מחזור 5: מגרדים 1:1 מול גרנאדה בבית (אראוחו)

זה הייתי אני.
אני יודע שקומאן לא טוב, אבל אני לא מסכים ש"כל דבר" יהיה יותר טוב. אצלי בבית אני לא זורק משהו לפני שקניתי תחליף, ואני לא חושב שברצלונה צריכה קודם לפטר אותו ורק אז לחשוב על משהו חליפי.
ולגבי סוף העונה הקודמת, כבר כתבתי למישהו אחר. אם קומאן אשם בכך שהפסדנו ולא זכינו באליפות, אז צריך לתת לקומאן מחמאות על ריצה באמצע העונה ועצם ההגעה למעמד האליפות.
אני אשאל גם אותך - מה היו הציפיות שלך לפני שהעונה הקודמת החלה? ציפית לאליפות? ציפית שנשחק יפה?

המשקוף של רוברטו הוא תוצאה של תרגיל קרן.
שני המצבים של אראוחו, אחד מכדור חופשי והשני מקרן.
לוק דה יונג כתוצאה מקרן.

שלא תבין אותי לא נכון, אין בעיה בלהגביה כדורים לרחבה, ניכר שבארסה עבדה על תרגילי נייחים גם במשחקים הקודמים.

אבל אתה יודע, כשתוכנית א’ לא עובדת זה אומר שצריך לעבור לתוכנית ב’.
לטעמך זה לא מטומטם להמשיך בדרך שלא עבדה כי סטטיסטית מתישהו זה ייכנס? תפדל.
בסוף במבחן התוצאה הקבוצה לא ניצחה.

דסט שיחק בצד שמאל במחצית השנייה, הוא עשה אוברלאפ מוקדם לדפאי בגלל שהוא ימני והכניס כדורים. זו הייתה פחות או יותר דרך הפעולה היחידה. לא ניסיון לשחק לעומק, לא להניע מצד לצד בסבלנות ולחכות לפתיחה. לא ניסיונות בעיטה מרחוק.
הייתה תוכנית משחק אחת, היא לא עבדה. בדיוק פה נמדד מאמן של קבוצה לטעמי.

לא בדקתי את זה. יכול להיות שבחרתי דוגמאות לא טובות. אבל היו מצבים מסוכנים גם ממשחק פתוח.

ההגבהות זה תוכנית ב’. תכנית א’ הייתה 4-3-3 עם דמיר וקוטיניו באגפים, וזה לא צלח מול הבונקר הצפוף הזה.
וכן, זה לא מטומטם אם סטטיסטית זה ייכנס מתישהו. לדעתי מטומטם אם היו מגביהים לשחקנים נמוכים כל הזמן או מנסים שיטות של הסתברות נמוכה להבקיע שער.

אתה כאילו אומר שקומאן לא ניסה לשנות כלום. אני מבין נכון?
אבל ניסיון לשחק עם פיקה כחלוץ, החלפה של שיטה מ 4-3-3 לסוג של 4-2-4, זה לא שינוי? לא ניצחנו בסוף, שיחקנו מכוער, אבל לפחות הוא ניסה.

הזכרת את דסט. הוא היה נוראי גם בימין וגם בשמאל. אבל לא היה מישהו אחר לשים בשמאל.

זה קצת דבילי לדבר על מערכים ועל טקטיקות כשקומאן מאלתר מכל הבא ליד ללא שום הגיון ועקביות. לא עולים לשחק על הגבהות כשאין מי שיגביה ואין מי שינגח. לא עולים לשחק משחק אנגלי כשברשותך שחקנים נמוכים וחלשים. לא עוברים מ4-3-3 (שאצל קומאן הוא פיקיציה גמורה ואך ורק למראית עין) ל2-8-0. הכל כל כך אידיוטי בבארסה שלנתח את זה זה כמו לנתח שבר בקרסול כשהמטופל מדמם למוות מהעורק הראשי.

המצב היחיד שהגיע ממשחק פתוח שזכור לי הוא חצי מצב שממפיס בעט ונבלם.

החלפה של מערך לאו דווקא מסמנת על החלפה של שיטה. אני מדבר על השיטה.
ונראה לי שפשוט נסכים שלא להסכים על האם שווה להגביה את הכדור ה-51 עם ה-50 הקודמים לא היו בכיוון.

הזכרתי את דסט כי השימוש בו עשה עליי רושם שמדובר בהוראה טקטית מפורשת. הוא לא ניסה להיכנס לרחבה. אותו תרגיל בוצע שוב ושוב, דסט מבצע עקיפה, מקבל את הכדור על סף הרחבה, מעביר לרגל ימין ומכניס לרחבה. אני מתעלם לרגע מהמשחק הרע שהוא חווה באופן פרסונלי. העקיפות יכלו להתבצע יותר עמוק במגרש וזה היה מסייע לו אולי בכניסה לרחבה הוצאת רוחב לשם שינוי במקום הגבהה. ומדובר פה רק על שחקן אחד.

10 דקות לגמרי מוצדקות כי רק על בדיקת הוואר הלכו 6 דקות. ממתי אנחנו קבוצה שנהנית מהשיפוט?

מהעונה כי טבאס מאוד כועס על בארסה וריאל. תהנה מזה כל עוד אתה יכול.

דמיטרי, אני אעדיף כל דבר כי אני באמת ובתמים חושב שקומאן הוא הנורא מכל. הוא לא מלמד שום דבר את הצעירים, פשוט זורק אותם למערכה. הוא לא מקדם סגנון משחק ברסאי, הוא מקדם תוצאות. הוא לא חותך מהבשר החי, הוא עדיין משחק עם בוסקטס אלבה ופיקה יותר ממה שצריך. אלה שלושת הדברים שהכי חשובים לי-פיתוח צעירים, משחק התקפה ברסאי (לחץ גבוה, טיקי טאקה בחלק ההתקפי, מציאת חללים) והורדת הפרות הקדושות לספסל. כלום מהשלושה האלה לא קורה.

תוצאות כגון הפסד ותיקו לגראנדה בשני משחקי הבית האחרונים שלנו אולי.

ואז מה תעשה אם תקבל קומאן ב שיעשה את אותם דברים רק עם שם אחר? הוא יבוא ויקבל שוב חוזה עם שנה פלוס ושנה הבאה שוב “נחנק” עם אותו סגנון ורק בעל שם אחר.

אתה חושב שאני מגזים. לפי השמועות המאמן הנוכחי של בלגיה הוא אחד המועמדים. אתה חושב שהוא יהיה יותר טוב?

אני חושב שעם כל מאמן נגמור בין ארבעת הראשונים. אני לא נלחץ מזה. הליגה הספרדית היא מהחלשה ביותר שאני זוכר מזה שנים. הבעיה שלי זה שנתחייב שוב פעם למאמן לא מתאים ונחנק עם עוד מאמן שנוא.

מה שמשה אמר.

אני כנראה בין היחידים בפורום שלא שונא כל דבר שקומאן עושה. אני מפרשן אחרת חלק מהדברים.
למשל אתה אומר שהוא לא מפתח צעירים. אני חושב שדקות משחק מבולגנות ללא שיטה מפתח אותם יותר מאי מתן דקות בכלל. זה מה שוולוורדה למשל היה עשה.
לחץ גבוה וטיקי טאקה לא באים ביום. צריך להיות תיאום מלא, הקבוצה צריכה להיות מכונה. מה יש לקומאן? קבוצה חצי חדשה. אתמול ה 3 מקדימה היו 2 שחקנים חדשים ואחד שחזר מפציעה של שנה. המחליף גם הוא חדש. וגם דמבלה כשיחזור הוא לא בדיוק טיקי טאקה, הוא טיפש מדי בשביל זה. ברייטוויט ולוק דה יונג לא טכניים.
ואין כסף לקנות שחקנים שאיתם אפשר לשחזר את ימי הזוהר. הצעירים צריכים זמן.
כל זה מקשה על קומאן מבחינתי ומקל את הביקורת שלי. אולי גאון כמו פפ או קלופ היה יכול להוציא יותר מהסגל הזה. אבל רוברטו מרטינז, פירלו, או קונטה? אני בספק.

כמה דברים:

1. מסכים לגבי הטיקי טאקה, או כפי שקומאן קרה לו :“טיקי טאקי”. אי אפשר ללמד את כולם וצריך חומר שחקנים ספציפי בשביל זה.

2. לחץ גבוה אתה יכול לנהל יותר טוב. קלופ וביילסה ידעו להסביר את זה עם שחקנים משמעותית פחות טובים מסגל השחקנים הקיים שלנו. זה לא בלתי אפשרי, קומאן לא מסיק טוב בשביל זה.

3. לגבי אותו סגל שחקנים חדש, חלק מהדברים הם בקשות ספציפיות של קומאן. לוק דה יונג לא במקרה פה, כמו שלא במקרה פוץ’ לא מקבל דקות, ולא במקרה אין לנו ווינגרים זמינים כי קונארד,קויאדו ועוד לא אצלינו יותר. אפשר להמשיך לדבר על עונה פיננסית, והקושי בזה שאין שמות גדולים, אבל פאק קומאן לא עושה רושם שהוא באמת מנסה.

4. לו קומאן היה בחודשים הראשונים שלו בקבוצה, והיו לו פרוייקטים אחרים בהם הוא ממש הצליח והיה אפשר להתייחס אליהם כ"הנה קומאן כן יודע לעבוד ככה כשהוא מקבל את מה שהוא צריך", אבל זה לא המצב. הוא היה כישלון רציני ברוב הקבוצות בהן היה.

אני יודע שבאופן רגיל אתה נוהג להתייחס עם המון משקל למצב הכלכלי (ובצדק), אבל קומאן אפילו לא קרוב למיצוי הפוטנציאל בסגל. רוב ההחלטות שלו הן כאלה ששואבות אותנו הרחק מהסגנון שאנחנו רוצים, בין אם מדובר על בניית הסגל, ניהול חילופים ויכולת על המגרש. המצב בסגל והמציאות הכלכלית כרגע הן מבחינתי תירוץ לא מספק עבור ההולנדי.

1. לגבי לחץ גבוה אתה כנראה צודק. לא צריך תיאום עיוור בשביל זה.
    זה באופן כללי. באופן פרטני במשחק אתמול לא היה צורך בזה. המטרה היא לחטוף כדור , אבל היריבה גם ככה בעטה אותו למעלה בלי שום מטרה. איך אפשר לפתח משחק יפה נגד הדבר הזה? בהינתן הסגל הקיים, אני חושב שהגבהות אינסופיות הן הפתרון היחיד.

2. אני לא רוצה להגן על קומאן יותר מדי כי גם אני לא מרוצה ממנו. אבל עונה פיננסית היא המציאות. לוק דה יונג זה מה שיש בחינם. זה כלי נשק מאוד מסוים, כתובת להגבהות וזהו. מלבד דה יונג, אני לא חושב שבא מישהו חדש שקומאן ביקש. לא אגוארו, לא גרסיה, לא דמיר. אולי ממפיס, ואני לא חושב שלמישהו יש בעיה עם ממפיס כרגע.
    ווינגרים כמו קונראד, קויאדו וטרינקאו עזבו. בקיץ הגיע דמיר, יש לנו את קוטיניו, דמבלה היה כשיר נכון לדאז, פאטי על סף חזרה ואגוארו וברייטוויט היו אמורים לשחרר את ממפיס לאגף שמאל. אני חושב שזה מספיק ואין צורך בעוד.
    זה ש 4 מתוך 8 שחקני התקפה פצועים זאת לא אשמתו של קומאן. אם היה מחזיק 11 שחקנים על 3 עמדות בעונה פיננסית הייתי יורד עליו בגלל זה.

3. לפי ספירה שלי, קומאן נכשל ב 3 מתוך 9 קבוצות שאימן. לא כוכב ולא כשלון קולוסאלי.
    לוולוורדה היה מאזן הרבה יותר טוב, וזה לא אומר כלום.
    משוגע כמו ביילסה נכשל גם הוא בכמה מקומות, ועדיין נחשב לעילוי.
    אני בזמנו לא הבנתי מדוע קומאן מונה ולא מישהו עם סגנון יפה. אבל אני מסתכל על ההווה ועל העתיד. מבחינתי קומאן עוד לא הוכיח ש"כל דבר" במקומו יהיה יותר טוב. מישהו פה חושב שאני בתור מאמן אהיה יותר טוב?

יכול להיות שקומאן יכול להוציא יותר מהסגל הזה. אני אפילו נוטה להסכים. אבל האוהדים רוצים פתרון מיידי, לא מוכנים לחכות עד שהוא מנסה להבין מה יש לו, צועקים ריקי-ריקי-ריקי , וכל זה תוך כדי טיקי-טאקה ומניטות.
אצל רובם קומאן כבר מחוק, לא משנה מה הוא יעשה. אצלי עדיין לא, אני נותן לו עוד שבועיים.

אז אתמול במשחק הפתרון היחיד מול ההגנה האימתנית של גרנדה הייתה להגביה לרחבה? למה בעצם זה עדיף מפשוט לשחק את המשחק של בארסה? כי דסט ובלדה הם מגביהים בחסד? או כי דמיר וממפיס הם נוגחים בחסד? זה פשוט קשקוש…

קבוצה עם מרכז מגרש עלוב שמאפשרת לנו לשלוט בכדור אם אנחנו רק רוצים… יש לנו שחקנים שזה הלחם שלהם להוביל כדור ולשנע אותו בחכמה (בוסקטס, דה יונג, ריקי, סרג’י רוברטו, ממפיס ואפילו קוטיניו) שזה פחות או יותר היתרון היחיד שעוד יש לנו.

ומה קומאן עושה? מבטל את כולם ומשחק על הגבהות של דסט לאראוחו ופיקה… לא יכול לספור כמה שחקנים הוא מבטל בזה… מבטל את הבלמים שעסוקים בלנסות לכבוש, מבטל את הקישור ואת השחקנים היצירתיים ומשחק על דסט שהוא בערך החוליה הכי חלשה בכל הרכב שלא נעמיד.

ליאור, אני חושב שאתה מגזים עם השיפוט לשחקנים צעירים, שהוכיחו שהם יודעים לשחק כדורגל תחת מאמנים אחרים, והגיעו לקבוצה שבה המאמן מסרס אותם והם בסה"כ אבודים.

אפשר לשאול מיהם אותם שחקנים צעירים שהוכיחו שהם יודעים לשחק?

דסט, אראוחו, דמיר, פדרי, דה יונג, אריק, כל אלה שאני רואה שאתה לא מחבב :joy:

אראוחו ואריק - מחבב מאוד. יש להם מה לשפר. נאלצנו לתת להם מהר מידיי חולצת הרכב וללכת שבי אחריהם (ליטרלי) אבל בסך הכל אני מאוד מרוצה משניהם.

פדרי- אחלה שחקן חילוף לריקי. קצת אפור ולא אפקטיבי ולא פיזי ולא מהיר אבל כן יש הבנת משחק לא רעה ובקבוצה מתפקדת היה יכול להשתפר מאוד. חוסר הגיון מוחלט בהפיכתו לשחקן הרכב.

דסט - שחקן שלא יכול לשחק כמגן בשום קבוצה מהטופ. אין לו שום דבר למכור. שום איכות מיוחדת. הנתונים שלו ממש לא מתאימים לשחקן כנף והוא ממש אבל ממש לא ולא יהיה ברמה של בארסה.

דמיר - מוקדם מידי אבל לא רואה בו כלום. סיכוי שדעתי תשתנה. אתמול הוא היה חסר תועלת לחלוטין והוא עושה טעויות מפגרות.

דה יונג - אחלה שחקן. ראקי משודרג. אבל… מאייש את התפקיד הכי חשוב לסגנון המשחק הברסאי והוא צנח לתוכו מהר מידי. נוסיף לזה חוסר תפקוד קבוצתי וזה מתכון לבעיות…

יש לי בעיה גדולה עם המסלול המקוצר שאנחנו כופים על הצעירים. מכניסים אותם כשהם לא בשלים לתוך קבוצה שלא מתפקדת. אני גם לא רואה שום מגמה חיובית בהתפתחות שלהם. אם כבר להפך.

שכחת את מינגסה שבעיניי יתפתח לפלופ גדול.

הרבה זמן לא כתבתי פה, ובכלל התכנון שלי לפוסט היה לעשות איזו השוואה מעמיקה בין פדרי לריקי (תשאלו את ליאור), פשוט באמצע איסוף הנתונים נשבר לי.

עובר פה על התגובות, די נאמר הכל אבל להגיד שמה שאנחנו רואים זו עונה פיננסית - בולשיט טהור. קשה לנו אוהדי בארסה להרים ציפיות אל ממדי האסון שהנחית ברטומאו המושחת אבל לשחק כדורגל כשהשלם כמעט מגרד את סך חלקיו (הנוכחיים) זו הדרישה הכי לגיטימית בכל קבוצת כדורגל בעולם, בכל רמה, ובכלל בכל קבוצת ספורט. כשהתלכיד לא מתעלה על סך החלקים זה סיפור אחד, אבל כשהוא מוריד לכל שחקן ושחקן כל כך הרבה אתה יודע שלא מתפקד זה אנדרסטייטמנט למערך האימון.

ומילה אחרונה, יסלחו לי אוהדיו של לאפורטה עד עכשיו התנהלות חובבנית. כן ברתומאו, ברתומאו, ביבי, שוב ברתומאו, בלה בלה בלה, הוא כבר לא נמצא חצי שנה ומה שעשה לאפורטה לא שווה בשבילי האוהד כלום כרגע. לא מצא דרך להשאיר את מסי (חטא לא נסלח), לא עשה שום החלטה נכונה לגבי האימון - גם כשלא מצא מחליף נורמטיבי בתואנות שווא שצ’אבי לא מוכן (חרטוט בלבל הכי גבוה של זלזול בנו האוהדים) וגם כל הפסטיבל שהוא עושה עם קומאן. לא מתאים לך - תעיף. העברת הכביסה לבחוץ מחליאה אותי.

הודעה מרגשת וכיף לראות אותך פה. אבל טיפה מפריע לי “אוהדי לאפורטה”. כולנו אוהדי ברצלונה פה לא לאפורטה.

ברוך שובך!

ממש לא מסכים איתך קאובוי, העבודה של לאפורטה בקיץ מעולה.
מסי? באמת מה רצית שיעשה,לא היה שום סרט שזה יגמר אחרת.
קומאן? שאין כסף לשלם פיצויים לא ממהרים, כעת החבל נמתח ונראה שאין ברירה אבל זה לא היה המצב בקיץ.
אף אחד לא רצה את קומאן אבל אף אחד לא ממהר לשלם לו מה שאין.

אני חושב שאפילו לאפורטה וחבורתו הצליחו להבין שהם נכנסו לתפקיד כמה המועדון בבור כלכלי עמוק, לך תוציא מועדון מבוץ של מיליארד יורו חובות, זה בטח לא קורה בחצי שנה.

באמת ולא בתמים חושב שאף אחד לא יכל לעשות עבודה טובה בקיץ במצב המועדון כמו לאפורטה.

ברור שתמיד יש טעויות, אין מושלם אבל ז’ואן לאפורטה לטעמי הוא המתנה הכי חשובה שהגיע לבארסה בשנים האחרונות והזמן עוד יראה את זה.