מחזור 5 בצ'מפיונס :: 0-6 קליל בניקוסיה. צמדים לבנזמה ורונאלדו

המשחק חסר חשיבות מעשית, המקום הראשון בבית לא יהיה שלנו גם אם טוטנהאם תפסיד בדורטמונד (והיא לא).

התסריט האופטימי: 1+ של קארים, 1+ של כריסטיאנו.
התסריט הסביר: 1 אסנסיו, 1 איסקו, 1 כריסטיאנו בפנדל עם חגיגות מוגזמות אחריו.
התסריט הפסימי: בנזמה שוב מאריך חוזה.

4 לייקים

אם התסריט האופטימי הזה יקרה אז התסריט הפסימי יקודם מאוד → התסריט האופטימי הוא תסריט פסימי.

התסריט האופטימי שלי: עצמי ואדום לבנזמה שייצא החוצה בעצבים ויסרב ללחוץ לזידאן את היד.

4 לייקים

לא זוכר משחק כל-כך משעמם וחסר משמעות בצ’מפיונס ואפילו אני כבוי לקראת הערב. גם אם ננצח 8:0 כמו נגד מאלמו אז זה שווה לתחת, לא פחות מזה. במארקה וב-AS מדברים על רוטציות ונשאלת השאלה האם אסנסיו ע"ח בנזמה או יחד איתו ועם רונאלדו(לפי המארקה, אסנסיו ע"ח איסקו). אגב כריסטיאנו - הוא בוודאות לא ינוח וזה המשחק ה-20 שלו ברציפות בצ’מפיונס(18 שערים ב-19 המשחקים האלה). החמיץ את חצי הגמר הראשון נגד סיטי בגלל פציעה ומאז הוא לא נח. בליגת האלופות לפחות הוא בסדר בינתיים עם 6 כיבושים ובראש טבלת המבקיעים.

ומהחלוץ לשוער: קיקו קאסייה עם הופעה מס’ 7 ברציפות, בדרך לשיא האישי שלו בריאל מדריד שעומד על 8 משחקים בעונה שעברה בעקבות הפציעה של קיילור נאבאס. במארקה כתבו ‘ניצחון כדי להפסיק את הסבל’, ובאתר הרישמי התלהבו לכתוב שבנזמה כבש צמד בקפריסין בביקור שלנו שם בצ’מפיונס ב-2011/12.

במסיבת העיתונאים יכולנו לשמוע באופן מפתיע את מרקו אסנסיו שהגיע יחד עם זידאן. “כריסטיאנו? הוא לא טוב בליגה אבל אני לא דואג, הוא תמיד חוזר”. הוא דיבר על הרצון לנצח כדי להבטיח את ההעפלה באופן סופי. אסנסיו נשאל על הקבלה למוראטה ואמר שהמצב שונה והוא בסה"כ ילד בן 21. על העונה שלו הוא אומר שהוא מרגיש חשוב ורוצה להמשיך להבקיע. וכה אמר זידאן - “אנחנו ריאל מדריד ותמיד מצפים מאיתנו ליותר. בנזמה חייב לתרום יותר”.

ההיגיון אומר שנראה היום את סבאיוס, אסנסיו ומיוראל בהרכב.
שההרכב יפורסם אנחנו נראה את בנזמה ושלישיית אמצע המגרש הרגילה.
אני באמת לא מבין את הקטע של זידאן עם בורחא, אם אתה לא מאמין בו למה החזרת אותו?. הרי הבנאדם בהזדמנות היחידה שקיבל ענה לך עם צמד נהדר והראה אחלה ניצוצות, אז למה לא לתת לו את ההזדמנות להראות מה הוא שווה? מה אנחנו נפסיד מזה?
אני מקווה לראות היום רביעיית התקפה שכוללת את איסקו אסנסיו רונאלדו ומיוראל( בנזמה כמובן), ניקוסיה תבוא להתגונן היום ואנחנו לא צריכים את שלישיית הקישור ההגנתית שלנו.

אז לוקאס יציל את המולדת הערב…

מה שנהיה עצוב זה שאם במשחקים כאלה זידאן היה אמור לפתוח עם ההרכב השני ולתת לו לרוץ גם (והוא לא היה עושה את זה כבר כנראה), עכשיו הוא ממשיך לתת לבנזמה ורונאלדו לפתוח כדי שייכנסו לעניינים. זה כזה מעורר רחמים.

אבל חוץ מזה, למה מודריץ’וקרוס פותחים? סבאיוס וכל השאר לא יכולים לבשל לרונאלדו בנזמה? חלאס כבר.

ההופעה הערב הייתה אחת מתצוגות השוער הכי מביכות שראיתי בחיים שלי. זה לא רק השער הראשון המיותר שספג, אלא בכלל לאורך כל המשחק היה נדמה שהוא לא ממש מוצא את מקומו ברחבה.

מעבר לזה אין הרבה מה להגיד, משחק בסגנון של “פעם”. קצת נוסטליה ואולי זה טוב, שכחנו כבר איך נראים המשחקים הקלילים והמיותרים הללו.

בשידור האנגלי אמרו שהשוער של ניקוסיה הוא השוער השני שלהם, אז זה מסביר חלק מהעניין.

אפועל היו כל כך חלשים שקשה לצאת עם איזה חצי מסקנה אפילו, אבל אנסה בכל זאת: החסרון של הדריבלים של איסקו הורגש לחיוב. אין לי ספק שלאורך זמן אנחנו ניכשל בלעדיו בהרכב, אבל עם איך שהוא שיחק במשחקים האחרונים ומול אתלטיקו ספציפית גם לא נגיע רחוק. אנחנו פשוט צריכים שהוא ישחק מהר יותר ויעזור למשחק להיות שוטף במקום לדרבל לצדדים ולהששתף במרתון ההגבהות מהאגף. זה לא “הוגן” לבוא אליו בתלונות כשהוא מעורב כל כך במשחק ויש שחקנים הרבה יותר חלשים, אבל זה מה יש - פשוט כי ריאלית הוא אחד היחידם בקבוצה שאפשר לדמיין אותו מעלה את הרמה משמעותית יחסית למה שראינו עד כה. (אולי רק מרסלו בנוסף אליו. לגבי אסנסיו אני פחות שותף להייפ ובייל כנראה פצע את ירך שמאל תוך כדי שאני כותב את המשפט הזה)

לייק 1

כשהקבוצה תקועה מול בונקר כמו בדרבי איסקו הופך להיות פליימייקר קלאסי מודל 95’: הרבה נגיעות סתמיות בכדור ומידיי פעם איזה הברקה. זה עדיין טוב יותר מכל העגלות שסביבו, אבל ברור שזה רע. על כל שחקן אפשר לומר שהוא יהיה טוב יותר אם מי שסביבו יהיה טוב יותר, אבל אני חושב שאיסקו נפגע יותר מהקבוצה מאשר פוגע בקבוצה כרגע (לא היה נכון בשנים קודמות).

חוץ מזה:

  • משחק קלאסי לשינוי האווירה סביב הקבוצה והרגעת הרוחות.
  • טוב שהמשחק נגד דורטמונד הפך לפרוטוקול, הוא תקוע רע בין בילבאו לסביליה.
  • נראה לי שקרבחאל אימץ יותר מידיי את הלב אתמול, איזה אגרסיביות אינעל העולם. אפילו הילדים שמביאים כדורים צריכים לעלות עם מגיני שוק כשהוא במצב רוח כזה.

עריכה: ועוד דבר - אני כידוע לא שותף למוסכמת הקישור המוצלח שלנו ששולט במשחק, בעיניי הקישור הזה לא שולט בשום משחק, גם לא מול יריבות חלשות. שחקן התקפה במקום אחד מהם משנה את כל הסיפור, או לפחות מספק גיוון לשטאנץ הרגיל של “חפש את המרסלו”.

לייק 1

גוליאדה דה-נאדה. ניצחון החוץ הגדול ביותר של ריאל מדריד בליגת האלופות, איזה יופי! יש שורה להיסטוריה מהעונה העגומה הזו. וברצינות - אני הראשון שהיה קופץ בעבר מכל גוליאדות השקר האלה ואם זו פעם ראשונה שאין לי זין לתרגם שום ראיון, ציטוט או כותרות אחרי המשחק הזה - זה אומר הכל. כבר לא חשבתי שאני אראה שישייה מהקבוצה הזו העונה אבל כשאפועל יותר גרועים מהפועל(ת"א) שלי - זה מה שקורה.
השער השני נעל את המשחק והיה גול של כדורגל לשם שינוי, אני לא דואג - השמן יחזור לעצמו ועכשיו חודש ישבות הבקעה(העיקר ערף את הנרי, שיאללה!), אבל בואו נראה אם נגד מאלגה שוב לא יהיה משחק קשה לצפייה. הייתי מעדיף גוליאדה בליגה. משהו שראיתי ברשתות החברתיות - נאצ’ו יהיה טוב גם כשוער, ואת שינוי השיטה זידאן היה צריך לעשות לפני חודש וחצי כבר. המשחק לא מעיד על כלום, אנחנו נחזור לשטאנץ’ הרגיל.

לא יודע למה בדיוק התכוונת, אבל מי שרצח את ניקוסיה אתמול היה מודריץ’ שהיה מס’ 1 על המגרש בפער. היו לו אתמול 9 אינטרספשנס, זה היה נראה כאילו הוא משחק עם ילדים בשכונה ולא נותן להם לעבור את החצי. נגד קבוצה כזו חלשה, בתצוגת נפל כזו, בטח שזה מספיק.

קרבחאל באמת היה בטירוף אתמול. התגעגעתי מאוד.

אחרי הגול הראשון היה קונצרט, לפניו המשחק נראה כמו כל המשחקים שלנו בתקופה האחרונה: חוסר אונים מול בונקר כשמצד שני היריבה מגיעה לרחבה שלנו או בועטת לשער מרחוק בכל פעם שהיא רוצה. אפועל ניקוסיה מסוגלת להחזיק מעמד רק 25 דקות בלי לעשות טעויות של קבוצת ילדים, קבוצה ממוצעת בספרד מסוגלת יותר.

מודריץ’ היה מצויין, זה לא סותר. את הדברים שהוא טוב בהם (כמו עמידה הגנתית, אגרסיביות, חטיפות, יציאה קדימה בדריבל) הוא תמיד עושה טוב בעיניי. אני לא שותף לכביכול אקסיומה שהוא לא בכושר טוב העונה.

כמו שאמרו, אתמול זה לא אינדיקציה לכלום.
באמת לא רלבנטי להגיד שמודריץ׳ היה גדול, גם אני יכול להצטיין במשחק שבו בנזמה כובש צמד. על אותו משקל אני לא מתרגש מזה שאסנסיו היה חלש.
מה שכן, ההרכב הראשון של העונה מזכיר לי את ההרכב השני של שנה שעברה - אני מאמין שהם יכולים לגבור על יריבות מסויימות, אבל זה בדרך כלל בגלל שהן חלשות.

יש שחקנים שההיסטוריה זוכרת אותם לטובה בטורניר או תקופה מסויימת על סמך משחק אחד, כמו למשל זידאן במונדיאל 98’. אותו דבר לגבי הגמר בעונה שעברה וההרכב הראשון שלנו.

היו לנו עוד לא מעט משחקים טובים בין אפריל לסופרקאפ השנה, אבל נדמה לי שעל אף אחד מהם אי אפשר לומר שמדובר באיזה תצוגת על של ההרכב הזה: בחלקם לא הייתה כזאת תצוגת על (באיירן למשל) ובחלקם זה לא בדיוק היה ההרכב הזה (גם בייל במקום כריסטיאנו זה שינוי משמעותי בעיניי בסגנון). אני חושב שהמחצית הכי טובה שלנו העונה הייתה נגד בארסה בסופרקאפ בברנבאו, ובהרכב בכלל היו קובאצ’יץ’, לוקאס ואסנסיו.

3 לייקים

לא הסקתי כלום מהמשחק, אבל כמו שזו לא חוכמה לקטול את השליטה של הקישור שלנו מול רוב הקבוצות מולן אנו משחקים, זו לא חוכמה להתייחס למשחק כזה כדוגמה לכך שאפשר לוותר על שחקן קישור (במקרה שלנו קאסמירו) לטובת שחקן התקפה. או שלא הבנתי נכון את כוונתו של גיא.

בעיני זו האמא של האקסיומה. אפילו הטאץ’ כבר לא אותו טאץ’. כשמודריץ’ בכושר טוב אי אפשר להוציא לו את הכדור מהרגל ומספיק לו סנטימטר כדי לשחרר פס מדויק, העונה הוא מאבד המון כדורים ומוסר המון מסירות מרושלות ביחס אליו. לא יודע איך אפשר לא לראות את זה. שלא לדבר על הצעד הראשון המטורף שלו שכמעט נעלם.

ברור, לא טענתי אחרת. אנחנו גם לא יכולים להראות אחרת בשום צורה נגד בונקר כשאין לנו אף שחקן חוץ ממודריץ’ ושני המגינים שיכול לעבור שחקן בדריבל. אני לא רואה איך זה מתקשר לקישור ולשליטה שלו במשחק.

שוב, אתה טוען שאנחנו לא מצליחים כי הקישור לא שולט במשחק (או שולט רק אופטית, קרא לזה איך שתרצה, אני לא מדבר רק על שליטה בכדור) ואני טוען שכדור השלג מתחיל מהתקפה נכה שפשוט לא מאפשרת לקישור הזה להחזיק מעמד. כשאתה שולט במשחק ומצליח להעביר כדורים לשחקני ההתקפה באיזורים הנכונים והם נכשלים פעם אחר פעם זה גורם לקבוצה היריבה להבין שהשד לא נורא, לך זה גורם לייאוש והדינמיקה של המשחק מתפתחת בצורה כזו שאותה שליטה לאט לאט מתפוגגת. אם ההתקפה תעשה את העבודה שלה הקבוצות היריבות בכלל לא יצליחו להרים את הראש מעל המים והמכבש ימשך עד שכבר לא נצטרך ללחוץ יותר. במצב כזה אפשר או להסתגר או להניע כדור למוות עד שהמשחק ייגמר.

לייק 1
  1. אני לא מסיק כלום מהמשחק הזה. אני חושב שאנחנו צריכים עוד שחקני התקפה על המגרש כי לתפיסתי בטרייד-אוף שבין אובדן שחקן מרכז שדה לאובדן שחקן התקפה אנחנו מפסידים כרגע. כמעט בכל המשחקים שחקן הקישור השלישי לא מגדיל את סיכויי הקבוצה לנצח לעומת עוד אסנסיו/איסקו/סבאיוס/בייל ואפילו לוקאס. אני חד משמעית מעדיף את אסנסיו או לוקאס במקום קרוס או מודריץ’ בהרכב (קאסמירו תורם יותר משניהם יחד והוא באנקר).

  2. נניח שהעונה מודריץ’ מוסר עוד שתי מסירות לא מדוייקות במשחק יותר משנה שעברה, אז מה? כמה זה משמעותי לתוצאה בסוף? הבעיה שלנו היום היא שאנחנו מתקשים לייצר מצבים כשהכדור אצלנו, לא שהכדור לא נמצא אצלנו מספיק. אי אפשר לפתור את זה רק בכוכב התקפי שיעשה קסמים מול בונקר בדיוק כשם שאי אפשר לפתור את בעית הנכות של בנזמה ורונאלדו אם רק נחליף את קרוס בדה בריינה. יש שתי בעיות מקבילות שלא סותרות אחת את השניה.

  3. שליטה במשחק מבחינתי היא שאנחנו יכולים לכפות את הסגנון והרצון שלנו במרבית דקות המשחק, ולעשות את זה טוב. זה עניין קבוצתי ולא תלוי רק בקשרים, לכן מלכתחילה אני לא מסכים עם המונח שהקישור שולט במשחק. באופן תמוה משהו אני חושב שאנחנו כן שולטים במשחקים מול הגדולות דיי טוב, כמו בדרבי או בקלאסיקו. ב90% מהמשחקים האחרים אנחנו זורמים עם היריבה ופשוט מניחים שהפער האיכותי העצום יעשה את שלו. הסיבה לכך היא בעיקר פערי המוטיבציה וההילוכים בין המשחקים, אבל גם זה עניין שלא ייפתר אלא פרסונלית: הקישור הזה שלנו לא משחק מול אספניול כפי שהוא משחק בדרבי, לא יעזור מה זידאן יאמר להם לפני המשחק. אם קרוס היה משחק בכל משחק כפי שהוא שיחק בדרבי הייתי מתלונן פחות כנראה (למרות שבבסיסו הוא עדיין איטי מידיי וחסר תעוזה, ומודריץ’ רק חסר תעוזה - אבל מצבנו עדיין היה טוב יותר בשני צידי המגרש).

2 לייקים

בקיצור, אתה חושב שהבעיה היא היעדר שחקן קישור שיוצר מצבים + היעדר שחקני התקפה איכותיים מספיק כדי לנצל אותם, אני טועה? ואם אני לא טועה אז תן לי בערך את המשקולות שאתה מייחס לכל בעיה.

מיותר לציין שאני מסכים איתך בנוגע לשתי הבעיות, אבל כנראה שהמשקולות שאני מייחס להן שונות לחלוטין. לצרוך העניין אני בהחלט חושב שעם הקישור הנוכחי, ללא אף שינוי פרסונלי, אנחנו יכולים להיות הקבוצה הטובה בעולם בעוד שעם ההתקפה הנוכחית בחיים לא. גם אני הייתי מעדיף את פוגבה או אפילו חביביך האמשיק או נאינגולן על פני קרוס, אבל אני לא חושב שזה יפתור את הבעיה מהשורש. נקבל עוד כמה גולים מהקישור, אבל רונאלדו ובנזמה עדיין לא יצליחו להחזיר דאבל פס נורמלי או להתגבר במהירות/כוח על בלמים ועדיין נהיה תלויים בהברקות אישיות.

אין הרבה דרכים להתמודד עם בונקר, ואני חושב שהפערים באיכות אכן צריכים לעשות את שלהם רוב הפעמים, הבעיה העונה היא שהפער לא “עצום”.

כשלבארסה של פפ הייתה שיטת משחק אחת מוגדרת אז באו בטענות שהם וואן טריק פוני למרות שהשיטה עבדה נגד כל קבוצה בעולם, כשמוריניו הביא את המתפרצות שלנו לאקסטרים התלוננו שמול בונקרים אין לנו מה לעשות וכו’ וכו’. אי אפשר להתבסס על שיטה אחת ויחידה שתעבוד תמיד, כמעט לכל קבוצה בעולם יהיו משחקי נפל כאלה שכלום לא הולך ואז צריך איזה כוכב שיעשה פעולה שתוביל לגול ותתיר את הפלונטר. לא רואה בזה פסול.

השיטה שאנחנו מתיימרים לפתח מבוססת על שליטה בכדור, ויעידו על כך רכישות כמו של קובא, סבאיוס ואפילו אודגור - שחקנים טכנים וזריזים עם שליטה טובה בכדור על שטח קטן. גם שאר השחקנים שאינם באותו פרופיל תורמים לכך - החל מואראן, דרך המגינים ואפילו קרוס וקאסמירו.
אם זו השיטה אותה במועדון רוצים להנחיל אז אין פלא שזה נראה מעורר רחמים כרגע כשכל החלק הקידמי מורכב משחקנים גמלוניים וכבדים שלא מסוגלים לפעול באותו שטח קטן. החוליות האלה פשוט לא סינרגיות.

זה לא, אבל זה פישוט יתר של המציאות. הוא לא רק מוסר שתי מסירות לא מדויקות אלא גם יכול להשתחרר מפחות סיטואציות בעזרת דריבל, ולמרות מה שאתה טוען אני כן חושב שהובלת הכדור שלא נפגעה מאוד. הוא כבר לא יכול להסתובב על שני שחקנים ולצאת קדימה עם הכדור באותה קלות כמו פעם וזה סופר משמעותי בעיני.

אני צועק “4:3:3” כבר חודש וחצי בערך. הלוואי שהיה בדרבי, אבל קל יותר לחזור לתלם מול קבוצות בינוניות ובמשחקים האלה ששם איבדנו נק’ יקרות כמו ג’ירונה, בטיס ועוד. גם אם לוקאס היה רע, זה עוד שחקן התקפה. אבל ברור שזידאן יחזור ליהלום. לא אוהב את אסנסיו במרכז השדה אגב.
מעבר לכך, אוסף של שינויים קטנים בהרכב, בעיקר נגד הנמושות ובמשחקים שציינתי, סאביוס ותיאו ואסנסיו In - לא היו משפרים את המצב? כששחקני ההתקפה בכושר כלכך רע זה לא קרה…

מודריץ מדרבל פחות ודוחף קדימה לא באותה אינטנסיביות ולכן יש משחקים שהגענו פחות לשליש האחרון או מצבי הרמה נוחים למגינים.

המשקולות מוטות מלכתחילה כי שחקני התקפה הרבה יותר חשובים מכל תפקיד אחר בכדורגל. שחקני התקפה טובים יכולים לייתר את הצורך בקישור - אפשר להיות הקבוצה הטובה בעולם גם עם רקיטיץ’ וחצי אינייסטה אם יש לך את מסי-ניימאר-סוארז בהתקפה (או רק מסי), לא צריך גאון כמו מודריץ’ בשביל זה. ההיפך לא אפשרי.

לגבי השיטה שלנו, אני חושב שאין אף בעל תפקיד במועדון שחושב על איזשהי שיטה או סגנון עתידיים. זידאן עסוק בלשרוד את השבוע ומי שמעליו לא קשור לכדורגל. קבוצה שהפרנצ’ייז פליירס שלה הם כריסטיאנו ובייל היא לא קבוצה שמשחקת על שטח קטן, והעובדה שאין סינרגיה בינם לשאר השחקנים מעידה בעיקר על מחסור ביד מקצועית שמכוונת את כל העסק מבחינה אסטרטגית. קונים כי אפשר, וקונים ספרדים, וקונים צעירים. זה הטרנד כרגע. ואם העונה הזאת תסתיים בכישלון יותר מידיי צורב הטכניקה תישכח ותקבל בקיץ את קאפלו עם דיארה ואמרסון.

אם אתה שואל אותי איפה צריך רכש היום, ברור שאני מביא שלושה שחקני התקפה לפני שאני בכלל מתחיל לחשוב על ניאנגולאן. אני בכלל לא חושב שאנחנו צריכים רכש בקישור - הקאדר שלנו טוב ומגוון. התלונה שלי היא רק על השילוב של קאסמירו-מודריץ’-קרוס יחד בהרכב. זה שילוב הגנתי מידיי שגם לא ממש מספק ביטחון הגנתי, אלא סתם הרבה גוונים של אפור. ההצלחה בליגת האלופות משקרת לגביהם כפי שהיא משקרת לגבי כריסטיאנו - בשוטף זה לא עובד. אי אפשר להנות מכדורגל עם שלושה שחקנים תוקפים ומרסלו אחד.

גם אם לוקאס היה רע, זה עוד שחקן התקפה. אבל ברור שזידאן יחזור ליהלום.

אם שמים את “המשחקים הגדולים” בצד, שבהם היהלום דווקא דיי עובד, אז זידאן דיי מסכים איתי ובשם הרוטציה קאסמירו-מודריץ’-קרוס לא משחקים ביחד רוב הזמן. מתוך 12 משחקי ליגה הם פתחו יחד רק ב5: שני ההפסדים, התיקו בדרבי ושני ניצחונות על דפור ואספניול.

לייק 1