8\1 ליגת האלופות :: 1-1 בסטמפורד ברידג'

אבל היינו משחקים עם אחד עשר שחקנים. לעלות בסטמפורד ברידג’ בעשרה שחקנים זו יומרות (שצלחה בנס).

תיקח תתסריט הבא:
דמבלה פותח, משחק כמו נגד חאטפה והביטחון שלו נשבר לחלוטין. מתחילים לקרוא לו פלופ ואז אנשים היו שואלים אם למה פתחו עם דמבלה ולא אם פאוליניו שרוב אוהדי הצלחות של ברצלונה חושבים שהוא רכש אדיר בגלל שהוא דוחק ממטר כדור לשער.

אני לא חושב שצריך להאשים את המאמן אלא מי שקבע לו את הסגל. יותר מידי מצורעים וחסרי מעמד בסגל של קבוצה שאמורה להיות הכי טובה בעולם.

בארסה כבר שבועיים שלושה פחות טובה. אם פפ היינו מדברים על סרגל מאמצים. ב1.3 צריך להתחיל לחזור לפורמה הרצויה ובינתיים להחזיק מעמד וזה בדיוק מה שעשינו היום.

לבקש יותר יצירתיות ממסי זה במקרה הטוב לא ריאלי, במקרה הרע… נעצור את המשפט כאן. מסי הוא תוצר חי ומלבלב של הרגע, של מה שיש לו לנגד העיניים, אם להאמין לכל מי שאי פעם שיחק נגדו- הוא בלתי ניתן לעצירה. גם אתמול, הוא היה בלתי ניתן לעצירה, לא בגלל שהבקיע (מיקום, דיוק, חדות וקור רוח), אלא משום שהוא הגיב בתוך סיטואציה שבה בכל רגע נתון כל השחקנים סוגרים את הרחבה. כמות המסירות המהירות שהוא שיחרר על מנת להניע את הכלום ושום דבר שהיה לנו להציע בהתקפה, מעידה על כך שהגאונות שלו לא פוסקת לרגע.

אני סמוך ובטוח שככל שיהיו לו יותר כלים לעבוד איתם (דמבלה למשל, או סוארס קל רגליים יותר) מסי היה מוצא אותם. אפילו לפאולינו הוא בישל לנגיחה מול השער.

הייתי עדין…

סליחה על האוף טופיק, אבל רק אני שמתי לב שעוד פעם ססק מכר את המשחק בשבילנו? אמנם פחות מסוגנן מהעקב ההוא במדי ארסנל, אבל סחטיין על העקביות!

חובה להדגיש את המסירות ההגנתית של סיינט אנדרס אתמול, כל כך מרשים אותי לראות את הגדול שבגדולים הזה רץ להגנה ונלחם כאילו הוא בן 18… אנחנו לוקחים את זה כמובן מאליו. אבל זה לא צריך להיות כך… אשרינו שזכינו לשחקן כזה.

אגלמה, עם כל הכבוד לשער, בוא נהיה ריאליים-צ’לסי עצרה את מסי. מסי לא עשה כלום חוץ משער. היה לו משחק “רונלדו” קלאסי-הוא לא עשה כלום וסיים עם שער. אם אתה ראית אתמול את מסי במיטבו או חשבת שהוא היה טוב ועשה משהו, אז אנחנו לא רואים אותו כדורגל.

כמו שאמרתי עשרות פעמים, קבוצות עם כלים נכונים ידעו לשתק את מסי באמצע. צ’לסי עשה את זה מאוד בקלות, כל מה שהיה צריך זה את קאנטה שפשוט הלך אחריו לכל מקום ובאמת שיתק אותו. גם כשקנטה לא היה עליו צמוד, מסי קיבל את השמירה. אתם יודעים מה הכי גרוע? שהם בכלל לא הופתעו. ברסה לא הצליחה לסכן את צ’לסי בכלל עד לשער, בכלל. כלום, נאדה. צ’לסי עם בלמים יותר איכותיים לדעתי גם מנצחת את המשחק. אלוהים ישמור, הם סבלו מחוסר מזל מטורף, הזארד ביום רע ועדיין שיתקו אותנו והיו צריכים לנצח. יש לנו מחסור בקיצוני נורמלי ופאוליניו הוא לא הפיתרון לדעתי, מסי באמצע הוא סוג של ברירת מחדל מבחינתי כי עד שקוטיניו ודמבלה לא יכנסו לעניינים ויתפסו ביטחון, אין לנו משהו אחר להציע. ולדעתי, גם כשהם יכנסו לעניינים מסי יהיה חייב לשחק באגף כי גם למסור כל פעם למגן\קיצוני זה משהו ששקוף וקבוצות עם כלים ידעו לעצור את זה. אין מה לעשות, כשהתוכנית משחק שלך היא נטו שחקן אחד, קל לשתק את התוכנית הזאת. משתקים את השחקן, וגם את מסי אפשר לשתק כשהוא באמצע. אישית, הייתי מעדיף “סדר” מסויים ושם באגף את דניס סוארז או איניסטה, ומעביר את סרג’י רוברטו לקישור.

אבל אפשר להגיד מזל כי חוץ מצ’לסי אני לא רואה במפעל קבוצה שתקדש ככה את התוצאה ובאמת תסתגר ככה מולינו ויש לה את הכלים האלה. אפילו למוריניו ביונייטד אין את היכולת הזאת, הרביעיית הגנה שלו לא איכותית מספיק.

יש לך קצת אג’נדה. מסי כן עשה דברים מחוץ לשער. יותר מכך, מסי בילה חלק מהזמן באגף ימין כשמשם הוא באמת לא עשה כלום לחלוטין. סגירה של שני שחקנים, סרג’י רוברטו שלא עושה תנועה ושום חלוץ בסביבה. כל הדברים הטובים שמסי עשה (הדריבל בהתחלה, ההגבהה לפאוליניו, הדאבל פאס עם אינייסטה שלא בא לו בזווית טובה לרגל שמאל)הגיעו מהאמצע. גם אם אתה מאוד משוכנע במשהו אין צורך להכריח את המציאות שתתאים אליה. שום תיאוריה, נכונה ככל שתהיה לא מתאימה במאה אחוז מהפעמים

מסי בילה מעט מאוד זמן באגף וגם אז לא באמת באגף, הוא היה יותר באמצע מאשר באגף. המפת חום שלו מראה שגם כשהוא היה באגף זה היה יותר קרוב לחצי מאשר ברחבה, ורוב הזמן המכריע הוא היה באמצע עם נטייה קטנה לימין. לא כמו קיצוני, אלא כמו קשר.

שוב, אני לא ראיתי משחק טוב של מסי למרות הגול, ובכדור ראיתי משחק מחורבן של ברסה שהייתה משותקת. אם אתם ראיתם דברים אחרים וזה מה שמספיק לכם, הגבהה לפאוליניו ודריבל טוב באמצע, מי אני.

שתהיה בריא. הוא היה בחצי בגלל שהוא לא הצליח לחדור מהאגף לעמדה קידמית, כי הוא נחתך לחלוטין. זה לא שהוא בחר לעמוד בחצי ושאר הקבוצה הייתה מקדימה. אם הוא היה משחק את המשחק הזה באגף הוא לא היה עושה כלום. למסי היה מחצית ראשונה טובה (לא אדירה, טובה) ומחצית שנייה לא טובה. בעיקר אם מביאים בחשבון את קווי ההגנה הצפופים

הקטע שזה קרה כלכך הרבה פעמים, הקבוצה היריבה משחקת הגנתי ומצופפת את האמצע ומה שיש לבארסה להציע זה להניע עוד ועוד את הכדור כשמסי מתהלך בתוך פקעת של שחקנים מחכה לרגע שלא ישימו לב או שפתאום יהיה קצת שטח, רגעים כאלה לא קורים הרבה במשחקים כאלה ואז רואים את בארסה בקושי מגיע למצבים, אם לא מגיע הטעות אז כל מה שרואים זה בארסה מניע ומניע כדור בלי הרבה תכלית.
אמנם עם השיטה הזאת בארסה מתסכלת את היריבה, אבל היא מתסכלת גם את האוהדים ואת הצופים בבית שרוצים לראות התקפות ומצבים.

מסי בהחלט צריך לגוון ולעבור לפחות מידי פעם לעמדה של קיצוני ימני, ושגם יעשה יותר תנועה ללא כדור, ואני מקווה שדמבלה ייכנס לעיניינים המשחק יהיה קצת יותר מהיר עם יותר תכלית, יותר מתפרצות והתקפות מהירות.

חברים זה מאוד ברור לעין שלמסי היו שני שחקנים לשחק איתם התקפית, האחד הוא אינייסטה והשני הוא סוארז. כל פעם שצ’לסי התגוננה היא היתה עם קו של ארבע שחקני הגנה לפני מסי, ועוד ארבעה שחקני קישור מסביבו אשר מנסים לסגור ולחנוק את מצבי המסירה\דריבל שלו. במצב שכזה ברור שמסי ייסגר ולא יעשה הרבה הבעיה היא שלא היו אמש שחקנים מלבד אינייסטה (שהוא כבר לא ספרינג צ’יקן), שיכלו לעשות את ההבדל ולכן המשחק היה בשליטה אופטית של בארסה.

אני ממש התרגזתי שדמבלה לא נכנס למרות שאני מבין את החשש של וורדה. הוא עמד להכניס אותו לפני השיוויון של ליאו ואז החליט לעבור למצב יותר שמרני, אולי זה מבאס (אותי זה קצת ביאס) אבל בדיעבד זה חכם כי עם דמבלה היינו משחקים יותר הרפתקני. מזכיר לי את ההימור של זידאן בדקות הסיום שהשתלם לו בגדול, ההבדל הוא שפה זה משחק חוץ והחוסר הימור של וורדה השתלם לו בגדול כי תיקו 1:1 זאת תוצאה מעולה.

אני קורא בכל מיני מקומות שבארסה לא שיחקה ורק טעות הגנתית אחת של צ’לסי סידרה לה את השער. אז רגע… הגול של וויליאן הוא לא מטעות הגנתית של בארסה? לפי מה שזכור לי האזארד לא ממש עשה הרבה במשחק הזה, וכמו שהיו לוויליאן שתי קורות אלה יכלו להיות שני כדורים לשמיים זה לא כאילו אלה היו מצבי גול וודאי. האם צ’לסי הייתה יותר מסוכנת בסופו של יום? אין ספק… אבל היא נדרשה לעשות בונקר מחושב בבית מול יום די אפרורי של בארסה שמשחקת בלי דמבלה ובלי קוטיניו כמובן.

אפשר להתכחש לזה שברצלונה בכל המשחק בעטה פעמיים למסגרת?. בעוד שלצלסי היו שלושה מצבים לשער (וזה בלי הבעיטה של האזארד שחלפה סנטימטרים מהקורה)
כל מי ראה את המשחק עד השער של צלסי היה בהרגשה שהשער שלהם זה רק היה עניין של זמן לעומת ההרגשה שבלי הטעות של צלסי ברצלונה גם 180 דקות לא תבקיע שער. כל פרשנות אחרת היא שקר למעשה רק המזל הטוב שלנו לא גרם לנו לחזור בזמן למאורעות פאריז של שנה שעברה .

אבל קוראים לזה פרשנות אז איך זה יכול להיות שקר?

ככה אני מפרש את המצב… אולי אני טועה ואולי לא

בדיעבד איך אני יכול להתוכח איתך? מה שחשוב זה התוצאה הסופית, אבל לנסות ולחשוב שזה לא היה רק עניין של מזל נטו אני חושב שזה לא במקום. אבל זכותך לדעה משלך.

דרך אגב. זה שוילאן עומד מחוץ לרחבה חופשי לחלוטין אחרי שפעמיים במשחק הוא בעט לקורה ואין אף שחקן שחושב לעצמו לכסות אותו, זה שערוריה. מחדל שזועק לשמיים. וזה אשמה של בוסי וראקי וגם במידה מסוימת של המאמן שלא נתן להם בראש במחצית. המזל שהמגן של צלסי היה באמת טיפש שהציל לנו את התחת.

Cockroach_Crazy
בעיטה אחת לשער זה מזל. שאותו שחקן בועט שלושה פעמים זה כבר לא רק מזל. הם שיחקו היטב בהתאם לתוכנית המשחק שלהם שעבדה לחלוטין.

יש הבדל גדול בין צ’לסי שיחקה טוב לבין צ’לסי שיתקה את בארסה נכון. להגיד שצ’לסי שיחקה טוב יותר כי היא בעטה בעיטות מחוץ לרחבה בגלל שוויליאן קם על רגל ימין לא הופך אותם ל’שיחקו טוב’, אם כבר - שיחקו נכון - בהתחשב בנסיבות ובסגל שלהם.

אגב, המצב של בארסה הרבה יותר ודאי לגול מאשר המצב של וויליאן. גם לכחולים היה מזל בגול שלהם, אני לא ראיתי אותם התקפית ובהחלט בארסה לא ‘הובכה’ מהמצבים שצ’לסי (וויליאן) יצרה.

צ’לסי ניטרלה אותנו התקפית לחלוטין, בדיוק כפי שעשו ב2009 נגד הקבוצה אולי הטובה בהיסטוריה, גם אז עד הבעיטה של אנדרס לא בעטנו פעם אחת למסגרת.

ספציפית נגד הבונקר ההיסטרי הזה, הקבוצה של לוצו הייתה מתמודדת בעיני טוב יותר (לפחות התקפית), אבל זו השיטה לעצור אותנו כרגע כאשר כובד המשחק חזר למרכז השדה וחזרנו לתקוף דרך האמצע, וצריך להתמודד עם זה, שזה אומר להעניש על כל טעות קטנה ולא לחלק מתנות.

סביר להניח שלא נפרק יותר במשחקי חוץ כמו בעונת הטראבל עם לוצו וגם לא נתפרק לדעתי כמו בשנה שעברה.

אנשים שוכחים לאיזה מצבים צ’לסי הגיעו. קודם כל היו להם שתי קורות, בעיטה מסוכנת של פדרו ועוד של הזארד, בנוסף היו עוד שתי מתרפצות שניצלנו-באחד סגרנו את המסירה לקאנטה בשניה האחרונה ובמתרפצת השניה פעולה אדירה של פיקה עם תיקול של גול. יכולנו באמת לסיים את המשחק עם 3 כדורים ברשת. לעומת זאת, ברצלונה לא סיכנה את השער של צ’לסי כמעט מלבד נגיחות שלא ריגשו יותר מדי את צ’לסי.

אני חושב שעם עוד שחקן יצירתי ומהיר קרי דמבלה (בתקופה רגילה לא שהוא חוזר מעוד פציעה), היינו משחקים הרבה יותר טוב באמת שקשה לשחק ככה רק על אדי מסי. טיעון מעניין העלה אסף וזה מסקרן לדעת האם וורדה לא יכול לצאת מהשבלונה הזאת של אחזקת כדור שמזכיר זמנים אחרים. שאלת המליון דולר היא האם בארסה יכולה לשחק ככה וגם לשחק בסגנון B שדומה יותר לזמנים לוצ’יאנים? עם דמבלה כנראה שאפשר לשנות סגנון ואולי כדאי לתת דגש גם לשיטה כזאת.

כך למשל אחרי מחצית שרואים שכלום לא עובד ונחזיק את הכדור עוד יומיים בלי לסכן את השער, נעבור לסגנון השני ורמת האימון בשיטה זאת תהיה סדירה וטובה מספיק כדי לצלוח את השינוי בצורה טובה ואפקטיבית.

שביט, זה לא פייר שנעלנו את הרחבה ורוב מוחלט מהבעיטות של צ’לסי באו מחוץ לרחבה מה שאוטומטית מוריד את הסיכון כשיש טר שטגן בשער ובעין שלך זה נראה כאילו צ’לסי שטפה התקפית. לא, היא לא. המצבים הגיעו מבננות מופלאות של וויליאן שגם באימון לא יצליח לבעוט כך בעשרה נסיונות שניתן לו, רק אתמול הוא קם במוד של מסי וזה הספיק לו לצמד קורות (מופלאות) ושער נהדר (מחוץ לרחבה, שוב) וכך גרם לצ’לסי להיראות ‘התקפית’ יותר מבארסה. שתי הקבוצות לא הצליחו להגיע למצבים טובים, צ’לסי הגיעה למצבים רעים (=שנראים טובים) ובארסה גם זה לא…

לא חושב שלוצ’ו היה מתמודד טוב יותר כי גם בתקופתו לא היה לנו משחק מסודר אלא יותר לתפוס את ההגנה מולנו עם המכנסיים למטה. במשחק עומד (סטייל בונקר צ’לסאי טיפוסי) היינו תקועים וגם ניימאר עם הדריבל לא היה מושיע.

הבעייתיות שבשנות הלוצ’ו לא ניסינו לשלוט במרכז המגרש וכך קבוצות מולנו היו חשופות יותר למתפרצות קטלניות, בניגוד לימי הוואלוורדה בהם אנחנו אוהבים להחזיק בכדור אך אין לנו מושג מה לעשות אתו, מיקרוקוסמוס לאדון פאוליניו.

דווקא לתחושתי אם נקבל את באיירן או סיטי אנחנו ביתרון טקטי מולם. תן לקבוצה לא להצטופף מולנו ונמצא פרצות כבר, אבל מול בונקר זה הכי גרוע.

נ.ב.
תמיד יש דיון מה קורה אם בארסה הייתה מוותרת על הכדור ונותנת אותו לצ’לסי שגם כן לא רוצה אותו. זוכר משחק של צ’לסי ומוריניו מול צ’ולו ואתלטיקו בויסנטה קלדרון. שתי הקבוצות לא רצו את הכדור ואני קבלתי את המשחק הכי גרוע שראיתי בחיי. כן כן, הכי גרוע - בפער.