מחזור 6 :: 6-1 מהנה הברנבאו על מאיורקה

אני לא ראיתי כאן תגובות ‘צוננות’ אלא 2-3 פוסטים בסגנון של להסתכל רק על החרא וכאילו אנשים לא צפו במשחק אתמול ונהנו. לטעמי לא מופרך לחשוב שבמשחקים הגדולים גם הגישה תהיה אחרת. גם ההרכב עצמו של קרלו יהיה קצת יותר מאוזן, בתקווה עם קרבחאל ומנדי שבאמת יש דימיון ביניהם - וגם בהשקעה של השחקנים. חשבו שהגול יגיע בקלות והוא הגיע, זלזול טבעי. אני גם לא חושב שהציפיות השתנו - ריאל נחותה מהאנגליות, מבאיירן מינכן ומפריז (לגבי יונייטד אפשר להתווכח), אליפות ספרד אפשרית.
אני ממחנה זידאן, מאוהדיו הגדולים ביותר, וכתבתי שהיה לו מזל רע ואני לא מוריד מהחשיבות של לשחק בברנבאו מול 25 אלף איש. ועדיין, זה לא שהגיעו לכאן אמבפה והולאנד וכך ניתן להסביר את השיפור במספר השערים. בדקתי את זה עוד במחצית, לא כבשנו 21 שערי ליגה בשישה משחקים מאז הקינטה דל בויטרה ב-1987/88, קבוצה שאני ראיתי “רק בדיעבד”. אנצ’לוטי ראוי לקרדיט ולפחות בינתיים הוא עושה את מה שנדרש. מגוון בהרכב, מגוון בחילופים, מנסה להרוויח את כולם ואתמול עשה רוטציות. הופתעתי לטובה שקאסמירו ומודריץ’ כלל לא שיחקו. כמו אסנסיו שקלט שמותר לעשות את זה אחרי השער השלישי - תחייכו.

אבל למה צריך לנחש אם כבר היו שני משחקים כאלה ואמנם ניצחנו את שניהם בדקות האחרונות, אבל כמו שכתב קארו - היינו רעים. איבוד נקודות מול ולנסיה ו/או אינטר והיו פה 20-30 תגובות צוננות. השיח צריך להיות יותר אינטיליגנטי מלחיות רק את הרגע.

מסכים ומחזק.
כמו שכתבתי, לאנצ׳לוטי מגיעות כל המחמאות על שינויים שביצע בזמן כל כך קצר עם אותו הסגל שהתקשה להבקיע בעונה שעברה, ועם זאת המשחקים מול ולנסיה ואינטר הם נורה אדומה. גם אתמול היינו חשופים בחלק האחורי ורק בגלל איכות היריבה לא ספגנו יותר.
אנחנו צריכים להינות מהרגע, אבל כאוהדי ריאל תמיד לדרוש יותר. האם החזרה של מנדי להרכב, שיפור ביכולת של קאסמירו ומפגשים מול יריבות רציניות יותר יבטיחו שיפור בהגנה? אולי, ואולי לא…

אתה מגזים לכיוון השני לדעתי.

כמוכם (כבר כתבתי זאת…) בחצי גמר, לדוגמה, אני מעדיף את זידאן. נוסף על כך ברור שהמשחק אתמול מול קבוצת ליגה לאומית לא מהווה אינדיקציה לשום דבר. בטח לא האם התיאוריה נכונה או לא. בתקשורת מתפרסמות כמות מכובדת של כתבות על קרליטו האיש ופועלו, מה שקצת מהדהד את הלא הרבה שעשינו עד כה. בקיצור - להמתין.

מצד שני, אנצ׳לוטי כן עושה מה שהוא צריך לעשות וזה לנסות להוציא יותר ממי שיש לו, להכניס קצת תחרות ולסגל סגנון משחק שיאפשר לנו לעבור בקלות משחקים בליגה. לא יכול להיות שכל ניצחון ליגה בבית, בערך עם אותם שחקנים, מרגיש כמו נס גלוי. זה בפירוש לחובת זידאן.

מצד אחד אתה מתגעגע לזידאן, מצד שני חזרתו של הסמל המובהק ביותר לסגנון משחקו הלא נעים לצפייה אך פרגמתי מהווה עבורך אירוע מבעית.

אנחנו צריכים שני מגנים או מגן ובלם פלוס מי שתמיד צריכים אותו. זה לא היה ולא יהיה קשור למאמן. תנו לי את זה, עוד צ׳מפיונס ואליפות ואז אני מוכן לשלם בעוד כמה שנים של ויכוחים על מורשת אנצ׳לוטי.

אני לא זוכר מתי נהניתי ממשחק של ריאל, וזה הסיכום הכי טוב שיכול להיות.
עם כל האהבה לזיזו, עונה שעברה הייתה עינוי אחד מתמשך.

לזידאן יש את הבעיות שלו ואני לא מתגעגע לאף אחד, המשכנו הלאה. אגב זידאן מאמן טוב יותר מאנצ’לוטי לא רק בחצי גמר אלא גם לאורך עונה בשביל לקחת אליפות, ההוכחות מצויות בארונות התארים של שניהם. אבל זה באמת לא העניין ואני לא כותב ממקום של השוואה לאחרים.

אני רק יוצא חוצץ נגד המאניה אחרי כמה ניצחונות, שבמחציתם גם לא הייתה הנאה גדולה אלא סתם מקריות, כמו שלחילופין אני תמיד יוצא נגד הדפרסיה אחרי הפסד וחצי וסקילת המאמן כמו שאוהדים אוהבים לעשות (ואנחנו בדרך לשם עוד העונה). זה מצחיק לשני הכיוונים.

לגבי סגנון המשחק המבעית, אני לא חושב שהסגנון והתרומה של קרוס הם שהעניקו את הפרגמטיות. אפשר לשחק כדורגל מהנה ולהיות פרגמטי ובשביל שני הדברים לא צריך ואף רצוי בלי קרוס.

אני מאושר.
יש לי פרפרים והתרגשות לפני משחקים, וזה לא מובן מאליו בגילי המופלג.
זה שווה הכל באמת.

מישהו האמין שנחזור לדבר עם “משחקי נקסט” בעידן שאחרי רונלדו?

אצל זידאן גם כשנתנו רביעיות וחמישיות - עדיין לא ניראינו טוב. זה היה בדרך כלל משחק שהצלחנו להרוג מוקדם ואז גארבג’ טיים משמים עם גולים במתפרצות.

אתמול פשוט נהנתי מכל כך הרבה מהלכים. מקישור בלי שלושת הגדולים שלנו שהצליח להיראות סבבה, ומחזרה לחיים של אסנסיו.

אני צופה בכדורגל הרבה מאוד שנים, אבל אף פעם לא הייתי מבין גדול בטקטיקה ובהבדלים בנושא הזה בין מאמנים שונים.
אבל אני כן יכול להגיד משהו אחד על אנצ’לוטי - אני חושב שבודדים בהיסטוריה ידעו להגיע ללב של השחקנים כמוהו ולהרים ביטחון לשחקנים גמורים כמוהו. בדרך כלל זו תכונה ששמורה יותר למאמנים בקבוצות אנדרדוג. אנצ’לוטי מוכיח שהוא יודע גם לעבוד עם כוכבים ולנהל חדר הלבשה עם מינימום מתיחויות, כמו בקדנציה הקודמת שלו כאן, וגם להרים שחקנים שנחשבו לגמורים ולזקוף את קומתם. אין הרבה שמסוגלים לזה (פרגוסון, קלופ קופצים לי לראש ואולי יש עוד שם אחד-שניים)

קמאבינגה - דוקא בגזרה שלו אני שומר על קרירות. וזה בעיקר בגלל שיש לו איבודי כדור ממש מעצבנים בעמדה כה חשובה. זה סבבה נגד מאיורקה, במיוחד כשהוא מפצה באלמנטים אחרים של המשחק, זה לא יהיה סבבה בכלל בשלבים המכריעים בליגת האלופות.

בסך הכל קרלו מראה שאפשר להעז קצת יותר אפילו עם החומר המוגבל שיש לו.
עזיבת שני הבלמים הבכירים מבלי שהובאו מחליפים זה מחדל של המועדון, לא של אנצ’לוטי.
גם ילד בן שבע רואה את הרכות ההגנתית, את האמצע הפרוץ, את חוסר הביטחון והתיאום הלקוי. אפשר וראוי לבקר את המאמן, וברור שחובת ההוכחה עליו, אבל למקרא חלק מהתגובות נדמה שקרלו הוא עונש קטסטרופלי שנחת לנו על הראש, וזה אחרי 6:1. לא תמיד צריך להקצין בשביל להעביר פואנטה.
בינתיים, כמו שנאמר כאן, תענוג לצפות בריאל.

נראה איך תגיבו כשתגלו כשכבר אין לנו באמת מה למכור במשחקים מול יריבות שוות ערך. זה לא היה נכון עם זידאן, גם לא בשנה שעברה החלשה יחסית. כדורגל מהנה זה נחמד אבל הוא משני לתארים. לקרלו יש מזל שהליגה השנה כל-כך חלשה שכרגע נראה שסביר בהחלט שהוא ייקח אליפות גם עם האין הגנה שלנו. נראה איך אתלטיקו יתמידו לאורך זמן.

הנורות האדומות קיימות מתחילת העונה. כל קבוצה מגיעה מולנו ל-5-6 מצבים במשחק, וקבוצות סבירות פלוס, גם עם סגל שחקנים נחות משלנו (אינטר וולנסיה), היו עדיפות עלינו בסופו של דבר וניצחנו את שתיהן בזכות המון מזל בצורה שלא שיקפה את מה שקרה על המגרש. בפעם הבאה זה לא יקרה, וכמו שגיא אמר, כל השיח פה היה אחרת אם היינו מפסידים להן כמו שהיינו ראויים.

המינימום זה לשפוט לפי אותן אמות מידה. אי אפשר להגיד שלאנצ׳לוטי היה מזל מול אינטר ו-ולנסיה (למרות שבאיזה סרט בדיוק היא הייתה עדיפה עלינו?) כשעל התחת של זידאן אפשר להפיק סרטים. בעונה שעברה התמודדנו מול ליגה חזקה? אפילו לא עשינו רכש מפוצץ בקיץ שאפשר ״להאשים״ אותו בשיפור עד כה. שנה שעברה לא היה כדורגל ולא היו תוצאות. אז עכשיו לפחות אחד מהם יש. לגבי השני נאלץ להמתין. יכול להיות שההגנה לא תתייצב, שויניסיוס יחזור להיות בוקר אחד עם IQ מתחת לממוצע ושקארים לא יהיה בדרך להיות שחקן השנה בעולם, אבל כל עוד הקבוצה משחקת ככה ומנצחת אי אפשר להלין עד כדי כך ולהשוות לתקופות אפלות. אם זה יקרה, אני אהיה הראשון להתלונן. למען השם, התלוננתי פה שנים על שחקן עם ממוצע של יותר משער למשחק.

גם אני חושב שזידאן מאמן יותר טוב בשבילנו לאורך זמן ורציתי שהוא ישאר אבל יש ניסיון לצבוע את כל התקופה שלו בגוון אחד. גם איתו חוררו אותנו פה ושם (כן, התפלקו גם משחקים מהנים) וזה לא שתפרנו איתו אליפויות על ימין ועל שמאל. אין ספק שההגנה דורשת שיפור דחוף. אבל אם היה את מנדי שירביץ, קסאמירו מאופס, מודריץ׳ שישלוט בקצב וקרוס שירדים, היינו נראים יותר טוב הגנתית בלי קשר לברדק בשלושת העמדות האחרות בהגנה.

לא ראיתי את המשחק מול אינטר, אבל מול ולנסיה לא היינו נחותים, לא מבין את אלה שטוענים כך, נכון שלא היינו מבריקים כמו אתמול אבל נחותים ממש לא.

קורטואה
מנדי אלאבה מיליטאו קרבחאל
ואלורדה קאסמירו קמאבינגה קרוס
בנזמה וניסיוס

ותביאו כל קבוצה שאתם רוצים.
זה הרכב אתלטי שלא נופל מזה של צ’לסי שהאכיל אותנו קש עונה שעברה.

דעתי מתחילת העונה לא השתנתה, אנצ’לוטי המאמן הכי מתאים מכל השמות שהוזכרו, נחזור לשחק כדורגל טוב עם אנצ’לוטי, ניאבק אבל הסיכוי לתארים פחות מאשר עם זידאן, אבל אז מסי עזב…

אפרופו צ׳לסי ואפרופו תביא - יש שמועות על רודיגר

אז תביא, למי אתה מחכה? :wink:
כל בלם שמצליח לעמוד על 2 רגליים יכול לעזור לנו מאוד.

הנורות האדומות לא אמורות להדלק עכשיו מפני שהן כבר נשרפו לפני מספר חודשים, כשהחלטנו למכור את צמד הבלמים הטובים בהיסטוריית המועדון ולא להביא להם מחליף. אף אחד במועדון לא מצפה שנתמודד עם סיטי, פריז ובאיירן עם נאצ’ו מיליטאו ולוקאס ואסקז בהגנה.
הציפיות שלנו מהעונה הזו היא לזכות באליפות המקומית, ולהציג קמפיין מכובד בצ’מפיונס - הדחה ברבע/חצי גמר מול יריבה בכירה. אמנם אף אחד לא אמר את זה בקול, אחרת באותו יום פלורנטינו היה מודח, אבל אפשר להסיק את זה מכל ההחלטות שלנו הקיץ מהרכש ועד בחירת המאמן. נחזור להתמודד על הצ’מפיונס בקיץ הבא עם רכש גדול, קהל, וברנבאו משופץ.
מהסיבה הזו אני לא רואה שום סיבה לבוא בטענות לאנצ’לוטי על משחק ההגנה, במיוחד במשחק בו שני המגנים שלנו פצועים והקשר האחורי נח (וגם במקרה כבשנו בו שישייה).
בינתיים נראה שאנחנו בדרך הנכונה לעמוד בציפיות מהעונה הזו, וגם בסטייל.

אהבתי מאוד את אסנסיו במרכז הקישור, בלי קשר לגולים ולהתחשב בהגנה המגוחכת שמולנו. זו נראת עמדה הרבה יותר רלוונטית לסט היכולת שלו פוסט הפציעה. יכול להיות שמהדרך הבטוחה לאיזו רומא או ארסנל הוא ימצא את עצמו מחדש כשחקן סגל לגיטימי אצלנו. משחק עם 4 קשרים בניהם שניים מפדה/אסנסיו/קמבינגה לצד אחד הותיקים ומירו יכול להיות סופר מעניין ולפתור את האימפוטנטיות של העונה שעברה.

בנוגע לקמבינגה, אני גם הייתי נזהר מההתלהבות. הוא נראה מאוד מבטיח ומפוצץ בכשרון, אבל עד עכשיו הוא לא הראה משהו שגם לאס דיארה לא יכל לעשות. כמובן שהסיכויי שהוא כן יממש את הכשרון שבו מרגש מאוד ויכול להיות גיים צ’יינג’ר לעשור, אבל צריך לחכות ולראות.

מסכים עם כל מילה שלך
אני רק אעיר שלדעתי קרבחאל (שכללת בהרכב שלך) לא הולך למקום טוב.
כולנו די בהדחקה לגביו, אבל הוא לצערי הרב על המסלול הבטוח להיות בייל של ההגנה שלנו.

אי אפשר לבנות עליו כבר לדעתי.

אז נאצ’ו למשחקים הקשים, או נאצ’ו בלם ומיליטאו מגן ימני.

ההצבה של אלאבה בהגנה מלמדת שהדבר החשוב מבחינת קרלו הוא לייצר רצף ותיאום בין הבלמים. הוא מודע לעובדה שההגנה איננה במיטבה ומתעקש על כך. שניהם בלמים חדשים בהרכב וזה דורש זמן. מיליטאו הראה שנה שעברה מהן יכולותיו. השנה נדרשת ממנו גם מנהיגות ויציבות. זה לא מובן מאליו. השאלה העמוקה היא האם יוכל להסתגל למעמדו החדש.
לפסימיסטים שבינינו שווה להיות טיפה יותר סבלניים.

למי שחשוב לו להדגיש שזאת תוצאה מול קבוצה חלשה מאוד כדאי לזכור שבדיוק בגלל זה משחק ההגנה שלנו פחות נוקשה. לא יודע מה יהיה מול הגדולות אבל אני מניח שהגישה למשחק תהיה אחרת. גם של קרלו וגם של השחקנים.

עד אז כיף לראות שחקנים שאף אחד כבר לא האמין בהם ביכולות טובות מאוד. מעבר לתוצאות, מדובר בהישג המרשים ביותר של המאמן שלנו. בעונה ארוכה ומאתגרת צריך סגל עמוק וגמיש. שכולם מרגישים חשובים.

נחליט מה נעשה אז כשיגיע הרגע, בנתיים עברנו את המבחנים הללו.

מדברים פה כאילו עם זידאן את כל המשחקים הגדולים ניצחנו.
לוולנסיה במסטאייה הפסדנו 4-1 אז בזמנו. להזכירכם זידאן נהנה מתירוצים לטובתו של ביש מזל, אנצ׳לוטי בניגוד אליו אחרי משחק בו היינו טובים יותר וגם פאקינג ניצחנו חוטף אש.

את אינטר ניצחנו אחרי משחק רע, אבל להזכירכם שבמשחק עונה שעברה בו וידאל לא קיבל אדום ניצחנו גם משער בדקות הסיום אחרי משחק רע? וזה עוד היה המשחק הטוב שלנו באותו שלב בתים.

חוץ מזה מה כל כך עשינו מול הגדולות באלופות?
מול פריז בבתים סיימנו עם הפסד ותיקו.
מול סיטי הפסדנו גם כן.
משלב הבתים לפני שנה עליהו בקושי.
עברנו את אטאלאנטה
תפסנו את ליברפול הפצועה (אותה ליברפול שרק במחזור האחרון עקפה את לסטר בדרך למקום הרביעי).
בגומלין מול אותה ליברפול גירדנו 0-0.
לא היינו קרובים לצ׳לסי ברמה.

מגיע לזידאן קרדיט על חלק ממה שעשה (6/6 מול ברסה, 4/6 מול אתלטי, 4/6 מול סביליה), אבל אנשים שוכחים שגם אצלו זה היה רחוק מלהיות חלק. פשוט מה שזוכרים בסוף זה את הניצחון.

פשוט נמאס לי לקרוא על כמה שהיה מושלם עם זידאן בקדנציה השניה. ממש הוציא מים מהסלע.
הנה אנחנו נהנים ממאמן ״בינוני״ לפי רוב הפורום פה. בואו נראה איך זה ימשיך.

אני מאוד תופס מזידאן, פשוט זו לא הסיטואציה בה הוא צריך לאמן. כמו שמסי גדול ככל שיהיה הוא לא בלם כך זידאן גדול ככל שיהיה הוא לא מאמן של קבוצה לא בנויה.

בגלל זה אמרתי זאת כבר, זידאן חזר 3-4 שנים מוקדם מידי.
זו לא אמירה בדיעבד כל כך, היא נאמרה כבר אז.

השיח לא יכול להיות אינטיליגנטי או אלגנטי אם כותבים פה שמשחק ההגנה שלנו “הכי גרוע איי פעם” או שאנצ’לוטי הוא ‘נוראי’. ואולי השנה ננצח את הקטנות בקלות ולא יהיו לנו כל מיני 0:0ים מתסכלים? כשמכריעים משחק מהר אפשר לתת לשחקנים אחרים לנוח ולא כשאתה תלוי בשער ניצחון של קאסמירו במצב נייח בדקה ה-70. גם עם אחוזי הצלחה טובים נגד הקטנות אפשר כנראה לזכות באליפות, אנחנו לא ממש ב-2014. הקבוצה ב-70% יכולת, גם קרלו אמר את זה. הקישור עדיין לא שלם - הנוכחות של מודריץ’ חשובה, קאסמירו פתח את העונה רע מאוד וכן היו טעויות אישיות. מה זידאן היה עושה עם קאסמירו ביכולת כזו? אגב, גם בימי המוד אוססונה כמוד באיירן אשתקד - קורטואה היה צריך להציל אותנו איזה פעם-פעמיים. השורה התחתונה היא שיש סיבות לאופטימיות ואי אפשר להתעלם מזה. לא אמרתי שנביא את הגביע ה-14 אפשר לזכות עם מה שיש באליפות ספרד וזו הציפייה. ובינתיים קרלו מנסה ללמוד לקחים.

אגב, זידאן אמנם חסר את אדן הזאר אבל בעשרת המשחקים הראשונים של העונה שלנו פלוס-מינוס עם ביזיון שחטאר ושלושת הפסדי הליגה - הסגל לא היה כל כך חסר דווקא. זה לא כמו המסע להואסקה עם הילדודס.

המערך והגישה של כל שחקן נגד אתלטיקו מדריד תהיה אותה עבודה בעצלתיים כמו שלוחצים שחקן ממאיורקה ביתרון 1:3 בברנבאו? אני חושב שלא.

אהבתי את ההשוואה ללאס, אני חושב שהוא יכול היה להצליח הרבה יותר אם היה לו מוח ויותר משמעת הגנתית.

קמאבינגה כרגע סובל מחוסר ניסיון, עודף מוטיבציה (הוא גם מרוויח מהיתרונות של זה) ושהכדור קצת בורח לו מהרגל לפעמים. מקווה בשבילו שלא ישחק בדיוק על המשבצת של קאסמירו כי הוא לא בשל לכך, אבל כקשר 50-50 בקומבינציות כאלה ואחרות הוא יכול להוסיף לנו המון גיוון. מאוד אוהב לראות אותו מתרוצץ בכל המגרש ושהוא תמיד מהווה אופציה למסירה ואף פעם לא מתחבא.

עוד נקודה לגבי אנצ’לוטי והתארים - הצ’מפיונס הוא מפעל הרבה יותר מקרי ממה שעושים ממנו. כל קבוצה בסדר גודל של ליון או טוטנהאם יכולה עם קצת מזל וכישרון להדיח את סיטי ולהגיע בטעות לגמר/חצי גמר. בליגה במצב הנוכחי של בארסה ואתלטיקו לא צריך להיות קבוצה גדולה בשביל לזכות.