מחזור 5: מגרדים 1:1 מול גרנאדה בבית (אראוחו)

הטיעון בעייתי כי אתה טוען ש"הייתה בוודאות עוד דרך". איך אתה יודע? מי אמר? האם העוד דרך הזאת הייתה עוזרת למועדון או שהיא הייתה תוקעת אותנו עם הפסדים עתידיים כמו ה- CVC? מה שההנהלה הקודמת הייתה ידועה בו זה פיזור התשלומים קדימה. ברצלונה עםחובות עתידיים ועם גרעון גדול בגלל אותה התנהלות. רובהקבוצות מתנהלות ככה, אבל עד גבול סויים, ברצלונה במצב שהיא לא יכולה לייצר לעצה עוד התחייבויות קידמה כי היא בגרעון עצום. מרווח ה"משחק" שלך עם התשלומים קטן לנוכח החובות הללו, הירידה בהכנסות בגלל הקורונה, וכמובן הגבלות תקרת השכר של הליגה הספרדית.

לגביי פונט אני באמת תוהה לגביי התכנית הכלכלית שלו. שמעתי הרבה על להביא את צ’אבי, לשמור על מסי, אבל לא מספיק על מה הערך המוסף של הניהול הכלכלי. יכול להיות שהוא איש עסקים מצליח, אבל אם אין לך משקיע שאתה מוכר לו אחוזים מהמועדון (מזכיר שזה בכל זאת מוגדר “מועדון של אוהדים”) לא ברור לי מאיפה הוא אמור היה להוציא כסף, בטח בכמות כזאת שתספיק לכבות את כל השריפות הללו של שבירות חוזים, השארת מסי ועמידה בתקרת השכר. מה שאולי סביר שיקרה שכמו שנאמר עוד קודם- הוא מסכים לCVC, וזה משהו שכן פוגע במועדון.

זה לדעתי מתגלגל לכיוון של השקפות כלכליות, אבל זכותן של בארסה וריאל לשמור את הכסף שהן מרוויחות לעצמן. זה שהכסף של כולן עובר דרך עוד ידיים שמנהלות אותו כראות עיניהן לא ייצר איזה שיוויון מדהים שיהפוך את כל הקבוצות לעשירות ויציבות, אלא פשוט יתן לארגון צד שלישי לשמור עוד כסף אצלו (ראה ערך אופ"א). כשיש כסף כל כך גדול שמתגלגל ההשקפה הסוציאליסטית הופכת למהר מאוד לנטולת אידאליים. אני מבין את בארסה וריאל לחלוטין כשהן רוצות לשמור את הכסף שלהן לעצמן.

ליאור, גם אם אני זורם איתך על חוסר הפרגון לסופרליג, אני שואל ברצינות: האם נראה לך נכון לחתום על חוזה שאוסר עלינו להשתתף במפעל כזה בבוא היום כאשר יקרום עור וגידים?

תחליף לרגע ברעיון את הסופרליג עם ליגת האלופות. נאם היית מקבל בלב שקט נשיא שחותם על חוזה שאוסר עלינו להשתתף להשתתף בליגת האלופות בשביל להשאיר את מסי לעוד שנתיים?

ומה ההבדל?
אם תקום סופרליג שתחליף את ליגת האלופות ואנחנו נהיה מנועים מלהצטרף אליה בחמישים השנים הקרובות, אז יצאנו אידיוטים. גם במחיר המצחיק של מסי לשנתיים.

צודק. אין לי ודאות תכלס להגיד שהיה עוד מוצא. אבל גם אין לדעת שלא היה. היחיד שיכול לספר אם היה או לא זה לאפורטה. והוא הרי לא נאמן כי הוא אינטרסנט ברור.

למה אני מעריך שיש מוצא? כי אין דבר יותר מורכב מתקרת השכר הקשיחה של הספורט בארה"ב. (יש תקרה רכה לדוגמא בכדורסל עם הגלקטיקוס של לברון ושות’ ויש את הקשיחה ההיא של הפוטבול)

מתישהו כשאתה צריך להגיע לסך 53 שחקנים מתוך 91 אתה מתחיל לחתוך כולל מסחר בשחקן כשידך על התחתונה כי מנצלים את זה שאתה צריך להתפטר מחוזים. אני עוקב כבר 8 שנים ומעולם לא הייתה בעיה לרשום שחקן עם ערך גבוה על משכורת עתק תמיד יש מוצא. הקורונה פגעה בכולם ונכון שבארסה של הנחש הייתה קטסטרופלית כלכלית אבל בליגה שתקרת השכר היא בדיחה יכולנו לעשות הרבה יותר. מה יש לי מלהאשים את טאבס? זה יחזיר את מסי?

יתרה מזו, אני גם מבין למה לאפורטה לא התאמץ. זה מאוד הגיוני לא להתאמץ להחזיק את מסי ולהתפתל כלכלית ולצאת לאט לאט מהמשבר, הוא מעדיף לחתוך רצחני עונה עונותיים ואז לחזור לשוק בראבק. זו הבחירה הכי נכונה פוליטית והכי קלה, לכן יש לי חשד סביר ביותר שלא מיצו את האופציות.

אבל מסכים אתך, אני רק משער

לא נראה לי שהגעת למסקנה הנכונה.
אם בארסה וריאל היו רוצות בהיחלשות של כל השאר, הן היו דורשות נתח יותר גדול מהסכום של זכויות השידור. בארסה מקבלת 165 מיליון, ריאל 155 מיליון, והיתר 1730 מיליון. במקרה הזה השלם הרבה יותר גדול מסכום חלקיו.
אין אינטרס להחליש את הקטנות. אם זה יקרה, נהפוך לליגה הצרפתית, שם יש פער עצום בין PSG לכל היתר. מה זה עושה לזכויות השידור? העיסקה החדשה תהיה קטנה יותר מהדיל הנוכחי בגלל זה. זאת ליגה לא מעניינת, ואף אחד לא רוצה לשלם את הסכומים של הדיל הקודם.

מה שמעניין את בארסה וריאל זה ההכנסות שלהן, לא הפער בינן לבין השאר. אם תהיה סופרליג, וטבאס בטיפשותו יעיף את בארסה וריאל מהליגה, הליגה תמות.

לגבי מסי, כבר נאמר הכל. טבאס סירב לחרוג עבורו. חשב שלבארסה אין ברירה אלא לחתום עם CVC. בארסה הלכה בדרך אחרת.

זו כבר שאלה למשפטנים אבל חוזה ל50 שנים ללא נקודות יציאה? קשה מאוד לייצר חוזה כזה שיהיה תקף. מקסימום בארסה תשבור חוזה ותשלם פיצויים לcvc. או תלך על זה למשפט. הסכומים שבארסה קיבלה מתגמדים לעומת מה שטוענים שתקבל מהסופרליג אז יכול להיות שזה שווה את זה.

אני לא ראיתי את החוזה אז אני לא יודע איך ומה נוסח בו, אבל מספיקה הידיעה שבארסה די נסחטה כאן פעמיים (לפחות לפי לאפורטה ואם זה נכון אז יש לזה השלכות משפטיות גם אם אתה חותם):

פעם ראשונה: אם לא תחתמו אין מסי וזה לא שאם כן תחתמו תעמדו במגבלות אלא אנחנו ‘נגמיש’ אותן

פעם שניה: תקראו היום ותחתמו היום אחרת הלך עליכם.
.

אני לא כל כך קונה את פוזת הקרבן שלאפורטה מנסה לייצר כאן. טבאס הוא לא איש מרושע שיושב בלילה וחושב איך לדפוק את בארסה. יש לו אינטרסים משלו ולפעמים הם קצת מתנגשים עם האינטרסים שלנו ואז אפשר להתנהל מול זה בדיפלומטיה ולא ישר לעשות מהומות.

דיווחים דברו על זה שלאפורטה היה מוכן לחתום על זכויות השידור ורק כאשר הוסיפו סעיף שמונע השתתךות בסופר ליג הוא החליט לא לחתום. אני נוטה להאמין לזה.

דימיטרי, בינתיים בארסה היחידה שמשלמת מחיר על ליגה שלא קמה. פלורנטינו מתכנן על אמבפה והלאנד ואנחנו על לוק דה יונג. כל השאר התנערו ביום הראשון. בארסה יצאה מטומטמת מכל הכיוונים.

אני לא מכיר את הפוטבול האמריקאי.
האם קרה שתקרת השכר של קבוצה ירד פי 3 תוך שנתיים והיא עדיין הצליחה להחתים כוכבים?
אתה כנראה לא יודע, אבל ברצלונה גם עכשיו , בלי מסי וגריזמן , בקושי נכנסה לתקרת השכר. היו צריכים ג’סטות של פיקה ואלבה כדי לרשום שחקנים שמרוויחים רבע ממה שמסי היה אמור להרוויח.
אם יש תקדים כזה בארה"ב, אני אשמח להבין איך הם עושים את זה.

בינתיים אף אחד לא משלם על ליגה שלא קמה, גם לא בארסה.
פלורנטינו התקמצן שנים, בזמן שאנחנו קנינו את גריזמן-דמבלה-קוטיניו והיינו עם השכר הגבוהה בעולם. אז עכשיו יש לו כסף למבאפה, ועל האלנד הוא חולם כי סעיף השחרור נמוך. גם אנחנו יכולים לחלום.

תקרת השכר באירופה היא בדיחה עצובה (אהמממ פסז+סיטי+צ’לסי). היא לא קבועה לכולם אלא יחסית, מה שאומר שאתה הכי יכול לשחק עם ההגדרות ולהכניס כל מיני ‘רווחים’ לשורות כדי לעבוד עליה. תשאל את ברתומאו איך הוא עשה את זה עם עסקת המכבסה של פיאניץ. זו דוגמה קטנטנה

אני דיברתי על תקרת השכר של טבאס, לא על בית זונות של אופ"א.