מחזור 4: מפרקים את ואידוליד עם 7:0 ענק במונז'ואיק (ראפיניה 3X, לבנדובסקי, קונדה, אולמו, פראן)

לאחר שהתייצבה במקום הראשון בתום 3 המחזורים הראשונים, ברצלונה תטפס הערב למונז’ואיק ותנסה להישאר מושלמת גם בסיום המחזור הקרוב. לאחריו - פגרת הנבחרות הראשונה לעונה, ואיתה משחק ההימורים הכל כך אהוב עלינו: “מי ייפצע הפעם?”.

לאחר פציעתו של ברנאל, והאישור שהוא סיים את העונה, יעמוד בפני פליק (עוד) אתגר - לבנות את הקישור האחורי שלו עם אפילו פחות כלים ממה שהוא חשב/קיווה שיהיו לו. לשמחתו, לפחות בתכנון, אריק גרסיה צפוי לחזור לסגל המשחק (לאחר שנעדר מול ראיו) , ואולי גם לפתוח.
לגביי מצבת הבלמים - השאלה הגדולה, בהינתן הסד"כ הנוכחי, היא האם נראה מתישהו את קונדה מתבלם, ואת פורט פותח בעמדת המגן הימני, או שנמשיך לקוות שאיניגו את קובארסי יחזיקו מעמד לנצח?

ואידוליד מגיעה למשחק עם 4 מ-9, לאחר ניצחון ביתי על אספניול (יש!!!), הפסד לריאל מדריד (בווווז), ותיקו מול לגאנס (שיהיה), שמציבים אותה כרגע במקום ה-11 בטבלה (יחס שערים של 1:3).

הרכבים משוערים:

1000088014

תמימות דעים לגביי ההרכב בתקשורת. מה פליק עצמו יעשה? נגלה בעוד כמה שעות.

מקווה שאולמו יהיה החצי קיצוני וראפיניה יהיה באמצע. ראפיניה לא מועיל באגף, בפרט בשמאל.

לדעתי ראפיניה כן מועיל באגף, ואולמו יותר מועיל ממנו באמצע.
ככה הם שיחקו אחרי שאולמו נכנס מול ראיו ועשו מהפך.

אין פראן טורס בהרכבים משוערים, איזה כיף.

לראפיניה אין דריבל, אז על הקו הוא לא כל כך עוזר בלרווח ולא יכול לעקוף מגן בדריבל. לדעתי הוא הכי טוב כשהוא מצטרף להתקפה באמצע כקו שני שכזה או במשחקי מעבר במרכז המגרש כשיש בלאגן ואפשר לרוץ.

אולמו כנראה יעשה גם את את זה עוד יותר טוב, אבל יש לו גם קצת דריבל, אז הוא יכול לעזור לרווח באגף- ולהיכנס פנימה כשבאלדה עולה או לתמוך בו באגף.

עריכה: בכנות, הכי הייתי רוצה לראות את פרמין באמצע, את אולמו כחצי קיצוני שמאלי ואת ראפיניה על הספסל (:

עריכה 2: עכשיו אני כבר סתם אוף טופיק, אבל מעצבן אותי שפרמין שוב נדחק לקצה הספסל כי הוא לא רכש יקר או ברזילאי. לדעתי, הוא יותר טוב מראפיניה ואני ממש חושש שהוא יברח בסוף העונה אם המצב הזה ימשיך, ואז נצטרך לרכוש אותו בחזרה ב-70 מיליון עוד 3 עונות. שלא לדבר בכלל על לתעדף את פראן הכריש (פלסטיק) טורס :person_facepalming:

הסגל למשחק -

אריק חוזר.

הפאו ריינג’ר החדש, פרים, נשאר מחוץ לסגל למשחק הזה. נחכה ונראה האם הוא יזומן בעתיד.
בעצם - פליק לוקח למשחק 21 שחקנים בלבד, ולא ממלא את החוסר של ברנאל בשחקן אחר.

ייעדרו כרגיל:
פרנקי, אראוחו, כריסטנסן, ברנאל, גאבי, פאטי.

סוף סוף לפתוח עם 11 שחקנים בהרכב

אני בעד ההרכב במשוערים כי אני בכנות חושב שזה הכי טוב שיש לנו להציע לפי יציאה לפגרת נבחרות ולעשות עם עצמינו סוג של regroup לקראת רצף המשחקים הבא.

הדבר היחיד שהייתי שוקל לשנות זאת ההצבה של פדרי. אחרי הכניסות מול ראיו אני בהרגשה שכל רגע שלו על המגרש מול ויאדוליד הוא על זמן שאול והייתי מעדיף לראות את פרמין במקומו, גם אם זו לא העמדה האידיאלית עבורו. לא יודע אם נראה עוד הפתעות בדמות אריק גרסיה וכדומה, אבל ברצלונה לא יכולה כרגע להרשות לעצמה לגמור את פדרי בשלב כל כך מוקדם בעונה.

מקווה שנכבוש מוקדם איכשהו וירד הלחץ כמה שיותר מהר.

אני מסכים שבתאוריה לקיצוני צריך יותר דריבל בנוסף למהירות.
אבל בפרקטיקה, לראפיניה יש סטטיסטיקה טובה מאוד גם משמאל. הוא יודע לנצל את המהירות שלו, לעשות קרוסים או לחתוך לרחבה.
הוא היה טוב מול הבונקר הקודם, אני לא רואה סיבה לשנות.
אולמו לעומתו עם דריבל יותר טוב אבל פחות מהירות. גם הוא לא בדיוק מתאים להיות קיצוני. אבל היה מעולה באמצע.
אני בכלל הייתי פותח גם עם פרמין על חשבון פדרי בגלל מה שנדב רשם. את פדרי יטחנו גם בנבחרת, פרמין נח עד עכשיו.

כשראפיניה בשמאל הוא גם ככה לא משחק בתור כנף, אלא נכנס לאמצע.
באופן אישי אני פחות אוהב את זה כי הזווית שלו למשחק מצמצמת לו את האפשרויות. זה עדיף על פרמין כי ראפיניה הרבה יותר מהיר ולכן הלחץ שלנו הרבה יותר טוב והוא מסוגל לעשות את התנועה שצריך ליד לבנדובסקי.

הייתי מעדיף את אולמו בשמאל אבל הוא פחות מהיר, ומצד שני, באמצע שיש הכי פחות שטחים, השליטה שלו בכדור מנוצלת למקסימום ופותחת לנו המון אפשרויות.

ההרכב של ברצלונה -

באלדה וקסאדו חוזרים להרכב, ואולמו נכנס אליו לראשונה.

הטוב: פראן סוף סוף לא פותח.
הרע: אאא"פ עדיין לא פותח.

ההרכב של ואידוליד -

אני מניח שפליק רוצה לגמור את פדרי עוד לפני הפגרה.

יש עוד אופציות?

סיומת מאוד יפה של ראפיניה

לפני שנה היו פה כאלו שהסבירו לי שזה לא אשמת המאמן אלא כל מיני סיבות אחרות שאנחנו משחקים חרא.

לאן האנשים האלו פתאום נעלמו?

פליק עם הרכב הרבה יותר חסר מצאבי ואני אשכרה נהנה מברצלונה…

לא רק סיומת, גם התנועה. זה מאוד טיפוסי לו, הוא כל הזמן בתנועה.
הוא מחפה על חוסר כדרור בתנועה. זה לא יילך מול מגנים חכמים ומהירים, אבל מול רוב המגנים שיפגוש זה מספיק טוב.

אין לי מושג מה צ’אבי עשה בבארסה, באמת.
שחקנים מצוינים כמו לבנדובסקי וראפיניה היו מתים אצלו.

אפשר לדבר הרבה על טקטיקה ושחקנים שפורחים תחת פליק (פדרי, למשל. רואים שהוא נהנה כשסוף סוף יש לידו שחקנים), אבל אוהבים לדבר פה בפורום הרבה על החשיבות במראה עיניים, ומראה העיניים שלי במחצית הזו אומר דבר אחד - אני נהנה.

יש היגיון במשחק, יש שיטה למשחק, יש מהות למיקומים של שחקנים. יש מאמן.

זה נראה כמו חתול ועכבר כשהעכבר כבר מת

קשה להתרשם מקסאדו ככה.
מקווה שפדרי ייצא במחצית

תסתכלו , אני עדיין לא גוזר את גזר דינו של פליק לסיפור הצלחה. אבל יש לנו מאמן על הקוים. וזה משהו שבכנות מאז טיטו לא חשבתי שהיה.

אפשר גם לנצח וגם להנות.

פדרי לספסל.

נראה טוב בינתיים, אני מופתע מאד לטובה מבארסה, אבל תיזכר בחצי השנה הראשונה של צ׳אבי. נראיתם די מעולה ואפילו טחנתם אותנו עם רביעייה.