מחזור 5 בצ'מפיונס: רושמים הפסד בכורה העונה - 3:2 בלייפציג. המקום הראשון לא הובטח

ריאל לא רומסת את הליגה בערך מ2019(ואולי עוד לפני זה) ועדיין אנחנו עם 2 אליפויות(ועוד אחת שפספסנו במחזור האחרון) מתוך 4 השנים האלה.

והיי, אני נהנה לראות את ריאל משחקת. אני נהנה מעבודתו הקישור, נהנה מצירופי המסירות בהתקפה אוהב לראות אותנו שוברים לחץ דרך ההגנה. כן, יכול היה להיות סגנון מלהיב יותר, אבל אנחנו מנצחים ונראים בסדר גמור.
אתה צריך להבין שחילופי הדורות עדיין בתהליכים, מודריץ׳ הוא עדיין חזות הכל בקבוצה הזו. קמאבינגה עוד לא מוכן כדי להיות שחקן הרכב(הוא כל כך מפוזר על המגרש, זה פשוט נורא). סופגים כל משחק? נכון, משחק ההגנה לא טוב כי אלאבה נחלש משמעותית, מנדי נחלש וקרבחאל ממשיך את הנפילה שלו. ועדיין, מצב הקבוצה טוב. הבסיס צעיר, רץ עם הותיקים, ההשפעה של בנזמה ניכרת יותר ויותר על רודריגו ממשחק למשחק. וזה תקף כמעט על כל צמד של ותיק וצעיר בקבוצה.

ההפסד הגיע בטיימינג הכי טוב שיכול להיות. קצת פרופורציות, משחק ללא חשיבות, עם הרכב משני מול קבוצה שנלחמת על השלב הבא.

ואני אמחזר את הקלישאה, רומא לא נבנתה ביום. ריאל ההיא של מוריניו הגיעה בעונה השלישית לפרוייקט מגלומניה כשהקבוצה הייתה העשירה בעולם. לא בשוק שנשלט על ידי קבוצות ממומנות מדינה. אם אתה מצפה לרכישות גלקטיות, אתה פשוט לא הצלחת להבין את רוח התקופה.

כן וכן. נהנה מאוד אפילו לרוב.

אנצ’לוטי ניסה היום איזו טקטיקה של “טוטאל פוטבול” בהגנה ויצר המון בלאגן שם.
רודיגר תוקף בימין כשאנחנו עם הכדור ונאצו יוצא ללחוץ כשאנחנו לא, ובמקביל מיליטאו תפס את כל צד ימין בזמן שואסקז שיחק על כנף ימין. אסנסיו לא עשה כלום ברוב הזמן ושיחק רך מאוד.

אם כבר ניסויים מוזרים שכאלה אז זה בדיוק המשחק. מקווה שזה הוכחה שקרלו (דייויד) למד משהו מהנסיון המוזר נגד ברסה עונה שעברה.

התכוונתי לכל מי שניסה לגמד את הטענה שלי שריאל לא מספיק טובה.
ושאנצ׳לוטי מאמן מיושן שדוגל בשיטט משחק אפורה וחסרת תחכום ויצירתיות. (בונה בעיקר על יעילות).

עכשיו לגבי מה שכתבת וכתבת יפה.
אני מסכים איתך שהעונה הקודמת הייתה הישג עצום ושאפו ענק לאנצ׳לוטי בייחוד עם חומר השחקנים הקיים.
אך למרות הכל ראינו את הכשלים גם בעונה הקודמת
להגיד לך שנהנתי מהכדורגל בעונה שעברה ממש לא,
מלבד משחקים בודדים בליגת האלופות שבאמת הכדורגל התעלה לרמות גבוהות.
כמו שאנחנו האוהדים ידענו לזהות את אותם כשלים וליקויים אני בטוח שאנצ׳לוטי והצוות המקצועי ידע גם כן לזהות.
אבל מה קרה?
הנס היה כל כך גדול שבונים עליו גם השנה.
ריאל לא צריכה חיזוק כי היא זכתה בדאבל למה צריך לחזק את הקבוצה?
יש נוסחה מנצחת השיטה עובדת זה מצליח גם אם היה לנו מלא מזל והדרך לא משהו.
והמילה ״ביזיון״ מופנת לאנצ׳לוטי שזורע חול בעיניי הקהל שלא ידע לדפוק על השולחן ולדרוש חיזוק רציני וקיץ שלם טוען שאין צורך בחיזוק.
שעדיין ממשיך בכל משחק עם רביעיית קישור דפנסיבי קיצוני וחלוץ בודד לא משנה מי נמצאת ממול.
ישלי עוד הרבה מה לבקר אבל זה לא משנה כי אני לא באמת יכול לשנות משהו חוץ מלהביע את דעתי.
אבל אולי תגיד לי אתה איזה ססימאות זרקתי?

אתחיל בזה שאני שמח שאתה נהנה. מצד שני אני לא יודע כמה שנים אתה צופה בכדורגל וכמה כדורגל ראית שאתה יכול להינות
מתוצגת כדורגל כזאת.
אני ראיתי לאורך ההיסטוריה קבוצות הרבה יותר טובות מזו
דרך אגב כולל מילאן של אנצ׳לוטי( 2002 - 2005)
רק שהוא תקוע עדיין ברוח התקופה ולא עשה אפדייט לזמננו.

לגבי שיטת המשחק היום זה לא יכול להיות ״טוטאל פוטבול״
שאין עם מי לשחק ״טוטאל פוטבול״

בנתיים הרב הגדול של הפורום ואנשי הכדורגל בעולם מחזיקים בדעה שהרבה יותר קרובה לשלי מאשר שלך. אם אתה רוצה לחשוב שאתה מיוחד וכולם חוץ ממך טועים אתה מוזמן בכיף.

אני שמח שאתה שמח שאני נהנה ואני שמח שיצא לך לראות קבוצות טובות יותר מריאל הנוכחית. זה לא משנה את העובדה שבנתיים הקבוצה נראית טוב (אם לא מאוד) רוב הזמן. משיגה תוצאות רצויות (שוות ערך לעונות הכי טובות שהקבוצה הזאת אי פעם סיפקה) ומשחקת נכון ביחס לעומס הצפוי של העונה המיוחדת הזאת.
בנתיים אגב רק סיטי בכל הליגות הבחירות (ותרשה לי להוציא את פריז מהמשוואה) כבשה יותר מאיתנו… רק ברצלונה כבשה כמונו וראינו איך זה נגמר במפגש בנינו.

בקיצור כדאי שתעשה תיאום ציפיות מחדש בינך לבין עצמך לבין הקבוצה. אם אתה מצפה שנראה כמו ברצלונה של פפ או ריאל של מוריניו אתה תתאכזב הרבה העונה.

לגבי הטוטאל פוטבול דיברתי על ההגנה… בלי קשר לזה שדווקא יש חילופי תפקידים של שחקנים העונה בריאל כמו שלא ראיתי מעולם. כל אחד מהקשרים שלנו משחק באותו משחק מקשר אחורי ל10 ,פדה משחק מגן/חלוץ/קשר מתי שמתחשק לו, ורודריגו נע בצורה מעולה בין האגפים לחלוץ שני. גם בנושא הזה אני לא מבין את התלונות שלך (מצד שני אני לא יודע כמה זמן אתה רואה כדורגל או אם אתה יודע לבעוט בכדור ככה שאולי אתה לא יודע מה זה טוטאל פוטבול :wink: )

תראה הכל בעיניי המתבונן אני פחות נהנה לצפות בסגנון המשחק הנוכחי.
הייתי רוצה לראות ריאל יותר תוססת שמסתערת קדימה.
אני תמיד אומר לעצמי אם ארסנל של וונגר הייתה יכולה לשחק
כדורגל כזה אז למה לא אנחנו? והיה להם סגל הרבה פחות טוב לדעתי ותקציב יותר קטן (גם בהשוואה לזמנים של היום)
לא נתפסתי רק על הקבוצה של מוריניו ועל הזמנים שמדינות המפרץ עדיין לא השתלטו על המשחק.
אפשר וצריך לשחק יותר טוב בעיקר בליגה כזאת חלשה
שהתדרדרה בעכבות אותו כסף גדול, וגם שספרד כבר לא מייצרת שחקנים כמו בעבר אבל זה כבר לדיון אחר.
בנוגע לחילופי הדורות זה צעד מתבקש ומבורך אבל קיצוני מידי חייב גם פרווה ואין.
תראה את הדרמה סביב טוני קרוס כולם חוששים ורועדים שיפרוש.
אני לא זוכר שזידאן התכוון להודיע על פרישה שהייתה כזאת הערכות ודאגה ליום שאחרי. וטוני קרוס יכול לשרוך לו את הנעליים.
זה מראה לך שחילופי הדורות עדיין לא שם.
אני חושב שריאל מאז ומתמיד הייתה עסק עבור פרז אבל בשנים האחרונות זה כבר נהפך לחברה יצרנית עבורו.
וזה עובד לו מצויין גם מבחינה מקצועית בינתיים,אבל המגמה הזאת לא תחזיק לעוד הרבה זמן.

שיחקתי שנים כדורגל(מקצועני עד הנוער) ואני צופה רק 25 שנה.

אשמח לדעת מה הרקע שלך בענף.

הנחתי שתפספס את זה אבל זאת הייתה עקיצה כל איך שאתה מתנחס.
לא מעניין אותי כמה גולים הכנסת כשהיית ילד זה לא אומר כלום ושום דבר על מה אתה חושב ואני לא חושב שאני צריך לספק לך איזשהן קרדנשלס על מי ומה אני.
בנתיים אתה קורא בזיון לאחד המאמנים המצליחים בהיסטוריה וטוען שהנשיא הכי מוצלח של המועדון הכי מצליח הוא עסקן והולך לו ב"מזל". פרז אגב רואה כדורגל כבר 60 שנה…מה תגיד על זה?

סתם ככה לידע כללי… זידאן בזמנו הודיע לקבוצה שהוא פורש מכדורגל פחות משבועיים לפני המשחק האחרון שלו בקבוצה. לאף אחד לא היה זמן או צורך להתעסק באותו רגע במי יהיה המחליף שלו.

הפסד בזמן הכי טוב שניתן, משחק עם חשיבות מועטה והמון מחליפים. אם ויני היה מבקיע את המצב שלו לפני השער של לייפציג היינו מנצחים. אני אוהב איך שרודריגו מצליח לגרום לכולם לעשות פנדלים עליו, גאון.

עם הפנים לג’ירונה, הייתי עולה עם אותו הרכב מולם רק עם בנזמה במקום ויני וקרוס במקום מודריץ’.

מי אמר שלא רציתי לפספס ואני פחות בקטע של עקיצות
לכן הגבתי כמו שהגבתי.
ככה זה שאין קונטרה ראויה.
ואני מנהל דיון איתך לא עם פלורנטינו כך שהטיעון שלך חלוש.
דרך אגב אני לעולם לעולם לא ראיתי מאמן של קבוצה שלא היה שחקן כדורגל.
אז הקשר להבנה במשחק הוא מאוד גדול לכן ציינתי ששיחקתי.

ואתה באמת מאמין שהמועדון ידע רק שבועיים לפני🙄

אתה מנהל איתי דיון על איך פרז ואנצלוטי מנהלים את הקבוצה. 2 פיגורות שראו יותר כדורגל ממך ועשו יותר ממך בתחום. (שוב, אחד המנהלי קבוצה הטובים בהיסטוריה ואחד מהמאמנים המעוטרים ביותר).
מעבר לזה אתה רומז שהעובדה שראית יותר כדורגל ממני עושה אותך איכשהו כשיר יותר לשפוט קבוצה.
אז או שהטיעון שלך חלוש או שאתה סותר את עצמך.

וכן בזמנו דובר הרבה על כמה זה הפתיע את המועדון. אתה מוזמן להאמין במה שבא לך אני בוחר להתייחס לעובדות.

סתם ככה לידע כללי 2
מאמנים שלא שיחקו כדורגל-
אנדרה וילאש בואש, זכה בליגב באירופית ואליפות עם צלסי.

קרלוס פריירה, לקח מונדיאל עם ברזיל.

אריגו סאקי, לקח ליגת האלופות פעמיים אם אני לא טועה.

אפשר להוסיף לרשימה גם את אברהם גרנט אם באמת רוצים.

אני לא רומז לשום דבר.
אני ציינתי בסה״כ עובדות לגבי הידע שלי בעכבות העקיצה שלך.
ממש הדבורה מיה.
אני מותח ביקורת אובייקטיבית כמו המון פרשנים אנחנו חלוקים בדעותינו וזה בסדר אני בוחר כן לעשות השוואה בין ריאל לקבוצות גדולות אחרות שנהנתי לראות אותן משחקות.
ומשתוקק לראות את זה קורה גם אצלנו.

ועכשיו לגבי רשימת המאמנים שמנית כאן
אתה רציני?
זה לא קרוב אפילו לאלה שכן שיחקו גם בכמות
וגם ביכולת.
ולמיטב ידעתי אין היום באף קבוצה מאמן שלא היה שחקן
מכל כלל תמיד יש יוצא מן הכלל ובמקרה הזה הכמות היא קטנה מאוד.
הרוב המוחץ כן שיחק וזה מאוד משפיע על היחס של השחקנים כלפי המאמן וכמובן מתבטא בהבנת המשחק.
ולדעתי אפילו באירופה כבר לא מחזקים פרשנים שלא שיחקו כדורגל מלבד ישראל כמובן😁

אבל העשרת לי את הידע.

אין לי בעיה אם מישהו יחשוב שאני מתלונן יותר מדי. אני מתייחס לדברים שאני אמרתי בלבד - אני לא השתמשתי במילה ביזיון וכן הלאה. היכולת שלנו הייתה מאוד חלשה ומותר להתלונן. אפשר לא רק להיות פרשני תוצאה. אז התוצאות שלנו מעולות, זה לא אומר שהכדורגל מעולה. יכולנו להפסיד ללייפציג כבר בברנבאו כשניצחנו 0:2 איכשהו. אנחנו פותחים כמעט כל משחק ככה עם מצב של היריבה אחרי חצי דקה-דקה. בדרך כלל כמה סנטימטר החוצה או שטיבו קורטואה עוצר. אתמול ספגנו בדקה ה-13.
שיחקנו מצוין בקלאסיקו, נגד אלצ’ה היה כיף. גם את המשחק נגד בטיס אפשר לציין לטובה למרות שנגמר 1:2, ואין לי תלונות על הניצחון בדרבי או עם קרב חפירות בחטאפה. את שחטאר בבית יכולנו לנצח 1:5 ונגמר רק 1:2. אחלה. אבל אנחנו לא משחקים טוב.

לא היינו טובים נגד אלמריה במחזור הפתיחה. לא היינו טובים נגד סלטיק שהיו טובים בכל פרמטר בחצי השעה הראשונה. המשחק נגד שחטאר בחוץ - אם היינו מנצחים בו אז אתמול היינו כבר עם כל המריאנוס ואריבאס (מריאנו כשגם קוד, ביטוי, כן? לא משנה אם הוא בריא או לא) - בנס לא הפסדנו.

ושוב, ברור שעדיף להפסיד במשחק הזה, ולא בליגה, אבל כשכתבתי כמה ה-1:1 באוקראינה חמור אנשים לא הבינו. בעונה כזו של המונדיאל כל משחק שאפשר לוותר עליו - כדאי.

מספרים מהמשחק:
-ריאל מדריד איבדה 124 כדורים אתמול - יותר מאשר בכל משחק אחר
-באף משחק היא לא הציגה אחוזי הצלחה נמוכים בדו-קרבים - 37.84% - נכנעה ב-46 מתוך 74. הממוצע העונתי שלה הוא 53.17%
-הדריבל והכדרור? 27.59% הצלחה בלבד, תשאלו את ויניסיוס. הממוצע העונה עומד על 43.73%

מתי?

ריאל עשתה טעות בהימור על אמבפה ועל בנזמה.
על בנזמה בכך שציפתה שהוא ישחזר את היכולת שלו מעונה שעברה, מה שלא קורה העונה והוא נפצע כל הזמן וגם כשמשחק הוא חא כפי שהיה.
על אמבפה בכל ששמו את כל הביצים בסל אחד ובזמן המרדף פספסנו שחקנים אחרים.

אלו לא טעויות של קרלו למען הסר ספק.

לא נכון, להזכירך ניסו להביא את השחקן הטוב בעולם ונלחמו עליו עם חוזה שלא היה כמותו בריאל עד כה. גם עונה קודם לכן הציעו 200 מיליון על שחקן עונה לתום החוזה. זה מראה בצורה מצוינת שיודעים שיש חוסר בריאל.
גם רואים בקבוצה את החוסר בקשר יצירתי ומדברים על 100+ מיליון על בלינגהם, קשר בן 19. סכום שגם יכול להגיע ל150 ואנחנו עדיין במירוץ.

פה אני חושב שזו תמימות מצידך להאמין לכל מה שנאמר בתקשורת.
יש דברים שאומרים כי מה אתה מצפה שיגידו.
אתה חושב שאנצ׳לוטי לא רוצה רכש? בטח שהוא רוצה. פרז ניסה ונכשל הפעם בנושא הרכש.
כנראה שפרז הגיע למסקנה שהוא לא מאמין בלשים את ה80 מיליון על גנאברי בשביל חיזוק לא משמעותי מספיק.
מה אתה מצפה שקרלו יגיד? שהסגל לא מספיק טוב? זה יגרום לבעיות בחדר ההלבשה ויגרום לנו לשחק אפילו פחות טוב.

פדה משחק כקיצוני ולא כקשר. לראיה כמות השערים שהוא גם כובש משם.
דרך אגב אני גם מעדיף אותו בקישור, אך אין פה עליה במערך דיפנסיבי אלא פשוט היעדר שחקני התקפה טובים מספיק ומגנים התקפיים מספיק.

העניין בביקורת הוא שכדי שהיא תהיה עניינית אתה צריך לספר מה לדעתך צריך לעשות.
לזרוק ״ביזיון״ לאויר זו לא הצעה.
מה לדעתך ישדרג את הקבוצה שלנו כל כך?

בסוף המטרה היא גם הישגית. המשחק הזהיר שלנו עובד.

אני חושב שבהחלט יש פה שאיפה של ריאל להתקדם שקצת נתקעה עם הברז שאמבפה דפק לנו. קל להגיד שזה רק שחקן אחד אבל דמיין לעצמך מה הייתה אותה קבוצה של מוריניו בלי רונאלדו. אני בטוח שהקבוצה ההיא של מוריניו הייתה נתקעת הרבה יותר בלעדיו ולא הייתה מקבלת כזה פרגון אילולא הוא. כך גם הקבוצה של אנצלוטי

זאת טעות גם של אנצ׳לוטי העדר מדיניות רכש יכל והיה צריך לדרוש.
הוא מאמן גדול או בובה על חוט?

תקנו אותי אם אני טועה, אבל גם קלופ וגם מוריניו לא התפרסמו בזכות יכולותיהם כשחקנים. לזה אפשר להוסיף את נגלסמן.

ברור שיש יתרון לאדם ששיחק כדורגל בעצמו, אך לדעתי היתרון הוא יותר בקטע השיווקי ופחות בקטע של יכולת, הוא פשוט צריך הרבה פחות כדי להגיע לקבוצות הגדולות ואז הסתברותית הרבה יותר קל לו להגיע להישגים כי הוא צריך קדנציה אחת מוצלחת כדי להרשם בספרי ההיסטוריה ולא 10 קדנציות טובות רק כדי לקבל צ׳אנס.

תראה לדוגמה מה היה המועדון הראשון של זידאן - פאקינג ריאל מדריד.
אתה חושב שמאמן שלא היה שחקן יקבל את הצאנס הזה במועדון הגדול בעולם שמשחק גם במדינה אחרת משלו?

אם אתה ואני אם נתחיל קריירת אימון היא תתחיל מאיזה ליגה חובבנית בישראל, משם אם נצליח נתקדם לליגה נמוכה בישראל ומשם נתקדם לאט לאט לליגת העל. מליגת העל תסתכל על בכר שהיא כבר במשך עשור המאמן הטוב בליגה וזה עדיין לא מספיק לו כדי להתקדם לאירופה, גם הוא אם יתקדם יגיע כנראה לקבוצת תחתית בליגה ורק הצלחה מטורפת שם תביא אותו למועדון גדול.
אתה מבין כמה אם ואם צריכים לקרות פה?
זידאן היה צריך אם אחד שיקרה (קדנציה אחת מוצלחת) והוא כבר רשום בספרי ההיסטוריה.

האם הוא מאמן טוב כי הוא היה שחקן? לדעתי לא. לדעתי פשוט בגלל שהוא היה שחקן הוא קיבל את הצ׳אנס והצליח.
היותו שחקן גם עוזרת לו לקבל כבוד משחקנים זה היתרון היחיד לטעמי.

גם לגבי שדרים, הסיבה שהם מקבלים את התפקיד היא לא ההבנה שלהם במשחק אלא השם שלהם. כנראה שפטריס אברה ואבי נימני לא התמודדו על התפקיד מול אורי קופר וראו שהם מבינים יותר בכדורגל, פשוט הם שם סקסי יותר עבור הרייטינג.

ולא בא לזלזל חלילה בכך ששיחקת כדורגל מקצועני ובהישגים אליהם הגעת, אבל השם של השחקן לשעבר הוא סקסי כשמדובר בשחקן שהיה מהטובים בליגה. לא במקרה מדובר בשחקנים שהיו מהכוכבים של קבוצה שהייתה מהטובות בליגה. לא במקרה באנגליה מדובר בשחקני מנצ׳סטר יונייטד וליברפול ולא בשחקני אסטון וילה, ובישראל מדובר באבי נימני ואיציק זוהר ולא בשחקן מאשדוד.

לדעתי טוב שהוא לא הגיע והוא לא ״הטוב בעולם״ אני חושב שמלבד רכישה מקצועית מהול במהלך הזה המון ביזנס.
בכסף הזה אפשר היה להנחית שחקנים לא פחות טובים.
ולגבי בלינגהם הוא ילד מוכשר מאוד לא מצדיק סכומים כאלה.

פה אנחנו מגיעים למהו תפקיד המאמן. האם המאמן הוא גם מנהל הרכש?

אני לא חושב שדפיקה על השולחן הייתה עוזרת. בסוף פרז כן ניסה להביא כוכבים ולא במקרה הוא נלחם עם סכומים אסטרונומיים על אמבפה, וכעת גם על בלינגהם.

אבל הוא לא הרגיש שזה נכון להמר בהמון כסף על איזה קיצוני בינוני יחסית.
אם תלך אחורה תראה שגם אני הייתי בעד להלחם על גנאברי. אני די בטוח שטעיתי ושמזל שהוא לא הגיע כי רודריגו כן עשה קפיצת מדרגה ואני כבר בכלל לא בטוח שגנאברי עדיף.

בעמדות אחרות שנזרקות פה שוב ושוב יש התעלמות מוחלטת ממצב השוק. קל להגיד שאנחנו זקוקים למגנים. למישהו יש שם של מגן שיכול היה להגיע ולשדרג אותנו?

אז מה בעצם צריכה להיות הדרישה של אנצ׳לוטי ברכש? אשמח לשם שהיה יכול להגיע שאתה לא מבין למה אנצ׳לוטי לא דרש.