מחזור 4 :: שלושער לרודריגו, 6-0 על גלטסראיי

רודריגו עם ערב ענק.
הוא באמת פחות ברזילאי בסגנון שלו. לא רק בתכליתיות, אלא בעיקר בעובדה שהוא פחות מלהטט עם הכדור. הוא מסתמך יותר על תנועות גוף חדות.
הוא עדיין ביישן והיה נראה שהיה קצת מבולבל ממה שקרה לו הערב, אבל אין לי ספק שאם הוא ייפתח יותר אנחנו נראה גם יותר פעולות אישיות. יש לו דריבל ברמה גבוהה מאוד. עוד קצת עבודה בחדר כושר וקצת יותר חוצפה (שישאיל קצת מויניסיוס) ואולי הרווחנו שחקן גדול מאוד.

• המגינים חוזרים אלינו: מרסלו ודני יחד עם 8 בישולים עד כה העונה
  • נחמד לראות שהתחלנו להוציא יותר קרנות קצרות ומגוונות
  • להגיד על רודריגו שהוא לא פיזי מספיק, לא דייק במסירות ועדיין לא מצויין (הכל אולי נכון) תסמין של טראומה מהשנים האחרונות ואולי זהירות יתר אחרי מקרה אסנסיו. אלוהים, לראות אותו משחיל את הכדור הראשון כמו חמאה היה כל כך מרענן. כל כך קל ואלגנטי לא ראינו שנים. הילד הוא כל מה שהיה חסר לנו בהתקפה.
  • איסקו נראה קליל, נייד ונהדר ויכול להיות מעניין לראות אותו עם הזארד. כשהולך טוב והקבוצה יציבה אז יש מקום גם לשחקנים קפואים לחזור לעצמם בלי להציל את המולדת או להיזרק להרכב בלית ברירה.
  • 4 משחקים ללא ספיגה, מתי זה קרה בפעם האחרונה?

אוהד הצלחות. רק לפני כמה ימים כתבת שרודריגו לא מספיק טוב.

והאמת היא שגם קצת צדקת, מצחיק להגיד את זה אבל הוא לא היה מאוד טוב היום, איבד המון ולמעט השורה הסטטיסטית המרשימה בכל שאר הפעולות הוא די נכשל.

וכדי שלא יקפצו עלי, אני כן חוזה לו עתיד מבטיח מאוד. מישהו פה כינה אותו פדרו לא מזמן ואני די מתחבר לזה. נראה שהוא לא יודע לעשות הרבה, מעבר למה שחשוב. שימשיך כך והוא הופך לבאנקר בהרכב.

חייב לציין שזה ממש נחמד משחקים כאלה בלי לחץ. המשחקים מול לגאנס והיום היו תענוג. אני רק חושש שזה יותר בזכות חולשת היריבות מאשר תצוגת תכלית שלנו. נראה מה יהיה מול אייבר.

עם ואלוורדה ורודריגו יש לנו יותר שמחת חיים ורעב במשחק. הם גם לא מרבים לאבד כדורים ולוחצים מצוין. לרודריגו זורם קרח בעורקים. רק שימשיך כך ולא ייתן לכותרות בימים הקרובים לעלות לו לראש.

היה לאיסקו כדור עומק ענק לבנזמה שרק האיטיות של קארים מנעה מצב קל של אחד על אחד. זאת בעיה עם בנזמה, אי אפשר לשלוח אותו בכדורי עומק מאחורי ההגנה במרחק גדול מידי מהשער. כל הגנה מצליחה להשיג אותו גם אם יש לקארים פור של כמה מטרים. זה קצת מגביל אותנו התקפית, בעיקר מול קבוצות גדולות שתוקפות אותנו ומשאירות שטחים מאחורה שאפשר לנצל. חוצמזה היה לו משחק מצוין, שני שערים שאי אפשר להחמיץ ובישול גדול לרודריגו.

אהבתי בעיקר את המשחק הקבוצתי. אף אחד לא כפה את עצמו על המשחק. הנעת כדור סבלנית, מחפשים את השחקן הפנוי ולא מעט צירופי מסירות על שטח קטן.

מה שקצת מדאיג שגם מול לגאנס וגם מול גלטסראי הזאר בלי שער או בישול. מול לגאנס הוא לפחות הרוויח פנדל. אדן צריך להתחיל לנפק מספרים. אני מאמין שזה רק עניין של זמן, בכל זאת הוא משחק טוב והדריבל שלו חזר.

איזה הבדל בין הVAR בליגת האלופות לזה שבליגה הספרדית. את הפנדל הזה בחיים לא היינו מקבלים בליגה. שופטי הוידאו בספרד די מתעלמים מכל דבר לטובתנו.

אגב, אפשר לפאר ולהלל את רודריגו בלי לגמד את ויניסיוס. אני קצת מרחם עליו. גם נשאר מחוץ לסגל, גם רואה את החבר הטוב שלו תופס לו את המקום. אני מקווה שהוא לא יילך לנו לאיבוד. עם כל הביקורת המוצדקת עליו, הוא עדיין כישרון ענק שצריך לטפח. אני מקווה שהוא חזק מספיק נפשית להתמודד עם התקופה הזאת ושזידאן לא יוותר עליו. יש שחקנים שצריכים יותר זמן לפני שהם ממצים את הפוטנציאל שלהם.

יש לי איזושהי תחושה רעה שעם ויניסיוס נקבל מקרה סלאח. שחקן עם המון כשרון ומהירות שלא מצליח למצוא את הפוטנציאל שבו, ובסוף הוא יכבוש נגדינו בצרורות במדי קבוצה אחרת. מקווה שבהנהלה לומדים גם מטעויות של קבוצות אחרות.
בסופו של דבר מהירות, דריבל ויצירתיות פחות לומדים. מסירות ובעיטות מרושלות לטעמי נובעות יותר מלחץ. לדעתי מה שויני צריך זה בעיקר עבודה מנטאלית

אני חושב שזה די ברור שטכניקת הבעיטה שלו בתנועה לא טובה (בועט רק עם הפס) מה שיוצר בעיטות מביכות לצפייה. זה לא נובע מלחץ, הוא פשוט צריך לדעת מתי להשתמש בפס לפינה ומתי להכניס את הרגל בטכניקה שונה, ולעבוד על זה הרבה.
דווקא הדריבל שלו מושפע הרבה מהלחץ המנטלי וחוסר הביטחון שלו.

מחשבה לילית - רודריגו הוא גרסא ברזילאית של ערן זהבי?

הוא היה מעולה בפעולה הכי קשה לביצוע אצלנו- לקבל כדור ברחבה או בקצה הרחבה ולעשות גול במינימום נגיעות. אני מייחס את המסירות הלא מדוייקות וההחלקות במרכז במגרש להתרגשות וחוסר תיאום עם וואלוורדה. כשהוא עם הפנים לשער הוא עושה את הפעולות מושלם.

יש לנו מספיק אסנסיואים בשביל לחלק מסירות מהקו לרוחב ואחורה ולהגביה מידי פעם.

:raising_hand_man:
ציינתי את זה אחרי המשחק מול לגאנס ואני מחזק את העניין גם עכשיו. מישהו רשם את זה בפורום של ברצלונה, שלפעמים פדרו כזה עדיף מזלאטן.

לצערי הרב אתמול פספסתי משחק ראשון העונה של ריאל מדריד. אחרי כל משחקי הנפל שנשארתי ער בשבילהם עד מאוחר פספסתי את הזדמנות לשבת בבית עם בירה בכיף ופשוט להנות מכדורגל…

לגבי ויני, יכול מאוד להיות שיהיה שווה להשאיל אותו בשנה הבאה לקבוצה דרג ב’ בליגה שתיתן לו הרכב גם על חשבון משחקים פחות טובים, אני חושב שבקצב הזה שמקומו של השאר בהרכב מובטח, ובעמדה בצד ימין רודריגו עושה רושם טוב בהרבה, יהיה לו מאוד קשה להתקדם ולשפר את נקודות החולשה שלו.

גמרתם את הילד,פדרו? אני מבין שזה שם קוד לשחקן בינוני שיכול להשתלב בהרכב של קבוצה גדולה ולכבוש שערים,אבל לפי מה שראיתי ממנו בברזיל,רודריגו הוא גם דריבליסט לא קטן,ממש לא שחקן שרק כובש שערים.
הוא פשוט בוגר מאוד במשחק שלו+הוא ילד בן 18 שמשחק בהרכב של ריאל מדריד אז הוא עדיין לא מספיק מעז,עם הזמן גם זה יגיע.

הנקודה הראשונה. פדה ואלוורדה. אתמול הוא היה מעט מפוזר, עד החילוף של קסמירו במודריץ’ אז עבר לעמדת הקשר האחורי והיה מצוין. מסתבר שיש מי שיחליף את קסמירו במידה ונהיה חייבים שמישהו יחליף אותו.

בנזמה. היכולת שלו מרפאה שנים של תסכול ממנו. אתמול היה אחד המשחקים הכי טובים שלו אי פעם ללא קשר לשערים. הוא היה נייד, היכולת שלו ליצור צירופי מסירות עם מי שלא יהיה לידו פשוט מדהימה. הזאר בקושי יודע באיזו צבע החולצה של ריאל מדריד וכבר מחליף איתו דאבל פסים על בסיס קבוע. מנדי, רודריגו. שנות הניסיון כמפנה שטחים אולי בכל זאת נתנו לו משהו.

איסקו. אתמול נהנתי מהמשחק שלו, מי היה מאמין. הוא היה ישיר, זריז, לא ניסה להסתובב סביב עצמו ולו פעם אחת. נתן איזה כדור או שניים יפים. האמת, אם הוא ימשיך בכיוון הזה, אולי הרווחנו אותו חזרה.

קרבחאל. אחרי עונה וחצי מדשדשות אתמול ראית את העליונות שלו. הוא התקשה מול הקבוצות והשחקנים הגרועים ביותר למשך תקופה. לאחרונה החל לבשל פה ושם, אתמול מעבר לבישול היה המשחק הטוב שלו לאחרונה. היה אגרסיבי, מהיר, הגן ותקף ללא הפסקה.

רודריגו. הילדון מראה המון פוטנציאל, אני חושב שעוד לא ראינו ממנו הרבה כדי להבין עד איפה באמת הוא יכול להגיע. מה שבכל זאת אפשר לראות זה שהוא עדיין צריך זמן. הוא צריך לעבוד על התיאום עם השחקנים שמסביבו, היו לו כמה רגעים די מביכים בעיקר עם קרבחאל ופדה, וכן פיזית הוא עדיין צריך להשתפר. מעבר לכך, אם לא ייפצע בצורה שתעצור את כל ההתקדמות שלו סטייל ויני, אני מאמין שישתפר גם באספקטים האחרים של המשחק. זכינו.

גלאטסראי. הם פשוט קבוצה עצובה. כל מיני פליטי אירופה שלא הצליחו למצוא את עצמם וסיימו שם. למעט סרי שהיה כישרון גדול בצרפת, ואנזוזי שבאמת היה שחקן טוב, כולם שם פשוט שחקני עבר שגם בשיאם היו בינוניים. מי שהרשים אותי בצמד המשחקים היה הבלם הגבוה שלהם. מעבר לכך הם לא באמת קבוצה. אנחנו צריכים לקחת את מה שראינו אתמול בעירבון מוגבל.

אנחנו שיחקנו חזק, מהר, בלתי צפוי. ואלוורדה וקרוס זה צמד קישור שעובד מצוין ביחד, הם משלימים אחד את השני נהדר. הזאר ובנזמה עשו אינסוף פעולות כדי לנסות ולשבור את השבלוניות. אם נמשיך בכיוון הזה העתיד דווקא טוב.

פדרו השתלב בברצלונה הרבה אחרי גיל 18. בטח במושגים של הגילאים הקריטיים הללו.

הבחור כולה בן 18. רואים לפי הראיונות עמו שהוא מנסה להתמודד עם ההתקדמות המהירה שלו ומנסה כמה שיותר לצנן את ההתלהבות. אשתי ראתה איתי את המשחק אתמול ואמרה לי שהוא נראה ממש מבוהל ממה שקורה לו. לא קשה לפספס זאת.
אני חושב שהחסד המינימלי שכדאי לעשות עמו הוא שלא צריך למהר לקבוע את גובה תקרת היכולת שלו. ריאל קנתה אותו מסנטוס ב45 מליון יורו (אחרי מאבק עם ברצלונה) לא בגלל שהוא חד מול השער, אלא בגלל שיש לו נתוני פתיחה מרשימים ביותר. הוא מהיר, מכדרר מעולה ובעל דריבל איכותי. עד כה הוא לא מראה זאת כ"כ בעיקר משום שהוא לא מנסה. הוא משחרר את הכדור מהר מאוד וכמו שאמרו כאן הוא עדיין לא מתואם לגמרי עם השחקנים.

הנה סרטון שלו מסאנטוס שמראה שהבחור יודע לעשות עוד כמה דברים חוץ מלכבוש.

אם היום צריך להכין את הסגל לעונה הבאה צריך להיפטר כבר מבייל ולהביא כוכב להרכב. זה עדיין נכון. אבל אם מדברים על פוטנציאל וסיכויי הצלחה רודריגו נמצא במקום טוב מאוד. מבחן העין הוא סובייקטיבי ולכל אחד יש את ההתרשמות שלו, אבל יש נתונים אובייקטיבים: קודם כל הגיל שלו, 18 ולא 20+. הגולים. התרומה לקבוצה מהרגע הראשון. הסטאר קווליטי שבא לידי ביטוי בלדפוק שלושער בליגת האלופות, ולא רק לתת משחק טוב וכמה פעולות טכניות מרשימות. נשמע מטופש אבל מהקלישאות והשיאים האלה צומחים שחקנים גדולים.

לא כל שחקן שעושה את זה הופך בסוף לכוכב כי החיים קשים וצריך הרבה מזל, אבל מרבית כוכבי הכדורגל בהיסטוריה התחילו עם “בגרות במשחק” על אף גילם הצעיר, גם אם זה קרה בקבוצות קטנות או בליגות חלשות. במקום בגרות אפשר לקרוא לזה “להיות טוב בכדורגל”. קבלת החלטות והבנת משחק הן בבסיסן מולדות בדיוק כמו דריבל. אפשר לשפר עם אימון וניסיון אבל יש תקרה.

פרקטית, אם את ויניסיוס הייתי שולח לשנתיים השאלה אני חושב שרודריגו יכול בהחלט להתפתח בריאל מדריד, לקבל הרבה דקות וגם לתרום כשחקן רוטציה תוך כדי. כמו שכתבתי אחרי המשחק הקודם מול גלאטסראיי, לפחות מלוקאס אפשר כבר באמת להיפרד.

ולברזילאי אחר, מרסלו… איזה בישולים. הגדול מכולם. כל כך גדול שהקריירה שלו מנוגדת לכל התאוריה שלי :slight_smile:

עוד משהו שאני חייב לציין, בשביל מה ההתעללות הזו בברהים דיאז?
הבן אדם צעיר וצריך דקות משחק, על העמדה שלו מועדפים רודריגו, בייל, חאמס, ואסקז ווינסיוס לפניו, בשביל מה השאירו אותו להתייבש עם מריאנו ביציע? זה היה מקרה קלאסי להשאלה, ובאותה שנייה שידעו שחאמס ובייל יהיו חלק מהסגל הוא היה צריך להישלח לויאדוליד/ לגנאס/ שקר כלשהו אחר.

אני מניח שבדיוק כמו את מריאנו רצו להעיף אותו והשחקן סירב. הקנייה שלו אחת המיותרות בהיסטורית המועדון, 20 מיליון בשביל כמה משחקים. אם הוא כזה פרוספקט הוא צריך לשחק ואם לא היה אפשר לחכות לקיץ

הוא נפצע בתזמון סופר בעייתי בקיץ. היו לא מעט דיווחים על ניסיון להשאיל אותו לפני כן.

הייתה פעם אחת שהוא הרס מתפרצת ועוד פעם שהוא ניסה ללכת מתוחכם עם העקב במקום למסור מהר ואיבד את הכדור. קלאסי איסקו.

אינטיליגנציית משחק קשה ללמד. אפרופו ויני ורודריגו, ישר רואים למי יש יותר גבוהה.

לגבי איסקו אני חושב שזאת לא בעית אינטיליגנציה כי בתקופות הטובות שלו הוא היה טוב בהיבט הזה, גם בקבלת החלטות עם הכדור וגם בעבודה טקטית (בשפיץ של היהלום או כשקרלו ניסה להפוך אותו לסיידורף). כשהוא רע יש לו נטייה ללהטוטנות לא מוסברת, כאילו הוא אומר לעצמו: אם אני לא טוב ולא חשוב אז יאללה שכונה.

אצל איסקו זו מערכת שמזינה את עצמה. במקום להפנים שהוא בתקופה גרועה ולעבור למוד של לשחק פשוט הוא מנסה עוד יותר להתחכם, עוד יותר לדרבל ועוד יותר הכל. זה כמובן גורם לסחרור גדול יותר וכן הלאה.

אהבתי את הניתוח, ממש נשמע ככה. לפעמים אני תוהה איך במועדון כמו ריאל מדריד לא מסבירים כאלה בייסיקס לשחקנים, ואז אני נזכר בראיון האחרון של רוברטו קרלוס על השמפניות בסוף אימון, ימי החופש ושאר הירקות, ואני מניח שזה רק חלק ממה שיכול היה לחשוף.

בקבוצת הבוגרים של ריאל מדריד:

ויניסיוס:
2,172 דקות
54 איומים (7% הצלחה)
4 שערים

רודריגו:
370 דקות
11 איומים (45% הצלחה)
5 שערים