגר. מועדון מטומטם.

פרז בן 21, ואני לא אומר שהוא שחקן רע, הוא פשוט עוד ראפיניה, והוא לא יהיה שחקן הרכב בברצלונה לדעתי. אם אני הייתי המאמן, הייתי מריץ את סוארז, מסי ודמבלה עם פאטי (כן, לא אכפת לי שהוא בן 16, הוא נהדר ומוכן לדעתי להיות שחקן רוטאציה) וגריזמן כמחליפים ובקישור את ארתור ודה יונג עם פוץ כמחליף ראשון עם וייב התקפי יותר, וידאל כמחליף למטרות הגנתיות, אלניה בעדיפות שניה אחרי פוץ (שחקן לא רע, אבל אני לא עף ממנו) וראקי בתפקיד עציץ. הלוואי.

ההגנה נראית חושך, ואנחנו נבכה עוד זמן רב את הטמטום של המועדון שעלה לנו בדה ליכט. לנגלה בלם טוב, אבל לא וורלד קלאס, ורואים את זה כל פעם שאנחנו מול קבוצה מדרג א’. פיקה עדיין שחקן טוב, אבל הוא מאוד איטי וצריך בלם טוב, ובמיוחד, מהיר לצדו כדי להצליח. לנגלה ממש לא בלם מהיר. מקווה שטודיבו יתחיל לקבל דקות ויצדיק את ההייפ.

3 לייקים

סוארז אמנם חלוץ על גם היום, אבל הדעיכה שלו משמעותית. משמעותית במיוחד בליגת האלופות. החיסרון של השערים שהוא אמור לספק שם הרבה יותר משמעותי עבורנו. בנוסף, הוא נשחק המון משחקים במהלך העונה, לכאורה בגלל מחסור במחליף ראוי.

יוצא שהוא עובר פציעות שהוא לא יכול לטפל בהן כי אין לו אפשרות לצאת מהסגל ולקבל טיפול, ואז הוא מגיע לסוף העונה עם כאבים ועם הלשון בחוץ וקורס במאני-טיים.

מול ולנסיה היה כיף לראות אותו עולה רענן וכובש בחצי מהזמן שנדרש לפאטי לעשות זאת באותו משחק. אז אמנם הוא מכונה, בכושר טוב ובנוי היטב, אבל הוא לא צעיר. לכן, למרות שזה נשמע הזוי, אני הייתי רוצה לראות את גריזמן ופאטי בהרכב ברוטציה איתו. שיתנו מחציות, שיעשו חילופים אחרי 60 דקות, שישחקו משחקים לסירוגין. מה שצריך.

ויש פה עוד משהו חוץ מהטחינה הבלתי פוסקת של השחקנים (האם הצנון הפנים את זה ולכן אנחנו רואים סגנון משחק שונה ממה שהיה פה בשנתיים האחרונות?). צריך לתת לדור העתיד שלנו להתפתח תחת סוארז.
במקרה הטוב הוא יחזיק אותנו עד לסוף העונה הזו. במקרה הרע גם לזה זה לא יספיק.

צריך לתת לפאטי, דמבלה וגריזמן לקחת את המושכות. אפילו הייתי אומר למסי לרדת קצת מההרכב הראשי, אבל זה באמת יהיה מטומטם. עם זאת, הייתי רוצה לתת לו יותר מנוחות לאורך העונה.

עונת הדאבל של מדריד הייתה כשזידאן ידע לנהל סגל רחב עם חילופים מרובים ומחליפים קילרים על הספסל. אולי אולי יש לנו הזדמנות השנה לעשות את זה. בהתקפה לא חסרים לנו כשרונות. שרדנו יפה פציעות של כל השחקנים הראשיים עם הרכבי מחליפים. זו הזדמנות פז לתת המשכיות למשחק רוטציות רחב יותר שישמור את מסי ולואיסיטו בכושר משחק, אבל גם ייתן להם לנוח הרבה יותר ויפיל את רוב כובד המשקל של הליגה על הצעירים. סוארז ומסי לא צריכים ללמוד לשחק. הם את שלהם עשו ובגדול ולא חסר להם כדורגל ברגליים. הצעירים צריכים להשתפשף, ויפה שעה אחת קודם.

אגב, בכל מקרה דמבלה בכלל צריך להתאפס על עצמו ממש ברצינות בשביל לשחק. לא יכול להיות שהוא יזרוק זין ויעלה לו השתן לראש עוד לפני הוא קרע זוג נעליים. לשמחתי, עם גריזמן ופאטי בסגל יש לו תחרות קשה שתוציא אותו מאיזון ושאננות. משהו שקאוטיניו לא נתן לו בעונות הקודמות ונראה שהיה חסר לו. קצת ערעור על המעמד שלו ככובש השלישי בקבוצה יעזור לו לרצות להתאמץ יותר, כך נראה לי.

נ.ב.
וכמובן שבלי דה-יונג וארתור בקישור עם בוסקטס כל זה לא היה מתאפשר.
הדחיפה המצויינת שלהם קדימה זה משהו שלא ראינו כבר הרבה זמן. שיתוף פעולה שאפשר למחליפים בהתקפה להיות קטלניים.

3 לייקים

תעשו לעצמכם טובה ולכו לצפות בסרטון של ארתור ודה יונג מחליפים ביניהם מסירות באוויר, דה זה וו’ למסי ואלבס בחימום שלפני המשחק לפני כמה שנים. הלוואי שנראה פה במהלך העונה שדרוג של התיאום וההבנה ביניהם, ביחד עם החונך המקצועי מאחור.

אמרתי את זה בקיץ ואני עומד מאחורי המילים שלי, שלישיית קישור כזאת (וריקי שאמור להיכנס לשם החל משנה הבאה) בעלת שכל של קבוצה שלמה תהיה הטובה בעולם תוך שנה-שנתיים לכל המאוחר.

לייק 1