מחזור 4 :: שלושער לרודריגו, 6-0 על גלטסראיי

image

לקראת גלטסראיי

לאחר האכזבה נגד בטיס, ריאל חייבת לנצח מחר (21:55) את הטורקים בברנבאו כדי לעשות צעד משמעותי לשלב הבא. מרסלו חוזר להרכב וירשום את הופעתו המאה בליגת האלופות - מרגש. גם המשחק יהיה כזה?

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר תיקו 0:0 מאכזב, מה-זה מאכזב נגד בטיס. הקבוצה שוב הוכיחה שהמשחק נגד לגאנס היה סטיית תקן - ריאל לא הציגה באף משחק אחר יותר ממחצית אחת טובה והבעיות בהתקפה פשוט בלתי נגמרות. קארים בנזמה, אגב, טרם כבש שער בליגת האלופות העונה וכמובן שגם אדן הזאר שבמשחק בטורקיה החמיץ ממצב קורץ - מחפש את שער הבכורה. עם העדרותם הצפויה והמעצבנת (תחליטו אתם מה יותר) - המצב לא מזהיר. אמנם בייל כבש בסה"כ פעמיים וחאמס הבקיע פעם אחת אך התחושה היא שיחד איתם ההתקפה מגוונת יותר והספסל עשיר. במסיבת העיתונאים (כל הציטוטים - לחצו כאן) זידאן נשאל בעיקר על בייל ואמר שהוא פשוט לא כשיר וזהו-זה. מעבר לכך, המאמן בחר להשאיר באופן מפתיע את ויניסיוס מחוץ לסגל. עם כל הכבוד לרודריגו, שעשוי לפתוח ב-11 משחק שלישי ברציפות (אם כי זידאן תמיד יכול לשלוף את לוקאס החייל הנאמן) - נראה ששוב הישועה תצטרך להגיע מברזילאי אחר.

מרסלו זכה למנוחה נגד בטיס ולא שותף כלל. כבר שנים שהוא משחקני ההתקפה הטובים שלנו. הברזילאי יחזור ל-11 על חשבונו של פרלאן מנדי וירשום ציון דרך ענק עם משחקו ה-100 בליגת האלופות. מהופעת הבכורה נגד ורדר ברמן איי שם בספטמבר 2007 (ותודה לברנד שוסטר) עד להישג שמעטים רשמו לפניו במועדון. איקר קסיאס, ראול, סרחיו ראמוס, רוברטו קרלוס, כריסטיאנו רונאלדו ופרננדו היירו. את הפיניש המטורף ב-2017/18 (שער נגד פ.ס.ז’, שער נגד יובה בטורינו, שער במינכן ובישול בגמר) - נזכור לנצח. מרסלו, שתמיד יוסיף את הניצוץ בהתקפה, יעשה פעולה בלתי צפויה ומסוגל להבקיע דווקא ברגל ימין, הגיע למסיבת העיתונאים לקראת המשחק ואמר: “זו גאווה גדולה להגיע למאה משחקים במועדון הטוב בעולם ובבמה כה יוקרתית. למדתי הרבה מאז שהגעתי לכאן, זו גאווה ואחריות. אני מקווה שיהיה משחק נהדר”. הוא ענה לביקורת של חורחה ואלדאנו כמובן וסיפק את הקלישאות על הליגה בהשוואה לצ’מפיונס. זה בסדר. עוד אמר שהוא מרגיש טוב יותר מהעונה שעברה ושהוא מעולם לא ראה את עצמו כשחקן הרכב בלתי מעורער.

כולם מדברים על ההתקפה הכושלת, אך מפתח נוסף לקראת המשחק מחר יהיה בין הקורות, כשטיבו קורטואה עומד על רצף אי הספיגה המוצלח ביותר שלו במועדון. רקורד שריאל תהיה חייבת לתקן הוא מה שקורה לה במשחקי הבית. כבר שלושה משחקים שהקהל בסנטיאגו ברנבאו לא טעם את התחושה המתוקה של ניצחון במפעל שכל מזוהה איתו. תיקו נגד ברוז’ העונה (2:2) וכמובן הסיוטים מהעונה שעברה עם התבוסה נגד אייקס ואפילו נגד צסק"א מוסקבה (חרפה, גם אם במשחק חסר חשיבות). גם בעונת הזכייה האחרונה בצ’מפיונס ריאל לא הבריקה. מנגד, הרקורד שלה נגד הטורקיות דווקא בסדר. שלושה ניצחונות חלקים על גלטסראיי וכך קרה גם נגד בשיקטאש בעונת 1958/59. ריאל כבשה שלושה שערים בממוצע למשחק. אגב, את שערו הראשון בצ’מפיונס במדי ריאל כבש איסקו בבכורה שלו במפעל נגד גלטסראיי, היום, מה לעשות, הוא לא רלוונטי. שאלה טובה היא מה יקרה עם לוקה מודריץ’, לא סביר שישמור על מקומו בהרכב לאור יכולתו, ויכולתו של ואלוורדה גם כן.

זידאן הגיע למסיבת העיתונאים וקצת התעייף מהשאלות על בייל כאמור. זה יהיה משחקו ה-35 בליגת האלופות של “מיסטר צ’מפיונס”. המאזן קצת התקלקל לאחרונה אבל עדיין המספרים מכובדים. 23 ניצחונות, 7 תוצאות תיקו ו-4 הפסדים בלבד. לגבי המשחק אמר: “אשלייה או אחריות? קצת מכל דבר, משניהם. אשלייה כי אנחנו משחקים בבית לעיני הקהל שלנו, ואחריות כי אנחנו מודעים למשחק ועלינו לעשות משחק נהדר”. זידאן רמז שאם היה מרגיש שהקבוצה הזו לא מסוגלת לעשות את זה - היה קם והולך, ולא מבזבז זמן. כמו כן, למאמן היה מסר לאוהדים - זקוקים לכם. “הם תמיד איתנו וזה צריך להימשך, אני מבקש מהם לתמוך בנו תמיד, גם בזמנים הקשים שעוד יגיעו. השחקנים צריכים את זה. איתם אנחנו הרבה יותר טובים”. אז כן, נקווה לא לשמוע שריקות בוז מחרישות אזניים וגם לא לראות את המטפחות הלבנות בשבת.

כבר מאה? מרסלו ירשום ציון דרך מרגש

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, מרסלו| קאסמירו, פדה ואלוורדה (לוקה מודריץ’), טוני קרוס| רודריגו (לוקאס ואסקז), אדן הזאר וקארים בנזמה

מה המצב גלטסראיי?

גלטסראיי מגיעה למשחק ההזדמנות האחרונה שלה בליגת האלופות במצב רוח די בינוני. לאחר ההפסד הביתי לריאל היא רשמה הפסד נוסף, הפעם בליגה כשנכנעה לבשיקטאש 0:1, אך הצליחה לתקן בהמשך עם ניצחון 0:2 ביתי על ריזספור. המשחק הוכרע בשלב מוקדם, כבר לאחר 18 דקות, כשלאחר שנהנתה משער עצמי, היה זה ריאן באבל שהבקיע (בפנדל) והבטיח את הנקודות. גלא אמנם רחוקה רק שלוש נקודות מהפסגה אך הטבלה הטורקית צמודה וקבוצתו של פתיח טרים מדורגת רק במקום השביעי. זו פתיחת העונה הגרועה ביותר שלה עם פתיח טרים מאז עונת 1997/98. לקראת המשחק הקרוב גלא קיבלה בשורות לא טובות.

רדאמל פלקאו שהגיע בקול תרועה רמה במהלך הקיץ שוב לא ישחק. החלוץ נעדר מכל חמשת המשחקים האחרונים בגלל פציעה. הוא אמנם יגיע במדריד אך זאת בכדי לשהות לצד רופא מיוחד שמכיר אותו כבר 12 שנה, בתקווה שיהיה כשיר לאחר פגרת הנבחרת. פלורין אנדונה שהיה לא מדויק במשחק בטורקיה ימשיך לקבל את האשראי, בזמן שהמאמן מתכנן לערוך שינוי בקישור ולשתף את סטפן פגולי למן הדקה הראשונה (עלה מהספסל). הבלם סנר אוזברקאלי נמצא בספק למשחק בשל בעיות שרירים כשהוא לא שותף במחזור הליגה האחרון. רוב ההרכב לא ישתנה, עם פרננדו מוסלרה בשער, סטפן אנזונזי במרכז השדה ונאגטומו בצד ימין.

בברנבאו, כמובן, לגלא אין מה להפסיד. הקבוצה תהנה מתמיכה יפה של האוהדים כאשר 3,000 יגיעו לטיול בבירת ספרד. הקבוצה תנסה לחולל סנסצייה ולקטוע את הרצף השחור של עשרה משחקים ללא ניצחון בליגת האלופות (שלוש תוצאות תיקו ושבעה הפסדים). המצב אפילו חמור מכך - ניצחון בודד ב-18 המשחקים האחרונים, נגד לוקומוטיב מוסקבה. המאמן פתיח טרים, אולי בשל ייאוש מהמצב הנוכחי ואולי דווקא במטרה ‘להרדים’ את ריאל, אמר לקראת המשחק: "בחישוב המצב בטבלה, המחשבה האמיתית צריכה להיות לא זה שנפספס את הכרטיס לשמינית הגמר, אלא שאנחנו עלולים לאבד גם את הליגה האירופית, אין ספק שזה כמו גמר. ריאל מדריד חזקה בכל מצב, יש עוד 11 אחרים שיכולים לפתוח בהרכב. כשנשאל האם היה רוצה את בייל במדי גלטסראיי אמר: “זה היה יכול להיות סיפוק גדול, הוא שחקן נהדר”. כשנשאל על המדיניות של המועדון לגביו - העדיף שלא לענות.

כשנשאל המאמן על קבוצתו העונה אמר: “לא הבקענו בליגת האלופות אבל יש לנו שחקנים שיכולים לעשות זאת. הפילוסופיה שלנו היא ליצור הזדמנויות ולשחק התקפה. הגענו להזדמנויות במשחק הבית וננסה לעשות זאת שוב. הקבוצה שלנו לא מפחדת להפסיד, אף פעם לא”. אין ספק שבעיות בהתקפה זה שם המשחק בגלטסראיי. 12 שערים בלבד כבשה הקבוצה ב-14 משחקים בכל המסגרות מפתיחת העונה, בצורת שלא זכורה זמן רב. המאזן שלה על אדמת ספרד גם כן לא ממש מעודד עם ניצחון בודד ב-15 משחקים ועשרה הפסדים.

גלטסראיי - הרכב משוער: פרננדו מוסלרה|נאגטומו, מרקאו, כריסטיאן לוינדמה, אמרה טדסמיר| סטפן אנזונזי, יונס בלחנדה, סטפן פגולי, אומר בריאם| ריאן באבל ופלורין אנדונה

איך כתבו במדויק בשער המארקה? “לנצח או לנצח”. לא אחזור על שינוי המצב רוח שלי מאז הקיץ, אבל בגדול זה ככה: בארסה משחקת כל כך רע ואז אני אומר לעצמי “יש לנו סיכוי”, ואז ריאל מדריד בעצמה לא מסוגלת לתת גול בברנבאו וזה מייאש. בנזמה עם שבעה שערים - אף אחד מהם לא בצ’מפיונס ואחריו קרוס עם שלושה ולדעתי הוא לא חלוץ. בייל וחאמס אמנם לא מדהימים אבל מספיק שהם כשירים ונכללים בסגל אפילו וזה מרגיש קצת יותר טוב ובעיקר עמוק עם אופציות מהספסל למשל רודריגו שיורד כיתה מ"שחקן הרכב קבוע" (לאחרונה) למחליף ראשון. הזמן עובר וההתקפה לא משתפרת. הגיע הזמן שהזאר ייתן גול בכורה בצ’מפיונס. אמנם הדריבלים השתפרו אך זה לא בא לידי ביטוי במספרים. אין צורך במודריץ’, ואלוורדה נמרץ יותר אבל הייתי רוצה לראות את איסקו לכמה דקות. הגיע הזמן שניתן גול במצב נייח אגב.

גלטסראיי קבוצה איומה (בלי פלקאו אגב, למי שעוד עוקב), כל כך מרושלת בעמידה הטקטית שלה ובקושי כובשת שערים, לא ניצחה בעשרת משחקיה בצ’מפיונס אבל רק לנו יש מה להפסיד הערב. חשוב שההגנה לא תחלק מתנות. וההתקפה? מרסלו חוזר, גם זו סיבה למסיבה. מתרגש לחשוב על כל הרגעים הגדולים שלו בצ’מפיונס. מזל טוב, אהה סליחה - הופעה מס’ 100 משמחת שתהיה.

לנצח בכל דרך ולסיים את סאגת שלב הבתים. אין לזה זמן כרגע, יש לנו אליפות לעקוץ.

שמח שזידאן ננעל על הרכב ומריץ אותו, גם סהכ הרכב מרגש

@Raulito-7 אתה יכול להעלות את הסיקור עם שער המארקה כבר מעכשיו

Is this real life?
מה זה החופש הזה פתאום במשחק? שכחתי כבר איך נראית חגיגה של שער של הקבוצה.

image

הקוסם מברזיל. פעם אמרו את זה על רוביניו, בימים מסוימיים בשנה שעברה זה היה ויניסיוס אבל עכשיו זה ר-ו-ד-ר-י-ג-ו. זה הצמד הכי מהיר של שחקן ריאל בצ’מפיונס מאז 1957 (הקטור ריאל כבש פעמיים תוך ארבע דקות). הוא פשוט יודע מה לעשות ברחבה. הגול הראשון, הנגיחה (יכולים לדמיין את ויניסיוס כובש ככה?), הוא גם לא חוגג בצורה מוגזמת, שומר על איפוק, יודע למסור בזמן, תענוג לראות אותו. מלך השערים השני אחרי קארים.

בתור מר ריאל מדריד קשה לי לזכור מתי הובלנו 0:4 במחצית בצ’מפיונס, זה היה נדמה לי נגד מאלמו בשמינייה ההיא (תיקון: נגד באזל ב-2014/15, רביעייה תוך 37 דקות כשבאנו להוציא עצבים אחרי שני הפסדי ליגה). ריאל מדריד סוף סוף נראית כמו ריאל מדריד. שבייל ימשיך לביים פציעה. וברור לי שהטורקים מביכים, כמעט כמו לגאנס, ועדיין כיף.

השלב הבא, כמו תמיד - מנוחה לקאסמירו ושהזאר ייתן גול. לא ינסה לפרגן, לא יכדרר כמו מלך מול שלושה שחקנים ואז יעשו עליו פאול, לא יבעט ליד או כדור שנהדף. הוא צריך שער. לעזאזל איתם, שער אחד מסכן נגד בטיס והחיים היו תותים בינתיים.

בהמשך לדיון על הצעירים, ככה בדרך כלל מתחילות קריירות של כוכבים בריאל מדריד. כשזה זה לא צריך לספור מסירות מפתח

האמת שגם המסירות שלו לא רעות :wink:

האמת דווקא המסירות פחות הלכו לו חוץ מהבישול כמובן,אבל תענוג לראות את קור הרוח והתאכלס במשחק שלו,רק שימשיך ככה.
קרוס אחרי משחק של סבל ליד מודריץ חזר להיות קרוס האדיר של פתיחת העונה,כנל קאסמירו.
יאללה אדן,תורך.

פדה עם המשחק הכי פחות טוב שלו לאחרונה. רודריגו עם כל ההתלהבות ממנו עדיין שחקן חלש פיזית ויש לו המון מקום לשיפור.

שער בשמאל, שער בנגיחה ובישול במסירת רוחב. רק חסר שער אחרי מאבק פיזי ואפשר לשלוח את הקלטת לויניסיוס.

קיבלת :rofl:

יש סיכוי שהערב נגאלנו סופית מלוקאס ואסקז.

רודריגו נולד עם הבייגלה מעל הראש,
ולא, אני לא מסונוור מהשלושער + בישול הערב, בתור אחד שעוקב אחריו כבר שנתיים בסנטוס -
רודריגו הוא אירופאי בגוף של ברזילאי.
יש מצב גדול ששיחקנו אותה.
אגב, ציון 10 לפדה ואלוורדה. קשה לי להאמין שהוא אנושי.

ינעל דינק איזה כיף! רודריגו שחקן טוב. הוא בועט טוב, מוסר טוב, עובר טוב, שומר טוב. שום דבר לא מצוין אגב ועדיין אני צופה לו עתיד גדול. לא בגלל כישרון, פשוט כי בחיים לא ראיתי ילד בן 18 כל-כך מפוקס. כל רגע שלו על המגרש הבנאדם בשיא הדריכות והמוכנות. לא מתרגש, לא מנסה להרשים, לא למנסה להציל את המולדת. הוא מנסה להוציא את המקסימום מכל מהלך פר מהלך, מיינדפולנס ברמה הכי גבוהה שיש. לפי איך שזה נשמע, אותו דבר הוא גם מחוץ למגרש. עובד קשה וללא הרף. תענוג שהוא אצלנו. בלעדיו אגב מאמין שלא היינו שמים יותר מכדור או שניים ברשת. עם חצי מקור הרוח הזה גם יוביץ’ עם הנתונים שלו יצמח לחלוץ ברמה הכי גבוהה שיש.

קורטואה עושה רושם שמאז שהפסיק לדבר שטויות בתקשורת משקיע את האנרגיה בעיקר להציל כדורים ונראה נהדר. איסקו נראה טוב וגם בכללי כל הקישור וההגנה. חבל לי על מודריץ’ שלא הרגשתי בדעיכה שלו ומרגיש לי כאילו קרתה בין לילה, מאמין שבקיץ כדאי להפרד אלא אם ממש יבוא לו לבטח אותנו מהספסל.

ואיפה פאקינג ברהאים דיאז?!

רודריגול בצבע גואש.

שאלה: מי השחקן היחיד שהיה צעיר יותר מרודריגו כשכבש שלושער בצ’מפיונס? תשובה: ראול. זהו זה, אני הצטמררתי כמעט כמו הברנבאו ששאג ‘רודריגו’ לפני הפנדל וחזה בשלושער שלו.
אני לא יודע איפה זה ייגמר, שוב, אבל איזה כיף. כמה הוא חכם, לא מבזבז כוח. היוטיוב שלו פחות מרשים - אז מה. חמישה שערים בחודש וחצי - זה מטורף, מספרים של תותח. לא צריך את בייל, שימשיך לביים פציעות, באמת.

גלטסראיי קבוצה איומה בלי כלום, באמת, כמעט כמו לגאנס, וזו לא ממש חוכמה כשכובשים ככה צמד מהיר, אבל אני לא רגיל לראות את הקבוצה נותנת כזה שואו. עם ואלוורדה ורודריגו יש לנו עוד מהירות חוץ מהזאר. אני די נגעיל מזה שקארים עקף את די סטפאנו ומתקרב לאלוהים-ראול, אבל בסדר, חשוב שהוא כובש. גם הגולים של הזאר צריכים להגיע. ברצלונה כל כך איומה העונה שיש בי עוד תקווה שנוכל לגנוב אליפות. ועכשיו רק לצאת לפגרת הנבחרות עם ניצחון.

אני מאוד שותף להתלהבות מרודריגו. אבל משהו אחד במשחק שלו מפריע לי. מרגיש לי שחסר לו ביטחון, את אותו ביטחון שלכוכבים הגדולים באמת היה מגיל צעיר. משהו בו מאוד מזכיר לי את אסנסיו, איזושהי ביישנות במשחק שלו.
בכל אופן בניגוד לאסנסיו, לרודריגו יש תירוץ, מקווה שזה משהו שישתפר אצלו. הפוטנציאל קיים והערב הוא עם הופעה ענקית, רק שימשיך לקבל דקות ולפתוח, בטח כשהאופציות האחרות הן ויניסיוס וואסקז.
הזאר מרגיז אותי. מזכיר לי יותר מידי את איסקו. משהו במהירות שלו אבד והוא לא משחק מהר גם. כל פעם כשהוא מקבל כדור הוא כאילו קודם כל מחכה. מה עם לרוץ קדימה? מה עם משחק ללא כדור באופן כללי? לא יודע אם מדובר בבעיית כושר או מה, אבל זה בהחלט לא הזאר לו פיללתי.
מילה טובה על קורטואה אחרי שקטלנו אותו בתחילת העונה. שומר על יציבות ומראה משחק רגל טוב גם כן.

לא סגור על כמה היית רציני במשפט הזה. חלוץ וקשר נשפטים על פי פרמטרים אחרים. אשמח לראות נתוני שערים של קאסמירו בפורטו כשהיה בהשאלה, או של קרבאחל בלברקוזן.
(בהנחה שמה שכתבת קשור לדיון על אודגאר)

להזאר קשה לשחק עם מגן תוקף דומיננטי כמו מרסלו לידו ועם חלוץ נסוג כמו בנזמה שנמצא יותר באגף שמאל,הם יוצרים צפיפות מטורפת סביבו.