מחזור 5 :: ניצחון 1:4 על מאיורקה אחרי פיגור| פדה (גולאסו), ויניסיוס, רודריגו ורודיגר

ויניסיוס בהופעה הכי חלשה שלו העונה מסיים עם שער גדול,זה מה שהופך אותו לשחקן מפחיד,אבל עם כל הכבוד הוא חייב לחטוף סטירה על ההופעה השכונתית הזו היום,מיותר מאוד כל ההתגרויות וההשחלות האינסופיות האלה,שיתבגר ומהר,אולי בשביל זה רק היה שווה להשאיר את קאסמירו.

רודריגו ממשיך את היכולת מעונה שעברה באופן ישיר עם 2 שערים ובישול בשתי ההופעות הראשונות העונה בהרכב(מתחיל לשבור את מיתוס הסופר סאב),ואיזה בישול ואיזה שער!! מדהים,אם ימשיך ככה עוד נשמח שלא הבאנו לו אף שחקן על הראש בקיץ.

סבאיוס בהופעה בסדר,גם הזאר,אבל הם נראים כמו שחקנים שלא ייצא מהם תאכלס גם עוד 1000 שנה.

מה הבעיה עם סבאיוס? הוא הרבה יותר תכלס מהזאר.

רוקדים עם כוכבים| רציתי לכתוב איך יכול להיות שקרלו אנצ’לוטי לא מעז להוציא את ויניסיוס שהיה על הפנים עד לשער, פשוט ככה, ועבר תהליך של ניימאריזציה - לא מדבר על השאגה אחרי הכדור שהלך לחוץ או הניסיון להטריף את הברנבאו אלא האובססיה להתעלל ביריבים, להתגרות ולכדרר וליפול ולהתעסק בקקה, וליבי-ליבי עם אסנסיו. אבל בסוף קרלו בחר נכון ו-ויני כבש שער מצוין (משחק חמישי ברציפות, כן?), הנגיעה הראשונה בכדור שנתנה יתרון מהירות על שחקן ההגנה - כפיים, אז מה אני מביו כבר. ניצחנו את המשחק עם יכולת אישית נהדרת וזה בסדר.
בפועל אני לוקח מהמשחק הזה שכבשנו ארבעה שערים גם בלי בנזמה ובעיקר את רודריגו עם שער ובישול, השער היה נפלא, זה קרה יחסית מצד ימין, זה אמור להיות המשחק שייתן לו את הדחיפה.

היו הרבה דברים שידענו - הזאר באמת חלש מאוד, כאילו לא היה המשחק נגד סלטיק וזה לא רק העניין שקשה לו עם הגב, תירוץ לא מספיק טוב, סבאיוס שדווקא חטף כדורים אבל עם הכדור היה לא נעים לצפות בו, בעיקר סביבון, עד כמה מנדי מיותר ואלאבה גם כשחלוד בפעולות הפשוטות כמגן - הוא עדיין עם טכניקה של קשר ועדיף על פרלאן. הקבוצה מנסה להיכנס יותר מדי עם הבטן והבעיטות מרחוק די מביכות למעט לוקאס. היו לנו כלים למשחק אגפים הרבה יותר טוב.

כמובן הסילון פדה שרץ 52 מטר בדרך לגול. כל כך הגיע לו, הוא צריך לקחת על עצמו יותר, לא פעם אני מזכיר אותו ואת רודריגו באותו המשפט אבל פדה שיחק הרבה יותר. מה שאנחנו מקבלים ממנו, והעונה הוא מביא מספרים - זה עוד כלום לעומת מה שהוא מסוגל גם אם ברור שהוא לא שחקן מושלם. גם הפעם צפיתי במשחק עם החולצה שלו, נשבע.

בשורה התחתונה ריאל מדריד היא ‘במוד מכבי חיפה’ - אוגרת נקודות בקושי, ולנו יש ספסל קצת יותר טוב הייתי אומר. היכולת לא מעניינת אף אחד. אם משחק בית נגד מאיורקה ולא נהנים - אז מתי כן? לא רוצה להיות קטנוני אבל ברצלונה הייתה מנצחת משחק כזה יותר בקלות. בכל מקרה הגולים האחרונים שיפרו קצת את מצב הרוח. האללה מדריד!

• זה לא היה פשוט, זה לא היה יפה לעין, אבל יצאנו מקרב הבושידו הזה בשמש הלוהטת של צהרי מדריד, עם 3 נקודות, 4 שערים, 4 כובשים שונים, ובעיקר - 0 פצועים. אי אפשר לבקש יותר מזה.
  • מצד אחד מטריד אותי שאנחנו נזקקים פעם אחר פעם לגולסואים ולפעולות יחיד מטורפות כדי להבקיע. מצד שני זה עובד לנו. מחזור 5 ברצף. עם ממוצע של 3 שערים למשחק. אז מי אני שאתווכח?
  • שיפוט כמו של היום הוא בדיוק הסיבה שעדיין יש הצגות והתחזויות בכדורגל. אם השחקן לא מכר לשופט את העבירה, הוא פשוט לא “קנה” אותה. ולחשוב שסיימנו כמעט עם אותה כמות עבירות וצהובים כמו מאיורקה.

לא מסכים איתך דור, רוב הבעיטות היו טובות ואני שמח לראות מטווחים מרובים.
פחות ראש בקיר, יש לנו המון בועטים טובים מרחוק.

השופט היום היה בדיחה גרועה ועצובה. נראה היה שאפילו לא ניסה לשלוט במשחק או שניסה להוכיח משהו לא יודע למי.
גם מאיורקה קבוצה מגעילה מאוד, אני הראשון שיגן על “בונקר” וקבוצה שבאה לתת תצוגה הגנתית גם אם זה עם 5 בלמים, אבל הם עשו כמות מוגזמת של עבירות מלוכלכות בלי שום התייחסות של השופט.

לא מבין מה אתם רוצים מויני, אם איך ששיחקו איתו היום אני הייתי בועט למישהו בראש ויוצא עם אדום. כל הכבוד לו, מאיורקה שיחקו מגעיל וקיבלו השפלות של שכונה בתמורה.

אין לי הרבה מה להגיב על הכדורגל עצמו, השחקנים שלנו משחקים בסבלנות ואני אוהב את זה ויש לנו מספיק איכות בשביל לגמור משחקים כאלה.

איך תביא את האלמנטים האלה מהקישור אם תעביר את פדה להיות מגן?

קאנסלו ו-ווקר אצל פפ ממש נכנסים לאמצע ומשחקים כקשרים בפוזישן, גם מנדי ואלאבה משחקים אצלנו כאיזה מעין חלוץ שני משונה. אותו התרגיל.

איזה אלמנטים ? כל הדברים הטובים שפדה עושה מהקישור הוא יכול לעשות גם מעמדת המגן, גם השער היום הוא היה מבקיע אם היה משחק מגן, למעשה רוב המשחק הוא משחק מגן בהתקפה גם כשהוא קשר מרכזי.
היתרונות ההתקפיים של פדה באים לידי ביטוי כשיש לו שטח לפרוץ ולפתח מהירות, הרבה יותר קל לעשות זאת מעמדת המגן.

בנוסף לשער גם כל הכנסות הכדורים המסוכנים שלו מהצד, המצב הכי טוב שהוא בישל בבעיטה של סבאיוס הוא עשה כשהוא עושה חפיפה ללוקאס(קיצוני ששיחק מגן) כמו מגן קלאסי.

בגדול עמדת המגינים אצלנו שהייתה הכי טובה בעולם כרגע כלל לא מנוצלת התקפית ! בצד ימין משחקים 2 מגינים ימניים שמפריעים אחד לשני במקום קיצוני טוב ופדה מגן ובצד שמאל יש לנו את ההוא.
יש לנו 2 מהמגינים הכי טובים בעולם, אם נתחיל להשתמש בהם באופן קבוע זה ישדרג עוד יותר את המשחק שלנו.

ב90% מהמשחקים בכל עונה ריאל מדריד נתקלת בבונקר עם קבוצה יריבה שמצופפת ומתגוננת עם 10 שחקנים בחצי שלה.
ונגד בונקרים ישנם בעיקר 4 פעולות עיקריות שאפשר לעשות כדי להתמודד-

1. דריבל/לעבור שחקן וליצור יתרון מספרי.
  2. מסירת מפתח שתחתוך את ההגנה
  3. בעיטות מרחוק שיכריחו להוציא את ההגנה קדימה.
  4. מצב נייח.

והיום, ריאל הציגה במשחק אחד את כל הרפרטואר-

פדה ואלוורדה (סוף סוף זה נכנס לו! הופך לאט לאט להיות שחקן על) התחיל בבעיטה אדירה, רודריגו נתן דריבל נהדר ומסירה מדהימה שחתכה את ההגנה בגול של ויני והתכבד בעצמו בשער השלישי אחרי סלאלום מרהיב ורודיגר כבש בתוספת הזמן ממצב נייח.

אם נמצא את הפתרונות הללו גם במשחקים הבאים מול רוב הליגה נעשה את מה שאנחנו עושים עד עכשיו- ניקח את 3 הנקודות בכל משחק עם או בלי בנזמה.
תמשיכו ככה חברים :).

אבל לא כל קשר יכול להביא מה שפדה מביא מעמדת הקשר. קשרים עם כוח פריצה ומהירות כזו לא מופיעים כל יום. לזרוק אותו ימינה שישרוף את הקו די מיותר מבחינתי.

זה נכון אבל במקרה בקבוצה שלך יש את קמא שיכול לספק את האיכויות האלה (ועוד).

אין קשר בוקס טו בוקס עם נתונים כמו של פדה. אני מאמין שהרבה יכולים להסכים איתי שקישור הוא תפקיד קריטי יותר בכדורגל. אם יש לך דבר כזה בקישור ולעומת זאת בעמדת המגן אפשר להסתדר ולהיות בסדר גמור, קצת טיפשי מבחינתי להסיט קשר כ"כ מיוחד לעמדת המגן כי על פניו יש לו את הנתונים המתאימים.

אני לא חושב שזה צריך להיות התפקיד שלו בדיפולט אבל זה עוד נשק מצויין לארסנל שלנו כשצריכים שער.
ככה אני רואה את הדברים-
פדה כקשר אמצע>פדה כמגן> פדה כשחקן קו.
אני חושב שקמא יכול לתת הרבה ממה שפדה נותן מהקישור במיוחד כשאתה לא מאבד הרבה מהיתרונות הללו אם פדה בעמדת המגן (שם הוא טוב התקפית מכל מה שיש לנו ואשכרה יכול להביא את זה לכדי ביטוי).
על הקו יש שחקנים שעדיפים על האורגוואי

לא יודע. שנים אנשים כאן מתלוננים שקישור של קאסמירו-לוקה-קרוס הוא קישור סטטי למדי. מגיע שחקן כמו פדה ורוצים לזרוק אותו לעמדת המגן הימני שגם לוקאס נראה שם סביר לגמרי.

מבחינתי, האידיאל בשלישיית קישור זה קשר אחורי איכותי וחזק, פליימייקר ובוקס-טו-בוקס. טשואמני עונה על צורך הקשר האחורי ונותן את הערך המוסף, פדה עונה על הבוקס-טו-בוקס. התקווה היא למצוא פליימייקר ברמה מספיק טובה, בתקווה שקמא יספק את הסחורה משם בעתיד הקרוב.

די טיטי חלאס. כשאתה מחפש שחקן בנרות אתה תמצא דברים.
אני היחיד פה בפורום שאיכשהו סבבה עם זה שקרוס קשר אחורי, וגם אני טוען שהוא צריך להיות השלישי בהיררכיה בעמדה הזו. אני פשוט טוען שזה לא סוף העולם.
להזכירך ניצחנו 4-1!
מאיורקה הגיעה ל3 מצבים:

1. כדור עומק מההגנה שלהם לשחקן שהקפיץ מעל רודיגר (אם זה היה מיליטאו היית טוען שלרודיגר זה לא היה קורה). שום קשר להימצאו של קשר אחורי וגם עם מאקללה דבר לא היה משתנה.
  2. הרמה ממצב נייח שנגמרה בגול (על הראש של מנדי, לא של קרוס)
  3. טעות באגף הימני, שהובילה למצב הטוב ביותר של מאיורקה. השחקנים שסגרו את האיזור הזה לפני קרוס היו ואסקז, מודריץ’ ורודיגר (אף אחד מהם לא אשם, עבודה קבוצתית לא טובה)

בנוסף, קרוס בישל שער והיה סולידי לגמרי היום עם לא מעט תיקולים ומשחק אגרסיבי יותר מבדרך כלל.

אתה בא עם ביקורת מהבית. אמרתי זאת שבוע שעבר עם הטענות למיליטאו ואני אומר זאת עכשיו עם הטענות לקרוס.

לגבי המשחק עצמו.
לא משחק רע של הקבוצה. כמו שכתבתי במחצית, תמיד קשה לנו במשחקים בסגנון הזה. מאיורקה מההתחלה באה ללכת מכות במערך של 3 בלמים כשהחלוץ שלהם היה רוב המשחק על קצה רחבת ה16. זה בונקר מארץ הבונקרים וגם בתקופת הקבוצה של ה100 נקודות ו120 שערים סבלנו במשחקים הללו.

לגבי המשחק. הצורך שלנו במגנים תוקפים זועק לשמיים במשחקים כאלה. מנדי לא קשור לענף ואלאבה חייב לפתוח!
בקישור המצב האמת מאוד מאיר פנים. יש לנו 6 קשרים נהדרים שאני סומך על כולם (מי יותר ומי פחות אבל סומך, גם על סבאיוס וקרוס). כמובן שההרכב שלי הוא טשואמני-מודריץ-קאמבינגה.
פדה היום במשחק טוב מאוד. עשה עבודה נהדרת בקישור גם הגנתית וגם התקפית (מדבר על הרבה יותר מהשער). לדעתי מדובר בקשר נהדר ולא במקרה המשחקים הכי טובים שלו באו מהעמדה הזו. הוא עדיין לא מספיק טוב כדי לפתוח בהרכב האידיאלי מבחינתי, אבל הוא חילוף נהדר ושחקן שאני סומך עליו בעיניים עצומות כשאחד מהאחרים צריכים לנוח.

הזאר לא במשחק כל כך טוב, אבל זה מאוד הגיוני בהתחשב בעמדה ובהתחשב במערך של מאיורקה. הוא היה פעיל ולדעתי יישתפר. שימשיך לקבל דקות, אנחנו נזדקק לזה.

לסיום אי אפשר בלי מילה טובה לרודריגו, איש המשחק. משחק מעולה שלו. איזה דריבל ואיזו חוכמה.
ויניסיוס קצת מעצבן עם לא מעט איבודים ובכללי משחק מפוזר יותר מהרגיל, אך כשצריך אותו הוא שם אז מי אני שאתלונן.
איך משחק כזה נגמר ב4-1? מי שלא צפה במשחק עוד יחשוב שמדובר היה במשחק שהלך בקלות.

כן, כי הם החמיצו.
קשר אחורי לא היה מאפשר את המצב הזה, קרוס כן אפשר את המצב הזה, אם היה מובקע שער עמוק בתוך המחצית השנייה מאותו מצב יחיד שהם לא היו אמורים להגיע אליו אם קשר אחורי היה משחק לך תדע איך המשחק היה מסתיים.

ועוד מצב שהיה הכי מסוכן שבו קרוס מעמדת הקשר האחורי לא עשה את העבודה שלו ולמזלנו הם החמיצו ממצב של 90%

קרוס שהוא אחד השחקנים האהובים עליי ?
והטענות היא לא כלפי קרוס, אלה כלפי ההצבה שלו בעמדה שהיא לא שלו, אז אני לא מבין איך אני בא עם טענות מוכנות כלפי קרוס כשאני לא יודע שקרוס אמור לפתוח קשר אחורי.

אני לא התלוננתי, ואני כן רוצה ל"זרוק" את פדה לעמדת המגן, עמדה שהוא מרגיש בה מאוד נוח עמדה שהוא בעצמו שוב ושוב מגיע לשחק תוך כדי משחק גם כשהוא משחק קשר או קיצוני.

בוקס טו בוקס כדי שיהיה טוב חייב טכניקה, חייב לדעת לעזור בהנעת הכדור, לשחק בשטחים צפופים להשתחרר מלחץ, פדה הוא לא כזה, הוא טוב כשיש שטח לשרוף ויש לו אפשרות לפתח מהירות ואז הוא בלתי ניתן לעצירה, פדה אוהב לנוע לשטחים, לעשות חפיפה לשחקנים, לא אוהד להיות במרכז אלא ליד הקו, אלה התכונות הכי טובות שלו והן יבואו הכי טוב לידי ביטוי כשיהיה מגן.

גם כקשר הוא טוב, אבל לא מצויין, בעיקר כשמשחקים 433, בהתקפות כשיש צפיפות הוא לא יודע מה לעשות עם הכדור ובהרבה מצבים שהוא פשוט יכול להסתובב עם הכדור ולהתקדם הוא מעדיף בנגיעה לחזור אחורה כי אין לו אוריינטציה כשהוא משחק במרכז ואין לידו קו, אז אני אומר תתנו לו קו ושטח.

קמאבינגה זה כבר שחקן עם פוטנציאל אדיר להיות בוקס טו בוקס ברמה הכי גבוה.

מסכים, העניין הוא שגם פדה וגם קמא תופסים את העמדה של ה50-50 (לא ראיתי משהו שגרם לי לחשוב שקמא יכול להיות פלימייקר אשמח אם תאיר את עיניי). העניים הוא שפדה יכול למלא עוד עמדות וקמא לא. חוץ מזה דעתי האישית היא שהתקרה של קמא בתפקוד הזה גבוהה יותר משל פדה.

*קישור של צ’ומי-פדה-מודריץ שווה ערך בעיני לקישור של צ’ומי-קמא-מודריץ

*קמא כ50-50 + פדה כמגן > פדה כ50-50 + קרבחאל/ואסקס כמגן. (בנשחקים מסויימים).

בכלל אני כותב פה כולי מחוייך כי זה רק מראה כמה הקבוצה שלנו דינמית. לא חושב שיש עוד קבוצות טופ עם כל כך הרבה גמישות בסגל שלהן.

מי שראוי לציון לטובה זה רודריגו. פעולות טובות מאוד בתוך הרחבה ומחוצה. כן הייתי בונה עליו כחלוץ שני/מוביל במקום בנזמה ולא לתקוע אותו בקוו ימין (אפשר לראות שקרלו כן חושב על זה ע"ע חילוף של הזארד והזזת פדה לצד ימין)