מחזור 6: מפסידים 1:0 באלפונסו פרז של חטאפה

אני לא מקטר על שיפוט בדרך כלל, אבל אין לי מושג למה חטאפה ירדה עם 11 למחצית…

כי קאדיס ניצחה.

2 שחקנים יוצאים וגריזמן עדיין על המגרש.

תקראו לו וואלורדה, תקראו לו סטיין, תקראו לו קומאן. שום דבר לא הולך להשתנות עם הקבוצה הזאת.

הללוויה נזכר שיש את ריקי שתי דקות לסוף המשחק.

1. משחק שני, ברצף, של ברצלונה נגד קבוצות שלא פותחות רגליים, לא מעמידות קו הגנה גבוה, ולא מרחמות או באות לשמש תפאורה. התוצאה? שער אחד, נקודה אחת. לא נותן תחושות טובות להמשך.
  2. וזה לא ישתנה, כל עוד הביטחון העצמי של גריזמן יהיה יותר חשוב מהמשחק של ברצלונה. זה לא ישתנה כל עוד דמבלה לא יקלוט שהוא לא ברחובות צרפת בגיל 10 ויבין שהוא יכול למסור קצת. זה לא ישתנה כל עוד מסי לא ינוח מידי פעם, פה ושם. זה לא יקרה כל עוד קוקורייה אחד ירוץ יותר מכל שחקני ברצלונה. ביחד.
  3. פדרי זה חתיכת שחקן. במחצית הראשונה הוא כיכב, ובשנייה הוא עשה “ילד בן 17 שמשחק בקבוצה גדולה” ונעלם. בהתחשב בעבודה שהוא…ובכן…ילד בן 17 שמשחק בקבוצה גדולה, ועם איך שכל הקבוצה נראית - זה לא נורא. עדיין אפשר ליהנות ממה שיש לו ברגליים. ויש לו המון.
  4. גריזמן בעצם תופס 2 עמדות - או שהוא שחקן אגף, או שהוא חלוץ. אם הוא באגף ויוצא - אין חלוץ וביזבזנו חילוף. אם הוא חלוץ ויוצא - אין חלוץ גם לפני החילוף וגם אחרי. אולי באמת עדיף כבר את דפאיי בינואר.
  5. דמבלה מרמה. בכל משחק שלו צריך לרחם עליו כי זה המשחק הראשון שלו בקבוצה.
  6. ברצלונה וריאל מתחרות מי נראית יותר גרוע לקראת הקלאסיקו. באמצע שבוע יש גומלין. וכולנו יודעים איך ברצלונה במשחקי גומלין.
  7. אין לי מושג איך ניום סיים את המשחק בלי להיות מורחק. באמת שלא.

לא באמת השתנה שום דבר משנה שעברה או לפני שנתיים וגם לא לפני שלוש.

ההבדל הוא שבשנים הקודמות מסי היה בכושר הבקעה מטורף (הפסיק לו מאז החזרה מהקורונה), ועכשיו הוא לא.
וזה ההבדל בין הניצחונות שהיו להפסדים והשיעמומונים האחרים.

יש שינויים קטנים אבל בגדול- אותה קבוצה של השנים האחרונות, לא אותו מסי.

הקבוצה מסביבו חלשה מאוד כבר כמה שנים אבל עד לפני שנה הייתה לו את היכולת, האנרגיה והתשוקה לסחוב אותנו בעצמו. עכשיו כשזה לא המצב ומסי איננו אותו מסי, אז אנחנו סתם עוד קבוצה.

אגב, המשחק היום הזכיר לי משחק מהליגה הארגנטינאית. הליגה הספרדית נהייתה בלתי ניתנת לצפייה.

https://twitter.com/dorhoffman/status/1317572024101908482

https://twitter.com/lewinthal/status/1317570973261045761

עמית פה עדין מידי, המשפט הנכון הוא עשור וחצי שריאל ובארסה לא היו נראות כל כך רע במקביל.

אין לי מה להוסיף על מה שנאמר פה , אנחנו וריאל, בדומה לשנה שעברה נתחרה מי יותר גרוע.

חטאפה אפילו לא עשו בונקר כמו שציפיתי. לא היה צורך.

פיספתי את רוב המחצית השניה, ולא הבנתי מההילוכים החוזרים אם היה שם פנדל או לא. באמת היה? בדקו ב var?

בשידור לא הראו בדיקת VAR לאורך כל המשחק.

מניח שבדקו ולא ראו צורך (מבחינתם) לקרוא לשופט להסתכלות שניה כדי להפוך את ההחלטה.

מצפיה בסטרים ולא משהו, אני חושב שהיה פנדל . לעומת זאת, הרגשתי שהשופט התבלבל וחשב שהוא רואה 11 קאסימירו במגרש משחקים נגד ברצלונה.

היה פנדל ברור . מה שכן מפריע ששחקני חטאפה פירקו כל המשחק והשופט זרם איתם , זה לא משנה את העובדה שברצלונה נראת רע .
אני לא יודע אם זה עייפות של שחקנים או שיטת משחק , כמובן אם גריזמן היה שם את הכדור ברשת הכל היה משתנה , אבל הוא צריך ללבוש חולצה כחולה כנראה .
אני עדיין לא מבין איך סרגי רוברטו משחק בברצלונה ולא בביתר .

השיפוט היום היה פשוט זוועתי. לא יכול להיות שקבוצות יבואו עם שיטת משחק שחלק אינטרגלי בה הוא פשוט לפוצץ, ויצאו מזה נקיות. שופט צריך לעצור דברים וכאלה ולא לתת להם יד.

חייב לדבר על דמבלה, שרשם היום בין היתר 16 איבודים, לא פחות. כן פצוע לא פצוע, כן בכושר לא בכושר, עם מעט המשחקים ששיחק בבארסה מאז שהגיע קשה לי שלא לשים לב כמה מעט שכל יש לשחקן הזה. כמעט כל פעולה שהוא עושה, לא רק במשחק היום, היא נוראית. פשוט קבלת החלטות שלא מתאימה לרמות האלה, והייתי עדין.

מעודד מאוד לראות שמ-“מסי ועוד עשרה” הפכנו ל-“קבוצה להחזרת הביטחון לגריזמן”. אני לא זוכר מתי פעם אחרונה ראיתי שחקן באחד על אחד ופשוט ידעתי שזה הולך החוצה. אפילו עם סוארס תמיד הייתה לי תקווה שהפעם זה ייכנס. אישית לא כל כך מעניין אותי הביטחון שלו וכל העניין של “להרוויח אותו להמשך העונה”. בקבוצה כמו ברצלונה צריך לשחק עם השחקנים הטובים ביותר שקיימים, גריזמן כרגע לא שווה יותר משחקן רוטציה.

יש לי לא מעט ביקורת לקומאן היום, בעיקר על החילופים והטיימינג שלהם. לא יכול להיות שגריזמן לא ייצא במחצית (או
ייפתח למען האמת), או גג כמה דקות אחרי (עם דמבלה כמובן, רק שהוא באמת יצא).
אחרי המשחק מול סלטה קיוויתי שקומאן יחזיר קצת אינטנסיביות למשחק שלנו, אבל מאז אותו משחק האינטנסיביות חזרה להיות א-לא וואלורדה את סטיין.
קומאן חייב לבצע יותר רוטציות, לא יכול להיות ששחקנים ייטחנו ככה, ועוד אחרי פגרת נבחרות.

פעם אחת ולתמיד:
תמיד בודקים בואר,ומידה ושופטי הואר חושבים חד משמעית שהשופט טעה בהחלטה שלו הם שולחים אותו למסך שיסתכל שוב בעצמו.
במידה ואין פסיקה חד משמעית של שופטי הואר,ממשיכים עם החלטת השופט ולא עוצרים את המשחק.

וכן היה פנדל,דריכה ברורה של דה יונג.

מה שטוב בתוצאה ובמשחק המשמים הזה, זה שהם לא דופקים לנו את האי-אמון.

שני הניצחונות הראשונים היו יפים ומהנים. זה היה קצת מדאיג על רקע הזיכרון החלוש של הסוסיוס שהרבה פעמים מגיבים לניצחונות כאילו שהכל טוב.

הקבוצה נעשתה צעירה יותר, זה דבר טוב ולדעתי זה יעזור לנו מאוד בהמשך. אבל אנחנו עדיין לא נראים טוב מספיק. יש סיכוי שאנחנו צריכים להתחבר יותר. אחרי הכל, יש לא מעט שחקנים חדשים בהרכב ושיטת משחק חדשה.

אגב, ריקי במעט הדקות שקיבל, שוב מזכיר את אינייסטה כשהיה צעיר.

מה עובר לקומאן בראש כשהוא לא מרכיב אותו בכל משחק? אם הוא לא מתאים למערך שלך של 4-2-1-3 תחליף מערך, דביל! השחקן הזה הוא נכס מטורף. פשוט חבל שהוא מיובש על הספסל כשאנחנו נראים כמו שאנחנו נראים.

הילד כבר בן 21,לא באמת נספר על ידי שום מאמן שהיה לכם (וגם לא על ידי מאמן נבחרת ספרד שמזמן כל ילדון שמחבר 2 הופעות ברצף בליגה הראשונה),מה הסיבה שאתם בטוחים שמדובר באינייסטה הבא?
ממה שראיתי,הוא מאוד מוכשר,אבל לא מספיק מהיר ופיזי כדי להשתלב ברמות הגבוהות ביותר,קשה לי להאמין שיצליח יותר מדניס סוארז.

הילד משחק בנבחרת ספרד הצעירה.

העינים שלנו. ומלבד זה ששנה שעברה לקראת הסוף בכל הדקות שהוא שיחק הוא היה מעולה.

נגד אתלטיקו שנה שעברה הוא היה מצטיין שלנו.

ובוא לא נגזים, אף אחד לא בונה עליו בתור האיניסטה הבא. וכן כל המאמנים שהיו פה הם ממש דוגמה “טובה” לגילוי של שחקנים צעירים אצלנו.

אנסה להתמקד בנקודת האור הפעם: פדרי. יש פרמטר אחד בעולמות סטטיטיקת הספורט שלא נמדד- מהירות לקיחת ההחלטה. יש שחקנים שצריכים להשהות כל מסירה, להרגיש את הכדור הרבה ברגל, או שפשוט לא חושבים מהר מספיק, בעיקר המהלכים מורכבים. מנגד, ישנם שחקנים שמבינים ישר איך התנועה הולכת, איך לארגן את המשחק ולאיםה הכדור צריך להגיע. למעשה זה ההבדל בין קשרים סבירים כדוגמת ראקיטיץ’, וידאל, קוטיניו, דקות ועוד לעומת צ’אבי, אינייסטה, בוסקטס, פירלו, קרוס ודה בריינה.פדרי לחלוטין בקבוצה השנייה. אפשר לדבר על הפיזיות, הניסיון שקצת חסר בהתמודדות עם לחץ, אבל בכל הנוגע לאינטליגנציית משחק, מהירות מחשבה וטכניקה הוא אחד הפרוספקטים הטובים שיש כרגע, ואפשר רק לקוות שיהיה מי שיוכל לקדם אותו, כי זה שחקן שמאמן בסגנון המשחק של פפ גווארדיולה יכול להפוך לאגדה.

אני האמת סקרן לשמוע מה אמר להם קומאן במחצית. כל קור הרוח היחסי שהיה לנו בתחילת המשחק הלך לאיבוד במחצית השנייה, ובטח לאחר הפנדל. זה הגיע למצב שלא הצלחנו לחבר מסירות ובכללי נראינו רע. אולי זה הלחץ של חטאפה, אבל נראה שאפילו שחקן חכם כמו דה יונג עלה קצת עצבני. סתם משהו שתפס לי את העין.

נו טוב, מה שלא מקדם בליגה, אולי יקדם את האי אמון.

שבת קלאסיקו, אם אני לא טועה הצבעת אי אמון צריכה להיות בשבוע של אחרי.

זה משפט שלמה.

אגב, ה4-2-3-1 פוגע בשחקנים הכי חשובים שלנו. בוסקטס ודה יונג נראים כמו פאוליניו וגומש, ומסי לא יכול לשחק כפאלסו עם קשר 10 שדורך לו על הרגליים.

אז כן, קוטיניו נראה טוב יותר. אבל אם המטרה היא להעצים את קוטיניו על חשבון מסי, אז למה לא מכרו את מסי והבאנו את לאוטורו שההנהלה ככ רוצה במקומו?