8\1 ליגת האלופות :: 1-1 בסטמפורד ברידג'

לקראת צ’לסי
ברשותכם, אני רוצה ללכת קצת להיסטוריה לפני שאני מספר את המצב של הקבוצות כרגע, כי ההיסטוריה היא ה-עניין ומה שהופך את המשחק הזה למרתק.

צ’לסי היא ההגרלה אולי הכי קשה שברצלונה יכלה לקבל בשלב הזה, אבל לא מכיוון שצ’לסי היא הקבוצה הכי טובה מבין המועמדות, אלא בגלל ההיסטוריה בין המועדונים והאופי המנטלי החזק שהמועדון הזה מציג נגד ברצלונה באופן קבוע.
מאז תחילת שנות ה2000 המועדונים האלה נפגשו לא מעט. כבר בעונת 99-00, לפני כ18 שנה, התחוללה דרמה ענקית. ברצלונה הפסידה 3-1 בביתה של צ’לסי, דני גרסיה בבית הצליח לעשות 3-1 והקבוצות הלכו לעוד חצי שעה בשביל להכריע את המשחק. למזלינו אנחנו ניצחנו במשחק הזה כשכבשנו עוד שני שערים ששלחו אותנו לחצי גמר. אבל היריבות עם צ’לסי רק התחילה שם.

כעבור מעט שנים מוריניו הגיע לצ’לסי, והיריבות גם תפסה פן אחר, עם המון דם רע בין המועדונים. בשמינית גמר בעונת 04-05, ברצלונה הגיע עם סוללת כוכבים שכוללת את רונלדיניו, אטו, דקו, מארקז צ’אבי ואיניסטה. צ’לסי מהצד השני הציגה מאמן שאז כונה “המיוחד”, והוא בהחלט הראה למה. במפגש הראשון בברצלונה היא חזרה מפיגור לניצחון 2-1 משערים של מקסי לופז הארגנטינאי שהגיע בינואר וסמואל אטו. המשחק השני בלונדון היה משהו אחר לגמרי-חווית כדורגל שלא ישכחו שם הרבה שנים. צ’לסי פתחה בבליץ מטורף וכבשה 3 שערים בתוך 20 דקות! ברצלונה לא נבהלה, וקוסם אחד בשם רונלדיניו החזיר אותה עם צמד משלו שהשער השני תאווה לעיניים-טיפה מחוץ לרחבה עם השפיץ הוא שלח בעיטה מדוייקת מהמקום לפינה של צ’ך שפשוט היה חסר אונים. ג’ון טרי כבש לקראת סוף המשחק את השער הרביעי השנוי במחלוקת וצ’לסי המשיכה שלב. מה שלקחו מהמשחק הזה הוא הדם הרע בין מוריניו למועדון, והשער היפהפה של רונלדיניו.
image

הנקמה שלנו הגיע שנה בדיוק אחרי. שוב צ’לסי, שוב שמינית גמר, שוב מוריניו. הפעם ידינו הייתה על העליונה. צ’לסי כבשה ראשונה משער עצמי של מוטה, אבל ברצלונה חזרה למשחק מאוד מהר-ג’ון טרי גיבור המפגש הקודם כבש שער עצמי, וסמואל אטו השלים מהפך. המשחק הזה יזכר בעיקר בגלל ההרחקה של דל הורנו במחצית הראשונה, שנכנס בברוטאליות במסי בפעם השניה באותה מחצית. מסי אגב, נתן משחק ענק ורבים דיברו על הילד פלא עם הקור רוח המרשים בגיל כה צעיר. בגומלין ברסה כבשה ראשונה ולאמפרד השווה רק דקה ה-90 וזה הספיק לברצלונה. עם זאת, גם הפעם מה שזכרו מהמשחק הזה היה מסי, הפעם כגיבור הטראגי-מסי הרגיש כאבים במחצית הראשונה, הוחלף וסיים למעשה את העונה. בעקבות הפציעה הארורה הוא גם לא שיחק בגמר.

עונת 08-09 הגיע המפגש הכי מדהים בין הקבוצות. קבוצתו של פפ גורדיולה טרפה את הליגה והגיע בכושר שיא לחצי גמר ליגת האלופות מול צ’לסי של חוס הידינק ודרוגבה. בבית של ברצלונה המשחק נגמר 0-0 קשוח מאוד שבברצלונה טוענים לפנדל על הנרי, אבל המשחק השני היה הרבה יותר מעניין. צ’לסי עלתה ליתרון משער מרהיב של אסיין מחוץ לרחבה בוולה אדיר לחיבורים, ובהמשך קופחה בהמון פנדלים שלא נשרקו לטובתה. ברצלונה התקשתה מאוד מול ההגנה של צ’לסי, ואבידאל הורחק באדום (לא מוצדק) והייתה עם הגב לקיר. ואז הגיע דקה 89 של המשחק. כל אוהד ברסה יכול לזכור את התהליך של הגול. איניסטה מכדרר, לאמפרד חוטף. הכדור מגיע לאלבס, שמתקדם עד לעמדת הרמה. הברזילאי מרים את הכדור, טרי עולה מעל בויאן, הכדור מגיע לאטו שלא משתלט כמו שצריך ואז אסיין הגיבור הטראגי מרחיק מזעזע היישר לרגליים של מסי, שמצליח לתת מסירה קטנה לאיניסטה שמחוץ לרחבה מניף את הרגל ושולח את הכדור היישר לחיבורים של צ’ך. בהמשך הייתה עוד נגיעת יד של אטו ברחבה שגם ממנה השופט התעלם וברצלונה המשיכה לזכייה בגמר.

ואז הגיע הנקמה. הפרק האחרון עד מחר. שוב מעמד חצי גמר. ברצלונה הפסידה 1-0 קטן בחוץ, וקיוותה לעשות את המהפך בבית. היא הגיע למשחק אחרי שהפסידה את הליגה כמעט לגמריי אחרי הפסד 3 ימים לפני לריאל מדריד בבית, וידעה שזה משחק של להיות או לחדול, וזה התחיל מאוד טוב עבורה. בוסקטס כבש את הראשון מבישול של קואנקה (!) ואיניסטה כבש את השני. פיקה נפצע, ג’ון טרי הורחק באדום ישיר אחרי בעיטה ללא כדור בסנצ’אס, והגמר היה נראה בטוח. אבל זה הגיע רמירז הברזילאי כבש את השער היקר לצ’לסי. במצב הזה של 2-1 צ’לסי עולה. מחצית שניה ברצלונה קיבלה פנדל ומסי החטיא, ולקראת סוף המשחק שכל ברצלונה למעלה מנסה להשיג את השער שישלח אותה לגמר, פרנדדו טורס מצא את עצמו באחד על אחד מול ואלדס והוא ריסק את הלבבות של כל אוהדי ברצלונה. כולל את הלב שלי, כאחד שהיה מאחורי השער שטורס כבש.
image

מה איתך צ’לסי?

ובכן, מצבה של צ’לסי לא כמו שציפו בתחילת העונה. האלופה האנגלית מזמן מחוץ למירוץ, והיא במירוץ בעיקר לליגת האלופות. היא ממוקדמת במקום הרביעי, מאחורי סיטי ליברפול ומנצ’סטר. עם זאת, יש לה סיכוי טוב לסיים מקום שני בדיוק כמו לרדת למקום חמישי. חניכיו של קונטה לא הצליחו לשמור על אותו רעב ואינטסיביות אחרי האליפות המרשימה של עונה שעברה. יש הרבה שיגידו שהסיבה להבדלים בין העונות היא העומס-עונה שעברה צ’לסי לא הייתה בליגת האלופות, משהו שנתן לה שקט והמון מרווח זמן מנוחה בין משחקים. בנוסף, קנטה שהגיע מלסטר היה מדהים והסיבה העיקרית לזכיה באליפות. העונה הם שינו לא מעט את הסגל-מאטיץ’ שהיה בן זוגו של קנטה באמצע עזב למנצ’סטר, ובמקומו הגיעו בבאיוקו ממונאקו ודרינק ווטר מלסטר. גם בחלק הקידמי התבצע שינוי לא קטן-מוראטה הגיע במקומו של דייגו קוסטה. בהגנה רודיגר הגיע מרומא, זאפקוסטה האיטלקי מטוריניו וקריסטינסן שחזר מהשאלה.

האקס פקטור בקבוצה הוא הבלגי הפנטסטי אדן אזארד שרוצה מאוד להניף את הגביע שמאוד חסר לו בארון. איתו בחלק הקידמי יש שחקנים מעולים כמו וויליאן, האקס האהוב פדרו ועוד שחקני כנף כמו מוזס ואלונסו הספרדי הנהדר. עוד אקס מעניין הוא ססק פברגאס שירצה לקחת גם את התואר היחיד שחסר לו.

על פניו צ’לסי נראת כמו “חיה פצועה”-קבוצה שאיבדה את התיאבון בליגה, שמאבדת לא מעט נקודות ובעיקר לא יציבה מקצועית. היא מגיעה למשחק הזה דווקא אחרי ניצחון בגביע האנגלי 4-0 על האל, וגם אחרי ניצחון בליגה. עם זאת, היא הפסידה משחק לפני 4-1 לווטפורד. כאמור, קבוצה לא יציבה. עם זאת, לליגת האלופות חוקים משלה וצ’לסי לא פעם ולא פעמיים הגיע למשחקים מול ברסה כשהיא לא במצב טוב בליגה והתעלתה על עצמה. לא הייתי מקל ראש במשחק הזה, בייחוד כשעל הקווים נמצא מאמן כמו קונטה. הזאב האיטלקי יודע שזה התואר האמיתי היחיד שהוא יכול לקחת העונה, והוא ידוע כמוטיבטור לא קטן. זאת העונה הראשונה שלו עם צ’לסי בליגת האלופות, והמאמן מאוד רוצה להשאיר חותם עם צ’לסי בליגת האלופות.

נעדרים מהמשחק יהיו ככל הנראה בבאיוקו ודויד לואיז הברזילאי הוותיק. כל שאר השחקנים אמורים לעמוד לרשותו של המאמן האיטלקי.

תהנו-

סיקור מרגש!
לדעתי אנשי המפתח במשחק הזה (מלבד הפרעוש כמובן) הם פיקה, בוסקטס ואומטיטי. בסדר הזה. פיקה ביום טוב יידע לעזור לסרג’י רוברטו בסגירות ויעניק ביטחון עם מנהיגות נשיאותית, עוד דחיפה קדימה ועוד הרמטיות בחלק האחורי, בדיוק רשת הביטחון שבוסי זקוק לה על מנת להשתלט על מרכז המגרש. אומטיטי הוא מעין גל שני בהגנה, חייב להיות קיר שמעביר כדורים קדימה ולוחץ בדרכו בכדי ליישר את הקו האחורי ולתת לאלבה מספיק ביטחון לפתוח את האגף.
מעבר לכך, סוארס ביום מוצלח יעשה פיו פיו ובא לציון גואל.

מ-1999/00 ועד היום היו שישה מפגשים כפולים, חמישה מהם בנוק-אאוט, כלומר צ’לסי נגד ברצלונה זה משחק שהפך במידה מסוימת לפנים של ליגת האלופות, זה משחק שחוזר על עצמו שוב ושוב ושוב וכל אוהד כדורגל גדל על המשחקים האלה. באמת שאפשר לכתוב דפים שלמים על מפגשי העבר. הדם הרע שהיה קיים אולי בגלל מוריניו קצת נעלם ומצ’לסי ההיא, אפילו זו שהצליחה עם מזל גדול לעבור את בארסה ב-2012 - לא נותר כל זכר.

אני חושב שבארסה פייבוריטית גדולה בצמד המשחקים אבל היא צריכה לכבוש היום. כל העולם בערך מפמפם את הנתון שמסי לא הבקיע נגד צ’לסי ושהיא המנחוס שלו - אז היום זה לדעתי יקרה ואם לא אז בטח בגומלין. שחקן המפתח שלי הוא סוארס. יש נתון מטורף לפיו סוארס לא כבש כבר שנתיים וחמישה חודשים במשחק חוץ. במשחק היום, כשצ’לסי תהיה אגרסיבית מאוד עם קאנטה המצוין, וקוטיניו הרי לא יכול לשחק ואינייסטה קוסם שמתעורר ברגעים הגדולים אבל לכו תדעו מה ייתן - מסי, זה ברור, יירד המון אחורה וסוארס יהיה לעתים אפילו בודד בהתקפה. לדעתי הוא איבד מהמהירות והתחבולנות אבל הוא מתעורר במשחקים הגדולים וגם העונה כבש נגד ריאל ואתלטיקו והמספרים שלו החלו להתאזן.

האמת שבארסה של ואלוורדה נראית מתאימה יותר למשחק מהסוג הזה, עם האגרסיביות של פאוליניו וקצת יותר מחוייבות מצד כולם. גם אם דמבלה היה בכושר טוב אני לא רואה את ואלוורדה זונח את ה-4-4-2 שלו.

יש הרבה פיקנטריה מסביב, אבל מעניין לדבר על פדרו, שחקן שתמיד הפחיד אותי בקלאסיקוס. התנועה לעומק, הפיניש, הווינריות, הוא היה קרצייה, הוא נתן הכל, אפשר להבין שמאס בלהיות שחקן ספסל. בצ’לסי לדעתי הוא לא בדיוק עמד בציפיות. אבל בארסה מאז לדעתי לא יצרה שחקן ברמה הזו. הוא חלק מדור הזהב אבל בטח לא ברמה של צ’אבי-אינייסטה-מסי-בוסקטס. בארסה צריכה לעצור את האזר ולדעתי זו בעייה אם ז’ירו לא יכול לשחק עבור צ’לסי, כבר מבולבל, אולי מתאים יותר ממוראטה שלא בכושר טוב ולז’ירו יש איכויות אחרות

למה ז’ירו לא יכול לשחק? שיחק רק בליגה האירופית עם ארסנל, ולפי מה שאני יודע ממקרה אלכסיס, זה לא מונע השתתפות עם קבוצה אחרת בליגת האלופות.

זירו יכול לשחק, אין מניעה ממנו.

מצב הדשא בברידג. בושה וחרפה שאופ"א מאשרים כזה מגרש . צלסי סטייל חטאפה.

https://twitter.com/ActualiteBarca/status/965981963940257792

צ’לסי:
קורטואה
אזפי - כריסטיאנסן - רודיגר
מוזס - קאנטה - פאברגס - אלונסו
הזארד ויליאן פדרו

החדשות הרעות לברצלונה: קייהיל לא משחק
חדשות טובות: הזארד פותח בחוד, שם הוא בדרך כלל פחות מסוכן ולבארסה יש את אומטיטי או פיקה ולא מגן ימני מאולתר שישמור עליו.

טעות ראשונה של קונטה. למה הוא לא פותח עם זירו או מוראטה?

כי ויליאן ופדרו עובדים קשה בהגנה על הקווים, הרבה יותר ממה שהזארד עושה כשהוא משחק באגף.
אני לא יודע איך ברצלונה השנה בנושא, אבל בדרך כלל אין לה שם של כוכבת גדולה במצבים נייחים. ז’ירו יכל לחגוג.

בקלאסיקו במחצית הראשונה, רונאלדו חגג על רוברטו. בגלל שרונלדו השחיל לעצמו כדורים אז חושבים שרוברטו עשה עבודה טובה במציאות הוא הגנתית היה רע. אני מת על רוברטו בתור קשר, אבל שחקן ברמה של האזארד אם הוא בכושר טוב זה מיס מאטצ. אני באמת מרגיש יותר טוב עכשיו.

זה כנראה נכון, אבל בצד השני מסי מול כל שחקן בעולם זה מיס מאץ’. פדרו, שאני מניח שיפתח בשמאל, יעזור לאלונסו לא מעט כשמסי ילך לטייל בצדדים. הבעיה היא שלפי מה שאני מבין בארסה משחקת 4-4-2 עם מסי במרכז, כך שהוא לא צפוי לערוך את הטיולים האלו יותר מדי, ואולי עדיף היה להחליף את פברגאס בדני שתהמים שיעזור לקאנטה בהגנה, לשים את הזארד באגף ואת ז’ירו בחוד.

https://twitter.com/CoopSport/status/966050728342114304
ולא שגומש הוא יותר טוב…

מזל שצ’לסי טעתה פעם אחת. זה הספיק לנו בשביל שוויון לא הוגן.

נוקאאוט של קונטה. כולם יודעים מה כל אחד מהאמנים יכול להציע ואיכשהו התוכנית של וואלורדה (מאמין שהייתה אחת כזו. על אף השבלוניות שבה) לא עבדה והתוכנית של קונטה עבדה למופת.

לא משחק גדול של אינייסטה מבחינת השפעה על ההתקפה, משחק עצום שלו (ושל ראקיטיץ) באחריות מאחור כשבוסי עולה למעלה, ועדיין רגע אחד של אי שימת לב, רץ כמו נורה מלוע של תותח ומסדר למסי (גם ביום תקוע. כרגיל מול צ’לסי) את השוויון ושער חוץ הכל כך חשוב.

קשה מאוד. כמו שחשבתי…

תראו, מצד אחד באספקט של שליטה בכדור ולחץ על מנת להשיגו בחזרה- היינו בפורמה. הרי יכולנו גם לאבד שליטה על הסגנון ולתת לצ’לסי להתפרע. זה לא קרה באמת. ועל כך שאפו לשחקנים. מאידך, לא הבאנו את השליטה אל החלק המסוכן של המגרש, כושר המצאה ברמת הווידאל, וגם יכולנו לספוג 3 שערים.

מה שטוב כמובן שעד המשחק הבא דמבלה כבר ישתפשף ויגשים למסי חלום ילדות: אופציות מסירה.

אגב
בוסקטס במשחק קלאסי, בכל מקום והכל עובר דרכו.

אגב 2
אינייסטה גם בגיל 50 יהיה האקס פאקטור שלנו.

אגב 3
מסי.מיקום.דיוק.גול. לא מאכזב אף פעם.

מזל גדול , אין מילה אחרת. אבל גם במשחק הזה, אני מתקשה להאשים את המאמן. עם הוא מספסל את פאוליניו אז גומש יותר טוב? וידאל? דמבלה כרגע לא מוכן. הטעות של ואלורדה היה במשחק מול אייבר שהוא לא נתן לאיניסטה מנוחה.

לכל חסרי המושג שהתפללו שקונטה ישאר בתפקיד, אני ראיתי את זה וצחקתי כל כך. קונטה נולד למשחקים נגד קבוצות כמו ברצלונה. מאמן מעולה. וטקטיקן בזכות, עם כלים מוגבלים וכמו דן מעלי כתב תוכנית משחק שעבדה כמו שחמט , אבל מאמן יכול לתכנן ולתכנן ולחשוב על הכל עד המשחק. אבל נגד שתי קורות וטעות הגנתית מגוחכת. למאמן אין יכולת להשפיע. הטעות היחידה שלו לדעתי זה האזארד בחוד ולא על בימין.

לנוכח אינספור הקורות והמשחק הטקטי המצוין של האנגלים אני לוקח את התוצאה בשתי ידיים.

יש לי הרגשה שלא… קצת מקובעות של וואלוורדה ‘לשלוט’ במשחק (איזה לשלוט, פאוליניו לא יודע את העמדה שלו אם בכלל היא קיימת, וגומש הגולם לא טוב יותר), רק מה הזוי - שלטנו גם אחרי שיצא הברזילאי ואיכשהו וידאל לא הזיק, כלומר לא פטרל במגרש בחוסר מעש.

דמבלה זה גאוני, יכול לשחק בכנף וגם להחליף עם מסי עמדות. כמה שאני שונא מסי באמצע יאללה.

לא מאכזב? ממרומי גילו ציפיתי ליותר יצירתיות מלהיות באמצע. @Mendieta יכול לכתוב על זה מגילות כמה פעמים צלחנו קבוצות גדולות כשמסי באמצע וכמה כשהוא בצד.

אני לגמרי מאוכזב. לא יודע ממי יותר מוואלוורדה או ממסי.

מסקרן אותי, מה אתה חושב שהמאמן היה צריך לעשות? דמבלה לא מוכן. גומש ופאוליניו זה אותו מטבע מבחינתי.

דמבלה בראבק. לא מוכן אמנם אבל בכושר משחק כבר (עברו מעל שלושה שבועות עם הפטור), ועזוב את התיאום בינו לבין כל השאר אנחנו אשכרה משחקים עם 11 שחקנים ולא עם 10. רוצה משהו אחר בשביל קדושת ה 4-4-2 של וואלורדה? רוברטו כקשר וסמודו כמגן. מה רע?

בינגו. אתה רואה אני ואתה גם מסכימים לפעמים. הבעיה שסמדו מושעה. (לא שהוא היה פותח בכל מקרה)

אני חושב שואלוורדה נזהר עם דמבלה. המשחק נגד חטאפה הוריד לו את הביטחון. ונגד קבוצה טקטית וממושמעת כמו צלסי אני לא חושב שדמבלה בכושר הנוכחי שלו היה משנה יותר מידי. .

דרך אגב, אין סליחה לגול של ווילאן , פעמיים הוא בועט ופוגע בקורה ואף אחד לא טורח לשמור עליו בפעם השלישית… מה ראקי ובוסי ציפו שהמזל ימשך לנצח?

יותר מזל משכל, אם לא הטעות הזאת של צ’לסי אז בארסה עם 0 איומים למסגרת, הכדורגל של בארסה העונה בינוני להחריד.

שחקן של 150 מיליון יורו שכל אוהד בארסה ציפה שיביא את הניצוץ להתקפה של בארסה, איפה הוא?
מגן ימני, שכל אוהד בארסה פילל לכך שיחליף את רוברטו בעמדה הזאת ורוברטו יעבור לקישור.
מה יש בסוף? אותו הרכב שהסריח שנה שעברה במשחקי החוץ בליגת האלופות ובלא מעט משחקים בליגה, מינוס ניימאר פלוס פאוליניו.
וקבוצה בליגת האלופות שבאה לשחק הגנתי ואין לבארסה פתרונות.

ההגנה אכן התייצבה משנה שעברה אבל המשחק ההתקפי של בארסה זה פשוט לא זה.