מחזור 5 באלופות: מבטיחים את המקום הראשון עם 4-2 גדול על נאפולי

מה שמדהים בג’וד זה שמעבר ליכולת המדהימה, יש פה גם בול פגיעה במנטליות. הרגשת בדקה ה65 בערך אחרי כמה דקות של שליטה של נאפולי שהוא עובר כזה למוד של “מה זאת אומרת נסיים בתיקו נוח? זה לא בשבילי”.

אם רוצים שחוסלו יעשה משהו כשנכניס אותו דקה 80 ברבע/חצי כשצריכים שער נואש - הוא צריך לפתוח במשחק הבא.

למרות שאחרי הפציעה של רודריגו כנראה שאין ברירה…

עוד עשר שנים הוא יהיה פחות ילד ובטח לא חצי מהגיל שלך, ולך יהיה נכס ביד. קנה את החולצה, זו החלטה בוגרת לגילך

אני מאוד מאוד מאוד אוהב את חוסלו. גוטמן זרק על זה חצי משפט בשידור, אבל למרות זאת זה נכון: גם להגיע להמון מצבים זה כישרון, ולחוסלו יש את זה ביג טיים. אז כן, מסתבר שהבחור מחמיצן כרוני, אבל הוא מגיע לכמויות פסיכיות של מצבים בכל משחק שהוא משחק, הוא חייב להיות באנקר בהרכב. אם זה אומר שויניסיוס ורודריגו (שגם ככה שייכים לאותה עמדה על המגרש) יריבו אחד עם השני על הדקות - שיריבו.

ג’וד נראה מסוג השחקנים שהגדולה שלהם היא שהדברים הכי קשים בכדורגל נראים כל כך פשוטים עבורם. אם השליש עונה הזה משקף, מדובר כנראה בשחקן השלם ביותר שראיתי בחיי למעט ליאו מסי, ואחד שבדרך להיות בטופ 10 אי פעם ובוודאי האנגלי הגדול בכל הזמנים.

אבל באמת שקשה לי להאמין שזה משקף. הוא טוב מדי.

הקטע בג׳וד שהוא כל כך טוב עכשיו שגם אם תחתוך את התפוקה והיכולת בחצי עדיין תקבל מפלצת, ואם לוקחים בחשבון את הגיל ואת הדקה ורבע שהוא במועדון אפשר לקוות אפילו שישתפר, למרות שבאמת לא רואה לאן יש עוד.

זכינו בלוטו אין מה להגיד זה שחקן שיסמן עידן בכדורגל העולמי.

מה שהכי מדהים בבלינגהאם התבטא בשיאו כאשר הוא חגג ושמח בטירוף שהכדור סוף סוף נכנס לחוסלו. הבין את החוסר ביטחון של חוסלו אחרי ההחמצות, הרבה לייצר לו מצבים, הצליח לבשל לו לבסוף והפגין בו תמיכה אדירה.

זה naturel leader. זה שחקן מחומר אחר. מפלצת מנטלית

ניצחון נהדר.
מה שמדאיג אותי הוא שאני מרגיש שאנחנו מרחק 70 דקות מול גרנאדה מפציעה של רודריגו/ בלינגהאם.
הם חייבים לנוח והבעיה שאין לנו אף מחליף כשיר בהתקפה ובקישור.
הייתי פותח עם ניקו מול גראנדה.

נקווה למה שיותר רוטציה למשחק עם גראנדה, לא יקרה כלום אם רודריגו ובלינגהאם ינוחו, יש מיש שישחק במקומם.
אבל יש גם קרלו

הבעיה שאין ממש מי שישחק במקומם.
זה בלינגהאם ורודריגו בחוץ זה אומר להמשיך לטחון את קרוס, וואלורדה, לצד סבאיוס וניקו פז. בהתקפה ברהים וחוסלו.

אני תומך בהרכב הזה לגראנדה, לאחר מכן צריך גם להתחיל לתת מנוחה לואולרדה, קרוס, קרבחאל וכו.

להיפך, יקרה משהו מאוד חשוב, נמנע פציעות שיכולות להרוס לנו לגמרי את כל העונה.

כפי שבעצמך קבעת בהמשך, עדיף לטחון את מי שציינת ולא את שני השחקנים הכי חשובים שלנו כרגע בסגל.

בראהים( :face_vomiting:) וחוסלו יכולים לנצח את גרנאדה, גם אם לא זה עדיין הימור סביר כי אתה שומר על ג’וד ורודריגו.

רק לי זה מרגיש מוזר לדבר על העומסים של השחקנים שלנו בלי שום נתון? עומסים זה דבר מדעי בימינו, כל שחקן שונה מהשני, לא יודע איך אפשר לקבל החלטות על סמך כתיבה בפורום. המועדון לא היה מרוצה מהתוצאות ולכן האדם שהיה אמון על כך הוחלף. נקווה שעוד זמן מה המצב ישתפר. זה לא הופך אותנו לפיזיולוגים בשקל וחצי

נכון, אבל קשה לפספס את התכווצות השרירים של רודריגו אתמול ששבוע שעבר היה בצד השני של העולם חזר מותש ולא כשיר ב 100% והיה חייב לעלות למשחק הליגה ובנוסף שיחק אתמול.
הבעיה היותר גדולה זה קרלו שידוע שהוא טוחן את ה 11 המועדפים עליו ולא עושה רוטציות, איבד לנו כבר על זה אליפות עם הסגל הכי טוב שהיה לריאל מאז ומעולם, ועכשיו כשיש הרבה פצועים אז הבעיה חמורה כפליים.

חחח לא תעזוב את קרלו, אבל גם פה? אתה אובססיבי
אתמול על הספסל היו אנשים שרק שלשום הגישו לי טפאסים. גם האחמ"ש שלהם לא יודע איך קוראים להם. הוא מתנהל עם מה שיש. ואגב - הדיבורים על הארכת החוזה שלו רק מראים שהמועדון מרוצה מזה ורוצה מישהו שיתנהל עם מה שיש כי מה שהיה הוא שיהיה

במצב הזה קשה לעשות רוטציות כי רוב הסגל פצוע, למה רוב הסגל פצוע? כי קרלו לא עושה רוטציות, שוב חוזרים לקרלו.
אם מחדשים לו חוזה זה יהיה פשוט ביזיון, הטא היה צריך להיות מפוטר אחרי שהפסיד את האליפות לברצלונה בעונה שעברה.

לא סובל את קרלו אבל אני עם @whykds פה. בשביל רוטציות צריך עומק מינימלי שפשוט אין לנו. לא עולים עם ילדודס בהרכב אלא אם יש לך הפרש עצום בפסגה. בנוסף, פציעות בשליש הראשון של העונה הן לא פציעות של עומס בד״כ.

אין ברירה, חייבים לתרמן, אני כתבתי פעם משפט שאני עומד מאחוריו - אם ההוראה היא ללחוץ גבוה למשל או שהרבה שחקנים מצטרפים לרחבה אז גם אם אלה יהיו פדה ואלוורדה וטוני קרוס זה בסדר. כלומר צריך לתקוף עם הרבה שחקנים ולא בהכרח עם שחקני התקפה. לא צריך להגזים, אי אפשר לשחק בלי רודריגו ובלי ג’וד בלינגהאם. אבל אחד מהם צריך לנוח. גם בואו מהמשברים והקרייסיסים האלה והפציעות האלה נולדים סיפורים, זה לא קורה הרבה ששחקן צעיר פורץ בצורה ‘חלקה’. אם ראול ילחש לקרלו שגונסאלו הזה צריך לפתוח בהרכב ואפשר לסמוך עליו אז זה בסדר מבחינתי. אגב אני רציני לגמרי - אולי לוקאס ואסקס שווה משהו כקשר.

בוא נראה.

מיליטאו וקורטואה נפצעו עוד לפני פתיחת הליגה.
קמא נפצע מכניסת שחקן באימון הנבחרת.
ויני בפעם הראשונה נפצע עוד בתחילת העונה לפני שאפילו חשבנו על עומסים, אחרי ספרינט מטורף ומיותר. בפעם השניה נפצע בנבחרת אחרי שהוא מוחלף תמידי אצלינו וגם ככה היה פצוע תקופה ולא שיחק והעמיס על עצמו.
טשואמני עם סדק בעצם.
ארדה גולר עוד לא שיחק דקה במועדון.
מודריץ’ מקבל מעט דקות ונפצע אחרי שנשחק בנבחרת.
בלינגהאם פרק את הכתף.
סבאיוס בקושי שיחק העונה אז אין קשר לעומסים זה בטוח.

בקיצור, מיותר לירות סתם מהמותן, אפשר לבקר את אנצ’לוטי אבל איזשהו ביסוס קל לביקורות האלה זה יהיה מעולה.

זה שפציעה קרתה בנבחרת לא פותרת את אנצלוטי, פציעות שריר לרוב זה פציעות בגלל עומס על השחקנים, אם אתה לא רואה את זה אין לי שום דרך להסביר את זה.
דווקא יש משחקים שאפשר לשחק עם הילידים, או פשוט להכניס אותם סביב דקה 70 כדי לתת לשחקנים מנוחה, אין שום סיבה לא לתת לחוסלו וברהים דקות, אין שום סיבה לטחון את רודריגו בלי סוף, למה לא להחליף את רודריגו בדקה 70 אתמול? האם המשחק היה חשוב?למה להוציא את ואלוורדה רק בדקה 88 במשחק גמור מול קאדיס?

לא, אני לא רואה את זה. ויניסיוס בפציעה הראשונה דפק ספרינט ברבע השעה הראשונה של אחד המשחקים הראשונים בליגה, שום קשר לעומס. לאחר מכן הוא היה בחוץ כחודשיים, וגם כשחזר הוא הוחלף בלא מעט משחקים. ויניסיוס שיחק עד עכשיו 59% מהדקות האפשריות, כשאנחנו מדברים בסך הכל על חודש נובמבר.

ויני הוא היחיד מבין השחקנים ששיחקו בצורה משמעותית באופן יחסי שחווה פציעת שריר. אני חושב שאתה מעקם את המציאות כדי שתתאים לנרטיב שלך.

יש לך הרבה שאלות של למה. בינתיים הכל בסדר, מדובר בשחקנים צעירים שלא עשויים מניילון ואנחנו לא עברנו אפילו מחצית מהעונה, יש מערכת שלימה של אנשי צוות שמנתחים את מצב השחקנים כדי לקבוע מי יכול לשחק ומי לא.

אם אתה טוען שרודריגו היה צריך להיות מוחלף אתמול מוקדם יותר, או פדה מול קאדיס, אני לא הולך להתווכח איתך, לי אין שום מידע על מצב השרירים שלהם ומי כרגע חשוף יותר לפציעות. אולי לך יש יותר מידע, לא יודע.

כל מה שאני יודע זה שדפקנו הצגה אתמול עם אחלה כדורגל על הבמה המרכזית, רודריגו עם עוד בוסט לביטחון, בלינגהאם עם עוד מאסטרקלאס בליגת האלופות וממשיך לבסס את מעמדו כשחקן העל החדש של הכדורגל העולמי. לא יצאנו עם אף פציעה מאתמול והפנים קדימה לגרנדה. אצלי המשחק הזה מוגדר כהצלחה גדולה.

קשה לי להאשים את קרלו בפציעות של ויניסיוס וקמאבינגה ואני לא מאוהדיו. קמאבינגה מפלצת שבקושי נפצע עד עכשיו, אשתקד שיחק 59 משחקים שאני לא זוכר דבר כזה מאז שאני רואה את ריאל מדריד, גם כריסטיאנו לא רשם מספר הופעות כזו, הוא שחקן שצריך לשחק כל הזמן. לגבי ויניסיוס אולי קצת אבל יש כאן גם הצטברות של טיסות וכדומה. דווקא מי שאמור להיות פציע זה מודריץ’ אבל הוא שומר על עצמו יותר טוב מכולם.

המשחק נגד נאפולי בהחלט היה אחלה: תוצאה שזה חשוב, היכולת (אבל בעיקר ברבע השעה של הבליץ’ ואולי קצת אחרי המהפך), אני פשוט לא משוכנע שאנחנו נזכה באליפות ולגבי ליגת האלופות…זה כל כך רחוק מאיתנו. זה ילדותי להיתפס למשחק אחד אבל סביליה שהיא פח אשפה אחד גדול ויסלח לי ראמוס - דווקא אנחנו לא ניצחנו אותם. ארסנל פירקה אותם בצ’מפיונס לא מזמן עם שתי מסירות… והשאלה האם קרלו לא מסרס אותנו רוב העונה מלהציג כדורגל קצת יותר טוב…

מה הטענה בעצם? איך לא ניצחנו קבוצה שעל הנייר נחותה מאיתנו? זו טענה שתקפה כלפי כל קבוצה ובכל עונה.
בסוף יתרון איכותי מטה את הכף לטובתך, אבל לא במאה אחוז.

אני חושב שהאליפות לגמרי תלויה בנו, אנחנו הכי טובים, נראים טוב יותר ממשחק למשחק ויש לנו את הסגל הכי חזק.

לגבי ליגת האלופות, אנחנו כבר 3-4 שניים רק למנצ’סטר סיטי. אנחנו אשכרה מנצחים את כולם חוץ מסיטי (וגם זה קרה פעם אחת). לכן המרחק שלנו מהתואר הוא ממש לא רחוק, אלא כנראה יהיה תלוי בהתמודדות השנתית מול פפ (אם נידרש, ואף אחד אחר לא יעשה את העבודה).