מחזור 6 :: 4-1 על אספניול

מתחיל לסגור פערים מימאל, קרבחאל פותח את העונה שלו.

הכל מתחיל מהבעיטה של פדה, חייב לבעוט הרבה יותר.

אולי הוא בעצם סופר סאב ורק עכשיו אנצ’לוטי מגלה ? :thinking:

המהירות שיש לויני זה משהו אחר, אמבפה רץ עם הכדור והוא מאחוריו ותוך חצי שניה הוא כבר לפניו בדרך לרחבה, קטלני.

באיזה עולם זה פנדל?

ספק אם אפילו המגע האחרון היה בתוך הרחבה.

תרשמו לו נוכחות| ויניסיוס ג’וניור הגיע בשעה טובה לעונת 2024/25. המסירה עם הפאלש שהפכה למעין מופע ליצנות העונה כשזה היה בתדירות מוגזמת - הצליחה, כבש בעצמו, נראה מאופק ולדעתי זה טוב. החלטה נכונה מאוד לתת לו לנוח, זה עבד ל-60 דקות. אבל חשובה ההמשכיות שלו.

ההרכב שפתח: ארדה גולר לדעתי לא הוכיח את עצמו, מהלך אדיר בתחילת המשחק אבל חוץ מזה לא הרבה, למדו אותו די מהר. פראן גארסיה בסדר בהגנה, נמרץ, מהיר, פוטנציאל התקפי גבוה שלא ממומש, אין שום סיבה לראות את פרלאן מנדי במשחקים כאלה.

צריך להיות הוגנים - פתחנו את המשחק יותר טוב, נמרצים, ומצליחים להחזיר את הכדור - כמה חילוצי כדור פדה ואלוורדה וג’וד בלינגהאם עשו (כולל ב-1:1 שזה שער של האנגלי) - אבל אספניול היו פאתטיים, כאילו באו להצטלם עם החבר’ה ולהעלות לאינסטגרם. עשו איזה ארבע עבירות בלבד ב-60 דקות, לא הוסיפו שחקן נוסף להגנה…אי אפשר באמת לקחת משהו מהמשחק הזה. גם התוצאה קצת משקרת במובן מסוים. לא הייתה שום סיבה אגב שלא נראה את המחויבות ההגנתית הזו כבר ב-Day One. כן אהבתי הצטרפות לרחבה של הרבה שחקנים. קבוצות מבקיעות שערים בקלות ואנחנו לא, חבל.

רודריגו עשה את השער החשוב שקבע מהפך אבל ציפיתי לראות אותו הרבה יותר דומיננטי ולא מסתפק בטריקים חסרי תועלת סטייל רוביניו של פעם או ויניסיוס בעונת הבכורה שלו. עוד בעיטות לשער, עוד לקיחת יוזמה.

אנדריק משעשע עם אינסוף אנרגיות ורעב, ויאללה סיכמנו שבמשחק הבא הוא פותח בהרכב לא? בטח שזה פנדל, השחקן לא עזב אותו שם.

משהו שקצת מפריע לי, כמה כדורים ברחו גם לקיליאן אמבפה וגם לג’וד בלינגהאם והאנגלי היה טוב. מעבר לכך הבעיטות לשער עדיין מגוחכות. הנה פדה שצריך לבעוט כל משחק 3-4 פעמים - הראה להם איך עושים את זה. אמבפה עדיין בועט דרד’לה ולא כדי לזלזל בו אני שוב אומר שאני מרגיש שאם זה היה משחק ליגה בצרפת במדי פריז סן ז’רמן נגד ד’יזון או סנט-אטיין הוא מבקיע שלושער היום. הבעיטות נבלמות, קצת חלשות, כמו המהלך ההוא בשמאל, עדיין חלודה. בלינגהאם זרק את שחקני ההגנה שלהם בקלות אבל גם כן הסיומת לא טובה.

קבוצות אחרות משחקות מדהים בקושי מבקיעות 3 שערים, ריאל מדריד משחק גרוע ומסיימת עם רביעייה, זה היתרון שלנו.

יכול להיות שמנדי יותר טוב בשמירה אחד על אחד אבל גרסיה נראה שקורא את המשחק הגנתית יותר טוב, הוא הצליח היום לחטוף הרבה מאוד כדורים כשהוא מצליח לקרוא את המסירה חוטף ומוציא התקפות, גם התקפית כמובן שיותר טוב ממנדי.

מודריץ’ לא היה צריך לעשות הרבה הגנתית טקטית ולכן שמר כוחות להתקפה והיה טוב מאוד היום.

וניסיוס עם 2 מסירות מדהימות היום וגם שער, כשהוא בא לשחק הוא הכי טוב בעולם ועדיין מאוד מעצבן.

ג’וד ופדה במשחק טוב מאוד אבל הם יכולים יותר שניהם.

נראה לי שצריך לחכות עוד קצת לפני הכרזות על חזרתו של ויניסיוס.
תנו לי לראות עוד מאנדריק

מישהו יכול לשפוך אור על הפנדל? ממה שאני מכיר אם העבירה היא ״עבירה בהמשכים״ אז הפאול נקבע לפי איפה שהעבירה התחילה.
בנוסף, גם אם אני טועה העבירה הסופית הייתה לפניי הרחבה (שמנדריק נפל בתוך הרחבה וכנראה הפיל בפח את השופט, אבל איפה הואר?)

האמת היא שנהנתי מרוב המשחק. אולי הסטנדרטים שלי ירדו, אבל הנענו כדור הרבה יותר טוב מתמיד.
כנראה שפראן + צ’ומה בלם תרמו לזה הרבה.

אולי אני במיעוט אבל דווקא נהנתי מאמבפה. הוא עשה תנועה לעומק והגיע להרבה מצבים טובים. מתישהו זה יתחיל להכנס יותר.

אין שחקן שאני נהנה לראות היום יותר מג’וד. הוא עושה הכל ברמה גבוהה.

הסבירו כבר בשידור, עבירה מתמשכת שמתחילה מחוץ לרחבה ונמשכת לתוך הרחבה היא פנדל.

המגע האחרון היה בתוך הרחבה, הידיים של המגן היו מעל קו הרחבה.

עשה הכל נכון חוץ מלהבקיע כמובן, הוא גם לא כפה את עצמו והיה מאוד קבוצתי, בסוף בישל וגם תוגמל בפנדל.

• כיף לשחק עם 11 שחקנים שרוצים לקבל את הכדור. אסור למנדי לפתוח במשחקים שהם לא חצי גמר צ’מפיונס מול סיטי. עושה טובה שמשחק.
  • אמבפה אוטוטו מתפוצץ. מייצר מצבים כמו מכונה. חסר ממש מעט.
  • אנדריק מרגיש כמו הדבר האמיתי. בניגוד לויניסיוס (וחלקית רודריגו) הוא הגיע לקבוצה בריאה ויוכל להשתלב בהדרגה ללא לחץ.
    בגדול זו הולכת להיות עונה ממש כיפית. יש ציפיה לראות איך ההתקפה שלנו תתחבר, וגם לעקוב אחרי אנדריק וגולר.
  • שיחקנו נגד קבוצה חלשה שלא מסוגלת לחבר שלוש מסירות
  • אמבפה וג׳וד במשחק מעולה, כנראה שזה קשור אחד לשני
  • עד הכניסה של ויני ובמיוחד בחצי הראשון הקבוצה הלכה פחות מדי לצדדים ורודריגו סבל מחוסר מעורבות
  • חסרה חדות והיא תבוא עם יותר שפשוף ודקות משחק
  • גולר במשחק פחות טוב

רק מניח את זה כאן -

מתוך 18 השערים שריאל כבשה עד כה העונה 17 (!) היו במחצית השניה.

ושים לב - גם חטפנו רק גול אחד במחצית הראשונה (לאס פאלמס) מתוך 4 שחטפנו (ועוד בדקה החמישית)

לא מבין מה כל התהיות על הפנדל? יש שאלה בכלל?
זה פאול שלא צריך לקרות בכלל בכדורגל, זה בדיחה מה שקרה שם - שחקן אידיוט שהיה מקבל ספסול 2 משחקים קדימה ממאמן נורמלי, היה יכול לעזוב/להפיל את אנדריק הרבה לפני שלא יבכה.
אם בכדורגל הייתה עבירה בלתי ספורטיבית זה היה סרטון הדגמה בקורס שופטים.

ברור שזה פנדל, אבל זה מלמד כמה כוח יש לאנדריק בפלג גוף תחתון. מבחינתו זה כמו אימון גומיות על הכוח המתפרץ. אם לא הדקה ה 90 בערך, והתוצאה יותר שקולה, היה מקום לכרטיס מסוג כהה על חוסר הספורטיביות

אם זה באמת החוק, אז זה חוק מטומטם (מה שהסברת על עבירה בהמשכים).

מה אני לוקח מהמשחק הזה?
הפער

הפער בין האגם של דראק (שם קיצור לטוויטר, פייסבוק, תקשורת פח ושאר פלטפורמות רעל), שמנסים ליצור כאן מצג שוא של מלחמות אגו וכוכבים שלא מסתדרים ביניהם, לבין החבורה המגובשת, שיודעת לנהל את האגו, להנות מהמשחק ולפרגן אחד לשני.

היה לי ברור שאחרי הזכיה האחרונה כבר הגדשנו את הסאה וכל שונאינו יצאו מגידרם לקטרג על הקבוצה. בין אם זה ש"גנבנו" את ההתמודדות מול סיטי (נ, טוב) או לא היינו ראייים מול באיירן (בולשיט).

אין שום ראיה לבעיות בחדר ההלבשה שלנו.
יש מיליון ראיות לכך שהדברים עובדים מצויין למרות הכל.

ברגעים שלא הולך, והכדור מסרב להיכנס לרשת של היריבים במיוחד אם המשמעות היא איבוד נקודות, יש הרבה תסכול, והשאלה היא איך זה מתבטא מבחינה חיצונית אצל השחקנים. נשמות טובות יכולות לקחת את זה לכיוון של רעל בחדר ההלבשה.
מצד שני כל החיוכים בפה מלא שלרוב הם ספונטניים ומלמדים על חדר הלבשה שמח, אבל אפשר גם לטעון שזה מזוייף כדי להסתיר את המצב האמיתי.
האמת כנראה איפשהו באמצע, לשחקנים יש אגו לא קטן, במיוחד שאף אחד מהגלאקטיקוס שלנו לא זכה עדיין בכדור הזהב (חוץ מהלוקה) וכל אחד מאמין שמגיע לו. בטח אחרי משחקים כאלה שככל שהסטטיסטיקה של גולים ובישולים מספיק גדולה ויש מקום לכולם, הנטיה תהיה פירגון הדדי, ושחזור התמונה למעלה מה שיותר.
וברור שבאיבוד הנקודות הבא הדיווחים ילמדו על מלחמות אגו חדשות, כמו שבעונה שעברה הפרשנים פמפמו והכניסו בכוח בכל משחק, ובמיוחד עד איזור שלב הפלייאוף של הצ’מפיונס שלריאל חסר חלוץ 9, עד שמספרי החוסלו “הרגיעו” אותם

גם אוססונה קיבלה פנדל כזה נגד לאס פלמס . כנראה שאתה צודק, שינו את החוק.