מחזור 7 :: תיקו 0 במטרופוליטאנו

אנחנו קבוצה יותר טובה, אבל אנחנו משחקים להם לרגליים. נוח להם לצופף את האמצע ולתת לנו לעבוד, ואז לצאת למתפרצות כשאנחנו קרים בהגנה. תנו את אחד מהמצבים שלהם למי משלושת התוקפים שלנו והיה פה כבר שער.

משחק טקטי גאוני של סימאונה שהינתיים מצליח לבטל אותנו. אנחנו צריכים לבעוט יותר מרחוק. אם לזהבי ולנאתכו זה הלך מול אותו שוער למה שלשחקים שלנו זה לא ילך.

סימאונה הישן וההגנתי, משחק טקטי גאוני זה לא.

לדעתי צריך היה לצאת הזארד, לא אהבתי את החילוף. ואלורדה היה טוב מאד ולהזארד אין שטח לפעול בו

עריכה: הנה, זידאן הוציא אותו

לא מבין ממי פחדנו ולמה המשחק הזה, כבר היה משחק הגנה טוב אז אנחנו לא יכולים לתת גול אחד? ריאל מדריד לא צריכה לשחק על תיקו לעולם ובטח שלא בדרבי. שתי הזדמנויות וחצי וזהו. כל ההתקפה חלודה והיחיד שעשה משהו זה נאצ’ו עם המצב שבישל לבייל וההרמה לבנזמה. הזאר עם אפס פעולות טובות וגם הוולשי חלש. ואלוורדה נשאר על המגרש יותר מדי. זה לא רע תיקו שם אבל זה גם בטח לא מספיק טוב. מאוכזב

פספוס. אתלטיקו לא כזו מפחידה.
לפחות ההגנה שלנו כבר משחק שלישי ברציפות נראית נהדר

השלישייה ההתקפית שלנו לא הגיעה בכלל למשחק היום, אתלטיקו סגרה אותם באופן הרמטי. את המצב הכי טוב שלנו בייל בעט לשמיים.
הזארד עדיין לא הגיע למדריד, לא מחובר לקבוצה ובכלל לא נראה טוב, היום כל פעם שהוא נגע בכדור היו סביבו 3 שחקני אתלטיקו ועם נאצו באותו אגף קל מאוד לסגור אותו.
נאצו שחקן נשמה וכולי, סביר הגנתית ופשוט מזעזע התקפית, פשוט לא תורם בשיט, אם מיליטאו היה משחק שם אולי זה היה נראה יותר טוב.
זידאן עדיין מגיע עם החילופים מהבית, את הזארד היה צריך להחליף ויניסיוס ויוביץ היה חייב להיכנס הרבה יותר מוקדם.
סימואנה זכה עם אתלטיקו באליפות והגיע לשני גמרי ליגת האלופות אבל הוא עדיין מפחד מריאל מדריד, יש לו רגשי נחיתות לא מוסברים, להכניס את יורנטה במקום פליקס בדקה ה68 זה כמו להגיד לשחקנים אנחנו מרוצים מתיקו.

אני בעיקר מרוצה מהתוצאה 0-0 בחוץ נגד אתלטיקו הייתי חותם כבר בתחילת העונה, משחק טקטי של זידאן, לא גאוני או מתוחכם במיוחד, משחק שלישי רצוף עם שער נקי בעידן זידאן זה לא עניין של מה בכך.

ענית לעצמך. זה לא שהם לא הגיעו למשחק, אתלטיקו ניטרלה אותם. לעיתים על בייל עמדו שלושה שחקנים. שניים לידו, ואחד שרץ לו לעומק, ועדיין הוא הצליח להוציא משם התקפות. לא ראינו את בייל דוהר ככה באגף כבר הרבה זמן.

לגיטימי לחלוטין. הציפיות שלנו כאוהדים שהוא יתחיל לעשות קסמים מהרגע הראשון הן הלא ריאליות בסיפור. בטח ששלושה שחקנים סוגרים אותו.

ויני צריך שטחים לרוץ, במשחק כזה צפוף אין לו יותר מידי מה למכור.

דיי קל להסביר את זה, יש לו קבוצה שאמנם עובדת יותר קשה אבל לא מוכשרת כמו שלנו, והוא שיחק בהתאם.

השלישיה הקדמית הייתה חושך אבל לא יודע אם אפשר להאשים אותם. כל פעם שהזאר קיבל כדור, היו לפניו 6-7 שחקני אתלטיקו. מרווחים עצומים ודלילות ברחבה. עצוב היה לראות הרמות לבנזמה בודד כשסביבו 6 אדומים. רק בייל איכשהו אפקטיבי במצבים האלו, כי הוא יכול לדהור כמו בהמה ולהרים משהו.

חושב שהיה חסר לנו שחקן כמו מודריץ’/חאמס מאחורי לשלישייה הקדמית. קרוס היה טוב אבל צריך קשר שייתן מסירה לא טריוויאלית וייכנס לרחבה. מודריץ’ נראה טוב ורענן בדקות שלו. מרסלו מאוד היה חסר לי גם.

אם נשים בצד רגע את החולשה הקדמית והאכזבה מהזאר, אנחנו כבר שלושה משחקים בלי שום בעיטה רצינית למסגרת שלנו, שזה הישג מטורף לבעיה החמורה ביותר שהייתה לנו. ועכשיו, קצת גולים בבקשה.

להזכיר לכולם שזה המשחק שהרוב כאן סימן כזה שיגמור לנו את העונה כבר בספטמבר, והנה אנחנו מקום ראשון !
אנחנו אחרי משחקי חוץ בסלטה ויגו, סביליה, ויאריאל ודרבי ועדיין מקום ראשון.

לא היה משחק מבריק, היה בעיקר משחק טקטי שהשחקנים נתנו הכל אבל יש בסיס ! רק לפני חודשיים נראינו כמו קבוצה בלי בסיס שלא הולכת לשום מקום, נראינו כמו כלום והנה פתאום 3 משחקים ברציפות בליגה בלי שבעטו כדור אחד לעבר השער שלנו, השוערים לא היו צריכים לעשות כלום במשחקים האחרונים, ומדובר ברצף הכולל 2 משחקי חוץ בסביליה ואתלטיקו.
על בסיס כזה אפשר בקלות לבנות קבוצה מצויינת, הזאר יגיע בסופו של דבר לעונה, מודריץ’, מרסלו ואיסקו חזרו וגם חאמס יתחיל לספק מספרים, את ההתקפה אפשר יהיה לשפר כשיש כבר בסיס מוצק שלא מאפשר שערים קלים.

קרוס עם משחק מצויין, כנראה עבר השתלת אגרסיביות בפגרה…הוא ם בעט עד עכשיו לשער את כל הממוצע השנתי שלו, כמובן שניהול המשחק שלו היה ונשאר וורלד קלאס.

בקיצור, מתחילים לראות מה זידאן בונה, והוא לא מאמן טיפש שלא מבין כלום שהשאיר את השחקנים שהסריחו את המגרש בשתי העונות האחרונות, הוא טקטיקן מבריק ויש לו דרך.

ומילה אחרונה, תומאס של אתלטיקו, היה בול עץ שידע רק לפרק רגליים וכל עונה הוא מדהים אותי בהתקדמות שלו, כמעט משחק מושלם היום ! ימשיך ככה תוך שתי עונות הוא הקשר האחורי הטוב בעולם.

יש קבוצה !

• המשחק התנהל בדיוק כמו שציפינו. אולי היינו עדיפים אבל התוצאה די משקפת. אף אחד לא חשב שנבוא לשם ונתחיל לדפוק משולשים ברחבה. משחק חוץ מול קבוצה סופר טקטית ועיקשת שמוציאה לנו את המיץ בליגה כבר שנים. תוצאה סבירה מאוד.
  • יש הגנה. קורטואה לא התחיל לדפוק הצלות ואף אחד מהרביעייה ההגנתית לא פתאום בכושר שיא. יותר מחויבות, עמידה נכונה של כולם והפלא בפלא אין טיילת.
  • מתפלל שזה המשחק האחרון של נאצ’ו בשמאל.
  • קרוס וקסאמירו מצוינים.
  • מישהי שתאהב אותי כמו שהשופטים בספרד אוהבים את המשרוקית.
  • ראמוס רחוק מלהיות שא תמים והרוויח את המוניטין שלו ביושר, אבל בחייאת, תיכף יאלצו אותו לעלות עם אזיקונים למגרש. הרבה מהשריקות נגדו הן רק בגלל השם על החולצה. השיא: בדקה האחרונה כשהשופט כבר סימן על קרן אבל אז “אה, זה ראמוס היה שם באיזור הנפילה? טוב אז פאול”.
  • אם דייגו קוסטה מסיים משחק בלי כרטיס ובלי לריב עם חצי משחקני היריבה, אתה יודע שזה לא היה היום שלו.
  • מסיימים את השבוע הצפוף עם 7 מ-9 ומקום ראשון. לא סיימת את העונה באוקטובר, כל השאר זה בונוס.

אני אוהד אמנם קבוצה מדממת בישראל אבל אותי לימדו כאוהד ריאל מדריד לחשוב בגדול. לא ציפיתי למשולשים ורביעייה במטרופוליטאנו - רציתי 0:1, מהלך התקפי אחד נורמלי של אחד מהטריו למעלה - וזהו זה, שלום על ישראל, שנה טובה וחג שמח. עוד קצת מאמץ, קצת דיוק וחדות - והיינו מנצחים בעוד משחק קשה אחרי הפיחואן ומסיימים כמעט את כל המוקשים מהסיבוב הראשון. היה ברור שהקבוצה הזו תשתפר וזה קרה אבל לא מספיק. לא מסתפק בזה ש"לא סיימנו את הליגה באוקטובר" וברור שזה ציני.

דור, אמנם מאוד קל לומר את זה, אבל הרבה יותר קשה לעשות את זה כשיש מולך את הקבוצה אולי ההגנתית ביותר בעולם, עם המאמן (ההגנתי) הטוב בעולם. אי אפשר לומר שהם לא רצו וניסו. בייל והזאר ניסו לעשות פעולות מהאגף לא מעט פעמים, בנזמה ברח לאגפים והשתדל להיות מעורב במשחק, אבל זה מאוד קשה כשתמיד 9 שחקנים מאחורי קו הכדור.

אולי אם היינו עולים עם חאמס במקום ואלוורדה זה היה מחייב אותם ללחוץ יותר גבוה. חאמס היה חסר לי במשחק הזה. מהירות המחשבה שלו יכולה תפוס כל הגנה עם המכנסיים למטה מה שהיום לא קרה.

בסופו של דבר צריך להסתכל על העובדות ולא על התחושות. הטוב הוא שהקבוצה בהחלט עשתה התקדמות בכל הקשור למשחק הלחץ והארגון בהגנה. ואלורדה משתפר, נאצ׳ו עם משחק טוב ביחס לעצמו ובכללי אלה תופעות של קבוצה מגובשת ובתקופה טובה. אנחנו במירוץ וזה החשוב.

למרות זאת, המצבים היותר מסוכנים היו לא בהכרח שלנו. יש מצב שזה אפילו נוטה לצד שלהם. @titi_camara אמר נכון, קבוצה של זידאן. אז קבוצה של זידאן זה קישור חזק ולתת לכישרון בהתקפה לעשות את שלו, וקשה להגיד שישנה הרבה הכוונה באספקט הזה. חייבים לקבל תפוקה מהזארד ובייל. לגבי הראשון מוקדם לקבוע ויש לתת זמן. לגבי בייל - פה אני חושב שהקבוצה יכולה וצריכה לעשות יותר כבר עכשיו. בייל וקרבחאל מקבלים באופן קבוע כדורים ארוכים שמשאירים אותם עם המון שטח בצד ימין, ולרוב מה שאנחנו מקבלים זה הרמות סתמיות. צורת המשחק הזו לא צריכה להימשך, זידאן חייב לחבר את שניהם לקבוצה כדי שנתחיל להפיק מהם שערים. אם קרוס יכול להגיע ל-2-3 בעיטות מחוץ לרחבה, אין שום סיבה שבייל לא יגיע, מה גם שיש לו את הרגל הטובה בקבוצה (אם לא בליגה) למטרה הזו.

סך הכל המומנטום חיובי ובתור אוהד אני נהנה ומחכה למשחקים, בניגוד לשנה שעברה שהייתה סיוט מתמשך.

אפשר להיתלות באתוס של ריאל מדריד כל משחק (שאני האחרון לזלזל בו, זו הסיבה שאתלטיקו עולה מולנו ככה כדרך קבע) אבל לפעמים זה לא בא לידי ביטוי על המגרש ואז צריך להסתכל למציאות בעיניים. ההתקפה עדיין לא מחוברת ועד לפני שבוע חטפנו גולים בסיטונאות. אז תיקו בחוץ מול אתלטיקו זה הכל חוץ מתוצאה רעה.

ההערה שלי בהודעה הקודמת לא הייתה צינית. בשנתיים האחרונות באוקטובר היינו צריכים טלסקופ כדי לראות את הפיסגה והחודשים שאחריו היו סיוט שרק פיללנו שיגמר. אז כן, להגיע עד הלום זה כיף. זה לא אומר שאם הנפילה תבוא יותר מאוחר נהיה מרוצים.

כמו שכתבו מעליי, גם עכשיו כשהזאר עדיין לא בקצב וההתקפה עוד חורקת, אפשר להוציא יותר עם שינויים קלים. נתחיל מזה שלא כל התקפה חייבת להיגמר בהרמה, במיוחד לא כשבנזמה לבד ברחבה מול 5 מגנים. כשאנחנו סבלניים עם הכדור ומניעים מצד לצד עד שיש פירצה זה תמיד נגמר יותר טוב מעוד כדור סתמי שמורם.

זידאן אומר במסעת שואלורדה יצא כי הרגיש כאב בתאומים

אי אפשר לתפוס קבוצה שלא עוברת את החצי עם התחתונים למטה (למעט כמה דקות שהם ניסו ללחוץ גבוה)

• בכלל, ולוורדה היה בין הטובים שלנו אתמול, היו לו כמה חילוצי כדור מצויינים והוא שלח כמה מסירות קדימה במהירות מחשבה מאוד מהירה שהשאירו את השחקנים שלנו לבד.

לא מפתיע עם כמות הספרינטים שהוא עשה אתמול, טוב שיצא לפני שנקבל עוד פציעה.

אתמול כל מה שעשינו זה להניע את הכדור מצד לצד עד שתמצא הפירצה, אבל אתלטיקו היא לא קבוצה שמשאירה פירצות והדרך הכי טובה היא לגנוב גול בהרמה שייפתח את המשחק, בכלל ההתקפות הכי טובות שלנו במשחק הגיעו ממתפרצות שלצערנו בעיקר במזל ובחוסר דיוק לא פתחו את המשחק.

סה"כ הוא עמד בגבורה במשימה, אפשר להגיד אפילו מעל למצופה, שתי ההזדמנויות הכי טובות שלנו היגוע ממנו והוא יכל לסיים את המשחק עם שני בישולים.

• כל פעם שאתלטיקו הניעה כדור לצד ימין התחילו לי דפיקות לב , אני לא יודע אם ההוראה שהוא קיבל היתה לתת לטריפייר מקום לרוץ כדי לא להסתכן שיעבור אותו בצעד מהיר או שהוא פשוט לא יודע להתמקם, אבל למזלנו אתלטיקו לא שלחה לשם עוד שחקן מהיר כדי לנצל את השטחים הללו.
  • משחק שלישי ברציפות בלי בעיטה למסגרת שלנו, הופכים להיות קבוצת ההגנה הטובה בליגה?

• ולוורדה בשילוב הכישרון והאמונה מזידאן הולך לתת לנו הרבה שקט נפשי במרכז השדה בקרוב.

• בייל מאוד מוגבל והעובדה שהוא חייב לשחק עם רגל שמאל הופכת אותו למאוד צפוי, אם הוא משחק בימין הוא יכול רק לחתוך לאמצע ואם הוא משחק בשמאל הוא יכול רק להרים, מול הגנות טובות וצפופות הוא מנוטרל לחלוטין.

• קרוס חזר להיות קרוס, אגרסיביות, דחיפה קדימה, ניהול משחק ובעיטות מרחוק, חבל שלא יותר.

• מחכה לראות את הקבוצה הזאת עם הרכב מלא, תמיד יש לנו איזו חוליה חלשה שמשפיעה המון על המשחק…

יש לזכור שהוא בלם ושהוא ימני, כלומר לא רק שהוא שיחק מגן הוא שיחק גם כמגן שמאלי, כפי שמצופה מבלם שמשחק מגן הוא נגרר פנימה לכיוון הרחבה מה שהשאיר שטח מאחוריו שאתלטיקו ניצלה די טוב ובנוסף בגלל שהוא ימני הוא שמר מרחק כדי שהתוקף מהצד שלו לא יעבור אותו על הקו על הרגל החלשה שלו.
אבל בגדול הוא היה טוב מאוד ואפילו הפתיע בהתקפה למרות המוגבלות של ימני שמשחק בשמאל.

כמובן שעם מרסלו ההתקפה שלנו הייתה נראית הרבה יותר טובה.מרסלו הוא שחקן ההתקפה הכי טוב שלנו לדעתי.

נכון קשה מאוד, אבל עם חאמס יש לך יותר סיכוי למצוא שחקן פנוי ברחבה עם כדור אלכסוני גאוני או בעיטה מפתיעה מרחוק או מכדור חופשי מתוחכם, אבל אני הייתי כמו זידאן נגד חאמס למשחק הזה כי היה צריך מישהו כמו ואלוורדה כדי להתמודד עם הסופר אנרגיות שהקישור של אתלטיקו עלה איתם.
נגד כל יריבה אחרת חאמס לפני ואלוורדה בהרכב שלי.

הופעה בסדר גמור ותוצאה טובה. כבוד לזידאן שהצליח לגרום לקאסמירו וקרוס להיות טובים ביחד, כבוד גדול יותר שיצאנו מהשבוע הזה עם 7 מ9, וכבוד לתחת שלו שאלוהים יודע מה עשה למסי.

אני חושב ששנה שעברה הייתה כזו קשה שפיתחנו תסמינים של מוכי טראומה שתיקו 0 מול אתלטיקו לא טובה במיוחד ולא מפחידה מסב לנו אושר גדול. למרות שבכל מצב תיקו בחוץ מול אתלטיקו זו תוצאה מתקבלת על הדעת.

• ההגנה הייתה נהדרת אתמול, לדעתי נאצ’ו היה לא רע בכלל לסטנדרטים שלו, ראמוס כרגיל חומה. אני מתפלל שלא נאבד אותו להרחקה ממושכת כמו שטוענים הפרסומים, זו תהיה מכה.
  • אחת הסיבות שההגנה שלנו נראית כל כך טוב היא בגלל קסאמירו את קרוס, הראשון פשוט נהדר ב3 המשחקים האחרונים עם כמה תיקולים נהדרים ושחרור לחץ טוב. קרוס נראה במיטבו השבוע עם שילוב נהדר של פעולות הגנתיות והתקפיות, מסירות טובות ולא מעט נסיונות בעיטה לשער.
  • הזאר לא הגיע עדיין לריאל, היה לו מאוד קשה אתמול. דווקא בייל קיבל אתמול שטחים ודהר באגף, חבל שלא יצא מזה כלום.
  • החילופים היו טובים, מודריץ’ היה רענון טוב לואלורדה שאני קצת פחות שותף להתלהבות ממנו, לא רואה ממנו יותר מדי. יוביץ’ בנגיעה היחידה בכדור הוביל מהלך יפה ואולי היה טוב אם נכנס קצת קודם.

בארסה מפסיקים לזרוק נקודות ואני מאמין שבקרוב צמרת הלה ליגה תחזור להיות זו שאנו מכירים עם בארסה, ריאל, אתלטיקו וסביליה. צריך להמשיך עם המומנטום החיובי ולצבור כמה שיותר נקודות לפני הקלאסיקו.