מחזור 5 :: 0-1 קטן גדול בפיחואן

לקראת סביליה

רגע לאחר חרפת פריז, ריאל מדריד יוצאת מחר (ראשון 22:00) לפיחואן המנחוס נגד המוליכה ונגד האקסית במשחק סופר קשה וסופר חשוב כשהיא עם הגב אל הקיר. ראמוס יחזור ל-11 ומה עם הטריו ההתקפי?

אנחנו עדיין בספטמבר וזה כבר מרגיש כמו בעונה שעברה. אמנם ההפסד ברביעי היה ההפסד הראשון אבל התקלות החלו עוד הרבה קודם. ריאל מדריד מגיעה למשחק חוץ סופר קשה נגד המוליכה, נגד הפיחואן המנחוס, נגד קללת האקסים, עם הגב אל הקיר. אין ספק: המצב לא לטובתנו, ונמאס לנו לכתוב את זה שוב ושוב ושוב. מצד שני, הקבוצה הזו הוכיחה, לא פעם תחת זידאן – שאף פעם אסור להספיד אותה. בואו תוכיחו לנו אחרת

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק במצב רוח ירוד במיוחד לאחר התבוסה 3:0 בצרפת מול פ.ס.ז’ ומי זוכר שבערב המשחק עוד היינו אופטימיים. הבטיחו לנו פתיחה חגיגית לליגת האלופות – מסיבה לא הייתה שם. כל נבואות הזעם ערב פתיחת העונה התגשמו ובגדול. אנחנו עדיין לא בסוף ספטמבר ובריאל מדריד יש כבר לחץ עצום ערב המשחק בפיחואן נגד המוליכה סביליה, כשבדיוק בעוד שבוע יגיע הדרבי נגד אתלטיקו. אפילו זידאן יודע: “השמועות על מוריניו? זה לא מפריע לי, זו המציאות. לפי העיתונים כבר הייתי בחוץ. כאן – אחרי הפסד צריך לשנות הכל, אבל אותי לימדו להילחם עד הסוף”.

המשחק הקרוב הוא לא ממש המקום לחזור לשגרה והמשוואה הזו – משחק בפיחואן=הפסד לריאל מדריד – די מעצבנת. זה מגרש בו אנחנו מתקשים מסורתית (מספרי האימה: ארבעה הפסדי ליגה רצופים בפיחואן) ומנצחים רק עם התעלות יוצאת דופן של כוכב גדול (מי יהיה זה הפעם), מגרש שכבר גמר אותנו בעונת הדסימה, ומול מכת האקסים הצפויה: החל מחאבייר צ’יצ’ריטו, דרך סרחיו רגילון (התראיין למארקה, הוא בטירוף לקראת המשחק) וז’ולן לופטגי שזוכר היטב את התבוסה בעונה שעברה

תגובת הנגד חייבת להגיע מייד, בכל דרך שהיא, השאלה אם יש מה לעשות, לא נראה שיש פיתרון קסם… סרחיו ראמוס יחזור להרכב כדי לייצב את ההגנה ואנחנו נספר לכם שהאקסית היא היריבה מולה כבש הכי הרבה שערים – שבעה במספר, אך אין חדש תחת השמש בנוגע לפציעות. לוקה מודריץ’ ואיסקו התאמנו לבדם וגם מרסלו כמובן בחוץ.

רבות דובר על הטריו ההתקפי של ריאל מדריד , שלישיית ה-BBH , אבל הזאר-בייל-בנזמה סיימו את המשחק בעיר האורות בלי אף בעיטה למסגרת. קיילור נאבאס ממש נהנה מהחיים. “טרינדט בבנייה”, נכתב בתקשורת שם התעכבו על המספרים החלשים של השלושה: הזאר חטף מכל כיוון כולל ביקורת קשה במיוחד אתמול (על משקלו) – ב-70 דקות הוא רשם החמצה גדולה יחד עם 30 מסירות טובות ו-7 לא טובות; בייל איים על השער שלוש פעמים אבל רשם 12 איבודים! (לעומת 15 מסירות מדויקות) בעוד בנזמה נגח ליד הקורה ורשם עוד איום אחד נוסף בלבד. בתקשורת תוהים בקול רם האם זידאן ישתמש בפדריקו ואלוורדה, שהתאמן כרגיל וחזר לקו הבריאות, כדי לאזן את הקבוצה. אופצייה אחת היא לוותר על חאמס שגם הוא לא בלט, כשאפשרות אחרת היא לספסל את אחד משחקני הכנף. בשנה שעברה, גם עם שלושה קשרים מרכזיים – סביליה דרסה את ריאל מדריד.

זידאן אמר: “מחר נצא למשחק קשה מאוד, זו הקבוצה המוליכה. אנחנו חייבים להשתפר בהשוואה למשחק האחרון. אין לנו שליטה על מה שנאמר מבחוץ, הכוח שלנו הוא מה שקורה בפנים. אנחנו רוצים לשפר את המצב. אנחנו רוצים לנצח. חוסר אינטנסיביות? לעתים זה חסר אבל לא תמיד, נגד לבאנטה היינו טובים מאוד. המנוחה הייתה חשובה, מגיע לשחקנים להיות עם המשפחות שלהם”. זה הזמן של ריאל מדריד להציג חוסן מנטאלי, קשיחות, אופי, לנצח בכוח ולא לגרום להפסד להפוך לכדור שלג. זידאן ניצח פעמיים בקאמפ נואו, פעמיים במינכן וגם בטורינו, בדורטמונד ונגד אתלטיקו בחוץ. ניצחון בפיחואן עדיין אין לו.

תגרמו לנו לשכוח

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס, רפאל ואראן, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, חאמס רודריגס| גארת’ בייל, אדן הזאר (ואלוורדה) וקארים בנזמה

מה המצב סביליה?

סביליה מגיעה למשחק במצב רוח מצוין אחרי שבוע גדול. זה התחיל עם 0:1 סופר-חשוב באלאבס, לא מובן מאליו עבור קבוצה שכבר כמה שנים מתקשה לנצח בחוץ, שלוש נקודות שהחזירו אותו למקום הראשון בטבלה לאור המעידה של אתלטיקו מדריד, ונמשך עם ניצחון 0:3 גם בפרמיירה האירופית במשחק החוץ המשמים בקרבאח (“הפרמיירה הגדולה של לופטגי באירופה”) עם מחצית שנייה מעולה ושלושה שערים כשכל אחד יפה יותר מהשני - צ’יצ’ריטו בספרת - כמובן שהאקס מסיר חלודה רגע לפני המשחק, מוניר בהקפצה נפלאה וכן אוליבר טורס במספרת, שאחריה הוחלף ואיפשר למואנס דאבור (נרכש עוד בחודש מרץ וסבל מייבוש במחזורים הראשונים) לערוך הופעת בכורה גם אם לדקות ספורות - כי עדיף מאוחר מאשר אף פעם. זה הפעל שלה, של סביליה, שחולמת על ליגת האלופות. שימו לב מה קרה שם בחדר ההלבשה.

הקבוצה מאנדלוסיה שביצעה מהפכה מטורפת בקיץ עם לא פחות מ-13 שחקני רכש חדשים - בהחלט עומדת כרגע בציפיות על אף שלא פגשה יריבות גדולות מדי. המנהל המקצועי האגדי מונצ’י חזר לקבוצה בסביליה נהנים מכל רגע במקום הראשון, אף אחד לא מתגעגע יותר מדי לוויסאם בן ידר שעזב והתחרות בהרכב קשה. צ’יצ’ריטו הגיע כרכש רגע לפני הבאזר בעוד לוק דה יונג שהיה מלך שערי הליגה ההולנדית (28 שערים) עדיין לא הצליח לכבוש. נוליטו חזר מהקפאה, בתרגום חופשי ורוני לופס הקיצוני המוכשר הגיע ממונאקו כדי לתרום למשחק האגפים. הבלם ז’ול קונדה הצטרף מהליגה הצרפתית וגם דייגו קרלוס הגיע לחלק האחורי.

מן הסתם, סביליה שנפגוש מחר תהיה שונה לחלוטין מהמשחק בחמישי. היא תשחק בקצב אחר, בטירוף הקבוע של הפיחואן, כשמספר שחקנים שזכו למנוחה יחזרו ל-11 - מדובר בלופס כמובן, באבר באנגה שפתח על הספסל והצליח לבשל וכן חסוס נאבאס. כמוהו גם סרחיו רגילון שהתראיין במארקה לקראת המשחק (קיבל את כתבת השער) ואמר: “כיום אני בסביליה, זו הקבוצה שלי, זה הקהל שלי, זה הסמל שלי, ואני רוצה לנצח”. המגן שפרץ בעונה שעברה חחת סולארי והציג יכלת נהדרת - השתלב מצוין בקבוצתו החדשה. “ברגע שסביליה התקשרה לא חשבתי פעמיים, זו קבוצה ברמה גבוהה מאוד, שבולטת באירופה. ידעתי שהקבוצה להוטה עם הרבה אמביצייה אבל החבר’ה רעבים ממה שחשבתי. המשחק נגד ריאל הוא כן מיוחד כי זו אחת הקבוצות הטובות בעולם. בריאל מדריד למדתי איך להתחרות ואיך לנצח, אני בטוח שנהנה מהמשחק. העונה הראשונה שלי בריאל הייתה בלתי נשכחת. סולארי נתן לי את הביטחון. אני לא חושב מה יקרה, בריאל מדריד קיבלו החלטה”.המאמן עשוי לחזור על ה-11 שגברו על אלאבס כשההתלבטות היחידה היא לגבי החוד.

באופן מוזר במיוחד, סביליה שיחקה עד היום רק פעם אחת בפיחואן וסיימה בתיקו מאכזב נגד סלטה ויגו על אף שכבשה שער מאוחר - פרנקו ואסקס הבקיע בדקה ה-81 אך דניס סוארס השווה כעבור ארבע דקות. בעונה שעברה היא רשמה מאזן 12-3-4 כשאחד מהמשחקים הזכורים היה ההפסד 4:2 לברצלונה על אף שכבר הובילה פעמיים. נגד אתלטיקו היא סיימה בתיקו 1:1. צ’יצ’ריטו אמר לקראת המשחק: “זה היה שער ראשון שלי בכדור חופשי! מבחינתי כל הגולים שווים כך שזה לא חשוב אם השער יפה בצורה יוצאת דופן או לא”. אם יכבוש הוא יחגוג - “יש לי המון כבוד לריאל מדריד, אני חבר של השחקנים והייתה לי שנה נהדרת אבל אני צריך לכבד גם את הקהל שלי”.

אז סביליה מציג קהל למופת, קבוצה נמצרת שלומדת לאט לאט את ה-DNA של המאמן החדש ז’ולן לופטגי (הוא מאוד רוצה לנצח עם כל הכבוד לקלישאות במסיבת העיתונאים), וכמובן לא מעט אקסים. ב-26 בספטמבר בשנה שעברה לופגטי הגיע עם ריאל למגרש באנדלוסיה והובס ללא מענה בהפסד בכורה אחרי מחצית מזעזעת. לופטגי אמר לקראת המשחק: “טוב לנו להתאושש מכל מה שקרה, אנחנו ממוקדים במשחק. אנחנו זקוקים לכולם, חשוב שכל השחקנים יהיו דרוכים, המנטאליות שלהם חשובה. אני לא מתמקד בזה שאנחנו במקום הראשון, אנחנו בוחנים את הטווח הקצר, זו הדרך הטובה לנצל את האנרגיה. אני שמח שמהללים את הקבוצה שלי בתקשורת, מגיע להם”. אתגר אישי לנצח את ריאל מדריד: “אני מתמקד בקבוצה הנוכחית שלי, סביליה, ובמה שהיא מסוגלת לעשות. מולנו יש קבוצה יוצאת דופן עם כישרון רב ונהיה חייבים לתת את הגרסה הטובה ביותר. במגרש הזה האווירה תמיד מיוחדת. יש שלוש נקודות ויריבה גדולה ממול וזה מספיק מוטיבציה. אני זוכר לטובה את כל המועדונים בהם אימנתי”.

צ’יצ’ריטו חוגג את שער הבכורה

סביליה – הרכב משוער: ואסליק| חסוס נאבאס, קאסירו, דיגיו קרלוס, סרחיו רגילון| פרננדו, ז’ואן ג’ורדן, אבר באנגה, אוליבר טורס| רוני לופס, צ’יצ’ריטו

היסטוריה ומפגשי עבר::

זוכרים את זה? ה-2 במאי 2015, ריאל מדריד לא מרימה ידיים במאבק האליפות נגד ברצלונה כשהיא מדורגת במקום השני. כריסטיאנו רונאלדו ביום עבודה גדול כובש שלושער עצום (שני שערים תוך שתי דקות: 36 ו-38), שער נוסף בנגיחה אחרי בישול של בייל המחליף (69), וריאל מדריד מנצחת 2:3 בפיחואן. מאז זה לא קרה, מאז – קיר או חור שחור. ארבעה הפסדים רצופים – הפסד הבכורה של רפא בניטס על אף שער נפלא במספרת של סרחיו ראמוס (3:2 ב-2015-16), הפסד 2:1 אכזרי בעונת האליפות כשריאל בשלושה בלמים הובילה מפנדל של כריסטיאנו אך ספגה שער עצמי מדנילו ועוד אחד של יוביץ’; הפסד 3:2 חסר חשיבות במחזור ה-34 בעונת 2017-18 כשהראש היה בצ’מפיונס; ובעיקר התבוסה הקשה בעונה שעברה, כסביליה סוגרת עניין תוך 39 דקות, אנדרה סילבה הרגיש אלוהים וטיבו קורטואה חסר אונים.

“אין לי קבוצה”, אמר מוריניו הזועם אחרי הפסד 1:0 בפיחואן משער כבר בדקה הרביעית, בירוק מזעזע, שהיווה המשך לפתיחת עונה מזעזעת (2012-13). שנה אחר כך הפסד בפיחואן, מול ראקיטיץ’ שכבש צמד, הפסד שני ברציפות (לאחר הקלאסיקו) – חיסל, בערך, את חלום האליפות בעונת הדסימה. ריאל נכנעה גם ב-2009-10 ביום בו רשם קסיאס את ההדיפה המטורפת מול דייגו פרוטי (2:1), בעונות האליפות 2006-2007 ו-2007-08, ואפילו במשחקו האחרון של זיזו במועדון, שנה קודם לכן (הפסד 4:3 אטרקטיבי ב-2005-06, בקהאם כבש צמד). התיקו האחרון, אגב, ארע ב-2004-05 כשילד בשם סרחיו ראמוס שיחק ממול וזידאן כבש בפצצה למשקוף ופנימה אל בפטיסטה הכתיר את ברצלונה לאלופה. שנות ה-50 ו-70 במגרש הזה היו קשות במיוחד.

הרצף הטוב ביותר במגרש הזה היה מאמצע שנות ה-90 ועד אמצע שנות ה-2000. ריאל השיגה ארבעה ניצחונות רצופים על סביליה, בימיה כקבוצת תחתית, כולל 1:4 גדול בעונת 1994-95 ורשמה עוד שני ניצחונות ותיקו עד להפסד הצורם בעונת הקיירוש (4:1), יום אותו רובן גונזאלס שהוחלף בדקה ה-26 - לא ישכח לעולם. ב-2002-03 זה נגמר ב-1:3 חלק עם שערים של הלגרה, זידאן ומוריינטס. והיו גם שתי הצגות ענק בתחילת העשור הזה: פעמיים 2:6! כריסטיאנו כבש רביעייה ב-2010-11 וכעבור שנה בעונת האליפות זה כבר היה משחק של קבוצה גדולה. הפנומן “הסתפק” בשלושער, כשדי מאריה להט במרכז השדה ובישל בגאונות לקאייחון. הוא כבש בעצמו ואפילו אלטינטופ הבקיע. ועדיין, יש אוברדרפט שייקח שנים לסגור: ב-75 משחקי הליגה שנערכו עד היום באנדלוסיה:23 נצחונות לריאל מדריד (31%), 15 תוצאות תיקו (20%) ו-37 נצחונות לסביליה (49%), יחס שערים 130:113 (לטובת סביליה).

אני מזכיר שהפיחואן התחיל את המשבר (השנתי…) שלנו עם לופטגי. ניצחנו יפה בתחילת העונה, בארסה שיחקה לפנינו והפסידה 1-0 והייתה לנו הזדמנות לברוח. בעטנו בדלי בגלגלון עם הפסד 3-0 והמשכנו לתקופה של נצח בלי לכבוש שער אפילו.

היום אתלטיקו סיימה בתיקו ובארסה כרגע בפיגור. בכל מקרה, ניצחון מחר יעניק לנו מקום ראשון. בשנתיים האחרונות תמיד כשלנו ברגעים כאלה. ניצחון מחר, איכשהו, יראה כיוון שונה העונה.

אם למישהו היה ספק שנפסיד מחר,עכשיו זה ודאי.

ואו כל כך.
הבעיה בליגה הזאת היא שעד שברצלונה מפסידה, אין קבוצה שיודעת לקחת. הקבוצות מהבירה יכולות לעשות קורס באיך בועטים בדלי, ואפילו גדול האופטימיסטים מאנדלוסיה לא מעז לחלום על יותר ממקום בליגת האלופות בעונה הבאה.

באמת הבאסה בליגה המסריחה הזאת השנה (ועבורנו כבר שנתיים שלוש) היא שאי אפשר לשמוח לאיד בלב שלם. אתה יודע שלמחרת תחטוף יותר.

מעניין כמה עונות (אם בכלל) יעברו עד שנחזור לראות קרב דו ראשי של 90-100 נקודות

הרגשה אישית שלי? כשיעמדו בקלאסיקו על הקווים צ’אבי וראול.

גם אז לא בטוח שנראה 90-100 נקודות כי לפפ ומוריניו היו רונאלדו ומסי בשיאם עם קבוצה תומכת וקבוצות שעוד למדו בעונות הראשונות איך לעמוד טקטית ופיזית מול המפלצות האלה…

למען האמת אני יותר בונה על צ’אבי אלונסו מאשר על ראול. הבן אדם נולד להיות מאמן.

הכותרות לקראת סביליה:

כשריאל מדריד מגיעה לפיחואן ופוגשת את סביליה זה תמיד מרתק לאור כל המסביב, אך לאור תוצאות אמש בספרד - על אחת כמה וכמה. אתלטיקו מדריד שוב לא ניצחה בעוד ברצלונה נכנעה 2:0 לגראנדה. לריאל מדריד יש הזדמנות פז לנצח, לחזור למקום הראשון ולאותת: אנחנו כאן.

כותרות העיתונים:

• ראמוס והפיחואן - נכתב שהקפטן שחוזר להרכב מגיע לגיהנום האישי שלו בפעם ה-17. ראמוס דיבר לא אחת על כך שמאכזב אותו שהוא לא זוכה לריספקט בניגוד לדני אלבס או איבן ראקיטיץ’ והקהל שורק לו בוז. בכל מקרה, הוא כבש שבעה שערים נגד היריבה הזו - יותר מנגד כל אחת אחרת. ריאל פרסמה את הסרטון עם כל השערים. המאזן שלו בפיחואן: חמישה ניצחונות, תוצאת תיקו ו-10 הפסדים, זה המשחק שלו להוסיף מנהיגות.

• האתגר הכפול של זינדין זידאן : המאמן של ריאל מדריד ניצח בכל מגרשי החוץ הקשים. הוא עשה זאת פעמיים בקאמפ נואו, פעמיים באליאנץ’ ארנה וגם בטורינו, פאריס ועוד. לעומת זאת, בפיחואן, בשלושה משחקים זה לא קרה - המאזן עומד על שני הפסדי ליגה ותיקו 3:3 בגביע. על מאזן האימה של ריאל במגרש הזה כולם יודעים - ניצחון ליגה אחד בשמונה משחקים. מעבר לכך, סביליה היא המוליכה וריאל ניצחה רק פעמיים בעשרת משחקיה נגד המוליכה, בין היתר 1:3 על ברצלונה בקלאסיקו.

• ריאל מדריד זקוקה לאדן הזאר נואשות . ריאל זקוקה לפיצוץ של הכוכב שלה הערב, באמצע התקופה העמוסה של העונה. הוא כבר בריא לחלוטין אך עדיין חלוד. נגד לבאנטה הוא נראה לא רע אך נגד פ.ס.ז’ נעלם. לאחר פרק הנסיכים, זה יהיה השלב הגדול שלו. בשנה שעברה הוא כבש 21 שערים ובישל עוד 17. אם הוא יהיה טוב זה יוכל להוביל את ריאל לניצחון ולהוריד את הספקות - שלו ושלה.

• החשבון הפתוח של טיבו קורטואה . בשנה שעברה בפיחואן הוא ספג שלישייה אך מנע לפחות עוד שלושה שערים נוספים ולא הואשם בהפסד. הפעם הוא על הגיליוטינה. בבלגיה הוא לא ספג במשך 524 דקות אך בריאל מדריד היה יכול לחלום רק על רצף כזה. בנבחרת הוא חומה בלתי חדירה, בריאל מדריד - נאדה. הוא לא שמר על שער נקי מאז ה-3 בפברואר מול אלאבס. הוא ספג בכל 15 המשחקים, וכמובן שיש לו אחריות לא מבוטלת בתבוסה בצרפת. קורטואה מקווה לעצור את כדור השלג, להשיג ביטחון ולעזור לקבוצה. הוא יודע שהוא באנקר בהרכב ויהי מה, אך ככה זה לא יכול להימשך. הפיחואן הוא האתגר שלו.

הפריוואים לקראת המשחק: במארקה נכתב " דופק מכריע ". "הערב יש המשחק יהיה מרהיב פלוס. האיחוד של ז’ולן לופטגי עם ריאל מדריד, שרוצה לטפל בפצע הפתוח לאחר התבוסה מול פ.ס.ז’. זה לא המקום האידיאלי, כזה שיכול להרגיע את הקלים, הקבוצה בעת משבר, האתגר לא קל ויש ספקות. לופטגי מנגד מנחיל את שיטתו בסביליה, והפיחואן תמיד יהיה לצידה. הוא לא רוצה לנקום, אבל סביליה החזירה לו את החשק לכדורגל. קצת לגבי ההרכבים - לפי המארקה, חזור ההרכב מול פ.ס.ז’ למעט שינוי אחד - סרחיו ראמוס יחזור במקומו של אדר מיליטאו כמובן, בעוד לפי ה-AS, לוקאס ואסקז יפתח במקומו של גארת’ בייל כדי להוסיף איזון ותמיכה הגנתית. בפריויו ב-AS נכתב: “סכנות משפחתיות למדריד - מול לופטגי ורגילון יחד”. דיברו על התבוסה הקשה בעונה שעברה, שמאז אותו משחק שום דבר לא התחבר לסביליה ובטח לא ללופטגי שרשם רק 14 הופעות כמאמן ריאל. עוד נכתב על הנתונים של סביליה שכבשה בכל המשחקים, עובדת בשני צידי המגרש. האם ריאל תצא מהדיכאון?

נתחיל מהעובדות, סביליה ספגה רק שער אחד העונה. ההימור שלי? שמים היום שלושה שערים.

אמנם פישלנו בפריז אבל אני לא מתרגש מההפסד הזה. הערכנו לא נכון את פריז, באנו עם תוכנית משחק לא נכונה ושילמנו על זה ביוקר. הערב זה לא יקרה. אנחנו נשלוט בכדור, נצמצם מרווחים והקילומטרים הרבים שנראו בין הקישור וההתקפה יצטמצמו למטרים בודדים. בסופו של דבר אנחנו קבוצה יותר איכותית והדברים תלויים בנו.

הפיחואן מקום קשה לנצח בו וכבר נחלנו בו אכזבות אבל הפעם, הפעם אנחנו ננצח. האלה מדריד!

מודה שעם כל הפסימיות מסביב, הייתי בטוח שאתה ציני עד שסיימתי לקרוא את ההודעה.
אני תמיד אופטימי. הפעם זו לא פסימיות, זה פשוט ניסיון העבר. אשריי המאמין, הלוואי ותצא צודק.

image

"אנחנו חיים בשבילכם - אז תנצחו בשבילנו". אני בטוח שנפסיד, לא חסרות סיבות - הסטטיסטיקה השחורה בפיחואן, חוק האקסים, ההפסד של ברצלונה אתמול ובעיקר - כי אנחנו קבוצה לא מספיק טובה. אבל…יש לי את התקווה הקטנה הזו בלב כמו כל פעם והאמונה שריאל מדריד תנצח, בעיקר “כי אנחנו ריאל מדריד”, שנגרד את הניצחון הזה בשמיים, שנמשוך את הבלון הזה עוד קצת, גם היריבות מפשלות בלי סוף.

זה לא הגיוני מבחינתי שכל פעם באים לשם ואין טעם לטוס אפילו, מקבלים בראש. אז היה משחק אחד בגארבץ’-טיים (2017/18) ועוד משחק אחד שהיינו לא רעים, אבל זה פשוט בלתי נתפס. מגרש שחור יותר אפילו מהקאמפ נואו.

כמו שכתבתי בפריויו באתר - נצטרך התעלות ענקית של אחד מהכוכבים כדי לנצח, אולי זה יהיה הזאר? זה הזמן שלו, לעשות את ההברקה, החיתוך משמאל לאמצע והפצצה ברגל ימין. גם ראמוס שחקן סופר-חשוב, תמיד קוטלים אותו אבל בלעדיו זה נראה עוד יותר גרוע בהגנה, כבר בהובלת הכדור אפילו. הפיחואן עושה לו את המוות שוב ושוב, אבל אני מאמין בקפטן שלי (וקצת פחות בקורטואה) ובכל מצב נייח כשהוא במגרש אני מאמין שנוכל לתת גול.

אני חושב שסביליה קבוצה טובה אבל זה לא בשמיים לנצח אותם. הבעיה היא ששוב נפתח את המשחק “ללא אינטנסיביות” שכל אלתור של זידאן לא יעזור לנו להיות מאוזנים, שממול תגיע קבוצה בטירוף. פייר, מקווה שנהיה ביום קצת פחות טובה ולא נעלה מראש באנטי כדורגל עם לוקאס בכנף או עם ואלוורדה באמצע. מאמין שבייל-בנזמה-הזאר יהיו טובים יותר וחאמס מתישהו צריך לאפס את רגל שמאל. תיזהרו מצ’יצ’ריטו. האללה מדריד!

טוב, זידאן ממש לא סופר את אודריוסולה. גם אני לא מחזיק ממנו במיוחד. בכל זאת כשיש לנו כ"כ הרבה משחקים בתקופה קצרה, יחד עם הנטייה של קרבחאל להיפצע והכושר הנוראי שבו הוא נמצא, זה די מוזר שאודריוסולה לא מקבל הזדמנות אפילו לשבת על הספסל.

כרגיל גם רודריגו וברהים לא בתמונה. מול סביליה בחוץ זה הגיוני, הבעיה שזידאן לא סופר את הצעירים גם במשחקים קלים יותר.

בקשר לרודריגו זה בכלל הזוי. הסגל של הבוגרת פורסם היום ושל קסטיליה אתמול. כנראה שאין תיאום בין זידאן לראול ובסוף יוצא שרודריגו לא נכלל באף סגל ולא ישחק עם קסטיליה היום מול לאס פלמאס ב’. ככה לא מפתחים שחקנים צעירים, ההתנהלות של המועדון חובבנית לפעמים. מקווה שלא נהרוס את הכשרון הזה.

ההתנהלות עם רודריגו אכן לא ברורה בכלל, מלכתחילה אני לא מבין למה לא להוציא אותו להשאלה לאחת מקבוצות הלה ליגה אם לא בונים עליו, או לפחות להבהיר לו שהוא שחקן קסטייה ולתת לו 90 דקות כל משחק.
לא מצליח להבין מה הם עושים שם.

אם אני זידאן:

קורטואה
מנדי וראן ראמוס מיליטאו
קרוס קסמירו חאמס
הזאר בנזמה בייל.

לגבי קורטואה, הוא האופציה היחידה למעשה. אראולה שוער שני מובהק ועם זה מסתדרים. קורטואה לא בתקופה טובה אבל ספסול שלו עכשיו יכניס עוד חוסר שקט למועדון.

מיליטאו תפקד לא מעט באגף ימין של ההגנה בעונה הקודמת, והוא מכיר את העמדה. היכולת של קרבחאל לאחרונה לא מתאימה לפיחואן. אודריוסולה לא בא בחשבון. מיליטאו נשמע הכי מתאים לתפקיד, וזה עוד בלי להזכיר את היתרון שלו במצבים נייחים.

קסמירו עדיין חייב מנוחה אבל הפיחואן הוא לא מקום שאפשר לעשות בו רוטציות. כנל לגבי קרוס. אני לא רואה איך ואלורדה שרק חזר מפציעה נכנס לנעליים שלהם.

חאמס תרם לנו המון מול לבאנטה. מול פריז הוא היה רע כמו שאר הקבוצה. אם משאירים את המשחק הזה מאחורינו, אזי שהוא חייב לפתוח.

בנוגע לשלישיית ההתקפה, הזאר הגיע לפה כדי לשחק. בנזמה ובייל בכושר טוב מתחילת העונה, שוב, למעט המשחק בפריז.

בניגוד למשחק הקודם ההרכב הפעם נתון לויכוח ומעניין במה זידאן יבחר הפעם. אגב, לא אופתע אם הוא יחליט לעלות באגף ימין עם קרבחאל וואסקז על חשבון חאמס. במקרה כזה התוכנית ככל הנראה לדחק על מתפרצות, והלוואי וזה לא יקרה.

פיחואן זה לא מקום לניסויים ו…הלכת עם מיליטאו ששיחק אצלנו מעט מאוד ובטח לא כמגן והתרומה ההתקפית שלו פחותה מקרבחאל שזה משמעותי כשבצד שמאל אין את החלוץ מרסלו. הכי חלש הגנתית זה ואראן שבגיל 26 צריך ללמוד לשחק מכוער.

פורסם ההרכב - זידאן עם אותם 11 ששיחקו קטסטרופה בפאריס - להוציא את השינוי המתבקש - ראמוס חוזר במקום מיליטאו. התקפה, התקפה, התקפה. לא לוקאס כחצי מגן ולא ואלוורדה באמצע. חאמס מתחת לבייל-בנזמה-הזאר, זה הזמן שלהם. בסביליה - אקס אחד פחות בהרכב - לוק דה יונג שטרם כבש - במקומו של צ’יצ’ריטו בחוד.

15691742116744_450x0

תוכיחו שנשאר משהו חוץ מהשם הזה ריאל מדריד.
Hala Madrid, Vamos A Ganar

אני אוהב את ההרכב הזה, במיוחד אחרי הפיאסקו נגד פסז’.

ניצחון כאן מאוד חשוב להמשך הדרך, אני אסתפק גם במשחק טוב שיראה שיש לנו קבוצה טובה.

לצערי, ואומר את זה עם המון אכזבה, לתפקד יותר גרוע מקרבחאל זו מטלה קשה מידי בימים אלו. אפילו אם מזכירים את הבישול שלו מול לבאנטה הוא עדיין חלש.

יש קצת בעיה עם חאמס בשלישיית האמצע. המשחקים היותר טובים שלו אצלנו היו כחצי קשר, חצי חלוץ, כשמאחוריו 3 קשרים.

אם יש קארמה בעולם לופטגי משפיל אותנו היום. לא בגלל הפיטורים עצמם, אלא בגלל הודעת הפיטורים המשפילה שהמועדון פירסם (יש לנו 8 מועמדים לכדור הזהב…)

בנוסף רגילון שהיה אחת מנקודות האור שלנו בעונה שעברה ולא קיבל הזדמנות אחרי שזידאן חזר בטח יצטיין היום.

ההרכב שנכשל טוטאלית ונראה מותש מול פ.ס.ז’ לא אמור להראות היום משהו שונה. בהתחשב בזה שואלוורדה עדיין לא כשיר לפתוח אני הייתי עולה עם 3 בלמים על חשבון חאמס.