מחזור 6: 5:1 גדול על ויאריאל בלה סרמיקה, עם פציעה קשה של מאטס (לבנדובסקי 2X, פבלו טורה, ראפיניה 2X)

לאחר ההפסד הראשון לעונת 24/25, מול מונאקו בצ’מפיונס בחמישי האחרון, ברצלונה חוזרת לליגה ותנסה לחזור למסלול הנצחונות. אממה? הפעם מחכה לה עוד מבחן לא פשוט, בדמות ויאריאל, שעדיין (איכשהו) מביאה איתה למשחק את דני פארחו ואת ראול אלביול בני ה-47. כל אחד.
ויאריאל פתחה את העונה לא רע בכלל, עם 3 נצחונות ו-2 תוצאות תיקו, תוצאות שמציבות אותה במקום ה-4 (נכון לכרגע). לצהובים יש יחס שערים של 11:8, מה שאומר שהם יעשו לברצלונה בעיות בהגנה, במיוחד אם איניגו, אריק, באלדה ומאטס ימשיכו עם השטויות. מצד שני, הם גם חדירים מאוד בהגנה שלהם עצמם, מה שאולי יעזור ללבנדובסקי וחבריו.

ברצלונה תגיע למשחק הזה עם 73737744 חיסורים, כשלראשונה החידוש - יש גם חיסור שלא עקב פציעה! כזכור - פראן ייעדר בגלל האדום שספג מול ג’ירונה. אין…גיוון זה שם המשחק.
מי כל השאר? אתם יודעים…החבר’ה הרגילים, כולל טומטום בתמונה למעלה, שמקווה לחזור בקרוב. אולי עוד לפני פרנק אי כשירות, שככל שמועד החזרה שלו מתקרב, ככה הוא גם מתרחק. פרדוקס משעשע שכזה.

מבחן גדול נוסף להאנזי פליק הערב, שיצטרך לא רק להסתדר עם ההיעדרויות הרבות (שוב), אלא גם עם העייפות ההולכת ומצטברת, הטחינה המתגברת של פדרי/לאמין/קובארסי, והצורך להרים את הקבוצה אחרי האבן הראשונה בנעל. נראה מה יהיה.

הרכבים משוערים:

1000091971

רק באחד מהמשוערים העזו להעלות את האפשרות ההזויה שהבן של גאבי וחוליאן אלברז יהיה בהרכב, וגם זה נוסח כ"פדרי או טורה". בקיצור - לפליק אין יותר מדי ברירות, לפחות הערב, ורוטציות יותר רציניות נראה, אולי ובתקווה, מול קצבי חטאפה (נטולי דמיאן סוארז!) במחזור הבא.

הסגל -

ייעדרו:
פרנקי, גאבי, RFA, ברנאל, כריסטנסן, אאא"פ, אולמו - פציעות
פראן - מורחק

בפנים:
בני הדודים פרננדז

בכלל שכחתי שהוא חזר לכשירות ולסגל:
פאטי

הסגל של ויאריאל -

איל אני מת על ה-לקראת משחק שלך

איילוש פשוט פורק שבוע של ציניות. אני שמח שזה קורה פה.

טיימינג לא טוב למשחק חוץ אחד הקשים העונה. לויאריאל יש פרוייקט מצויין, ואני מאוד אוהב את מרסלינו בפרט. זה משחק אותו נוכל באמת להפסיד, כי לא בטוח שנעמוד בקצב של הצוללת הצהובה. בנקודה זו הסגל שלהם יוצר רענן ועמוק משלנו, ואפשר להגיד בריש גלי שבנקודת הזמן הנוכחית גם פערי האיכות בין הסגלים לא גדולים מאוד.

אני מאוד סקרן לגבי איך נתמודד עם הקישור שלהם. אלכס באאנה כנראה לקראת עונת פריצה כשהוא בציוות עם קומסאנייה המצויין שהיה בראיון אאל"ט וכמובן פארחו קשישא. ירמי פינו בטח יצטרף כל הזמן לקו ההתקפי ונראה יותר 4-3-3 עם שחקנים מהירים שבעיקר יקשו על קו ההגנה התשוש שלנו. אני תוהה אם אולי זה הרגע בו נראה את פבלו טורה מקדימה כשמאחורי קסאדו ופדרי. אריק גרסיה אולי יוכל לעלות כבלם ולתת מנוחה לקובארסי.

קטע שאני רואה את הספסל של ויאריאל לעומת שלנו. אשכרה יש להם כלים לשנות את המשחק (גם אם אחד מהם זה דניס הלא כל כך ילד ולא כל כך פלא), אנחנו צריכים לקוות שפאטי זוכר מה עושים בכדורגל והאם פאו ויקטור יספר על ידי פליק.

מקווה שלא נישבר בלה סרמיקה.

צריך לציין שהם לא משחקים באירופה והמשחק הקודם שלהם היה לפני שבוע. הם הרבה יותר רעננים.
מבחן רציני מאוד לפליק ולשחקנים.
אם לא ננצח , כל הספקנים שוב ייצאו מהחורים שלהם ויתחילו לדרוש את הראש של פליק או של שחקן תורן שיעשה טעות.

אל תדאג דימה, בתור הספקן הראשי אני מבטיח לשמור על שקט.

רוטציה אמיצה ומעניינת של פליק.

טוֹרה במקום קסאדו, דומינגז ומרטין נותנים מנוחה לקובארסי ובאלדה.

בהחלט אמיצה. ומפחידה. בעיקר מכיוונם של דומינגז ומרטין.

לפליק אין ברירה - הוא חייב לרטץ קצת, למרות שכל מה שנשאר לו מחוץ להרכב אלו ילדים בני 16. וגם בתוכו האמת.

ההרכב של ויאריאל -

נפצעים הילדים בני ה 20, נפתח עם ילדים בני 18. נפצעים בני ה 18 נפתח עם בני ה 16… קטעים

דומינגז ומרטין מבוגרים מבאלדה וקובארסי. בגיל, לא בניסיון.

אז אני מבין מההרכב שמפסידים היום הא?
מילא קובארסי שהוא בן 18, אבל למה רוטאציה לקאסדו ובאלדה ולא למשל לפדרי, לבה ולאמין?

אם הם לא יקבלו מנוחה במשחקים הבאים זו תהיה שאלה טובה.

על קובארסי כבר היו ידיעות לגביי זה שחוששים מעודף העומס לגביו, וקסאדו חטף כמה מכות במשחקים האחרונים ככה שאולי שומרים עליו גם. בקשר לרוטץ השלישי - מהמר שבהינתן משחק סביר של טורה עכשיו, הוא ישחק במקום פדרי ברביעי מול חטאפה.

לגביי לאמין, ראפיניה ולבנדובסקי - נגיד פאו ויקטור היה נכנס במקום הברזילאי או הפולני, אבל מי במקום לאמין? אין לנו מספיק עומק מקדימה, בטח כשלא ברור כמה פאטי יכול לשחק יותר מ-5 דקות בלי לקרוס.

כל פעם מזכירים לי מחדש שפאטי יכול לשחק.
בטח אני אשכח מזה עד שיתחיל המשחק.

זה בסדר, גם פליק שוכח את זה כל פעם מחדש.

ואני לא מאשים אותו.

אנסו יאכיל את כולכם כובעים

הלוואי

לא נעים להודות (ועברו כולה 20 דק׳ + המשחק מול מונאקו) אבל נראה שמי שחסר לבארסה זה דני אולמו.
היא התחילה להראות טוב בבכורה שלו (ממתי שנכנס כחילוף) וחזרה להראות כמו במחזורים הראשונים מהפציעה שלו.

קטנוני מצידי, אבל קוברסי בן 17. גדול מלאמין בחצי שנה בלבד.
בגלל זה אני לא הבנתי למה בשנה שעברה דיברו על מנוחה ללאמין אבל לא של קוברסי.

בדרך כלל בלם רץ פחות משחקן כנף, ובטח פחות משחקן פעיל כמו לאמין.

מה השלב הבא? פליק יחליק במקלחת? לאפורטה יפול מהיציע? דיי, אפשר לקפל את העונה הזאת.