מחזור 5: מגרדים 1:1 מול גרנאדה בבית (אראוחו)

לאפורטה הוא אשף תקשורת עם כריזמה לא נגמרת. כשאתה מתחיל כל כך גבוה הסיכוי שלך לטאטא פאשלות הוא כמעט אינסופי (לא אפתח את הנושא כי זה וואחד אוף טופיק, אבל אובמה זו הדוגמה איך אפשר למכור פאשלות בצורה של דיבורים), אבל לאפורטה לא חף מטעויות, בקדנציה הראשונה, בשניה ובשלישית - בה אתמקד.

על הנייר פונט התאים עשרות מונים. בנה נבחרת הרבה זמן לפני, רעיון ברור כולל ידע מקיף על ההתנהלות הבזויה של הנבילות לפני. לאפורטה על גבול ה ‘עשה טובה’ להתמודד, היעדים היו ברורים, מסי, התאוששות כלכלית, קרופיזם, ואם הכל יעבוד כשורה גם הצלחות בשורה התחתונה.

הוא נכשל עם מסי. ביג טיים. מסי זה בארסה או הרבה מעבר, מסי זה הסיפור הכי רומנטי יחד עם היחודיות האינסופית שלו אישיותית וכדורגלנית. על מסי נלחמים גם במחיר הפסד כי מסי שינה את מועדון הכדורגל הזה לנצח. החוזים הכי מסובכים בעולם הספורט נמצאים בפוטובול. לא אכנס לזה בפרוטרוט אבל תמיד יש מה ואיך לעשות. לאפורטה יכל לעשות יותר עם הרבה מאמץ אך החליט להרים ידיים. והחטא הגדול שלא היה לו PLAN B למקרה שטבאס הזבל יתקע מקלות - מה שקרה. בסוף איש שאין לו שום אינטרס במסי אשם…

הוא נכשל עם מציאת מאמן. ברור לכולם שאין לו מילה אחת עם קומאן עוד משנה שעברה כשהג’ינג’י הדפוק הרס אליפות. ברור לכל העולם ואשתו שאתה לא מעיף את המאמן לפני שאתה יודע מי הבא בתור שיאייש את העמדה. הוא לא מצא, ובגלל זה אנחנו תקועים עם קומאן. לא כסף ולא נעליים (גם, אבל לא הסיבה העיקרית) - זה מה שהוא רוצה שאתה תחשוב.

הוא נכשל עם הקרויפיזם. לעלות ילדים מהלה מאסיה בלי הכוונה זה לא קרויפיזם זה לזרוק אותם לאש ובטח שלא כך הם יתפתחו. ריקי שהכי מוכן לא מקבל דקה כשסטטיסטית הוא תורם המון בדקות שהוא שיחק. ולא סטטיסטיקה ילדותית של גול+אסיסט אלא קצת יותר רצינית כמו מסירות קדימה, מסירות בשליש המגרש האחרון, מסירה למצבים מסוכנים והכל פר 90 דקות.

תוצאות? אמרת היטב שעתיד ידבר. ברור, חתכנו בבשר החי ובעתיד הקרוב כבר נראה אוויר כלכלי. אבל אם זה עלה במסי מחוץ לכותלי הקאמפ נואו - בשבילי זה כשלון. זה הרבה יותר קל ככה…

@mos56
אני לא מקטלג אף אחד, אני פשוט מאוד מעריך את לאפורטה על מה שהוא עשה אבל יודע להגיד גם ביקורת.

דבר אחד אני לא מסכים וזה לגביי ההישארות של מסי. אף אחד לא היה נותן לפונט כסף חינם בשביל להשאיר את מסי, וכטאבס מבשל סחיטה כזאת שתתקע לברצלונה את הצורה למשך 50 שנה קדימה אני לא רואה תסריט בו פונט משאיר את מסי מבלי להיכנע לדרישות של טאבאס.

כולם רוצים שמסי ישאר, כולם רוצים שקומאן ילך הבייתה כולם רוצים להחזיר את המועדון למסלול. ההבדל הוא הכסף. הואיל ואין מועמד שיכול לייצר כסף יש מאין אני לא רואה מישהו שהיה מתנהל עם זה אחרת מבלי שזה היה עולה לנו המון במישור אחר.

אין לי שום דבר נגד פונט, והייתי סבבה אם זה שינצח את הבחירות, אבל אני לא חושב שהוא היה עושה משהו אחרת. בארסה הפכה למכונית שנוסעת 200 קמ"ש כשעוד 100 מטר היא עומדת להיכנס לקיר. יש גבול למה שניתן לעשות בשביל להציל אותה ולשמור שהכל יהיה אידאלי.

אומנם לנו ה"אוהדים הפשוטים" לא אכפת מעיניינים פיננסיים, אבל זה ההבדל בין מועדון שפושט רגל מועדון שיצליח לסחוב הלאה. כרגע לצערי האספקט המקצועי בשוליים, כי אין משמעות להשאיר את מסי ולהביא מאמן בקליבר גבוה ולשלם לקומאן פיצויים כשאנחנו לא יכולים לפתוח את העונה לאור הדרישות החדשות של טבאס.

ליפול על לאפורטה בבאלגן הזה…

Talk about killing the messenger

נדב הבעיה היא שכשקונים מלאפורטה את כל הטיעונים מן הסתם הוא יצא זכאי… אלה הטיעונים שלו שנועדו להגן עליו. הבעיה שלו לא הייתה עם 50 השנים הבאות אלא עם הסופרליג. וכן אם הוא היה חותם מסי היה נשאר, על המשמעויות הכלכליות החיוביות שבדבר וכמובן הסמליות, שלא לדבר על העובדה שהנוכחות של מסי הייתה מונעת את הבזיון הנוכחי של הגבהות מול גרנדה עם דסט ואראוחו.

בינתיים אני לא רואה שבארסה מרויחה משהו מאי החתימה על ההסכם… איפה הכסף? אם ההסכם עם הcvc כל כך גרוע ולא חתמנו עליו אז איפה הכסף מזכויות השידור? הרי אם לא חתמנו על הסכם מגביל סימן שאנחנו חופשיים להרויח מיליארדים לא?

ואני גם לא קונה את טיעון ה’לא ידענו שהמצב כל כך גרוע’. יש לי הרגשה שפונט כן ידע. ואם לאפורטה לא ידע מה המצב מה הוא מבטיח לנו הבטחות?

אני לא נופל, אני מבקר אותו. ככה זה אצל סוג אנשים היום בעולם, כשהם ננעלים על מישהו הוא או זכאי לעולם או חייב לעולם. לדוגמה פה בכל סיטואציה איכשהו לאפורטה יוצא גדול ואנחנו אוכלים חרא, פעם זה טאבס, פעם זה קומאן, פעם זה ברטומאו, אז אני חושב שגם אדון לאפורטה אשם בחלק מהדברים.

נורא קל להיות פונט.
אתה מדבר, אתה מלהיב, אתה מבטיח…מה קרה בשטח מאחורי הקלעים, לא הרבה…פונט חוץ מלשבת בתוכניות רדיו וטלוויזיה לא התקדם בשום תוכנית שלו מעולם.

להיתקע עם חוזה זכויות שידור ל-40 שנה לא כלכלי ומשעבד וזה לא שווה שום שחקן, כן גם מסי…זה חרא זה רע זה המצב.

ליאור רק כאשר האנשים של לאפורטה נכנסו לתוך הספרים והדוחות שהם לא יכלו לראות ולדעת מבחוץ הם גילו עוד בורות כלכליים ולכן הגיוני שתוכניות השתנו.

שלא ישמע שאני מקבל כל מה שלאפורטה אומר כסלע, צדדים שלו וטעויות שלו בטוח יש אבל כולנו יודעים שומעים ומגלים כל פעם מחדש כמה עמוק הבוץ שתקע אותנו הנחש וזה בוץ שממש קשה לצאת ממנו, על גבול הטובעני.

בכל הנוגע לסאגת מסי, אולי אני נאיבי/נואש אבל חוץ מההסכם עם cvc היו עוד אופציות. אין מצב בעולם שאשכרה הכינו תוכנית יפה ובנו על הסכמה של אחד שלא מעניין לו בשיט ההשארות של מסי בליגה, אם הביאו את זה לכדי מצב כזה לא טאבס אשם אלא לאפורטה אשם. לתת אחריות כזו על הפאקינג עתיד של מסי לאדם כזה? Wth?

הכינו תוכנית, רק אחת!!! ואח"כ כשהיא לא עבדה אומרים טבאס. עצוב לי אבל זה לא היה בוער אצל לאפורטה להשאיר את מסי. מסי הוא עול כלכלי והיה הרבה יותר קל לצאת לעתיד כלכלי בלי התיק שנקרא מסי. בלתי נסלח בעיניי

שמעו, צריך לזכור שמדובר בלאפורטה. זה עדיין אותו אוהד נלהב שהפך את ברצלונה לאימפריה שהייתה שבנה הכל בצורה מושלמת-מרכישת שחקנים כמו רונלדיניו, דקו ואטו, עד הנחלת ההסתמכות על שחקני הבית והשקעה מטורפת בלה מאסיה, ועד הבייצים לחתוך בבשר החי וללכת עם פפ גורדיולה. אז אם אני מסתכל על העבר, הוא אחד האחראיים הבלעדים למה שהיינו ב17 שנה האחרונות.

לאפורטה נכנס לחתיכת בור ואני לפחות מרגיש צורך להודות לו. אני לא שותף להרגשת “להשאיר את מסי בכל מחיר!!!” כי לא האמנתי בזה גם בעבר, אני כן חושב שללאפורטה היו שיקולים כלכליים נטו טהורים והוא לא יכל להשאיר אותו. אין לי ספק שלא היו לו כוונות זדוניות ואישיות כמו רוסל או ברתומיאו. אני לא יכול להשוות את זה לפוטבול כי אני מאמין שההתנהלות היא שונה

אני מאוד אוהב שהוא מההתחלה הראה את הדלת לשחקנים שמקצועית כבר לא היו טובים וכן ניסה למצוא להם קבוצה, ואם לא העונה אז עונה הבאה הם בחוץ. אני כן שמח שהוא השיג לנו הלוואה שתאפשר לנו מרחב תמרון. אני כן שמח שלמרות הכל הוא הצליח להנחית פה בלם וחלוץ מהדרג הגבוה. את זה אי אפשר לקחת ממנו. בעיניי, הוא סוג של מוציא מים מהסלע, ואני אשפוט אותו עוד שנה שנתיים ולא עכשיו. אם הוא יוכל כלכלית לפטר את קומאן ולהביא את טן האח זה יהיה מדהים.

אילו אופציות? למה אתה חושב שחייבות להיות עוד אופציות? לפעמים אתה עם הגב לקיר ואין לך ברירות. לאפורטה לא נתן לטבאס להיות האופציה היחידה, הוא באמת היה האופציה היחידה בגלל המצב הכלכלי. אם טבאס היה יכול הוא היה עושה את אותו דבר למדריד, כל מה שמעניין אותו זה לעשות הכל כנגד הסופרליג, הבעיה שלריאל אין בעיות כלכליות כמו של בארסה (בלשון המעטה) ככה שהוא לא יכל להחזיק אותם בביצים (גם אין להם איזה מסי). אותנו הוא יכל לסחוט והחליט לסחוט.

אני אישית נותן המון קרדיט לברתומאו, אני חושב שהוא לא טיפש. הוא זרע הרס בצורה חכמה ושיטתית שבאמת השאירה אותנו במצב עדין מאוד. בגלל זה אני חושב שלא משנה מי היה נבחר, לחשוב כלכלית גם במחיר של פגיעה מקצועית היה מתבקש בקיץ הזה. רק לראות את החוזה של קומאן עוזר להבין כמה ברתומאו רצה לתקוע אצבע בעין לנשיא הבא ולקבוצה בכלל.

מבחינתי אי אפשר להגיד שברתומאו כמעט גרם לנו לפשוט רגל מצד אחד ואז לבקר את לאפורטה שעשה מהלכים כלכליים נטו מצד שני, מה שקורה עם לא מעט אוהדים ברשתות השונות. לאפורטה טוען שהקיץ הפיננסי הזה נתן לנו אוויר לינואר ולקיץ הבא, בואו נראה מה הוא יעשה עם זה ואז נוכל להתחיל לשפוט אותו מקצועית.

דר"א להגיד שלאפורטה לא חתם על ההסכם עם CVC רק בגלל הסופרליג לא בהכרח נכון. ההתאחדות הספרדית (!) הוציאה מכתב רשמי על כך שיש מצב שההסכם לא חוקי, ובינתיים לא ראיתי את טבאס ממהר לפרסם את פרטי ההסכם, מעניין למה. אם וכאשר ההסכם יפורסם נהיה יותר חכמים בנוגע לשאלה למה לאפורטה לא חתם.

כרגע הביקורת היחידה שיש לי כלפי לאפורטה זה הפיטורים של פימי וההתנהלות השכונתית עם קומאן.

אני רק רוצה להגיד לגבי פונט ובתור אחד שמחבב אותו (למרות התמיכה שלי בלאפורטה) שכל התוכנית שלו התבססה על “צאבי צאבי צאבי”

בנוסף הוא גם נתפס שהוא שיקר בצורה טיפשית למדי לגבי צאבי וגורדי קרויף… (אמר שיש להם בלעדיות איתו).

לפונט אין שום תוכנית כלכלית ברורה שמראה איך אפשר להשאיר גם את מסי וגם לשמור על יציבות כלכלית. אני לא מאשים אותו כי זה לגטימי מצידו עכשיו להיות “החכם בדיעבד”, .יש לו גם את הלוקסוס שלנו יש, בתור “גיבורי מקלדת”. אבל אם פונט היה נבחר, ולצורך העניין הוא בתור איש עסקים ממולח, גם הוא היה טוב מאוד מבין שהוא לא יכול לקבל את עיסקת הסחטנות שטבאס העמיד מולו. אז הוא היה מקבל את אותה החלטה שלאפורטה קיבל. ואז היו מתגעגעים ללאפורטה.

ההסכם עם cvc הוא נוראי, אוקי, אתם חושבים שלאפורטה משקר, אז למה טבאס מסתיר מידע לגביו?

אני השלמתי שמסי גדול מהמועדון ברמה הספורטיבית והמקצועית. אבל מבחינה כלכלית fuck no. אם זה המועדון או מסי. אני בוחר בברצלונה.

לאפורטה עושה טעויות. הטעות הכי קשה מבחינתי, זה הפיטורים הלא צודקים של פימי. והוא גם מתנהל בצורה שערויתית מול קומאן. אתה רוצה לפטר אותו? תפטר. אתה רוצה לתת לו גיבוי תן לו גיבוי אבל תפסיק להתנהל כאילו אתה על הגדר ומפרשן את העסק. תגלה מנהיגות.

אבל שאין כסף ללאפורטה בקיץ לפטר את קומאן. אז מה הוא יכול לעשות ? לפטר אותו ואז לקבל בראש בבית משפט?

אני יחזור על מה שכתבתי לליאור. אני ישפוט את לאפורטה בעוד שנה שנתיים. לא עכשיו. לצפות מלאפורטה שיוציא את ברצלונה מהתהום שברתומאו ורוסל השליכו אותה אליו ובתוך זמן של חצי שנה זה פשוט חלומות באספמיה. זה לא קורה בעולם האמיתי.

ואפשר לזלזל בדברים החשובים שלאפורטה עושה עכשיו וזה היצוב הכלכלי שלנו (המשכורות שלנו ירדו מ120 ל85 אחוז אם אני לא טועה) אבל בעולם האמיתי זה מה שיחזיר אותנו לשפיות. ויאפשר לנו עוד שנה שנתיים לחזור להיות קבוצה תחרותית.

אני מבין את הביקורת נגד לאפורטה ומסכים עם חלק קטן ממנה. אבל באמת שזה לרוב “להרוג את השליח”. תשפטו אותו בעוד שנה לא עכשיו.

עצוב לי במיוחד שצמד הפושעים האמיתי שאחראי למצב של המועדון יושב עכשיו בבתים שלהם וצוחקים “הצלחנו להחריב את ברצלונה ולצאת מזה נקיים”

לאפורטה וזה באמת לא מובן לי, חייב לתבוע אותם בבית משפט. זה עוד ביקורת שיש לי עליו.

אני חושב שדווקא בדיעבד יש לכם מזל רב שלאפורטה נבחר ולא פונט. ייתכן מאוד שבפני הצומת של טבאס/מסי/CVC פונט היה פועל אחרת, ולא כי הוא חושב שזה הדבר הנכון לברצלונה, אלא פשוט כי לפונט בשונה מלאפורטה אין עבר מפואר והקרדיט שלו לאבד את מסי היה נמוך בהרבה.

ללאפורטה יש הרבה יותר על מה להסתמך שאנשים יבינו שאם הוא איבד את מסי זה כי לא הייתה לו ברירה, ולכן יכל אכן לעשות את מה שנכון לבארסה.

ליאור, טיעון לוקה מאוד, אתה יכול יותר מזה. כל הבעיה עם ההסכם הייתה שעבור תמורה קטנה בטווח הקצר הוא היה דופק לבארסה תמורות גדולות בהרבה בטווח הארוך. בהגדרה, אתה לא יכול אחרי כמה חודשים לשאול “איך זה שבינתיים רק הפסדנו מאי חתימה”. זה בדיוק הקטע של טווח קצר מול טווח ארוך…

קצר מזכיר לי את סוג הלוגיקה של אנשי שמאל כלכלי בטיעונים שלהם. ואז אני נזכר עם מי אני מדבר :kissing_heart:

תבדילו בין הטענות שלא נמחזר מים.

ליאור טוען שCVC לא כזה גרוע. ייתכן, אין לי מושג

אני טוען שהיו עוד אופציות. אין דבר כזה בשום חברה כל כך גדולה (שווי מעל מיליארד) שאין מוצא - השאלה כמה הוא קשה. לאפורטה בישל תוכנית אחת שעל הנייר כנראה הייתה טובה חוץ מזה שהיא עמדה על כרעי תרנגולת - מה שקרה לבסוף שהתרנגולת קרקרה ואז היא גם אשמה שהיא תרנגולת.

יש כל כך הרבה אינטרסים שמועדון כדורגל ברצלונה ימשיך לתפקד מאשר יכריז על פשיטת רגל, חברות עם בור עמוק יותר יצאו ממשברים - רק בקייס דידן כל אחד נהיה כלכלן ומבין את הבור ולמה לאפורטה היה חייב לוותר על מסי או ליפול לשלשלאות ה CVC ל 50 שנה. וואלה, לא קונה את זה יש הרבה אפור לשחק אבל לאפורטה מצייר את זה שחור ולבן.

פונט אולי לא היה עם נסיון והכל אבל הוא בא מוכן. להגיד הוא היה מצליח יותר או נכשל יותר זה לשחק בנדמה לי. אבל הוא התכונן כראוי גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה מקצועית. לאפורטה הצטרף מאוחר והספיק הרבה עם הנסיון והכריזמה, זה לא הופך את פונט לליצן ואני מניח את הפוליטיקה המלוכלכת שהגיעה לשיא ממש לפני הבחירות. אגב, פונט איש עסקים מצליח, קשה להגיד שלא הקיף את עצמו בנבחרת ראויה כדי להתמודד כלכלית עם הירושה.

ופה הבעיה, אי אפשר לבקר אדם שהוכיח נאמנות לסמל לעולם? ומי אמר שיש קרדיט לאבד את מסי? בעיניי אין. ובעיניי הוא אשם בזה למרות שההפסד של מסי בעיניי הוא לא מקצועי (בוא, לא יכולנו להעמיד לו קבוצה מנצחת תוך שנתיים - מה שמגיע לו, גם הגיל רק מטפס למעלה) אלא ערכי ומנטלי. זה כמו לעשות למועדון רילוקיישן - השחקנים אותם שחקנים, הסמל אותו הסמל אבל נתקת אותו מהיסוד ומהשורש.

מהן התמורות הגדולות בטווח הארוך? מה בדיוק בארסה יכולה לעשות עם זכויות שהן מלכתחילה לא שלה? אני מבין על מה לאפורטה ויתר. מה שאני לא מבין זה לא מה הוא לא מפסיד אלא מה הוא מרויח?

למה הזכויות הן לא שלה? לא עוקב.

כי כשקונים את זכויות השידור של לה ליגה לא קונים אותן ישירות מהקבוצות. המשחקים של ריאל ושל בארסה ממשיכים להיות משודרים בone לצורך העניין. איפה הכסף?

העניין עם מסי די פשוט, הוא לא קשור לכלכלה הכללית של המועדון הוא קשור נטו למשכורות, לכן לא צריך להיות כלכלן גדול כדי להבין כמה ברירות (או יותר נכון חוסר ברירות) היו לבארסה. את ההכנסות של עונה שעברה אך אחד לא יכול לשנות רטרו ואת העובדה שהמשכורות היו כל כך גבוהות גם לא. גם אם לאפורטה היה מביא עוד כסף מבחוץ זה לא היה עוזר לנו בתחום המשכורות. שוב אתן קרדיט לברתומאו שנתן לכל כך הרבה שחקנים שכר כל כך לא שפוי שגורם לכל קבוצה להירתע מלקנות אותם, ולרובם לא להיות מוכנים בכלל לחשוב על קיצוץ במשכורת (היחידי שבאמת מעדיף כדורגל על פני הכסף זה פיאניץ’).

טבאס לא היה מוכן להתגמש, מסי לא היה מוכן להישאר תלוי באוויר ולקוות לנס (בצדק כמובן) וזאת התוצאה.

ממה שהבנתי מדובר במכירת 10% מזכויות השידור ל- 50 השנים הקרובות.
אז הכסף בחלקו הקטן מאוד מאוד כבר פה, ובחלקו הגדול מאוד מאוד ימשיך להגיע ב 50 השנים הקרובות.

לא הבנתי מה אתה בדיוק רוצה לראות בנוגע לכסף מזכויות השידור? שנקבל עכשיו את כל ה 10% שאנחנו אמורים לקבל על פני חמישים שנים? למה? מדובר על הכנסה עתידית שאנחנו אמורים לשעבד, לא על הכנסה עכשווית. לצורך העניין, מעין הלוואה.

כרגע, ממה שגלוי ומובן לנו בהסכם עם ה CVC, הציעו לנו בערך שליש מהצפי של הרווחים מזכויות השידור לחמישים השנים הבאות, אז זה כמו הלוואה שמשלמים עליה ריבית של 300%. נראה לך סביר?

אבל רגע, הסיפור לא נגמר פה. התחזית לפיה אנחנו מקבלים רק שליש מערך זכויות השידור נובעת מכך שבארסה מקבלת נכון להיות כ 160M אירו לשנה על זכויות שידור, ולכן 16X50=800M (אגב, 240X3=720M, שזה אומר פחות משליש). בפועל, אף אחד לא אמור להאמין שבמהלך חמישים השנים הקרובות הרווחים מזכויות שידור יישארו 160M לעונה. גם אם יהיו תנודות לכאן או לכאן עקב פופולריות של בארסה ושל הענף בכלל, יהיה צריך להוסיף אינפלציה של 50 שנים לתחשיב. ראה איך כל הענף השתנה בעשור מבחינת מחיר ועלויות שחקנים. אין סיבה להאמין שבחמש עשורים מחיר זכויות השידור לא יעלה פי כמה וכמה.

בקיצור ולעניין, ההפסד מרווחים עתידיים על זכויות שידור עומד נכון לעכשיו על כ 560M (כלומר עבור צפי נוכחי ללא אינפלציה בהפסד של 800M ובניקוי 240M שנקבל היום). לכמה הוא יכול להגיע? אף אחד לא יכול לדעת נכון להיום. הסכם גרוע.

ואם נדבר על שאר קבוצות הליגה, הן גם ככה לא מרוויחות מזכויות שידור הון עתק כמו בארסה או ריאל. איך זה שאתלטיקו כן חתמו על ההסכם מאוד לא ברור לי.

ההחלטה של לאפורטה תיבחן במבחן של הזמן. אם בעוד כמה שנים נגלה שהוא באמת “מכר” את מסי בקומבינה עם פלורנטינו, אז אתם תהיו צודקים. אני חושב או יותר נכון “מהמר” שבעוד כמה שנים אתם תחזרו לפורום ותודו שלאפורטה צדק.

אני מסרב להאמין שלאפורטה עשה משהו בזדון. תקראו לי נאיבי ותמים ותצחקו עלי. אבל אני פשוט מסרב לקבל את זה.

מסי לא יותר חשוב מהמועדון. יש כאלו שמתבלבלים בקשר לזה. אני לא מוכן לשעבד כלכלית את המועדון בשביל לסחוט ממסי עוד שנה שנתיים ובדרך גם להרוס לו את סוף הקרירה.

נ.ב אני גם רוצה להזכיר לכולם, שכל עוד מסי היה במועדון לכולנו היה קל להתעלם מכל החורים והחיסרונות שלנו. עכשיו שהוא לא במועדון אין לנו יותר את הלוקסוס הזה. אי אפשר לעשות תהליך של הבראה במועדון ששחקן אחד “מלבין” את הכל. כל הזמן ידענו שיש לנו בעיות וחורים בסגל אבל מסי כמעט תמיד היה שם להציל אותנו ושהוא לא הצליח הפכנו אותו ל"שעיר לעזאזל" . עכשיו אין לנו את זה וחייבים להכיר בבעיות שלנו. לטוח הקצר זה רע, אבל יש בזה גם בסיס לאופטימיות. יותר אי אפשר להביא מאמן בינוני ביחד אם כל הפאוליניו של העולם ולזכות בתארים כי יש לנו את מסי…

ג’וזפה, יש אי דיוקים אבל אני לא רוצה להתעכב על זה כי זה מחטיא את המטרה: כדי לפשט - 4 שאלות פשוטות

1. כמה בארסה מרויחה העונה על זכויות שידור?

2. כמה היא תרויח בחמישים השנים הקרובות?

3. כמה בארסה הייתה מרויחה העונה על זכויות שידור אם הייתה חותמת על ההסכם?

4. כמה בארסה תרויח בחמישים השנים הקרובות אם היא הייתה חותמת על ההסכם?

165 מיליון

אף אחד לא יודע, תלוי ביותר מדי גורמים.
ב 2015 הרוויחה 140M. זה קצב של 3% תוספת בשנה, אבל אף אחד לא יודע מה יהיה הלאה.
אם נזרום עם ה 3% עליה כל שנה, זה יוצא 18611 מיליון.
(סכום של סדרה הנדסית עם מקדם של 1.03 ואיבר ראשון 165)

הייתה מקבלת 10.95% פחות, כלומר 147 מיליון .
בארסה הייתה מקבלת 260-270 מיליון מ CVC, אבל רק 15% מותר להשתמש לרכש ומשכורות. 70% זה “investment in infrastructure” מה שזה לא אומר, והיתר 15% לא ברור.

CVC תיקח לעצמה 10.95% מהתשובה לשאלה 2. כלומר 2037 מיליון.

אני מקווה שעכשיו זה ברור למה לפורטה לא חתם על זה, וגם ריאל לא.

עוד תוספת לגבי זה:

זכויות השידור של לה ליגה זה משהו נזיל. ההסכם כרגע רץ עד 2022 בשוק המקומי ועד 2024 בשוק הבינלאומי. בארסה, או כל קבוצה אחרת, יכולה לא לחתום על הסכם משותף בעתיד, ולמכור את הזכויות שלה בעצמה, כמו פעם.

אני מניח שזאת הסיבה למה בארסה וריאל לא חתמו. להן יש שוק גם בלי ההסכם של הליגה, בשונה מהקבוצות הקטנות שתלויות בהסכם המשותף. אני מנחש שבלי בארסה וריאל, הזכויות של הליגה הספרדית יהיו דומות לזכויות של הליגה הפורטוגלית למשל, שהן עשירית מהדיל של הספרדית כרגע.

כלומר כל המהלכים של בארסה ושל ריאל פוגעים בשאר קבוצות הליגה ונועדו להגדיל את הפערים בין הקבוצות ולהפוך את הליגה המקומית ללא תחרותית ולא רלוונטית, כדי שבעתיד בארסה וריאל יוכלו להשלים סופית את הבגידה ולהצטרף לסופרליג הלא ספורטיבי שרק יעמיק את הפערים ואת אי השויון.

אני לא כל כך מצליח לזהות את האינטרס שלי כאוהד בארסה בתוך המזימות של פלורנטינו… קצת עצוב לי שאנחנו הולכים אחריו. אם לאפורטה מנסה לבדל את עצמו מהליגה כדי לקבל יותר כסף על חשבון הקבוצות הקטנות (שממילא מקבלות הרבה פחות) אז אני נגד. בקיצור מתחיל לתהות לגבי ‘יותר ממועדון’… כרגע מזכיר לי בעיקר מועדון גולף סגור.

אפשר היה לנקוט בגישה אחרת… לייצר שיתוף פעולה עם טבאס ועם שאר קבוצות הליגה ולהשפיע מבפנים. לטווח הרחוק זה היה עדיף על פני ההתקוטטות הזאת שבינתיים אנחנו הנפגעים העיקריים שלה.

נ.ב. גם מבחינה משפטית אפשר היה להתנהל בצורה חכמה יותר. להוציא הבטחה של טבאס שחתימה על החוזה תאפשר לרשום את מסי, למרות חריגת השכר.