מחזור 4: מפרקים את ואידוליד עם 7:0 ענק במונז'ואיק (ראפיניה 3X, לבנדובסקי, קונדה, אולמו, פראן)

זה לחובת המאמן שלך לא לזכותו של צאבי.

ברור שיש הרבה מה לתקן ומה לעשות ולשפר, ושהסגל הזה בעייתי וכנראה לא יספיק, אבל לפחות רואים כיוון.

זאת לא היתה הבלחה, נראיתם טוב מאד מול כל מי שפגשתם בליגה במשך חודשיים ברצף בערך. אנצ׳לוטי תרם את שלו במשחק הספציפי ההוא, זה נכון.

אם זה הבלחה או משהו רציני את זה נשפוט בסוף השנה. אני לא נביא. אני נהנה? זה מה שחשוב. אני לא זוכר מתי נהנתי מברצלונה באמת.

אני רק מקווה שהפציעות לא יכריעו אותו. לא מגיע לפליק. אני רואה את מסיבות עיתונאים שלו אין תירוצים, במשחק הקודם לא דיבר מילה על השופט, שום מילה לא התרברב. אמר שיש מה לשפר. זה מאמן כדורגל.

צאבי היה מפרק את המצלמות שלידו…

נפרדים מקללת ה2-1

מישהו זוכר מתי שמנו מניטה בליגה?

אני זוכר רק נגד בטיס שנה שעברה.

מישהו זוכר מתי פעם אחרונה נהנינו מכדורגל?

אני זוכר את תקופת ה-MSN.

זה שלב מאוד מוקדם בעונה עדיין, אבל כרגע אני מוריד את הכובע בפני פליק ואוכל את הכובע שלי. לא חשבתי שנשחק ברמה כזאת בתחילת העונה כשפרט לאולמו כל מה שהשתנה זה רק המאמן.

6-0 זה בטח לא היה.

אולמו אולמו אולמו

שבועיים עד המחזור החמישי. בחיאת, מתי פעם אחרונה התבאסתם מפגרת נבחרות?

יודעים שברצלונה משחקת כדורגל טוב שעכשיו יתחילו כל הדיבורים על הרמה של הלה ליגה…

מי היה מאמין
אפילו יוהאן קרויף לא האמין

שביעייה שקרית לחלוטין. היה צריך להיגמר יותר.

ראפיניה לא מבין איך הוא עדיין מסיים משחקים 90 דקות… הוא בטח בא לפליק ואומר לו שזה חדש בשבילו.

צאבי אחרי הגול הראשון כבר היה מחליף אותו

כל הכבוד, שאפו ענק. לא חשבתי שזה יהיה כל כך טוב. לא פסלתי 4 מ-4 אבל בטח לא ביכולת הזו כשברצלונה טובה בשתי דרגות מכל יריבה שלה. אני לא יכול להגיד שאני “מאושר” אבל זה מכניס את הקבוצה שלי עוד יותר ללחץ ולגרום לה לקבל את הביקורת ההוגנת. אם היו מחליפים ביו שני המאמנים כמה היה משתנה? הכי קל לפליק היה לברבר בתקשורת, מניח שצ’אבי היה נופל בפח הזה, הרי ההנהלה מה לעשות היא קרקס. הוא העדיף לעבוד, לבדוק את חומר הגלם של הצעירים. אני חושב שמשחקים כאלה יוצרים כוח הרתעה לבארסה בטח במשחקי הבית שזה לא קאמפ נואו עדיין. זה מרגיש שכל מה שפליק יעשה בסיסטם ההתקפי יצליח לו, שאפו. זו קבוצה. קשה לי להאמין שראפינייה ימשיך ככה ויעשה אצלכם עונה של 20 וזה אבל בינתיים זה נראה מעניין. הוא אף פעם לא היה גרוע במשחקים כמו ויניסיוס נגד לאס פלמאס, תמיד יציב אבל לא מבריק מספיק. כעת זה לא “רק” לאמין.

לא רציתי להכניס פה הרבה “ריאל מדריד” ובכל זאת יוצא לי - סליחה. אנחנו ירקנו דם עד דקה 80 ומשהו נגד ויאדוליד.

אגב אני לא חושב שלמישהו היה ספק שדני אולמו שחקן טוב. הדרך שהוא הגיע - ובטח אתם לא אשמים ולא הוא - כשאילקאי גונדאו רואה את הדרך החוצה, ואין שחקן כנף - הייתה בעיה. הספק היחיד שיש לגביו זו הכשירות אבל יש שחקנים שזה מסתדר להם והם מצליחים לשים מאחור את הפציעות.

בונוס:זה ה-0:7 הראשון של ברצלונה מזה עשור וקצת - במחזור ה-28 של עונת 2013/14 עם טאטה מארטינו נגד אוססונה

כמה נקודות:

• שחקני מפתח באים, נפצעים והולכים הכדורגל ממשיך כרגיל. אם יש משהו שמצביע על שיטה- זה זה.

• אם להיות הוגנים זה לא היה כוחות. פערי הרמות היו גדולים מידי, ואני לא יודע איך נראה מול קבוצות שישמרו יותר על קו הגנה קשוח נגדינו. מנגד, זו לא הייתה הופעת יחיד כמו קנסלו מול בטיס אשתקד. הקבוצה רצה טוב ויצאה קדימה כל הזמן. לא כל תוצאה גדולה היא משכנעת, אבל זה היה קונצרט.

• איך אני שמח בשביל ראפיניה. זה אולי השחקן שקיבל את התפנית הכי משמעותית מאז שפליק הגיע. אחרי שנים מתסכלות בתור הצל של טמבלה ושל לאמין, הברזילאי סוף סוף מקבל את שכרו חוגג שלושער במדי הקבוצה.

• עוד מוקדם לחגוג, העונה רק התחילה ויש עוד פגרת נבחרות. בכל זאת, עם המצב במועדון ואפילו עם המצב בארץ, קיבלתי משהו מבארסה שלא קיבלתי כל השנה שעברה- אסקפיזם. רק שאיזה ילד אירופאי טמבל לא יחגוג עם דגל פלסטין ואהיה רגוע.

מקווה לא לעשות עוד פוסטים של פציעות בפגרה.

נתחיל מהסייגים - זו רק ואידוליד, זה בבית, היריבה התפרקה מהר (מאוד), וחובת ההוכחה של פליק וברצלונה מול יריבות רציניות יותר, עם הסגל החסר הזה, ובהמשך העונה - עוד שרירה ועומדת.

הכל נכון.

יופי, סיימנו עם הצניעות? עכשיו לתכל’ס -

זה היה קונצרט של כדורגל, גם בלי קשר לכמות הכדורים שאשכרה פגשו את הרשת מבפנים. בברצלונה חסרים לא אחד, לא 2, אלא 6 שחקנים עקב פציעות ארוכות. בכירים יותר, בכירים פחות, אבל עדיין 6. בקישור האחורי פותח המחליף הצעיר והלא מנוסה של ברירת המחדל (חתיכת ברירת מחדל, אבל עדיין), בהגנה פותח המחליף של המחליף, ובהתקפה החילוף הראשון הוא פראן טורס. ועדיין, שמעו קטע - הדברים עובדים.

עזבו עובדים - הם מהנים לצפייה. שזו חתיכת בונוס.

ראפיניה נראה כמו שחקן, באלדה לא משמיד כל התקפה שהוא יוצא אליה, לבנדובסקי (במשחק טוב מאוד היום) לא רק כובש בצרורות אלא גם עושה את הדברים שמעבר, לאמין לא מפסיק לבשל (ואיזה בישולים), ואולמו משחק כאילו הוא פה יותר ממשחק ורבע. קצת יותר.

תקראו לי משוחד ולא אובייקטיבי, לא מעניין אותי, אבל הסממן הכי גדול מבחינתי לשיפור ביכולת, שיטה וניהול המשחק מתרכז באדון פדרי. הוא עדיין נזהר, הוא עדיין בסכנת פציעה משביתה בכל שנייה, והוא עדיין יכול וצריך לאיים יותר על השער. אבל הסלאלום הזה שהוא עשה ברחבה שלנו, ובכללי כל שפת הגוף שלו ב-60 הדקות שלו על הדשא אמרו דבר אחד - סוף סוף יש לו עם מי לשחק.
זו לא רק זהות השותפים (אולמו משלים אותו מצוין בינתיים), זו בעיקר השיטה שמצד אחד דוחפת אותו ליזום, ומצד שני לא משאירה אותו לשחק לבד בזמן שכולם עומדים ומחכים לקסם.

פגרת הנבחרות הזו באה רע, אבל אולי גם באה טוב. לפליק יש עכשיו שבועיים לתכנן את המשך העונה, כולל ליגת האלופות שמצטרפת לחגיגה. צריך להבין איך לשלב את דומינגז, פורט, אאא"פ ופאו ויקטור. צריך לראות את ממננים את הדקות של פדרי, לאמין, אולמו וכל השאר. צריך למצוא פתרונות לעזרה בימין ללאמין, וצריך להבין איך לבנות את הקישור ההגנתי שלנו למפגשים יותר מאתגרים.

אבל בסדר, בינתיים נראה שאנחנו בידיים טובות.

אני טענתי בעונה שעברה על צ׳אבי שלא רק הוא לבד היה האשם, ולראייה גם צוות הכושר וההנהלה הרעה הוכיחו את זה.

אבל אין מה להשוות בכלל במנטליות, פליק זה רמה אחרת ואני שמח שהתקופה של צ׳אבי מאחורינו.

אמרתי בשלושת המחזורים הראשונים שפליק קוסם. היום הוא כבר כישף.

ביכולת הזו אנחנו חייבים להיות דומיננטיים ככה נגד כל יריבה בבית, ולא רק נגד הקבוצה הגרועה בליגה (פיטר לים פנומנו הורס אותם).

אני חושב, וגם כתבתי את זה כאן בזמנו. שחקני ברצלונה נראו כאילו איבדו אמון בצ׳אבי לחלוטין.

בתחילת הקדנציה שלו וגם בתחילת עונת האליפות הקבוצה לחצה מאוד גבוה, לחצה טוב, השחקנים נראו מחויבים וכן הלאה. ככל שהזמן עבר המחויבות הזו נשחקה לדעתי, עד שבסוף זה היה נראה כאילו השחקנים ויתרו עליו לחלוטין.

היכולת שבארסה מציגה בלי שינוי מהותי בסגל מאירה את צ’אבי באור שלילי מאוד. הפיתרון היה כל הזמן מול העיניים וצ’אבי התעקש לא לראות אותו. התעקש לכפות על בארסה רעיון שפשוט לא התאים.

עכשיו יש לנו בעיה חדשה. אני שניה מתעלם מהעובדה שאין לנו קש"א. אנחנו עולים לשחק עם 2 קשרים שאפשר לכנות “אינייסטה” בלי האיזון המתבקש שאפשר לכנות “צ’אבי”.

פדרי, אולמו ופרמין הם אינייסטות קטנים. אבל אין לנו אף שחקן בפרופיל של צ’אבי. פרנקי לא מוצא את עצמו בקישור, גאבי בכלל לא מתאים לאף פרופיל ברסאי (אוליי קייטה משודרג?) וזו בעיה…

בכל מקרה המשחק היום היה תענוג אבל יש לנו בעיות עומק שמול קבוצות מדרג ראשון לא נוכל להסתיר.