מחזור 5 בצ'מפיונס: 2:2 דרמטי מול פ.ס.ז' במשחק הטוב ביותר מאז שזידאן חזר, צמד לבנזמה

טוב נו, יכול להיות. אבל לכל אחד יש את השחקן שפחות בא לו טוב בעין. כנראה שאצלי זה בנזמה…אגב, אני לא יורד על בנזמה, רק הייתי רוצה לראות את אמבפה במקום (כמו כולנו)

התייחסת להשוואה בין בנזמה ללבנדובסקי (כולל דברים שאני מסכים עמם), ציינת את המספרים של בנזמה, רק מה - לעומת ה- 14 של בנזמה לפולני יש כבר 27.

באיירן התקפית קבוצה טובה יותר ומשחקת בליגה חלשה יותר.
לבנדובסקי חלוץ ענק, אך לא בטוח כלל שטוב מבנזמה.
וגם עם כן, אנחנו לא הקבוצה הגדולה היחידה בעולם, ולא נוכל להביא את השחקן הטוב ביותר בכל עמדה, יהיו שחקנים גדולים שמשחקים בקבוצות אחרות

ושכחת לציין שלבנזמה יש גם שישה בישולים, אל מול אחד של לבנדובסקי, כמו גם שהוא שיחק שלושה משחקים יותר.

לא ניתן להשוות סטטיסטית בין שחקן שמשחק בליגה ספרדית לשחקן שמשחק בליגה הגרמנית, שהיא ליגה הרבה יותר התקפית. בוודאי כשאחד כל המהות שלו היא לשים את הכדור בשער והשני תורם הרבה מעבר לכך.
בכל מקרה, לא הצגתי את המספרים של לבנדובסקי כי הם לא רלוונטיים בעיניי. בנזמה מספק את המספרים שאנחנו צריכים לצפות מחלוץ בריאל מדריד. זה שלבנדובסקי כבש יותר לא הופך את בנזמה לאחד כזה שלא מספק את הסחורה.

בנוסף לזה, כשאתה לוקח בחשבון שמדובר בשחקן שמעולם לא התלונן גם כשכל הברנבאו שרק לו בוז, ששנים ביקשו ממנו לפנות שטחים כשרצה להבקיע שערים, שמעולם לא בא בדרישות להעלאת שכר, אז אני לוקח אותו לפני לבנדובסקי, גם אם בשורה הסטטיסית יהיו לו עוד מס’ שערים יותר.

לא רוצה לפוצץ פה איזה ויכוח, בסך הכל כולנו באותה סירה והרצונות שלנו דומים, אבל בסוף, בצורה הכי מופשטת וגסה, בכדורגל, צריך להבקיע שערים…אז מה תורם לקבוצה יותר מאשר להבקיע שערים…

אני לא בא לדון במסקנה שלך. בשורה התחתונה, לכתוב ׳ב17 הופעות העונה בנזמה כבש 14 שערים ובישל שישה. אלו מספרים שמלבד רונאלדו ומסי, כל אחד יכול להתגאות בהם.׳ ובטח כשאתה משווה ללבנדובסקי זה לא נכון.

משהו לגבי הזארד: הוא (ולא רק) צריך לחפש יותר את המהלכים האלה, כדי שהדריבל יבוצע באזור מסוכן.

אלו מספרים גם לא רעים ללבנדובסקי. בעונה הקודמת הוא כבש 40 שערים ב47 משחקים, בעונה שלפני כבש 41 ב48 משחקים. מספרים דומים תוכל למצוא גם בעונות לפני.

העונה יש לו מספרים של רונאלדו, והעונה הזאת היא החריגה. רק העונה יש לו אכן ממוצע של יותר משער למשחק. התנובה של בנזמה העונה עד כה מזכירה את זה של העונות האחרונות של לבנדובסקי: קצת פחות משער למשחק.

אני באמת גאה בבנזמה שכבר כמעט שנה רצוף הוא נראה כמו שחקן כדורגל… אבל להעדיף אותו על חלוצים כמו לבנדובסקי, אגווארו וקיין? אפילו בעונת השיא שלו הוא לא יותר טוב מהם. שלא לדבר על זה שמחר הוא יכול להפסיק לשחק שוב כדורגל

אבל על סמך מה אתה אומר את זה? אני באמת מנסה להבין. אם הוא מספק את המספרים שלהם, וזה בלי להתחשב בכלל בהיותו שחקן מרכזי בבניית ההתקפות ולא רק כאיש בעל הרגל המסיימת, אז למה בדיוק הוא נופל מהם.

מאז שכריסטיאנו עזב, בנזמה הוא השחקן הכי יציב בקבוצה (ואני כותב זאת תוך כדי שאני מנסה להריץ שחקנים בראש שיתמודדו מולו על ה"תואר" הזה. מוזמן לעזור לי). גם כשאינו כובש הוא תמיד מסוכן ופעיל.

כן, גם אני ייחלתי ליום שיעוף מהקבוצה אבל דברים השתנו ואנחנו חיים בהווה ולא בעבר. כיום, בעיניי הוא עולה עליהם והסיבה לכך היא התרומה שלו מעבר להיותו הכתובת העיקרית ברחבה. בנוסף לכך שהוא בקבוצה המון שנים, מכיר את המערכת ונאמן למועדון. באמת שלא הייתי מחליף אותו בשחקן שאינו דובר ספרדית אפילו.

המספרים של בנזמה העונה הם המספרים של רוברט לבנדובסקי כבר 6-7 שנים ככה שעצם ההשוואה היא מגוחכת. אין ספק מי חלוץ טוב יותר. מה שכן חייבים לדבר על זה שהליגה הגרמנית מאוד נוחה ואני מניח שאם זה היה הפוך הפער ביניהם היה פחות משמעותי, מעבר לכך שבנזמה מציג את הכדורגל הטוב ביותר בקריירה שלו בחודשים האלה. אגב לגבי הפולני, אסור לשכוח שמאז הרביעייה האדירה נגדנו ב-2013 - לרוב משהו לא דופק שם במשחקי הנקואאוט, להוציא פנדל פה או פנדל שם, אפילו לא גול פשוט כמו שקארים עשה נגד באיירן ב-2018. יש לו איזה קוף מסוים להוריד מהגב.

המספרים לא כוללים את המשחק אתמול:

cl

דבר נוסף, אין ספק שבנזמה שחקן ‘יוצר’ טוב יותר מבלדנבוסקי ולא בטוח שלבנדובסקי ורונאלדו יחד היו “מסתדרים”, בטח לא כריס של השנתיים-שלוש האחרונות שהוא רחבה בלבד. לדעתי כריסטיאנו ובכלל ההתקפה הייתה זקוקה, בתקופת רונאלדו כמובן - לשחק בסגנון של הזאר כבר ממזמן. לפחות ב-2017 אם לא מוקדם יותר.

זה לא מה שאמרו תמיד על הספרדית?
כמו כן, לפני שנתיים ממוצא השערים בלה ליגה גבוהה יותר

ואין קשר לזה שאני חושב שבנזמה חלוץ מהטופ, נמצא בכושר מעולה והתאים יותר לכריסטיאנו

הויכוח היה בין הספרדית לאנגלית, כי היה מדובר בעובדה שהגרמנית פחות טובה.

בעצמך הבאת את הדברים של בנזמה שאמר שהוא היה מעדיף לשחק יותר כחלוץ. מה שהיה באותה תקופה זה העבר, אותי מעניין ההווה. מרוברט לבנדובסקי לא ביקשו באותם 6-7 שנים ליצור שטחים לרונאלדו או להיות הדבק בין בייל לרונאלדו.

כמו שכולנו רואים דברים השתנו. ומאז שדברים השתנו בנזמה לא נופל מרוברט לבנדובסקי. המספרים לפני העזיבה של רונאלדו לא רלוונטיים לזמנינו.

כשהוא יחמיץ בקלאסיקו כולם שוב יחזרו לתפוס את הראש. “רונאלדו” הוא טיעון אם קארים היה מבקיע 25 שערים בעונה ואנשים היו שואלים ‘למה לא 30’. לא כשהיו לו עונות של 22 שערים, 19 שערים או 12 שערים(!!!). וצריך לזכור שיש גם יתרונות בלשחק לצד רונאלדו (אין לי סטטיסטיקה כזו ואין לי כוח לחפש במעמקי המארקה וה-AS אבל לא אתפלא אם רונאלדו הוא זה שבישל לבנזמה הכי הרבה שערים). גם כשבנזמה החמיץ מכל מצב אפשרי במשחקים כמו ולנסיה ב-2017/18, טוטנהאם, קלאסיקו אשתקד - רונאלדו היה אשם?
ובחזרה להווה - בשנה וחצי האחרונות הוא בהחלט שם, מהחלוצים הכי טובים בעולם ואלה שעושים הכל. ועדיין לא הייתי ממהר לסמוך עליו במשחק גדול, נחכה ל-18 בדצמבר. יש לך ספק שלבנדובסקי יסיים עם יותר שערים ממנו? צריך להשוות אותו לחלוצי העל באירופה, לכל מיני הארי קיין, אגווארו ואחרים. לבנדובסקי בעונה שעברה אגב: 47 שערים.

לא, אין לי ספק בכלל שלבנדובסקי יכבוש יותר, אבל זו לא הנקודה. הנקודה היא שעם בנזמה ההתקפה שלנו יותר דינמית ומגוונת מאשר אם לבנדובסקי היה משחק שם. הפולני היה כובש את השערים שלו, אבל ההתקפה שלנו היתה בסך הכל יצירתית פחות מאשר היא כיום.
עכשיו, בנוסף לזה, בנזמה נותן מספרים של חלוץ וורלד קלאס מאז שרונאלדו עזב. מס’ השערים הנוספים שלבנדובסקי כובש, בעיניי, לא שווים את איבוד היצירתיות והיכולת הטכנית שבנזמה מוסיף לקבוצה.

ועכשיו שאלה: בינואר מציעים לך טרייד בנזמה בלבנדובסקי, ראש בראש. אתה לוקח?

בוא נפריד בין העונה הנוכחית שיש לו כבר שער ניצחון בפיחואן ממצב אחד וצמד נגד פ.ס.ז’ לעומת העונה שעברה בה הבקיע נגד ולנסיה ואייקס וזהו…החמיץ בקלאסיקו, לא היה שם בתקופת הבצורת שלנו עם לופטגי. ובואו נשווה את בנזמה לחלוצי הטופ האחרים ולא לבנזמה עצמו בשנים עברו. הוא כבש יותר מהארי קיין אבל זהו. ובמספר משחקים גבוה.

בעונה שעברה הבקיע 30 שערים. לא לבנדובסקי אבל חלוץ לגיטימי בריאל מדריד. בעונה שעברה הוא הצליח לשנות את התפיסה של אוהדי ריאל לגביו (בנזמסי, זוכר?) שזה בלבד חצי נס.

באמת מעניין אותי לדעת אם היית לוקח את לבנדובסקי כטרייד על בנזמה.

אני מכיר את הנתונים. גם חלוקת השערים חשובה. הוא כבש גם בגביע עד לקלאסיקוס שם נתקע וכל משחקי הליגה בסיבוב השני היו גארבץ’-טיים טהור. 30 גולים לחלוץ בריאל מדריד כשהוא השחקן הבכיר בהתקפה וכל הכדורים הולכים אליו והוא משחק בכל המשחקים זה נחמד אבל לא מדהים. מוכן להגיד שזה קצת מתקזז עם העובדה שהקפטן שחו שהוא בלם - הוא הפנדליסט . לגבי השאלה שלך: בעידן כריסטיאנו התשובה היא לא. כיום שאנחנו לא ממש כובשים התשובה היא כן.

שני הסנט שלי: יש עוד חלוצים שעושים דברים למען הקבוצה מעבר להבקעת שערים, בנזמה הוא האלגנטי שבהם אבל לא היחיד. פירמינו, אגוארו, קיין וגם לבנדובסקי הם יותר מדוחקי כדורים בלבד. אמבפה בודאי. סוארס בימים צעירים יותר. אלה שרק דוחקים מגיעים לתקרה של לוקאקו וז’ירו ואף אחד לא זוכר אותם.

מזכיר לי מה חשבנו כשואן ניסטלרוי הגיע, בסוף גילינו מכונה מושלמת של כדורגל.

ככה או ככה אנחנו הולכים בכל הכוח על אמבפה, עכשיו אין שום סיבה להביא חלוץ אחר.
יהיה מעניין לראות האם אמבפה יסתדר בעמדת החלוץ חוד, או שיהיה חלוץ סטייל רונאלדו של השנים האחרונות ויצטרך שיהיה עוד חלוץ לצידו כשהוא בתפקיד מעט חופשי יותר, ובזכות הזאר שבאגף השני זה גם יעבוד.