מחזור 5 :: 0-1 קטן גדול בפיחואן

ציפיות סטנדרטים ומה שהם עושים לנו…
אף אחד לא היה מעולה אתמול, לא אצלנו ולא אצל סביליה. ועדיין מחצית ראשונה סביליה היו יותר טובים מאיתנו (למזלנו הם לא פריז אז לא חטפנו גולים קלים). קרבחאל היה מזעזע במחצית הראשונה כמו רב ההגנה שלנו (דווקא משחק שקט של וראן) מה שמביא אותי לנקודה הבאה.
אני מאוד מקווה (בקטע של מתפלל בלילות) שמה שקרה במחצית הוא סימן לבאות ושזידאן פקח את עיניו. עלינו למחצית השניה כשקסאמירו משחק בלם שלישי (כביכול) כמו בשיטה הישנה של זידאן ולא עם קרוס באותו קו ופתאום נהיינו שווים (שזה גם לא מספיק) לסביליה, פתאום הקישור שלנו מגיע ראשון לכדורים, פתאום ההגנה נראית יציבה, פתאום ההתרוצצות של חמאס לא סתם מוציאה לו את הרוח מהמפרשים והוא נראה מחובר. מקווה שנמשיך ככה.
עם מודריץ במקום קרוס ומרסלו מתמסר עם הזארד על הקו אנחנו גם יכולים להראות מעולה

לא רק זה, הוא גם לא תורם להשתחררות מלחץ.
בכלל, חאמס שחקן מוגבל מאוד. המשחק הזה היה משחק טוב שלו ובעיני הוא דווקא הדגיש את המגבלות שלו יותר מכל (איטיות, גמלוניות ורגל ימין תותבת לחלוטין). אני באמת אוהב את הגישה שלו וגם דיי מחבב אותו בתור שחקן, אבל הוא מוגבל מדי לרמה הזו.

כשמאחוריו 3 קשרים אנחנו די טובים. גם במשחק ה’‘חזרה’’ שלו שיחקנו טוב, למרות הרבה החמצות

זה כי הוא יותר טוב מואסקז, ויניסיוס, איסקו ושות’ ועדיין מייצר 2-3 מצבים במשחק. אבל תפקיד ה10 בעייתי בכדורגל המודרני. הוא חייב לקבל כדור לרגל, רק רגל שמאל, איטי, בלי דריבל. מגיע לו לשחק הרבה בסגל המוגבל הנוכחי אבל במבט על מסכים עם החברים שיש איתו בעיה (והקריירה שלו מעידה על כך).

“פריצות” של קישור לא תלויה בשחקן אחד, בטח שלא באחד ההתקפי מהשלישיה שבמקרה גם עושה טונות של עבודה הגנתית. אי אפשר להחזיק קישור כשהקבוצה שלך משחקת במין 4-0-6

זה שהוא איטי ומוגבל, כמו שרשמו כאן, זה סיפור אחר.

אכן. להאשים רק אותו בחולשה הגנתית של הקישור זה לא רציני. לא נראה לי שזו הייתה הכוונה.

נכון שהקישור הכיל אתמול את ההרכב הרגיל, אבל כשבוצע לחץ הוא בוצע טוב וחכם. לא גליצ׳ים אמנם, אבל הייתה עבודה קבוצתית יפה כדי ללחוץ את הקישור ולחלץ ממנו כדור. בנזמה שחקן חכם שיודע לסגור יפה את המסירה של הבלם. קרוס, חאמס וקאסמירו יוצאים ביחד ובהרבה מאד מקרים זה נגמר בכדור אצלנו.

ועדיין, אינדיבידואלית אין לנו מספיק שחקנים שיודעים אשכרה לחטוף כדור.

חאמס לא כאן בגלל טכניקה עילאית או דריבל מושלם או הנעת כדור חכמה ואפילו לא בגלל עבודה הגנתית טובה. החסרונות שלו ברורים וידועים והם לא בר תקנה
הוא כאן מסיבה אחת בלבד, כדי לספק 10 ו 10 לעונה, אם לא יספק זאת אין סיבה שיראה דשא, אני מאמין שהוא כן יוכל לספק מספרים, זה נראה שהוא מנסה יותר מדי, אחרי שירגע ויתפוס את המקום שלו המספרים יגיעו.

תמיד ההשוואה היא לסגל הקיים (ב-2016/17 היה יותר כיף, זה נכון) ומהי האופצייה הטובה יותר אז מה רלוונטיים החסרונות של חאמס אם ברור שהוא עדיף על היתר? ברוב המשחקים הייתי עולה איתו במקום מודריץ’ שהגנתית בנסיגה גדולה והתקפית מעולם לא תרם בשליש האחרון. חאמס שחקן שיכול להכריע משחקים ו"התחת" כלומר ההגנה זה בונוס. כשהוא יכריע איזה משחק בוצי באוססונה יבינו עוד יותר כמה הוא חשוב. והוא “כאן” רק בגלל פלורנטינו.

אגב אני בכלל לא רוצה שנפעיל לחץ גבוה על יריבות טובות כי בשתי פסים לרוב ישברו את זה. מקווה לראות רוטציות משמעותיות נגד אוססונה - גם קארים וקאסמירו. את אוססונה בבית צריכים לנצח 0:1 גם עם לוקאס-ויניסיוס-יוביץ’ למרות שמעניין אם חמישייה אחת תעיף אותנו קדימה. אבל לא לקחת סיכון לפני הדרבי.