מחזור 6 :: 6-1 מהנה הברנבאו על מאיורקה

מגיעות לאנצ׳לוטי כל המחמאות על השינויים שהוא עשה בהתקפה בכלום זמן ומצד שני אי אפשר להתעלם מהרכות בהגנה משחק אחר משחק.
נכון שדויד אלאבה חדש ונכון שכל יומיים יש מגן ימני חדש, אבל נאצ׳ו וגם מיליטאו (כרגע) רחוקים מאוד מלתת תחושה של ביטחון. צר לי על טיבו שבאמת נראה חס אונים.

ברכות לאסנסיו, עכשיו רק שויניסיוס יתן גול שימשיך את המומנטום שלו. זמן חילופים קרלו יאללה.

כשמנדי יחזור זה ייראה אחרת לגמרי, ההגנה לדעתי תהיה הרבה יותר יציבה
וגם זה שהוא יכול לשחק בלם יאפשר גמישות טקטית של חיפוי שלו על יציאות קדימה של אלאבה שיודע להוביל כדור ולתת הרמה מושלמת

כנראה ועדין מנדי בטח לא הסיבה שקבוצה כמו מיורקה מגיעה ל 5-6 מצבים טובים מול השער שלנו, במשחק ביתי.
אני רק אומר, כל אלו שמהללים את קרלו בחלק ההתקפי, ואני אחד מהם, צריכים להיות כנים ולהודות - ההגנה לא עובדת. מגיעים נגדנו ליותר מידי מצבים בקלות. אז היום תפרנו כמה חתיכות מול קבוצה נמושה, כשתגיע יריבה איכותית יותר ההגנה הזו תספוג אלא אם כן יגיע שיפור רציני

למה לכל הרוחות ויניסיוס ובנזמה עדין על הדשא? מאכזב מאוד שאנצ׳לוטי לא למד כלום מהפציעה של קרבאחל.

ריאל עלו באמצע עם פדה וקמאבינגה, שני קשרי 50-50 שאף אחד מהם לא אחורי טהור, ואסנסיו שתופקד כ-10 שלא עושה הגנה, ולדעתי לא חטף כדור אחד כל המשחק. כשעולים ככה, וכשרודריגו ויניסיוס אמנם לוחצים פה ושם אבל לא מפריעים למאיורקה, ככה זה נראה

מול אתלטיקו ישחקו אחרת, מבטיח לך.

מסכים מאוד שאחרי ה4-1 היה צריך להחליף את בנזמה ויניסיוס.

אוקיי עכשיו אני מבין מזה בלם עם יכולת מסירה וכדורי עומק באמת ולא מסירות הוליווד לרוחב של סרחיו…

טכניקת הבעיטה של ויניסיוס עדיין נוראית וכנראה שלא תשתנה בעתיד, אבל משום שהוא כ"כ טוב בשאר הדברים הוא יכול להיות כוכב ענק גם עם בעיטה של ילדה בת 5.

המסירות שלו מעולות, ההשתלטות והשליטה בכדור, הדריבל, הצעד הראשון, המהירות ובניגוד לעבר - הביטחון העצמי וקבלת ההחלטות שלו לחלוטין שם. הכדורים הארוכים אליו לשטח ריק זה פשוט צ’יט קוד, כנ"ל האחד על אחד כשיש לו קצת שטח לפרוץ אליו. רק שהביטחון שלו לא ייהרס מהחמצות מביכות כמו שהיו לו היום.

ניצחון קליל, שישייה ראשונה מאז רונאלדו, כדורגל מבריק, וכאן עדיין מתלוננים 🤦

קמאבינגה יהיה שחקן ענק.

בעבר לא רציתי שהכדור יגיע לוניסיוס, כרגע אני מצפה לרגע שהכדור יגיע אליו.

גם אם היכולות ההגנתיות לא ישתפרו( והם ישתפרו) אם נמשיך לשחק כך התקפית אנחנו נהיה כל כך מפחידים שהקבוצות מנגד יתרכזו לא לספוג ולא יתקפו.

אחרי שאראה שההפקרות הזו לא עולה לנו בהשפלות במשחקים קצת יותר נחשבים.

מאיורקה הגיעה היום להמון מצבים. מאיורקה. וזה לא רק היום עם הרכב התקפי, בכל המשחקים עד כה היינו מסננת. ב-2 המשחקים היחידים מול קבוצות סבירות היינו אף נחותים על המגרש, למרות סגל עדיף על הנייר. אני כרגע מוכן לחתום שזה יחזור על עצמו.

אם אנצ’לוטי עם קצת שכל הוא עוצר את הבית זונות הזה ומנסה להקנות לקבוצה קצת משמעת הגנתית, כמו גם דופק לפלורמטינו חזק חזק על השולחן ומסביר לו שכל 3 הבלמים הבכירים שלנו לא בלמים ברמת הרכב בריאל מדריד.

אבל קשה לי להאמין שיש קצת שכל למי שבחר ששלושת המוחלפים הראשונים להיום יהיו קמאבינגה, אסנסיו ורודריגו. אולי שלושת השחקנים הכי טריים על המגרש.

מה שמחדד את הפספוס בהצבה שלו כבלם. הוא המגן השמאלי הכי טוב שלנו ויכול גם להוות קשר אחורי מחליף לקאסמירו לא רע בכלל. במקום זה הפכנו אותו לבלם בינוני להחריד.

אגב, דווקא קמאבינגה לדעתי במשחק די חלש. לא מבין את ההתלהבות ממנו היום.

אז אתה טוען בעצם שמישהו בלי קצת שכל אחראי על השישייה הראשונה שלנו פוסט רונאלדו ולכדורגל המבריק שראינו היום?

מאמין שההגנה תשתפר, אנצ’לוטי לא גאון טקטי אבל גם לא מאמן ליגה לאומית מארצנו הקטנטונת, הוא שיחק ואימן כמה מהקבוצות הכי טובות הגנתית שהמו מאז ומעולם.

• פשוט נמאס. כל משחק מאניטות וגוליאדות.
    אני מתגעגע לימים שהיינו חוצבים שער או מגרדים תיקו.
    די משעמם.

• הייתי אומר שההגנה שלנו חושך אלמלא עוד נורה אדומה שנדלקה לה וזה מתחיל להיראות כמו חג המולד. מקווה שנקבל אז מתנה גם בלם.
    מיליטאו חייב ספסל.

• אלבה מבוזבז במרכז ההגנה למרות שבלם עם איכויות התקפיות (ראשו של ראמוס במקומו מונח) יכולה להיות הברקה טקטית.

מה לעזאזל אתה מעדיף? להיות בדיכאון מכל דקה שהקבוצה שלך משחקת לאורך עונה שלמה? כי זה מה שהיה עם זידאן בשנתיים האחרונות ובחיי שאני לא מגזים. אינסוף התמסרות במרכז המגרש, כדורגל איטי בלי מתפרצת אחת לרפואה, עם כמוצ רגעים מלהיבים שאפשר לספור על כף יד אחת וכדורגל שגרם לי לאבד טעם לחיים. מעדיף לא לזכות בתואר העונה ולהמשיך להנות כל-כך מהכדורגל.

ובלי קשר, אתה ממשיך בעקביות להתייחס לאנצ׳לוטי כאילו הוא מרקו בלבול. בחייאת, זה אחד מעשרת המאמנים הגדולים בהיסטוריה, כנס לפרופורציות.

*מיועד לדיקארו, בעיה בציטוט מתנצל

אני הקלטתי משחקים ושמרתי ללילות שבהם אני מתקשה להירדם, רוצה שאשלח לך כמה משחקים? :joy:

יש לי הרגשה שבמשחקים החשובים העונה יהיו הרבה מהלכים שמבוססים על יציאות מתוזמנות שלו קדימה, או דאבל פסים חכמים באגף שמאל עם ויניסיוס סטייל מסי וג’ורדי אלבה.

לכל המתלוננים שבוכים על שישיות וחמישיות מזמין אתכם לראות תקצירים מה-3 שנים האחרונות ככה לפני השינה יעזור לכם להירדם.

יהיו משחקים שבהם ההתקפה לא תפגע וההגנה תעשה שטויות, בינתיים בואו נהנה מהכדורגל האדיר והתוצאות.

אני מסכים שאלבה מבוזבז שם. למיטב הבנתי זאת העמדה שהוא רוצה לשחק בה והגיע על טיקט של בלם. כמובן שיכול לשחק במגוון עמדות אבל עמדת המוצא שלו מבחינתו היא בלם.

לגבי קאמבינגה נכון שהבוסריות שלו מאוד בלטה היום אבל ההתלהבות במקומה משתי סיבות. אחת לילד יש flair וזה ברור וכיף לראות. ושתיים יש לו ביצים. הוא לא הפסיק לרוץ ולבקש את הכדור וממש רצה( והצליח לפרקים) לנהל את המשחק. מחוייב, מוכשר ועם גישה טובה למשחק זה אחלה בסיס לבנות קשר לעשור קדימה.

כשאסנסיו כובש שלושער, איסקו כובש אחרי שנה וחצי ויוביץ’ כמעט נותן בוולה את אחד משערי העונה מבינים שכנראה אנחנו במומנטום חיובי.
ההגנה עדיין לא שם (בעיקר מהכיוון של מיליטאו- היה נוראי היום) אבל משחק הלחץ, האינטנסיביות ומשחק ההתקפה היו פשוט נהדרים היום, שרק נמשיך במומנטום החיובי גם מול ויאריאל.
לא יודע לאן נגיע העונה אבל בניגוד לשנתיים האחרונות אני אשכרה מחכה למשחק הבא שלנו ומת לראות אותנו עולים למגרש, רק על זה מגיע שאפו ענק לקרלו.

אלאבה יצר שלושה שערים מעמדת הבלם עם מסירות ארוכות. פשוט חתך את ההגנה של מיורקה פעם אחר פעם.

חבל על השער הפסול של בנזמה, רודריגו נתן שם פריצה מטורפת. הגיע לו בישול על הריצה הזאת.

משחק תענוג. שישה שערים ומיורקה יצאו בזול. ואלוורדה וויני השלימו 90 דקות, נקווה שיעמדו בעומס. בשבת משחק קשה מול ויאריאל.

כל הכבוד לקרלו לא רק על הכדורגל ההתקפי, אלא גם על הרוטציות והדקות לשחקני קסטיליה - מיגל, בלנקו וסנטוס.

במשחקים כאלה אצל זידאן היינו חוטפים יותר משער אחד ואז מתרצים עבורו שקאסמירו, מודריץ׳ קרוס, מנדי וקרבאחל לא משחקים.

משחק ההגנה ישתפר פלאים עם מנדי.
בנוסף שיחקנו ללא קשר אחורי וללא שני הקשרי 50/50 הפותחים, ועם קשר התקפי טהור.

באמת שלא מבין מה ריצים מאנצ׳לוטי. פאקינג מנצחים 6-1 ואנשים מחפשים אותו.

הלוואי שנראה כך תמיד.

אני בהחלט חושב שקישור של פדה וקאמבינגה עם מודריץ׳ או קרוס לצידם יעבוד טוב במשחקים פשוטים. קאסמירו בהחלט יכול לנוח מידי פעם.

מישהו זוכר שמשחק כזה בשנים שעברו היה חתיכת מוקש?

חושב שכגודל היריבה ככה גודל הרצינות.
ההגנה של ריאל (בטח כאשר מנדי יחזור ויסגור את החור בשמאל) תהיה יותר יציבה נגד קבוצות רציניות יותר, גם קאסימרו כמובן יוסיף.

קאמבינגה בפתיחת עונה מצויינת, נראה כמו רכש כפפה לריאל במה שמזכיר קצת את מקאללה לטעמי.

נ.ב אשמח לקבל את מה שויניסיוס שתה בקיץ כי מפתיחת העונה אי אפשר לצחוק עליו יותר וזה קצת מבאס אותי כי היה כיף.

מעבר לתוצאות ולכיף, שזו מילה שגרתית בימים אלו לאחר מספר שנים שיצאה מהלקסיקון, לטעמי מה שהכי מרשים במשחקים הספורים ששיחקנו תחת אנצ’לוטי הוא ההחזרה לחיים של מספר שחקנים בסגל.
אם לפני חצי שנה בדיוק מישהו היה מספר לנו שכיום אנחנו נוכל להרשות לעצמינו להושיב את אדן הזאר על הספסל, היינו מאמינים. אבל אם מישהו היה מספר לנו שאנחנו נושיב את אדן הזאר על הספסל למרות שהוא משחק טוב כי ויני חיה רעה, כי אסנסיו דופק שלושער ואז איסקו, פאקינג איסקו, עולה מהספסל במקומו ואז מבקיע עוד אחד, היינו שולחים אותו לבית משוגעים.

רצינו רק לשלוח את כל השמות האלו לכל עבר. בסופו של דבר - כל אלו נראים טוב. אפילו איסקו נתן איזה משחק וחצי ברמה הכי גבוהה עד עכשיו. הערך של הסגל שלנו עלה.

בנוסף אני אוהב את האמון שהוא מגלה בשחקנים הצעירים. למרות שאדן בתקופה טובה, הוא הרשה לעצמו לוותר עליו לטובת רודריגו. דיברו פה על הילדים, כשלמעשה רק אלאבה, נאצ’ו ובנזמה היו מהשחקנים ה"מבוגרים" ששיחקו. אפשר להוסיף את לוקאס ואסקז אם רוצים לאחר שעלה כשהמשחק גמור.

אני לא יודע איך תתפתח העונה וכמו תמיד תקופות רעות יגיעו, אהל אם בסך הכל המגמה תמשך, גם אם התוצאות יפסיקו להגיע, זה יהיה שווה את זה.

מנדי ישפר מאוד את המצב בהגנה כשיחזור (אגב נראה לגבי זה כי המצב הרפואי שלו מרגיש קצת “קרבחאלי”), אבל זה יתאזן עם החזרה המצערת של קרוס להרכב. הכלים שלנו להגן עם השחקנים האלה במערך התקפי מוגבלים מאוד. אחד כמו פפה גם בגילו היה עוזר לנו מאוד.

זה ברור שאם בנזמה יעשה עונת מסי בשיאו כמו שקורה עד כה, וויניסיוס ימשיך ככה וכל מלפפון חמוץ שקרלו ידחוף להרכב ייתן שלושער אז תהיה עונה מדהימה וקרלו יקבל פסל בברנבאו. זה גם ברור שכל זה לא יקרה ולכן התגובות הצוננות של כל מי שמסתכל לטווח קצת יותר ארוך. בינתיים כיף גדול לראות את הקבוצה אין ספק, שווה את הויתור על שעות שינה