מחזור 8: מגרדים 1:0 על סביליה במונז'ואיק ([עצמי של סרחיו ראמוס])

3 ימים אחרי התיקו מול מאיורקה, שגרם לאיבוד המקום הראשון שנייה וחצי אחרי ההעפלה אליו, ו-4 ימים לפני המפגש החשוב מאוד מול פורטו בפורטו - ברצלונה מארחת את סביליה, במשחק שיפתח את המחזור השמיני.

בהתאם ליום המשחק, ברצלונה מגיעה למשחק מול סביליה אחרי צמד משחקי ליגה שהיא הציגה בהן רמה של ליגה לאומית. יכולת שלא יספיק מול פורטו באמצע השבוע, אבל כנראה שגם לא תספיק מול סביליה מחר. האנדלוסים אומנם רק במקום ה-12 בטבלה (2 נצחונות, תיקו 1, 3 הפסדים, עם יחס שערים של 11:9 לזכותה), ועם פתיחת עונה לא משהו בכלל, אבל הם מגיעים אחרי הפירוק והנפנוף שהם העבירו את אלמריה בשלישי האחרון (5:1 לסביליה).
חוץ מזה, אתם יודעים מי חזר לשורות סביליה - סרחיו ראמוס, ולו תמיד יש אקסטרה מוטיבציה מול ברצלונה. אקס פסז’ וריאל מדריד חזר הביתה, וינהל תחרות ישירה מול גאבי על תואר מלך הצהובים. לא יהיה לו פשוט בכלל.

בברצלונה העניינים כרגיל - התיקו מול מאיורקה לא יגרום לצ’אבי לשנות את ההרגלים ואת שיטת המשחק, וברצלונה תחתיו תמשיך לנצח ולהפסיד באותה דרך. כלומר - לעלות למגרש עם תקווה בלב שכמה שחקנים יתפסו יום, ושלפחות אחד מהם יהיה טר שטגן. שלא תגידו שאין עקביות.

אם יורשה לי להמר - קאנסלו יקבל קצת מנוחה, לקראת פורטו. האם זה אומר שקונדה/אראוחו יפתח כמגן ימני, או שמלך הקלטות של קטאלוניה ינהג בשחקני הקו השמאלי של סביליה כאושפיזין, לכבוד החג, ויכניס אותם לסוכתו של מאטס? נראה.
יש גם סיכוי קלוש כלשהו שאחד מבין שלישיית הקישור הפנטיזסטית שלנו - הבחירה הראשונה של צ’אבי אחרי זובימנדי, קימיך ועוד 374 אחרים, טומטום, ומישהו בשם “גונדואן” שהוא לא גונדואן - יקבל קצת מנוחה גם הוא. ואז אולי פרמין יפרמן קצת יותר דקות וינסה לשמור על תואר “מר שער לדקה”.
בהתקפה - לבנדובסקי יפתח, כמובן, ולהרגשתי גם לאמין.

דבריו של צ’אבי, שחצי מהם על לאמין, לקראת המשחק, בחסות בארסה מאניה -

״אנחנו מתמודדים מול יריבה חזקה, אלופת הליגה האירופית. מנדיליבר עושה שם עבודה מצוינת. זה משחק מסובך ואנחנו צריכים את האוהדים שלנו ואת האווירה הביתית במונז’ואיק״.

״במיורקה היינו טובים התקפית, אבל אנחנו צריכים להיות יעילים יותר״.

״יש רגעים במשחק שבהם ניכר שלאמין בן 16. לפעמים משחקים כדורגל גם בלי כדור. לכן אני תמיד אומר שאנחנו חייבים לגונן ולשמור עליו״.

״אנחנו חייבים לשחזר את היכולת ההגנתית של העונה שעברה״.

״זה לא נכון שקשה לנו לשחק מול הגנה של חמישה שחקנים. אנחנו יוצרים הרבה הזדמנויות אבל נכשלים בהגנה. שיפרנו את ההתקפה שלנו, אבל אנחנו צריכים לשפר גם את ההגנה בשביל לזכות בתארים״.

״אנחנו תמיד צריכים לתקן דברים. אני חושב שאנחנו בדרך הנכונה. במשחקים מול בטיס ואנטוורפן הכל נראה מושלם וזה לא באמת היה כך, בדיוק כמו שהיום לא הכל שלילי״.

על ניהול זמן המשחק של לאמין: ״יש דומגאות טובות, כמו ניהול זמן המשחק של ליאו על-ידי רייקארד. היו לו פציעות בהתחלה. אנחנו צריכים להיות זהירים עם לאמין. זה יעזור לכולנו בהמשך״.

בנוגע למפגש מול פורטו: ״ניצחון הוא תמיד המפתח למשחק הבא. במאיורקה היה לנו משחק לא רע. כל ניצחון ייתן לנו הרגשה טובה לקראת המשחק שאחרי״.

על גי׳רונה: ״יש לנו את פאבלו ואריק, שגם כבש שער ניצחון, בהשאלה שם. זה לא מפתיע אותי. הם מנהלים כבר כמה שנים פרויקט עם מודל משחק מאוד ברור, ועושים עבודה מצוינת״.

״הרבה שחקנים נפצעים, אנחנו רואים את זה בכל רחבי אירופה. אנחנו צריכים לשים לב להיבט הפיזי. רוטציות זה דבר נחוץ מאוד״.

״אנחנו מפסידים במאבקים על הדשא, ולפעמים תוקפים מוקדם מדי. חסרה לנו סבלנות וזה גורם להפסדים מיותרים. אנחנו צריכים לתקן ולשנות את זה.״
על קייס נגרירה: ״אתם יודעים את דעתי. מעולם לא הייתה לי הרגשה שזה הועיל לנו, מעולם לא. בעוד שבוע יהיה עוד כתבה חדשותית, ובעוד חודש עוד אחת… לי יש מעט זמן להרהר בדברים שלא קשורים לכדורגל״.

״השידורים בערוץ הטלוויזיה של ריאל מדריד? אני לא מתכוון להביע את דעתי בעניין הזה. זה לא נוגע אליי״.

״לעתים קרובות אני לא מסכים עם הניתוח של אנשים מבחוץ, אבל אתם בתקשורת וזו העבודה שלכם. אני מנתח את הדברים מבפנים, ואני לא מבזבז זמן על רעש מבחוץ. אני מתמקד בשחקנים״.

״היינו צריכים את פרמין בעקבות הפציעה של פרנקי. אני חושב שהוא יכול להיות מאוד שימושי עבורנו העונה״.

״המפגשים עם ראמוס ופפה במשחקים הבאים? לא תהיה שום בעיה, אני לא מפחד מכלום״.

על בעיטות מחוץ לרחבה: ״זה כלי טוב מאוד להוציא מאיזון הגנות, כך שהן לא יהיו נינוחות. יש יתרונות לביעטות מרחוק, וראפיניה הוא לדוגמא עושה את זה נהדר. אנחנו צריכים להעז יותר״.

על המנטליות של לאמין: ״אנחנו מתייחסים אליו כאל מישהו בן 16, אנחנו מאוד קרובים אליו באימונים, שם הוא נראה מעולה. הוא עכשיו יפגוש את ראמוס או נאבאס, חיות תחרותיות בגיל 36״.

״בשביל טקטיקה אנחנו עובדים עם וידאו. אין לנו זמן לעשות הרבה כי יש אימוני התאוששות ומיד אחרי זה עוד משחק. בשביל זה יש סרטוני וידאו״.

״התגובה של ראפיניה למשחק נגד חטאפה היא תגובה אידיאלית עבור שחקן. הוא כישרון גדול ועובד קשה מאוד, כמו פראן. הוא שחקן שעושה את ההבדל עבור הקבוצה ואנחנו נותנים לו את הביטחון שמגיע לו על זה״.

״אנחנו צריכים לחפש את המסירה ללאמין יותר, בדיוק כמו כשהיה לנו דמבלה או מסי. אנחנו צריכים לנצל אותו יותר. לדעת מה הוא צריך, יותר בידודים לאחד על אחד, יותר תמיכה… אנחנו חייבים לנצל ולשפר אותו כשחקן״.

הסגל למשחק -

פרנקי ממשיך להיעדר ממגרשנו, אבל לא מליבנו.
פדרי ייעדר גם הוא, וצפוי לחזור לאחר פגרת הנבחרות הבאה. אלא אם הוא יבקש ההארכה מהסמל וימשיך לאכלס את מיטת הטיפולים של דמבלה עוד קצת.

הסגל של סביליה -

אני בקמפינג מחר. זו פעם ראשונה מאז שאני זוכר את עצמי שיש משחק של בארסה ויש לי משהו אחר שיותר בא לי לעשות. בארסה הפכה לחצי עונש. אני בטח אראה את המשחק בשבת בערב כי זה כבר סוג של או סי די אבל תאכלס - אני בעיקר מחכה לפגרת נבחרות.

רואה את המשחק עם חברה שלי, בפעם האחרונה שצפינו במשחק יחד כבשנו חמישייה לרשת של קבוצה מסביליה, אולי גם הפעם זה יעבוד.

איזה אמיץ אתה. המזל שיחק לך פעם אחת, ובמקום to take the win, אתה מתגרה בו ורואה איתה עוד משחק של בארסה? :joy:

אם כבר אתה ישן באוהל, לא עדיף להקים אותו מול הבית של צ’אבי?

קצת משוערים -

אס -

אל מונדו דפורטיבו -

ספורט -

ba92c525-c5b3-4643-adfe-b6ead14e9a6e_media-libre-aspect-ratio_default_0

מארקה -

כנראה שהיא מקשיבה לך, בסוף היא לא באה…

אם נפסיד נדע את מי להאשים.

זה בסדר, אני וידידה הנשיאים של מועדון בשם Team lost, תבין לבד את המשמעות :crazy_face:

שאתם ממש אוהבים אבודים?

לא אכפת לי כדורגל היום, רק לנצח את החלאות.

הם משתמשים בנגרירה בשביל מלחמה פסיכולוגית על השופט.

לא אכפת לי איך לנצח אותם. רק לנצח, זה מעבר לכדורגל.

אני לא יכול לפרסם הרכבים כי אני כותב מהנייד…

ההרכב של ברצלונה -

רומאו מסתפסל, ובמקומו צ’אבי עולה עם ראפיניה ו/או פליקס כקשרים. מעניין מאוד.

בהגנה - RFA נשמר לפורטו, וקונדה את כריסטנסן חוזרים להוביל את חוליית הבלמים, כשקאנסלו (שהייתי בטוח שינוח היום), ובאלדה ישחקו בצדדים.

לאמין חוזר להרכב גם הוא.

ההרכב של סביליה -

ראמוס בהרכב, כמובן.

הרכב מעניין ומאוד התקפי של בארסה.
אן נזירי פצוע אצל סביליה, מזל.

אם באלדה היה יורד להגנה מידי פעם, הייתי אומר שזה 4:2:3:1, כשפליקס מאחורי לבנדובסקי.

למה? את ההרכבים האלו פרסמתי מהנייד, וככה גם ב-90% מהפעמים האחרות.

המכשיר שלי כבר לא מתפקד נראה לי

לא אמרו את זה בכלל בדיונים שלכם העונה. אז אני חייב להגיד, בוסקטס כל כך חסר. גם בגילו הוא בוודאות היה באנקר בהרכב שלכם.

החמצות מזעזעות היום.
ההגנה נראית לא טוב, מלחיץ אותי.
גונדואן לא רע בכלל כקשר הגנתי עד כה

משחק מאוד מופקר מצד 2 הקבוצות ויחסית הרבה אירועים.
סביליה מופקרת כי זה מה שהיא יכולה, חסרת כישרון ואפורה, לא מבין מה ברצלונה מחפשת בסוג כזה של משחק מבולגן, הייתה יכולה להגיע לאותן הזדמנויות ואולי יותר מול ההגנה החלשה של סביליה אם הייתה משחקת יותר מאורגן.
בנתיים משחק מאוד מהנה לצופה הנייטרלי.

ועוד משהו שאני חייב להעיר, ראמוס ב 2 המצבים האלה שכמעט הגיע, לפני כמה עונות זה היה נגמר אחרת.

באיזשהו שלב 2 הקבוצות החליטו להפסיק עם השקר הזה שנקרא “קישור”, ועברו לתחרות ריצה. זה אומנם כיפי לצפייה, בעיקר לאוהד נייטרלי, אבל זה פשוט בלאגן נוראי.

אני לא יכול עם כמות הפעמים שבאלדה מאבד את השחקן שהוא שומר עליו, נטו על מיקום גרוע. לא מהירות, לא טכניקה של היריב, לא דאבל פס מפרק הגנות. רק מיקום לא קשור לכלום. כאילו אף אחד לא עובד איתו על זה.
בנוסף לכך - המסירה, בעיקר האחרונה, ממש ממש לוקה בחסר. וזה בלי לדבר על כמות הפעמים שהוא פשוט מהלך חזרה להגנה ובא לי להעיף לו סטירה.
0 התקדמות בשנה.

נ.ב. איזו הצלה של גאבי, אילו החטאות של פליקס ופרמין.

צודק לחלוטין. זה בולט מאוד בעיקר ב-3 המשחקים האחרונים.
נאכל אפילו יותר חצץ בגלל זה, החל מהמשחק הבא.

גאבי משחק שני רצוף מציל אותנו…

חחחחחחחחחח נפלא
יותר כיף שראמוס הכניס מאשר אחד השחקנים שלנו.