מחזור 5 :: 0-1 קטן גדול בפיחואן

צריך לדעת לשחק את המערך הזה. בכל פעם ששיחקנו כך אכלנו בראש.

בכל אופן, חבל להתעסק בספקולציות כשהמשחק מתחיל. אני בכל אופן - אופטימי מהרגיל.

אני לא רואה עתיד עם תלבושת החוץ המזעזעת הזו, מה זה הירוק הפועל כפר סבא הזה? וברצינות: מחצית משמימה, אני לא יכול להגיד שאני קונה תיקו כי יש הזדמנות לנצח גם, זה לא בשמיים וברור שהקבוצה חסרת ביטחון ולצד האחריות (חבל שזה לא היה נגד פ.ס.ז’) אף אחד לא לוקח סיכונים. הזאר היה אגואיסט וחבל, חאמס עם יותר פעולות הגנה מאשר התקפה, קרבחאל בסדר(הגיע להזדמנות פז) ובייל מוזר, פעם היה מקבל את הכדור בכנף בצד ימין ו’שורף’ את המגן שלו והיום הוא לא מנסה בכלל ללכת אחד על אחד, המהירות עדיין שם לדעתי. סביליה בינונית מאוד אבל אני סומך על ההגנה שלנו שתחלק מתנות. זה משחק קלאסי לתת פה 0:1 עם גול של ראמוס בנייח, פעם אחת שיהיה לנו קצת מזל שם בפיחואן, לא זוכר מתי לא בעטנו לנו לשער

שטויות. אחד הטובים על הדשא היום ובכלל, העונה. העבודה ההגנתית שלו על גבול המדהימה, במיוחד בהתחשב בזו לא אחת מהתכונות הבולטות\מוכרות שלו.

לא מאשים את הזאר וקרבחאל על ההחמצות - באימונים זה נכנס.

המשחק שלנו מאוד לחוץ ולא משוחרר. סביליה מפעילה לחץ לא אנושי ואף אחד לא לוקח סיכונים, אלא מוסרים את הכדור לאחור. מהבחינה המנטאלית, אנחנו לוקחים צעד אחורה על כל חצי שעד קדימה.

חאמס אנדרייטד.

חאמס מצוין. ב2 המצבים הטובים שלנו הוא היה שותף, בראשון הוא חטף את הכדור ובשני הוא זה שמסר.
קרוס על המגרש? מה הייתי נותן כדי שמודריץ כשיר יהיה שם במקומו.
אנחנו טובים יותר ומסוכנים יותר, רק צריך שבייל והזאר יתעוררו קצת

זה היה חתיכת קרב… אם היינו עולים מתחילת המשחק כמו שעלינו במחצית השניה זה היה טוב. אבל אין תלונות. כנראה שהפתרון ךבעיות של קורטואה הוא למנוע מהיריבה להגיע להזדמנויות. אם זה ימישיך כך, אני בעד.

קופצים לגובה. בדיוק מה שהקבוצה הזו הייתה צריכה אחרי ההשפלה בפאריס, איזה כיף לנצח במגרש המנחוס הזה וזה ממש לא מעניין אותי שסביליה הייתה מביכה. הצגנו משחק שקט ואחראי מאחורה, קרבחאל עם בישול ענק וערב גדול, וקיבלנו עוד רק טעימה קטנה מהזאר שפשוט אי אפשר להוציא לו את הכדור מהרגל. בנזמה הושמץ כאן לא אחת והיום הוא עשה שער אחד ממצב אחד - שאפו. אני לא חושב שנזכה בתארים אבל עוד משחק-שניים כאלה נגד יריבות לא רעות, אם השחקנים כיחידים וגם הקבוצה תקבל ביטחון - ואני אעז לשאול אם לא הספדנו חלק מהחבר’ה מוקדם מדי. להתקפה הזו יש כישרון. שהילדודס ישחקו נגד אוססונה רגע לפני הדרבי - לוקאס, ויניסיוס, יוביץ’. האללה מדריד!

ניצחון שהוא הכי לא ריאל מדריד. קורטואה שומר על שער ריק בשעה טובה, ההגנה עומדת ומיירטת כדורי גובה בלי לאבד את הראש (ראמוס וקרבחל במשחק הגנה מעולה), 1-0 קטן שיכול לקחת את העונה הזו למקומות גדולים. הרי ידוע שאליפות לוקחים באצטדיונים האלה. הלוואי שריאל תראה ככה לאורך שאר העונה.

איך התגעגעתי לניצחונות הקשים האלה שצריך להיות 100 דקות מפוקס כדי לנצח.
אמאמא יש איזו תחושה שאנחנו מגיעים לרחבת ה16 ונתקעים. חסר לי מאד המחץ למרות שאם קורטואה בשער שלהם הם סופגים 3-0.

קרוס, מנדי, ראמוס, הזארד, בנזמה ולפרקים קאסמירו. חזר אפקט המשיכה שמאלה מימי איסקו העליזים. הזארד מדרבל המון באזורים לא מעניינים. אין בעיה שהוא עוזר להוציא התקפות, אבל זה לא צריך למנוע ממנו לקבל כדורים בעומק המגרש. כתוצאה מכל זה, יש המון שטח בצד ימין. דרושות רק פעולות מדויקות יותר של קרבחאל ובעיקר בייל.

בהתחשב במה שיש, משחק בינוני פלוס. אני שואל את עצמי איך הייתי מגיב לו המשחק היה מסתיים ב-1:1, כנראה שלא באופן שונה מאד.

בהתחשב בנסיבות, משחק מעולה של כמעט כולם. הייתי מציין לרעה דווקא את מי שצמד הטמבלים הישראלי לא הפסיק משום מה להחמיא לו, הלא הוא עדן הזאר שבעיקר מתחרה בבלגי השני מי יותר גרוע.

קורטואה אמנם זוכה סוף כל סוף לשער נקי, אבל אני חייב להודות שדי צחקתי בגול הפסול של צ’יצ’אריטו. אפילו במשחק כזה שסביליה לא בעטה למסגרת, את הפעם היחידה (הלא חוקית) שכן, הוא ספג.

מסכים שהזאר היה חלש, גם אני לא הבנתי על מה המחמאות בדיוק.

משחק ההגנה שלכם תפקד טוב היום, סביליה לא הגיעה כמעט לאף מצב במשחק בית שלה- דבר די נדיר.

ריאל משחקת בינוני, אבל לפחות נראה שיש לכם קבוצה איכשהו (מודה, את המשחק בפריז לא ראיתי) ובימים האלה בספרד זה לא דבר מובן מאליו.

מנצחונות כאלה עושים עונה גדולה, חייבים המשכיות ולנצח את אוסאסונה יום רביעי.
לא משחק גדול אבל תוצאה גדולה.
אחרי המחזור החמישי מקום ראשון 4 נקודות מברצלונה, לא רע.
שיתוף הפעולה בין הזאר לשאר השחנים צאוד לוקה בחסר, אבל הזמן יתקן את זה.
ראש הזהב עושה זאת שוב, גם ליברפול וגם ריאל מדריד בפסגה, לא זוכר מתי זה קרה פעם אחרונה.

לא משחק גדול. אבל אחרי ש2 עונות אנחנו נראים נורא אז לחזור עם 3 נקודות נגד אחת הקבוצות החזקות בספרד (שגם בכושר נהדר כרגע ובאה מהמקום הראשון למשחק) זה בהחלט לא עניין של מה בכך.
כדי לזכות באליפות לא צריך להיות הכי טוב בליגה, אלא פשוט הכי יציב. לריאל יש קבוצה מספיק טובה כדי לעשות זאת, מקווה שזה גם יקרה

תנו להזארד זמן. היום עשה המון הגנה, וזה לא שהתנהל משחק התקפה שוטף שלנו שהוא כשל בו.

שמתי עין על בייל, שלא ניסה שום ספרינט על רגילון ובכלל בחצי השני נעלם לגמרי. בדר"כ ההיעלמויות האלו שלו מעידות על פציעה שמתבשלת.

מעבר למחמאות לחאמס, קאסמירו, מנדי וההגנה - בנזמה. קארים של 2019 הוא חלוץ ענק. כישרון תמיד היה לו, והשנה הוא גם לוקח אחריות ומביא קבלות, ואיזה כיף לראות אותו לא מפסיק להתרוצץ. זידאן עם העקשנות שלו הצליח להוציא מים מהסלע.

נראה ברבעי אם הניצחון הזה שווה משהו. בנזמה צריך לקבל מנוחה. גם קאסמירו, בתקווה שנוכל לסיים את המשחק בשלב מוקדם.

• משחק טוב מאוד שלנו במשחק הכי קשה שיש לנו בעונה חוץ מקלאסיקו בברנבאו.
  • הזאר, בייל ובעיקר חאמס נתנו תחת בניגוד לפריס. כשזה קורה הסיכוי שהבלמים וקורטואה יפשלו קטן. מצד שני אי אפשר להתעלם מכך שסביליה אפורה מאוד השנה. איפה סראביה-בן יידר ואיפה זה.
  • הזאר בודאי שלא הצטיין, אבל במחצית השניה התחיל לקחת על עצמו יותר וזה מעודד. הוא כנראה הבין שריאל מדריד הגלקטית עליה חלם לא פה אלא יותר גרסה ירוקה-מוזרה של צ’לסי, אז הוא ירד אחורה לקבל כדור וניסה לדהור עד השער כמו בימי קונטה ומוריניו העליזים. הוא יהיה בסדר.
  • הלואי שהרביעיה הקדמית תוכל לרוץ ביחד עוד כמה שבועות, לצערי עם בייל וחאמס קשה לראות את זה קורה. לוקאס כבר מתחמם על הקו.

וואו, קודם כל איזה משחק גברי וקשוח זה היה.

• קרב אמיתי שבדיוק בשביל משחקים כאלו אתה רוצה שחקנים כמו ראמוס וקאסמירו אצלך בקבוצה. המנהיגות של ראמוס, האגרופים הקטנים בכל עלייה לכדור עם שחקן יריב, מת על השחקן הזה.
  • מנדי שחקן נהדר, אולי עוד מוקדם להגיד אבל אני שמח על הרכישה הזו ואני מאוד רגוע כשאני רואה אותו על המגרש, מאוד פיזי וחזק, לא מוותר לאף שחקן שמנסה לעבור אותו, בהתקפה יש עוד מה לשפר אבל במשחקים כאלו זה מספיק לי בנתיים.
  • קרבחאל ידידי התחיל מפוזר כרגיל העונה ובהמשך השתפר פלאים, כשהוא טוב כל אגף ימין וכל הקבוצה נראים הרבה יותר טוב, בימים שאין את מרסלו בשמאל חשוב שקרבחאל יהיה בפורמה טובה.
  • אומנם לא משחק גדול של הזאר, אבל אני דווקא כן מבין את המחמאות. להזאר יש מומחיות “לבזבז” זמן, ובמצבים של יתרון שביר אני שמח שיש שחקן כמוהו על המגרש שיכול לקחת את הכדור, לעבור שחקנים ולסחוט עוד כמה דקות מהשעון. כמובן שלטווח הארוך אני מצפה ממנו להרבה יותר, אבל לא הייתי רוצה לראות את וינסיוס המסורבל אתמול במקומו בדקה ה-85 והילך.
  • בנזמה חלוץ ענק, היו לו אתמול נגיעות בכדור שפשוט ללקק את האצבעות. צריכים אותו ככה בשביל להשיג משהו העונה.

image

image

הנה כתב ההגנה של הזאר, לכל אלה שיגידו לכם משפטים מוזרים במקום העבודה (בטח שהם לא ראו את המשחק) - הוא חילץ\אסף שמונה כדורים חוזרים - בדיוק כמו קאסמירו, המצטיין בתחומו. הוא רץ הרבה מאוד על המגרש.
אני דווקא נפעם ממנו, בכל נגיעה בכדור, הוא לוקח כדור ורץ - אי אפשר לעצור אותו בלי עבירה, זה מאוד משמעותי, יש מהירות מקדימה. אני בטוח ששער אחד קטן יכול לתת לו קפיצה גדולה ואנחנו עוד נהנה ממנו מאוד.

מעניין לגבי מנדי האם “זה מה יש” ברמת ההתקפה ולא נקבל ממנו אפילו בישול נגד קבוצה פח בהרמה תוך כדי ריצה, או שעוד קצת ביטחון, כימיה עם השחקנים ונראה מגן התקפי בסדר בעוד בהגנה אין לי ספק שהוא תותח.

צריך לבדוק כמה פעמים הקבוצה הזו ניצחה 0:1 בעונות האחרונות, תוצאה שכל כך לא מזוהה איתנו, אלא עם הקבוצה שמהצד השני של העיר.

בעונה כזאת ועוד בפיחואן מרגש כמו ניצחון 4-0.
כולם מדברים על הזאר אבל אני פסאימי בצדק לגבי המשך העונה. עם סגל כ’'כ קצרצר, בעיקר, בקישור, אני לא רואה את הקבוצה סוחבת עונה שלמה.

הוא היה מעולה, אבל הקישור היה פרוץ (לפחות במחצית הראשונה, וכנל במשחק נגד פסז’).