מחזור 5 באלופות: מבטיחים את המקום הראשון עם 4-2 גדול על נאפולי

לקראת נאפולי| כשהיא בכושר טוב מצד אחד ומאידך בהרכב חסר מאוד - גם מודריץ’ לא זמין - ריאל מדריד תנסה להבטיח מחר (רביעי, 22:00) את המקום הראשון בשלב הבתים כשתארח את אלופת איטליה. לונין ימשיך בשער כשקפה לא כשיר, סבאיוס מוקפץ ל-11. ההתקפה? ג’וד-בלינגהאם-חוסלו. הכל לקראת המשחק - רק כאן.

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק במצב רוח טוב כי זו בכל זאת ליגת האלופות, משחק בפרופיל גבוה וצפוי הרבה קהל - והניצחון 0:3 על קאדיס הוסיף הרבה שקט למועדון – תשאלו את רודריגו ששוב נראה כמו הקוסם מברזיל. מצד שני, הסגל ממשיך להתקצר מיום-ליום – לפרטים: לוקה מודריץ’ שסובל מעומס ויחמיץ את המשחק. בפני קרלו אנצ’לוטי עומדת כביכול דילמה האם לפתוח עם שני שחקני ההתקפה הבכירים שלו שכבשו ביום ראשון ולסכנם, או לתת להם מנוחה כי הם לא היו כשירים במאה אחוז. האם ברהים דיאס שהתאושש מהכאבים במעיים וחוסלו שהציג משחק מסורבל ולא כבש קרוב לחודשיים – זה מספיק נגד נאפולי? רוצים סדר ברשימת הפצועים? אז כנראה שזה לא מספיק. את הסגל המרגש מעטרים כמה וכמה שחקני קאנטרה, ארבעה שחקני שדה במספר וזה מסביר הכל. השם החדש הוא תיאו זידאן, הבן של, ולכן אנחנו אוהבים אותו מאוד. לזכותו של קרלו אנצ’לוטי שמחפש לסיים במקום הראשון בשלב הבתים בפעם החמישית בחמש השנים שלו במועדון (בשנתיים האחרונות זה לא עזר לנו להימנע מהגרלות קשות) – הוא לא מנסה להשתמש בסגל החסר כתירוץ. ריאל, נזכיר צריכה נקודה מחר.

“המשחק מחר חשוב לנו מאוד, אנחנו רוצים לסיים במקום הראשון ולהמשיך ברצף הניצחונות שלנו. נאפולי קבוצה מאוד מסוכנת במתפרצות, היה משחק צמוד באיטליה ויהיה קשה גם עכשיו”, אמר, ודיבר על ההיעדרויות הרבות: “להתייחס לכל הפצועים, ויש כאלה – זה קצת חוסר כבוד עבור אלה שהולכים לשחק. הם תורמים בצורה שמעולם לא ציפיתי לה. הסגל, גם הסגל הנוכחי, הוא טוב מאוד ואני מרוצה”. קרלו הרים גם לקאנטראנוס: “מדברים על זה שהם לא משחקים וכעת זה הזמן שלהם והם חייבים לנצל אותו”, אמר ושיבח את ראול, וציין שזה הזמן גם לתת דקות לאלו שלא משחקים – ברהים שהתפספס במשחק האחרון, לוקאס ואסקס ופראן גארסיה. חוסלו כן משחק, היה חלש נגד קאדיס עם החמצה נוראית. ייתקן עם שער בכורה שלו בליגת האלופות?

במרכז השדה נראה את טוני קרוס רושם את משחקו ה-102 במדי ריאל מדריד בליגת האלופות ועל כן יעקוף את כריסטיאנו רונאלדו כשהוא משתווה למרסלו במקום השביעי. את המקום שמפנה מודריץ’ בעל כורחו ייקח דני סבאיוס שהוא שחקן מעניין ששיחק פחות מ-90 דקות העונה ולא פתח בהרכב אף פעם. דויד אלאבה צפוי להחליף בהרכב את נאצ’ו, ואת סרט הקפטן יענוד דני קרבחאל שהיה השחקן שהגיע עם קרלו למסיבת העיתונאים היום. קרבחאל בהנחה שישחק כמובן מההתחלה, ישתווה עם משחקו ה-83 בצ’מפיונס במדי ריאל לאיבן הלגרה, מיצ’ל סאלגדו ורפאל ואראן. “ביקשתי להאריך את החוזה שלו עד 2030”, אמר קרלו בדאחקה – יש מצב רוח – אחרי שדני החמיא לו. אין ספק שקרבחאל נמצא בכושר מצוין ובעונה גדולה. “אני מודה לו על מה שאמר, הוא דוגמא לרצינות, שחקן מעולה וקפטן גדול”.

כה אמר קפטן קרבחאל ששורת המחץ היא: “קרלו יודע היטב שאם הוא לא יזכה בשום תואר – הראש שלו ושל כמה שחקנים ייפול”. “אני מרגיש טוב מאוד ותמיד מנסה לתת את המקסימום על המגרש. אנחנו מרוכזים במאה אחוז במשחק מחר ורוצים לסיים במקום הראשון בבית”, אמר, והבהיר כי בהחלט יש סיכון לפציעות במרתון המשחקים הנוכחי. “שמונה פצועים זה נורא אבל כעת יהיה יותר זמן לשחקנים אחרים לשחק. הם מוכנים ויעזרו לנו”. כבוגר קסטיליה שהצליח לכבוש את הפסגה הוא החמיא לצעירים וטען: “יש לנו את האקדמיה הטובה בעולם, קאנטרה מעולה. זה הזמן שלהם לעזור לקבוצה ואני רואה אותם מאוד מוכנים. הם יראו את האיכות שלהם בקרוב מאוד”.

כדי לנצח במשחק מחר ריאל תצטרך פוקוס מאחורה, ומה שקיבל הרבה פוקוס לאחרונה היה סוגיית השוער. “רצה הגורל”, אם תרצו, וקפה עדיין לא מתאמן כך שאנדריי לונין שבכושר מצוין – ימשיך בין הקורות. בספרד נכתב לא מעט על “התבטאות אומללה” של קרלו. האיטלקי ניסה לרכך את המצב וחזר בו כנשאל על המורל של השוער האוקראיני: “הוא לא הולך לחשוב שמחר זה המשחק האחרון. ביום שקפה יחזור הוא יתחרה בלונין. זה מה שלונין הרוויח בכך שהוא משחק טוב מאוד. התחרות טובה. יש לנו שני שוערים ברמה גבוהה. כל אחד יכול לתרום עם התכונות שלו”.

מי שבמורל גבוה הוא ג’וד, שאם יבקיע, וכולנו זוכרים את השער הענק שלו באיטליה, הוא יקבע שיא חדש בקריירה – 15 שערים. “לאנגלים היו לעתים בעיות להסתגל לכדורגל הספרדי. אבל בלינגהאם אחר. הוא שחקן בוגר, פנטסטי, שהיה יכול להסתגל לכל קבוצה, מערך וסגנון, ולכל מדינה”, החמיא קרלו. ואם כבר מספרים, עד היום ריאל פגשה 37 פעמים קבוצות איטלקיות בסנטיאגו ברנבאו והמאזן עומד על 27 ניצחונות מול שבעה הפסדים. עם הניצחון 2:3 על נאפולי בחוץ במחזור השני בשלב הבתים השיגה ריאל את ניצחונה התשיעי ברציפות נגד קבוצות מארץ המגף. אבל באמת שהמספרים עצמם פחות מעניינים אלא רק להמשיך את המומנטום וכמובן בריאות לכולם.

ריאל מדריד – הרכב משוער: קפה| דני קרבחאל, אנטוניו רודיגר, דויד אלאבה, פרלאן מנדי| טוני קרוס, דני סבאיוס, פדה ואלוורדה| ג’וד בלינגהאם, רודריגו וחוסלו

מה המצב נאפולי?

נאפולי מגיעה למשחק בתנופה, ככה זה תמיד כשיש מאמן חדש על הקווים. רודי גארסיה כבר לא – “הגרזן הונף” כמו שאומרים אחרי הפסד ביתי 1:0 לאמפולי, כאשר וולטר מצארי חזר לקבוצה אחרי עשור, אז עמד על הקווים כמעט ארבע שנים ו-200 משחקים. הפרמיירה הייתה מוצלחת מאוד עם ניצחון 1:2 בחוץ על אטאלנטה – ניצחון במשחק לא פשוט בכלל. אין זה אומר שנאפולי, גם אם ויקטור אוסימן שב לשחק, מזכירה את הקבוצה של העונה שעברה (ואולי זה לא הוגן לצפות ממנה לעשות את זה), והיא במקום הרביעי בלבד במרחק של שמונה נקודות מהמוליכה אינטר. אשתקד היו לה 35 נקודות בשלב הזה לעומת 24 בלבד העונה. אולי במשחק בלי לחץ גדול מדי (על אף שלא הבטיחה עדיין את מקומה בשמינית הגמר באופן סופי ויש לה משחק מול בראגה במחזור הסיום), נאפולי תוכל להיות בשיאה, ומשחק בברנבאו הוא כרטיס ביקור טוב מאוד לכל שחקן. היריבה הבאה היא אינטר, משחק ענק, והיא תרצה להגיע בתנופה.

יש לה את “התמיכה” של אגדת העבר ג’יאפרנקו זולה ששיבח את ריאל על יכולתה בצ’מפיונס ומצד שני אמר: “אני בטוח שנאפולי מסוגלת לשחק טוב. היא קבוצה טובה מאוד שיכולה להפתיע”. האקס לורנצו אינסינייה שכבש במשחק בין הקבוצות בשמינית הגמר בברנבאו ב-2017, משוכנע כי “נאפולי תטפס למעלה בטבלה בזכות הסגל המצוין שלה. ראיתי גם את אינטר והיתר אני לא חושב שנאפולי נחתה מהן. אולי לא היה חיבור טוב עם המאמן, קשה לי לשפוט” וסיפר אנקדוטה גדולה על הנאום של דייגו מרארדונה ז"ל שהיה ביציע באותו משחק. הוא שיבח את היכולת של חוויצ’ה קווארצחליה – “עד העונה שעברה כמו הרבה, לא ממש הכרתי אותו, אבל בירכתי אותו ברשתות החברתיות הוא אלוף אמיתי”. עוד משחק ממנו הקבוצה תוכל לשאוב עידוד למשל הוא ה-2:2 העונה נגד מילאן אחרי פיגור כפול.

ההיסטוריה מספרת דברים קצת אחרים, נאפולי מחפשת ניצחון היסטורי מול ריאל אחרי שלא הצליחה לעשות את זה בחמשת המשחקים הקודמים בין הקבוצות, ובמבט על הלו"ז בספרד – שלושה ניצחונות מול שבעה הפסדים ב-11 משחקים. במבט על העונה שעברה היא הביסה את ליברפול במשחק מרשים 1:4 למשל אבל זו נראית היסטוריה רחוקה.

במהלך הניצחון על אטאלנטה, החלוץ אוסימן עלה ל-26 דקות כמחליף, בישל את שער הניצחון וכעת יחזור ל-11 כאשר ג’יאקומה ראספדורי יירד לספסל. העונה בליגת האלופות הניגרי הנפלא שיחק בשני משחקים בלבד כשאת שני האחרים החמיץ בשל פציעה והוא מחפש שער בכורה במפעל היוקרתי ל-2023-24. אשתקד היו לו חמישה כאלה. במשחק בין הקבוצות באיטליה הוא אכזב יחסית ונסגר מעולה על ידי רודיגר. הוא יפתח בחוד לצד מתאו פוליטאנו שגם לו שישה שערים העונה – קצת יותר עומד בציפיות. המאמן, אגב, טוען שלא בטוח שהוא יכול לשחק 90 דקות ואולי לא יפתח, אך זה נראה כמו ניסיון הטעייה, לפחות לדעתי.

עוד בשולי ההרכב האיטלקי: המגן השמאלי חואן חסוס ישחק במקומו של מתיאס אוליביירה שנפצע במהלך הניצחון האחרון. הקשר ייאספר לינדסטורם ייעדר בשל פציעה. נספר כי אלכס מרט זכה למנוחה וישוב לשער במקום פרילואיג’י גולויני.

במסיבת העיתונאים לקראת המשחק, וולטר מצארי מנסה לא לדבר על רגשות: “אני מאמן שנים רבות, אני לא מתרגש יותר מדי. אני חושב על מה צריך לעשות בכל הרמות. אנחנו יודעים שאנחנו פוגשים את אחת הקבוצות הטובות בעולם, הקשיים ידועים אבל אנחנו רוצים לעשות את הכי טוב שאפשר”. על הקאמבק שלו: “כשאאורליו דה לורנטינס התקשר, הבהרתי שאני מאוד שמח לחזור. כשעזבתי לפני עשור, זה טבעי שהייתה מערכת יחסים קצת סבוכה בהתחלה, אבל הכל חזר לקדמותו ויש קרבה של כבוד הדדי. כששחזרתי, הדבר החשוב היה לחזור למסלולי הניצחון ועשינו את זה מול אטאלנטה. אני רוצה שנשחק כמו ששיחקנו במחצית הראשונה בברגמו, ואז נבין את הבעיות ונתקן אותן”. הוא מפרגן לקרלו: “שוחחנו לא פעם בעבר, הוא ג’נטלמן אמיתי, יש לי כבוד רב אליו”. הוא מדבר על הרצון להבטיח כבר מחר את ההעפלה לשלב הבא ולא להסתבך במשחק האחרון. המסר שלו ברור: “אנחנו מנסים לגרום לשחקנים להאמין שהם יכולים להיות כמו בעונה שעברה או קרובים לכך”.

נאפולי – הרכב משוער: אלכס מרט| ג’ובאני די לורנצו, רחמאני, נייתן, חואן חסוס| סטניסלנב לובוטקה, פרנק אנגויסה, פיוטר זלינסקי| מתאו פוליטאנו, חוויצ’ה קווארצחליה, ויקטור אוסימן

קצת היסטוריה: ריאל מדריד ונאפולי נפגשו רק חמש פעמים בעבר. העונה ניצחה ריאל 2:3 במשחק החוץ במסגרת המחזור השני בשלב הבתים. ריאל פיגרה כמובן, חזרה עם שער יתרון של ויניסיוס אחרי חילוץ כדור של בלינגהאם, והפכה עם מבצע סולו נהדר של האנגלי. השופט שרק לפנדל לנאפולי והיא השווה ל-2:2 ועל הפינאללה היה אחראי פדה עם שער מהסרטים בבומבה למשקוף ופנימה - שער שהפך לשער עצמי. ב-2016-17 ריאל פגשה את נאפולי בשמינית הגמר, הפכה פיגור מוקדם במגרש מרגלי איניסינייה ל-1:3 עם בנזמה, קרוס והוולה של קאסמירו, ועל אף שנקלעה לפיגור בגומלין ושיחקה רע - שוב ניצחה 1:3. פעמיים ראמוס בשער אחד שהפך לעצמי, וקינוח של מוראטה. הקבוצות נפגשו קודם לכן בגביע אירופה בסיבוב הראשון ב-1987-88, ריאל ניצחה במשחק בברנבאו 0:2 את נאפולי של מראדונה עם שערים של מיצ’ל ועוד עצמי, ובמשחק בנאפולי זה נגמר בתיקו מאופס.

בונוס: הזיכרון של אינסינייה| לורנצו אינסינייה הוא אחד השחקנים הגדולים של נאפולי בעידן הנוכחי – היה. לצערו על אף שדרך קבע היא הייתה קבוצת צמרת במשמרת שלו – הוא החמיץ את האליפות ההיסטורית. שימו לב לזיכרון שלו משמינית גמר ליגת האלופות נגד ריאל מדריד ב-2017: “זו הייתה הפעם הראשונה שנכנסתי לסנטיאגו ברנבאו והכל היה מרגש. אני זוכר כל רגע. לשחק שם מול מועדון אגדי כמו ריאל מדריד זה ייחודי. אתה מרגיש אווירה אחרת, משהו קסום. כשהם משחקים בליגת האלופות הם משנים את עצמם, הם נראים גיבורי על. הברנבאו נותן אדרנלין, מרגישים לחץ אחר. כשנכנסים לאצטדיון ומרימים את המבט, מרגישים שהיציעים לא נגמרים לעולם. אתה מבין שאתה בתוך מקדש כדורגל”.

שימו לב לזה,כל שחקני הספסל היום הם מתוצרת מחלקת הנוער:
IMG_0359

ריאל מדריד משחקת עם שחקן התקפה וחצי, פשוט עצוב מה שנהיה מהקבוצה הזו.

פרז בתגובה: הסגל מספיק רחב, יש את חסולו על הספסל

משחק חצי חשוב, הייתי שומר על חלק מהשחקנים הבכירים ועולה איתם בספסל ועולה עם שחקני נוער.

פאק התנועה של השחקן הזה גורמת להרבה תחתונים שלי ללכת לכביסה מוקדם מהצפוי.

כמה מסירות קדמו לשער הזה של החייזר החדש של הכדורגל העולמי?

תזמון זה עניין של טיימינג - כך אמרו בעספור - בדיוק היום הגיעה החולצה של ג’וד שהזמנתי מחו"ל אחרי הקלאסיקו העוצמתי שלו. שיא חדש, שער שכל העולם בערך הרגיש שיגיע ברגע שעלה לנגיחה (בישול גדול של דויד אלאבה שהוא חרא של בלם אבל יודע לצאת עם הכדור). רק שלא נאבד אותו עכשיו לפציעה. גם אם הוא מסוגל לסחוב ורוצה לסחוב ותענוג לראות את כל הקטנות האלה שהוא מעביר בין הרגליים - שייצא.

בגדול רוב העונה היו לי ציפיות, נניח שלא יגיעו בכל כך קלות לשער שלנו, משחק התקפה מגוון יותר, לחץ גבוה, א’,ב’, ג’, כרגע אנחנו עם סגל ממש חסר ומרגיש שההתקפה שלנו כן מסוגלת לעשות משהו (גם בגלל הסגנון של נאפולי כשפה ושם יש פאולים מכוערים אבל בגדול יש לנו המון שטחים לשחק), אז אין לי תלונות. נאפולי הייתה יכולה להבקיע עוד שער אחד אבל לא יודע איך להסביר הם לא מרגישים לי כל כך מסוכנים וכך היה גם באיטליה כשוויקטור אוסימן כן שיחק (קצב המשחק של קרווחצליה הוא לא גבוה בינתיים) ואנחנו רכים, אבל בסדר, גם אנחנו במשחק. רודריגו עם שער עצום - המאזן שלו בצ’מפיונס מדהים, ברהים דיאס התחיל את המהלך עם “רולטה” שגם זינדין זידאן שביציע הערב יכול להיות גאה, ואמנם הסיומת שלו רעה כי הוא תמיד מאחר בבעיטה ומנסה עם ימין - אבל ביחס לפירורים שקיבל זה בסדר.

רק כשנפגוש סגנון כמו מאיורקה (חוץ) בעונה שעברה או אפילו ראיו וייקאנו שיחסית התבנקרה במקדש בניגוד לתדמית שלה, ובסגל קצת יותר נורמלי - נוכל להבין אם הקבוצה הזו התקדמה.

לא יקרה כלום אם נשמיט כאן את היתרון - כמו שעשינו רמונטדה תוך 11 דקות, העיקר שלא יהיו עוד פציעות. אפשר לתת לפראן גארסיה לשחק וגם ללוקאס ואסקס אפילו בעמדת הקשר. זה קצת יהיר מבחינתי לחשוב שחוסלו יכול לשבור בצורת ולקבל ביטחון במשחק כזה אולי, ואולי רק בשל ההיפקרות של האיטלקים.

עריכה: זה היה יותר מרגש אם שער הניצחון היה של ניקו פס וחוסלו - ריחמתי עליו בדקות האלה - היה כובש בערב אחר, אבל אחלה, אולי זה ייתן לו ביטחון. אהבתי את הבליץ’ של הרבע שעה.

היו דקות רבות של כדורגל מבריק במחצית הזאת, כמובן עד שהכדור הגיע לברהים דיאז.
אנחנו מרווחים מאוד את המגרש, השחקנים פרוסים הרבה יותר טוב ובאופן סימטרי.
האם אנחנו רק מרוויחים מהפציעה של ויני ? רודריגו בכושר שיא וחד מאוד.
למה צריכים כל שחקני הקישור להיפצע כדי שקרלו יבין איפה פדה אמור לשחק ?

לא יודע איך זה ייגמר אבל נאפולי קצת יהירים לא?
בבית שלכם חטפתם 3 עם אוסימן כשיר.
לא תתחילו קצת זהיר?

איזה הבדל בין כיסוי של אלאבה על סימאונה לכיסוי של רודיגר…

הוא מסורס שם. אין לי בעיה שישחק דאבל פיבוט עם קרוס כשאנחנו מתגוננים אבל הוא משאיר אותו מאחור גם כשאנחנו תוקפים ואני שונא את זה.

אגף שמאל שמורכב מאלאבה ומנדי מתאים למכבי חיפה ולא לריאל מדריד, כל התקפה שמגיעה משם זה חצי גול, פשוט מדהים.

יבוא היום בו דויד אלבה יכתוב את רב המכר ״איך לא להיות בלם״

זה רק משחק שני, הוא ילמד להצטרף.

עם כל פציעות הצולבת שיש לנו העונה דווקא אלבה לא.

המחצית השניה משחק שכונה.
רק שכשיש שחקנים כל כך טובים, זה ממש כיף לראות.

נראה לי שהוא צריך להתמקד בעיסוק המקורי שלו

הדבר היחיד שאני לוקח מהמשחק הזה היא הפציעה של רודריגו

1. מסתמן שאנחנו עדים לרכש הגדול בהיסטוריה של המועדון.

2. הייתי בעדו מהתחלה, אבל התגובה של חוסלו אחרי השער גרמה לי לסוג של גאווה, ככה צריך להתנהל שחקן ריאל מדריד.

עוד מעט בן 40
חשבתי שהתלהבות מרכישת חולצות מאחוריי כבר

הולך כמו גדול לרכוש חולצה של ילד חצי מהגיל שלי

פדה ככ טוב באמצע ומועיל לנו המון בהנעת כדור ושחרור מלחץ גם כשהוא לא מצטרף להתקפה
בסוף הוא נשאר מאחור כי אין אף אחד אחר כרגע שאנצלוטי יכול לסמוך עליו. ברגע שאחד מבין טשואמני/קמא יחזור פדה ישתחרר יותר - רק נקווה שישחק באמצע ולא יחזור להיות מסורס בימין

מילה טובה לקרוס, הוא פשוט מעולה מתחילת העונה, אף פעם לא ״עפתי״ עליו אבל הוא נותן ככ הרבה שקט, קור רוח ושליטה בקצב של הקבוצה. תענוג

איזה כיף שניקו כבש את שער הניצחון! (ויסלח חוסלו עם הרביעי)

ולמנצח הגדול:
בלינגהאם תופעה. אמן. ריקוד על המגרש. פשוט וואו

החולצה האחרונה של ריאל מדריד שקניתי היא של ראול ב2007. תמיד היה נראה לי מיותר וקצת ילדותי.

מפה לשם… לינק מאיפה לרכוש חולצה איכותית של ג’וד?