מחזור 7 :: מנצחים 1-3 בקאמפ נואו

טוב מישהו רוצה להתחיל לסגור את אלבה? חטפנו כבר 1 על זה ועוד 2 מצבים טובים של ברסה הגיעו משם. זה גם לא שמדובר בתרגיל חדשני או משהו

המצטיין שלי: לוקאס ואסקז.

המצטיין של ברצלונה:בנזמה

אחרי משחק קשה בצ׳מפיון ליג חזרנו לליגה. משחק פתוח במגרש שזידאן אוהב לנצח בו. למרות קצת החמצות שמח שבסוף הצלחנו לסמן וי.

כמה אפשר כבר לאהוב את לוקה, אז מסתבר שזה רק מתגבר עם הזמן

מהרגע שקומאן השתגע עם חילופים של פיפא, בארסה התקשתה מאוד לצאת מההגנה קדימה עם משחק לחץ מאוד מאוד חכם של הקו הקדמי שלנו.

• לוקאס ואסקס במשחק חייו.
  • מודריץ גאון.
  • הכובשים הם וואלורדה, ראמוס ומודריץ’. ללא חלקיק של שחקני התקפה, טיפוסי עבורנו.
  • ראמוס כובש כל פנדל אבל הטכניק שלו כל כך מזליקית שהיא מקפיצה לי את הלב כל פעם.
  • שימו לב שמגן מהיר מאוד הצליח די לסרס את ויניסיוס ומנדי. ויניסיוס לקראת הסוף אפילו לא ניסה לקחת אותו לטיול. למרות זאת, הוא נתן כדור גדול לקרוס שהשאיר את בנזמה באחד על אחד, וכמובן החמיץ.

איזה כיף! אנחנו הפחות גרועים!!!

מי אמר שואסקז לא מגן ימני? אם ימשיך לשחק כמו ששיחק היום מבחינתי הוא לפני קרבאחל :joy:
ויניסיוס נחלש במחצית השניה ובכללי כל ההתקפה לא משהו (מה חדש), אבל הקישור בתצוגה נהדרת.
קאסמירו העלים את המחצית הגרועה שלו עם מחצית שניה כמו שהוא יודע, וולוורדה ואחריו מודריץ היו מצוינים, וגם קרוס במשחק מעולה.

אני חושב שהכושר הגופני של וולוורדה לא כזה טוב, תמיד יוצא מוקדם (הפעם פציעה, אבל בכללי זה לרוב קורה).

פחדתי ממש שכל ההחמצות יתנקמו בנו, איזה שינוי מרענן שלא.

האמת, ההבדל העיקרי בין הקבוצות היה הרצון והלחימה. ברסה נראו כל כך לא נחושים. פשוט שחקני ריאל רצו כל כדור הרבה יותר.

עזבו הכל -

תענוג.

חזר הכבוד. כמה השמצות וביקורות ספגו השחקנים האלה מכולם ובצדק, וגם זידאן - ובצדק, והפעם הוכחנו אופי, הצלחנו להרים את עצמנו אחרי השוויון המאוד-מאוד מהיר ושינוי המומנטום. אין כמו לנצח בקלאסיקו, באמת שזה שני רק לגמר ליגת האלופות. יש מציאות - בלי קהל, קבוצה חרבנא ונרפית - ועם זה נתמודד. זה הרבה מעבר לכך אם היינו טובים יותר ב-60 הדקות הראשונות או לא, ניצחון סופר-חשוב שמחזיר את הצבע לפנים. זידאן בלתי מנוצח שם (2 ניצחונות ו-3 תיקו בליגה, 3 ו-3 בכל המסגרות), אפשר לארח בקאמפ נואו?

אמרו הרבה שהמשחק הזה יהיה חלש, לא רע בכלל, כמובן שזה נובע מבינוניות גדולה של הקבוצות אז לפחות הן שיחקו התקפי, אני לא ממש מבין את הרפיסות של ברצלונה, ממה היה לה לפחד, אבל שיהיה. מסי גם ב-60-70% יכולת כמו במחצית הראשונה הוא טוב יותר מכל אחד במשחקים האלה (כריסטיאנו ביובה), איך שהוא עבר שם על הקו, המהלך של השער הראשון גם (נאצ’ו אכל את הטריק הזה, בלי מסי אלא עם הפריצה של אלבה - גם בקלאסיקו השחור-משחור עם לופטגי) ועוד ועוד.

כמובן שידעתי שהגישה תהיה אחרת ולא תהיה זריקת הזין בהגנה, אבל הופתעתי מהחלק הקדמי כי כן הצלחנו להגיע למצבים, זה לא מובן מאליו גם במשחק שיש בו שטחים. ההימור על אסנסיו לצערי לא עבד והוא היה חלש מאוד, אבל הכי רע היה ויניסיוס שרץ כמו מטורף וזה בסדר אבל הרס שלוש-ארבע התקפות מתפרצות גדולות שהיו יכולות להכריע את המשחק, זו פשוט רשלנות ודביליות, אין דרך אחרת לתאר את זה.
השער הראשון שלנו היה מבריק, אם פדה יוסיף תנועה לעומק לרפרטואר שלו הוא ישתדרג בכמה רמות, השווה את מספר השערים שלו מכל העונה שעברה, זז הצידה כדי שיוכל לבעוט נוח וסיים כמו גדול בלי להתרגש - אף שחקן בסגל שלנו לא מסוגל לעשות דבר כזה. בנזמה עם בישול ענק אבל כמו תמיד הוא בונה ומהנדס וכשהכי צריך שיבקיע - זה לא קורה. קרוס היה טוב מאוד לדעתי, בישל הזדמנות אדירה, חילץ כדורים.

אין כמו הקפטן ראמוס, לטעמי לא כשיר במאת האחוזים אבל גם בלי קשר מסי היה עובר אותו. השקט בהובלת הכדור, משחק הגובה כמובן, המנהיגות, זה שמנע מוואראן לפחד מהצל של עצמו ועוד. גם לוקאס בסדר גמור.

כמובן שיש לנו לא מעט בעיות - שחקנים חסרי ביטחון ולא מספיק טובים, עוד מסירה ועוד מסירה בלי לקחת סיכונים ולהעביר כדור מימין לשמאל לדוגמא כדי ליצור יתרון מספרי או מצב לגול, הקצב היה איטי ברוב הדקות ומול הגנה עומדת אין לנו מה למכור אבל את כל הבעיות - ביום אחר, בתקווה שלא יצוצו כבר ביום שלישי. ואני מזכיר לכם שוב את ראול: “עם החולצה הזו אני תמיד עולה למגרש כדי לנצח”. Hasta El Final - Vamos Real!

משחק דיי מאוזן שהוכרע על טיפשות של לנגלה (וגם של חוקת הכדורגל אבל זה לדיון אחר). מעודד לראות שלפעמים גם שחקנים יריבים עושים דברים כאלה ולא רק ראמוס.

כל הבעיות הרגילות באו לידי ביטוי (מנדי בהתקפה, קבלת ההחלטות של ויניסיוס, בנזמה העקר, אסנסיו זה לא זה, הגנה לא פיקס…). מאידך כל שחקן הרים קצת את הרמה שלו ובמיוחד קרוס, שכמו תמיד טורח לשחק רק במשחקים גדולים, והוא לגמרי המצטיין במשחק.

תודה כמובן גם לבארסה שהיא קבוצה גמורה, ואחרי שבוע קשה הזכירה שיש לנו עוד הרבה לאן להתדרדר.

המסירה של מודריץ בגול השלישי הייתה גאונות - טיפה יותר חזק ונטו לוקח את זה נקי, טיפה יותר חלש והכדור מגיע לויניסיוס ונגמרת ההתקפה.

להביט על קומאן ולהבין את הנזק שכרוך בהחלפת מאמן. רוב המאמנים בעולם הם לא קלופ. קר שם בחוץ.

אולי הבנתי לא נכון, אבל אתה חושב שהחוקה לגבי תפיסת שחקן בחולצה בקרן היא שגויה?
דרך החולצה אפשר למנוע משחקן להגיע לכדור, אני לוקח את ראמוס בכדורי קרן אם יהיה מותר לי לתפוס אותו בחולצה.

פנדל מבאס, זה נכון, אבל גם טעויות גורמות לגולים. אגב, אם לא התפיסה כנראה שראמוס נוגח את הקרן במצב די פנוי.

הכנתי את עצמי נפשית למפלה כואבת ואיזה תענוג היה לטעות בגדול.
השחקנים החזירו היום את הכבוד והצבע לפנים אחרי שתי מעידות.
הלוואי והיינו נחושים ככה בכל משחק.
כמובן שהרבה יותר קל לנו לשחק מול קבוצה שלא מסתגרת מאחורה. ברצלונה נתנה לנו שטחים פנויים לתקוף. מול 90% מהקבוצות שאנחנו מתמודדים מולם זה לא המצב.

אם חשבנו שלהחליף את רונאלדו יהיה קשה מה נגיד על מודריץ’ וראמוס? הם שני השחקנים שמביאים את רוב האופי לקבוצה הזאת. אי אפשר לסמוך על האופי של וראן, קרוס ובנזמה למשל. מבין הצעירים נראה שואלוורדה מפתח אופי של ווינר.

הניצחון הזה משפר עמדות בליגה. היכולת שלנו ושל בארסה די מביכה ולשתי הקבוצות אין מה לחפש באירופה.

לוקאס הפתיע לטובה. ניצח מלא מאבקים בהגנה ובישל שני מצבים לגול.
ויני עם קבלת החלטות לא טובה אבל זה שכר לימוד הכרחי עם שחקנים צעירים. אי אפשר לקטול שחקנים בגילו על כל משחק חלש. רק דרך דקות משחק מרוויחים שחקנים צעירים. מבין כל שחקני ההתקפה שלנו הוא הראשון שצריך להיות בהרכב.

עד מתי בנזמה יחמיץ מצבים של אחד על אחד במשחקים חשובים? עם כל הכבוד על הבישול לואלוורדה מגיע לנו חלוץ טוב יותר. זה פשוט מייאש לראות אותו מבזבז מצבים נוחים שמאוד נדיר לייצר במשחקים מהסוג הזה. היום לא שילמנו על זה מחיר, ברוב הפעמים כן נשלם.

עכשיו אני רק מקווה שהפציעה של פדה לא חמורה. אין לנו את הלוקסוס לאבד אותו לתקופה. גם ככה הסגל שלנו קצר, במיוחד בקישור.

לא משחק גדול אבל השחקנים כן נתנו את התחת, אבל גם חייבים להודות שהיו כמה דקות טובות של השתחררות מלחץ והנעת כדור שאמרתי לעצמי שעם התוספת של הזארד אפשר עוד להוציא משהו מהסגל הזה(אני לא מדבר רק על אליפות), אבל בגדול יש לנו הרבה בעיות התקפיות.

לא רוצה להתחיל לנתח את ברצלונה כאן, אבל הם נראים ממש קבוצה גמורה, שום חלק לא מתפקד, רק השם שמופיע על חולצה מספר 10 שלהם גורם לקבוצות עדיין לחשוש ממנה.

כתבתי שבוע שעבר אחרי ההפסד שאנחנו יכולים להפסיד לקאדיס ולנצח את ברצלונה בחוץ, אז אני לא מופתע כמו שלא אהיה מופתע אם שבוע הבא נסריח ונפסיד לקבוצת תחתית.

אבל בגדול, מה שאפשר ללמוד מהמשחק הזה זה שסתם אכלנו חרא ממסי כ"כ הרבה שנים, פשוט אפשר היה לשים עליו את לוקאס ואסקז ולשתק אותו לגמרי !

הסיכוי שראמוס נותן פה גול הוא נמוך, גולים בקרנות זה דבר מאוד קשה ולא שכיח, לעומת פנדל של ראמוס שזה גול ודאי.

אני חושב שצריך לבטל פנדלים בכלל, זה עונש לא מידתי כמעט בכל מצב. ואחרי הVAR, שהגדיל בטירוף את כמות הפנדלים, זה דפוק עוד יותר.

אבל עד שיש סיבה לשמוח ולא לקטר בואו נשמור את זה לפעם אחרת…

ניצחון בגרמניה בשלישי ו- we are back on track

מה יותר פשוט מאשר לשמור את הידיים שלך לעצמך ולא למשוך בחולצה של שחקן יריב ? פה אפשר להאשים רק את הטימטום של המגן ולא את החוקה, כן יש הרבה פנדלים גבוליים שנשרקים בקלות יתרה, אבל החוק הזה הוא הכי פשוט בעולם ליישום, אל תמשוך את היריב בחולצה !

אי אפשר לתת עונשים לא מידתיים רק כי אמור להיות יחסית קל להתחמק מהם. והעובדה היא גם שזה כנראה לא כזה קל, כי עובדה שזה קורה ולא מעט פעמים. וכמו שנאמר, בעידן ה-ואר לשופט יש גם הרבה פחות יכולת לשחק אותה “לא ראיתי” כשגם הוא מבין שזה פשוט לא הוגן.

אני לא חושב שאני בעד לבטל פנדלים לחלוטין כמו גיא, כי אני כן חושב שבמקרי קיצון זהו עונש הוגן בהחלט (עצירה בעבירה מצב מעולה להבקעת שער), אך זה כמובן לא היה המקרה, כמו ברוב הפנדלים. מה כל-כך כואב לתת בעיטה חופשית מתוך הרחבה? הרעיון שכל עבירה ברחבה תיענש ב-75% סיכוי ליריב להבקעת שער הוא לא פחות מאבסורדי.

אני גם די בטוח שאם המצב היה הפוך ואכן היו נותנים על זה בעיטה חופשית מתוך הרחבה, אם מישהו היה מציע לתת על זה פנדל היו תולים אותו בכיכר העיר.

• מעטים הרגעים המאושרים יותר בחיים מאשר ניצחון בקלאסיקו, בכל גיל בכל מצב.
    אפרופו בכל גיל, חשבתי שכשמתבגרים השידור המוטה של יורם ארבל פחות מעצבן - אז זהו שלא.

• לוקאס ואסקז במשחק מדהים ומאוד לא צפוי לאור ההופעות הקודמות שלו בעמדה הזאת, פשוט מלך! סגירות אלכסוניות בתזמון מדויק, השתחררות מלחץ, חטיפה למסי במצב של אחד על אחד (כמה שחקנים בכלל בעולם יכולים להתהדר בנתון הזה?).

• ויניסיוס לוקה באלמנטים כל כך בסיסיים במשחק שאני נוטה לחשוב שהוא כבר לא יגיע לרמה שכולנו מייחלים. מה שנקרא שחקן רומא קלאסי, לא יתפתח לשחקן ברמה של ריאל, לצערי.

• מודריץ’ עם הפאלש חותם את הקלאסיקו, אחח איזה כיף.

אסור לתפוס שחקן בחולצה בתוך הרחבה, החוק בא לתת יותר אפשרויות להתקפה להבקיע שערים לטובת משחק יותר התקפי, אם לא יאכפו את החוק הזה אז הוא יאבד המשמעות שלו, יאכפו וימשיכו לאכוף ואז שחקנים יפסיקו לתפוס יריבים בחולצה ויהיו יותר שערים, זה מאוד פשוט.

אין פה בכלל ספק.
אני חושב שכולם כבר תמימי דעים.
לויניסיוס את רודריגו אין אפילו עשירית מהמכלול שנקרא אנסו פאטי.

ובקיצור - למכור למרבה במחיר. ומהר

אבל אוכפים, ושחקנים לא מפסיקים. יודע למה? כי שחקן במהלך משחק פועל על אוטומט והפעולות האלה הן חלק מהרפרטואר. באופן דומה לטענתך אני יכול לטעון שניתן כרטיס אדום על כל עבירה וכך לא יהיו יותר עבירות בכדורגל. צעד נוסף להרוס את המשחק…

אנחנו לא תמיד שמים לב לזה אבל פנדלים הורסים את המשחק. ברוב המכריע של המקרים העונש מאוד לא מידתי על עבירה שהיא מאוד לא חמורה (ופעמים רבות אפילו לא מכוונת…). ואז האוהד המצוי מתחבא מאחורי “זה החוקה, היה פנדל”. ברור שהיה, אף אחד לא מתלונן על השופט (חוץ מקומאן הטמבל. אחד החילופים הכי משפיעים על משחק שראיתי בחיים שלי). התלונות הן על החוקה הבעייתית.