מחזור 5 :: מהפך לקראת הסיום ו-1-2 גדול על ולנסיה במסטאיה

נאצ’ו קיבל הוראה לא לעבור את החצי שלנו. אני חושב שלוקאס צריך לקבל הוראה לא להיכנס לחצי שלנו.

רק שימשיך ככה, אני מוכן לאכול תריסר כובעים.
זה לא רק השערים והבישולים, המשחק שלו הרבה יותר בוגר, רואים זאת בכל נגיעה שלו בכדור, העונה הוא משתלב מצויין בהנעת הכדור, לא ברמה של מודריץ’ בנזמה והזאר אבל משחרר את הכדור הרבה יותר מהר ולמקום הנכון וחא תוקע התקפות.
שיחק היום מול 2 אתלטים קשוחים בצד שלו ולא ניסה בכוח שיחרר את הכדור מהר עשה עבודה ותנועה נכונה ובסוף עם קצת מזל סיים עם שער ובישול מבריק.
הבעיה שאפשר היה לראות קצת חיפוף בעבודה ההגנתית, מקווה שסה לא השתן שעולה לראש ושמדובר במשהו חד פעמי.

ביג לייק. האמת שהוא משתיק את כולנו אחרי שכבר רוב אוהדי ריאל התייאשו ממנו. מסכים עם כל מילה שכתבת. הוא יודע למנן הרבה יותר טוב את הדריבלים שלו. כשהוא כן משתמש בהם יוצא מזה משהו וכשלא זה בדרך כלל כי יש עליו 3 והוא משחרר את הכדור למקום אחר. לא מושלם עדיין אבל חלה התקדמות פנומנלית ואם רק ימשיך ללמוד ולהתקדם, הרווחנו.

עדיין אגב צריכים להיות זהירים איתו, שני משחקים לא טובים והלחץ עליו יהיה עצום. מקווה שהוא גם פיתח חוסן מנטלי כי המשחקים הלא טובים האלו יגיעו במוקדם או במאוחר, ואז יהיה המבחן שלו איך הוא מתאושש מהם.

חייבים להחמיא לבנזמה, הוא ולא אחר, על הווינריות והשינוי המנטלי העצום שהוא עבר בשנתיים פלוס האחרונות. כיף להרוויח מהפירות של התהליך הזה גם בימים פחות טובים שלו.

בלי קשר למשחק היום אנחנו רואים ממנו הרבה יותר מעורבות במשחק ולקיחת יוזמה ואחריות מבעבר, אבל בנזמה הישן אולי אף פעם לא היה האיש שממנו הגיעה הישועה בסיטואציות דומות, כשהיינו עם הגב לקיר בדקות הסיום. נראה שכשנפל לו האסימון אחרי עזיבת רונאלדו שהוא היחיד שיודע להבקיע בקבוצה, הוא ירש מכריסטיאנו לא רק את המעמד הבכיר בהתקפה אלא גם את המנטליות הווינרית.

לא ייאמן איך לוקאס עקץ אותנו עם החוזה החדש,עונה שעברה היה ביכולת של קאפו ודני אלבס ביחד ועכשיו נראה כמו בן ביטון ביום רע.

קאסמירו פשוט נוראי מתחילת העונה,אני חושש שלא מדובר בבעיה של כושר משחק,כנראה הוא פחות מתאים למערך ההתקפי הזה של אנצלוטי כאשר רק הוא ומודריץ׳ באמצע וואלורדה יותר באגף ימין וזה משאיר הרבה שטחים מסביבו,שטחים שאין לו מספיק מהירות לכסות אז הוא עושה יותר עבירות.

נאצו באגף שמאל מסרס את ויניסיוס שאתמול נאלץ להתמודד עם 2-3 שחקנים בכל פעם שנגע בכדור,אני מבין את הרצון של אנצלוטי ליצור תיאום בין אלאבה למיליטאו אבל חבל שנאבד בשביל זה נקודות.

הייתי בחתונה ומדי פעם זזתי הצידה כדי להתעדכן - חזרתי לרחבה בטירוף: התחושה היא שהשנה משהו קורה ואם היינו עוד איזה 20 מחזורים קדימה היינו מגדירים את זה בזהירות, על אף כל המגרעות כ-“ניצחון של אליפות”. בגדול חמישה מששת המשחקים שלנו העונה היו בחוץ כך שהתוצאות לא מובנות מאליהן. בתוך שבוע הייתה מאניטה מהנה נגד סלטה ויגו, ניצחון עם אופי בסאן סירו ומהפך גדול אמש. זו תמונה נהדרת איך הוא חוגג את שריקת הסיום. איך השחקן הזה הפך למנהיג שלנו. מספרים מטורפים, סוחב את הקבוצה על הגב, שלא ייגמר לעולם.

משחק ההגנה שלנו לא טוב ועדיין אנחנו מחלקים יותר מדי מתנות, מאוד-מאוד מסורבלים, לא מספיק אגרסיביים או מרוכזים. קרבחאל זו טרגדיה, אגב, אומרים פה שהוא ביקש מהמועדון שלא לפרסם דו"ח רפואי אודות הפציעה - דרך בה נקט גם בייל בעבר, מתוך הזכות לפרטיות. מסקרן לראות את נאצ’ו בצד ימין ומיגל גוטיירס בשמאל.

צר לי שלגבי הזאר זה עדיין לא זה. יכול להיות שפספסתי משהו שאתם ראיתם, קראתי את הנתונים עם היצירת מצבים כביכול ודריבלים מוצלחים. אבל בצ’לסי הוא היה מכריע משחקים כאלה. עם החיתוך המפורסם משמאל לאמצע ופצצה בחצי גובה, אולי דריבל בו הוא חולף על פני שלושה שחקנים - לא יודע. אין יציבות, אין מספרים ובריאל מדריד אין זמן. אם הוא משחק באמצע זה לטעמי מעיד שוב עד כמה המהירות אבדה לו והוא לא מסוגל לתרום כמצופה ממנו. עדיין מעדיף אותו על פני רודריגו גם במוד צ’מפיונס ובטח שעל חשבון בייל או אסנסיו, אבל זה ממש מייגע. ולא שמעתי על שחקן שבגיל 30 לא מסוגל לשחק פעמיים ברציפות, אולי רונאלדו השמן.

מקווה שאנצ’לוטי ילמד את השיעור לגבי שחיקת הכוכבים והרוטציות ומשחק-שניים בהם קאסמירו לא בסגל יעשו לו רק טוב. אבל אני מבין למה דון קרלו התמהמה קצת, ומבחינתי הגיב מייד אחרי השער שספגנו וזה בסדר. הרי ולנסיה קבוצה עם אמצע חזק מאוד (לא ידענו שסולר ייפצע), נושכת, המאסטייה מעין מנחוס, גם עם קאסמירו אין לנו ממש הגנה וגם קרוס חסר נניח בתפקיד מארגן המשחק כמו לוקה. ברביעי נגד מאיורקה בבית באמצע השבוע זה הזמן לבצע שינויים רבים גם אם הרוח של “משחק הרוטציות הנוראי” מ-2019/20 מרחפת שם (הפסדנו 1:0 בתצוגה מזעזעת). האללה מדריד