מחזור 5 :: מהפך לקראת הסיום ו-1-2 גדול על ולנסיה במסטאיה

לקראת ולנסיה | אחרי הניצחון הקשה בסאן סירו, ריאל חוזרת לליגה ורוצה לסגור חשבון מחר (ראשון ב-22:00) עם מנחוס אחד בשם המאסטייה שם ניצחה פעם אחת בלבד בשבעת הביקורים האחרונים, כשהמארחת פתחה את העונה בצורה נפלאה. סימני השאלה: מי יפתח כמגן שמאלי כשמנדי עוד פצוע והאם הזאר יחזור ל-11? הכל לקראת המשחק - בכתבה שלפניכם

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי שפתחה את ליגת האלופות עם 0:1 חשוב על אינטר בסאן סירו. כעת, הפוקוס שב לליגה, הקבוצה רוצה לשמור על הפסגה ועל הדרך לנקום בוולנסיה על ה-4:1 ההזוי אשתקד במשחק הפנדלים הידוע לשמצה, משחק שאולי מחק לחלוטין את מרסלו ואיסקו. זה היה הפסד החוץ האחרון של ריאל בליגה (11 ניצחונות וחמש תוצאות תיקו). מצד שני, ריאל מתקשה מסורתית במגרש הזה. היא ניצחה שם פעם אחת בלבד בשבעת הביקורים האחרונים – מאזן נחות משמעותית מהקאמפ נואו (שני ניצחונות ושני הפסדים), מהפיחואן או הקאלדרון\מטרופוליטאנו. בספרד החמיאו לקבוצה ונכתב עליה “כמעט בלתי מנוצחת” - הפסד אחד בלבד ב-29 המשחקים האחרונים בכל המסגרות, ו-22 משחקי ליגה ללא הפסד. אנצ’לוטי מבטיח: “הקבוצה מגיעה במצב טוב ותתאושש פיזית”, אך הוא יודע שהשחקנים עייפים ועליו לרענן את השורות כפי שראינו באיטליה אז החילופים ניצחו את המשחק.

האיטלקי, תהיו בטוחים, זוכר היטב את ההפסד 2:1 בינואר 2015 כשרצף הניצחונות הבלתי נגמר נעצר על 22 הקבוצה קרסה פיזית לחלוטין משום שלא ביצע רוטציות ושחק את הכוכבים שלו עד תום. עליו למצוא את האיזון בין “הגווארדיה הוותיקה” לבין הילדים. “רוטציות חיוניות, כי יש שחקנים עייפים. רוטציות הן חובה, עלינו לשנות משהו בהרכב”, אמר האיטלקי והחמיא לוולנסיה: “היא בכושר מצוין ומאמינה בעצמה, זה יהיה משחק תובעני ללא ספק”. אז איזה שינויים יבצע המיסטר? הוא היה רוצה מאוד לקבל בחזרה את פרלאן מנדי שיסגור את הפינה בצד שמאל - מוסיף איזון בשל המהירות והעוצמה, אלא שהצרפתי ייעדר לשלושה שבועות נוספים בשל פציעה נוספת. מקומו של אלאבה מובטח, כנראה לצד מיליטאו וייתכן ומיגל גוטיירס יחליף את נאצ’ו שמילא את התפקיד באיטליה. במרכז השדה ייתכן ולוקה יסופסל ועל המשבצת הזו מתחרים אסנסיו ואפילו קמאבינגה שהצליח לתרום שער ובישול ב-34 דקות ומוסיף לנו בהצטרפות לרחבה (“כן, אני מופתע מההשתלבות המהירה על אף האיכויות שלו”). “בטח שאני מדבר עם השחקנים ומשתף אותם בהחלטות שלי, אבל טובת הקבוצה חשובה לי ולא הטובה האישית”, אמר בנוגע למצבם של איסקו ואסנסיו.

שאלת השאלות היא לגבי הזאר שלא שותף ולו לדקה אחת בסאן סירו ומאבד מכוחו. זה לא סוד שקרלו לא ממש שבע רצון ממנו. במשחק נגד סלטה הוא היה פעיל אך הוא עדיין לא מצליח להיות מכריע ו-ויניסיוס עקף אותו בסיבוב. כעת, אין צורך בלוקאס ההגנתי יותר, והבלגי עשוי לקבל הזדמנות בכל זאת. “בכנות, אדן הזאר לא נמצא ברמה שאותה כולם רוצים לראות ממנו. הוא לא שיחק כי הייתה לו אי נוחות קטנה בברך. נראה מה יקרה, הוא ישתפר, עלינו להשתפר בשל פציעות העבר ואי אפשר לתת לו שני משחקים ברציפות. אני רואה אותו בטוח וכולנו מקווים שיחזור למצבו הטוב ביותר”. המאמן נשאל גם על רודריגו שלא היינו מהמרים שיפתח: “הוא ההווה והעתיד של ריאל. אני רואה חלוץ מסוכן שיכול לשחק גם בכנף וחד מאוד ליד השער”.

ההתקפה שלנו תתבסס שוב על המהירות של הברזילאי שגם במשחק לא יציב נגד אינטר הוכיח כמה הוא מסוכן (“אני לא קוסם, עליי לתת לשחקנים ביטחון לבטא את עצמם”, אמר בקשר לקשר הכנף והוסיף: "האם הוא יוכל להוביל את הקבוצה? זה תלוי באופי שלו, בניסיו שיצבור ובכריזמה, הוא עשה זאת נגד לבאנטה), ובעיקר - ועל הכושר של בנזמה, השחקן הלוהט באירופה – תרשמו היטב – שאוהב לשחק נגד ולנסיה. אולי הוא התרופה נגד נאחס המאסטייה. רק נגד שתי קבוצות הוא כבש יותר (12 שערים), החלוץ הרשית בשלושת ביקוריו האחרונים במאסטייה ובסה"כ יש לו שישה שערים בחמשת המשחקים האחרונים נגד ולנסיה. בנזמה הסתפק בשישי באימון בחדר כושר בלבד אך לא יוותר על המשחק הזה, וגם לריאל אסור, בטח לאור איבוד הנקודות המפתיע של אתלטיקו.

Los jugadores del Madrid celebran el gol de Rodrygo en San Siro

אחרי הניצחון בסאן סירו - חוזרים למאסטייה

בהמשך תיערך מסיבת העיתונאים של אנצ’לוטי

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, דויד אלאבה, מיגל גוטיירס (נאצ’ו)| קאסמירו, פדה ואלוורדה, לוקה מודריץ’ (איסקו)| רודריגו (אדן הזאר), ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב ולנסיה?

ולנסיה מגיעה למשחק כשהיא אחת ההפתעות הנעימות העונה בספרד. מי האמין שהעטלפים, אחרי עונה גרועה מאוד אשתקד (סיימה במקום ה-13) וקרב עיקש בין הקהל לבעלים– ידורגו במקום השני בטבלה אחרי ריאל, עם עשר נקודות מתוך 12 – המאזן הטוב ביותר מזה שבע שנים, ולא פחות מתשעה שערים. לוח המשחקים לא היה קשה במיוחד אך זה לא משנה – הקבוצה של חוסה בורדלאס, שקיבל אתגר חדש ומשמעותי אחרי שנים בחטאפה – לא רק מנצחת, אלא גם מרשימה. העטלפים שפתחו עם 0:1 על האקסית של המאמן, הביסו את אלאבס בקלות (0:3) וחגגו רביעייה באוססונה. בספרד כתבו על “ולנסיה שהשתנתה ב-180 מעלות” ויש לה מהקשיחות שאפיינה את חטאפה אך עם איכות והצלחה באיזורים המסוכנים ליד השער. “עם בורדלאס חזרנו להיות ולנסיה”, ניתח בצורה יפה הבלם גבריאל פאוליטסה.

קרלוס סולר בן ה-24, שערך הופעת בכורה גם בנבחרת ספרד – סוחב את הקבוצה על הגב (שלושה שערים העונה ו-12 אשתקד) ואולי גם גונסאלו גדש (שני שערים) שהחל כקשר כנף ומשחק כחלוץ שני - יעמוד סוף סוף בציפיות הגבוהות שתלו בו. הקשר אמר שהוא רואה את עצמו בוולנסיה למשך כל הקריירה, לא מובן מאליו עם מה שקרה למועדון הזה, ומצפה כבר להארכת חוזהו שעל הפרק. בזמן שסולר כבר חושב על חגיגה יוצאת דופן, לפי הדיווחים בספרד, אם יכבוש. המגן חוסה גאיה, שחקן חשוב מאוד, ימשיך לעשות צרות בצד שמאל. הוא הסתפק במחצית אחת בלבד נגד אוססונה ונעדר מתחילת האימונים השבוע אך הוא מוכן ומזומן למשימה הגדולה: בינתיים, המאמן בורדלאס ירצה לשבור מנחוס ענק.

מאז מרץ 2018, כבר 1,295 ימים שהקבוצות שלו לא כבשו נגד ריאל מדריד. “המאמן הצליח להחיות את ולנסיה, ללא ספק, אך האם זה יעזור כשההיסטוריה שלו נגד הבלאנקוס כל כך רעה?”, תוהים במארקה. השלב הבא מבחינתו הוא לנצח את ריאל מה שלא עשה בשמונת משחקיו כמאמן חטאפה. ולנסיה אגב אמנם הפסידה רק בארבעה משחקי ליגה בבית אשתקד, אך עם מאזן של 32 נק’ קשה להגדירה בהכרח כקבוצה ביתית מובהקת. היא נכנעה לברצלונה, לסביליה ולאתלטיקו מדריד. בחזרה לפן המקצועי, האקס דניס צ’רישב צפוי להחמיץ את המשחק ובלי קשר ייתכן ויונוס מוסא היה מועדף על פני בכל מקרה כדי לתגבר את מרכז השדה. שימו לב גם לאיש שבשער שם ימשיך גיורגי ממרדשווילי שהצטרף הקיץ והפתיע עם יכולת טובה. הוא משאיר על הספסל את סילסן ודומנש. “הוא גבוה כמו קורטואה ולכן לא מעט רואים בו כיורשו, בינתיים הוא נראה נהדר”, פרגנו בתקשורת הספרדית.

בורדלאס, שסביר להניח מכיר את המספרים, צנוע יחסית אך לא מפחד מאף אחד: “אנחנו לא נסחפים באופוריה, שמחים על פתיחת העונה אך הליגה היא מירוץ למרחקים ארוכים ואנחנו עם רגליים על הקרקע, הליגה רק החלה, זה יהיה בסך הכל המחזור החמישי וזה לא משחק חשוב יותר מאחרים, לחלוטין לא. איך ננצח? אנחנו מתמקדים בעשיית משחק טוב עם המעלות שלנו כקבוצה והן באופן אינדיבידואלי, נגיע עם ביטחון מירבי. התאמנו כרגיל, אני סומך על השחקנים שיודעים שיהיה קשה (ציפתה להם שיחה קצרה לפני האימון המסכם) אך אנחנו לא מפחדים, אלא רק מתייחסים בכבוד ליריבה גדולה. המאסטייה יגן עלינו היטב, זה מועדון גדול”. המאסטייה יהיה מלא עד אפס מקום – בהתאם להתנהלות בזמן הקורונה, 29 אלף אוהדים יגיעו כאשר הכרטיסים פחות או יותר נחטפו. שלושה ימים לאחר מכן תחכה לוולנסיה עוד יריבה קשה - בדמות סביליה, אך אין ספק שהאוהדים מרגישים שהרוויחו את הקבוצה שלהם מחדש, כך או כך.

Guedes celebra su segundo gol en Pamplona.

ולנסיה - הרכב משוער: גיורגי ממרדשווילי| תיירי קוררה, גבריאל, מוכתר דיאקבי, חוסה גאיה| יונוס מוסא, קרלוס סולר, דניאל וואס, הוגו גילאמון| גונסאלו גדש, מקסי גומס,

היסטוריה ומפגשי עבר :

את המשחק בעונה שעברה היה קשה לעכל. ריאל ספגה את התבוסה הכי כואבת שלה במאסטייה מאז 1944-45. הפתיחה הייתה נהדרת עם שער של בנזמה ואז החל משחק הפנדלים המפורסם – לוקאס נגע ביד, טיבו הדף והשופט קבע בעיטה חוזרית וסולר הבקיע; שער עצמי של ואראן; פנדל נוסף אחרי עבירה של מרסלו ונגיעה הזויה של ראמוס ביד. זה היה משחק שלישי ברציפות בלי ניצחון במאסטייה. ב-2019-20 בנזמה השווה בדקה ה-90 ל-1:1 אחרי שקורטואה עלה לקרן ונגע בכדור, ועם זידאן בשלהי 2018-19 ריאל נכנעה 2:1. הניצחון האחרון שלנו היה גדול – צמד של כריסטיאנו בפנדלים, גולאסו של מרסלו ובעיטת סרגל של קרוס אחרי עקב של קובא – 1:4 והורסים את מאזן הבית של ולנסיה. למרות שמאז שנות ה-2000 לריאל יש יותר ניצחונות במאסטייה מאשר ליריבה, המאזן עדיין מצביע על אוברדראפט: ב-86 משחקי החוץ ריאל ניצחה רק ב-26 (30%), 23 מפגשים הסתיימו בתיקו (23%) ו-ולנסיה ניצחה 37 פעמים (43%), יחס שערים 132:120 לוולנסיה. גם בעונת הדאבל האגדית 2016-17 – ריאל נכנעה 2:1 במשחק רע כשכריסטיאנו רק צימק.

Valencia 4-1 Real Madrid: 5 Talking Points from the Champions loss at Mestalla | LaLiga 2020-21

היה היה משחק הפנדלים

בעשור הראשון של שנות ה-2000, או לפחות עד ה-2:3 תוצרת היגואין ב-2010, זה היה ברור – ניצחון של ריאל במאסטייה=אליפות. ראול כבש שער ניצחון ב-00-01, רונאלדו הבקיע צמד כעבור שנתיים; ראוליטו עשה זאת שוב ב-2006-07 וכעבור שנה זה נגמר ב-1:5 מטורף עם שוסטר על הקווים. אנצ’לוטי עצמו סבל מוולנסיה שקטעה את רצף הניצחונות המטורף שלנו בכל המסגרות (22) בינואר 2015 כשהובלנו עוד מפנדל של כריסטיאנו, אך בעונת הדסימה יש לו זיכרון מתוק עם 2:3 תוצרת הסופר-סאב חסה רודריגס. והיו ניצחונות גדולים גם, בוודאי – 0:5 זועם של ריאל של מוריניו בפתיחת הסיבוב השני ב-2012-13 בפארטידזו של כריסטיאנו ופיפיטה, וגם 3:6 במשחק הפאסיו אחרי הזכייה בגביע המלך, עם שלושער של היגואין וצמד של קאקה – שחקני ספסל דאז.

לריאל רצף מרגש של חמישה ניצחונות רצופים במאסטייה מ-2009 ועד 2014, ספק אם רצף כזה יחזור ויש לה גם רצף של שלושה בתחילת שנות ה-90. מנגד, הרצף השלילי עומד על 15 משחקים ללא ניצחון, בשנות ה-40-50. די סטפאנו כמובן, שם לזה סוף עם שערים מאוחרים ב-1954-55 בדרך ל-1:3. העטלפים הצליחו להרוס את הבכורה של זידאן בליגה כשחקן ריאל כאשר ריאל כאלופה נכנעה 1:0 בפתיחת 2001-02 (אנגולו כבש שער מהיר). בתחילת שנות ה-2000 זה היה מגרש אכזרי עבור ריאל עם הפסד גם בעונת הקיירוש (2:0 חלש), 1:1 בקושי בעונת 2004-05 מהברקה של רונאלדו ו-0:0 שנה לאחר מכן כשרונאלדו סוחט פנדל אבל מחמיץ. בסה"כ משחקי הליגה המאזן עומד על 89 ניצחונות לריאל מדריד מול 46 לוולנסיה ב-172 משחקים.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק נגד ולנסיה ברוח זהה כמובן, עם אותה המשמעות ואותם הכוכבית ברקע, האם הניחוח של משחק גדול כמו בעבר חוזר לו?

שער המארקה: “פארטידזו (משחק גדול) וקרב על הפסגה” - יותר מקרב צמרת הלילה. המנצחת תוליך את הליגה. בנזמה וסולר ברקע כשיחד עם ויניסיוס הם השחקנים שמעורבים בהכי הרבה שערים ובישולים בינתיים. המאסטייה יהיה הנשק של המארחת עם 60% תפוצה. בפריויו נכתב: "דו -קרב בין שתי הקבוצות שהתחילו בצורה הטובה ביותר את הליגה, ויש להן דרייב נוסף לאחר המעידה של אתלטיקו נגד אתלטיק בוונדה. נכתב בכתבה אחרת כי ההערכות הן שהזאר יחזור הערב. בצמר גפן, אך יחזור.

אם רודריגו ישחק היום זו תהיה הופעתו ה-150 כשחקן מקצועי - והוא רק בן 20. במארקה נכתב גם על המומחיות שלו בליגת האלופות כששישה מעשרת שעריו בריאל הוא כבש במפעל היוקרתי. עד היום יש לו 27 שערים ו-18 בישולים. בריאל רשם 64 הופעות, בסאנטוס 82 בה כבש 17 שערים. בנבחרת ברזיל יש לו שלושה משחקים. במרץ 2018, הוא הפך לשחקן הצעיר ביותר של סנטוס ששיחק בגביע הליברטדורס. מה הוא יתרום לנו העונה?

שער ה-AS: “המאסטייה מחפש מוליכה” - ריאל ו-ולנסיה ראש בראש בקרב על הפסגה לעיני 30 אלף אוהדים. בנזמה לו חמישה שערים וסולר שהבקיע שלושה - בפורמה מצוינת. אזכורים גם לפציעה של בייל שייעדר חודשיים. בפריויו באתר נכתב “על כל הקופה” - ריאל עם סימן שאלה ענק בדמות הזאר - מול המאסטייה שמבסוט מהקבוצה של בודאלס. נכתב גל שלאט לאט העונה מתקדמת וקרלו משיג תוצאות ובינתיים יש לו מבוך כיצד לחלק את הדקות, בעיקר באמצע והאם לפרק את השלישייה המיתולוגית כשכולם בריאים. ההרכב המשוער? קמאבינגה במקום מודריץ’ ורודריגו והזאר מתחרים על צד ימין.

איזה רקורד יש לו, למאמן שלנו: “קרלו אנצ’לוטי מציג - 800 משחק עילית” - AS. האיטלקי יעמוד על הקווים בפעם ה-800 במסגרת חמש הליגות הבכירות - איטליה, אנגליה, צרפת, ספרד וגרמניה. בריאל הוא ניהל 80 משחקי ליגה. המאזן שלו - 60 ניצחונות, 9 תוצאות תיקו ו-11 הפסדים (שלושה לברצלונה ושלושה לאתלטיקו). בעונתו השנייה רשם 30 ניצחונות ליגה. אליפות ספרד חסרה לו בארון.

כתבה אחרת - קצת שיעור היסטוריה: רק שלוש פעמים במהלך ההיסטוריה נפגשו ריאל ו-ולנסיה כשהן מוליכות את הטבלה (מתוך 174 משחקים) - הזוי לחלוטין. הפעם האחרונה הייתה ב-15 בפברואר 2004 כפי שאתם רואים בתמונה. במחזור ה-24 ריאל המוליכה אירחה את ולנסיה כשהיא בפסגה עם 52 נקודות לעומת 50 של יריבתה. אז’אלה נגח לרשת של איקר בדקה ה-72 וריאל כמעט הפסיגה עד שבדקה האחרונה ראול נתפס ברחבה על ידי מרצ’נה ופיגו סחט נקודה דרמטית בפנדל. ולנסיה הייתה האלופה - בפעם האחרונה. זה קרה קודם לכן ב-1971/72 בברנבאו וגם כן נגמר ב-1:1 והפעם ריאל זכתה בכתר.

בונוס (ממני) - כשקאקה היה באמת כמו קאקה | מסיבות כאלה ואחרות, הברזילאי, הגלאקטיקו הראשון בפרויקט השני של פלורנטינו, להזכירכם - לא הצליח בלבן. הפציעות, הנסיקה של מסוט אוזיל, אולי חוסר קרדיט מז’וזה מוריניו או שהקשר עצמו כבר היה מעבר לשיא. ועדיין, היו שם רגעי קסם, כמו הקלאסיקו בקאמפ נואו בעונת הבכורה לדוגמא. אחד התרחש לו במאסטייה בעונת 2010/11.

שלושה ימים אחרי הזכייה המרגשת בגביע המלך, בדיוק באותו מגרש נגד ברצלונה בקלאסיקו - ריאל התקבלה בפאסיו - מסדרון על ידי שחקני המארחת, כמיטב המסורת. וזה היה גם זמן המחליפים (הילד נאצ’ו ערך הופעת בכורה, למשל). אחד מהם הוא קאקה שהיה רעב מתמיד והציג את משחקו הגדול ביותר בלבן, ריחף על המגרש כמו איילה, כאילו לבש את מדיה של מילאן. בדקה ה-38, אחרי יתרון 0:2, הוא כבש אחרי כדור רוחב של היגואין, וכעבור שלוש דקות גמל לו בבישול יפה גם כן נגד האין-הגנה של ולנסיה. בפתיחת המחצית השנייה קאקה חגג שוב בצד שמאל והעביר כדור רוחב לארגנטינאי שרשם שלושער. אבל השער היפה במשחק היה כל-כולו ברזיל כשקאקה העביר בין הרגליים של שחקן הגנה בנונשאלנט ברחבה ובעט בסיבוב לרשת. שני שערים ושני בישולים, 3:6 אימתני לריאל, שניסתה לא להרים ידיים במרדף חסר הסיכוי אחרי ברצלונה.

מוריניו לא היסס לשבח אותו: “קאקה היה פנטסטי, הוא נראה בטוח בעצמו והיה מדהים. עכשיו יש לנו שישה-שבעה משחקים שבהחלט נזדקק לקאקה”. הקשר התפייט: “הייתי צריך הזדמנות כזו, זה היה ערב נהדר ואני רוצה להודות לחבריי לקבוצה. אני חושב שזה נהדר שהקבוצה שיחקה ככה וכולם ניצלו את הצ’אנס שלהם, ימים ספורים אחרי שזכינו בגביע”. שימו לב לזה. באותה עונה קאקה שיחק רק 20 משחקים משום שסבל מפציעה קשה בקיץ והחמיץ את חצייה הראשון. ועדיין היו לו שבעה שערים ושישה בישולים ב-992 דקות בלבד. גם בעונת האליפות לאחר מכן הוא היה שחקן חשוב גם אם לא שחקן הרכב.

“משחק הפנדלים”, קראתי למפגש האחרון שלנו במאסטייה, האמת שתצוגת הגנה מהעלובות שראיתי מריאל מדריד, כל גול מגוחך מהשני, כל כך שלומיאלים וליצנים - זה ממש בלבל של ריאל של קיירוש לדוגמא. אנחנו מאוד-מאוד מתקשים במגרש הזה בשנים האחרונות, הצגתי כבר את מספרי האימה. ולמרות שיש תחושה שהמשחק הזה קצת קיבל חיים חדשים אחרי מצב שינה בשנים האחרונות - הגיע הזמן לשים לזה סוף.

רוצה ומצפה לראות קבוצה שמסוגלת לשחק יותר התקפי ויפה לעין מאשר ריאל של זידאן אשתקד - ובלי להפקיר לחלוטין את העורף, שבכל התקפה יגיעו מול הבלמים שלנו שטועים המון. בטוח שזה אפשרי, והגיע הזמן להתחיל לשחק במחצית הראשונה. זה לא היה ממש נגד סלטה, לא נגד בטיס, לא נגד אינטר, המשחק נגד לבאנטה אולי היה יוצא דופן.
חושב שלוקאס מסוגל לתת הרבה יותר בפן ההתקפי מאשר מה שהיה בסאן סירו שם זו הייתה פשוט תצוגה התקפית גרועה מאוד של כולם למעט ויניסיוס (גם בנזמה היה רע עד לדקות הסיום), אבל במשחק כזה צריך לשחק התקפי. מבין השלישייה מקדימה, “הגלאקטית” - ויניסיוס עושה דווקא המון הגנה אז מדובר בשני שחקנים שלא זזים. מפתה לראות את רודריגו, אולי אפילו לעתים מחלטר כחלוץ שני ליד בנזמה ולאו דווקא באגף, הוא גם מאוד-מאוד מהיר, אבל אני עדיין לא ויתרתי כנראה על אדן ואולי גם קרלו לא. אסור לנו, אין לנו את הלוקסוס, באמת. באמצע הייתי מרענן עם קמאבינגה במקום מודריץ’ וחבל שאנטוניו בלאנקו לא משחק יותר. פדה צריך להיראות יותר טוב גם בלי שנשחק במערך של ארבעה קשרים. קרלו צריך להציב מול העיניים שלו את ההפסד לאותה ולנסיה במאסטייה ב-2015 כשהקבוצה שפכה לאגר בינואר - רוטציות, ועכשיו. מגן שמאלי? כל עוד ממתינים לפרלאן, אני הולך עם אלאבה.

אמנם התגברנו על מחסום של רמונטדה והפגנו אופי נגד סלטה אבל זה משחק בית היה, ולנסיה קבוצה נושכת עם אמצע לא רע וסולר בשיאו, חוסה גאיה תמיד נראה נגדנו כמו רוברטו קרלוס ויש את הבלם התורן בתפקיד אז’אלה שינגח לרשת. משחק שחייבים לנצח ולשמור על המקום הטבעי שלנו - המקום הראשון. האללה מדריד

אמנם משחק במסטאייה זה לא העיתוי האידיאלי לרוטציות אבל חייבים שינויים כדי למנוע פציעות. כשקרבחאל פותח שלושה משחקים בשבוע זה בדרך כלל נגמר בפציעת שריר. מקווה מאוד שישמרו עליו היום. כדאי מאוד גם שלא יעלו עם לוקאס, קשה לשכוח את התצוגה שלו במסטאייה שנה שעברה. אני מקווה שנאצ’ו ישחק מגן ימני ומיגל מגן שמאלי.

בקישור אפשר לרענן עם קמאבינגה במקום מי שהכי זקוק למנוחה. בהתקפה אני מקווה לויני, רודריגו ובנזמה.
סך הכל שלושה שחקנים רעננים בהרכב - מיגל, רודריגו וקמאבינגה. יהיה קשה. מבחן רציני ראשון בליגה.

בדיוק ההפך מיריבה בהזמנה המשחק הזה. קבוצה של בורדלס זה הדבר האחרון שאנחנו צריכים. הייתי עולה 5-1-4.

דווקא הייתי נותן לויניסיוס לנוח. הוא עולה מהספסל כמו שד וככה גם ניתן לו מנוחה מצד אחד וגם נרוויח חילוף קטלני.
שהזאר יפתח, הוא זכה למנוחה משחק קודם ואותו ויניסיוס יחליף בדקה 60 כזה.
רודריגו ישחק באגף השני.
בקישור הייתי נותן לפדה לנוח ולקאמבינגה לשחק.
פדה ייכנס במחצית השניה במקום מודריץ.
בהגנה אני לא הייתי עושה רוטציות רבות מידי. מיגל וקרבאחל בצדדים ואלאבה ומיליטאו באמצע.
שקרבאחל ינוח משחק הבא אם צריך.

משחק לא קל, אבל משחק שצריך לנצח

אותו הרכב שעלה מול אינטר עם שינוי אחד. הזארד במקום לוקאס.

נאצ׳ו שוב בשמאל.

החוסר ברוטציות מצדו של אנצ’לוטי יוביל להתרסקות בדצמבר-ינואר. חבל שהוא לא לומד מטעויות עבר. כנראה שזה מוגזם לבקש ממאמן בגילו להשתנות. לפחות נהנה מכדורגל טוב עד שהשחקנים ייפלו מהרגליים.

קרבחאל, מודריץ’, ואלוורדה וקאסמירו. שניים מהם היו צריכים לקבל מנוחה היום, והשניים האחרים מול מאיורקה ברביעי.
נקווה לעבור את המשחק בלי פציעות.

המשחק הזה לא יהיה קל יותר מהמשחק מול אינטר. חשוב לעשות רוטציות. לא חושב שהיום זה הזמן המתאים.

יש שחקנים פציעים כמו קרבחאל ששווה לשמור עליהם. במיוחד שאין להם תחליף הולם. עדיף לספסל את דני במסטאייה מאשר לאבד אותו לחודש וחצי עם עוד פציעת שריר.

היינו יכולים לתת מנוחה לשני שחקנים בלי לפגוע יותר מידי ביכולת של הקבוצה.
קמאבינגה במקום מודריץ’ או ואלוורדה למשל.
נאצ’ו במקום קרבחאל, ומיגל מגן שמאלי.

הנה סנטי , ידעת לנחס.

מה לנחס? שנתיים כבר קרבחאל לא מסיים 3 משחקים תוך שבוע בלי להיפצע. זאת הפציעה הכי צפויה מראש. שאף אחד לא יבוא בטענות לצוות הרפואי, הפציעה הזאת רק על הראש של אנצ’לוטי.

חייבים רוטציות כדי למנוע פציעות וגם כדי שיהיו שחקנים רעננים על הדשא. הקבוצה היום גמורה מעייפות. זאת נקודת התורפה של אנצ’לוטי.

ההסבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו לזה שנאצ’ו בשמאל הוא שאולי קרלו רוצה בעתיד לשים שם את מרסלו, ושאלאבה יהיה בלם קבוע

@KB9 עכשיו אני מבין את מה שניסית להסביר היום. איזה בלאגן.

מיליטאו לא יודע להתמקם. כל כדור עומק שהיריבה נותנת ואתה רואה אותו רודף אחריו כמו כלבלב.

קסמירו במשחק הכי גרוע בחייו. מודריץ’ במשחק לא טוב וואלוורדה לא מספיק מורגש.

מחמאות להזאר וויני שניסו למרות הכל.

למחצית השנייה אפשר רק להתפלל שהם יתחילו להתאזן.

שקרלו יוציא את קאסמירו לפני שהוא מקבל אדום. הוא עייף ואיטי היום, מה שגורם לו לאחר ברוב התיקולים.
ההרכב היה לא נכון, שחקנים הם לא מכונות. אי אפשר אחרי משחק ליגת אלופות קשה בחוץ (ואחרי פגרת נבחרות מתישה לפני זה) לא לעשות שום רוטציות. עם חילופים נכונים אפשר לנצח פה.

קאסמירו משום מה היה חלש עד עכשיו בכל משחק העונה אם אני לא טועה. דריבלים מוזרים, איבודים, מסירות נוראיות. אני מוצא את עצמי אומר כל משחק מחדש שאני לא זוכר משחק כל כך רע שלו.
מקווה מאוד שיעבור לו.

מדהים שכל מה שקרה עד עכשיו (דקה 48) היה יותר מצפוי. הפציעה של דני, האיבודים של קאסמירו (ממש מחלה שלו מתחילת העונה), הטעות של לוקאס והקושי לעשות משהו באצטדיון המקולל הזה.
חבל שאנצ׳לוטי לא מבקר יותר בפורום, היה לחסוך לעצמו.

אין לי שום בעיה עם הפציעה של קארבחל. זה היה קורה במוקדם או מאוחר. זה נס שהוא שרד 3 משחקים ברצף.

דרך אגב ברגע שהקבוצה נשענת על יכולת עילאית של בנזמה עם 5 שערים ו 4 בישולים ו-ויניסיוס שעד עכשיו פוגע - זה רק עניין של זמן עד שניקלע למשבר שערים. אנחנו חייבים עוד שחקנים שיכולים לבצע פעולות מכריעות מקדימה.

מילא השטיק עם נאצ’ו ואלאבה, אני יכול להבין את הרצון להריץ את האוסטרי כבלם למרות שאין לו מה לחפש שם לדעתי. אבל להעלות את לוקאס? ההגנה לא מספיק חלשה? שנה שעברה השימוש בו היה מתקבל עוד איכשהו כי ההגנה הייתה חזקה, מבחינת הגנתית מדובר כנראה במגן הכי חלש בליגה ולהוסיף אותו לבלאגן הקיים זה אסון.
מיגל בכושר טוב(התקפית לפחות), הוא בטח שלא גרוע מלוקאס בהגנה. מסובך מדי להעלות אותו ולהעביר את נאצ’ו לימין?
זה גם ככה קצת דבילי לשחק “התקפי” עם מגן בלי יכולות כאלה ועם רגל הפוכה, לפחות בימין נאצ’ו מסוגל אשכרה להגביה ולמסור. גם לא הרווחת יתרון בהגנה וגם בודדת את וינסיוס בהתקפה והחלשת אותה. פלאשבקים ל2014.

בכלל, אולי הגיע הזמן לנסות מערך אחר לשם שינוי אם ממשיכים בגישה ההתקפית. סוף סוף יש שחקנים לשחק איתם 4231 ואפשר ככה גם לתת לקאסמירו קצת מנוחה.

ייאמר לזכותו של אנצ’לוטי שיש לו ביצים.

מתי עברנו ל4-2-4 בדקה 67? או בכלל?

הדבר הכי מעצבן הוא שכל השערים שאנחנו סופגים הם מטעויות אישיות של שחקנים, ההגנה שלנו ללא ספק גרועה, אבל השערים שאנחנו סופגים פשוט מצחיקים, מגן לא אמור לסובב את הגב שלו לכדור, הוא אמור לשלוח אותו לעזאזל.