מחזור 8: ממשיכים לאבד נקודות בליגה - תיקו 1:1 במסטאייה מול ולנסיה (מסי)

שיכתוב מה שבא לו, אבל אפשר לפרט יותר על בעיות נוספות ויש יותר מדי לצערנו.

Josepe,
לגבי פיקה - זה משהו שאני טוען כבר הרבה הרבה שנים - מהיון שקרלוס פויול פרש.
מהר מאד התברר שפיקה לא יכול להחליף את פויול כבלם אחורי.
אין לו את המהירות והזריזות של פויול ואת משחק ההקרבה של פויול.
תסתכל על סרחיו ראמוס של ריאל. מלבד היכולת, יש לו מהירות, זריזות ולחימה והקרבה אינסופיים. היכולת של פיקה הולכת ודועכת. חייבים בלם איכותי עם רגל ימין ומשחק ראש מצוין. פשוט חייבים !
הלואי והייתי יכול לומר שאולי בארטרה הוא פתרון - אבל הוא לא.
זה שיש 4 בלמים - המספר כאן מטעה. תוריד מיידית את ורמאלן ונשארנו עם 3. אומטיטי בלם טוב אבל לא מעולה, ולגבי לנגלה - נצטרך עוד להיווכח ולראות מה הוא שווה. על פיקה כבר דיברתי. לדעתי, מקסימום - ספסל.
הלואי ופיקה עצמו יחליט לעבור לליגה הסינית/היפנית/ה-MLS וכו’.
תכלס - אין לנו מרכז הגנה יציב וטוב.

לגבי סוארז - אין לי ספק וכולם רואים שהוא הולך ודועך. בל נשכח שאנחנו גם מינוס ניימאר. מהתקפת MSN שכללה את מסי, ניימאר וסוארז בכושר סביר, נשארנו עם מסי וטיפה סוארז. זה לא מספיק לגמרי.
הלואי ויכולנו להחזיר את ניימאר ולבסס את בארסה עליו אחרי שמסי יפרוש. הלואי ! אני הייתי מנסה ללכת בדרך הזו. ניימאר ככדורגלן ואני לא נכנס לאישיות שלו - הוא שחקן ענק !
פאקו אלקאסר - איני שופט את יכולתו. ממה שראיתי - מקומו לא בבארסה. זה שהוא מצליח בקבוצה אחרת עכשו - אני שמח בשבילו.
אין שום בעיה בלהביא חלוץ איכותי ליד סוארס. אנחנו זקוקים לפחות לאחד אם לא שניים כאלה. אולי איקארדי הארגנטיני של אינטר, אולי סטואני מג’ירונה, ואפילו דז’קו - מסי לא יכול ולא יוכל לסחוב את הקבוצה על הגב שלו כל החיים. זה פשוט לא ילך.

אני לא חושב שיש מישהו שיחלוק על הכושר הנוראי העכשווי של פיקה (חוץ מואלורדה, שכנראה הוא ופיקה היחידים שחושבים שהכל בסדר) אבל הfake news שאתה רושם פה על פיקה מרתיח לי את הדם. לפיקה יש חלק נכבד בכל תואר שברצלונה לקחה מאז שהוא הגיע אלינו. אם פיול לצידו ואחרי פויול. ואחרי שהוא יעזוב הוא יזכה בזכות להיות שייך לגדולים ביותר של ברצלונה.

הבעיה אם פיקה, שהוא כנראה (וזה לא עלבון) לא מנהיג במגרש. הוא תמיד צריך איזה מבוגר אחראי שיאפס אותו, אם זה פויול בזמנו או מסצה בתקופה שאחרי, וכנראה שהוא זקוק גם למאמן שיפסיק לשחק איתו . ויתחיל להכניס בו משמעת.

לגבי ראמוס , זה כבר בדיחה עצובה מאוד. ונראה לי שאתה סתם מקשקש בלי באמת לצפות בראמוס. אני לא לוקח את ראמוס על חשבון פיקה גם שראמוס בשיאו, הוא בלם אלים וחסר אחריות. שתמיד יעדיף את האגו שלו על חשבון הקבוצה. כנס לפורום של ריאל תאמין לי שהם כותבים דברים יותר גרועים עליו לפעמים. דרך אגב ראמוס השנה עושה לא פחות שטויות מפיקה וזה עובדה. (ואני מחבב את ראמוס האדם. הביקור שלו בישראל את המשפחה של השוטר שנרצח בפיגוע , מוכיח לי שהוא אדם טוב)

בארטרה היה יכול להיות פיתרון מצוין. בתור אחד שרואה אותו כמעט כל משחק בבטיס . הוא ללא ספק אחד הבלמים הכי טובים בליגה בספרד בשנה האחרונה. (לא הכי טוב, אבל נמצא בטופ) ואם מסתכלים על התחלת הליגה השנה, אז אני יסתכן בלקבוע שהוא הכי טוב.

אומטיטי, שייך כבר עכשיו לרשימה של הבלמים הכי טובים בעולם, אין על זה מחלוקת היום. את ניימאר אני מתעב ומשוחד לגביו אבל אני רק צוחק ממה שכתבת.

יש בעיה וזה עובדה. אין שום חלוץ באמת טוב שיבוא להיות המחליף של סוארז. וזה לא בתיאוריה, וייטו וגמירו הם רק שתי דוגמאות לשחקנים שסירבו לזה. וזה חלוצים שהם במקרה הטוב דרג ג.

אם רוצים להביא חלוץ ברמה של איקרדי או גרייזמן, חייבים למכור את סוארז. אני אוהב את סוארז. אבל בסוף העונה, אם הוא לא ישתפר תצטרך לעשות “הערכה מחדש” לגביו. בכל מקרה, להיסטוריה הוא כבר נכנס.

השאלה האם בלם טוב בליגה הספרדית מספיק לברסה?
גם לנגלה היה אחד הבלמים הכי טובים בליגה הספרדית. אלקאסר היה בין החלוצים הטובים בליגה ואני יכול להמשיך. לא כל שחקן מתאים לטופ.

בנוגע לראמוס, הוא ופיקה פשוט קופי, המון שטויות, אבל ברגע האמת מתעלים.

זה פשוט לא נכון. הוא אף פעם לא היה שייך לרשימה הזאת. במקרה הטוב הוא פוטנציאל.

כל בלם צעיר שמגיע לקבוצה גדולה נשאלת השאלה הזו עליו, לנגלה, שנה שעברה היה שותף לאחת ההגנות הכי חלשות בליגה הספרדית. אומטיטי הגדול הגיע מליון שבתקופה שלו ליון היתה קבוצה במקרה הטוב ברמה של ליגה ארופית בליגה לא חזקה במיוחד. אז מה, הם מתאימים לברצלונה אבל ברטרה לא?

מכיון שאני ראיתי משהו כמו 95 אחוזים מהמשחקים של ברטרה השנה ומהתקופה שהוא הגיע לבטיס. אז אני חושב שבכושרו הנוכחי, הוא לא נופל מאף בלם בברצלונה חוץ מאומטיטי. (שגם אומטיטי ירד בכושרו בחודשים האחרונים)

זה בדיוק מה שרציתי לכתוב כתגובה להודעה המתרגשת של מוש על הטיקי טאקה המדהים בת׳רד של המשחק נגד טוטנהאם. ההבדל היחיד היה שלא עמדו 10 שחקנים בתוך הרחבה במשחק ההוא.

משה היקר,
תודה על תגובתך. קראתי בעיון.
קודם כל - לא בריא לקחת באופן אישי - הבריאות מעל הכל ! וכמה שבארסה יקרה לכולנו - זה רק ספורט !

פיקה
מסכים איתך. אין ספק שפיקה יזכר כאחד הבלמים הטובים בתולדות המועדון. אין ויכוח. כל מה שאני אומר זה שזה שייך לעבר, להיסטוריה. אין לו כיום לצערנו המשותף את היכולות הנדרשות מבלם בעל שיעור קומה ברמה של קבוצה כמו בארסה שכל שנה הולכת על כל התארים. זו על כל פנים דעתי.

ראמוס:
אלים - צודק ! כסחן - צודק ! מה שהוא עשה לסאחל בגמר האלופות - קשה לסלוח ! בלשון המעטה: “לא סובל” אותו מבחינה אישית/התנהגותית. בסדר ?
אבל בוא נסתכל על יכולת ועזוב את כל הפורומים למיניהם. בלם שקשה ביותר לעבור אותו, מהיר, זריז, עקשן, משחק ראש פנטסטי. בוא עכשו נוסיף עוד משהו: יכולת הבקעה במצבים נייחים ! כמה פעמים הוא הביא נקודות ותארים לריאל עם שערי הנגיחה שלו ??? איפה הוא ואיפה פיקה בנושא הזה ? אז שוב - מבחינת אישיות: “על הפנים” אבל יכולת זה סיפור אחר.

ניימאר
תמשיך לצחוק. הצחוק טוב לבריאות. לצערי אתה מערבב רגשות עם שכל והיגיון. גם במקרה של פיקה וראמוס את עושה זאת וחבל. ברמה האישית - הפרסונלית - האמן לי, גם אני לא מחבב יותר מדי את ניימאר, ויקח זמן עד שיתבגר. אבל כשחקן - ענק !

בארטרה
ראיתי אותו פעמיים במדי באטיס - לא רע, אבל לדעתי עדיין לא מתאים לקבוצה כמו בארסה ובודאי שלא להיות בה בלם ראשון

סוארז:
חלוץ ענק שנכנס מזמן מזמן להיסטוריה - אין שום ויכוח. אבל קצת בדומה לפיקה - הוא בירידה. זה שגריזמן לא הגיע - זכותו. שוב אני מסב את תשומת ליבך ששלישיית ה- MSN שלנו מלפני שנתיים - ספגה מכה קשה כשניימאר עזב וכשגם סוארז לא ביכולת טובה זו בעייה גדולה. כאשר משחקים מול קבוצות שמצופפות - כמעט כולן עושות זאת מול בארסה - חייבים לעיתים יכולת אישית כדי לעבור שחקן בדריבל. חוץ ממסי אין לני בשלישייה הקדמית אף אחד כזה כיום

זו דעה שאני יכול לחיות איתה , לא התנסחת בצורה הזאת בתגובה הראשונה שלך. אני לא חושב שצריך לקבור את פיקה בשלב הזה. היו לו כבר תקופות חלשות (עונה אחרונה של פפ , החצי הראשון של עונת הטראבל של לוצו, עד שלוצו עשה לו סידרת חינוך…) הוא יצא מהם. בשלב הזה, הוא צריך לשבת בספסל ולעשות חשבון נפש מאוד עמוק .לגבי השטויות שלו, אבל לסיים את הקרירה שלו בברצלונה, אני חושב שזה מוקדם מידי.

לא מעניין אותי מה שהוא עשה לסלאח, ואני לא רוצה להיכנס לויכוח פוליטי. וכמו שכתבתי אין לי שום דבר נגד האישיות שלו. לגבי כל מה שכתבת, על הווינריות שלו ושערים ונקודות (גם לקח מהם לא מעט נקודות…) אני לא חולק על זה. הוא ווינר וגולר מצוין. אבל בלם , כמו כל שחקן הגנה אחר, לא נמדד בשערים שהוא נותן. אלא קודם כל בעבודת הגנה שלו. ובזה הוא בעיני פחות טוב מפיקה… לא מעניין אותי שערי הנגיחה שלו. אין שום דברי הגנה לשחקן ועוד קפטן של קבוצה. שבמצב של 2:1 לברצלונה בקלאסיקו עושה עבירה של אדום על מסי ושנה אחרי באותו אצטדיון עושה את אותו דבר לסוארז במצב של 1-0 לברצלונה (זה שהשופט הפחדן לא שלף לו אדום זה בעיה אחרת) אבל זה ראמוס. הוא לא ישתנה.

ניימאר, אני כמו שכבתי מעדיף לא לכתוב עליו. בארטרה, ראיתי יותר משתי משחקים (ממתי שופטים שחקן על שתי משחקים?) וכמו שכתבתי, ואני עומד על זה לחלוטין, ברטרה לא נופל מאף בלם בברצלונה חוץ מאומטיטי.

לגבי סוארז, מה שרשמתי לאוו דוקא סותר את מה שאתה רושם, אולי נצטרך למכור את סוארז. אני רק אומר שכל עוד לא מוכרים את סוארז אי אפשר להביא חלוץ ברמה גבוהה. שום “איקרדי” לא יסכים להתחלק עם מוניר בדקות. ואתה יודע מה, אפילו חלוצים בדרג השני בספרד יחשבו עמוק מאוד אם להגיע לברצלונה. לקבוצה בה החלוץ המחליף של סוארז בכל המסגרות קיבל אולי חצי שעה בכל המשחקים… כמה שחקנים אתה מכיר יסכימו לזה? (בכנות, אני לא יודע למה מוניר מסכים לזה)

ממשיכים להגיע דיווחים לאורך תקופה ארוכה שסוארז דוחה את הניתוח שלו (עוד מהעונה שעברה) כדי לעמוד לרשות הקבוצה.

אני כבר לא יודע על מי להצביע כאשם בסיטואציה הזאת. על השחקן שלא מבין שהוא משחק כמו חרא ולא באמת מועיל, על המאמן שלא מסוגל להגיד לו שהוא ביציע עד שהוא עובר ניתוח ומחלים ממנו, על המועדון שמתנהג כמו גן ילדים ורחוק שנות אור ממקצוענות.

אני חושב שכן אפנה את האצבע למאמן, כי לואיסיטו משחק 90 דקות כל משחק, הוא אפילו לא אופציה לרדת מהמגרש. אחרי ההצגה האחרונה של פאקו בדורטמונד כתבתי שאני לא מצטער שהוא עזב. אם כשסוארז פצוע הוא משחק כמעט שנה שלמה 90 דקות כל משחק, ולחלוץ המחליף אין סיכוי לקבל דקות - אנחנו במצב ממש רע.

חוסר האיזון בין האגפים שלנו מפחיד. ראקיטיץ’ לא מסוגל לתרום התקפית. קראתי איפשהו שהוא ש"נראה שראקיטיץ’ חושב שהנעת כדור זה למסור את הכדור לשחקן הקרוב אלייך וזהו". אני מבין לחלוטין למה יש פה כמה אנשים שנופלים עליו חזק, הוא פשוט לא מתאים. הוא שחקן נשמה, כמו שמסצ’קאנו היה בזמנו, אבל אם הארגנטינאי לא היה עובר להגנה, הוא היה מחריב לנו את הקישור. גם הקרואטי. או שימצאו לו תפקוד אחר שבו הוא לא רק סותם החורים של סרג’י (ומי צריך אות וכשיש סמדו שאשכרה עושה הגנה בצורה טובה?!), או שהוא צריך לפנות את מקומו בהרכב.

לפני המשחק רשמתי שאין לי טענות מההרכב, והאמת שגם אחרי המשחק אין לי יותר מדי טענות (למעט ראקיטיץ’, שלא יזוז משם גם עוד 20 משחקים). וזו בעיה מאוד רצינית. אם גם כשההרכב שעולה הוא מהטובים ביותר שיש לנו להציע, ואנחנו נראים כמו חרא, אז אין הרבה תקווה. מבחינתי וואלורדה קיבל את הציון נכשל שלו מזמן, כשהוא הוכיח שהוא לא יודע איך לתפקד כפייבוריט, ואת החותמת הרשמית הוא קיבל במשחק ברומא. אם מישהו קיוווה לעקומת למידה כלשהי, אנחנו נוכחים פעם אחר פעם שבארסה הנוכחית לא יודעת להיות פייבוריטית, ברגע שהקבוצה היריבה מחליטה להפסיק לשחק כדורגל (לא טוטנהאם, לא את) אין לנו כלים לייצר מצבים, למעט מסי שפשוט עושה מה שבא לו על המגרש.

למזלנו, אנחנו נמצאים בעיצומה של פתיחת העונה החלשה ביותר בספרד בעשור האחרון, ואם זה ימשך ככה, אז כנראה שנהיה עדים לעונה החלשה ב15-20 השנים האחרונות. הבעיה היא שזה לא ימשיך. בצד הלבן לא מהססים לפטר מאמנים, אתלטיקו מראים כבר כמה שנים שאחרי פתיחות מהוססות הם צוברים תאוצה, וממעטים לאבד נקודות ובמקום להיות בפער 10 נקודות בשלב הזה, כמו בעונות קודמות, סיכוי לא רע שנסתכל בסוף העונה ונבכה על ההתחלה המחרידה הזאת. בטח אם שום דבר לא ישתנה בקרוב.

@helchanan אתה מדבר בסיסמאות, ואני בספק אם ראית 2 משחקים של בראטרה (או של ראמוס). ראמוס בלם לא אחראי, ששווה גול לקבוצה היריבה כל משחק. בינו ובין פיקה אני לוקח את פיקה בכל יום, כי בתקופות הטובות שלו פיקה בלתי עביר, והוא פשוט חומה בהגנה. ראמוס גם בתקופות הכי טובות שלו יכול לחרבן לקבוצה שלו את המשחק. וברטראה? בקלות הבלם הכי טוב בספרד ב10 החודשים האחרונים. הוא הסיבה המרכזית שבטיס היא ההגנה השנייה הכי טובה בליגה העונה, אחרי שבעונה שעברה היה אחראי לשיפור העצום של בטיס שהיו מקום 13-14 לפני שהגיע, וסיימו בליגה האירופית.

הכול בסדר ! זכותך להעדיף את פיקה על ראמוס.

לגבי חלוץ מרכזי:
אמרתי ואומר שוב: אני חושב שבארסה צריכה להתעניין ולהביא חלוץ מרכזי ברמה גבוהה, שתהיה תחרות בינו לבין לואיס סוארז על המקום בהרכב. יתכן גם שאותו חלוץ יוכל לשחק באגף ואז גם הוא וגם סוארז יוכלו להיות בהרכב.
ממש לא הכרחי למכוא את סוארז כדי שזה יקרה. אם סוארז “ייעלב” וירצה לעזוב, זו תהיה הבעייה שלו

מלקום
מהמעט שראיתי ממנו - ראיתי ניצנים של שחקן טוב, טכני ואינטליגנטי.
אני לא מבין מדוע ואלורדה מתעלם ממנו לחלוטין. אני לא מחזיק מי יודע מה מדמבלה. נכון, הוא מהיר וזריז, אבל חסר אינטליגנציית משחק, מרבה לכדרר ואז ב-95% מפסיד כדורים. אצל מלקום זה לא קורה. הייתי מאד רוצה לראות את הברזילאי (מלקום) מתפתח כשחקן אגף לצד מסי וסוארז.
חבל מאד שארנסטו “לא סופר” אותו.
זה השחקן שעלה לנו הכי הרבה בקיץ (כמדומני 41 מיליון יורו). הוא כישרון מבטיח וכדאי מאד להתחיל לשתף אותו ולתת לו ביטחון.

סתם לידע כללי, מאיפה אתה יודע שמלקום לא ניחן באותה “אינטליגנציית משחק” כמו דמבלה? הוא שיחק, במצטבר, 25 דקות העונה. יצא לך לראות אותו בעונות שעברו?

אני אישית לא ראיתי אותו עד העונה, חוץ מסרטוני יו טיוב שלא שווים כלום, אז אין לי דעה בנושא הזה.

אייל,
לפני שהגיע לבארסה, מלקום שיחק שלוש שנים במדי בורדו בליגה הצרפתית. ראיתי אותו משחק בכ-15 משחקים. לדעתי, שחקן טוב , חכם ומבטיח

הסיטואציה מאוד ברורה לכל מי שעוקב קצת (ולאחרונה אני עוקב ממש קצת) - וואלורדה לא סופר את מלקום, ומבחינתו הוא מצורע.

הרכישה של מלקום הייתה “נגד” צונו של וואלורדה, שהתעקש על קיצוני בן 30+, ואילו מלקום היה מחטף של הצוות המקצועי בראשותו של אבידל, שראה הזדמנות לשחקן צעיר וכשרוני, שיכול לתרום למועדון יותר משנה שנתיים, ואז לעזוב בחינם.

וואלורדה קידם את הנוער בבילבאו כי בלעדי זה היו מעיפים אותו מהמועדון. בברצלונה הבן אדם חטף שיגעון גדלות.

Moussa Wagué

מוסה ואגה הוא המגן הימני של נבחרת סנגל.
השחקן הרשים מאד במונדיאל האחרון.
הוא בן 20. שיחק כמעט שנתיים בקבוצה בליגה הבלגית
בקיץ נרכש על ידי בארסה והועבר לבארסה ב’ - שם הוא משחק.
דובר על כך שבהדרגה יקבל הזדמנויות גם בקבוצה הראשונה.
היות ואין לנו מגן ימני ברמה טובה - כדאי לדעתי לתת לו צ’אנס במספר משחקים

אוקי ארנסטו - לא רצית את מאלקום. אחלה. אבל עכשיו הוא אצלך - אז אולי כדאי להשתמש בו ולא להחרים אותו ?
שים את האגו והגאווה שלך בצד ותתחיל להשתמש בתבונה בשחקנים שרק נרכשו בקיץ האחרון: מאלקום, לנגלה וארתור. לעניות דעתי (מי אני בסך הכל ?) - לכולם (כנראה) יש מקום בהרכב הראשון.
אמרתי כבר ואחזור - זה ההרכב הראשון שלי:
טר שטגן
סמדו ואלבה מגינים, אומטיטי ולנגלה בלמים
שלישיית קישור: בוסקאטס, ארתור וקוטיניו (לא “מת” על רקיטיץ למרות השער היפה מול טוטנהם - לדעתי הוא בירידה)
שלישייה קידמית: מסי, סוארס, מאלקום

יום טוב

פאקו אלקאסר: “עזבתי את בארסה כי רציתי להיות שמח. אני מרוצה לחזור לנבחרת ספרד. לא קיבלתי במה בברצלונה, חשבתי שהתקופה שלי שם תהיה טובה יותר”.

“שחקן עם ביטחון שונה לגמרי משחקן ללא ביטחון”.

ולא, גם אני לא מצטער שעזב, אבל הלוואי שהיה מקבל יותר דקות ונותן מנוחה ללואיסיטו.

ניהול סגל בקבוצת טופ הוא לא רק בעיה בגלל האגו של הכוכבים, אלא גם בגלל הצורך להביא קבלות תוך שמירה על סגנון וריצוי האוהדים המפונקים.

אם לואיסיטו היה יושב על הספסל הרבה צעקות היו נשמעות.

האמת שקל לשבת מאחורי המקלדת ולהתלהם על שחקנים שנותנים את הנשמה שלהם, על מאמן שתמיד צריך ללכת על חבל דק, על מנהלים ספורטיביים שצריכים לעשות רכש ובכלל…
אנשים פה כותבים כאילו הקבוצה היא ביטים במשחק פיפ"א19 ולא מורכבת מבני אדם, מנוהלת על ידי אנשים ונתמכת על ידי אוהדים.

קדימה, לכו תעשו קורס מאמנים, תתחילו לנהל קבוצה, תראו איך זה נראה במציאות ושחררו אותנו מכל התלונות, בבקשה :pray:t4:

ולגבי הטענה שאפשר להביא לפה חלוץ טופ שיתחרה עם סוארז על המקום בהרכב…
רק מזכיר שמבאפה סירב לריאל מטריד לפני קיץ אחד בלבד והלך לחתום ב פ.ס.ז.
לא מקנא במנהל הרכש שלהם, שאותו נראה היה שאוהדי ברצלונה מהללים רק קיץ אחד קודם… :smirk:

לא שום תלונה מאף אוהד רציני לא היה מתקבל כי במצב של סוארז זה הכרחי.

זה כבר שובר שיאים של גיחוך. אנחנו אוהדים של קבוצה, ושהיא מפסידה אנחנו אוכלים את הלב (לפחות אני) זכותנו הלגטימית לחלוטין לבקר קבוצה שחקנים או מאמן אם אנחנו חושבים שהם טועים.

אם ניהול או אימון של קבוצה הם קשים מידי לצוות המקצועי או לשחקנים, הם מוזמנים לפרוש או לחפש קבוצה חדשה. הם מקבלים שכר מאוד מפנק, פירסום והרבה מאוד תמריצים בשביל לספק את הסחורה. לא טוב להם? קשה מידי בשבילם? שיחפשו קבוצה חדשה. אני לא יכול להיות חבר בצוות המקצועי של ברצלונה כי אני לא מספיק טובבשביל זה, לכן אני רק אוהד שלה,. ארנסטו ואלורדה הוא המאמן של ברצלונה, ולכן מצופה ממנו לעבוד כראוי. לא מסוגל לספק את הסחורה? שיעבור ליציע. או יחפש קבוצה חדשה.
אני מבטיח לך שיש הרבה מאוד מאמנים שרק חולמים להיות במקום שהוא נמצא בו. סמוך עלי. הוא לא עובד בהתנדבות או עושה לאף אחד מאיתנו פה טובה.

יש לי הצעה יותר טובה, בוא נסגור את הפורום, נפסיק לבקר את הקבוצה ולא נתדיין יותר על התהליכים
שעוברים על הקבוצה, כך שלך יהיה יותר נוח לקבור את הראש בחול ולחשוב שהכל בסדר… הולך?

או יותר טוב, נקים שתי פורומים, פורום אחד של אנשים ביקורתים. שאוהבים את הקבוצה אבל שמבקרים שצריך, ופורום שני, של אנשים שרוצים לתפקד רק בתור “מעודדות”. כך שכולנו נרגיש נוח.

אתערב בדיון, ברשותכם -

לא מסכים - מצב דומה עם יותר דקות של מוניר/פאקו, ולא בטוח בכלל שלא מעט אנשים לא היו אומרים “למה צריך לעשות ניסויים עם החלוץ? מי מושיב את סוארס על הספסל בשביל מוניר?” וכו’ וכו’.
חוץ מזה - התלונות שהמאמן היה שומע, הן לא בהכרח מאוהדים “רציניים”. לחץ על המאמן זה לחץ על המאמן. לא משנה כמה האוהדים מבינים בכדורגל או לא.

זכותנו המוחלטת להתלונן, לתהות ולהציע הצעות (הגיוניות או לא) לשיפור. צודק לחלוטין, וכולנו כאן עושים את זה.
אבל צריך להבין שנקודת המבט שלנו שונה לחלוטין מנקודת המבט של המאמן/שחקנים. יש המון דברים שאנחנו לא יודעים, ויש המון דברים שאנחנו חושבים שהם מאוד פשוטים לשינוי, והם ממש לא.
אני לא אומר שאסור לנו להביע את דעתנו, מאוד חשוב שזה כן יקרה. אבל כן חשוב להבין ש…איך אומר המשפט? “דברים שרואים משם, לא רואים מכאן”.

אם הטיעון של יוסי שבר שיאים של גיחוך, לטענתך, אז הטענה הזו שוברת שיאים של גיחוך, לטענתי. אולי בעולם מושלם, מאמן/צוות מקצועי שלא לגמרי הולך לו/קשה לו, צריך לבוא ולהגיד שזה גדול עליו. אבל אין שום סיכוי שזה יקרה, בטח ובטח כשאתה מקבל את משרת החלומות שלך. לא רק בכדורגל - כמה אנשים, שקיבלו את ג’וב חייהם, אמרו אחרי שנה (נגיד) שהם לא מתאימים לזה/העומס גדול עליהם, והלכו?

יש לך נטייה לקחת דברים בצורה קיצונית. הכוונה היא לא שאסור להעביר ביקורת וצריך רק לעודד. כמו שאמרתי - מותר להעביר ביקורת על הקבוצה (וכל מה שקשור אליה), אבל גם מותר להעביר ביקורת על…מעבירי הביקורת. זה שמישהו אומר לך (לא בהכרח לך, זו סתם דוגמה) שיש דברים שאולי לא נכונים (לפחות מנקודת המבט שלו), זה לגיטימי לחלוטין. לא ידוע אם לזה יוסי התכוון (ואני מניח שלא), אבל גם אם הוא טוען שאסור לנו להעביר ביקורת, כי אנחנו לא מספיק בקיאים בחומר, זו עדיין טענה לגיטימית.

לגבי מוניר סוארז, אני יכול לדבר רק בשם עצמי, אני כבר יותר משנה (ואני לא לבד) “מנדנד” פה על הצורך לתת לסוארז מנוחה, לכן אני לא חושב שהיתי מתלונן אם ואלורדה היה מספסל אותו.
זה לא תיארוטי, כי במשחק מול לגאנס, שהוא נתן למוניר לפתוח, לא חושב ששמעתי אוהד אחד (בטח לא אני) שהתלונן על זה.

לא אמרתי שואלורדה צריך לפרוש או ללכת הביתה מרצונו, הגבתי לטענות שלו שרומזות שאנחנו צריכים ואני מצטט אותו "

אני לא צריך לעשות קורס מאמנים או להיות מאמן יותר טוב ממנו, בשביל לבקר את הקבוצה או לכתוב עליה בפורום… הוא זה שמקבל את השכר לא אני. אני מצפה ממנו לספק את הסחורה.

בקיצור, אני לא מרחם על ואלורדה או על ברתומאו. יש להם תפקיד ועבודה ואני מצפה מהם למלא אותו.
מוזר שהוא כותב משפט כזה מזלזל ואני יוצא האיש ה"רע" פה.