אלופות מחזור 6: מסיימים את בית המוות במקום הראשון, אחרי 2:1 על אינטר בסן סירו (פרז, פאטי)

אני בכלל חושב שהתשקורת המדרידאית נהנית לעשות ״דווקא״ לרונאלדו אחרי שהוא עזב…

דיי סגור על זה שאם רונאלדו היה שחקן ריאל היום (למי זה היה טוב? לא לרונאלדו ולא לריאל!), הם היו ממשיכים לקדש את CR7 ולהקטין את מסי.

בינגו.

בכלל בוא נשאר צנועים והמחמאות לתקשורת במדריד. אין יותר מידי סיבות להחמיא לה. תקשורת שמעסיקה ליצן כמו תומאס רונסארו וקוראת לו עיתונאי. אני יבוז לה באופן תמידי.

ולפני שאוהדי ריאל יכנסו ויצעקו מונדו וספורט , אני מסכים איתכם לחלוטין. תקשורת פח.

פה חשדתי!..

אם תשאל את בויאן (לפי כל הראיונות האחרונים שלו שיצא לי לקרוא) הוא יחלוק על הדעה הזאת.

מול בארסה שנפלה מהרגליים אחרי חצי שעה של כדורגל אחרי המסע באוטובוס, ועם שער שלישי מעמדת נבדל?

מה עם הפנדל שם על אלבס? והפנדל על איברהימוביץ’, כשלוסיו קרע לו את החולצה בקאמפ נואו? נו באמת. האדום הזה היה טעות אחת לטובתנו, עכשיו מלא הרבה יותר גרועות נגדנו.

אבל אבידל קיבל אדום שלא היה. העיקר כשאינטר קיבלה אדום ואנחנו לא קיבלנו פנדלים, נתנו להם שער מנבדל כולם דיברו על אוופאלונה. כשבארסה קיבלה אדום וצ’לסי לא קיבלה פנדלים (ואני לא מבדר על המשחק הראשון שבו נדפקנו ממש מבחינת שיפוט) אז אוופאלונה. איזה חוסר אחידות מרגיז.

בכל אופן, כן, לפני הVAR הרבה התמודדויות (וגם זכיות) בצ’מפיונס הוכרעו על טעויות שיפוט. זה לא אומר שאי אפשר לכעוס על אחת לרעתך, אם הייתה אחרת לטובתך.

לא. זה גועל נפש, ועובדה שניסינו את זה שנתיים ברציפות וחטפנו 7 שערים. מגיע לנו. בעעע

באותה עונה מול אינטר היינו הקבוצה הכי טובה באירופה, וההישג של 3 גביעי אלופות רצופים היה צריך להיות שלנו. אינטר לא עלתה בגלל איזה אנטי כדורגל מיוחד, היא עלתה כי בארסה הגיעה אחרי מסע 1000 ק"מ באוטובוס, היא עלתה כי היא נהנתה מ3-1 של מיליטו מעמדת נבדל, שנתן לאינטר את הלגיטימציה להתבנקר מלכתחילה; היא עלתה כי נפסל לנו שער חוקי של בויאן דקה 90, היא עלתה כי כל פנדל שהיה אמור להיות לטובתנו נעלם מעיני שני השופטים גם בבית וגם בחוץ. אז ההדחה הזאת שונה מכל השאר. והיא אחת השנואות עליי במיוחד, כי אני לא יכול לבוא בשום טענה כלפי הצד שלי. אם ה2012 אני מבין שהגורל היה נגדנו, ואם ב2018 ו2019 אני מבין שהיה לנו את המאמן הכי גרוע ever, ואם ב2017 היינו גרועים, אז ב2010 פשט הגיע לנו להיות אלופי אירופה, וזה נלקח מאיתנו שלא בצדק.

דרך אגב ביקורת על בארסה מניה? תחזרו כמה שבועות אחורה, קרלס פרז מחטיא מול אוססונה. בארסה מניה בשביל לייקים עושה ממנו שעיר לעזאזל.

אתמול משחק לא רע , כובש ואפילו נבחר לאיש המשחק, פתאום הם “שכחו” מזה.

ששחקן לה מאסיה או שחקן נוער כובש שער. זה ירגש אותי הרבה יותר משחקן שעלה 120 וינשק בצביעות את הסמל.

לגבי תחילת ההודעה, כבר הסכמנו פה שטעויות יש לפה ולשם. אפשר להתרגז על אחת לרעתך, אבל לא לתלות את ההפסד בה ולהתעלם מהשאר.

בנוגע לבונקר באנפילד ובאולימפיקו, לא ניסיתם ונכשלתם, פשוט שיחקתם חרא. השיא היה חלומות בהקיץ בהגנה בקרן של ה4-0. היה עדיף לחפש גול קטן ולסיים את הסיפור, אבל מה לעשות, יש ממול יריבה במומנטום וצריך גם לדעת להכיל את זה ולשרוד. גם אם אתם הקבוצה הכי טובה באוברול, אתם בחיים לא הכי טובים בכל רגע ורגע.

אני יכול להבין את התחושה הזו, והיא כנראה מה שמעוותת את המציאות (נקודתית, אינטר הייתה טובה והגיעה להמון מצבים במילאנו, וגם סבלה מטעויות שיפוט לרעתה). כמו שאוהדי אתלטיקו מתוסכלים על הגמרים שלהם שהוכרחו על הקשקש, אוהדי ריאל על ההדחה בפנדלים מול באיירן כשראמוס בעט לירח…

זה נלקח מכם “שלא בצדק” כי באמת הייתם הקבוצה הכי טובה בעולם ואם היו מחלקים תארים לפי איכות ובלי לשחק, הגביע היה שלכם. במשחקים עצמם, כמות האיומיום וטעויות השיפוט היו לכל הפחות מאוזנים, אבל הר הגעש שהתפרץ הוא כח עליון בדיוק כמו שהזאר סדק את הקרסול ולא יגיע לקאמפ נואו, וכמו שסלאח, פירמינו ועוד אחד לא היו כשירים לגומלין באנפילד.

שוקסקו כל דבר עדיף מאשר לשחק מול נגרים של ליגה שלישית…

מה שעשו לריקי זה מעצבן אש.

לא הבנתי. אם בויאן היה ממשיך בבאסה ב’ הוא היה מתפתח לשחקן הרבה יותר טוב? וזה שהוא המשיך בקבוצה הראשונה ושותף בין 23 ל 31 משחקי ליגה בכל עונה זה בעצם הרס לו את הקריירה?
בויאן סבל מבעיות פסיכולוגיות קשות ייחודיות לו, והיה גם הרבה יותר צעיר. אין שום קשר בין המקרה שלו לבין פרז.

הוא דיבר כמובן גם על הלחץ ועל הבעיות הפסיגולוגיות שהיו לו, אבל הוא גם דיבר על זה שכשחקן צעיר ברגע שאתה פתאום לא מקבל המשכיות, ואתה יושב משחקים רבים על הספסל, ההתקדמות שלך נעצרת וזה פוגע בהתפתחות שלך.

לא חושב שהוא היה הופך למסי2, אבל זה לגמרי משהו שראיתי גם אצל שחקנים אחרים.

מעטים הם הסרג’י רוברטואים שיושבים כמה עונות על הספסל ופתאום מתחילים להשתלב. וזה אירוני, כי דווקא אצלו זה הכי לא בצדק, והבן אדם לא ראוי להיות שחקן הרכב לא כמגן ולא כקשר.

אחלה דיון היה פה מקודם. חייב לציין שלמרות שאני מאד מסכים עם רוח הדברים, ושייתכן ותגידו שאני משוחד, אני באמת ובתמים לא זוכר שום דבר בסדר הגודל של מה שאוברבו עשה בברידג’. לא חושב שהיה שם זדון, כמובן. סתם שופט בינוני ביום רע במיוחד.

אתה באמת לא זוכר? באמת? חולצה קרועה של הנרי? בלאק? איניסטה?

דרך אגב, אותו אובראו שפט גם משחק של באיירן נגד קבוצה איטלקית שנה אחרי (אם אני לא טועה פיורנטינה) דפק את האיטלקים והעלה את הגרמנים שלב. שופט גרוע.

זוכר הכל, ועדיין בעיני היה שם קיפוח חריג מאד של צ’לסי. מוזמן לא להסכים כמובן.

אבל בויאן קיבל המון המשכיות. 48 משחקים בכל המסגרות בעונת 2007\08 כשהיה בן 17! פרז ופאטי ביחד לא יגיעו לכמות כזאת השנה. לא מבין מה הקשר בין בויאן לפרז גם מבחינת דקות וגם מבחינת גיל. בן 17 זה לא בן 21, זה הבדל גדול מאוד.
אתה יכול להמשיך לחשוב שוולוורדה הרס לו את הקריירה, אבל בויאן הוא לא דוגמה טובה להוכיח את עמדתך.

לא התבנקרתם נגד רומא וליברפול. פשוט שיחקתם רע. ולא, לשחק עם קישור יותר נגרי לא הופך משחק לבונקר.
אגב גם בתוך הקטגוריה של בונקר יש 2 תתי קטגוריה:
בונקר של למשוך זמן עד הסיום כי התוצאה מספיק טובה כמו אינטר 2010. ובונקר מתפרצות שזו גם טקטיקת התקפה ולא רק הגנה, כמו ריאל 2011.

ברצלונה לא עשתה לא את זה ולא את זה בשנתיים האחרונות. אגב עם כל הגועל אולי אם הייתה משחקת כך היא גם הייתה עולה.

ככה זה נראה כשאנחנו מנסים :slight_smile:

יש הבדל בין לשחק נסוג לבונקר.
כמו שלא כל משחק התקפי כביכול הוא טיקי טאקה.

לפחות מהצד שלי זה נראה שברסה ניסתה כן לשחק אבל נראתה כל כך לא מאומנת, הנסיגה אחורה נעשתה בעקבות הלחץ של ליברפול ובזה ברסה בהחלט הייתה גרועה.

עם תכנית משחק ושחקנים מתאימים זה היה נראה אחרת. לצורך העניין עלו אצלכם השחקנים הדרושים לבונקר, אך פשוט לא שיחקתם ככה.
הסיבות להפסדים היא שאיבדתם את הראש, והשער הרביעי של ליברפול הוא פשוט הדוגמה הכי טובה לכך שיש

ההנחיות מול רומא ומול ליברפול היו בוודאות לשמור על התוצאה, ולא ללכת לחפש שער חוץ. בוודאות.

פיקה ואינייסטה התלוננו על זה ברומא.

וזה בונקר?
גם כשריאל באה לברנבאו אחרי שניצחה 3-0 בטורינו ההוראה הייתה לשמור על התוצאה. האם היה שם בונקר?
תמיד כשאתה ביתרון ההוראה מהמאמן היא לשמור על התוצאה ולהיות מרוכז מאחורה, עוד לא קם המאמן שאמר “טוב, עכשיו ב3-0 בואו נוציא בלם ונכניס חלוץ”.

הייתה לכם בעיה עם המאמן שבא בלי תכנית משחק ולא התאים את השחקנים הנכונים. הוא גם לא הגיב בהתאם להתפתחויות ולא החזיר את שחקניו למשחק. בכל אלה הוא חטא, אך הוא לא התבנקר. מבחינתכם אולי חבל שכך.