מחזור 5 בצ'מפיונס: רושמים הפסד בכורה העונה - 3:2 בלייפציג. המקום הראשון לא הובטח

לקראת לייפציג| עם סגל חסר מאוד - ללא בנזמה, ללא פדה וללא מודריץ’ - ריאל מדריד זקוקה לנקודה במשחק החוץ הקשה שלה בגרמניה מחר (שלישי, 22:00) כדי להבטיח את ראשות הבית. אסנסיו צפוי לפתוח בהרכב לראשונה העונה. הכל לקראת המשחק - רק כאן

image

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד מגיעה למשחק מחר כשהמשימה עדיין לא הושלמה והיא זקוקה לתיקו כדי לסיים ראשונה וזה המינימום המצופה מאלופת אירופה. מצד אחד, ריאל היא הקבוצה הגדולה היחידה באירופה שטרם הפסידה (14 ניצחונות ב-16 משחקים), ממשיכה לנצח ולנצח ולעתים גם משחקת כדורגל יותר טוב, ומצד שני העייפות כן נותנת את אותותיה, הפציעות, אוי-הפציעות, וצריך להחזיק מעמד עד למונדיאל. היעדרותם של לא מעט שחקנים בכירים מחר תאפשר לאחרים לקחת צעד קדימה. קרלו הבהיר: “המטרה היא לנצח ולהיות ראשונים ועלינו לעשות משחק טוב. זו תקופה מאוד אינטנסיבית של העונה, יותר מדי בשבילי. אנחנו מחזיקים מעמד טוב אבל כמו כל הקבוצות – יש לנו פציעות. זה נורמלי כאשר אתה משחק כל שלושה ימים”. המאמן המשיך והחמיא ללייפציג: “יש לה שחקנים טובים מאוד. היא הרבה יותר בטוחה בעצמה וגועה מאשר במשחק הקודם נגדנו, יהיה משחק קשה מאוד”. אגב, בימיו כמאמן באיירן מינכן, במחזור הסיום – קרלו ניצח בלייפציג, כשדויד אלאבה כבש את שער הניצחון.

אנצ’לוטי ישמח לסוף כזה גם מחר, כשניצחון ייאפשר לו להפוך לשיאן הניצחונות בליגת האלופות איי פעם ולחלוף על פני סר אלכס פרגוסון. המאזן של ריאל מדריד על אדמת גרמניה השתפר בצורה ניכרת מאז עונת הדסימה ועדיין הוא רע. שבעה ניצחונות בלבד, שבע תוצאות תיקו ו-19 הפסדים. מה שכן, בחמשת המשחקים האחרונים ריאל עם שלושה ניצחונות (פעמיים על באיירן מינכן וגם על בורוסיה דורטמונד) ושתי תוצאות תיקו. הדרך תהיה לא פשוטה, שכן ריאל תחסר לא רק את קארים בנזמה אלא גם שני פצועים ‘חדשים’, קורבנות המשחק נגד סביליה – פדה ואלוורדה הפנומנלי (שבעה שערים, האיש שכבש גם את השער הראשון באותו ניצחון קשה בספרד) ולוקה מודריץ’. מי שכן ישחק מחר הוא ויניסיוס ג’וניור אם היה לכם ספק: “הוא יפתח, הוא לא עייף”.

מרקו אסנסיו צפוי לפתוח מחר בהרכב לראשונה העונה. בספרד דווח כי הוא קיבל הצעה לחוזה חדש לשלוש שנים ובמועדון מרוצים מהגישה של הספרדי ששינה את המשחק נגד סביליה. קרלו, שלא כהרגלו, העלה לאינסטגרם תמונה שלו יחד עם הספרדי בזמן ‘התדרוך’ למשחק נגד סביליה. על אף שרשם רק 127 דקות, יש לו שני שערים ובישול. “המועדון יודע טוב מאוד מה אני חושב וגם אסנסיו עצמו. יש הרבה שחקנים שמסיימים חוזה. בהמשך נדבר על הנושא”, אמר קרלו". האיטלקי הוסיף: “מה שאני מבקש מכדורגלן שמשחק פחות זה שיהיה מקצועי, רציני וישלים עם זמנים קשים. זה מה שעושים אסנסיו וכל אלה שמשחקים פחות. מחר, ברור שאחד כזה הולך לשחק ולתת את תרומתו לקבוצה”. מי שעוד יפחת בהרכב הוא אדוארדו קמאבינגה שאיבד גובה וסופר לאחור לקראת המונדיאל. היינו מהמרים גם על לוקאס ואסקס במקומו של דני קרבחאל. קרלו הבהיר לגבי הפצועים: “עדיף לנו לאבד אותם למשחק אחד מאשר לחודש. ברור שהם רוצים לשחק כל הזמן ולא שומרים על הרגליים” והבהיר שהם יחזרו למשחק נגד ג’ירונה בראשון. בהעדרו של בנזמה, רודריגו יפתח כחלוץ חוד וקרלו משוכנע שיש להם במשותף: “הניידות של החלוץ בהרכב שלנו היא חשובה מאוד. קארים הוא המורה שלו. כשצופים בו, אתה מבין איך חלוץ צריך לשחק בריאל”. רודריגו מתרחק אט-אט מהכנף.

“במועדון הזה כל המשחקים חשובים, צריך להוציא את המיטב מכולם, בכל מסגרת, לא משנה אם זו הליגה או ליגת האלופות”, הבהיר קרלו. “לא נשאר עוד זמן רב עד לפגרה. אנחנו רוצים לסיים את החלק הראשון של העונה בצורה טובה, מה שלא קובע כלום אבל מעמיד אותך בעמדה טובה להמשך”. בכל עונה עם קרלו, אגב, ריאל סיימה במקום הראשון בשלב הבתים. רק בזכות אנטוניו רודיגר, נזכיר, ריאל מגיעה למשחק מחר עם פחות לחץ. הסלע הגרמני שהשווה בנגיחה אדירה לרשת וחטף כהוגן. לרודיגר 823 דקות עד עכשיו, זה לא רע, אבל כמובן שהיה רגיל לשחק יותר. והוא לא מתלונן, להיפך: “אני מופתע מהמהירות שבה הסתגלתי. נעזרתי בטוני קרוס ובאלאבה. אני מאוד שמח. כפי שאמרתי כשהגעתי - אני תמיד אתן מאה אחוז עבור המועדון הזה. עד כה אני חושב שאני מרוצה מהביצועים שלי, כשאני מסתכל על גביע העולם שמתקרב. אני לא צריך לשחק כל משחק כי יש לנו קבוצה מצוינת עם הרבה איכות. אני מרגיש טוב”. רודיגר החמיא לוויניסיוס ואמר שהוא מקווה שיזכה בכדור הזהב בעתיד (“הוא כמו אחי הקטן”), הזהיר מטימו ורנר ובקיצור מחכה לשחק מחר וייתכן שיפתח במקומו של אלאבה. הגישה שלו מצוינת והוא גם יודע לצחוק על עצמו כשדיבר על המסכה ואיך שהוא נראה מפחיד. כולם צריכים להיות כמוהו.

ריאל מדריד - סביליה - 24-10-2022
השחקנים חוגגים נגד סביליה. צריך עוד פוש בליגת האלופות

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| לוקס ואסקס, אדר מיליטאו, אנטוניו רודיגר, פרלאן מנדי| אורליאן טשואמני, טוני קרוס, אדוארדו קמאבינגה| מרקו אסנסיו, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו.

מה המצב לייפציג?

לייפציג, כמאמר הקלישאה היא ‘קבוצה אחרת לגמרי’ מזו של החודשים הקודמים. אמנם היה איזה פאנצ’ר גדול בבונדסליגה עם תבוסה 3:0 בלתי מוסברת לבורוסיה משנגלד באך והקבוצה עדיין לא ממש בצמרת (מדורגת שמינית), אבל הסדר שב על כנו. במשחקי הבית היא שוב מנצחת, היא כובשת שערים, היא נראית כמו קבוצה. והיא חולמת ובגדול על מקום בשמינית גמר ליגת האלופות, מה שמעט מאוד קבוצות עשו אחרי שפתחו עם שני הפסדים. אבל הגרמנים התאוששו נגד סלטיק עם 1:3 ביתי ו-0:2 בחוץ. במחזור הסיום היא תתארח אצל שחטאר דונייצק בוורשה. לייפציג כבר לא קבוצה שמרימה ידיים ודוגמא חיה לכך קיבלנו ביום שבת. היא מחקה פיגור 3:0 מול אאוגסבורג כשכריסטופר אנקונקו צימק בדקה ה-89 והקשר המחליף הוגו נובואה, לא מהשחקנים הבולטים בקבוצה – השווה כעבור דקה ל-3:3.

במשחק בשבת אנקונקו נשמר בצמר גפן ועלה מהספסל רק בחילוף משולש בדקה ה-59, וכמובן שהוא ישוב ל-11 (אם כי מאמנו בתקשורת היה זהיר יותר בדברים שאמר), במקומו של אמיל פורסברג. גם צמד הבלמים נחו. אנקונקו ממשיך ללהטט ויש לו 11 שערים העונה. סגן מלך השערים הוא טימו ורנר הגרמני עם שמונה. הוא ישוב לסגל אך משום שהסתפק רק באימונים קלים ככל הנראה יפתח על הספסל, כך לפי דבריו של המאמן מרקו רוסה. מי שעוד יהיה על הספסל הוא דני אולמו ששוב לעשר דקות ביום שבת. הקשר הספרדי התאושש מהפציעה המתסכלת וייתן את הפוש האחרון כדי להיות בסגל הסלקסיון במונדיאל – כך הוא מקווה לפחות. “אני מתרגש לשחק לראשונה נגד ריאל מדריד ועוד בבמה כזו. ריאל קבוצה מעולה אבל במשחק בספרד היינו טובים. היא לא הפסידה? זה בהחלט יכול לקרות. תהיו בטוחים שהיא תיתקל בקבוצה חזקה שבטוחה בעצמה”, אמר הספרדי שהחמיא גם לפדה (“מה שקרוס אמר? טוב, זה לא רחוק מן האמת, אני אוהב אותו”) ולוויניסיוס. אנדרה סילבה נכנס לעניינים לאחרונה ויש לו חמישה שערים. גם בשבת הוא הבקיע.

עם כל הכבוד להיעדרויות של לוקאס קלוסטרמן הבלם וגם קונארד ליימר, לייפציג תצטרך להסתדר ללא השוער הבכיר פטר גולאשי שעדיין לא כשיר. ג’ניס בלאסוויץ’, הגרמני בן ה-31, שפתח בחמשת המשחקים האחרונם – יחליפו. הוא הצליח לשמור על שער נקי רק נגד סלטיק בחוץ. בכל מקרה, הגרמנים לא מחפשים תירוצים. " אני אוהב להיות כאן, לשחק בליגת האלופות עם לייפציג. זה דבר נחמד עבור המועדון ועבור הקהל שאנחנו יכולים לקחת חלק במשחקים כאלה. יש לנו צוות מאוד שאפתני שעובד כבר שנים. המשימה שלנו היא להמשיך (להעפיל לשמינית הגמר). עלינו להיות אמיצים בלי הכדור ועם הגנה חזקה". הוא נשאל על הפצועים של ריאל ואמר: “זה נכון שיש שחקנים טובים שלא ישחקו אבל זה בטח לא יהיה קל יותר. יש אחרים עם איכויות כמו אסנסיו למשל, כולם רוצים לשחק ולהראות את עצמם. בגלל זה זו ריאל מדריד”.

המאמן נשאל על ההבדלים הגדולים בין לייפציג של הבית לבין זו של החוץ. “אני לא יכול להגיד שום דבר על זה. נגד מיינץ שם שיחקנו טוב מאוד, יצרנו הזדמנויות. היינו צריכים לנצח את המשחק הזה. ובגלזגו שיחקנו משחק טוב, הצגנו ביצועים מחוץ לבית. אנחנו צריכים להראות שאנחנו יכולים לנצח גם מחוץ לבית, אבל אני לא רואה פגמים בביצועים. קשה מאוד לשחק במשחקים האלה. לא נרדמנו באוגסבורג כמו שאנשים אמרו, יצרנו הזדמנויות. בסופו של דבר השווינו את המשחק. הצוות בטוח בעצמו. אנחנו לא מוותרים, אנחנו ממשיכים להילחם. ההיבט הזה חיובי”. בקבוצה לקחו קשה כמובן את מותו של דיטריך מאטשיץ, איש עסקים אוסטרי, ממייסדי חברת רד בול. זה קרה רק אתמול. בקבוצה דיברו על פועלו ורוצים להקדיש לו את המשחק מחר. הבלם וויל אורבאן משוכנע: “אנחנו יכולים להשיג נקודות. זה נראה שיש לנו בעיה בהגנה, אך זה לא נכון (18 שערי חובה בליגה ב-11 משחקים). במשחק במדריד הגנו טוב מאוד. ננסה לעבוד עבודה טקטית חכמה בהגנה. כל משחק בליגת האלופות הוא מיוחד ובטח כקפטן. ריאל היא אלופת אירופה, כולם מכירים אותם. אבל אנחנו נתרכז בעצמנו”. הגרמנים ניצחו בשמונה מ-14 משחקי הבית האחרונים שלהם.

Image
אנקונקו. מסוכן תמיד

לייפציג – הרכב משוער: | מוחמד סימאקאן, אבדו דיאלו, ווילי אורבן, דויד ראום| קסאבר שלאגר, קווין קאמפל, דומיניק סובוסלאי| יוסוף פולסן, כריסטופר אנקונקו ואנדרה סילבה

כותרות העיתונים הבוקר לקראת לייפציג - ברור לכם מי במוקד:

image

שער המארקה עם הקשר הספרדי שלנו והחגיגה נגד אלצ’ה: “כנפיים למרקו אסנסיו” - הספרדי יפתח בהרכב נגד לייפציג - בפעם הראשונה העונה| “הוא ניצל היטב את הדקות המעטות שלו ומגיע לו עוד”, אמר קרלו אנצ’לוטי| שיחק 127 דקות בלבד העונה| אזכורים להיעדרותם של קארים בנזמה, לוקה מודריץ’ ופדה ואלוורדה הפצועים| למטה: אנצ’לוטי יוכל, אם ינצח - להפוך לשיאן הניצחונות בליגת האלופות אי פעם - עם 103, אחד יותר מאלכס פרגוסון.

בפריויו במארקה נכתב: “צעד קדימה עבור מדריד - וגם עבור אסנסיו”. ריאל רוצה להבטיח את המקום הראשון, כשהקשר יחזור ל-11 אחרי זמן רב". נכתב כי קרלו היה צלול כשדיבר על אסנסיו ושיבח אותו. כששני שחקני התקפה בכירים בחוץ זו ההזדמנות שלו והוא ילווה את ויניסיוס ורודריגו. הקיץ הזה התחיל עקום מאוד אבל דברים משתנים. ‘אסנסיו רוצה למרוד’, נכתב. על לייפציג נכתב כי יש לה התקפה קטלנית וזה יהיה מסוכן עוד יותר אם כולם כשירים - אנקנקו בכושר מצוין, גם אנדרה סילבה. ההרכבים? אין הפתעות. לוקאס יחליף את קרבחאל, ההערכות הן שגם רודיגר וגם נאצ’ו יפתחו במקום בלמי ההרכב. קמאבינגה במרכז השדה.

בנושא אחר, ריאל מדריד רוצה את המקום הראשון בבית הזה. ומעבר לכך יש לה מטרה נוספת. אם לא תפסיד ללייפציג בחוץ הערב ונגד סלטיק בבית במחזור הסיום - זו תהיה הפעם התשיעית בה ריאל תסיים ללא הפסד בשלב הבתים, כשהיא כמובן הקבוצה היחידה שתמיד העפילה לשלבי הנוקאאוט. שש מהעונות ‘ריקות מהפסדים’ הגיעו בתור הזהב של ריאל מדריד שהחל קצת לאחר הצטרפותו של ז’וזה מוריניו. הוא עשה זאת ב-2010/11 וב-2011/12 כשבעונה השנייה הוא השיג מאזן מושלם בשלב הבתים. קרלו אנצ’לוטי לא הפסיד באף משחק בית הן בעונת הדסימה - מאזן 5-1-0, והן ב-2014/15 בו היה לו מאזן מושלם. גם רפא בניטס סיים את שלב הבתים ללא הפסד ב-2015/16 וזינדין זידאן עשה זאת בעונת הדאבל 2016/17. לפניכן ריאל עשתה זאת בעונת 2001/02 עם זידאן השחקן, עונה שהסתיימה בזכייה התשיעית בליגת האלופות, וכן בעונת 2003/04 בה הודחה ריאל בשמינית הגמר על ידי מונאקו

שער ה-AS: עם תמונה שלו מבסוט מהאימון המסכם נכתב: “סוף סוף אסנסיו” - הספרדי ‘מצביע’ (קרוב להיות) על מקום בהרכב לראשונה העונה בשל הפציעות הרבות - פדה, מודריץ’ ובנזמה| ריאל זקוקה לתיקו נגד לייפציג כדי לסיים במקום הראשון בשלב הבתים, קריטי.

בפריויו נכתב תחילה על המשפט של מרקו רוסה שאמר שהכדורגל תמיד נותן לך הזדמנות. לייפציג מגיעה למשחק תלויה בעצמה. הקבוצה עם שבעה משחקים רצופים ללא הפסד כשחלק משחקני המפתח נחו במשחק הליגה. לגבינו נכתב כי המתמטיקה פשוטה - תיקו וריאל תהיה ראשונה, ואם לא, תהיה לה אפשרות לתקן במחזור הסיום. ריאל תקווה שלא תצטרך זאת, אחרי שבעה משחקים ב-20 ימים. הדלת נפתחת למרקו אחרי 16 משחקים. אשתקד הוא היה בהרכב 23 פעמים, והעונה…זה עוד לא קרה לו. ה-AS חוזה את אותו ההרכב בדיוק.

מתאר לעצמי אם היינו באים בגישה הנכונה נגד שחטאר דונייצק מבלי לזלזל במשחק שהפגינה, משיגים איזה 0:1 נחמד (למרות שהשער של אנטוניו רודיגר היה מרגש) - ומסמנים X על המשחק הערב. כל מיני מריאנו (טוב, לא הוא ספציפית, פצוע, מצחיק), אדן הזאר, אפילו אודריוסולה או כמה דקות לוואיחו כמחליף. ובחזרה למציאות, כי לא ממש הוגן להתלונן על התוצאות של ריאל מדריד השנה (על הכדורגל כן) - מבחן גדול היום לדעתי, לייפציג קבוצה טובה מאוד התקפית שתעשה לנו צרות. מאמין שאנקונקו יפתח. אתגר יפה מאוד בטח ללא שחקני המפתח.

אבל זה לא מהווה תירוץ. אני תמיד חושש, בטח בעונת מונדיאל, ובטח אחרי מקרה קורטואה - שפציעות ‘קלות’ יהפכו למסובכות יותר ובלו"ז הזה ארבעה ימי מנוחה זה כמעט שני משחקים בחוץ. ובכל מקרה, נאחל להם בריאות והצלחה וזו המנוחה היחידה שהם היו מקבלים - פדה ומודריץ’. צריך למצוא פתרונות גם בלעדיהם וללא בנזמה, ההרכב שיפתח היום הוא מספיק חזק ואיכותי בכל העמדות במגרש.

בראש ובראשונה אסנסיו שאני מאוד שמח על ההזדמנות שלו. מספר הדקות שלו קצת הזוי. לא אומר שהוא היה צריך לשחק 800 אבל גם לא 128. לדעתי הוא לא יהיה ה-‘9’ המזויף אבל הוא כן יכול להחליף מקומות. הוא יודע לשחק על מטר, הטאץ’ שלו עדין והכי חשוב כמו שאמרתי - הוא מקבל את הכדור, על אחת כמה וכמה אם הוא פנוי ו…3…2…1 - יורה לשער, בדרך כלל זה מסתיים טוב. אם לוקאס יפתח כפי שמצופה, באגף - יהיה מעניין. אולי אפילו לכמה דקות שישחק כמו ‘10’ כשרודריגו ו-ויניסיוס חלוצים, הוא יודע למסור והם יודעים לנוע לעומק. ההגנה של לייפציג לא ממש מרשימה. יותר נכון לא מרשים בכלל ולא מסוגלת לשמור על שער נקי.

השחקן השני הוא אדוארדו קמאבינגה שהעלתי עליו פוסט נפרד בפייסבוק של האתר כדי להלהיב את הטוקבקיסטים. השעון רץ אל עבר המונדיאל, לא יהיו לו עוד הרבה הזדמנויות. הוא ישחק בעמדה קדמית. שלא יבזבז את ההזדמנות הזו מצד אחד, הוא חייב להפגין מוטיבציה ולתמוך בשני צידי המגרש, ומצד שני שלא ייסתבך וייאבד כדורים. הוא גם יכול להוות כוח בבעיטה מרחוק ומעולם לא כבש בצ’מפיונס. יש לנו קישור עם שני אתלטים גדולים+קרוס במוד הגנתי חיובי מהרגיל שאני מניח שאוטוטו יסתיים לו - הזדמנות אולי להפעלת לחץ גבוה, גם רודריגו ו-ויניסיוס מהירים, גם לוקאס ומנדי. טוב מאוד מבחינתי ששני הבלמים ‘הבכירים’ ינוחו. תענוג לראות את נאצ’ו משחק ורודיגר קונה אותי לאט לאט. שוב נאצ’ו יפגשו בשחקן התקפה שסביר להניח הרבה יותר מהיר ממנו ועדיין אני אהמר על הספרדי (עוד לא מאוחר לזמן אותו, לואיס אנריקה).

כשמגיעים למצבים קלים צריך לדעת להבקיע, גם בלי אמבפה והולאנד. הפעם ‘אנחנו צריכים’ גול של ויניסיוס. בכלל, לא להתמהמה ולחפש את ההזדמנות שהסיכוי להבקיע בה גדול יותר ב-3%. האללה מדריד!

משחק מעולה לרוטציות, מקווה שאנ’צלוטי יתן כמה דקות משחק לאריבאס. חבל שאיקר בראבו לא בסגל, הייתי שמח לראות אותו משחק. מניח שהזארד יעלה כמחליף בשלב מסוים בשביל לתת מנוחה לויני.

מבחינת תוצאה:
מנחש שנסיים עם איזה 3-1 צמד של רודריגו, שער של אסנסיו ובישול/2 של ויני.

ההפסד הראשון של העונה אמור להגיע מתישהו. אני לא אתפלא אם הוא יגיע היום, והאמת זה לא יהיה אסון גדול.
משחק חצי לפרוטוקול אחרי רצף משחקים צפוף ומתיש. בלי פדה, בנזמה ומודריץ’. צריך לתת מנוחה גם לויני וקרבחאל.

אם צריך לבחור משחק להפסיד בו עד המונדיאל הייתי בוחר את המשחק הערב. אפשר יהיה להבטיח את המקום הראשון במחזור האחרון בבית מול סלטיק. העיקר שאף אחד לא ייפצע.

לא הבנתי, מכרו את המשחק?

נראלי סתם באו בהרגשה של משחק ידידות אחרי שחשבו שהמשחק בכיס שלהם. לא נורא, חטפו שתי סטירות והתעוררו. רציתי שער לפני המחצית וקיבלתי. מחצית שניה הכל פתוח, תיקו מספיק לנו.

אסנסיו אגב ”יודע רק לבעוט”. המשפט הכי הזוי אבר.

יאללה טיטי זה הרגע שלך,מיליטאו אשם בגול…

אלאבה וצ’ומה אשמים בשער הזה, מיליטאו השלישי באשמה.

מאז ש אלאבה נכנס ההגנה מסננת, בעיקר בצד שלו.

מה מיליטאו יכל לעשות? או שהוא מסתכל על הכדור או על ורנר, הוא לא יכול לראות את שניהם במקביל. בפעם האחרונה שבדקתי הוא לא היה אייל גולן.

אני יודע שרובכם השלמתם עם ההפסד הזה כבר לפני כמה ימים אבל ריאל לא יכולה להיראות ככה, בטח לא בליגת האלופות.
לקבל שערים של נוער והאימפוטנציה המוגזמת הזאת בהתקפה.
גרמנו ללייפציג להיראות כמו באיירן מינכן בימיה הגדולים.
פשוט מרתיח את הדם.

image

התעופפו כבר למונדיאל| האמת שגם אני חשבתי שנפסיד ולא רציתי לכתוב את זה לפני המשחק. אין לי בעיה עם ‘הרצף’ המזויף יש לציין, שנקטע (באותה מידה יכולנו להפסיד במחזור הפתיחה באלמריה או במשחק הראשון נגד לייפציג בברנבאו כשהם עשו לנו קרקס) - יש לי בעיה עם איך שנראינו. תעזבו בצד רגע את ההפסד. היכולת. ריאל מדריד לא יכולה לשחק ככה, ולא בהרכב הזה שהיה הרכב בסדר גמור. וכמובן שהמשחק הזה כן חשוב. נצטרך להתאמץ נגד סלטיק וזה בזבוז אנרגיה משווע. המקום הראשון עדיין לא הובטח.

היכולת נוראית - קודם כל הגישה של הרבה שחקנים. הטיילת הזו, הגולים הרכים בהגנה, על אף הנוכחות של אנטוניו רודיגר וכמובן לא באשמתו. מיליטאו תמיד חולם ומאבד את השחקן שלו. טשואמני וקמאבינגה ממש הלכו במקרה הטוב ועמדו על המגרש בקטע רע. איפה האגרסיביות והתשוקה? לא לקחו אף כדור באמצע, באמת בושה. טשואמני שומר את הרגליים? לא מבין את זה. עד שהוא משחרר כדור גם. קמאבינגה רוצה להיות במונדיאל וככה אין לו סיכוי.
בשום שלב לא באמת נכנסנו למשחק. לא שלטנו בכדור באמת כמו בדרך כלל, לא היו מסירות על קו האמצע, לא תנועה חכמה של השחקנים. כבשנו שער ממש לפני הירידה למחצית וזה היה אמור להיות מעין מכה מוראלית עבורם אבל שום דבר בחדות שלנו לא השתנה.

איזה גבר קורטואה, לפחות מבחינתי, שעם ראש זקוף אומר לאחר המשחק ש’יצאנו ישנים’ לכר הדשא ואסור שזה יקרה. יום רע זה בסדר, גישה רעה זה לא מתקבל על הדעת. נגד שחטאר דונייצק היה אותו הדבר וניצלנו עם הגול של רודיגר כמעט משום מקום, לא הפעם.

ההתקפה גם כן הייתה מתסכלת מאוד. ויניסיוס כבש שער במצב הכי קשה שהיה לו, באמת אחלה נגיחה - אבל ביזבז איזה שלושה אחרים - הוא מוריד לנו שנים מהחיים עם הפעולות שלו. כאילו אין משחק שנוכל לשבת ברוגע ולצפות בו ומאה אחוז ליהנות. איבודי כדור כל כך רשלניים, מאחר בבעיטה כמעט תמיד.
אנצ’לוטי, שהפעם לא היה לו ספסל מזהיר, זה נכון, ואין לי ממש בעיה ע ם ההרכב - חייב לדעת לבצע חילופים לא רק כשיש עייפות או עם הגב אל הקיר. לא היה קורה אם ויניסיוס אחרי הזלזול שלו היה מוחלף (כמה דקות לפני שהגיע העונש עם ה-3:1), אפילו בגופה של הזאר, כדי ‘שיילמד’. שלא יקח את המקום שלו כמובן מאליו. אפשר לומר שבאנו במוד הרגיל של ‘הגול יבוא לבד’ ונשחק כדורגל עשר דקות וזה לא הספיק - קטע. בכל מקרה - לא נעים, לא נורא. מוד ג’ירונה. האללה מדריד

איפה כל גאוני הכדורגל שממשיכים לטמון את הראש בחול
ומתלהבים מנצחונות על קבוצות של חולבי פרות בליגה.
בינתיים בליגת האלופות כבר משחק שני ברציפות שהקבוצה לא מצליחה לחבר שני פסים כמו שצריך.
ושחס ושלום מישהו מעביר ביקורת על צורת המשחק ועל אנצ׳לוטי כולם כאן קופצים כדי להגן כאילו ישלהם חצי מושג מה זה לתת בעיטה בכדור.
ריאל נראת רע ושאפחד לא יבלבל תמוח שצפינו הפסד ושזה מקובל לקבל 3 מלייפציג (במזל זה נגמר רק 3 כן) כי זה לא.
שלושה שחקני הרכב לא שיחקו היום ותראו את ההשלכות.
אנחנו בסך הכל באוקטובר השחקנים האלה עוד עשויים להיפצע
ולהיות בחוץ ליותר ממשחק שניים ומה אז נעשה??
אני אענה לכם - כלום!!
נמשיך להסתמך על ניסים כמו בעונה שעברה שהסתברות סטטיסטית שזה יקרה היא אחד למיליארד.

מקום ראשון בליגה, מקום ראשון בצ’מפיונס, איפה האחד למיליארד ?

אחרי שאתה מבטיח עליה אתה יכול לא לתת 100% וגם להפסיד, הלילה זה היה בדיוק המשחק הזה.

בסעיף השחרור של גאבי.

אנחנו בינתיים מקום ראשון בליגה, ובינתיים בראשות בית שהוא יחסית קל בליגת האלופות.
הליגה הספרדית ממזמן לא ברמה שהייתה פעם לדעתי היא חלשה מאוד ואיבדה מכוחה ריאל צריכה לקחת אליפות בהליכה.
אתה חושב שהיכולת הזאת תספיק מול הקבוצות החזקות באירופה?

דרך אגב היינו צריכים נקודה בשביל לעלות וזה לא קרה.
התוצאה פחות מעניינת אותי, הדרך שבא נראנו היא זאת שמעניינת.
נראנו רע ולא רק היום.

ושאמרתי אחד למיליארד זה היה בכפוף לכך ששחקני המפתח יכולים להעדר בשלבים המכריעים של העונה ואין מחליפים ראויים

גם שעון מקולקל צודק פעמיים ביום. מכיר?
אף קבוצה לא תנצח את כל המשחקים שלה, ולא משנה כמה אתה תצעק שהקבוצה ומהמאמן והמחליפים והצוות הפיזיוטרפיסטי גרועים זה ךא יעשה את זה נכון.
רוב המשחקים שלנו נראנו טוב וגם ניצחנו. לא חוכמה לחכות למפלה הראשונה ולצעוק “רואים, צדקתי”.

ולמשחק-
אלאבה לא יכול לשחק מגן מול קבוצה שבאה לשחק התקפי אין לו את הכושר לזה יותר זה נראה.

מיליטאו לא אשם לגמרי בגול אבל מה לעזעזל הוא עשה שם? לא הלך לכדור ולא הלך על התוקף.

אסנסיו לא פותח בהרכב של קרלו בדיוק בגלל איך ששיחק היום. למרות הבישול הוא לא עוזר לקבוצה במשחק השוטף, לא לוקח על עצמו ונראה שאין לו מושג מה זה משחק לחץ. (קמא ורודריגו העירו לו על זה יותר מפעם אחת. 2 ילדים בני 20).

לא ידידי היקר לא לזה התכוונתי.
אני חוזר ואומר: ברור שמותר להפסיד אין ספק.הדרך היא הבעיה,
סגנון המשחק, הרוטציות, הסגל הלא שלם, וכולם מתעלמים
ומשכנעים את עצמם ואת הסובבים אותם שהם רואים ריאל גדולה שמשחקת כדורגל שגורם לך לרצות להקפיץ כדור בסלון.
זאת אחיזת עיניים נקודה.
אין משחק שבו ריאל לא ספגה(מלבד אלצ׳ה). ריאל לא רומסת את היריבות הקלות שלה. הליגה הספרדית פשוט חלשה.
מתי נראה הצגה שתכנס לאריכיון?
ואם לא עכשיו אז מתי?
אתה יכול להגיד לי שאתה מרוצה מצורת המשחק
שאתה נהנה לצפות בריאל משחקת?

בסך הכל הפסד צפוי. לא קל להחליף 11 שחקני הרכב עם הפציעות של קארים, מודריץ’ וואלוורדה.

ברור שלא. אני מאוד אתעצבן אם נעלה בגישה של ״המקום הראשון כבר בכיס שלנו״ למשחק בו המקום הראשון לא בכיס שלנו.
אבל הקטע הוא שכמו שכתבת כל כך יפה, הבית שלנו באלופות קל אז אפשר קצת לזרוק.
ברור שזה לא טוב ועדיף היה לנצח, אבל שנפילת המתח תהיה שם ולא בליגה בה כל נקודה חשובה, או בהמשך האלופות מול הקבוצות החזקות באירופה.

אני מניח שדיברתי עליי, הרי איתי דנת בדיון הקודם.

אני מנסה להבין מהי הטמינת ראשים שאתה מדבר עליה?
תמיכה עיוורת באנצ׳לוטי? כולנו מבקרים אותו פה, פשוט לא הסכמתי איתך בכינוי ״ביזיוני״ למאמן שבדיוק זכה בדאבל עם קבוצה מאוד מוגבלת.
אמונה שגויה בסגל? לא חןשב שיש פה אדם אחד שהיה מרוצה מאי הגעת הרכש להתקפה ולעמדות המגנים. פשוט פלורנטינו נשיא כל כך טוב שאפשר לסלוח לו גם כשהוא לא מושלם.
אמונה שגויה בגישת השחקנים? בדרך כלל הגישה מחויבת, גם אם הפעם פחות אפשר לסלוח כי בסוף אף אחד לא מוצלח 100% מהזמן וחכולם יש נפילות מתח. לפחות שלהם קרתה במשחק יחסית חסר חשיבות.

בכללי אני לא חושב שמישהו פה יצא בהצהרות שאנחנו הקבוצה הטובה באירופה. אנחנו קבוצה מאוד יציבה שקשה לשחק נגדה ברגעי האמת, אבל גם העונה אנחנו רחוקים מלהיות פייבוריטיים לזכיה במפעל. אני ממש בספק שיש פה מישהו שטוען אחרת.

לכן אני ממש מתקשה להבין למה אתה מתכוון בסיסמאות שאתה זורק פה.
אף אחד לא הכתיר פה שום כתר, פשוט היינו מרוצים מהקבוצה כששיחקה טוב וסלחנו לקבוצה כששיחקנו רע וניצחנו (כמו גם בתקופת מוריניו שאתה הזכרת, גם שם היינו מרוצים מגירודי נצחונות)

איש לא טען זאת מאז 2017 לדעתי.
טענתי שאתה חייב פרופורציות, לא שאנחנו הקבוצה הטובה בהיסטוריה.