מחזור 8: ממשיכים לאבד נקודות בליגה - תיקו 1:1 במסטאייה מול ולנסיה (מסי)

בגדול, עיקר הבעיה שלי היא עם כל “מנהלי הסגל” בשקל שחושבים שניהול סגל הוא עניין של מה בכך.

אומטיטי פצוע כבר כמה שבועות ואנישם עדיין רוצים להעיף את פיקה לספסל. אני לא רוצה בכלל להגיע למצב של לקרוא תגובות על “רוטציות” שהמאמן עושה כשהוא מעלה מאחורה את לאנגלה וורמאלן. פשוט חוסר הגיון, אבל היי למה לא להמשיך לצעוק “פיקה פיקה”?..

כל אחד רוצה פה חלוץ רכש חדשות לבקרים שיתן פייט לסוארז על המקום בהרכב, אבל דקות לאותו חלוץ?

ושוב אני מזכיר את מקרה מבאפה שסירב לריאל. מי באמת נראה לכם שיסכים לבוא כשסוארז לפניו בהיררכיה???

משה, אפשר ומומלץ לבקר את הקבוצה, את השחקנים, המאמן והצוות המקצועי. כשביקורת נעשית באופן הגיוני ושפוי זה אפילו נעים ומעניין לקרוא.

כשמשתמע מהביקורת שברצלונה צריכה לעלות למגרש עם 13-14 שחקנים כי רק ככה אפשר באמתלתת לכולם את ההזדמנויות שמבקשים לתת ולרצות את כולם זה לא רציני.

כשמבקשים להעיף לספסל את פיקה, או מוטב אפילו למכור אותו בינואר… אפילו אתה בעצמך טוען שזו הגזמה.

לגבי לואיסיטו והציסטה, לא היינו צריכים לגלות את זה בשביל להבין שהאיש צריך מנוחה (אותו כנ"ל ראקי - שאצלו עוד לא סיפרו לנו על ציסטות).

האג’נדה שלי היא לבצע את כל 3 החילופים בכל משחק באיזור הדקה ה- 60-70, ועל ידי זה לתת מנוחה לשחקני מפתח ושיפשוף לשחקני הספסל.

מה לעשות שב- 1:1 בחוץ המאמן מעדיף אג’נדה אחרת של “תן בבקשה לכוכבים לנצח את המשחק הזה”? חושב שאני מסכים עם זה? לא. אבל גם לי לא היו פתרונות לא מתלהמים למצב הזה כשעל המגרש כבר יש שמות כמו מסי, סוארז, קאוטיניו ובוסקטס…

ידידי היקר, לא כל מילה שמישהו כותב מופנית דוקא אליך.
על פי רוב אני נהנה מדיעותיך ומהכתיבה שלך שבכלל התרככה בשנה האחרונה וכבר לא כל כך מתלהמת.

אל תיקח את זה אישי בבקשה :wink:

בטוח?

מה זה אומר, חוץ מ"אם קשה למאמן, הוא צריך ללכת הביתה מרצונו"?

זה לא משפט מזלזל, זו דעה. עם כל הביקורת שי על ואלוורדה (גם לי, ולא מעט), לגיטימי לגמרי להבין שאנחנו יכולים, צריכים ומוזמנים להעביר ביקורת, אבל שהיא לא תהיה מושלמת, גם בגלל שמה לעשות - אנחנו בני אדם ואנחנו מוטים מראש, וגם כי אנחנו לא יודעים הכל. לא היינו בסיטואציה הזו, וגם לא נהיה.

אתה לא יוצא הרע פה, והכל בסדר. בשביל זה יש דיון - להבהיר דברים.
חוץ מזה - כמו שיוסי בדיוק כתב מעליי, שים לב שלא כל מה שהוא כתב בכלל היה “נגד” דברים שאתה רשמת, אלא בכללי.

אנשים רוצים “להעיף” את פיקה לספסל, כי מה לעשות, הוא בכושר נוראי. ומה לעשות, זה כבר יותר ממשחק אחד או שתים זה מהתחלת השנה (וזה מתחיל במונדיאל). אז צריך לעשות שינוי… ומי שראה את המשחקים האחרונים, מבין שהוא כרגע הבלם בכושר הכי נוראי שלנו, ודרך אגב, זה כל השנה גם שאומטיטי היה כשיר. לא זוכר משחק אחד שהוא לא עשה בו לפחות טעות אחת קריטית. אז מה להמשיך בקנאות ולתת לו לחרב לנו משחקים בגלל שהוא שחקן גדול (והוא שחקן גדול)? אני לא כתבתי למכור אותו. או לחסל לו את הקרירה. אבל לצערי, כרגע ולא מבחירה שלי, הבלמים צריכים להיות ורמאלן ואת לנגלה. לא בגלל שאני חושב שהם הבלמים הכי טובים בעולם. אלא בגלל שאין לנו ברירה.

אתה ראית מה כתבתי לגבי חלוץ במקום סוארז?

פה אמור להיכנס המאמן.

זה נרשם, ביחס למה שאתה כתבת ביחס אליי. דרך אגב, למיטב זכרוני כתבתי פה, יותר מפעם אחת, שאני לא רוצה שיפטרו את ואלורדה בשלב הזה., אבל בסוף השנה הנוכחית. אני מאוד מקווה שהוא כבר לא היה המאמן שלנו.

רק רציתי להזכיר שמעל למאמן יש הנהלה.
מעל להנהלה יש אוהדים מפונקים.
וכולם ללא יוצא מן הכלל מסתכלים על הטבלה (ובוכים)…

למען הסר ספק: לאוהדים שמקדשים סגנון על פני תוצאות אני לא קורא אוהדים מפונקים, אז לא, לא התכוונתי אליך.

קודם כל, אני לוקח את זה אישי, כי אני מאלו שמתלוננים הכי הרבה פה, ואני מודה בזה.

לגבי האוהדים, אוהדים תפקידם בחיים בהקשר של הקבוצה זה לעודד ולהתלונן. אתה חושב שבמועדני צמרת (תשים לב להבחנה שלי) אחרים, הלחץ הוא פחות קשה? והאוהדים שם יותר טובים?

בריאל זרקו את אנצלוטי לכלבים, אחרי שהוא הביא להם גביע אלופות, אחרי עשר שנים של יובש. בבאיירן מינכן “שתו” לפפ את הדם אם קש, בגלל שהוא הביא להם שלוש שנים של “רק” דאבל בגרמניה וכדורגל יפה. אבל שאתה מאמן של בילבאו, להגיע לליגה הארופאית זה המטרה ואם בדרך את מגיע לאיזה גמר גביע אז אתה מלך העולם. בברצלונה לזכות רק באליפות זה “אכזבה”. זה הדרישות של המקצוע. לא מרחם על ואלורדה. והציפיות שלי ממנו זה 100 אחוז.

לא, אני אומר שאם קשה למאמן, אני לא חייב לרחם עליו או לנסות להבין אותו. אני מצפה ממנו לספק את הסחורה. ואם הוא לא מספק את הסחורה, אז לגטימי לחלוטין מבחינתי לבקר אותו, גם בלי רחמים. או לעבור קורס מאמנים בשביל זה.

מתישהו מישהו אמר שצריך לרחם עליו? להפוך אותו למסכן? להגיד שהוא לא אשם? שאסור לך לבקר אותו?

שים לב מה כתוב, ומה אתה עונה. 2 דברים שונים לגמרי. כל מה שנטען פה, זה שאנחנו לא יודעים איך זה להיות במצבו. זה הכל.

הלאה, אנחנו סתם טוחנים מים.

למה זה או מוניר/אלקסלסי או חלוץ על שבחיים לא יבוא להתחרות מול לואיסיטו? חסר חלוצים מזדקנים או צעירים חסרי מנוח שירצו את הצ’אנס הזה? אפשר לטעון שמוניר ואלקאסר לא קיבלו מספיק הזדמנויות, וזה נכון, אבל, כשהם כן קיבלו - לא היה שם משהו מעניין.

זה אומר על הכל על צורת המשחק שלנו, ומי אחראי יותר מכולם למצב:

פאקו אלקאסר ענה לך על זה הכי טוב: “שחקן עם ביטחון שונה לגמרי משחקן ללא ביטחון”.

הבן אדם כבש 6 שערים בליגה הגרמנית, ב3 משחקים כמחליף.

אתה לא יכול לצפות לא ממוניר ולא מפאקו להיכנס פעם בחודש לדשא ולהתחיל להבקיע בצרורות. סוארז עם כל הניסיון והסופרסטאריות שלו מסריח את הדשא 90 דקות כל משחק ולא מבקיע. אז למה מצפים מהם ב5 דקות פעם בחודשיים?

אני לא מאמין שאתם מייחסים חשיבות לצירוף המקרים ההזוי שנקרא פתיחת העונה של פאקו אלקאסר, או לציטוטים שלו בעקבותיו (לדעתו הוא היה צריך לשחק יותר כדי לקבל ביטחון? שוקינג). זה עוד יותר מגוחך בהתחשב בזה שגם בדורטמונד הוא מחליף ושיחק פחות מ90 דקות בליגה העונה. הדוקטור צודק ועוד שנתיים הסטטיסטיקה הזו תהיה פרט טריוויה מעניין ולא יותר.

כן, גם גם פתיחת העונה שעברה של מוניר, ואמצע העונה שעברה, וסוף העונה שעברה, של מוניר זה צירוף מקרים הזוי.

וגם העונות של פאקו בולנסיה לפני שהגיע אלינו.

הכל צירוף מקרים הזוי.

למעשה, אלה שני שחקנים חלשים שלא יכולים להבק’יע במכבי, ובגלל זה הם גרועים בברצלונה, כל השערים שלהם בקבוצות אחרות זה צירוף מקרים הזוי.

אחרי הודעות כאלה אתה מתפלא שמתייחסים אליך כמו טרול? איפה כתבתי את כל זה?

6 גולים ב-80 דקות, ועוד משחקן כמו אלקאסר, זה סטנדרטי בעיניך? תוצאה של עבודה קשה, קיץ של הכנות וקרדיט אינסופי מהמאמן?

כמעט כל הטיעונים שלך בכל הודעה והודעה הם 100% פוזיציה ואג’נדה ו-0% קונסיסטנטיות עם המציאות ובעיקר עם הטיעונים של עצמך. פאקו לא יכול להבקיע פעם בחודש, אבל 80 דקות בתור מחליף של דורטמונד זה מה שנתן לו את הביטחון שהיה חסר לו. אם רק ואלוורדה היה נותן לו 80 דקות בעונה שעברה…

נו באמת.

שחקן שסומן כבר שנים כחלוץ העתיד של הכדורגל הספרדי, ואני ממש לא מופתע מזה שהוא פתח את העונה בגרמניה בצורה טובה. אולי קצת מהמספרים (שיתאזנו בהמשך) אבל היכולת הטובה לא צריכה להפתיע אף אחד, כמו שלא הפתיעה אותי היכולת של מוניר באלאבס.

בכל העונה שעברה פאקו שיחק 693 דקות ליגה. שזה פי 8.5 מתחילת העונה הנוכחית, בה הוא היה פצוע, וחוזר לאט לאט לעניינים. בליגת האלופות אגב, פאקו שיחק העונה 90 דקות (משחק אחד) לעומת 95 דקות בעונה קודמת.

לא צריך להיות גאון הדור בשביל להבין שאנחנו עצרנו את ההתפתחות של פאקו, כפי שאנחנו עושים את זה למוניר.

אתה מדבר איתי על ביטחון? אז פאקו שיחק בכל 3 המשחקים האחרונים ברצף. הכניסות שלו כמחליף זה בגלל פציעה ולא בגלל שהמאמן לא סופר אותו. אז אתה משווה לי 80 דקות כאלה שאתה עולה ברצף, עם גב מהמאמן, ל80 דקות שפרוסות על פני חודש, שבו אתה נכנס דקה 85, כשהמשחק גמור ואף שחקן לא משחק? כשהביטחון שלך ברצפה, כי אתה יודע שגם אם תדפוק שלושער, משחק הבא המאמן יעשה עץ או פלי כדי להחליט אם אתה בספסל או ביציע?

שום אג’נדה. נטו אשמה של המאמן.

אין לי שום בעיה עם פאקו והוא אפילו שחקן די חביב בעיני (בניגוד למוניר, שגם הוכיח מספיק פעמים במדי בארסה שהוא לא קשור לרמות הגבוהות). הבעיה שלי היא:

1. פרופורציות. ל-“חלוץ העתיד של הכדורגל הספרדי” יש עונה אחת עם 11 שערי ליגה ועונה אחת עם 13, שזה בהחלט מכובד בגיל בו הגיע לבארסה, אבל בוא לא נגזים.
  2. המסקנה שלך היתה מבושלת מראש ולא קשורה לפתיחת העונה של פאקו. בלתי אפשרי להסיק מסקנות מ-80 דקות של כדורגל בליגה ו-170 במצטבר. פה נמצאת הפוזיציה שלך. באופן כללי אני לא משווה כלום עם כלום - אני אומר ש-80 דקות של משחק (עם גב, כמובן) זה לא מדגם שאפשר להסיק ממנו משהו ושאם אתה משתמש בזה כטיעון לעמדה שלך אתה ליצן במקרה הטוב ודמגוג במקרה הרע.

זה יהיה יהיר מבחינתי להסביר רעיון פשוט כי מן הסתם כולם יודעים את ההבדל הפשוט, אבל בגלל שרבים חוטאים בו בדיוני ספורט כן אחזור ואומר דברים פשוטים שכאלו.

שוני - קיים כמעט בכל חלק בחיינו. השנה מסי יותר מבקיע, השנה יורד פחות גשם, זיהום האוויר קטן וכן הלאה. דברים דינמיים לטוב ולמוטב, וטוב שכך.

למצוא את הסיבה למה דברים השתנו, או במילה אחת ‘קורלציה’. מתאם בין דבר או שוני למשנהו. זה ההבדל הגדול בין ראייה נסיבתית בעייתית ולבין ראיה חזקה המסבירה את המקרה - קורלציה.

כשאני מנתח עובדות שאני רואה אני משתדל לא להמציא או לקבוע את הסיבה, יש כל כך הרבה משתנים שאני לא מכיר שבד"כ אצא בור אם אצעק ואתלונן לחינם. עם זאת, יש מקרים בהם מותר וחובה להטיל אשמה, על אף שלא תמיד יש אשם בסיפור גם אם תמיד מוצאים אחד כזה.

ועכשיו לעובדות.

עובדתית, בארסה מאז עלייתו של מסי מבארסה ב’ מעמידה קבוצה חזקה ותחרותית בכל המסגרות, לא שזה מבטיח הישגים, ולא שאי אפשר להגיע להישגים עם קבוצות חלשות או עניות, אבל אנחנו מתחילים עונה לגמרי מה pole position.

האם נתן לזקוף את העונה שעברה עם הדאבל לוואלוורדה? מן הסתם. זה כבר דיון עמוק יותר עד כמה חשוב וקריטי החלק של האימון בספורט בכלל. אבל ודאי שהוא חלק מהאחראים, עם זאת בארסה תמיד תחרותית עם מסי בהרכב כך שזו נקודת בונוס שיש לכל מאמן שבא עוד לפני שדרך על הקווים פעם אחת.

וואלוורדה ראוי לביקורת. כי כשאתה מאמן פרנצ’ייז כזה האוהדים הם חלק מהבעלים. זה לא רק עניין כספי (כמה אני משקיע במרצ’נדייז או כרטיסים) אלא עניין שייכותי.

הלשון מהגמרא ‘המוציא מחברו עליו הראיה’ - מי שמחזיק חפץ תחת רשותו, חברו המעוניין להוציא את החפץ מרשותו הוא זה שצריך להביא ראיה שהחפץ שלו. האדם שתחת רשותו החפץ לא צריך ‘להוכיח’ שזה שלו.

ובאנלוגיה לספורט, אני לא זה שצריך למה בארסה נראית רע, למה מפסידים משחקים, למה שחקנים כמו וידאל לא מקבלים דקה, למה אגף ימין נרקב ועוד. ימי החסד תמו, ועם כל הערכה לצ’אבי ואינייסטה המופלאים שהמציאו מחדש מהות למילה ‘קישור’, בארסה נראית יותר מדי גרוע בהתאם לסגל הנוכחי. הכדורגל היום הולך לקראת הסטטיסטיקות האמריקאיות ויש מדדי יעילות לפרטי פרטים כדי לדעת ולכמת יכולת של שחקן. מעבר למראה העיניים שלא משפר את טיעוני וואלוורדה. כן, הוא היה חלק בזכיות שלנו שנה שעברה, בתצוגה מול ריאל, אבל הוא צריך להתחיל לענות תשובות (עדיף במגרש).

**

תיאוריית הדקות לצעירים - רק כך הם יגדלו עובדת לפרקים לצערם של מחזיקי ומפתחי התיאוריה. פפ הגדול ‘מגדל השחקנים’ הגדול בדורו (נכתב ציניות) הצליח עם מוצלחים. האמת היא, שיש הרבה שחקנים שהוא קידם והם לא ראויים להקרא בינוניים, בויאן, קוואנקה, טיו ועוד. כמו כן פפ לא גידל את מסי ולא ‘האמין’ בו, האיש שהאמין בו היה רייקארד ומסי בראיונות עד היום חושב שהמאמן הגדול שלו היה זה שהאמין בו. פפ שכלל שחקנים מעולים לשיטה מרהיבה תוך כדי שכל שחקן ושחקן הציג את היכולת האישית שלו ואף יותר, בזה פפ גאון והרבה מעל המאמנים שקיימים בשוק וכנראה גם בהיסטוריה.

מי שלא מוצלח לא יצליח משמעותית בשום מקום גם אם נראה הבדל כלשהו לטובה במקום אחר, מי שטוב יהיה טוב בכל מקום גם אם במקום מסוים הוא יהיה מעט פחות טוב.

@helchanan

אמנם אתה חדש ומגיע לך זמן הסתגלות, אבל המחק יחל לפעול באם לא תסדר את תגובותיך כראוי. פיסוק, איות וחלוקה לפסקאות. כמו כן, לטעון טענות כעובדה מוצקת לא מוסיף לחוזק הטענה, להיפך רק משנמך אותה.

הדבר היחיד שיש לי “להעיר” על ההודעה המצויינת מעליי, זה שחבל שהיא מתבזבזת בדיון משחק.

אני מתכנן, באחד הימים הקרובים, לפתוח דיון שקשור (לפחות בעקיפין) לנושא. אשמח אם ההודעה הזו תגיע לשם, ושהדיון יהיה מועיל, מחכים ומעניין.

מילה על טיעוני מוניר באלאבס- זה טיעון לא טוב לטעמי. האם כל חלוץ בכל קבוצה שכובש x שערים יכבוש את אותם מספרים בקבוצה גדולה יותר? האם ההיערכות ההגנתית נגד אלאבס זהה לקבלת הפנים אותה מקבלות ריאל וברצלונה?

ראיתי שחקנים עם הופעות משכנעות יותר בקבוצות אחרות לא מצליחים בקבוצות גדולות. קשה לבוא לידי ביטוי בקבוצה גדולה, וזה סיכון שלוקחים בחשבון שאתה מביא שחקן מקבוצה או ליגה חלשה ( למי שזוכר את הטיעונים נגד הבאת שחקנים מהליגה הברזילאית, הצרפתית וכ’ו).

תודה.

אולי בכיוון של “צוות האימון ברשות +++”, אבל מה שתבחר יהיה טוב מבחינתי

העניין הוא שאני לא רוצה לדבר רק על צוות האימון או השחקנים, אלא גם לנסות לדון בעניינים חיצוניים (כמו תרבות האינסטנט, אוהדים, “מעמד” הקבוצה וכו’), והשפעתם על הקבוצה.

נראה איך זה ייצא.

אם יש לך רעיון לכותרת, מצוין :slight_smile: