מחזור 6 :: 4-1 על אספניול

מעבר לחוק זה נראה לי הכי הגיוני, כי אם לא נשרקת עבירה מיד בתחילת העבירה, זה משתמע שניתן יתרון לתוקף, עד הרגע שהיתרון נפסק. אם חוזרים לתחילת המהלך זה אומר שמבטלים את כל המהלך והיתרון לא ממומש

דווקא לפי ההסבר שלך יותר הגיוני לי שהחוק לא ישתנה, כי בעבירה לא מתמשכת, במידה והיתרון לא ממומש, חוזרים לנקודת ביצוע העבירה.

אגב - מה קורה במקרה של עבירה מתמשכת שכזו במרכז המגרש (כלומר כזו שלא נגמרת ברחבה)? גם הולכים לפני נקודת הסיום?

כי במקרה כזה העבירה היחידה הייתה בתחילת המהלך והיתרון לא מומש, במקרה של אתמול היו כמה עבירות ואם נותנים יתרון אז העבירה האחרונה היא פנדל, כלומר השחקן ניצל את היתרון שניתן לו בעבירה הראשונה.

מסכים - לא הסברתי נכון מה שהתכוונתי.
הכוונה היא שמתן היתרון הביא את השחקן לרחבה, ושם בוצעה עליו עבירה. אם הפסיקה היא שלא לתת עבירה ברחבה (אליה הגיע השחקן “בזכות” היתרון) אלא בנקודת ההתחלה זו בדיוק הפסיקה שמונעת את מימוש היתרון

2:27 ואילך.

בכנות - לא הבנתי למה מדובר פה בכמה עבירות, ולא באחת (מאוד מוגזמת ומטומטמת).

• אמבפה אכן שיחק אתמול נכון וניסה לעשות את הדברים הנכונים, וגם הראה ניצוצות של השחקן שהוא (כמו במהלך שהסתיים עם בעיטה קשה ברגל שמאל, שהשוער עצר), אבל הוא איבד יותר מידיי כדורים - בין בדריבלים כושלים, ובין במסירות לא מדוייקות - ובזבז ברשלנות יותר מידיי מצבים. זה היה משחק סביר עבור שחקן התקפה ממוצע, אבל בוודאי לא היה נראה כמו משחק של טוען לכתר השחקן הטוב בעולם. אני מאמין שזה עוד ישתפר ככל שיוריד מעצמו לחץ, למרות שקור רוח זה אחד הטיקטים המרכזיים של הצב. כנראה שהסאגה האינסופית עם מועדון החלומות שלו, והשנה האחרונה הלא פשוטה שעברה עליו נותנות את אותותיהן.
  • אני לא יודע מה בדיוק בו גורם לזה, אבל אני פשוט מהופנט ע"י אנדריק. כל נגיעה שלו בכדור מעניינת ולא צפויה, הוא חזק כמו שור, סופר קשה להוציא לו את הכדור מהרגל, וגם המסירות שלו טובות ולא טריוויאליות - כמו לדוגמה המסירה הראשונה בדאבל פס עם אמבפה, שהסתיימה עם בעיטה עוצמתית של אנדריק קצת מעל השער. היה אפשר לתת את המסירה הזאת בכמה אופנים, ואנדריק בחר וביצע את הצורה הטובה ביותר מהן - באופן שמשחרר קצת את אמבפה מהשחקן שלוחץ אותו, ומאפשרת לו מצד אחד להמשיך את התנועה אם ירצה, או למסור חזרה לאנדריק (בעקבות המשך התנועה הטובה של הברזילאי), כפי שאכן עשה.
    בנוסף, אתמול במעט (מידיי) דקות שהוא היה על הדשא, הוא היה נראה טוב מאוד גם בצד ימין של ההתקפה. עוד מוקדם מאוד לקבוע את זה, אבל יכול להיות שצומח לנו כאן וואחד פתרון לצד ימין סוף-סוף, אחרי הרבה מאוד זמן.
  • בניגוד לאנדריק, אני הולך ומשתכנע שגולר דווקא פחות מתאים לצד ימין של ההתקפה, על-אף ובשל האיכויות שלו. אני מעדיף לראות אותו כקשר במרכז המגרש, אולי אפילו כקשר רביעי בחלק מהמשחקים, שם אינטילגנציית המשחק שלו יכולה לבוא יותר לידי ביטוי. כמובן שזה אומר שהוא יצטרך לעבוד על הפן ההגנתי והפיזי שלו, כפי שאיסקו עשה בזמנו בהצלחה. אבל אתמול בדקות שבהן הוא בא קרוב לג’וד, והשניים האלה שיתפו פעולה והפגינו את הטכניקה המעולה שלהם יחד עם חוכמת וראיית המשחק שלהם - זה היה נראה ממש טוב.
  • אחד הפנדלים המוצדקים, והמספקים. יתרון - כשמו כן הוא, נותן יתרון לשחקן התוקף על-פני המגן. אין שום סיבה בעולם לזכות שחקן הגנה בפרס על ההתנהגות הלא חוקית המתמשכת שלו. בתנאים מסויימים, אפשר לתת על עבירה מתמשכת כזאת גם 2 כרטיסים צהובים.