מחזור 7 :: מנצחים 1-3 בקאמפ נואו

כל מה שיש לי לתרום לדיון זה התגובה שלי בשער של מודריץ׳:

במשך כמה רגעים אני צועק ״תמסור! תמסור!״ ואז הוא מבקיע ואני רואה שהשחקן הפנוי משמאלו היה בנזמה. איזה מזל שלא שמע אותי, מלך הלוקה הזה.

לא נכון, אי אפשר לשחק כדורגל או כל ספורט הדורש מגע בלי לעשות עבירות, ולכן לא כל עבירה היא אדום, ורק על עבירות שנעשות בכוונה נותנים אדום, אני לא חושב שזה כ"כ מופרך לדרוש ממגן לא לתפוס שחקן תוקף בחולצה…

אני כבר כתבתי שאני מסכים לזה, אבל לא בעניין של תפיסת חולצה, אל תתפוס חולצה של שחקן יריב, זה עד כדי כך פשוט. עבירה אתה יכול לעשות לא במתכוון, תפיסת חולצה לא ! לכן הפנדל המוצדק.

בנאדם יכול לגלוש לכדור ולפגוע בשחקן בטעות, בנאדם לא יכול בטעות לתפוס חולצה

בתחילת המשחק אמרתי לאבא שלי שלא אכפת לי איך הקבוצה תראה, העיקר שננצח. מבחינתי שהשופט יבקיע לטובת ריאל. יצאתי מבסוט עד הגג גם מהתוצאה ואפילו מהיכולת שלפרקים הייתה לא ראה בכלל (ראיתם את המהלך שכל שחקן נגע פעם אחת בכדור ותוך שניות היינו ברחבת בארסה?).
הדובדבן שבקצפת הייתה האי-מסירה של מודריץ׳ לבזמנה בשער השלישי. אני בטוח שלקרואטי עברה מחשבה בראש שאיכשהו בנזמה הורס את המהלך, מתבלבל עם הרגליים ומחמיץ.

בנאדם גם לא יכול בטעות להתווכח עם השופט, פעולה שגם נחשבת אסורה. אולי ניתן אדום על זה?

לא הכל עניין של כוונה או לא, יש מושג של מידתיות. והעובדות הן ששחקנים עדיין תופסים בחולצות, פשוט כי זה חלק מהמשחק. לא כל רגע שחקן נמצא בתודעה מלאה לכל מעשה שלו ולפעמים יש פעולות אוטומטיות. אנחנו לא רוצים לראות משחק כדורגל בלי עבירות, גם אם מכוונות.

פנדל זה עונש שגובל בחוסר ספורטיביות, ואין לי כמעט ספק שאף אחד פה כולל טיטי לא היה תומך בעונש הזה אילו הוא לא היה הסטטוס קוו.

מה נגיד ומה נאמר המאניה והדיפרסיה של הכדורגל בכלל ושל ריאל מדריד בפרט. שני משחקים זוועתיים שהוציאו לנו את הרוח מהמפרשים ואז פתאום ניצחון בקלאסיקו ולא סתם אלא אחד שבו אשכרה נראינו כמו קבוצת כדורגל.

הבעיות שלנו עדיין פה כלום לא השתנה אסנסיו זה פשוט כבר לא זה, למנדי אין מה לחפש בחצי של היריבה, וינסיוס גורם לי לגירודים בכל הגוף בכל מהלך שלו וקרים דה דרים 11 שנה החלוץ הפותח שלנו… עוד נספר לנכדים על הצרפתי שהונה את הקבוצה הגדולה בתבל.

אבל יש לנו שוער אדיר, גראן קפיטן ראמוס שלא יגמר לעולם, פדה שאני מאוהב בו לגמרי, לוקה ברנסנס מדהים וזידאן אחד על הקווים. אולי עוד נחצוב מהסלע משהו העונה.

סלח לי, אבל נראה שיותר קשה להימנע מנגיעות יד ברחבה ושחקנים למדו יפה מאוד להצמיד את היד לגוף באופן יחסי מאז הוואר. משיכה בחולצה זה לא אינסטינקט ספורטיבי ואפשר להימנע מכך.

מסכים שפנדל זה עונש לא מידתי, אבל באזור הזה לקטלג בין המקרים מצריך המון שיקול דעת של השופט, אז הולכים עם ההתקפה באופן מוגזם.

ההשוואה לא נכונה.
זה לא שאתה בוחן מצב לגול בקרן מול מצב לגול מפנדל, אלא מצב לגול מקרן כשהכדור מגיע לשחקן שברח לשומר שלו ונמצא במצב נגיחה נוח מול שוער אל מול מצב לגול מפנדל.

מדובר בדברים שעד היום היו קורים הרבה מתוך הנחה שהשופט לא רואה והרבה יותר קל לא לשרוק מאשר כן לשרוק במצבים האלה.
זה כזה גרוע אם שחקנים ילמדו שבקרנות לא תופסים בחולצה אלא עולים לגובה ומנסים לנגוח?

אני מסכים איתך שהחוק לא הוגן במצבים מסוימים, ובהחלט יש מצב להכניס שיקול דעת ואיזה עונש ביניים בין עבירה מחוץ הרחבה ופנדל.
נניח בעיטה חופשית מתוך הרחבה (כמו ששוער תופס כדור שמסרו לו). או אולי ״פנדל״ ממרחק מעט רב יותר (נניח מקצה ה16).
אלה יכולים להיות עונשים מוצלחים יותר לעבירות קלות בקצה הרחבה כשאין מצב לגול, או לנגיעות יד לא מכוונות שלא השפיעו על המשחק.

המטרה בחוק הפנדל היא גם מניעת השתלמות של עבירות על המשחק. בסופו של דבר העבירה תמיד צריכה להיות חמורה מהערך של מה שהשחקן הפוגע היה מרוויח אם לא הייתה נשרקת נגדו עבירה. מצב בו עבירה היא משתלמת מבחינתי הוא מצב פסול במשחק כלשהו, כי מה ימנע משחקן לתפוס שחקן אחר ברחבה אם ישתלם לו לעשות כך לפעמים?

לדוגמה, מתישהו מישהו סיפר לי שבארצות הברית משתלם יותר לעלות על אוטובוסים מבלי לקנות כרטיס ואחת לתקופה לשלם קנס כשנתפסים. זה מצב שגוי, או שצריך להגדיל את הקנס, או להגביר את הביקורת.

אני לא בדיוק יודע מי השחקנים ששיחקו נגדנו היום. זה קצת הרגיש כמו הקלאסיקוס שהם מעלים איזה ג׳פרן או אפלאי, רק בלי התבוסה.

אני בעד צהוב אוטומטי על וויכוח של שחקן שאינו הקפטן עם השופט.

מה האלטרנטיבה? לתת סטירה לשחקן? ואם המשיכה בחולצה באמת עצרה שחקן מלקפוץ, לנגוח לשער ולהבקיע?

אני הוזה או שיש פה אוהדים שלנו שמתלוננים על פנדל של 100% שנשרק לטובתנו?..

לנגלה תפס בחולצה בצורה ברורה ונענש. באחת הקרנות במחצית הראשונה הוא שם רגל לראמוס ולא נתפס. שיגיד תודה ששרקו נגדו רק פנדל אחד.

בעונה שעברה בקמאפ נואו היו שני פנדלים ברורים על וראן שלא נשרקו.

זה הפנדל הראשון שריאל מקבלת במגרש של בארסה מזה 13 שנה.

התשובה היא שאתה כמובן הוזה, ולא בפעם הראשונה.

בואו נגיד ככה, אם השופט לא מעניק לנו פנדל אני בסדר גמור עם זה. במשחק שלנו נגד בטיס בצענו את אותה עבירה בדיוק ולא נשרק נגדנו פנדל. כנראה שכל שופט מפרש תפיסה באופן שונה, אם כבר הבעיה בחוקה שהיא לא חד משמעית לגביי עבירות מהסוג הזה. כל עוד זה נתון לפרשנות של השופט יהיו מקרים לכאן ולכאן.

אפילו במארקה ואס לא חושבים שהיה פנדל. בוא לא נגזים עם “מאה אחוז”.

נו באמת,הזוי שמדברים על זה בכלל,לנגלה צריך בכלל להגיד תודה שלא שרקו לפנדל גם כשהוא עשה על ראמוס תרגיל ג’ודו ברחבה במחצית הראשונה.
בסהכ משחק טוב,זידאן הצליח להרים את השחקנים מהקרשים והיום הם נראו כמו קבוצה ועמדו טוב על המגרש,אמנם לא נתחרה גם השנה על האלופות,אבל טוב לדעת שהאליפות בהישג יד בעוד עונה פיננסית.
שאפו ללוקאס המושמץ (בצדק בדרך כלל) על הופעה גדולה בתור מגן ימני,גם קרוס וראמוס הצטיינו,מעל כולם פדה הגדול,מקווה שהקבוצה תיבנה סביבו בעתיד,כישרון נדיר ביחד עם מוסר עבודה נהדר.

*ותודה לטיבו שהשאיר אותנו במצב של תיקו מול מסי עם הצלה מדהימה שמשום מה עוברת מתחת לרדאר,אחת ההצלות הגדולות שראיתי לאחרונה.

די בחיאת, איך אפשר להגיד שלא היה?
לנגלה נתפס עושה עבירה ברחבה, לנגלה מנע מראמוס לעלות לכדור קרן ואולי מנע שער בפעולה לא חוקית.
כנראה שלא היה גול אם לא (סטטיסטית) אבל זה רק הופך את לנגלה לפראייר, לא לצודק.

הטיעון של ״אחרים עושים ולא נענשים״ שווה ערך לכך שכששוטר תופס אותי על מהירות אני אגיד לו שכולם נוהגים ככה. מי שעובר על החוק מסתכן בעונש.
בסופו של דבר מישהו ספר ללנגלה כמה פעמים הוא כן יצא מזה? רק באותו משחק היה עוד מצב גבוללי לפנדל שבגלל הניצחון אף אחד לא מזכיר.

אפשר לדון על החוקה, אבל זה החוק כרגע

מעניין מה החוקה אומרת על הדחיפה עם היד של ראמוס על לנגלה והתיקול שנתן לו עם הרגל? כי בתאוריה זה אמור לבטל את קיומו של הפנדל.

וכן, ברור שיש אכזבה ממקרים של איפה ואיפה.

אני בכלל לא מבין איפה היה מקום לשרוק לפנדל. לנגלה מציע לו במחווה ידידות להחליף חולצות בסיום המשחק וההוא נופל כאילו ירו בו.
אם אחרי משחק כזה בברצלונה עוד מאשימים את השופט אז שיבושם להם. שיתעסקו בקקה שוב פעם במקום לבחון את הבעיות הבלתי נגמרות בקבוצה שלהם. אצלנו כולם מודעים לבעיות ונדמה ששם חיים בלה לה לנד.
ולפני שההודעה הזאת מעוררת מלחמת עולם, הביקורת היא כלפי העיתונות הקטלונית וקומאן. האוהדים דווקא דיי התבגרו באופן מפתיע.

ויני ורודריגו חייבים לצאת להשאלה. כרגע זה פשוט לא זה. אני לא רוצה להספיד אותם כי הם עדיין ילדים אחרי הכל, ועם זאת יש בעיות קריטיות במשחק שלהם. אין טעם להשוות אותם לאנסו פאטי עדיין כי גם האחרון עדיין ילד והוא לא מניה בטוחה.

קיץ 21, אני מחכה לו כבר יותר משנתיים. נותרה רק פחות מעונה.

אני חושב שויניסיוס ורודריגו כבר לא באותה קטגוריה, למרות שאחרי השלושער ההוא גם אני חשבתי שרודריגו הוא יותר חומר לריאל מדריד. ויני למרות כל הבעיות הוא הכלי ההתקפי הכי טוב שלנו כרגע. הוא אמנם מחרב התקפות וטועה כמעט תמיד באזור הרחבה, אבל לפחות נמצא שם כדי לטעות. רודריגו ואסנסיו לא מהווים שום סיכון, לא מורגשים על המגרש.

אסנסיו לקראת סוף המחצית שתה מיץ אומץ ובא יעני לעזור מאחורה בניהול המשחק, זה הטריק שראול המציא בזמנו כדי שיזכרו שהוא קיים כי באזור הרחבה כבר לא היה לו מה למכור. עשה גם אחלה עבודה כמגן ימני שני, מוערך מאוד כעבודה צדדית אבל לא בשביל זה משלמים לו.

היה מהלך ברחבה במחצית השניה, אינני זוכר את הדקה, שראו בברור שהוא לא היה זריז מספיק כדי להשתלט על כדור. נכון לעכשיו ברור שטוב שאיתנו וכדאי שימשיך עד סוף העונה, אבל במקומו הייתי מסתכל על חאמס